Sondaż Kantar pokazał, co Polacy myślą o politykach

Trzaskowski i Hołownia najinteligentniejszymi politykami. Co z Kaczyńskim?
======================================================

https://www.salon24.pl/newsroom/1153719,trzaskowski-i-holownia-najinteligentniejszymi-politykami-co-z-kaczynskim

Sondaż Kantar pokazał, co Polacy myślą o politykach. Tytuł najiteligentniejszych i najbardziej nowoczesnych przypadł Szymonowi Hołowni i Rafałowi Trzaskowskiemu. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego może dziwić.
Najinteligentniejsi politycy
Kantar przeprowadził sondaż, w którym ankietowani mieli wskazać, który z polityków jest najinteligentniejszy i najbardziej nowoczesny.
Respondenci oceniali polityków podając liczbę od 1 do 7, gdzie 1 oznaczało, że polityk jest inteligentny, a 7 - że jest nieinteligentny.
Na podstawie odpowiedzi wyliczono średnią dla każdego z polityków - im niższa średnia, tym polityk uznawany jest za inteligentniejszego. Za odpowiedzi pozytywne uznano wszystkie wartości od 1 do 3, a za negatywne - od 5 do 7.
Badani oceniali najbardziej rozpoznawalnych polityków: Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka, Borysa Budkę, Włodzimierza Czarzastego, Szymona Hołownię, Jarosława Kaczyńskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Rafała Trzaskowskiego oraz Donalda Tuska.
W rankingu zabrakło jednak prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i kilku innych polityków, którzy mają znaczenie na polskiej scenie politycznej.
Najinteligentniejszy Szymon Hołownia
Najinteligentniejszym politykiem okazał się Szymon Hołownia, którego końcowy wynik to 2,9. Wiele o politykach mówi również skala pozytywnych ocen, która została im przyznana. Hołowni oceny pozytywne przyznało 57 proc. badanych.
Rafał Trzaskowski, który zgodnie z wynikami badania uchodzi za mniej inteligentnego (skończył ze średnią oceną 3,0) zdobył o 2 punkty procentowe więcej ogółu pozytywnych opinii niż Szymon Hołownia (59 proc.).
Co ciekawe Trzaskowski zdobył również więcej negatywnych ocen dotyczących inteligencji niż Szymon Hołownia (17 proc. do 14 proc.), co możemy odbierać jako sugestia, że Trzaskowski budzi wśród respondentów bardziej skrajne emocje.
Zobacz także:
Sondaż IBRiS: Hołownia zagrożony przez Tuska. Maleje przewaga PiS nad PO
Córka Tomasza Lisa i Kingi Rusin szykuje się do ślubu ze znanym raperem

