COVID - kłmastwa i manipulacje

 
To co się dzieje w społeczeństwie martwi bardzo. Z niewiedzy i strachu wiele osób ulega manipulacjom i stwarza sobie i innym zagrożenie życia odmawiając przyjęcia szczepionki. Szkodzą nie tylko sobie ale całemu społeczeństwu.
 
Poniżej zostały zebrane najczęstsze manipulacje pojawiające się w mediach wraz z możliwie najprostszym wyjaśnieniem.
 
Po dokładniejszą argumentację odsyłam do artykułów naukowych, danych ministerialnych różnych krajów, także WHO i ONZ. Celem moim nie jest szczegółowa polemika, ale ogólne, jak najprostsze zobrazowanie fałszu. Na końcu znajduje się pokazanie przyczyny istnienia tego zjawiska.
 
PANDEMIA NIE ISTNIEJE
 
Kłamstwo to opiera się głównie na zamieszaniu statystycznym. Definicje pandemii wspominają o procencie chorych, który musi wystąpić aby można było mówić o pandemii.
 
Dzięki działaniom prewencyjnym w wielu krajach uniknięto przekroczenia tych progów, po których mówi się o pandemii. Nie oznacza to jednak, że pandemii nie ma lub nie zagraża. Zagrożenie jest stale realne i wynika wprost z podstaw matematyki. Jeśli jeden chory zaraża średnio więcej niż jednego zdrowego, to następuje postęp paraboliczny (wzrost następuje coraz szybciej) prowadzący do coraz większego rozchodzenia się zagrożenia i zarażania coraz większego procenta populacji. Pokazują to dokładnie wszystkie dane na temat czasowych zmian COVID.
 
Kłamstwo polega więc na graniu nazwą i statystyką. Próbuje się wmówić, że pandemii nie ma gdyż nie osiąga ono statystycznych wskaźników. Podaje się tu jako dowód również śmiertelność. Nie mówi się o tym że choroba może spotkać człowieka niezaszczepionego wielokrotnie, a skutki będą się kumulować. W efekcie rozwój zachorowalności, w przypadku braku prewencji i leczenia, doprowadziłby w końcu do zabicia 100% populacji.
 
NIEPRZETESTOWANE LECZENIE
 
To czyste kłamstwo. Szczepionki na COVID są jednymi z najlepiej przetestowanych preparatów w dziejach. Owszem, czas jest krótszy niż w przypadku innych preparatów, jednak to nie czas jest tym co się testuje ale skuteczność i bezpieczeństwo.
 
Do testowania każdego preparatu wymagana jest odpowiednio duża i zróżnicowana próba. W przypadku większości chorób ilość chorych możliwych do przebadania jest niewielka. Dlatego testy trwają zazwyczaj długo zanim zgromadzi się odpowiednią ilość próbek testowanych.
 
W przypadku COVID bardzo szybko do dyspozycji były miliony przypadków o olbrzymim zróżnicowaniu demograficznym. Kolejnym atutem są tu ogromne środki na laboratoria, których również często brakuje w przypadku np. chorób rzadkich, a także po raz pierwszy użyta sztuczna inteligencja.
 
SZCZEPIONKI TO EKSPERYMENT
 
Każdy lek czy preparat medyczny to eksperyment. Każdy dopuszczany do obrotu lek przez długi czas znajduje się w fazie eksperymentalnej. Nie oznacza to - jak sugerują kłamcy - że bada się skuteczność leku na ślepo. Bada się tysiące parametrów takich jak np. szybkość rozchodzenia z uwzględnieniem danych demograficznych, szybkość wypłukiwania, odbiór psychologiczny i wiele innych. Do leków dopuszczonych do obrotu będących jeszcze przez wiele lat w fazie "eksperymentu" należą np. wszystkie leki tzw "biologiczne". Miliony ludzi zostały już uratowane dzięki nim.
 
Każdy preparat testowany jest w kilku fazach. Najpierw bada się go na tkankach. Gdy już stwierdzi się skuteczność i bezpieczeństwo testuje go na zwierzętach i/lub ochotnikach. Dopiero po takim testowaniu przebadaniu "in vivo" następuje kolejna faza testów już nie badających skuteczności lecz innych, marginalnych parametrów o których wspomniano wyżej.
 
Wmawianie że nie wolno się szczepić gdyż jest to eksperyment a my jesteśmy szczurami jest po prostu kłamstwem.
 
ZGONY PO SZCZEPIENIU
 
 
Zgony występują i będą występować. Dzieje się tak dokładnie po wszystkich preparatach medycznych, wszystkich ziołach, a nawet po spożywaniu zwykłych produktów - np. orzeszków arachidowych czy pomidorów. Zanotowano przypadki nawet groźnej alergii na ... wodę czy światło słoneczne.
 
Dzieje się tak dlatego, że każdy człowiek różni się od innych. Każdy ma inny genom, inną florę bakteryjną, inne choroby znane i ukryte. Nie ma możliwości aby uchronić wszystkich przed każdym możliwym skutkiem tak przy szczepieniu, jak przy zwykłej aspirynie. Każdy lek zaopatrywany jest w wielką ulotkę możliwych skutków - właśnie po to aby w przypadku wystąpienia poważnych skutków wiedzieć jak reagować. Takie skutki są zbierane i w przypadku COVID znajdują się w bazie udostępnianej i codziennie aktualizowanej przez ministerstwo. W chwili obecnej jest tam zanotowanych ponad 8000 przypadków z czego olbrzymia ilość to zaczerwienienie po szczepieniu.
 
Przypadki NOP (Nieoczekiwany Odczyn Poszczepienny) są szczegółowo badane po to aby likwidować kolejne możliwe zagrożenia. Tak było np. z zakrzepicą. Obecnie po rozpoznaniu tej możliwości wiadomo już jak postępować w przypadku jej wystąpienia. To dlatego po szczepieniu czeka się 15 minut w okolicy punktu szczepień a lekarz jest zawsze pogotowiu.
 
Zgony zdarzały się też po innych szczepieniach ratujących życie - np. po szczepieniu na ospę. Pojedyncze przypadki NOP były jednak powodem dla niektórych do odmawiania podania preparatu i leczenia. Kuriozalny był przypadek kanadyjski, gdzie rodzina odmówiła szczepienia na ospę swojego dziecka. Gdy choroba się nasiliła odmówili dostępu medyków "kurując" dziecko preparatami homeopatycznymi. Dziecko zmarło. Rodzice z dumą i uśmiechem fotografowali się z jego zdjęciem pokazując siebie jako bojowników w walce z medykami. Na koniec zorganizowali zbiórkę funduszy wykorzystując tę sytuację.
 
Pamiętajmy, że reakcja organizmu może się zdarzyć zawsze, po każdym produkcie, ale przecież trzeba jeść, pić, przyjmować lekarstwa - tym bardziej jeśli zabezpieczają nie tylko własne zdrowie ale również zdrowie innych. Zysk dla zdrowia jest nieporównywalny z zagrożeniem. Pamiętajmy, że każdy przechodzony COVID pozostawia skutki zdrowotne.
 
W tym temacie publikowane są nawet klepsydry osób, które zmarły po szczepieniu. Faktycznie wystąpiło w Polsce kilka takich zgonów (na kilkanaście milionów zaszczepionych). Zawsze (w przypadkach tych, gdzie zgodzono się na przebadanie) stwierdzano inną przyczynę - np. są to tętniaki serca lub mózgu istniejące już wcześniej, poważne choroby lub np. COVID zarażony wcześniej (dlatego przy szczepieniu wypełnia się ankietę w której padają pytania o kontakt z chorymi w ostatnich dniach).
 
Pamiętajmy jeszcze o tym, że szczepionka NIE JEST skuteczna w 100%. Żadna szczepionka, żaden lek. Zawsze może się zdarzyć przypadek gdy wirus jednak pokona ochronę i system immunologiczny i pomimo zaszczepienia osoba zachoruje i umrze. To jest niestety naturalna kolej rzeczy wobec wszystkich preparatów, ziół a nawet produktów spożywczych. Chodzi jednak o to aby takich przypadków było jak najmniej. Po to istnieje medycyna, laboratoria, wiedza, nauka - a zabobony i manipulacje w tym przeszkadzają.
 
