Globalizm vs. rozdarcie

Jak to zazwyczaj jest konieczne, pewne sprawy, pojęcia i terminy, należy zawsze doprecyzować. Inaczej powstaje bałagan pojęciowy i wzajemne niezrozumienie.

Do tytułowej dychotomii doszedłem, studiując, uczciwie mówiąc, nudzącą mnie kwestię idei Rapture, bo teologią, na dodatek ewangielistów, nie zwykłem się zajmować. Jednakże, gdyż the Rapture dotyczy eschatologii chrześcijańskiej, czyli rzeczy ostatecznych, jak śmierć, czy koniec świata, to się zainteresowałem.

Ponieważ chowałem się w środowisku medycznym, to ruptura w umyśle zawsze kojarzyła mi się z rozdarciem, albo wewnętrznym pęknięciem narządu. To przecież ciężkie urazy wewnętrzne, przy kinetycznych wypadkach. Takie jak pęknięcie wątroby, rozdarcie śledziony, czy trzustki.
Tymczasem, w języku powszechnym dla Anglosasów, rapture głównie oznacza coś bardzo przyjemnego: zachwyt, a nawet ekstazę...

Ale po kolei. Posiłkując się tekstem doktora Jerzego Targalskiego vel Józefa Darskiego z przed prawie dwudziestu lat [*], już na wstępie trafiłem na bardzo ważną uwagę. Jeżeli się tego sobie nie wyjaśni, to bez przerwy będzie się miało mętlik w głowie w temacie spraw światowych i całej tej geopolityki.

Na wstępie ważna uwaga, a właściwie pytanie do wszystkich – jakie są możliwe rozwiązania, po zakończeniu tej idiotycznej, na szczęście na razie bezkrwawej, wojny ideologicznej. Na razie widzę dwa. Typowe – albo, albo.

Globalizm

Globalizm to coś, co nas czeka, jeżeli przegramy. Jedna władza dla całego świata. I nędza dla wszystkich, za wyjątkiem dworu władcy.

Ideolodzy globalizmu, tego nowego porządku świata – NWO, jak od lat zwykliśmy to nazywać, stosują świński trik – wiedzą, że przeciętny człowiek nie będzie rozróżniał globalizmu od globalizacji. Więc swoje niemalże hitlerowsko – marksistowskie idee i plany chowają pod płaszczykiem rozwoju i naturalnych zmian.

Globalizm jest ideologią, która wypowiada się za likwidacją państw – jego przeciwieństwem jest nacjonalizm.
Globalizacja w ogóle nie jest ideologią. Zasadniczo, jest to jedynie rozwój kontaktów i wymiany handlowej i w tej postaci istnieje ona od 1492 roku. Klasycznym kłamstwem o globalizacji jest jej rzekoma „nowość”. Kiedy na przykład po raz pierwszy stało się możliwe wysłanie $100mln z Nowego Jorku do Londynu za naciśnięciem guzika? 1976? 1966? 1956? Nie, w 1866, gdy uruchomiono telegraf transatlantycki.
Globalizm - ideologia, stara się występować w przebraniu globalizacji - faktu, w celu uzyskania sympatii, rozmyślnie używając fikcji jego nieuniknioności. Debaty na temat potrzeby globalizmu przedstawiane są jako nieuzasadnione. Lecz jeśli to nieuniknione, to dlaczego jego rzecznicy naciskają tak agresywnie?
Globalizm jest świadomym, rozmyślnym politycznym wyborem - nie bardziej nieuniknionym niż socjalizm. Jego typowe przykłady: ONZ, ekstremizm w wolnym handlu, Unia Europejska i masowa emigracja są tworami politycznymi, które jutro mogą zostać zniesione. Nie znajduje to potwierdzenia w odniesieniu do takich aspektów globalizacji jak internet, odrzutowiec pasażerski lub ogromny kontener. [*]

Globalizm, to nic innego, jak taki podrasowany internacjonalizm – ulubiona zabawka komunizmu. Ale znacznie gorszy. Internacjonalizm raczej oznaczał nawiązywanie "przyjacielskich" stosunków między państwami, tak by zbudować wspólną platformę społeczną, kulturową, gospodarczą i prawną. Pod hasłem niesienia pokoju przy pomocy czołgów i tego kretyńskiego – proletariusze wszystkich krajów, łączcie się!
Natomiast globalizm jest przeciwieństwem nacjonalizmu. Niezależne państwa muszą zniknąć i zastąpi je jedno ogólnoświatowe "królestwo". "
Suwerenność" jest obelgą. "Naród" nie istnieje. Mają być Ziemianie. Już teraz ta pokręcona krakuska z pretensjami do arystokracji (jakby dzisiaj największym arystokratą nie był raper Jay-Z), Róża Gräfin von Thun und Hohenstein de domo Woźniakowska twierdzi, że ona jest Europejką, a tylko przypadkowo i historycznie jakąś Polką. A jak już oni nie daj Boże, wygrają, to stanie na rynku pod pomnikiem i z euforią będzie wrzeszczeć: - Jestem Ziemianką! Jestem Ziemianką, wy zacofane głąby!

W uczciwym i przyzwoitym świecie, a przede wszystkim sprawiedliwym, można by się poważnie zastanawiać, czy takie zjednoczenie świata nie jest dobrym rozwiązaniem. Tylko takiego świata nie ma. Wprost przeciwnie.

Zastanawiam się, co za diabły ludziom w głowach mieszają, że samobójcze ideologie, począwszy od socjalizmu, z apogeum w komunizmie i nazizmie, tak łatwo i szybko są akceptowane. Przecież w tym nie ma ani sensu, ani logiki, a dzisiaj nawet niektórym zatwardziałym konserwatystom i patriotom, zaczynają mięknąć rury i rozmyślają, jak to będzie, zostać niewolnikiem Unii Europejskiej.

Przecież znamy wiele historii, co potrafią wyczyniać sfanatyzowani bolszewicy, a neo-bolszewicy, zapewniam, potrafią więcej.
Jakimi geniuszami nauki otaczał się Stalin, że praktycznie zlikwidował czwarte największe na świecie Jezioro Aralskie, nazywane też Morzem Aralskim. Które jeszcze w 1968 roku miało powierzchnię 68 500 km kw. A w 2009 zaledwie 13 500. tenże Stalin zarządził sadzenie kukurydzy na Syberii na wiecznej zmarzline i podobne eksperymenty rolnicze, rezultatem tego między innymi był Hołodomor – Wielki Głód na Ukrainie, gdzie szacuje się, 3 – 12 milionów ludzi zmarło z głodu.
Czy w Chinach, komunistycznych do dzisiaj, Wielki Wódz Mao Zedong był lepszy, a może mądrzejszy z gromadą swoich oszalałych hunwejbinów? Przeciesz on tylko chciał dobrze. Żeby ludzie się nie stroili i nie wydawali niepotrzebnie forsę na ubrania, jak wszyscy mogą chodzić w skromnych mundurkach. Co złego, że w przeludnionych Chinach dawał zgodę tylko na jedno dziecko i to na chłopczyka. Dzisiaj 70 000 000 Chińczyków nie znajdzie żony, bo kobiet nie ma.
A taki kolejny bolszewik u władzy, Pol Pot – przywódca Kambodży. To przecież poważny i wykształcony człowiek, który ukończył słynną Politechnikę w Paryżu (L'École d'Ingénieur des Technologies de l'Informatique et du Management ). A, że wydarzyły się Pola Śmierci (Killng Fields)? Jak się eksperymentuje, to niestety, czasami są ofiary. Na tych polach, ryżowych głównie, wymordowano 1,7 – 2,3 z 7 milionów obywateli państwa. Cóż, założeniem było stworzenie nowego społeczeństwa.
Cel tak szczytny, jak Nowy Porządek Świata. Tylko tam były skromne miliony, a teraz są miliardy. Większe pole do popisu. Słyszałem, zż już niedługo, Polaków ma być 15 milionów. Teraz jest nas nieco ponad 38 milionów... Będą musieli się ostro starać. Projekt Aushwitz nie przerobi tylu.

