Kremlowskie matrioszki

Rosyjskie trolle wywołują chaos i konfuzję, by nikt nie wiedział, gdzie leży prawda – Martyna Bildziukiewicz

W ramach Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych działa grupa do spraw walki z rosyjską dezinformacją (East Stratcom Task Force). Do jej zadań należy monitorowanie mediów i wychwytywanie przykładów rosyjskiej dezinformacji w państwach członkowskich, korygowanie ich i przedstawianie rzetelnych wiadomości. Na czele grupy właśnie stanęła Polka, która o rosyjskich trollach wie wszystko. O pracy „łowców trolli” Martyna Bildziukiewicz opowiedziała Polskiej Agencji Prasowej.

Dlaczego walka z rosyjską dezinformacją jest tak trudna?
„Gdyby Kremlowi chodziło tylko o to, żeby narzucić swoją wizję świata za pomocą dezinformacji, to przeciwdziałanie byłoby prostsze. Cel jest inny, bardziej niebezpieczny – nie chodzi o przekonanie nas do konkretnego punktu widzenia, ale o wywołanie chaosu i konfuzji. By nikt nie wiedział, gdzie leży prawda. A ona wcale nie leży po środku” – wyjaśnia w rozmowie z Polską Agencją Prasową Martyna Bildziukiewicz.
Nowa szefowa ESCTF podkreśla, że rosyjska dezinformacja jest tak skuteczna, ponieważ Kreml dopasowuje narrację do konkretnych krajów, grup zawodowych, wiekowych i użytkowników różnych mediów. Identyfikuje bolesne tematy pogłębiające podziały. To właśnie podziałami, jak wskazuje ekspertka, żywi się dezinformacja.
„Dezinformacja żywi się takimi podziałami; podgrzewa je, by debata była jeszcze bardziej spolaryzowana i nie pozostawiała pola dla tych, którzy szukają rzetelnych informacji. Do tego trzeba dodać przekaz oparty na emocjach, a nie faktach” – mówi.

„Skala dezinformacji Kremla jest ogromna – działa na całym świecie za pomocą kanałów na YouTube, w tradycyjnych telewizjach, innych mediach tradycyjnych oraz oczywiście mediów społecznościowych” – dodaje.
Polskiej Agencji Prasowej ekspertka opowiedziała też o mechanizmie „prania informacji”. Jak wyjaśnia, w celu dotarcia do jak najszerszej grupy odbiorców, mające dezinformować społeczeństwo treści „zamieszcza się na wielu identycznych stronach, wykorzystuje się także blogi, grupy na portalach społecznościowych, fora dyskusyjne, inne instrumenty, do których wszyscy mamy dostęp”. Kreml wykorzystuje też w tym celu Wikipedię.
Mechanizmy te szefowa ESCTF objaśnia na przykładzie dezinformacji dot. szczepionek przeciw COVID-19.
„Celem kampanii dezinformacyjnej i propagandowej Kremla w kontekście obecnej pandemii jest, z jednej strony, wypromowanie swojej szczepionki – Sputnik V, a z drugiej – zaszkodzenie szczepionkom zachodnim. Dla machiny dezinformacyjnej jeden cel wynika z drugiego (zresztą nie tylko w kontekście szczepionkowym): to, co szkodzi Zachodowi, będzie dobre dla Kremla. Dlatego zaatakowano zachodnie szczepionki: najpierw te, które opierają się na technologii mRNA. Tu media Kremla opierały się na tym, ze technologia była czymś nowym i często dla nas niezrozumiałym, by ją ośmieszyć i wzbudzić wątpliwości co do jej skuteczności” – relacjonuje.
Później, dodaje, zaatakowano Astra Zenekę. Na podstawie doniesień wiarygodnych mediów o przypadkach skutków ubocznych, stworzono informację o tym, że przyjęcie szczepionki oznacza śmierć lub problemy zdrowotne. Jednocześnie przedstawiano rosyjską szczepionkę jako najbardziej skuteczną i bezpieczną, oskarżając Zachód o jej dyskryminację i rusofobię.
„Zespoły naszych ekspertów są w całej Europie, ale nie mogę zdradzać więcej szczegółów naszej pracy. Mogę dodać, że nasza odpowiedź na dezinformację jest szeroka. Obok działalności poprzez EUvsDisinfo, inwestujemy w komunikację w naszym wschodnim sąsiedztwie i wsparcie niezależnych mediów” – podkreśla Martyna Bildziukiewicz.