SKUTKI PO TRZECH LATACH
 
Antyszczepionkowcy wmawiają że szczepionki nie są przetestowane (pomimo milionów przeanalizowanych przypadków).
W jaki sposób przeciwnicy przekonali się o "skutkach występujących po trzech latach" - skoro nie minęły trzy lata od podania? Nie ma oni ani jednego przypadku na który można by się powołać udowadniającego tę teorię - gdyż po prostu nie minęły trzy lata. Nie mają żadnego testu a jednocześnie twierdzą, że to szczepionki nie są przetestowane.
 
SKRÓCENIE DŁUGOŚCI ŻYCIA
 
j.w. Antyszczepionkowcy wmawiają, że szczepionki nie są przetestowane (pomimo milionów przeanalizowanych przypadków).
W jaki sposób przeciwnicy przekonali się o "skróceniu długości życia" - skoro nie nie ma żadnych obiektywnych danych o rozpiętości przynajmniej kilku lat? Na podstawie jakich testów mogą udowodnić że ich teoria o skróceniu długości życia jest przetestowana?
 
SZCZEPIONKI MODYFIKUJĄ DNA
 
To również czyste kłamstwo. Szczepionki posiadają fragmenty mitochondrialnego RNA. Nici RNA służą w organizmie do uruchamiania produkcji różnych substancji na podstawie informacji zawartej w DNA. Fragmenty RNA zawarte w szczepionce informują organizm jak przygotować odpowiedź chemiczną na wirusa. Szczepionki podawane są dlatego mięśniowo a nie dożylnie (jak wiele innych szczepionek), aby nie wchodziły do krwioobiegu i aby nie mogły zostać wbudowane w nici transkrypcyjnego RNA.
 
Szczepionki typu Astra Zeneca działają podobnie ale nie mają fragmentów RNA lecz związki chemiczne. Tam też organizm uczy się odpowiedzi na wirusa.
 
MASECZKI NIE CHRONIĄ
 
Tak maseczki nie chronią w 100%, podobnie jak przyłbice. Nie taki jest jednak cel noszenia maseczek. Bardzo obrazowo można powiedzieć że każdy wirus jest groźny jeśli ilość egzemplarzy w naszym organizmie przekroczy wartość krytyczną - indywidualną dla każdego. Jeśli pojawi się u nas jeden wirus na pewno zostanie skasowany - jako coś dziwnego - ale jeśli przyjmiemy milion egzemplarzy organizm może już sobie nie poradzić.
 
Maseczki, przyłbice itp zmniejszają ilość kropel pary wodnej, która unosi się wokół nas w powietrzu. Wirus właśnie w ten sposób przedostaje się do innych organizmów. Bez kropelek wody szybko ginie.
 
Zmniejszając ilość pary znaczenie redukujemy zagrożenie otaczających nas osób, albo takich które np. idą za nami po ulicy. Nikt nigdy nie mówił, że maseczki chronią w 100%. Co więcej zawsze jest powtarzane że maseczki nosi się w celu głównie ochrony innych. Chodzi o to aby poruszając się w przestrzeni publicznej przyjmować jak najmniej egzemplarzy wirusa.
 
Dlatego oprócz noszenia maseczek myjmy także ręce, odkażajmy się przy wchodzeniu do sklepów, zachowujmy wysoką higienę i odstępy. Powstrzymajmy się od podawania rąk i uścisków, oraz przebywania w gęstym tłumie.
 
NIESZCZEPIENIE NIE JEST GRZECHEM
 
Grzechem przeciwko V przykazaniu jest każde narażanie innych na chorobę lub śmierć. Jest to podstawowa wiedzy wymagana do bierzmowania. Nie trzeba do tego "znać woli Boga" (jak twierdzi np. pan Gadowski), ale rozumieć przykazanie i jego wykładnię napisaną wyraźnie w Katechizmie Kościoła Katolickiego.
 
Szczepienia nie służą jedynie osobie szczepionej. Szczepienie całej populacji powoduje zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa. Dzięki temu w powietrz znajduje się coraz mniej egzemplarzy wirusa, a więc coraz mniej osób jest narażonych na chorobę. Należy przypomnieć że szczepionki (żadne) nie chronią w 100%. Osoby osłabione, starsze, mające słabszy system immunologiczny, w obecności jakiegoś stanu zapalnego mogą pomimo posiadania odporności nie mieć wystarczająco silnego systemu odpornościowego aby pokonać wirusa. Nieszczepienie się stwarza zagrożenie przede wszystkim osobom osłabionym i przyczynia się do ich śmierci. Jest więc bezapelacyjnie grzechem przeciwko V przykazaniu.
 
 
LOCK DOWN TO ŁAMANIE WOLNOŚCI
 
Każde państwo zna procedury prawne gdy należy ograniczyć wolność obywateli. Nie trzeba do tego zresztą zakazów. Wystarczy zwykły rozsądek. W przypadku powodzi zaleca się aby nie przebywać na terenach zalanych aby nie utonąć. Czy to jest ograniczenie wolności?
 
W prawie zabrania się sytuacji w których "moja wolność" ogranicza prawa innych - np. prawo do życia. Utrudnienia ograniczają takie sytuacje w których nie można zapewnić bezpieczeństwa innych ludzi. Nie jest to łamanie wolności, lecz ograniczenie niewłaściwego jej używania - przewidzianego w prawie międzynarodowym.

PANDEMIA TO DEPOPULACJA

Ta manipulacja zakładała pierwotnie że wirus był wywołany sztucznie w celu depupulacji. Teraz te same osoby twierdzą, że leczenie wirusa jest depopulacją.

Owszem, nie jest jasne czy wirus nie został przypadkiem stworzony sztucznie. Jest to możliwe. Przy czym należy zrozumieć czym jest "sztuczny wirus", to wirus poddany przyspieszonej modyfikacji genetycznej, takiej samej jaka ma miejsce przyrodzie. Międzynarodowa komisja stwierdziła że wirus prawdopodobnie powstał w rejonach południowych Chin gdzie dochodzi do częstych spotkań różnych gatunków zwierząt - w tym nosicieli. Jest to o tyle ważne że aby doszło do mutacji powinno się spotkać wiele szczepów w jednym organizmie. Tak mogło się stać właśnie tam w okolicach WUHAN. Natomiast widać, że prawdopodobnie rząd Chin już wcześniej dostrzegł problem lecz ukrywał go.

Wszystkie wyżej rozwinięte kraje prowadzą badania nad prowadzeniem wojny biologicznej. Robią to nie po to aby taką wojnę planować, ale aby wiedzieć jak taka wojna może postępować i jak się przed nią bronić. Dlatego w Chinach, USA czy Niemczech plany pandemii były znane od lat. Nic nadzwyczajnego się wydarzyło a obserwacje dowodzą że były to przewidywania całkiem dobrze przewidziane.

Co do depopulacji za pomocą szczepionki, to opiera się to na czystej fikcji, opisanej wyżej. Nie ma ani jednego testu który dowodziłby że po kilku latach nastąpi wysoka śmiertelność za pomocą wirusa - gdyż zwyczajnie jeszcze kilka lat nie minęło. Jest to więc czysta niesprawdzona nieprzetestowana fikcja wyssana z palca.

SZCZEPIONKI SĄ NIEWIELE WARTE

Tego typu autorytarne stwierdzenie świadczy jedynie o indolencji mówiącego. Niestety używane jest przez osoby rozpylające dezinformację.

Nie jest nigdy powiedziane dlaczego są niewiele warte. Widać ewidentnie - np. po personelu medycznym, że osoby zaszczepione w olbrzymiej większości nie przechodzą choroby, a mając przyjęte egzemplarze wirusa (wychodzące w testach) nie mają skutków.

Nie wiadomo też w porównaniu z czym "wartym" mogły by te szczepionki być niewarte. Np. leczenie różnych postaci raka ma zaledwie 10% skuteczności - a jednak jest podejmowane aby dać chorym szansę.

ŚMIERTELNOŚĆ COVIDA JEST NA POZIOMIE PROMILA

Fakt, że COVID nie powoduje u wszystkich śmierci, jednakże wiele niezależnych badań wykazało, że wszyscy, nawet osoby które przeszły COVID bezobjawowo, mają widoczne trwałe skutki zdrowotne. Co więcej na COVID można chorować wiele razy a skutki się kumulują.