Po pierwszej wojnie światowej, po Wersalu, jakie siły zaczęły dominować w Niemczech. Zanim jeszcze rozwinął się narodowy socjalizm, praktycznie prym wodził ruch komunistyczny. Czy Karol Marks, któremu nadal stawia się pomniki, nie urodził się w Trewirze, w zachodnich Niemczech? A kim byli jego najbliżsi współpracownicy i ideolodzy, Max Stirmer, czy Fryderyk Engels? Oczywiście rodowici Niemcy.
Można tak długo – kto przeszmuglował w zaplombowanym pociągu Lenina do Rosji. A Szkoła Frankfurcka i kogo my tam mamy...

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że idea komunizmu urodziła się w Niemczech. I do dzisiaj nie umarła.

Jeżeli ktoś chce szczerze zrozumieć, jak to będzie, gdy globalizm zdoła narzucić, choćby tylko nam, Polakom, swoją władzę, to niech pomyśli o Hiszpance, pani sędzi Rosario Silva de Lapuerta i jej decyzji. Zamknąć kopalnie, wyłączyć elektrownię jutro! Ale już!

Gdy komuś nie wystarcza, że będzie miał bicz nad sobą, który potrafi ostrym słowem zmuszać jakieś państwo do natychmiastowego działania, które na dodatek jest szkodliwe dla niego, jak nie przymierzając rozkaz – utnij sobie palec, to powinien się, choćby pobieżnie zapoznać się z planem na przyszłość ludzkości. Wytyczne są zawarte w głośnym, choć na razie przemilczanym "dziele" ultra – bolszewika, wice-szefa Komisji Europejskiej, Fransa Timmermansa, takiego przyjaciela naszego kraju, który powiedział: - Muszę jechać do Rosji, by porozmawiać o przyszłości Polski, niesławnym "Fit for 55".
Podrzucę tylko parę tez:

  • transport, czyli samochody, samoloty, czy statki, również będą płacić za emisję CO2. Ponieważ gwałtownie wzrosną koszty transportu światowego, to podrożeje niemal wszystko. Nie doczytałem, ale ktoś mi mówił, że również obywatele, właściciele domów i mieszkań, też mają partycypować w płaceniu za CO2.
  • Trzeba zlikwidować prywatne posiadanie i używanie samochodów. Na początek tych, zasilanych tradycyjnymi silnikami spalinowymi. A w przyszłości wszystkich – prywatne posiadanie auta będzie zabronione. Transport publiczny ma przejść wielką rewolucję. Mniej więcej, jak to ma wyglądać, pokazał nam rozwijający się w tempie astronomicznym Uber. Powstanie wiele nowych firm transportowych, które będą oferowały całkowicie nowoczesne, podłączone do sieci komputerowej auta. Dla ludności miast i prowincji. Będzie je można sobie zamawiać, jak dzisiaj pizzę do domu. Różnica taka, że samemu będzie się kierowcą. Podstawią auto pod wskazany adres, dostaniesz kod i login, wsiądziesz i pojedziesz. Auto, przepraszam, automatycznie zarejestruje trasę, zużytą energię, oczywiście czas – godziny, albo dni i na koniec, również bez kiwnięcia palcem przez ciebie, obciąży kwotą usługi twoje konto. Podobno ma to być tańsze niż kupno własnego auta, które i tak większość doby stoi bezczynnie przed domem, na parkingu, czy w garażu. Ciekaw jestem, jak sobie poradzą z dalekobieżnymi TIRami. Bo dostawczaki to nie problem.
  • Żeby było jeszcze ciekwaiej w naszym nowym życiu, gdy już UE i Timmermansy zrobią z nas wszystkich, nie tylko w Polsce, dziadów kalwaryjskich, to jeszcze zdecydowanie ingerują w nasze, jakże szkodliwe odżywianie. W tym celu decydują o wyłączenie z naszego pokarmu mięsa. Tak – trzody chlewne, bydło mięsne zostaną zlikwidowane. Żegnaj steku i kotlecie schabowy. Nie wiem jeszcze niestety, co zamierzają w stosunku do owiec i farm drobiowych. Owce mogłyby nawet przetrwać ze względu na wełnę, tylko po co? Odzież będzie produkowana jako produkt z recyklingu tych różnych opakowań, jak torby plastykowe, pudełka i co tam jeszcze polimeryzujemy. Nie powiem z czego już rozmyślają produkować sztuczne mięso, bo wielu z czytelników może być przed śniadaniem, obiadem, czy kolacją.

Zapewne do tego momentu można pomyśleć, że tym, co nas utopi w globalizmie, są niektóre, obecnie najsilniejsze państwa atlantyckie.
Niestety tak nie jest. Jest jeszcze gorzej. Państwa obecnie stały się wyłącznie fasadowym, dającym wrażenie porządku i bezpieczeństwa, tworami, będące tylko wykonawcą niższego szczebla, przepotężnych korporacji, o których zapewne nie wszyscy słyszeli.
Uważany za najpotężniejszą Vanguard Group, zarządał w 2020 majątkiem w wysokości 7 100 miliardów dolarów. Ma on wpływ na wszystkie dziedziny gospodarki. Podam tylko, żeby się nie rozwodzić, że z pośród tysięcy przedsięwzięć tej grupy, rządzi on i Pfizerem, Googami i gigantem naftowym Exxon.
I zapewne każdy z nas, wcale o tym nie mając pojęcia, posiada produkty, których więcej niż połowa jest zależna i daje zysk Vanguard Group.

To korporacje i grupy finansowe różnego rodzaju przejmują panowanie nad światem.
Nie suwerenne państwa. Nawet nie dzisiejsi hegemoni.

Skąd ta forsa?

Muszę jeszcze krótko wspomnieć skąd będą pochodzić pieniądze, olbrzymie kwoty by dokonać takiej światowej rewolucji, tak wysokie, że nawet europejski hegemon – Niemcy, czy nawet ten większy – USA, same nie dadzą rady.
Oczywiście, później te pieniądze będą pochodzić z naszych kieszeni. To nie ulega wątpliwości, bo ta przyszła kasta władców, synowie ojców z garbatym nochalem, nienawidzi sięgać do własnych kieszeni.
Lecz na początek niestety będą musieli zainwestować w rozwój globalizmu swoje własne, bardzo grube pieniądze.
A gdzie one się znajdują, może nam pomóc wyjaśnić opis głównych sponsorów ideologii LGBT (jeszcze bez dalszych liter).

To nie jest taki nowiutki projekt, który zauważyliśmy, gdy sfiksowani i zboczeńcy zaczęli te uliczne wygłupy przebierańców, na które daje nawet pieniądze ten chytrus, prezydent Warszawy Trzaskowski.
Formalnie cały ten ruch zaczął się w 2000 roku.

Zaczęło się od AIDS. Wszyscy wiemy, że jest to śmiertelna zaraza, rozprzestrzeniająca się poprzez kontakty seksualne. Wiemy też dobrze, że wirus zbiera śmiertelne żniwo głównie w środowiskach homoseksualnych.
Chyba pierwszym z miliarderów był Jon Stryker, dziecic wartej $13,6 miliarda Stryker Medical Corporation z Michigan. [1]
Wkrótce do szczytnej ideologi LGBT doszlusowała jego siostra Ronda Stryker, która wraz z mężem była właścicielką wielu innych poważnych firm. Oraz oczywiście również miliarderką.
A potem już się posypało. Podaje się, że co najmniej 72 sponsorów przeznaczyło na LGBT ponad $10 milionów. [2]. Mówimy oczywiście o fundatorach, "ojcach założycielach" tego obecnie dominującego trendu ideologicznego.
Są tam nazwiska Ford, Bush, Gates, czy Jewish Community Federation of San Francisco Pojawiły się także nazwiska, fundatorzy spoza USA, jak Bosch z Europy, czy Yogyakarta z Azji.

Warto też wspomnieć o Warrenie Buffecie, inwestorze giełdowym, przedsiębiorcy i filantropie, jeszcze niedawno najbogatszym człowieku świata.
I warto sobie poszukać, dlaczego ten szanowany miliarder odciął się od swoich wnuków.

A odpowiedź jest prosta i schemat identyczny. Poza nuworyszami – miliarderami z Doliny Krzemowej, reszta bogaczy, fundatorów tworzących i wspierających ruch LGBT, dzisiaj już LGBTQ+, to dzieciaki i wnuki rodzinnych fortun, rozkapryszone i zdeprawowane. Nigdy nie pracujący ciężko, jak ich ojcowie. Oni po prostu się nudzą i mają pomysły. Jak choćby tysiąc płci, okiełznanie ziemskiej pogody, by wreszcie zapanować nad światem.
Popatrzmy – jacy politycy są w stanie się im oprzeć? A czy tacy przywódcy, jak prezydent Francji, Emmanuel Macron, premier Kanady Justin Trudeau i kanclerz Austrii, Sebastian Kurtz, wyglądający, jak jedna rodzinka, nadzorowani przez sklerotyka Bidena, którym opiekuje się niezawodowa pielęgniarka Kamala Harris, po prostu nie rzucą się w ramiona LGBTQ+, może nawet przebierając się w coś trendy i szczekając – hau, hau.