Źródło: PAP, Fronda.pl

ROSYJSKA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIWKO ZACHODOWI

Moskwa podsyca kłótnie, nienawiść i zamieszki w krajach zachodnich. Kreml dokłada wszelkich starań, aby skłócić czarnoskórych i białych, republikanów i demokratów w USA, Europejczyków i Amerykanów, Polaków i Ukraińców, muzułmanów i chrześcijan, zwolenników tradycyjnych wartości i przedstawicieli LGBT, prawicę i lewicę, zwolenników w Polsce PiS-u i PO …
Rosyjskie trolle i agenci wpływów skupiają się na podsycaniu w państwach zachodnich konfliktów we wszystkich sferach: społecznej, politycznej, socjalnej, rasowej, etnicznej i religijnej. To jest wojna hybrydowa. Kreml prowadzi wojnę hybrydową przeciwko Zachodowi. Dopóki tego sobie nie uświadomimy, wszyscy będziemy marionetkami w rękach lalkarzy z Kremla, Łubianki i fabryki trolli z Olgino.

Włodzimierz Iszczuk
Redaktor naczelny portalu Jagiellonia.org i czasopisma „Głos Polonii”

https://jagiellonia.org/rosyjskie-trolle-wywoluja-chaos-i-konfuzji-by-nikt-nie-wiedzial-gdzie-lezy-prawda-martyna-bildziukiewicz/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-06-2021 [09:17] - Tezeusz | Link:

Mamy takich na,NP zaraz się ujawnią a ich smród sowieckiego łajna będziemy czuć z daleka. Sciewrwoneon to ich matecznik. 
Oto fakty !
https://naszeblogi.pl/58502-an...

Obrazek użytkownika J z L

02-06-2021 [07:06] - J z L | Link:

Najnowsze konto SL na Niepoprawnych to @Alpaka -
ciekawe ze frajer przyznaje sie do 3 konta (na gadaczce) a Gawrion tym razem nie reaguje.Innych chetnie banuje
Zmiana warty?

Ale olej tego kretyna,to jedyny sposób na sowieckich glonojadów

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [07:02] - Niezalogowany | Link:

Taktyczne wmożenie aktywności kremlowskich trolli widać już od pewnego czasu na NB. Normalnie jak Radio Moskwa, nawet repertuar ten sam co przed laty: Palestyna, zgniły Zachód i spiski :)

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-06-2021 [07:50] - Kaczysta | Link:

Nie będzie sowiecki troll pluł nam w twarz
Wszyscy polskojezyczni WON

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-06-2021 [08:40] - Marek1taki | Link:

Przyganiał kocioł garnkowi.

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2021 [08:02] - tricolour | Link:

Proszę:

"Katolicki Uniwersytet Lubelski i archidiecezja lubelska odcinają się od słów ks. Tadeusza Guza, profesora KUL. Duchowny w kazaniach nawoływał do łamania obostrzeń, szczepienia zaś porównywał do nazistowskich zbrodni".

Niezłe szkolnictwo ten KUL.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [08:31] - Niezalogowany | Link:

Albo wariat albo jest na niego teczka u Niemców lub ruskich.