Jest to choroba atakująca warstwę śródbłonka w tętnicach - bardzo delikatnego i bardzo istotnego rejonu w ciele człowieka, mające poważny wpływ na życie i zdrowie. Nawet pomimo saturacji, chory mający COVID dusi się, gdyż śródbłonek nie transpiruje tlenu do organizmu. Zaatakowana tkanka w poważnym stopniu na zawsze traci zdolności także aktywowania systemu odpornościowego, wyłapywania toksyn i in.

Nawet gdyby COVID zabijał jednorazowo jedną osobę na milion to zarażając powtórnie i powtórnie doprowadził by w końcu do zabicia 100% populacji.

Do tego należy dodać jeszcze gigantyczne skutki obniżenia zdrowia i odporności ogólnej, a więc skutki dla gospodarki, finansów krajów itd.
 

COVID PRZESZEDŁEM I BĘDĘ SIĘ SZCZEPIĆ NA CHOROBĘ KTÓRA JEST PORÓWNYWALNA Z GRYPĄ

Grypa nie jest porównywalna z COVIDem.
Po pierwsze grypa co roku jest inna - z racji na bardzo szybkie mutacje. Jedna grypa jest niezauważalna, inna jest bardzo śmiertelna. Widać było to np. po epidemii N1H1 czy grypy tzw "Hiszpanki".

Po drugie grypa nie pozostawia tak poważnych trwałych śladów w organizmie jak COVID.

Po trzecie na odporność wywołana przez przejście COVIDa jest bardzo słaba i znika po kilku miesiącach. Można więc zapaść na tę chorobę powtórnie. Aby wywołać w miarę mocną odporność trzeba się zaszczepić - są tam bowiem mechanizmy, które o wiele bardziej skutecznie uczą system immunologiczny odpowiedzi.

=============================================

PODSUMOWANIE - MANIPULACJE NA TEMAT PANDEMII SĄ WYKORZYSTYWANE DO WALKI GOSPODARCZEJ
 
Udowodniono już wielokrotnie, że ośrodki, które przygotowują manipulacje na temat pandemii są zlokalizowane w Rosji. Powstały niezależne raporty wielu państw - w tym USA, Anglii, Francji, a także UE, wykazując udział agentów rosyjskich w przygotowywaniu kolejnych fałszywych doniesień i zmanipulowanych informacji.
 
Nie oznacza to oczywiście, że każdy kto wierzy w te manipulacje jest rosyjskim agentem. Na tym polega działalność agentury rosyjskiej aby zarażać wirusem dezinformacji kolejne osoby.
 
Po co Rosji taka dezinformacja? Służy ona przede wszystkim do wpływu gospodarczego. Pandemia ma bardzo poważne skutki na gospodarkę, na wiele działów przemysłu i usług, przekłada się top na rozwój tak gospodarczy jak i techniczny czy naukowy. Ograniczanie rozwoju innych państw jest w interesie Rosji. Pamiętajmy że wg doktryny Stalina "ludność to materiał samoodnawialny" a "koszty w ludziach są nieistotne". Oznacza to, że śmierć swoich własnych obywateli na skutek pandemii nie stanowi dla nich zagrożenia, a liczy się tylko zatrzymanie rozwoju innych państw.
 
Działania agentury rosyjskiej tego typu w przypadku COVID nie pojawiają się po raz pierwszy. Te same mechanizmy były już stosowane w latach 80-tych i później - w przypadku ospy, odmian grypy czy HIV.

To fakt, jesteśmy szczurami eksperymentalnymi, ale eksperymentatorzy nie działają w laboratoriach medycznych lecz w farmach trolli zlokalizowanych w Petersburgu czy Moskwie. To ich mocodawcy żyją i bogacą się dzięki wprowadzanemu do umysłu wirusowi dezinformacji a nasze życie jest dla nich absolutnie nieistotne.

========================

Autor artykułu wydał książkę o metodach obrony przed manipulacjami XXI wieku, jest także autorem bloga na ten temat w mediach społecznościowych, specjalizuje się w manipulacjach dotyczących zjawisk społecznych, religijnych i ideologicznych.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2021 [12:43] - Tezeusz | Link:

Nie jestem lekarzem ani biologiem ale polegam na słowach tych co się na tym znają. Gdy byłem świadkiem jak mój sąsiad zdrowy silny facet na moich oczach umierał w strasznych cierpieniach na Covid19 zrozumiałem ,że nie jest to zwykła grupka.

Jak miałem możliwosc zaszczepiłem sie 2 razy na Covid.19.
Czuję sie teraz pewniej. 
Ta pandemia to straszna śmiertelna choroba. Kazdy sam.decyduje czy chce żyć.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [12:58] - Imć Waszeć | Link:

A nie uważa Pan, że to są właśnie bzdury i manipulacje? Wczoraj zawiozłem moją mamę w celu zaszczepienia drugą dawką szczepionki. Ale gdy chodziło jeszcze o pierwszą, to zgłosiła ona także mnie i brata do szczepienia. Mój termin wypadał gdzieś od dzisiaj, czyli w drugiej połowie maja. Niestety obecnie szczepią się już 16-17 latkowie, a ja zostałem przesunięty na nowy rok albo dalej. I to jest właśnie cała prawda o zapewnieniach ministra "głębokie gardło" i o niechęci do szczepień. Niechęć do szczepień jest prawdopodobnie celowo wzbudzana przez rząd, żeby można było bezkarnie przeciągać terminy na lata, a nie że ludzie nie chcą i już. Ja chcę i poczekam pewnie do lutego. Rząd stwierdzi, że zaszczepił wszystkich (choćby tylko chętnych) do czerwca lub września, czyli okłamie bezczelnie społeczeństwo, bo np. ja czekam. Zrozumiałe, czy powtórzyć mam większymi literami? Tych co rzeczywiście nie chcą można w takim przypadku w pierwszym kroku pominąć i zająć się tymi chcącymi, ale jak widać socjalistyczna maniera zakłamywania rzeczywistości pod założoną ideologię wygrała w PIS-ie jak w każdej partii socjalistycznej (marksistowskiej, quasi komunistycznej). Stąd tysiące trolli tołkujących nieprawdę w Internecie i w mediach 24/7.

PS: Dowód na mój wywód? To skąd bym wiedział, że trzeba podawać numer PESEL i inne dane wrażliwe jakiejś przypadkowej osobie, która nawet nie podaje swojego nazwiska, prawdopodobnie też nie będącej pracownikiem państwowej służby zdrowia (bo to prywatna klinika "w krzakach"), przez telefon, hę? Ciekawe co się potem będzie działo z tymi PESEL-ami i numerami? Idę po precelki....

Obrazek użytkownika Marcin Niewalda

14-05-2021 [13:29] - Marcin Niewalda | Link:

Jakaś totalna bzdura. Gdy się zgłosiłem w systemie miałem termin na ten sam dzień. Wczoraj zgłaszałem powtórnie moją mamę, która nie mogła być na drugim szczepieniu. Dostała termin na przyszłą środę. Znajomy w innym mieście też miał wczoraj podobną sytuację - termin  pojutrze.

Gdzie Pan otrzymał termin na przyszły rok - we Władywostoku? :D

To jest właśnie rozsiewanie kłamstw przez trolli. Wierutne bzdury zaśmiecające każdy post.