Bez tych miliardów globalizm nie powstałby. Miliardów wielokrotnie przekraczających PKB Polski, Czech, Węgier i Słowacji, razem wziętych.

Gdy się już wymieniło Vanguard, to nie można pominąć dokonań Niemca, o którym się mówi niewiele, chyba, że akurat jest spotkanie światowych przywódców w Davos. Organizatorem jest Klaus Schwab, założyciel i prezes Światowego Forum EkonomicznegoGdy popytać ekspertów, to jego moc jest większa niż Merkel i Macrona razem wziętych. A niestety, to kolejny ideolog – fanatyk, autor "WIELKI RESET Jaką przyszłość planuje nam globalna władza". To taka instrukcja obsługi, gdy już globalizm podbije cały świat.

I tutaj przychodzi mi na myśl pytanie, które zadał redaktor Gadowski – Kto nas posiada?

Bo podobno, jak to publicznie stwierdził Reinhard Petzold, szef Niemiecko-Polskiego Towarzystwa na Rzecz Współpracy Gospodarczej i ekspert: – "I tak was w końcu kupimy", wszyscy i tak jesteśmy już albo kupieni, albo beznadziejnie łatwo nas kupić.

Rozdarcie

Wydawać by się mogło, że nie mamy wyjścia. Że jak za Stalina, Roosevelta i Churchilla, zostaniemy sprzedani i nikt nas nie będzie się pytał o zdanie.
Że piekło, jakie szykuje nam ideologia globalizmu (przypominam – NIE globalizacja) jest nieuniknione i nic z tym nie możemy zrobić.
Mamy wyjście – musimy się postawić. I to mocno. Także z całą mocą słowa, uświadamiając ludziom, do czego globalizm prowadzi, i że już nie będzie lepiej. Skończ szybko chłopie budować ten dom, bo wkrótce nie będzie ciebie stać nawet na worek cementu.

Polska nie jest pępkiem świata, choć często uniesieni euforią całkiem słusznego patriotyzmu, tak sobie wyobrażamy. Lecz RP, poprzez swoje geostrategiczne walory, ciągle słabo wykorzystane w światowych przepływach; przez wartościowy potencjał ludzki i zasoby naturalne, jest liczącym się graczem.
I mimo, że Estonia, Łotwa, Litwa w większości głosują tak, jak Niemcy, to zerkają na Polskę, patrząc na naszą reakcję. Widać, że doceniając naszą wielkość, gdyby przedstawić im dobrą i korzystną propozycję, to przyłączą się do nas.
Tak więc, nie będziemy liderem walki z globalizmem prowadząc do rozdarcia na skalę światową, ale już na poziomie lokalnym w Europie, na pewno tak.

Wśród członków Unii Europejskiej, po opublikowaniu Fit for 55, widać duże poruszenie i niezgodę na postawione tam tezy. Nie podoba się to państwom południa Europy. Nawet we Francji jest wyraźna niechętna postawa w stosunku do projektu, nawet wśród niedawnych federalistów. Mimo to trudno dzisiaj prognozować rezultat tej walki globalistów z resztą obywateli naszego kontynentu. Prosta analiza wskazuje, że mogą na tym skorzystać wyłącznie Niemcy, a przez nich te wielkie międzynarodowe koncerny, które już szykują się do objęcia władzy nad wszystkimi.

Zrobienie pęknięcia i niedopuszczenia by fanatycy ogarnęli cały świat, spowoduje, że ludzie zobaczą, że istnieje alternatywa, gdzie nadal może być normalnie, tak, jak się przyzwyczaili i było im mniej, czy bardziej dobrze.

Czy takie wielkie państwa o wrodzonym umiłowaniu wolności i swobody, jak Indie, czy Brazylia dadzą sobie narzucić nowy porządek? A Afryka? Zniszczą ją napalmem, czy tysiącem bomb?

Globalizm, to dziecko komunizmu, wzbogacone o rozpasany i wulgarny libertynizm, to utopia, która zdechnie. Tylko może nam odebrać wiele lat życia w spokoju i harmonijnym rozwoju.

Musimy doprowadzić do pęknięcia – wykopać rów, czy postawić mur, by oni ciągle wiedzieli, że są inni, którzy przejrzeli ich fałsz i knowania i w pewnym momencie będą w stanie przeciągnąć do siebie tych, którzy poczują, jak to jest żyć pod terrorem Fit for 55 i banialuk Klausa Schwabe.

Najbliższe parę lat zdecyduje, jak rozwinie się sytuacja na świecie. Jestem optymistą, jeżeli chodzi o dalszy horyzont. Jednakże najbliższe lata będą ciężkie.
A Polska i my, Polacy, potrzebujemy władzy, która ma wolę walki. I to nie tylko broniąc się, lecz również potrafiąc zaatakować we właściwym momencie.

I na koniec jeszcze mała, darmowa rada zatroskanego obywatela. Może nawet ktoś z władzy to przeczyta, bo chyba mają pracownika, który ma obowiązek przeglądać internet i czytać również te wszystkie blogerskie wyczyny.

W sytuacji ataku, gdy już nadejdzie moment i to broniący chce przejść do kontry, to najlepsze jest stworzenie czegoś, co spowoduje przełom.

Niemcy, więc ich ulubione dziecko UE, lubią atakować frontalnie, dużymi siłami. Tak też się dzieje w ataku na Polskę dzisiaj. A warto sobie przypomnieć Stalingrad, gdzie butna i potężna siła Wehrmachtu dała się zamknąć w kotle.
Więc warto przygotować taki kocioł dzisiaj dla agresorów globalizmu.

Dobrym pociągnięciem byłoby przedstawienie własnego projektu, powiedzmy Fit for 2050, w kontrze do unijnego Fit for 55. Rok 2050, to data wspólnie ustalona na zakończenie przeobrażeń w walce o dobry klimat i naturę.
W odpowiedzi na cegłę Timmermansa o wielu tysiącach stron niemieckiej drobiazgowości, wystarczy zaledwie dwadzieścia, trzydzieści stron prostego i dosadnego języka, który opisuje realny plan dojścia do celu. Taki plan, który byłby prosty i zrozumiały dla wszystkich państw. I do zaakceptowania. Bez żadnych niemieckich, biurokratycznych kruczków, z użyciem "i jeszcze...", czy warunkującego "ale...".
I polski projekt trzeba mocno upowszechnić. Przetłumaczyć na wszystkie języki państw unijnych, zapłacić za czas i zaprezentować w głównych mediach z wielkim hukiem. Zalać internet tą treścią.

Niech Europa ma coś do wyboru: - niemiecką Grubą Bertę czy polskiego husarza.

.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

13-08-2021 [18:04] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Nowa taktyka i strategia post-komuny PRL-owskiej..Usuwanie calych wlasnych postow z powodu nieprzychylnych komentarzy..:-))
To juz nie tylko zeglowanie po Morzach Lalalala..To juz Lalalala w glowie :-)) 
Zmieniliscie wystroj wnetrz, ubrania, samochody,gadzety z PRL-u ale zapomnieliscie zamienic w waszych PRL-owskich lepetynach ,mentalnosc i sposob myslenia.
.Nastepny Emeryt" kapitan" zeglujacy w bezgranicznym Oceanie wlasnej glupoty,przesadow,PRL-owskich mitow oraz wlasnej Ignorancji..
Zrobcie sobie transfuzje krwi moze to pomoze wam odtoksycznic wasze zatrute PRL-em umysly i dusze..

Obrazek użytkownika paparazzi

14-08-2021 [01:21] - paparazzi | Link:

A wy kto?

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2021 [07:44] - sake3 | Link:

@Pre-iliryjczyk.....Już normą stało się na NB wyśmiewanie cudzego intelektu,widzę,że szanowny pan też dołaczył.A może byśmy tak porozmawiali o bezgranicznym oceanie chamstwa?.Zamiast dyskutować na argumenty łatwiej przecież obrzucić blotem,to teraz takie modne a w przypadku opozycji okazywanie pogardy dla drugiego czlowieka nawet się opłaci. .