Obrazek użytkownika ruisdael

02-06-2021 [08:21] - ruisdael | Link:

Ale trzeba przyznać, że ta cywilizacja turańska dorobiła się wykonawców na najwyższym poziomie, trzymając za pysk cały "demokratyczny" świat.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-06-2021 [08:27] - Marek1taki | Link:

Łowienie ruskich troli to zasłona dymna dla propagandy kowidowej, prounijnej, lansowania nienormalności gender i LGBT, klimatyzmu. Jest prowadzona oficjalnie w mediach a nawet oficjalnie dotowana przez rząd z podatków jak pandemizm szczepionkowy. Ruskie trole okupujące polskie media od czasu PRLu są w awangardzie propagandy lewicowej więc kolejne falangi nie robią już na mnie wrażenia. Poza tym nie samymi ruskimi trolami lewactwo zbudowane. Inne państwa mają też coś do powiedzenia Polakom.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [10:37] - Niezalogowany | Link:

"propagandy kowidowej, prounijnej, lansowania nienormalności gender i LGBT, klimatyzmu"

Brzydka dezinformacja w postaci mieszania medycznej kwestii pandemicznej z odchyłami ideologicznymi.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-06-2021 [13:48] - Marek1taki | Link:

Ideologia pandemizmu jest nową mutacją marksizmu. W tym nie ma żadnej medycyny, jest antymedycyna. Herezja medyczna.
Nie wysilaj się chłopie, tylko admin ci może pomóc. Nalazło się was bo starzy blogerzy nie dawali już rady z propagandą pandemii i innych herezji, którym oddał się PiS, ale to na nic. Możecie nas trzymać za mordę ale prawda jest jedna.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [14:18] - Niezalogowany | Link:

"prawda jest jedna"

Zgadzam się. Prawda jest jedna i jest ona po stronie nauki, medycyny, racjonalności, nie po stronie teorii spiskowych emitowanych przez kremlowskie rezonatory z cotygodniowymi aktualizacjami wizji spisku.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-06-2021 [17:22] - Marek1taki | Link:

Akurat Morawiecki, Szumowski, Niedzielski z Horbanami, Gutami i Sutkowskimi przynajmniej na obecnym etapie nie są podlegli władzy kremlowskiej tylko unijnej, usraelskiej, licząc te jawne.

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2021 [08:48] - sake3 | Link:

Kremlowi przybyła kolejna ,,matrioszka''-pan Biden z USA. To kolejny po aktorach Seagalu i Depardieu wielbiciel Putina.

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2021 [10:44] - tricolour | Link:

@Sake

To nie tak. Usa walczą z Chinami wiec kolejna walka z Rosją to za wiele.

Więc układają sie z Rosją by mieć większe zasoby na Chiny. Pytanie, czy nas w tym dealu nie sprzedadzą? Odpowiedź: sprzedadzą jeśli na tym zarobią.  

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [11:10] - Niezalogowany | Link:

Nie sprzedadzą. Nasze relacje z USA są gwarantowane przez kompleks militarno-wywiadowczy USA. To nie jakaś podatna na mody polityczne efemeryda rządowa.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-06-2021 [11:36] - rolnik z mazur | Link:

@ nielog, 
ty chyba nie wiesz o czym mówisz. Za dużo Bartosiaka sluchasz a za mało myslisz. Sprzedadzą nas ja przysłowiową krowę na targu gdy im to będzie pasować. Przypomnij sobie Teheran, Jałtę. Nic się nie zmieniło tylko technologia zabijania poszła do przodu. Ty pewnie dziadek to cię w kamasze nie wezma ale może masz dzieci.. Pzdr

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [11:38] - Niezalogowany | Link:

Teheran i Jałta = politycy. Umowa Polski jest z kompleksem militarno-wywiadowczym, nie politycznymi efemerydami.

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2021 [12:42] - tricolour | Link:

@nielog

Wojska amerykańskie stoją na zachodniej granicy. W pięć godzin mogą się zawinąć do niemiec i kompkeks militarny będzie żył dalej.

Nie zapominaj, jaka była doktryna wojskowa USA wobec Polski. Odkurzyć ją łatwo.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [14:19] - Niezalogowany | Link:

"Nie zapominaj, jaka była doktryna wojskowa USA wobec Polski"

Została zmieniona na stałe w wyniku głębokich relacji między Polską a amerykańskim kompleksem militarno-wywiadowczym.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-06-2021 [14:41] - rolnik z mazur | Link:

@ nielog

Na stałe to miała być przyjaźń polsko sowiecką. I co Z nej zostało? Geostrateg z biedronki się wymądrza. 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [15:02] - Niezalogowany | Link:

"Na stałe to miała być przyjaźń polsko sowiecką. I co Z nej zostało?"