Obrazek użytkownika Marcin Niewalda

14-05-2021 [13:31] - Marcin Niewalda | Link:

Poza tym post nie jest o terminach szczepień tylko o manipulacjach wobec COVIDa. Jak Pan nie umie nawet przeczytać tytułu poprawnie to proszę nie wracań z to proszę nie wracać z tych precelków

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [13:42] - Imć Waszeć | Link:

Ja, w przeciwieństwie do Pana nie należę do PePeEsowskiej HASBARY dezinformującej Polaków, więc mój termin się nie liczy w systemie. Wracajcie lepiej do Władywostoku towarzysze.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [13:30] - Marek1taki | Link:

NIEPRZETESTOWANE LECZENIE
"To czyste kłamstwo. Szczepionki na COVID są jednymi z najlepiej przetestowanych preparatów w dziejach."
Znowu kłamie Pan o tym, że inni kłamią. Są najkrócej testowanymi szczepionkami. Zostały dopuszczone w sposób w jaki normalnie nie dopuszcza się do użycia. Talidomid też był przetestowany i w NRF dopusczono go a USA nie dopuszczono. To nawiasem mówiąc zrodziło patologię bizantynizacji i kosztów badań klinicznych. Wystarczy porównać sposób dopuszczenia do użycia zupełnie nowych szczepionek i niebędących szczepionkami preparatów terapii genomem wirusa, który normalnie byłyby na tym etapie badaniem IIIfazy, z lekiem tak starym, że pamiętam go ze skryptu prof.Gryglewskiego sprzed 40 lat, jakim jest Amantadyna/Viregyt K. Amantadyna przez pół roku czekała na skompletowanie papierów do badania w kowidzie i udało się je zacząć jak skończył się sezon grypowy, czyli chorować będą skrajnie wyniszczeni, bo zeszłego lata w DPSach na kowida "chorowali bezobjawowo".
Pan się nie goli to nie patrzy w lustro.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [13:32] - Marek1taki | Link:

"SZCZEPIONKI TO EKSPERYMENT"
Jak wyżej.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [13:41] - Marek1taki | Link:

"ZGONY PO SZCZEPIENIU"
Tłumaczenie miłośników kowida jest takie, ze jak ktoś umiera na zawał to ma kowid a jak po szczepieniu to ze starości. Pojedyncze zgony po jakimś preparacie nie przesądzają jego działania o ile są przeanalizowane a choroba jest problemem medycznym a nie politycznym. Pozostaje jednak w przypadku działań ubocznych, w tym ciężkich i śmiertelnych, ocena ryzyka w odniesieniu do korzyści i wreszcie świadoma zgoda pacjenta. Ta ostatnia to kolejny temat rzeka - od czasu jak ta zgoda została zbiurkratyzowana to sprowadzona została do tego, że "w papierach się zgadza". Tu nawet nie zgadza się w papierach a pacjent jest świadomy kłamstw, sączonych przez dyspozycyjnych ekspertów i kakierów systemu jak Pan.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [13:44] - Marek1taki | Link:

SKUTKI PO TRZECH LATACH
j.w.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2021 [13:57] - Tezeusz | Link:

Agenturze sowieckiej chodzi by Polacy się nie szczepili i umierali masowo w cierpieniach. Covid to jak broń biologiczna. Gospodarka runie i Putin podporzadkuje sobie Polskę. To wrogi atak sowieckiego scierwa na Polskę.

Tylko duren tego nie rozumie.

Obrazek użytkownika angela

14-05-2021 [17:09] - angela | Link:

Tezeusz, juz dawno to pisalam, korwinowcy,  to ruska kolumna na NB
Rosjanie rozsiewaja  klamstwa na temat szkodliwosci innych szczepionek, majac nadzieje, ze swojego sputnika sprytnie na to miejsce wcisna, ktorego niewiele krajow ma odwagę  kupować. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [14:04] - Marek1taki | Link:

"SKRÓCENIE DŁUGOŚCI ŻYCIA"
Wiadomo, że skróciło to długość życia u tych co umarli po szczepieniu co firmy zaraportowały, a wszystkiego nie raportują bo w przeciwieństwie do statystyk kowidowych nie płacą za zgłoszenie każdego przypadku co stał koło strzykawki i zmarł. Natomiast można się domyślić, że takie skutki będą bo są nieuniknione na podstawie tego co już wiemy. A wiemy więcej. Np. jak w deszczu i godzinami stali dla poprawy zdrowia żeby się zaszczepić. Wiemy jak kwalifikuje się ciupasem do szczepień z pominięciem istotnych aspektów wywiadu chorobowego - konkretnie nie uwzględnia się ani wskazań ani przeciwwskazań do tego sczepienia tylko zakłada się, że trzeba wszystkich "wyszczepić". To jest podejście zootechniczne ale nieadekwatne w odniesieniu do tego wirusa nawet w sensie odporności stadnej a co dopiero indywidualnego interesu pacjenta.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

14-05-2021 [14:13] - Zbyszek_S | Link:

PANDEMIA NIE ISTNIEJE

Pandemia istnieje, ale wg nowej definicji pandemii przyjętej przez WHO w roku 2009, na potrzeby ogłoszenia pandemii świńskiej grypy. Wg. wiedzy historycznej bezpośredniej oraz definicji WHO sprzed 2009 roku, pandemia nie występuje.

NIEPRZETESTOWANE LECZENIE

Szczepienie NIE JEST leczeniem. Testowanie szczepionek rozłożone na lata, nie jest takie, ze względu na ILOŚĆ osób do testów, tylko właśnie ze względu na CZAS jaki mija od podania szczepionki do obserowanych skutków.

SZCZEPIONKI TO EKSPERYMENT

Badania kliniczne nad skutkami szczepień NIE SĄ ZAKOŃCZONE. Zakończą się ponoć w przypadku różnych preparatów, w 2022 lub co częściej, w 2023 roku.
Szczepionki zostały dopuszczone do użycia W TRYBIE WYJĄTKOWYM oraz TYLKO NA OKREŚLONY OKRES, zdaje się około roku.
Procedura medyczna z wykorzystaniem substancji nad którą BADANIA NIE ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE jest jak eksperymentem medycznym.
Wcale to nie musi oznaczać, że ten eksperyment ma być niekorzystny dla zdrowia, czasem eksperymentalne procedury ratują życie i zdrowie. Ale to procedura eksperymentalna i należy to wiedzieć.

ZGONY PO SZCZEPIENIU

Po prostu występują. Ujmując to w skrócie, każdy szczepiący się, powinien wiedzieć, że istnieje niewielkie ryzyko, że wskutek tego szczepienia - UMRZE. Co więcej, można umrzeć po szczepieniu na chorobę, na którą człowiek się zaszczepił. Gdzieś czytałem, że do 9 kwietnia br. wśród osób zaszczepionych na Covid było ponad 1600 zgonów Covid i to także powinien wiedzieć szczepiący się.  Nie żeby go odstraszać, tylko żeby miał pełną wiedzę do podjęcia właściwej decyzji.

SKUTKI PO TRZECH LATACH

Głownie z powodu braku testów, nie wiadomo czy takie wystąpią. Na dziś uczciwie mówiąc, wypada powiedzieć, że NIE WIEMY jakie będą skutki po trzech latach. Wiemy natomiast, że producent szczepionki został zwolniony z odpowiedzialności finansowej za ewentualne negatywne jej skutki. Za trzy lata się dowiemy.

SKRÓCENIE DŁUGOŚCI ŻYCIA

Nie wiadomo, z powyższych powodów.

SZCZEPIONKI MODYFIKUJĄ DNA

Nie wiadomo czy modyfikują i prawdopodobieństwo takie zdarzenia jest - NISKIE. Jednak możliwość takie zdarzenia - ISTNIEJE.
Przywołane w tekście Autora szczepionki Astra Zeneca owszem NIE ZAWIERAJĄ mRNA. Ale zawierają DNA.

MASECZKI NIE CHRONIĄ

Tak. Nie chronią. Dowodzi tego szereg badań. Obrazowe wnioskowania wprowadzają tu w błąd. Noszenie maseczek nie wpływa na rozprzestrzenianie się infekcji. Tutaj jest kompleksowe omówienie tematu z przytoczeniem badań naukowych {LINK}.

----

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2021 [14:15] - Tezeusz | Link:

Po co sie szczepić ! Nie lepiej od razu zarezerwować sobie miejsce na cmentarzu ?
https://naszeblogi.pl/58518-uw...

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [15:12] - Pers | Link:

tezeuszku
Gratuluję ci życia wiecznego, które osiągnąłeś wyszczepiając się.
Do tej pory "wyszczepiało" się jedynie bydło. Teraz to pojęcie rozszerzono na ludzi.
Ja NIGDY się nie "wyszczepię" więc pozostanę człowiekiem.
I z godnością przyjmę fakt, że kiedyś umrę.
To Pan Bóg kreśli ścieżkę naszego życia i jego kres. Oszukiwanie swojego Boga to domena rabinów.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2021 [17:29] - Tezeusz | Link:

Ja wiem Panie Ruszkiewicz vel Pers,że nazywasz Polaków " bydłem" cóż swój ciągnie do swoich.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [15:49] - Pers | Link:

tezeusz
Nawet nie potrafisz zapamiętać mojego nazwiska?
Ja twoje (wraz z adresem) pamiętam doskonale :))
Pampersa już ci dziś zmienili?