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

13-08-2021 [18:31] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Czesc 1..
W celach  edukacyjnych ,roznym post-PRL-owskim Emerytom i zeglarzom po bezmiarach Morz wlasnego Lalala przypominam to co oczywisto..Moze to pomoze powrocic im do rzeczywistosci..
Sledze ta cala tutaj i na blogu Emeryta Hatalskiego  polemike a ona tylko potwierdza zrodla Polskiej post-Prl-owskiej tragedi..
Sposob myslenia,mentalnosc,znajomosc oraz obiektywna i miarodajna ocena rzeczywistosci taka sama jak w PRL..
Zaskoczyla mnie filozofia imposibilizmu  u Hatalskiego..Bylo nie bylo facet liznal troche swiata i mial okazje poznac kuchnie mechanizmow ekonomicznych w innych panstwach..
Tylko w Polsce jakos nie moze zastosowac swojej wiedzy..I sa tego konkretne przyczyny..Wskazalem je tutaj : https://www.salon24.pl/u/pre-i...(link is external) 1....oraz : https://www.salon24.pl/u/pre-i...(link is external)
Nastepnym problem i tragedia jest brak kompetencji i zwykla Inorancja u ludzi sterujacych zyciem spoleczno-ekonomicznym w Polsce..
Podam przyklad z tego tutaj postu Hatalskiego ,ktory stwierdzil " 'brak argumentów odnosnie sukcesow ?  ...a niskie bezrobocie w Polsce "
To samo klamstwo powtarzane przez kolejna ekipe . Bowiem profesjonalny ekonomista wie doskonale .ze niskie bezrobocie w Polsce nie jest rezultatem jakiegos cudownego manewru a wykopaniem okolo 3 milionow bezrobotnych Polakow poza Polske zmuszonych do zrobienia tego aby przezyc..Prosze ich o to zapytac bowiem ja to zrobilem..Klamie pan panie Hatalski jak bura suka albo jest pan Inorantem o co pana nie podejrzewam..W ten sam sposob moglbym obnazyc kolejne mity i klamstwa jak np " wysoki rozwoj "
Pan dobrze wie ,ze nie ma czegos takiego jak " Polska Gospodarka " tak jak nie ma Polskiej Floty Morskiej , Polskich Bander..Zlikwidowano caly dorobek Morskiej Gospodarki Polski budowanej przez pokolenia....
Sa Polskie porty, rynek przewozow morskich niezla infrastruktura do jego obslugi,,fachowcy i sila robocza ( marynarze) ..I co ? ano nie ma Polskiej Floty i  Polskiej Bandery ..A wystarczyla by jedna decyzja rzadowa aby taka powstala..No i co ten PIS-owski rzad robi..ano nic zgodnie z pana stwierdzeniem : " Byłem blisko przeprowadzenia tej sprawy, niestety z różnych powodów (Inni szatani byli tam czynni) nie udało się.Czy ja dobrze rozumiem ?
 

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

13-08-2021 [22:53] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Czesc 2..
Rzad PIS-u ktory wspieralem i utrzymywalem od chwili jego powstania ( od czasow PC)  majac wiekszosc Sejmowa nie potrafil przez te lata stworzyc  ustawy  o powolaniu Polskiej Floty i przepchnac ja przez Sejm ??? Potrzebnej tak bardzo nie tylko z powodow ekonomicznych ale rowniez albo przede wszystkim Strategicznych i Geo-politycznych !! Przeciez to jeden z najwazniejszych priorytetow dla Panstwa Polskiego !
Rozumieli to przez wieki Krolowie,rozumiala II RP ,ktora za najwazniejszy priorytet Polski uznala zbudowanie Portu w Gdyni..
Tutaj mozna obwiniac o ten skandal  wszystkie kolejne ekipy partyjne od 1989..
Czy PIS-owski Rzad i Prezydent-rezydent nie ma swiadomosci waznosci tej  potrzeby ?? ? Oczywiscie ,ze ma..W zwiazku z tym czyj interes oni reprezentuja  do k...y-nedzy ???
Nie ma sensu kontynuowac tej polemiki..bo zaczyna to byc " przyslowiowym biciem piany "
Diagnoza jest jednoznaczna i oczywista.... Kaczynski-Morawiecki tak jak inni przed nimi  nie chca i nic nie zrobia w ochronie Polskiej Racji Stanu i Polskiego Interesu EkonomicznoGospodarczego !
Poza zgoda na wybudowanie kolejnego Skladowiska ,Wydmuszki Banku,kolejnym sklepem wiadomych sieci, Montownia ktorymi to wlascicielami jest  obcy kapital i obcy podmiot gospodarczy....To cala tajemnica " cudu gospodarczego " w Polsce..
Do czasu az w pare m-cy obcy wlasciciele nie przeniosa powyzszych do bardziej oplacalnych miejsc..
Tak skonczy sie Mit o "..Polskiej Gospodarce " a zacznie sie Polski Ekonomiczny Armagedon..
Admin. Co niebezpieczngo w moich opiniach, ze zdecydowales sie je ocenzurowac ? 
edytuj
 
odpowiedz

Obrazek użytkownika tricolour

13-08-2021 [19:18] - tricolour | Link:

Zabawa w tym, że gdy się nie ma zasobów na fabrykę zapałek, to się trzydziestu stron nie napisze.

Wiesz dlaczego? Bo napisaniu trzeciej strony zechce się je opylić z zyskiem bez martwienia się jak napisać brakujące dwadzieścia siedem.

Zapamiętaj: zakupy robi się w Lidlu i Biedrze.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-08-2021 [20:23] - Tomaszek | Link:

Ty ? Tricolour , a Tobie jeszcze obrazka nie przybił admin . On naprawdę sobie jaja robi . Zdzichowi to nawet orła dał . Kałmucki orzeł ? Tobie to pewnie tęczową flagę da na zapas , żeby kolorów nie zabrakło .

Obrazek użytkownika tricolour

13-08-2021 [21:31] - tricolour | Link:

Tomaszku,

Ja za bardzo urodziwy nie jestem (kuda mnie do żigolaków z Gdyni?) wiec jeśli dostanę obrazek z pisiorem na czole, to nawet będzie mi do twarzy.

Tęczową flagę też przyjmę na znak zwycięstwa.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-08-2021 [19:34] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

A gdzie się podziała pierwotna wersja tej notki? Przecież były komentarze...chodziło o @persa i dyskusje z Adminką?
Jeszcze sie nie przyzwyczaiłes do folkloru NB?
Nieładnie...

Obrazek użytkownika tricolour

13-08-2021 [19:41] - tricolour | Link:

@Trot

Nastąpiła reasumpcja i pierwotna wersja została usunięta.

W pewnym wieku zaczyna brakować czasu na życie, które się toczy swoimi torami. Do głosu dochodzi nieodparta potrzeba załatwienia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-08-2021 [20:23] - jazgdyni | Link:

To też zaraz wyrzucę.

To jest mój blog, mój tekst i moja praca. A kretynów mi nie potrzeba. Gości zawsze starannie dobieram. 

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

13-08-2021 [22:34] - Pre-Iliryjczyk | Link:

" gosci starannie dobierasz" 
Pewnie dlatego nikt nie chce w Gdyni utrzymywac towarzyskich kontaktow z toba ..Progi j.k za wysokie dla normalnych ludzi..

Obrazek użytkownika paparazzi

14-08-2021 [01:28] - paparazzi | Link:

A jak trzeba działać, pokonując wroga propagandy i  jego metoda. Czasami nawet prymitywnym językiem jakim oni operują. Stosuj te same metody a nawet lepsze co stosuje twój przeciwnik. Innej drogi nie ma. Bo pelikany łykają jak leci. Demokracja Panie.