Donald Tusk zaskakuje
Podium zamyka Donald Tusk. Średnia dla tego polityka wyniosła 3,1. Ponad połowa (58 proc. badanych) oceniła Tuska jako inteligentnego. Jedna piąta (20 proc.) ma w tej materii odwrotne zdanie.
Najwięcej polityków plasuje się na środku tabeli
Nieco wyższe średnie ocen uzyskali Robert Biedroń oraz Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak podkreśla Kantar, ci politycy otrzymali najwięcej odpowiedzi środkowych (4) spośród polityków w zestawieniu (po 24 proc.), ale znacznie więcej pozytywnych opinii zebrał lider Lewicy (45 proc.) niż Koalicji Polskiej (35 proc.). Zbliżone noty otrzymali także szef klubu parlamentarnego KO Borys Budka oraz jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak (obaj ze średnią 3,7). Zaraz za nimi uplasował się lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty, ze średnią 3,8.
Nie taki genialny (?) strateg Jarosław Kaczyński
Ogromnym zaskoczeniem w rankingu Kantaru jest Jarosław Kaczyński, który znalazł się na szarym końcu zestawienia. Ankietowani uznali go za najmniej inteligentnego.
Jego średnia wyniosła 4,0. Najwięcej badanych przyznało mu noty od 5 do 7 (37 proc.). Jednocześnie jednak 44 proc. z nich oceniło pozytywnie polityka pod tym względem, co oznacza, że głosy rozkładają się niemal po połowie.
Polacy nie znają swoich reprezentantów
Bardzo ważną informacją, która wyszła na jaw w sondażu, jest to, że wielu politycy nie są znani sporej części ankietowanych. Włodzimierza Czarzastego nie kojarzy 35 proc. badanych, Krzysztofa Bosaka (29 proc.), Borysa Budki (27 proc.) oraz Władysława Kosiniak-Kamysz (26 proc.), a przecież dwóch z nich startowało w ostatnich wyborach prezydenckich.
Najbardziej nowocześni
Przedmiotem badania była również ocena nowoczesności polityków. W analogicznie skonstruowanym pytaniu badani oceniali tę cechę, przyznając liczbę od 1 (nowoczesny) do 7 (nienowoczesny) każdemu z polityków w zestawieniu, z których to odpowiedzi została następnie wyciągnięta średnia.
Pierwsi na podium znaleźli się ex aequo znów wyróżnieni w pierwszej części badania Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia uzyskując średnią 3,0. Na trzecim miejscu uplasował się Robert Biedroń ze średnią 3,3, a na czwartym Donald Tusk ze średnią 3,5.
W komunikacie podkreślono, że Tuskowi ocenę pozytywną przyznało 51 proc. Polaków, a negatywną - 25 proc.
Kaczyński znowu na końcu
Kolejne miejsca zajęli: Bosak, Kosiniak-Kamysz oraz Budka, wszyscy ze średnią 3,8. Następny w rankingu znalazł się Czarzasty ze średnią 4,2. Za najmniej nowoczesnego polityka został uznany Jarosław Kaczyński, który otrzymał średnią 5,3. 67 proc. Polaków przyznało mu ocenę negatywną (oceny 5-7), a do przeciwnego zdania skłaniało się 19 proc. badanych.
W komentarzu ekspertki Kantar Public Anny Trząsalskiej czytamy, że "nowoczesność i inteligencja to cechy, które w obecnych czasach są bardzo istotne dla polityków, którzy mają za zadanie sprostać aktualnym problemom społecznym, wymagającym otwartości na zmiany". Badaczka podkreśla, że politycy zdobyli "raczej pozytywne" oceny inteligencji, a różnica między pierwszym a ostatnim politykiem w zestawieniu wynosi zaledwie 1,1.
"Najniższa nota Jarosława Kaczyńskiego (neutralna 4) to wynik kontrowersyjnych odpowiedzi, a nie niskiego odsetka pozytywnych ocen" - zaznaczyła Trząsalska. "Co ciekawe, również 33 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Jarosław Kaczyński jest raczej nienowoczesny niż nowoczesny. Nasuwa się więc pytanie, czy dla wszystkich odpowiadających nowoczesność jest cechą pozytywną?" - dodaje Trząsalska.
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 9-14 lipca na reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski powyżej 15 roku życia metodą CAPI (bezpośrednie wywiady wspomagane komputerowo
###################################################################################################################################################################
Autor ukrywa sie pod literami WP.

Oszczędzę Wam komentarzy,bo każdy łyk mądrosci z S24...to jakby łyk z "Czajki"

Panowie ukrywający sie pod inicjałami na s24,służący na tym lewackim ścierwie,to admini i moderatorzy z Onetu,przywleczeni przez Krawczyka [dyrektora Onetu i salonu24,za Igora Janke]

Myślicie,że te brednie lud nie uwierzy? Skoro wierzy,że Kopacz miała program 500+?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

27-07-2021 [16:17] - sake3 | Link:

Na czym polega ,,fenomen'' Hołowni znajdującego się na szczycie sondażu? Czyżby respondenci ,,arię z płaczem'' i smarkaniem uznali za objaw inteligencji?Panie Trotelreiner zaczynam rozumieć Pańskie słowa o ,,biomasie''czyżby przewidział Pan udział w takim kretyńskim sondażu?

Obrazek użytkownika J z L

27-07-2021 [16:42] - J z L | Link:

 Hołownia rozpłakał  sie na widok tej sondy
https://youtu.be/HG4_ANxB8p0

Obrazek użytkownika Centrystka

27-07-2021 [17:02] - Centrystka | Link:

Sake
niestety tym razem nie  pokazała swojego wizerunku Hołowni czyli głównego zarzutu przeciwko niemu (rybie oczy wyłupiaste i coś tam jeszcze),ale jedyne swoją zawiść wobec zalet umysłu tego faceta. Nie jest on z mojej baki,ale obiektywnie rzecz biorąc podziwiam jego intelekt w przeciwieństwie do intelektu Sake.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

27-07-2021 [16:42] - AŁTORYDET | Link:

@Trotel:
No cóż, idioci wybierają idiotów. Ludzie nie wiedzą o czym mówią, nie rozumieją znaczenia podstawowych słów, ale mają za to niezmąconą pewność własnej mądrości. Dobrze to nie rokuje. 

Obrazek użytkownika HenrykH.

27-07-2021 [17:09] - HenrykH. | Link:

OP kANTAR  stosuje sprytną zagrywkę z tymi "sondami" .Kiedyś w jednej z ankiet pytali o preferencje sex .Po zaznaczeniu żonaty/zamężna koniec ankiety .Oczywiście z  tekstem że takich to mają za dużo .Wyniki -37% ma orientację  homo :). Ja raz zaznaczyłem że nie popieram  protestów ss i nigdy ankiety "politycznej" już nie dostaję.