Przecież wiadomo, że prawdziwym celem Związku (Zd)radzieckiego było pasożytowanie na krajach przytulonych czule w ramach jedności Kraju Rad lub Paktu Warszawskiego.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-06-2021 [17:01] - Imć Waszeć | Link:

Tak jakby korporacje zachodnie nie pasożytowały. Trzeba opowiadać całą prawdę, a nie wybrane wyrywki, bo ludzie w Polsce nigdy nie zrozumieją, że z Unii (IV Rzeszy) trzeba wiać. Wyrywkowa propaganda służy jedynie do zaciemniania obrazu naszej sytuacji, aż do momentu, gdy zostanie osiągnięty punkt bez powrotu. A wtedy "patriotyczni" politycy rozłożą łapeczki w geście bezsilności i powiedzą "wicie rozumicie".

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [17:14] - Niezalogowany | Link:

"Tak jakby korporacje zachodnie nie pasożytowały"
Jest różnica między agresywną zachodnią korporacją, a całym państwem zbudowanym na zasadzie pasożytowania na innych krajach, niszczenia ich i wyzyskiwania. To jest właśnia rosyjskie imperium zła.

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2021 [15:32] - tricolour | Link:

@nielog

Na stałe był też Układ Warszawski i był do tego momentu na stałe, aż się pojawił pakt Atlantycki. Też na stałe. I tak będzie Pakt na stałe, aż się komuś coś odmieni i to nowe też będzie na stałe. Z sovecki svazem po vecne casy i nikdy inak. Też było wręcz wieczne...

Ty naprawdę jestes tak naiwny i myślisz, że nas ktoś broni? My jesteśmy polem, wielokątem na mapie, terenem do wykorzystania gospodarczego lub militarnego. I te Leopardy raz dwa mogą wrócić do macierzy, jesli tylko to będzie korzystniejsze niż ich dzisiejsze miejsce stacjonowania w Polsce,

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-06-2021 [16:53] - rolnik z mazur | Link:

@ tricolor, 

I  trzeba powtarzać! Nikt cię nie obroni jak sam się nie obronisz. I za Clausewitzem - to słaby przeciwnik jest winny wojnie bo prowokuje atak. Tak było w 39 tym i tak może być teraz. Wymachiwanie szabelką jest g.. warte. Te kilka tysięcy US Army pierwsi śp... do Rammstein gdyby zaczęło się dziać. A co z fort Trump? Jakim trzeba być durniem żeby stawiać wszystko na jedną kartę a potem płakać, że hej nie rozdali. Pzdr

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [17:15] - Niezalogowany | Link:

"Ty naprawdę jestes tak naiwny i myślisz, że nas ktoś broni?"
Nie, nie jestem naiwny, jestem doedukowany. Dlatego nigdy nie popełniam takich naiwnych "analiz" typu "Biden nas sprzeda".

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-06-2021 [17:47] - rolnik z mazur | Link:

@ nielog

Dużo tych szkół skończyłeś? Wyedukowales się na płk. Becku i marszałku Śmiglym Rydzu. Oni też wierzyli w sojusze i śp... Przez Zaleszczyki zostawiając naród w potrzebie. Nie ośmieszaj się. 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [17:59] - Niezalogowany | Link:

"Oni też wierzyli w sojusze i śp... Przez Zaleszczyki zostawiając naród w potrzebie"

Klasyczna kremlowska narracja, bardzo popularna w czasach PRL, każdy absolwent Wieczorowych Szkół Marksizmu i Leninizmu musiał znać na pamięć i powtarzać ten szlagier z Zaleszczykami. Jednocześnie ci sami absolwenci zapytani o zasady i logistykę ewakuacji militarnej wysokiego szczebla nie mieli by raczej nic do powiedzenia. Ale zawsze powtarzaliby, że zamiast "uciekać przez Zaleszczyki" kluczowe organy władz cywilnych i wojskowych powinny zostać na miejscu i dać wymordować się Niemcom i Sowietom, bo takie samobójstwo nie byłoby "tchórzostwem" ani "zostawianiem narodu w potrzebie".