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

14-08-2021 [15:02] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Zajmij sie problemami twojego Kanadyjskiego komunistycznego Kolchozu..
Jak bedziesz mieszkal w Polsce i placil tutaj podatki to da ci prawo do wyrazania opini na Polskie sprawy..a tymczasem tutaj " cicho sza"..
Kuzwa nastepny tym razem Kanadyjski Emeryt rzeczoznawca od Polskich spraw

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-08-2021 [20:26] - jazgdyni | Link:

Wszystko się psuje. Prędzej, czy później. Więc i portal naszeblogi.pl się zeszmacił i zdycha. Czekam, jak Lempart tu zacznie pisać, przyjęta z honorami.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-08-2021 [21:51] - Jan1797 | Link:

Nie mogę się zgodzić, znam kilka przykładów całkowitego unicestwienia blogów 
i absolutnie nie dotyczy to NB. Czy mam rozumieć, że fanaberie anty państwowe
musza być tolerowane łącznie z nędzą intelektualną ławeczki. Oczywiście wolno
potakiwać "zawiedzionym", nawet jeżeli to ludzie reprezentujący bezczelny ryt
zmurszałej Europy z jedynym celu; "zgasić Polski wzrost gospodarczy". To była
rzeczywistość NB z anty picowanym opisem bieżącej sytuacji politycznej. Kogo
obchodzą wspomnienia znikąd n-tej wersji lub przenoszenie sytuacji w krajach
ościennych na grunt Polski? Czuję się urażony wykasowaniem wpisu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-08-2021 [22:13] - jazgdyni | Link:

Pan zdaje się też kultury nie pojmuje.
Co to jest dyskusja? Co to jest polemika? Różnica zdań w temacie?
A co to hejterskie chamisko, co się pojawiło 4 dni temu?

Tak łatwo przyjmować poziom splugawionego badziewia, lub je akceptować.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-08-2021 [22:49] - Jan1797 | Link:

Pan zdaje się też kultury nie pojmuje.
Co to jest dyskusja? Co to jest polemika? Różnica zdań w temacie?
A co to hejterskie chamisko, co się pojawiło 4 dni temu?

Fakt chwilami kitu nie łapię, skoro napisałem co napisałem a wystarczy
chcieć zrozumieć i zaglądnąć na salon; https://naszeblogi.pl/comment/... 

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

13-08-2021 [23:23] - Pre-Iliryjczyk | Link:

.." poziom splugawionego badziewia"..
No i odezwal sie Trojmieski Katolik..
Nie dziwi mnie to..Do nas w gorach przyszli z haslem " Gott mit Uns "..i spalili cala wies lacznie z dziecmi i dziadkami...Germanska odmiana Katolicyzmu..Bracia w Chrystusie..
Dlatego umilowalem nasz Goralski..Reszta to Chinskie podrobki..z ta tutaj wlacznie..

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

13-08-2021 [23:06] - Pre-Iliryjczyk | Link:

.." że fanaberie anty państwowe
musza być tolerowane "..
No i wychodzi Sanacyjne szydlo z worka oraz Komunistyczno-faszystowskie ciagatki..
Od kiedy Panstwo Polskie jest wlasnoscia rzadzacej Parti dnia codziennego i jej funkcjonariuszy  ?
Proba utozsamiania Polski z rzadami partyjnymi  i jakiakolwiek partia danego dnia jest najwiekszym Polskim przeklenstwem od czasow Targowicy..
Odpierd..e sie wszyscy pasozyci roznych partyjnych barw od Panstwa Polskiegi i pozwolcie nam ,normalnym i cichym Polakom zyc.!!
Mamy w 4 literach te wasze partyjne Totaliryzmy ,Ideologie  i zachcianki. Chcemy Panstwa Polskiego uwolnionego od WSZYSTKICH partyjnych zlogow..
Dlatego nie chodzimy  do " wyborow " w 50 %..bo  Wasz " wybor" nie jest Naszym Wyborem..

Obrazek użytkownika Jan1797

14-08-2021 [14:34] - Jan1797 | Link:

Czy aby ta grupa nie chodzi do wyborów w wyniku pracy współczesnych archiwistów? 
Stąd ta wrogość do dzisiejszego rządu.

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

14-08-2021 [17:40] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Kolego..jaki " rzad" ?? jaka wrogosc ??
Partyjniactwo zabija kazda forme spoleczenstwa obywatelskiego..niezaleznie od kolorow partyjnych czy lansowanej ideologi..
I nie dotyczy to tylko obecnego " rzadu-nierzadu"..
Te partyjno-biurokratyczne klinki mafijne nie chca pamietac ,ze " wyborcy" i Obywatele wynajeli ich na kolejne 4 lata na ADMINISTROWANIE Panstwa...Nic wiecej !!
A oni wprowadzaja nam czy to Komunizm czy Kapitalizm czy to Faszyzm czy to  Socjalizm czy to Sanacje czy to Libertanizm czy to Globalizm ( Morawiecki) czy inne formy ..-izmow..
a my cisi i pokorni tradycyjni Polacy obserwujemy to i pytamy kiedy sie ten Partyjniacki Obled w Polsce skonczy ??? !!!
Placimy podatki utrzymujemy zgnile fasady , ktore byly kiedys Polskim Panstwem a sa obecnie jak ktos slusznie zauwazyl niczym wiecej niz " ch..j, dupa i kamieni kupa"..
Po Polskich ulicach szaleja bezkarnie bojowki Ideologicznych zboczencow i Morderczyn wlasnych dzieci..Ksieza i Polskie Koscioly ktore przez 1000 lat byly ostoja Polskosci Panstwa i Narodu sa bite,ponizane , niszczone i palone przez ideologicze Partyjniactwo..i nie ponosza zadnych konsekwencji i Milicja sie temu z glupimi usmieszkami sie przyglada..
A zwykly Obywatel , ktory raz w roku Swietuje Dzien Panstwa Polskiego jest na rozkaz wladzy bity, gazowany,polewany woda,kopany, duszony i strzela sie do niego z broni , ktora kupil tym Milicyjnym bandytom z wlasnych pieniedzy z nadzieja ,ze beda bronili kazdego z nas i spoleczenstwa..
Doswiadczylem tego wielokrotnie lacznie w Listopadzie ubieglego roku kiedy to na rozkaz Morawieckiego i Kaczynskiego zostalismy w ten spozob potraktowami przez Faszystowsko-Komunistyczne Falangi Milicyjne w Warszawie..
Teraz ty odpowiedz mi , czy po to dalismy  PIS  wladze aby nas tak przesladowal jak Faszysci, Komuna, Post-komyna PRL-owska ?
Czym wiec sie rozni PIS od poprzednich Partjniackich formacji bo ja osobiscie nie widze zadnej roznicy...
Czy takie wlasnie " rzady" mam bezmyslnie akceptowac bo jak nie to dostane po mordzie " albo wtraci sie mnie do wiezienia pod byle pozorem ?
Obudzcie sie !!!
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-08-2021 [15:56] - Tezeusz | Link:

jazgdyni
Przegiołeś marynarzu tym komentarzem jest wulgarny, kłamliwy. Oj !Nie przystoi wilkowi morskiemu.Kompromitacja.
Szmacą sie ludzie nie portal. Nie pasuje masz Scierwoneonowe coś tam...

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2021 [16:45] - jazgdyni | Link:

Drobny propagandzisto (zawodowy?)

Nie myśl sobie, że ja tandetę zwalczam tylko po tamtej stronie. Nie robisz dobrej roboty tym kurskim, nachalnym sposobem komentowania wczorajszych doniesień.

Nie dorosłeś do osądzania. Krytykować i się wywyższać możesz, jeżeli Bozia nieco cię wybrakowała.

Kryspin i reszta jednak dobrze cię wyczuli. ja się nie wtrącałem. Ale jak chcesz - proszę bardzo.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-08-2021 [16:55] - Tezeusz | Link:

@jazgdyni
Pojechałeś jak zwykle z idiotyzmami. Na NP nie piszę od dawna nie po drodze mi że skrętem portalu w lewo.Komentuje tylko czasami by takie lewackie typki i antyszczepionkowy nie czuli się komfortowo. Pisze na NB. Taka jest prawda nie manipuluj marynarzu jak Pers bo się do niego upodabniasz.
Na koniec wiecej kultury mniej chamstwa nie przystoi wilkowi morskiemu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2021 [16:58] - jazgdyni | Link:

A ty drogi wyrobniku pióra, jesteś taki standardowy i pospolity. Coś czuję, że masz taką robotę. Lecz w niej też trzeba dążyć do profesjonalizmu.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

14-08-2021 [17:06] - EsaurGappa | Link:

Dobre dobre naprawdę wyborne podsumowanie tego funkcjonariusza państwowego. ;-)

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

13-08-2021 [22:02] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Nie zaluj sobie..Zrobilem kopie :-)) Po kazdym grafomanskim ,usunietym poscie bede prezentowal swoje opinie az do skutku i twojego opamietania ..