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2021 [17:14] - Tezeusz | Link:

Twoje dane Persie są dostepne od dawna w sieci Wystatczy wejść na Niepoprawnych.pl tam jest wszystko o tobie. Dane, fotografie, powiązania...

 

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [17:23] - Pers | Link:

tezeusz
//Twoje dane Persie są dostepne od dawna w sieci //

Widzisz tezeuszku zielonooka...
Ludzie szczerzy i uczciwi, którzy nie mają nic wstydliwego do ukrycia (jak ty i twoje funfle z hasbary) nie wstydzą się ujawniać swojego nazwiska i wizerunku.
To tylko takie pudelki jak ty ujadają zza płotu, kreując się na "patriotów".
Dostrzegasz różnicę tezeuszku?

Gdybyś był takim bohaterskim "patriotą za jakiego chcesz uchodzić to byś się przedstawił i opublikował swoje zdjęcie.
Ale ty tego nigdy nie zrobisz bo jesteś zwykłym trollem z hasbary.
A wy potraficie tylko pluć na Polaków i ich skłócać. Już to zostało tu dostrzeżone :)))

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2021 [18:29] - Tezeusz | Link:

Rozumiem, że piszesz o sobie Pers. To ty wchodzisz na materiały innych i je opluwasz każdorazowo a o treściach patriotycznych w szczególny sposób. Fakty są dostępne. Twoje kłamstwa także. To samo robiłeś na portalu Niepoprawni.pl jako @ Szperaczka ( przypomnieć) itd...
https://niepoprawni.pl/blog/mi...
W powyższym materiale to ty prowokujesz do awantur......Na tym portalu prowadzisz tylko destrukcję obrażając innych, prowokując, zmyślając i manipulując. Ujawniłem kim jesteś @ Pers vel  Spirito Libero  :
https://naszeblogi.pl/58502-an...
W części końcowej materiału.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [17:10] - Imć Waszeć | Link:

Czy ja już przypadkiem nie wyjaśniałem tego pojęcia? Co to ma niby znaczyć "ma żydowskie korzenie"? A co ma znaczyć ma "ruskie albo słowiańskie korzenie"? Można też komuś zarzucić, że ma "niepolskie korzenie", czyli jakąkolwiek domieszkę. Gdyby nie praktyka sądowa, można by zarzucić, że każda tego typu wypowiedź jest nawoływaniem do nienawiści na tle narodowościowym, ale wiemy, po co ten paszkwil przepisu prawnego został w ogóle utworzony. Świadczy o tym m.in. działalność ustawodawcza diaspory w USA. A więc co to jest "pochodzenie żydowskie" w stosunku do "działalności prożydowskiej", hę? Tak jest. To jest typowa dla tego plemienia zasłona dymna. Próba obudowania się niczym reaktor jądrowy możliwie grubą warstwą przypadkowych ludzi, których usunięcie w celu dobrania się do aktywnego i celowo szkodzącego rdzenia (np. negocjacje w sprawie 447, pedagogika wstydu, zakłamywanie historii z poziomu PAN) rdzenia byłoby bardzo bolesne. Zdaje się, że wielu znamienitych Polaków miało i ma korzenie żydowskie. W odróżnieniu jednak od żydów (prawdziwych lub z wyboru) nie byli oni i nie są obecnie zainteresowani dobrem diaspory i Izraela, tylko dobrem kraju, w którym żyją. Nie "w którym przyszło im żyć", bo to śmierdzi jakimś fatalizmem, tylko "w którym świadomie wybrali swoje życie". Dlatego często zwracam uwagę rozmówców, że użycie słowa "żyd" zaślepia i zniekształca kontekst i stąd należy każdą taką wypowiedź przekładać na inny kontekst np. "murzynów" albo "Chińczyków". Wtedy dopiero zaczyna być zrozumiała. Zaślepienie nie jest przypadkiem, tylko celem, jest modus operandi ten separującej się społeczności, która jednak paradoksalnie chce wleźć wszędzie, w każde koło gospodyń wiejskich. Tak więc nie należy stosować terminu "żyd" do kogokolwiek mającego jakiś semantyczny związek, a tylko do takich, którzy swoją działalnością wspierają żydowską rację stanu. Teraz dopiero widać o co to chodzi. Bowiem gdyby ktoś w Polsce zaczął w podobny sposób wspierać "rosyjską rację stanu", to proszę przeczytać wolno i uważnie swoje własne komentarze. Na marginesie nadmienię, że nie ze mną takie numery, bo ja akurat wychowywałem się w tym narodowościowym patchworku na wschodzie, gdzie zsyłano dzieci Żołnierzy Wyklętych do pracy na "wsi", więc miałem żydów w paczce od samego dzieciństwa i wiem jak są przewrotni, jak potrafią gładko skłamać i jeszcze się upierać, że to ktoś jest głupi, bo zauważył manipulację i kłamstwo. Obiektem jednego takiego kłamstwa byłem zresztą ja sam. Gdy cała nasza grupa przechodziła przez nasyp kolejowy, ja zostałem z tyłu zasznurowując trampki. Po przejeździe pociągu przeszedłem na druga stronę. Wtedy będący żydem znajomy bezczelnie oświadczył wszystkim, że oto ja położyłem się przed nadjeżdżającym pociągiem na torach i każdego nieprzekonanego obsobaczał niczym od "ruskich agentów". Nikt nie chciał zaprzeczać, a ja zostałem bez udziału własnego lokalnym "bohaterem". Tak oni właśnie działają i to jest tak naturalne jak kiwanie łbem u Japończyka.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [17:37] - Pers | Link:

Imć Waszeć
//Tak więc nie należy stosować terminu "żyd" do kogokolwiek mającego jakiś semantyczny związek, a tylko do takich, którzy swoją działalnością wspierają żydowską rację stanu.//

Dokładnie tak!
Paradoksem np. jest to, że syjonizm czyli najbardziej szowinistyczny i rasistowski ruch nie składa się wcale w większości z żydów. Zresztą samo "żydostwo" syjonistów jest mocno problematycznie bo to są zlaicyzowani potomkowie Chazarów, którzy znaleźli sobie sojuszników w protestanckich kościółkach amerykańskich. Żydzi ortodoksyjni nie uznają syjonizmu i państwa Izrael. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [19:27] - Imć Waszeć | Link:

Pers, są dwa odłamy ortodoksów w świecie szeroko pojętego judaizmu. Pierwszy to ortodoksi (haredim) interpretujący Talmud w sposób tradycyjny, czyli tacy jak Schudrich (chociaż niektórzy nazywają go z przekąsem ortodoksem zanadto reformowanym), zaś drudzy to potocznie zwani "kabalistami" i "żydami mesjanistycznymi" Chasydzi. Spośród dynastii chasydzkich bodaj tylko Chabad Lubawicz uznaje państwo Izrael, zaś wszyscy ci przyjeżdżający do nas na groby cadyków nie. Zwierzchnikiem Chasydów w Polsce obwołał się rabin Szalom Ber Stambler, chociaż jest on z Lubawiczów. To on lub jego otoczenie wpadło na "genialny pomysł", żeby sprzedawać świadectwa "bycia żydem" każdemu, kto zechce. Tłumaczenie wg Talmudu było takie, że skoro na ziemi polskiej zginęło tak dużo żydów, to ich dusze mogły się wcielić w szereg Polaków. Pokrętne tłumaczenie, ale wytłumaczalne na kanwie kabały. Chasydzi bowiem wierzą w reinkarnację, m.in. w reinkarnację Cadyków. Tego nie ma w reszcie judaizmu. No i to jest właśnie clou mesjanizmu - wierzą, że każdy cadyk dla każdej dynastii jest Mesjaszem. Stąd walka wre :)

Kiedyś wysłuchałem kilku wykładów Stamblera dotyczących ich pojęcia wiary i to pozwoliło mi osiągnąć pewien stopień zrozumienia zagadnienia schizmy w judaizmie. Dwa smaczniejsze kawałki dotyczą 1) nauczania rabina Chabad Lubawicz "a małoż to bzdur nawypisywano w Starym Testamencie?"; 2) Stambler "Bóg jest tak daleko i jest tak niepojęty, że nie mamy z nim bezpośredniego kontaktu" (w wielkim uproszczeniu) - to już jest poważne podważenie wartości ST, nieprawdaż? ;)

Myślę, że po części to właśnie spowodowało, że żydzi z NY uznali, że lepiej aby Hitler wypalił to gniazdo żmij i dlatego nie zaangażowali się w obronie żydów europejskich. Kto ich tam zresztą wie, jednak schemat "poświęcania części dla ochrony reszty", tak jak potrafili poświęcać własne dzieci w gettach, jest u nich widoczny jak świecący tyłek u orangutana. :]

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [19:42] - Pers | Link:

Imć Waszeć
Do rozkminienia judaizmu i ich wszystkich odłamów to nie starczy nawet 100 rabinów :)
Ja skupiam się bardziej na syjonizmie bo to jest prawdziwa gangrena ludzkości podpinająca się pod szeroko rozumiane żydostwo.