Obrazek użytkownika J z L

27-07-2021 [18:49] - J z L | Link:

Bronisław Komorowski nie ma dziś poważnej konkurencji..
Sondaż prezydencki: Komorowski wygrywa w pierwszej turze

Bronisław Komorowski nie ma dziś poważnej konkurencji.
Bronisław Komorowski – 65 proc., Andrzej Duda – 21 proc. – to wynik prezydenckiego sondażu Millward Brown dla TVN. Inni kandydaci się nie liczą – Magdalena Ogórek z SLD ma 6 proc. poparcia, Janusz Korwin-Mikke – 3 proc., a na Janusza Palikota chce głosować co setny Polak. 4 proc. jest niezdecydowanych.

ps.
Millward Brown oraz TNS,  połączyły się i dzis to Kantar Polska 

Obrazek użytkownika J z L

27-07-2021 [18:53] - J z L | Link:

Nie minęły dwa miesiące od wyborów, a PiS już spadł na drugie miejsce w sondażach poparcia. Nowym liderem jest Nowoczesna Ryszarda Petru.

Poparcie dla partii Ryszarda Petru rośnie od trzech tygodni, kiedy sondaż pracowni Estymator dla „Newsweeka” pokazał, że Nowoczesna wyprzedziła Platformę Obywatelską. Jednak jeszcze kilka dni temu wydawało się, że PiS jest poza zasięgiem konkurencji.
W ostatnich sondażach, przeprowadzonych pod koniec ubiegłego tygodnia, poparcie dla Nowoczesnej niemal zrównało się z poparciem dla PiS. W przeprowadzonym 11 i 12 grudnia badaniu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” Nowoczesna miała 25 proc., a PiS 30 proc.
Z kolei przeprowadzony w tym samym czasie sondaż TNS Polska dla „Gazety Wyborczej” pokazał, że poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego spadło po raz pierwszy od wyborów poniżej 30 proc., a PiS od Nowoczesnej dzielą zaledwie 3 pkt. proc.

Obrazek użytkownika Pers

27-07-2021 [19:14] - Pers | Link:

Proponuję natychmiast zgodzić się na propozycję pana Tuska publicznej debaty z panem Kaczyńskim.
Pan prezes Kaczyński będzie mógł w końcu pokazać na co go stać i rozwalić pana przewodniczącego Tuska w proch i pył.
Wszyscy, którzy dobrze życzą dobrej zmianie powinni go do tego namawiać.
 

Obrazek użytkownika J z L

27-07-2021 [19:24] - J z L | Link:

ten śmieć to może debatować....... z kotem.....prezesa

Obrazek użytkownika Pers

27-07-2021 [19:53] - Pers | Link:

J z L
//ten śmieć to może debatować....... z kotem.....prezesa//
Dlaczego tak piszesz?
W końcu pan Tusk jest przewodniczącym największej partii opozycyjnej, która ma szansę wygrać przyszłe wybory.
Nie lepiej, żeby pan prezes Kaczyński rozmontował to niebezpieczeństwo już teraz? 
Takie uchylanie się od debaty może być źle odebrane przez wielu nie do końca przekonanych zwolenników PiS i przerzucenie swoich głosów na konkurencję.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-07-2021 [19:20] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

http://naszeblogi.pl/62112-osrodki-ksztaltowania-opinii-spolecznej-czyli-sondazownie

Polecam Wam te notkę...Jak się teraz robi sondaże...to nie jest żart!!! Rzeczywistość jest jeszcze straszniejsza.

Obrazek użytkownika J z L

27-07-2021 [19:39] - J z L | Link:

Jest sprostowanie Kantaru w/s tego badania
To chodzilo o poziom EGO a nie poziomu IQ

Obrazek użytkownika angela

28-07-2021 [06:19] - angela | Link:

Tusk pewnie będzie się scierał z Kaczyńskim/"dyskutowal"/ na programy, tylko jaki jest jego program wyborczy dla Polakow, skoro chce wygrac wybory, a nikt o tym programie nie słyszał. 
Z realizacji natomiast mozna wnioskowac, ze jego program, to zadymy uliczne, i podpalić Polskę. 
No, IQ gigantyczne, nic dziwnego ze zmobilizowal elektorat przestepczy, i platformie słupki podskoczyły.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

28-07-2021 [08:42] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Do Admina
Proszę nie ingerować w tytuł notki,bo zawierał "źródło" i autora tego artykułu...[ostrożność procesowa]",dziś dodalem link na wszelki wypadek.
Po drugie,wyciął mi Pan/Pani rozwinięcie linka mojego o "robieniu " sondaży...moja dyskusja z Adminem tego portalu...właśnie dotyczyła ingerencji do notek...
po długiej dyskusji,uzgodniliśmy stanowiska...proszę to uszanowac.
P.Trotelreiner
 

Obrazek użytkownika sake3

28-07-2021 [08:53] - sake3 | Link:

Czy podczas ewentualnej debaty Kaczyński będzie miał przewidzianą ochronę?