To ja tak zupełnie przy okazji zapytam się, czy Rejewski, Zygalski i Różycki też powinni służyć "narodowi w potrzebie" na miejscu, czy to jednak lepiej, że "sp..." przez Rumunię do Francji, skąd zza biurek zadali III Rzeszy uderzenia znacznie potężniejsze od ataków całych armii pancernych?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-06-2021 [18:37] - rolnik z mazur | Link:

@ nielog

Nie kompromituj się. Jestem żeglarzem i nie znam sytuacji żeby kapitan jako pierwszy opuścił jacht w potrzebie. Zygalski, Rejewski i Różycki zostali wykorzystani jak i cała masa tych dzielnych ludzie, którzy walczyli o nie polską sprawę. Spytaj się kogo chcesz w Anglii  - kto złamał Enigmę? Anglicy i Touring powiedzą. O w. w. Nikt nie pamięta oprócz Polaków. Obudź się! Pzdr

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [18:45] - Niezalogowany | Link:

"Jestem żeglarzem i nie znam sytuacji żeby kapitan jako pierwszy opuścił jacht w potrzebie"
Pływanie łódeczką to nie to samo co wojna. W wypadku konfliktu zbrojnego najbardziej chroni się i jako pierwsze ewakuuje kluczowe zasoby kadrowe.

"Spytaj się kogo chcesz w Anglii - kto złamał Enigmę? Anglicy i Touring powiedzą"
Nieaktualna narracja. Bratanek Alana Turinga uzupełnił już wiedzę historyczną Anglików w tym zakresie.
Potwierdziły to oficjalnie władze i słuzby dyplomatyczne Wielkiej Brytanii. Już nie musisz rzewnie płakać nad tym, jacy to wstrętni są dla nas Anglicy.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-06-2021 [19:09] - rolnik z mazur | Link:

@ nielog, 

A Angela powiedziała że to naziści wywołali wojnę. A Ratzinger  powiedział, ze pierwsza ofiarą nazistów byli Niemcy. I co z tego? Angole to najbardziej niebezpieczni bandyci. Churchill im sprzedał Imperium. Zastanow się dlaczego zrobili Brexit? Powtarzasz banialuki. 

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [19:13] - Niezalogowany | Link:

"Angole to najbardziej niebezpieczni bandyci."

Zdecydowanie nie. Są niezwykle gościnnymi gospodarzami dla obszernej polskiej diaspory.
Byli też gotowi zlikwidować imperium zła, ale zawiedli sojusznicy, zwiedzeni rosyjską dezinformacją.
Brexit był po prostu kulturalnym pretekstem do wyjścia spod knowań Niemców, chcących przejąć władzę nad Europą.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-06-2021 [19:37] - rolnik z mazur | Link:

@ nielog, 
szkoda czasu na dyskusję. Ty naprawdę nic nie kumasz. Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-06-2021 [11:30] - rolnik z mazur | Link:

@ tricolor

taka natura bandyty. Pzdr

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

02-06-2021 [18:06] - Kazimierz Kozio... | Link:

opisywane zjawisko dotyczy pozytecznych idiotow a nie matrioszek. matrioszki to profesjonalisci. pozyteczni idioci sa co najwyzej produktem dzialania matriszek. kto jest, byl matrioszka mozemy sie domyslac ale nikt nigdy ciekawosci naszej nie zaspokoi. nie nalezy sie zzymac na profesjonalizm ruskich czy innych wywiadow - zrobmy sobie rownie dobry i jeszcze skuteczny kontrwywiad bo inaczej jestesmy bez szans w wojnie informacyjnej. nie zapominajmy ze nie tylko ruskie hans klossy dzialaja w tej czesci swiata. z efektow tworczosci pozytecznych idiotow mozna wnioskowac ktore panstwa wprowadzily nam najwiecej matrioszek