Obrazek użytkownika paparazzi

14-08-2021 [01:36] - paparazzi | Link:

A wy kto? Tak z miłości do portalu /autora/ czy na placówce oddelegowani? Patriota inaczej?

Obrazek użytkownika Maverick

13-08-2021 [23:18] - Maverick | Link:

Był sobie w USA taki kryminalista w czasach gdy znanym pisarzem był mark Twain. Nazywał John Nelson Darby czy coś takiego nie pamiętam dokładnej pisowni taki sobie złodziejaszek co tworzył rózne ściemy i piramidy na wzór na przykład tych poliniackich specjalistów od przekrętów jak ci z Amber Gold w Polin.Niestety w USA został skazany  i gdy odsiadywał wyrok za przekręty wpadł na pomysł sprzedawania tzw. rapture theory.
Ponieważ nigdy nie umiał uczciwie pracować zwietrzył dobry biznes i został fałszywym kaznodzieją, a tych w USA aż się roji. Ta rapture teoria nigdzie nie jest wspominana w Piśmie Świętym ale fałszerzy historii wprowadzili ją nawet do Bibli w wersji stworżonej do wybielenia Eskimosów z zabójstwa Jezusa. Nazywa się King James Bible.

Co otępiali Amerykanie wierzą że to prawda i żę Bóg przed ponownym przyjściem Jezusa na ziemię wezwie wszystkich szlachetnych do siebie bez względu gdzie są, czy w grobie od wieków i czy prowadzą samolot uniosą się w przestworza.

Dodam że w Boston :
Dyktatura szczepionkowa nadchodzi, w Massachusetts który przewodzi szczepieniom w USA 75% zaszczepionych tylko w Bostonie 10000 nowych przypadków w jeden dzień i 100 zmarłych czyli gorzej niż bez szczepien. Czyli szczepionka nie działa lub sama powoduje wirusa.  A inteligętny także zauważy ze nawet śmiertelność podskoczyła,
https://www.facebook.com/messe...

Obrazek użytkownika Ryan

14-08-2021 [12:33] - Ryan | Link:

Rok temu w Los Angeles widziałem Elvisa Presleya żywego jeszcze

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2021 [06:38] - jazgdyni | Link:

No to pojedziemy.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

14-08-2021 [07:47] - EsaurGappa | Link:

Panie Januszu bardzo się cieszę się że ma pan tak odważnych oponentów,na dodatek te anonimowe mordy same nie wiedzą kto wróg kto przyjaciel,z jakich dziur te robale powyłaziły tylko one same wiedzą.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2021 [12:22] - jazgdyni | Link:

Proszę przeczytać admina. Jak pan myśli - kto się trollami opiekuje?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

14-08-2021 [09:39] - Zygmunt Korus | Link:

Korzystam z zaproszenia, bo rozumiem że pseudonimowani "uprzejmie" w tytule to antykowidianie. Zatem informuję z oblężonego  (bez zamordników!) Zakopanego, że nucę sobie: "Im więcej ciebie, tym mniej... Tak to jest..."

Obrazek użytkownika admin

14-08-2021 [10:19] - admin | Link:

@jazgdyni Za kolejny tego typu numer i KŁAMLIWE donosy dziękuję już Panu za obecność tutaj. Stała się ona obciążeniem dla NaszychBlogów. Szkoda, że nie potrafi Pan odejść z honorem, bez srania we własne gniazdo i bez uciekania się do praktyk rodem z PRL, w której zrobił Pan karierę. Przypadek? Nie sądzę. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2021 [12:20] - jazgdyni | Link:

Prawdę powiedziawszy, to chciałbym, żeby to pan odszedł. Z honorem, czy bez. Dr Targalski nakreślił tu ramy i granice, a pan ewidentnie je łamie. Zna pan motto, które było na NB, zaczynające się - żadnych... itd? Pan pozwala na robieniu chlewu i to mnie boli. Bo to był dobry portal. A teraz na 10 komentarzy, 8 jest od trolli. A co pan obiecywał?

Kłamliwe moje ?
Proszę bardzo, Niech inni ocenią jakie kłamliwe.

07:09
"... Częścią tej Strefy jest bowiem również - naszeblogi.pl. Prawie osiem lat piszę na tym portalu i w tym czasie osiągnąłem tam prawie 5 milionów wejść.
Przyjął mnie do portalu dr Targalski, po drobiazgowym sprawdzeniu i po ocenie; natychmiast udostępnił mi rangę blogera. W tym okresie napisałem 756 artykułów i ponad 17 tysięcy komentarzy.
Od trzech lat, coś zaczęło się psuć. Może w redakcji zdecydowano, że portal jest za surowy i potrzebuje więcej "ognia". tak, czy inaczej, praktycznie bez weryfikacji (co za dr Targalskiego było niemożliwe) przyjmowano licznych trolli i hejterów, w tym rozpoznanych agentów wpływu i fanatyków. Ludzi otwarcie antypolskich i lewacko - neoliberalnych.
Aż stało się tak, że to oni zaczęli narzucać linię portalu, a artykuły popierające państwo i władzę były hejtowane, wykpiwanie, praktycznie uniemożliwiając jakąkolwiek trzeźwą dyskusję.
Po kolei zaczęli odchodzić poważni blogerzy, którzy nie mieli ochoty, czy sił, by walczyć z tą polską zarazą. Administracja, mimo wielokrotnych próśb i apeli praktycznie nic nie pomagała. Tak, jakby mieli polecenie stworzenia drugiego onetu.

Wczoraj i dzisiaj usuwałem dwukrotnie poważny artykuł, sądzę że ważny w wyjaśnianiu zagrożeń przed nami, gdyż natychmiast po opublikowaniu był atakowany - nie merytorycznie, tylko, jak zwykle osobowo, lub w innym temacie.

Tak dalej na naszeblogi.pl pisać się nie da. Portal przestał być patriotyczny i wspierający przemiany w kraju. Niczym się już nie różni od tych internetowych portali rynsztokowych.

Wylałem gorzkie żale, bo doprawdy nie wiem, dlaczego nagle Strefa Wolnego Słowa zmienia wektory.
Czy ktoś z państwa mógłby to wytłumaczyć?...

Uważa pan, że coś pokręciłem KŁAMLIWIE?  Poprosić dziewczyny, by sobie przejrzały NB tu i tam? Coś pan nie rozumie, co to jest administracja czegokolwiek. Nie kierowanie i nie rządzenie.

Ps. tekst od =wczoraj i dzisiaj= do =to wytłumaczyć?= to dalsza część cytatu. Ale edytor sam sobie zmienia kursywę i pogrubienie kiedy chce. Wielokrotnie prosiłem o naprawę edytora. I co? 

"bez srania we własne gniazdo i bez uciekania się do praktyk rodem z PRL, w której zrobił Pan karierę." Grubo pan pojechał. Nawet nie Tuskiem, czy Niesiołowskim. 

Obrazek użytkownika Pers

14-08-2021 [12:26] - Pers | Link:

@mitomanzgdyni
Zmień pampersa.

Obrazek użytkownika admin

14-08-2021 [12:36] - admin | Link:

Jazgdyni - Pan ma kłopoty z obiektywnym postrzeganiem rzeczywistości i opluwa tych, którzy Pana tutaj wspierali. Pan szuka we mnie kozła ofiarnego tego, że na pańską niekorzyść  zmienił się Internet i blogi nie cieszą się już takim powodzeniem jak kiedyś. Powstały serwisy społecznościowe itd. które były w powijakach, kiedy Targalski pana tutaj sprowadził. Pan (po)jechał Bolkiem i jak Bolek uważa się za kogoś lepszego. Posuwa się Pan też do grożenia mi utratą pracy, w związku z powyższym archiwizuję wpis w celach procesowych. Jest wiele miejsc w Internecie, gdzie może Pan jeszcze się sprawdzić, jeśli oczywiście potrafi Pan jeszcze pisać coś oprócz donosów. 

