Nie tylko Frasyniuk wspiera prowokacje Łukaszenki na granicy

Nie tylko Frasyniuk, wspiera prowokacje Łukaszenki i Putina na naszej wschodniej granicy
 
1. W niedzielę w programie „Fakty po faktach” w TVN24, miała miejsce skandaliczna wypowiedź Władysława Frasyniuka, który nazwał funkcjonariuszy Straży Granicznej i wspierających ich żołnierzy Wojska Polskiego broniących polskiej granicy przed nielegalnymi imigrantami „watahą psów i śmieciami”.
Prowadzący program Grzegorz Kajdanowicz nie zareagował na ten „bluzg” nawet jednym słowem, ba na bazie tej wypowiedzi, wręcz zażądał aby wszyscy oni „zdjęli maski i się wylegitymowali”.
Dopiero ponad trzy godziny po tym skandalu, zareagowała stacja TVN wydając komunikat,w którym napisano, że „w związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka na żywo w TVN24 wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program”.
Tyle tylko, że komunikat wyrażający ubolewanie, ukazał się na stronie TVN24 Newsroom, która ma ok. 3 tys obserwujących , a nie na głównej stronie TVN, którą ma blisko 1,5 mln obserwujących, co dobitnie pokazuje intencje „ubolewających”.
 
2. Natychmiast po tej wypowiedzi na wielu portalach społecznościowych pojawiła się ostra krytyka Frasyniuka jak i prowadzącego audycję, z żądaniami skierowania sprawy do prokuratury, a nawet cofnięcia koncesji stacji TVN24 na podstawie art 38 ust.2 pkt 1 ustawy o radiofonii i telewizji.
Błyskawicznie zareagował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak który napisał „że szkoda słów i komentarzy na prostacką wypowiedź jednego za najważniejszych autorytetów TVN24, takie zachowania trzeba konsekwentnie zwalczać”.
I dodał „kieruję zawiadomienie do prokuratury ws. znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego”, z podobnym wnioskiem wystąpił także wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.
 
3. Ale „występ” Frasyniuka w TVN24 to nie jedyny atak na funkcjonariuszy SG i żołnierzy WP jaki miał miejsce w tych dniach w związku z twardą postawą wobec 30 grupy imigrantów z Iraku, którzy koczują już 14 dni po stronie białoruskiej.
Kilka dni wcześniej na granicy polsko- białoruskiej przebywała wicemarszałek Senatu z Lewicy Gabriela Morawska-Stanecka, która najpierw domagała przepuszczenia lekarza do koczujących imigrantów na stronę białoruską przez „zieloną” granicę, później wręcz siłowo próbowała się sama przedostać, forsując kordon stworzony przez żołnierzy.
Następnie tłumaczyła żołnierzom, że jest ich przyjaciółką, bo broni ich starszych kolegów (SB-ków), którym zabrano emerytury, sugerując ,że choćby z tego tytułu należy się jej „specjalne traktowanie” na granicy.
Kiedy to się nie udało udzieliła wywiadu mediom stwierdzając między innymi „że żołnierze wykonują rozkazy, a byli w niedawnej historii żołnierze ,którzy później tłumaczyli się wykonywaniem rozkazów”, nawiązując w ten sposób do niemieckich morderców z czasów II wojny światowej.
Później dodała jeszcze „Wojsko Polskie upadło”, bo wykonuje takie rozkazy, których ona, osoba z immunitetem, nie akceptuje.
 
4. Ale TVN zaprosił do ataku na żołnierzy WP nie tylko Władysława Frasyniuka, dzień wcześniej w Faktach, pojawił się krótki reportaż Andrzeja Zauchy, do niedawna korespondenta TVN w Moskwie.
Wypowiada się nim przebywająca na granicy z małym dzieckiem kobieta przedstawiona jako Magda Marshall, która krzyczy do żołnierzy: „kto dał wam prawo nosić na ramieniu flagę polską ”i dodaje „ jesteście zwykłymi zbirami”.
Następnie dziennikarz przeprowadza z nią krótki wywiad, podczas którego kobieta mówi „ja nie mogę na to patrzeć, dlatego jest tutaj moje małe dziecko, żeby wiedziało co się dzieje”.
Po zakończeniu tej rozmowy dziennikarz dodaje ,że przychodzą  zwykli ludzie i wykrzykują tutaj swoje oburzenie”.
A więc rozmowa z Frasyniukiem i brak reakcji dziennikarza na jego skandaliczne słowa, przeprosiny stacji na profilu, który ma 3 tys obserwujących , a nie na głównym, gdzie tych obserwujących jest 1,5 mln, to nie przypadek ,to linia tej stacji ,która posuwa się do jawnego popierania prowokacji Łukaszenki wspieranego zapewne przez Putina na granicy białorusko-polskiej z wykorzystaniem imigrantów sprowadzonych z Iraku.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-08-2021 [07:56] - Tezeusz | Link:

Obowiązkiem państwa jest ochrona granic , bezpieczeństwo obywateli , przestrzeganie prawa i walka z przestępczością. Sytuacja po stronie białoruskiej pokazuje że Państwo Polskie wzorowo realizuje obowiązki. Nie ma żadnych "biednych uchodźców" są tylko osoby o nieustalonej tożsamości które zostały przewiezione na krańce Białorusi przez kryminalną bandę zajmująca się przerzutem i handlem ludźmi. Państwo Polskie nie może wspierać przestępstwa. 
Straż Graniczna i Wojsko Polskie dziękujemy!