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-06-2021 [19:13] - rolnik z mazur | Link:

@ kazimierz

Dokładnie ! Bez kontrwywiadu jesteśmy ślepi i głusi. No chyba, że kontrwywiad zapewnią nam przyjaciele zza Wielkiej wody. Śmiechu warte. Pzdr

Obrazek użytkownika Niezalogowany

02-06-2021 [19:16] - Niezalogowany | Link:

Mamy świetny kontrwywiad i świetne relacje z przyjaciółmi zza wielkiej wody. Można poznać to po tym, jak walą się kolejne rosyjskie i niemieckie plany antypolskie. Współpraca z USA jest ścisła i owocna. Dodatkowo zaświadcza o tym agresywne wzmożenie trolli w sieci rzygających jadem na ten sojusz.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-06-2021 [19:39] - rolnik z mazur | Link:

nniennielonniennielog, 

SzSzkoda czaczas nna tte bbzdbbzdurbbzdbbzdury. 

Obrazek użytkownika paparazzi

02-06-2021 [20:25] - paparazzi | Link:

@02-06-2021 [19:16] - Niezalogowany widzisz przez ciebie RzM zachlał się do reszty. Parafrazując "a taki był mądry i germański"

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

02-06-2021 [21:40] - rolnik z mazur | Link:

@ paparazzi, 

DOBRZE wiesz jakie masz tu zadanie, judzisz tu na NB. Nawet gdyby to była prawda to g... Cię to obchodzi. Zamknij się bo jeszcze nigdy nic ciekawego od ciebie nie przeczytałem. I po prostu Maul halten ( przetłumacz sobie). 

Obrazek użytkownika paparazzi

02-06-2021 [23:54] - paparazzi | Link:

Masz na myśli Juden raus? Halt, ................

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-06-2021 [08:22] - Marek1taki | Link:

"NIECH ŻYJE NIEZŁOMNY SOJUSZ POLSKI ZE ZWIĄZKIEM RADZIECKIM I KRAJAMI DEMOKRACJI LUDOWEJ."
"NIECH ŻYJE BOHATERSKA NIEZWYCIĘŻONA BRATNIA ARMIA CZERWONA"
"DOMAGAMY SIĘ POMOCY PAŃSTWA W KREDYTACH, SPRZĘCIE GOSPODARSKIM, FACHOWEJ PORADZIE DLA MŁODZIEŻY WIEJSKIEJ"
"PO SKOŃCZONEJ PRACY ZAŁÓŻ MAJTKI"
"ROLNIKU! DAJ KROWIE - KROWA DA TOBIE"
https://www.google.com/search?...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-06-2021 [22:48] - wielkopolskizdzichu | Link:

"skuteczny kontrwywiad bo inaczej jestesmy bez szans w wojnie informacyjnej. "
Skuteczny kontrwywiad to taki który ma ciągłość pracy najmniej sięgającej 100 lat.
Przy Rosji i Niemcach, których interesy się nie zmieniły od ponad 350 lat i od tych samych lat datuje się działanie ich służb, jesteśmy w powijakach, w dodatku przewijanych przy każdej zmianie kliki u żłobu.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-06-2021 [08:06] - Niezalogowany | Link:

"Skuteczny kontrwywiad to taki który ma ciągłość pracy najmniej sięgającej 100 lat."

No to lepiej przekaż organom kontrwywidu Izraela że są beznadziejne bo są za młode.
I obsztorcuj 400-letni kontrwywiad brytyjski za to, że dopuścili do hasania terrorystów-zabojców na ulicach.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-06-2021 [14:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

"No to lepiej przekaż organom kontrwywidu Izraela że są beznadziejne bo są za młode."

Wprost przeciwnie. Służby izraelskie mają bagaż doświadczeń odziedziczony po latach życia diaspor żydowskich.
Wystarczy przywołać nasz rodzimy Betar.