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

14-08-2021 [14:42] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Jak zwykle manipulujesz..Tak samo jak wtedy kiedy cie zlapano za reke na poprawianiu  sobie tutaj liczby wejsc na wlasne posty..
Bylem na NB od 1-szego dnia tej platformy..
Przyszla tutaj cala ekipa z blogu Rzeczypospolitej prowadzanej wtedy przez  Pawla Lisickiego a sprzedana Hajdarowiczowi za bezcen  przez Ryzego Matola 
Byla tutaj cala czolowka Polskiego dziennikarstwa lacznie z Maciejewskim,ministrem Jackowskim ,T.Bochwic,ze tylko tych wspomne..Od poczatku byla rowniez tutaj Elig..
Ty przyplatales sie pozniej..Przyszedles z Neonu.
Pisales jak zawsze bzdury i smieszne glupotki, ale juz wtedy zauwazylismy twoje alternatywne rozumienie rzeczywistosci, ktora byla inna od naszej..
pamietam zazenowanie pani Izabela Brodacka Falzmann ktora zostala zmuszona publicznie tutaj do odniesienia sie do rzekomej twojej " przyjazni" z nia.
Nie mam zamiaru cie oceniac jako blogiera bowiem nim nie jestes w pelnym tego slowa znaczeniu..
Podczas czasow Targalskiego  ( terminatora Ruskich-onuc) do ktorych mnie zaliczyl, a z ktorym mam doskonale kontakty do dzisiaj ,wielokrotnie otrzymywalismy na prywatne skrzynki wiadomosci,ze poslugujesz sie donosami  i grozbami..
To tak na koniec aby zrobic bilans twojej tutaj obecnosci bo nie wszyscy wiedza..
Jak admin slusznie zauwazyl , formula platform blogowych i blogow wypalila sie..i nie ma czego ratowac..
Ci najlepsi pozakladali wlasne platformy i slusznie zarabiaja na nich niezle pieniadze..
Wielu innych jak np. Krysztopa ktory tutaj terminowal zostali profesjonalnymi dziennikarzami ( prowadzi Tysol-a _ i setki podobnych przypadkow jak obecny tutaj w przeszlosci " Trotyl-Gmyz"..
Daj se siana Janusz i poswiec wiecej czasu wlasnej rodzinie bo twoja " blogiersko-grafomanska " obsesja pozbawia ja tej mozliwosci..
Nadchodzi twoj koniec tutaj na ziemi..Pomysl wiec o wlasnym Zbawieniu bo twoja odmiana Trojmiejskiego Katolicyzmu moze nie wystarczyczyc zdaniem Sw. Piotra na przepustke do Raju ..
ps. przestan wklejac czyjes opracowania..To jest nieuczciwe..Caly ten tutaj post jest zlepkiem cudzego wysilku intelektualnego ..Miej ta uczciwosc i uzyj znaku " quote at quote" a nie przypisuj sobie autorstwa calych zdan nalezacych do kogos innego..

Obrazek użytkownika wilniuk

14-08-2021 [11:27] - wilniuk | Link:

admin grabarzem ?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2021 [12:23] - jazgdyni | Link:

Jak widać. Chłopak dostał zadanie - posprzątać.

Obrazek użytkownika admin

14-08-2021 [12:39] - admin | Link:

Chciałeś dziadku sprzątnąć całe NaszeBlogi. Od kogo dostałeś zlecenie?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2021 [13:38] - jazgdyni | Link:

Proszę się starać choć trochę trzymać klasę. Wiesz kolego, że Słowo Niezależne się przebudowuje. Proszę spojrzeć na TV Republika. Nowi... młodzi... , a pan mnie od starców.
Czasy są przełomowe. Cóż da rozbudowa koncernu, jak sami nie będziemy walczyć? Ma rednacz. znowu latać po sądach i się tłumaczyć, jak prawica straci władzę?

Tak, ma pan rację internet bardzo się zmienia i portale więdną jeden po drugim. Niezależna.pl też ciągle ma historyczny skrypt. Ale zmiana niewiele pomoże, bo świat przechodzi na kanały You Tube'a i inne podkasty i vlogerzy, nie blogerzy będą przyciągać. Więc musimy ratować co się da. Jaką renomę miały NB? Jaka to była marka? I jaki był target?
Czy taktyka - dorzucić z lewej, dorzucić z prawej, dobrze wymieszać i kogel-mogel będzie dobry?
Moją dbałość o konserwatywny profil NB i walkę z trollami (nigdy nie z prawdziwymi komentatorami) uważa pan za moje wywyższanie? Ślepota była cechą właśnie starców, a nie młodych.
Ja nie chcę z panem wojny, bo jawi się pan przyzwoitym człowiekiem. Tylko, że jeszcze pana nie dotkęła wredność i paskudztwo tego świata. Fakt, zwrócono panu uwagę, pan się wściekł i na mnie odreagowuje. Wolałby pan, bym dyskretnie zadzwonił i nakablował? Nie mam nic do ukrycia. Prosty człowiek jestem, nie kombinator. Przecież od miesięcy piszę do pana uwagi. Lecz niestety jest coraz gorzej. Ma mi się to nagle zacząć podobać, albo mam spier***ać? Tak właśnie odczytuję pańskie odpowiedzi.

Nie napiszę jeszcze - z szacunkiem, ale pozdrawiam

JK

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

14-08-2021 [14:34] - Pre-Iliryjczyk | Link:

Ty Janusz nie masz najmniejszego honoru i przyzwoitosci..
Admin wrecz pisze ,ze oczekuje abys zniknal z NB a ty udajesz glupiego i jak zbity pies w przeszlosci podkulasz ogon i skomlesz o " wyrozumienie "..
Wstydu nie masz i honoru osobistego !..Jaki sens obecnosci w domu w ktorym nikt cie nie chce ?
Trojmiejskie poczucie Honoru i godnosci osobistej ?

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

14-08-2021 [14:52] - Pre-Iliryjczyk | Link:

.." Tak, ma pan rację internet bardzo się zmienia i portale więdną jeden po drugim. Niezależna.pl też ciągle ma historyczny skrypt."
Napisze po gorolsku : " pierdo....z Janusz od rzeczy"..
Jestes tutaj bo nikt inny nie pozwala sobie na twoja obecnosc i grafomanskie popisy..

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-08-2021 [15:09] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Cytat:"Wolałby pan, bym dyskretnie zadzwonił i nakablował?".!
To do ADMINA można zadzwonić? Masz numer tel.na stacjonarny lub kom.
Możesz tu wrzucić?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-08-2021 [15:28] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Moja notka nie pobyła nawet 5 minut!!! Jak na strefę wolnego słowa,to błysk!

Obrazek użytkownika admin

14-08-2021 [15:30] - admin | Link:

JzG Ja *** nie napisałem. Nikogo na siłę nie wyrzucam. Jeśli jednak ktoś, mimo szczerych chęci adm i osobistych kontaktów mailowych, chce wysadzić w powietrze portal, bo nie ma pojęcia w jakich uwarunkowaniach funkcjonuje, to nie będę miała skrupułów. Albo kończy Pan wszelkie anse do NB i administracji i zajmuje się tym, co dla Polski ważne, albo się żegnamy. Tertium non datur. 

Obrazek użytkownika Pers

14-08-2021 [15:40] - Pers | Link:

admin
// Albo kończy Pan wszelkie anse do NB i administracji i zajmuje się tym, co dla Polski ważne, albo się żegnamy.//
Uff...
A ja już się przeraziłem, że chcecie wyrzucić tegozgdyni :)
Gdzie on by się bidulek podział?...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-08-2021 [15:42] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

A mnie już Admin/Adminka wywalila...po raz n-ty i ostatni...jeżeli Administracja ma moje maile i Admina archiwizowane,to proszę sobie jeszcze raz przeczytać...i spalić.

Obrazek użytkownika Julia Ad

14-08-2021 [15:54] - Julia Ad | Link:

Wiesz Trotelreiner co to znaczy wywalić? Czy nawet tego nie. Już nekrolog innym powiesiłeś a skończyło się, że Ciebie pogrzebali (jako blogera). PisaĆ przecież komnetarze możesz dalej. Biorąc pod uwagę Twoje popisy jako blogera wrzucającego głównie gołe linki, czasem okraszone wyzywiskami Morawieckiego itp., chyba nikt po takim płakac nie będzie

Obrazek użytkownika Pers

14-08-2021 [16:05] - Pers | Link:

Szanowna Adminko
Może to właśnie dziś jest okazja, żebym odzyskał mojego bloga?...
Poczytny jestem, moje notki na NB miały średnio 2 800 wejść.
Ubogaciłbym z pewnością znowu portal i całą Strefę Wolnego Słowa :)
Co prawda nie narzekam na brak czytelników ale bycie blogerem NB jednak nobilituje, to przecież nie jest "ścierwoneon" :))
Dziś nawet napisałem notkę pt "Teraz trzeba poprzeć rząd PiS"  https://spiritolibero.neon24.p...