Obrazek użytkownika Darek65

24-08-2021 [08:13] - Darek65 | Link:

Nie bardzo rozumiem po co teraz to narzekanie. Był czas na zrobienie porządku w sądownictwie, w mediach. Wolicie gnoić zwykłych ludzi pseudo pandemią, niszczyć ich biznesy, szkolnictwo. Szczepienie dzieci, to już zbrodnia na narodzie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-08-2021 [08:22] - Tezeusz | Link:

Darek na twoją pseudo pandemię umarło kilku moich znajomych. Tak.mysleli jak ty i nie przeżyli Covid ich przytulił.

Obrazek użytkownika Darek65

24-08-2021 [15:35] - Darek65 | Link:

Zapytaj się, ilu zmarło na nieleczonego raka, ilu z zawałem czekało na jakąkolwiek pomoc, ilu pocałowało klamkę w przychodni. W 2017 roku, w sezonie infekcyjnym, w jednym tygodniu było ponad 300 tys. zachorowań na grypę. I to nie była pandemia.

Obrazek użytkownika sake3

24-08-2021 [08:31] - sake3 | Link:

Zaczyna się powrót do ględzenia o namordnikach, szczepionkach, pandemii której podobno nie ma. Trzeba przecież jakoś przykryć obecne wydarzenia ,uznać je za nieważne uwagi i judzić na rząd. Kto gnoi zwykłych obywateli-rząd, Kaczyński? Przecież pozwalacie opozycji by was gnoiła, traktowała jak ludzi gorszej kategorii i tak głupich, że można im wcisnąć każdą ciemnotę. A tacy jak Pan tę ciemnotę łykacie nawet się nie zastanawiając. 

Obrazek użytkownika Jan1797

24-08-2021 [10:45] - Jan1797 | Link:

@Darek65,
Wszyscy śmialiśmy się z defilady podczas wizyty Kopacz w Berlinie a przecież defilada dwóch
na granicy znacznie znośniejsza medialnie, obiegła zażenowaniem cały świat? Rozumiem mam
to pominąć, nie wnikając w to, kogo nazywają „przewodnikiem"?

Obrazek użytkownika J z L

24-08-2021 [08:56] - J z L | Link:

 Gdzie jest Frasyniuk?

Tureckie wojsko zatrzymało kilkadziesiąt tysięcy uchodźców z Afganistanu na swojej granicy. Jakieś dwa tysiące osób przedarło się, wysłali ich i odstawili do Iranu. Kryzys migracyjny może i tym razem nas oszczędzi. Chyba, że Rosja zacznie transportować

https://www.nytimes.com/2021/08/23/world/europe/afghanistan-refugees-turkey-iran-taliban-airport.html?campaign_id=51&emc=edit_mbe_20210824&instance_id=38650&nl=morning-briefing%3A-europe-edition&regi_id=74725592&segment_id=67049&te=1&user_id=3a4042fda2195c1392e1f664dd4bdcf3

Obrazek użytkownika sake3

24-08-2021 [09:56] - sake3 | Link:

Gdzie jest Frasyniuk? Przeciera szlaki do polityki swojej żonie równie ordynarnej jak on. Taki jest los starych ramoli.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-08-2021 [09:08] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Tak sie kończy wtrącanie się w sprawy Ukrainy,Białorusi,a nawet Bałkanów...amatorzy i niemoty wychodza z rączkami w nocniku.
Admin! Proszę zamknąć ten blog definitywnie!
NB nie spełnia postulatu P. Targalskiego...

Obrazek użytkownika Jan1797

24-08-2021 [11:00] - Jan1797 | Link:

Widzisz Trotel, 
w Twoim przypadku plask gołej części dolnych pleców w socjologiczne ego nie leczy.
Nic mnie tak nie rozbawia, jak otwarte japy tutejszych pyskaczy od drożyzny i inflacji
po przekroczeniu granicy. Stąd uważam propozycja wysłania emerytów odzianych w
żółte kamizelki do Paryża pod Twoim przewodnictwem, w części może być pomocna.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-08-2021 [11:26] - Marek Kudła | Link:

Najpierw zniknęły pieniądze – duże pieniądze, własności NSZZ Solidarność !  3 grudnia 1981, dziesięć dni przed wprowadzeniem stanu wojennego, rzecznik finansowy dolnośląskiej Solidarności Józef Pinior wraz z wiceprzewodniczącym Bednarzem wypłacili z banku 80 mln zł.  W 1984 roku abp Gublinowicz w porozumieniu z W. Frasyniukiem i J. Piniorem zmienili te fundusze z PLN na USD. Po co, nie wiadomo do dziś ! 
Na początku lat 90-tych W. Frasyniuk zakłada firmę transportową w powiązaniu z byłym esbekiem Kometko, właścicielem największej wrocławskiej firmy transportowej.  Skąd miał pieniądze na rozruch firmy - niewiadomo ?! Frasyniuk szybko stał się człowiekiem biznesu (obecnie ok. 200 LKW  i przeciwnikiem PIS-u !  Jakiś kur-wa dziwny zbieg okoliczności ?!!!