Dużo wiedzy przekazał mi B.Szenicer, prezes Gminy Wyznaniowej Starozakonnych w RP. Robiłem z nim kiedyś serię wywiadów dla NEon24. Poza kamerą powiedział mi też dużo ciekawych rzeczy, które pozwoliły mi choć trochę zrozumieć problem z żydami w Polsce.
Znajomość z nim utwierdziła mnie w przekonaniu, że żydów nie można traktować in block. Osobiście uważam pana Bolesława za wybitnego polskiego patriotę.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [20:55] - Imć Waszeć | Link:

Pers, oczywiście, że nie można ich traktować w jednolity sposób, ale właśnie powąchanie syjonizmu powoduje nieodwracalne zmiany. Syjonizm produkuje armię zombie, którzy robią co im ideologia każe. Dlatego właśnie ludzie doszukują się podobieństw pomiędzy syjonizmem i marksizmem. Z tym moim kolegą z dzieciństwa było tak samo. Miotał się i nie miał pojęcia o swoim pochodzeniu aż do 18-stki. Nie było to "trudne", bowiem obaj z bratem byli blondynami, choć nosy mieli na fest. ;)
Muszę przyznać, że mieli wspaniałych rodziców, zwłaszcza matkę.
Tak więc początkowo, jeszcze w przedszkolu założyliśmy "klub dyskusyjny". Nie uwierzy Pan o czym mogą dyskutować takie przedszkolaki. Zwartym oddziałem przeszliśmy z przedszkola do podstawówki. Naszą pasją były skamieliny na miejscowym żwirowisku, historia, bunkry z IIWŚ, czytanie książek o dinozaurach (tak jak dzisiaj), rysowanie, ale też czytanie komiksów typu Tytus Romek i Atomek i odtwarzanie różnych kabaretów na tej podstawie, wreszcie filozofowanie. W czasie długiej przerwy zbieraliśmy się we wnętrzu takiego wału od walca drogowego, który stał w szczerym polu, gdzie "konsumowaliśmy" zakupiony wcześniej ze składki bochenek chleba. Nawet jak kiedyś udało nam się znaleźć na ulicy jakaś papierową stówę, albo papierosy, to dzieliliśmy wszystko po równo. Jak trzeba było to wszyscy rzucaliśmy się kamieniami z sąsiednim osiedlem. Pierwszy problem powstał, kiedy ja poszedłem do I Komunii, a jego rodzice się nie zdecydowali. Widać było jak bardzo chce w tym uczestniczyć, męczył się więc przyjął postawę agnostyka. Nadal rozmawialiśmy o religii, ale już w sposób bardziej pełny. Osiągnął to sam w późniejszych latach, gdy poznał dziewczynę ze wsi. Durnie użyteczni powiedzieliby zaraz "białorusinkę", ale to była po prostu "miejscowa" jak w Konopielce. Wtedy się zmienił, wstąpił do ruchu Oazowego. Kolejna zmiana nastąpiła przed maturą, a potem jak szedł na studia. Któregoś dnia oświadczył, że jest żydem i nagle pojawił się ten lód. Nie z naszej strony, tylko z jego. Zaczął się wywyższać i oczywiście poszedł na prawo. Tak właśnie to zatrucie jadem syjonizmu przebiega dziś i tak było zapewne przed wojną. Babka coś kiedyś o tym mówiła (jako nastolatka pracowała w restauracji żyda w Warszawie). To jest właśnie nacjonalizm i dobrze mówią ci, którzy jak Theodor Herzl twierdzą, że na danym terytorium może istnieć tylko jeden kraj i jeden naród. A każdy naród musi mieć swój własny kraj, żeby istnieć w pełni.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [21:55] - Pers | Link:

Imć Waszeć
//to jest właśnie nacjonalizm i dobrze mówią ci, którzy jak Theodor Herzl twierdzą, że na danym terytorium może istnieć tylko jeden kraj i jeden naród. A każdy naród musi mieć swój własny kraj, żeby istnieć w pełni.//
Dostaliśmy tę szansę, paradoksalnie, od Stalina, który załatwiając swoje interesy całkiem niechcący zrobił nam dobrze.
Polska stała się krajem o wyjątkowo, jak na warunki europejskie, jednolitej strukturze etnicznej. Ale żeby nie było za pięknie to dostaliśmy w wyniku operacji Wisła całą bandę Ukraińców poupychanych po całej Polsce.
Jeśli jeszcze dodać do tego koszernych "towarzyszy" przysłanych na sowieckich tankach plus ostatnia emigracja z Ukrainy  to teraz mamy bombę, która lada  moment może wybuchnąć. Jak zawali się projekt "Izrael" to będziemy mieli jeszcze na karku następnych "Polaków".
Już teraz, nawet na NB, mamy próbkę jak potrafią mieszać. Coś im nie pasuje to jesteś od razu "sowiet" a sami stawiają w Izraelu pomniki Armii Czerwonej.

Nie każdy Naród ma swój kraj, niektórzy zostali pozbawieni swojej przestrzeni do życia w wyniku gwałtu. Zbrodnicza kolonizacja Ameryk polegająca na eksterminacji rdzennych mieszkańców. Australia, Afryka, teraz Palestyna. Wszędzie gdzie postawił bucior kolonialista "chrześcijański" podjudzany przez koczownicze, zdegenerowane  plemię była tylko śmierć i zagłada.
Ale zła Karma wraca. Syjoniści, podszywający się pod żydów, cały czas tkwią w tym zbrodniczym paradygmacie.
Najbliższe dni albo tygodnie pokażą jak bardzo się mylą.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

14-05-2021 [17:12] - Niezalogowany | Link:

Jaki zręczny z pana kremlowski czynownik :)
W jednej służbowej wklejce wszystkie zalecane składniki: manipulacja nazewnictwem, odwołanie się do ulubionego przez pana dehumanizującego pojęcia "bydło", kontrastujące odwołanie się do godności i człowieczeństwa i oczywiście obowiązkowa antysemicka wstawka z rabinami. Wszystkie checkboxy zaznaczone.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [23:20] - Pers | Link:

niezalogowany
Jak się zalogujesz to może pogadamy a na razie spadaj na drzewo.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [17:24] - Imć Waszeć | Link:

Pers. Pod Pańskim postem pojawił się taki dziwaczny komentarz, który szybko zniknął, jednak uznałem za stosowne odniesienie się do niego. Chodziło o jakąś checklistę symptomów antysemityzmu, czy coś w ten deseń. Wstawka z rabinami to dalekie echa frankizmu. Warto o tym wiedzieć, żeby nie przeginać z utożsamieniami. Cała formacja mesjanistyczna, w tym chasydyzm, to nie jest tradycyjny judaizm. W czasach przed IIWŚ była to taka sama paskudna schizma w "wierze przodków" jak chrześcijaństwo i stąd wynikała m.in. ślepota części środowisk nowojorskich na argumenty Karskiego. Zresztą sam bym nigdy na to nie wpadł, gdyby nie historia jednego z cadyków Chabad Lubawicz:

1. Joseph Isaac Schneersohn, Szósty Rebbe: https://pl.wikipedia.org/wiki/...
2. Jego następca Menachem Mendel Schneerson: https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Warto zapoznać się z tymi postaciami, bo miały one znaczący wpływ na formowanie się nacjonalizmu żydowskiego w Europie i na powstanie oraz stosunki w Izraelu. Oczywiście jeśli ktoś chce komentować rzeczywistość, z nie przedrukowywać propagandę :]

