Nie damy o nich zapomnieć, choćby zapomniał o nich świat!
To nasz obywatelski i ludzki obowiązek, niech odpoczywają w pokoju wiecznym a światłość wiekuista niechaj im świeci tym którzy zginęli, a jak Bóg pozwoli Polsce podnieść się kolan, to Nowa Polska ich nie opuści
Dzień Dziecka
Pomyślmy i o nich w tym dniu o tych biednych ,okaleczonych sierotach z Kresów , na ich oczach ginęli najbliżsi . One same często okaleczone ,brudne i głodne musiały uciekać . A ile z nich wymordowano ? Ile spalono żywcem ? Ile z nich nabito na kołki lub rozerwano czy zakopano żywcem? Tym którym udało się przetrwać trauma pozostała do końca życia . często ranne ruszały na tułaczkę, skazane na samotność i poniewierkę. Niektóre cudem uratowane kilkuletnie maluchy, same docierały do większych miejscowości
Dzieci były często trwale okaleczone i zeszpecone na skutek wyjątkowo barbarzyńskich metod zabijania. Niekiedy traciły mowę w wyniku szoku i traumy jakiej doznały . Większość z nich umierała przedwcześnie, nawet wtedy, gdy znajdowała jakąś opiekę. A było to następstwem szoku, choroby sierocej, gwałtownego spadku odporności organizmu. Czasem otrzymywały opiekę i ochronę, czasem zaś wykorzystywano je i poniżano. Nigdy nie doczekały się należytej pomocy państwa .
Po dziś dzień te dzieci ,Ci Kresowiacy są spychani na boczny tor
ps.
Tylko niewinnie dziecko może wpaść na coś tak zaskakującego prostotą i pięknego. Moim zdaniem fotografia wszech czasów.
opracowanie:
Agnieszka Nagrodzka
https://twitter.com/AgaNagrodzka/status/1399786169567752195
https://twitter.com/Witek99624689/status/1399776826797461508/photo/1
Niektóre razem z matkami.
To są także NASZE dzieci.
W tym także nasze dzieci
Te zamordowane przez bandytów Putina w Syrii to czyje były?
„Rosja, twoi piloci zabijają nas!” – dzieci z Syrii nagrały apel do Rosjan (WIDEO)
Syryjskie dzieci ze Wschodniej Guty nagrały apel do Rosjan, w którym opowiadają o zbrodniach przeciwko ludzkości dokonanych przez rosyjskich wojskowych pilotów w Syrii.
„Rosjanie, wasi piloci zabijają nas, niewinnych ludzi!
Hańba wam, jeśli nie potraficie tego powstrzymać!
Hańba wam, Rosjanie!”
– mówią dzieci po rosyjsku.
https://jagiellonia.org/rosja-twoi-piloci-zabijaja-nas-dzieci-z-syrii-nagraly-apel-rosjan-wideo/
Takie fejki to sprzedawaj na szalom24
Tam może dostaniesz oklaski :)
https://naszeblogi.pl/58…
O tym rosyjskim trollu i nie tylko o nim- notka najnowsza
https://naszeblogi.pl/58895-kremlowskie-matrioszki
Jurek Kotuszewski miał tylko 13 lat gdy poległ w Powstaniu Warszawskim.
Ten dzielny chłopiec był łącznikiem Batalionu "Krybar".
Zginął 9 sierpnia 1944 roku.
https://pbs.twimg.com/media/E2x7e_cXwAMOd56?format=jpg&name=large
Według AlertNetu - serwisu internetowego Fundacji Reutersa - do najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie należą: Sudan, w którym głównymi zagrożeniami dla dzieci są: gwałty, prostytucja oraz zaciąg do armii; Uganda, w której dzieci najczęściej doświadczają bezdomności oraz porwań; Kongo, gdzie dzieci umierają z powodu głodu, chorób, są werbowane do armii, gwałcone oraz zmuszane do prostytucji; Irak, gdzie dzieci najczęściej umierają z powodu głodu i chorób oraz cierpią z powodu przemocy; Somalia - tutaj dzieci doświadczają bezdomności, gwałtów, prostytucji, są także werbowane do armii; Indie, gdzie dzieci zmuszane są do niewolniczej pracy, umierają z powodu głodu i chorób; Afganistan - to kraj, w którym dziewczynki nie mogą podjąć nauki i zmuszane są przed ukończeniem 16. roku życia do zamążpójścia, panuje praca niewolnicza oraz zaciąg do armii.
Na terytoriach Palestyny zaś wobec dzieci stosuje się głównie przemoc, w Czeczenii najmłodsi doznają bezdomności, a w Birmie - zamykającej tę dramatyczną listę - dzieci na siłę werbuje się do wojska.
https://opoka.org.pl/biblioteka/I/IK/dzieci_niewolnicy.html