To jak będzie Szanowna adminko?

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-08-2021 [16:18] - Tezeusz | Link:

Żart czy kpina pierwszy manipulant w NB Pers kpisz czy pytasz o drogę. Pisz lepiej na swoim Scierwoneonie tam masz klakierów podobnych do ciebie.
Sam zrezygnowales z pisania na NB nawet sie żegnałeś obrazony na brak klakierów. Przypomnieć ?
Ubogacac to sobie mozesz ale faktycznie swój...kibel.
Jedno masz rację czytają ciebie i to nie zawsze ci o ktorych zabiegasz.
Żenada i kpina !

Obrazek użytkownika Pers

14-08-2021 [16:22] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Ubogacac to sobie mozesz ale faktycznie swój...kibel.//
Dziękuję za konstruktywną opinię, którą oczywiście rozważę, złodzieju cudzych tekstów.

Zieeeeeeeeeeeeew :)))
 

Obrazek użytkownika Julia Ad

14-08-2021 [16:30] - Julia Ad | Link:

Pers, przykro mi ale Admin tłumaczył że nie ma takiej opcji. NaszeBlogi to patriotyczny mainstream i nie ma tu miejsca dla zbyt kontrowersyjnych blogerów. Na dodatek w wielu tematach. Nie jesteśmy tak szerokoą platformą jak S24. NAdrabiasz jednak komentami, minmo, że tyle ich wylatuje zanim ujrzą światło dzienne. Podziwiam wytrwałość

Obrazek użytkownika Pers

14-08-2021 [17:01] - Pers | Link:

Szanowna Adminko
// NaszeBlogi to patriotyczny mainstream i nie ma tu miejsca dla zbyt kontrowersyjnych blogerów.//
Czy kontrowersyjny bloger nie może być jednocześnie polskim patriotą? Tak tylko pytam :)

//NAdrabiasz jednak komentami, minmo, że tyle ich wylatuje zanim ujrzą światło dzienne. //
No właśnie, wylatują...
Nie bardzo jednak rozumiem dlaczego nie wylatują wulgarne komentarze "desantu", który mnie po chamsku atakuje?
Ot, zagadka... :)
Te ptysie nie są w stanie mnie obrazić ale to chyba jeszcze do nich nie dotarło.

//Podziwiam wytrwałość//
Spoko, jak mam czas to chętnie dzielę się tą malutką wiedzą, którą posiadam :)

//Pers, przykro mi ale Admin tłumaczył że nie ma takiej opcji//
Przecież z góry wiedziałem :))
Ale co szkodzi spróbować, zwłaszcza jak taka fajna adminka ma dyżur? :))))))
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika EsaurGappa

14-08-2021 [17:39] - EsaurGappa | Link:

Ja ja spróbuję cię obrazić,a nóż mi się uda.
A więc wyjdz z nory w której siedzisz,i permanentnie pracujesz nad własnym szaleństem,wiem boisz się ludzi,wstydzisz się pokazać swe oblicze,ale zaufaj przeznaczeniu,czasem przegrać to jak dwa razy wygrać.Znam takich jak ty,małych zagubionych  chłopców których od urodzenia nikt nigdy nie przytulił z miłością.Naprawdę współczuję tobie że całe dnie i noce marzysz o byciu bohaterem,a jesteś tylko zerem.

Obrazek użytkownika Pers

14-08-2021 [18:53] - Pers | Link:

@EsaurGappa
//A więc wyjdz z nory w której siedzisz,i permanentnie pracujesz nad własnym szaleństem,wiem boisz się ludzi,wstydzisz się pokazać swe oblicze//
Błąd ptysiu.
Nie jestem anonimowy w sieci i moje "oblicze" też jest znane.
Pokaż swoje :)))

Obrazek użytkownika EsaurGappa

14-08-2021 [20:13] - EsaurGappa | Link:

Moje oblicze można było oglądać tutaj przeszło rok sam zapewne je widziałeś,więc nie rób z siebie debila bo zapewne nim nie jesteś. 
Faktycznie nikt tutaj piszących nie jest w stanie cię obrażić,bo jak można obrazić kogoś kto karmi się nienawiścią!?Całe dnie tu siedzisz i napie...sz jak maszyna setki komentarzy,współczuję ci,to musi bardzo boleć być tak samotnym że jedyną rozrywką jest głoszenie światu że nikt cię nie rozumie.

Obrazek użytkownika Pers

14-08-2021 [21:23] - Pers | Link:

@EsaurGappa
Idź już spać i nie pitol ptysiu.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-08-2021 [16:40] - Tezeusz | Link:

Klamco manipulancie Pers napisałeś pod moim ostatnim materiałem
 https://naszeblogi.pl/59571-wo...
tak cytuje :
"Ałtor, jak zwykle, zapomniał podać prawdziwego Autora tekstu.
Oryginalne źródło tutaj https://www."

wykaz cwaniaku choc jedno zdanie identyczne z moim materialem. Kłamco !Straszyłeś mnie Adminem, złamaniem prawa..! Uważaj lepiej na siebie ?

Kiedy wreszcie Admin ciebie wypierd...na zbity p... za te manipulacje.
Chyba że chodzi o kabaret pt  "Pers i jego glupoty"

A to co innego kazdy ma prawo na chwilę rozrywki i śmiechu.

Obrazek użytkownika J z L

14-08-2021 [16:26] - J z L | Link:

tezeusz
Znow jagodzianka na niego dziala?
Dopiero 15.26
 

Obrazek użytkownika Pers

14-08-2021 [16:37] - Pers | Link:

@jzl
Jagodziankę będę dopiero robił bo jagody w tym roku wyśmienicie obrodziły.
Dziś wlałem sobie szklaneczkę Bunnahabhaina (40 letni) ale jestem rozczarowany bo zajeżdża kiepskim bimbrem.
Jednak swojska Żubrówka z trawką lepsza... :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2021 [16:51] - jazgdyni | Link:

Przyjąłem do wiadomości.

Pozwolę sobie się zapytać - jest pani administratorem? Ma władzę nad portalem, jak redaktor, czy tylko klasyczny zakres obowiązków? Bo mówi pani niemalże jak właściciel portalu.

Proszę pamiętać - ważne są kompetencje i obowiązki. Pani jest przecież pracownikiem.
 

Obrazek użytkownika Julia Ad

14-08-2021 [17:13] - Julia Ad | Link:

@jazgdyni Are You talkin; to me? Czy Trotelreineh i jazgdyni to te same osoby, bo ja do Pana nic nie pisałam? A Pan to w ogóle w zarządzie Wolnego Słowa, czy dopiero zamierza zasiąść?

Obrazek użytkownika Pers

14-08-2021 [17:25] - Pers | Link:

Julia ad
Ty lepiej uważaj Adminko...
Kamiński wykona jeden telefon do pana reda Sakiewicza i może być gorąco :)
Ale jakby co to polecę Cię na "ścierwoneon". Dziewucha z coyones jesteś!
Taką legendę blogerską jak tenzgdyni... :)))

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2021 [18:56] - jazgdyni | Link:

Chyba więcej filmów od pani widziałem. I chyba lepszych.

Jestem człowiekiem działającym. Nie zasiadającym. Nie można mi wskoczyć na kolanka.

Obrazek użytkownika Pre-Iliryjczyk

14-08-2021 [17:51] - Pre-Iliryjczyk | Link:

.."  Ma władzę nad portalem, jak redaktor, czy tylko klasyczny zakres obowiązków? Bo mówi pani niemalże jak właściciel portalu."..
Oz ty prymitywny chamie..Przyszedles do czyjegos domu ,srasz w nim na podloge od dawna na zwrocona uwage przez gospodarza, grozisz mu i pyskujesz..
U mnie w gorach za takie zachowanie uciekalbys przede mna przez rynne, Trojmiejski kozaku i cwaniaczku PRL-owski  bez Honoru i poczucia Wstydu..:-)) 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-08-2021 [18:57] - jazgdyni | Link:

ADMINISTRACJA!

Groźby karalne zgłaszam. Patrz - regulamin.

Strony