Obrazek użytkownika Niezalogowany

14-05-2021 [17:26] - Niezalogowany | Link:

Jaki zręczny z pana kremlowski czynownik :)
W jednej służbowej wklejce wszystkie zalecane składniki: manipulacja nazewnictwem, odwołanie się do ulubionego przez pana dehumanizującego pojęcia "bydło", kontrastujące odwołanie się do godności i człowieczeństwa i oczywiście obowiązkowa antysemicka wstawka z rabinami. Wszystkie checkboxy zaznaczone.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [14:15] - Marek1taki | Link:

Oczywiście, że nie chronią w 100% i nie są "niazalecane" jak bredzili eksperci w III 2020r. I oczywiście dalej Pan brnie. Maseczki niech noszą osoby, które chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo bo mają choroby współistniejące albo mają nerwy zszargane bo są nieodporne na propagandę i stały się ofiarami pandemii histerii. Pamiętamy te prowokowane dysputy o średnicach porów w maskach o długowiecznści wirusa na metalowych balustradach. To oczywiste brednie o pancernym wirusie.
"oprócz noszenia maseczek myjmy także ręce, odkażajmy się przy wchodzeniu do sklepów, zachowujmy wysoką higienę i odstępy." Normalnie Polacy stosują normalną higienę i jest ona wystarczająca w odniesieniu do tego drobnoustroju. Nie spotkałem się nigdy z racjonalnym wyjaśnieniem fenomenu tych zaleceń o dezynfekcji. Wyjątkiem są osoby zaburzone, które nie kontrolują wsadzania rąk do ust, oczu i nosa w dowolnej kolejności ale nie jest to problemem dotyczącym jednego wirusa.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

14-05-2021 [14:23] - Roz Sądek | Link:

OT
Nie, żebym był przesadnie delikatny, ale nie mogę patrzeć na niesamowicie obrzydliwe reklamy leku na grzybicę pojawiające się notorycznie, praktycznie stale po wejściu na NB i po wybraniu artykułu. Co jeszcze i w jaki sposób będzie za jakiś czas reklamowane ???
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [14:31] - Marek1taki | Link:

LOCK DOWN TO ŁAMANIE WOLNOŚCI
Dobry przykład. Fałszywe wnioski. Nie musi być czarna ospa by wprowadzać nadzwyczajne środki. Od tego jest państwo. Nie należy z tego wyciagać wniosku, że należy izolować czy ewakuować wszystkich Polaków, których zagrożenie nie dotyczy. Zamknięto Wrocław swego czasu a nie całą Polskę. Amfibiami ewakuowano ludzi z zalanych terenów a nie z terenów suszy. Pandemia łamie wolność bo np. pozbawia możliwości leczenia na inne choroby podporządkowując wszystkich celom politycznym pandemii. Efekt jest znany: rok do roku zrealizowano program 100.000+

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [14:34] - Marek1taki | Link:

PANDEMIA TO DEPOPULACJA
Właśnie: 100.000+ to dzisiaj już wiadomo i zbrodniarze dalej robią swoje a Banaś bawi się w gierki jakby w Norymberdze sądzono posyłających do gazu za nieregulaminowy mundur.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-05-2021 [14:35] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Panowie!
https://youtu.be/wT_q8JPEMmY
A pierwsza część jest tu na NB...też wkleiłem

Admin nie pozwala wklejac Gadowskiego,więc sami se oglądnijcie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [15:03] - Imć Waszeć | Link:

No nie wiem. Proszę spojrzeć na to logo pod listą uczestników forum.
A skoro tak, to tu jest dalszy ciąg: https://www.youtube.com/watch?...
Co do Gadowskiego, to jest w formie, ale niczego nowego nie odkrywa. Przypomnijmy sobie nasze rozmowy z wiosny 2020. W kwestii "pandemia act", czyż nie mówiłem wtedy, jeszcze na początku marca, że trzeba stworzyć procedury? Zabezpieczyć się? W moim przekonaniu wystarczyłoby obok stanów wojennego, klęski, nadzwyczajnego i takich tam, stworzyć w prawie polskim pojęcie stanu pandemii. Wtedy po pierwsze odpowiedzialność za wprowadzenie go dzieliłaby się na dwie części - krajową i międzynarodową, a po drugie widać byłoby jasne przepisy i rozporządzenia, zamiast późniejszego partaczenia metodą "majster klepka do du... przylepka". Dalej. Nawet teraz byłaby szansa na ominięcie raf, gdyby zamiast napadu na Ziobrę i Banasia ekipa rządząca wprowadziła to, co zaproponowałem wyżej, ale z posypaniem głowy popiołem. W języku prawa nazwałoby się to "małym deliktem prawnym" i byłoby po sprawie. Tymczasem wszędzie trwa napad trolli jak za Tuska. To nie skończy się dobrze i popieram zdanie szefa RKW.
To zawirowanie w sposób jasny już pokazuje, że albo obóz władzy nie ma kompletnie zaplecza technicznego, tylko polega na działaczach i kozłach ofiarnych, albo zapleczem jest jakaś grupa, która realizuje tylko własne interesy, podobnie jak ta w Jedwabnem.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [14:49] - Pers | Link:

Ałtor
Jestem pod wielkim wrażeniem tekstu.
Gdyby nie pan to żyłbym dalej w nieświadomości.
Bożek covid i jego lokalni apostołowie szczęśliwi.
Może pan udać się już do kasy.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

14-05-2021 [17:28] - Marek Kudła | Link:

Ty cepie, "ałtor" to po żydowsku ?!  Zostałeś już zaszczepiony ?!  Pytam, bo jeśli tak, to napewno sokiem z buraka !

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [18:36] - Pers | Link:

Kudla
//Ty cepie, "ałtor" to po żydowsku ?! //

Nie zibi, "ałtor" to zbitka od "ał!" co on gada :)
Ty też, jak tezeusz, jesteś antysemitą?
Bycie antysemitą w Polsce jest karalne.
Nie odpowiedziałeś mi jeszcze zibi gdzie można zobaczyć oryginalną komorę gazową. 
No to jak? Gdzie jest bo chciałbym wnukom pokazać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [15:05] - Marek1taki | Link:

"PODSUMOWANIE - MANIPULACJE NA TEMAT PANDEMII SĄ WYKORZYSTYWANE DO WALKI GOSPODARCZEJ
 
Udowodniono już wielokrotnie, że ośrodki, które przygotowują manipulacje na temat pandemii są zlokalizowane w Rosji."
Najpierw trzeba uzgodnić co jest manipulacją. Mamy na tem temat przeciwstawne zdanie. W moich obserwacji najprawdopodbniej nie Rosja odpowiada za pandemię tylko globalni marksiści. Jak pamiętamy rewolucję światową, której obecna putinowska Rosja jest kolejnym ogniwem została zorganizowana przez wywiad niemiecki (Lenin) i finansistów z Broadway (Trocki). Tak samo teraz jest globalna synchronizacja. Operatorem zostały Chiny ze wzgl. na zdolności do totalnej kontroli społecznej. Innym państwem o dużych mozliwościach w tym względzie okazał się Izrael chociaż nasza władzuchna sroce spod ogona nie wypadła. A koncerny globalne z USA też wzięły udział w koncercie na propagandę i cenzurę. Poza wyjątkami inne państwa się do tego przyłączyły. W tym Rosja. Nie zmienia to faktu, że jak jedna agentura robi pandemię to druga nie będzie grała na zyski z mówienia prawdy. To tanie rozwiązanie i trudno aby nie było eksploatowane. Łatwo je rozbroić i zacząć mówić prawdę, ale staje się w kontrze do agentury wyższego sortu. Rosja gra na wiele stron. Białoruś nie wprowadziła pandemii to ani śmiertelności nie mają ani Łukaszenko się nie obronił.
A tak z ciekawości: Pan dla kogo pracuje?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-05-2021 [15:32] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 

Wypowiedź piękna godna ministra. Gdzie liczby i fakty? Totalny bełkot. Pzdr

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-05-2021 [15:35] - NASZ_HENRY | Link:

 "Jeśli jeden chory zaraża średnio więcej niż jednego zdrowego, to następuje postęp paraboliczny" - takie teksty to nawet nie manipulacja to makabra ☺☻

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [15:40] - Pers | Link:

NASZ_HENRY
To nie może być makabra ani manipulacja.
Autor artykułu wydał książkę o metodach obrony przed manipulacjami XXI wieku, jest także autorem bloga na ten temat w mediach społecznościowych, specjalizuje się w manipulacjach dotyczących zjawisk społecznych, religijnych i ideologicznych.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [17:06] - Marek1taki | Link:

Panie Admin. Chciałem zaliczyć 15/15. Ugodziłem w sojusze?

Obrazek użytkownika admin

14-05-2021 [17:12] - admin | Link:

Sorry m1t, ale wszystkich idiotyzmów antyszczepionkowych nie zaliczę bo mi czacha wybuchnie. Ciesz się, że cokolwiek poszło. Jeśli myślisz, że cały światr zwariował albo jest w spisku w sprawie pandemii i szczepionek, to radze udać się do specjalisty. Ale innym mózgu nie lasuj 

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [17:16] - Pers | Link:

admin
//wszystkich idiotyzmów antyszczepionkowych nie zaliczę bo mi czacha wybuchnie//

Czyli mamy Admina "szczepionkowca".
Dobrze wiedzieć :))))

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-05-2021 [01:06] - Marek1taki | Link:

@admin Rozumiem, że temat szczepień jest tabu. Moje komentarze bronią się same i nie są antyszczepionkowe. Proszę nie wchodzić w buty Niewaldy. Całe życie byłem zwolennikiem szczepień i nic się nie zmieniło u mnie. Od ok.25 lat zmieniała się struktura właścicielska koncernów farmaceutycznych i marketing szczepionek. Pandemia to nowy rozdział. Komentuję tu właśnie w charakterze specjalisty od zlasowanych mózgów. Proszę poddać się terapii u właściwego doktora;-)

Obrazek użytkownika Teutonick

14-05-2021 [21:58] - Teutonick | Link:

Najwyraźniej Morfeusz zamiast wybudzać, postanowił jednak skupić się na usypianiu gotowanych żab, zgodnie zresztą z funkcją powierzoną mu w mitologii...
Jak widać niektóre hollywoodzkie megahity wraz z nazewnictwem obsadzanych w nich postaci (patrz awatar tutejszego "opiekuna") bywają zwodnicze...:)

Obrazek użytkownika Jabe

14-05-2021 [17:41] - Jabe | Link:

Pan Niewalda już poprzednim wpisem udowodnił, że do prawdy podchodzi twórczo. I tym razem też bezwstydnie naciąga rzeczywistość.

Obrazek użytkownika mahasimha

14-05-2021 [18:12] - mahasimha | Link:

Jestem ogromnym sceptykiem  bo po prostu nie ufam ani TV, ani rzadom ani korporacjom i mam do tego prawo ale jezeli jest to naprawde bron biologiczna to mamy  tu problem bo wtedy wszelkie logiczne medyczne metody rozumowania nie beda mialy sensu. Wszyscy znamy nauke o wirusach itd ale nie mamy pojecia o broni biologicznej i jak ona dziala. Nie wiemy czy bedzie inny wirus ktory nakladajac sie na tego "blachego" wirusa nie spowoduje naprawde spustoszen. Niestety istnieje tez tajemnica wojskowa ktorej my mozemy sie jedynie domyslac...

Obrazek użytkownika Roz Sądek

14-05-2021 [22:42] - Roz Sądek | Link:

@mahasimha
Wszyscy znamy nauke o wirusach
=========
Nie wszyscy. Z faktu, że tu na NB na wirusach zna się jakieś 15 osób nie może Pan wyciągać tak daleko idących wniosków. Tu po prostu skupia się trust mózgów tej nauki. Spoza NB jest jeszcze Gadowski, paru od Brauna i może jeszcze garstka biznesmenów. W sumie niewiele. Aha, pominąłem Pitonia. Nadreprezentacja fachurów - wirusologów na NB ma swój skutek w tym, że reszta kraju cierpi na ich niedobór - jest niedoinformowana i się na przekór ww. tuzom wiedzy szczepi, ba, nawet nosi maseczki.
Z pół roku temu cytowałem tu artykuł Pfizera opisujący jak wielki mieli problem skompletować wirusologów do zespołu do pracy nad szczepionką - mimo praktycznie kosmicznego budżetu projektu. Zaprosili, zaproponowali,  heh, próbowali podkupić dziesiątki i setki utytułowanych, siedzących całe życie w temacie asów - większość odpowiadała, że covid to nie ich specjalizacja, albo że nie są na bieżąco. Nie wiedzieli tumany, że trzeba było szukać nad Wisłą. Pan to wie, ja wiem, a im nawet to do głowy nie przyszło.
 

Obrazek użytkownika Guildenstern

15-05-2021 [07:44] - Guildenstern | Link:

@Roz 
Pana komentarz pozwala wyobrazić sobie, że firma Pfizer szukając członków w/w zespołu zaczynała (miejmy nadzieję) od propozycji kierowanych do najlepszych. I kiedy ci najlepsi (z nieodgadnionych względów) odmawiali, to z wymaganiami schodzono stopniowo w dół. Jak bardzo w dół to się zapewne przekonamy. Jak wiadomo skądinąd, krajem może rządzić kucharka. To cudowną miksturę pewnie też zmiesza ;-)

Obrazek użytkownika Roz Sądek

15-05-2021 [23:28] - Roz Sądek | Link:

@Guldenstern
Kiedy ogłoszono konkurs na projekt Burj Khalifa nie zgłosiło się zbyt wielu projektantów. Ani rekordowe pieniądze, ani potencjalny, światowy prestiż nie napędziły tłumów. Nie wystartowały największe biura projektowe. To logiczne. Każdy wykształcony i inteligentny, na dodatek z dorobkiem rozważył za i przeciw, inaczej mówiąc, czy warto, czy ryzyko niepowodzenia nie jest zbyt wielkie. Projektowanie, obliczenia konstrukcyjne, należą do nauk "mierzalnych". To co w głowie zamienia się w dokumentację, a ta dokumentacja w fizyczny obiekt o wcześniej precyzyjnie założonych parametrach. Praca w zespole tuzów wirusologii u Pfizera to sprawa równie mierzalna, mało tego, ta zespołowość polega na grze w otwarte karty, jest przez cały czas pracy nad szczepionką sprawdzianem wiedzy kilkudziesięcioosobowej grupy wcześniej uznanych autorytetów. To ogromne ryzyko, ryzyko konfrontacji posiadanej wiedzy.
Jak Pan tego nie rozumie, to napiszę to jeszcze w większym skrócie: dla zbudowania czegokolwiek trzeba mieć wiedzę, wykształcenie i zdobyte w pocie czoła doświadczenie. Dla kłapania na blogach w każdym temacie, wystarczy tupet i grono potakiwaczy.
 

Obrazek użytkownika Guildenstern

16-05-2021 [09:49] - Guildenstern | Link:

Widzę, że odbił się pan od kontekstu mojego komentarza niczym "kaczka" od powierzchni wody. Inaczej mówiąc ślizgnął się pan po temacie. Trudno, wytłumaczę jak chłop krowie. Skoro najlepsi zrezygnowali, nie ryzykując wizerunku i dorobku, to zapewne zgodzili się ci gorsi. I mniej lękliwi. Tak się niestety składa, że niski poziom lęku jest nieodłącznym elementem osobowości dysocjalnej (znanej częściej jako psychopatyczna). Resztę można sobie doczytać.
P.S.: Odnośnie pana tekstu: "dla zbudowania czegokolwiek trzeba mieć wiedzę, wykształcenie i zdobyte w pocie czoła doświadczenie. Dla kłapania na blogach w każdym temacie, wystarczy tupet i grono potakiwaczy" - to jest chyba ten moment gdy powinien pan przedstawić SWÓJ dorobek albo zamilknąć.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-05-2021 [01:40] - Marek1taki | Link:

@mahasimha "czy bedzie inny wirus ktory nakladajac sie na tego "blachego" wirusa nie spowoduje naprawde spustoszen"
- albo wirus, który nałoży się na szczepionkę - to jest istota sprawy.
Możliwe, że zaszantażowani "wtajemniczeni" nie wiedza wszystkiego i wciągają nas w kabałę bo "są wtajemniczeni" i biorą udział w grze a dla naszego dobra ulegają szantażowi.
Będzie eskalacja. Już jest. Mamy Nowy Ład.