Pranie mózgu... jak się bronić i jak walczyć

Pozwólcie,że wkleje bardzo waży przekaz Witolda Gadowskiego...od 35 minuty do 55 minuty.

Gadowski zakłada,że widzowie i słuchacze zrozumieją ten wykład,czyli maja mózgi.

Jest to dopiero pierwszy "wykład" o manipulacji ludźmi...oparty na starych metodach,ale jak sie okazuje,do dzis aktualnych.

PS. Dziwię się ,że NB nie publikuje komentarzy Gadowskiego, kiedyś to robił ten portal

.https://youtu.be/iuewf-SpUGQ

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

06-05-2021 [17:15] - Adam66 | Link:

Gadowski jak zwyykle w formie, chociaż te jego "teatralne" wtręty jak gadanie do obrazu, trochę mnie denerwują.  Fragment komentarza o praniu mózgów powinien dotrzec nawet do tych już częściowo nadpranych, chociaż to może byc trudne.

Świetne wideo pokazujące mechanizmy wytwarzania masowej psychozy, jak na razie znalazłem tylko po angielsku.
https://www.youtube.com/watch?...

“Masy nigdy nie pragnely prawdy.
Odwracaja sie od dowodów, które im nie odpowiadaja, wola ubóstwiac blad, jesli blad ich zbalamuci.
Ktokolwiek moze dostarczyc im zludzen, latwo jest ich panem; ktokolwiek próbuje zniszczyc ich zludzenia, jest zawsze jego ofiara.”
Gustave Le Bon, “The Crowd: A Study of the Popular Mind”

“Choroby organizmu moga rozprzestrzeniac sie w populacji i osiagac rozmiary epidemii, ale to samo tez moga choroby umyslu.
A z tych epidemii ta ostatnia odmiana, masowa psychoza jest najniebezpieczniejsza.”

Działania “marksistów z pisu”, jak to zgrabnie ujął MatkaKurka, wpisują się kropka w kropkę w scenariusz wytwarzania masowej psychozy. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-05-2021 [19:18] - Trotelreiner | Link:

@Adam66
Gadowski robi sobie trochę teatru...to  tez jest manipulacja,aby zainteresowac widzów :-))
Jak powiedział jest z wykształcenia psychologiem społecznym...czyli jest w temacie,ja mniej więcej też,bo jestem socjologiem o specjalności socjotechnika medialna.
Ja to oglądam z ciekawości,a wrzucam na NB,bo może ktoś oglądnie i sie zastanowi...gdzie i kiedy żyje...i czy żyje na pewno,a nie w matrixie.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika admin

06-05-2021 [17:34] - admin | Link:

"Dziwię się ,że NB nie publikuje komentarzy Gadowskiego, kiedyś to robił ten portal"
A co robisz w tej notce? Po co mamy puszczać zajawkę do wideo Gadowskiego na marginesie, skoro Trotel robi to regularnie i jeszcze ułatwia innym komentowanie.. 

Obrazek użytkownika Adam66

06-05-2021 [18:20] - Adam66 | Link:

" i jeszcze ułatwia innym komentowanie" - @Admin - czy to jest negatywne zachowanie?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-05-2021 [19:22] - Trotelreiner | Link:

:-)))

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-05-2021 [19:21] - Trotelreiner | Link:

Szanowny Adminie!
Gdyby NB regularnie puszczał komentarze tygodnia W.Gadowskiego,to ja bym sie zajął czymś innym.
Wg. teorii spiskowych....Gadowski podpadł Dyrekcji i jest na liście zakazanych autorów...ale to tylko teoria spiskowa.

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

06-05-2021 [17:38] - Marek Kudła | Link:

Trzeba walczyć o Polskę ! Nie, nie z karabinem w ręku – nie czas na to, ale z kartą wyborczą w ręku !!!
45 lat komunizmu w Polsce, kiedy walka wręcz z milicją, zomo, ormo i służbnami specjalnymi, były z góry skazane na porażkę. W stanie wojennym nawet nasze wojsko strzelało do nas ! Każde wybory były fikcją ! Czy można to sobie wyobrazić ?! Po upadku kominizmu jeszcze fałszowano wybory, pamiętacie te 24 % PSL-u ?! Dzisiaj same tylko przeźroczyste urny zabezpieczają wybory przed oszustami !
Więc o co chodzi ? Przecież wystarczy wyjść z domu na spacer, wejść do puntu wyborczego, skreślić kandydata i wrzucić kartę do urny. To jest nasza broń dzisiaj – broń, za pomocą której możemy usunąć lewactwo z życia politycznego, a także publicznego !
Jeśli się postaramy, to nasza Rzeczpospolita, jako jedyny kraj na świecie zbliży się do ideału państwa doskonałego !

Obrazek użytkownika Pers

06-05-2021 [19:11] - Pers | Link:

Kudla
Zieeeeeew...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-05-2021 [19:28] - Trotelreiner | Link:

Od czasów faraonów,wszystkie wybory były fikcją,sondaże też są płacone i robione pod klienta...z sufitu.
Juz Machiavelli pisał: Nie ma partii politycznych,sa tylko etykietki przedwyborcze,a później liczy tylko władza i pieniądze.
A głosowanie [bo wyborów żadnych nie ma] to tylko teatr...dla ludzików...tłumu...biomasy...ciemnego luda.

Pzdr

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

06-05-2021 [17:50] - Zbyszek_S | Link:

Może to przesada. A może nie.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-05-2021 [19:29] - Trotelreiner | Link:

Może....:-))

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

07-05-2021 [01:57] - Zbyszek_S | Link:

Dzisiaj jest trochę problem z prawdą. Istnieją ogromnie silne argumenty, by prawdy nie mówić, by ją ograniczać, by ją przeinaczać lub trochę koloryzować, w imię "dobra", rozumianego jako bezpieczeństwo. Problem zaczyna się wtedy, gdy w określeniu tego, czym jest owo "dobro" - zawarta jest nieprawda. Wtedy postawa lekko przeciw prawdzie staje się fragmentem samonapędzającego się koła, które prowadzi do opłakanych skutków, o których znów - mówić nie należy.

Z etycznego i religijnego punktu widzenia, to jest szalenie niebezpieczna sytuacja. Z punktu widzenia techniki rządzenia, sytuacja naturalna. A tutaj {link}

Obrazek użytkownika Pers

06-05-2021 [19:04] - Pers | Link:

Odsłuchałem całe nagranie pana Gadowskiego. Część informacji była mi już znana bo piszę i tłumaczę teksty na ten temat od początku "pandemii" ale to zawsze jest, w pewnym sensie, wiedza rozproszona. Pan Gadowski bardzo ładnie, syntetycznie to zebrał i w dodatku językiem, który zrozumie każdy nie mający przygotowania fachowego.

Najbardziej zaciekawiła mnie część poświęcona praniu mózgu, takie skrócone kompendium podstawowych pojęć. Kto jak kto ale pan Gadowski, psycholog kliniczny z wykształcenia z pewnością wie co mówi.
I natychmiast przyszedł mi na myśl pewien nowy "bloger" NB, najwyraźniej zaangażowany w proceder prania mózgów. Określanie osób nie chcących się szczepić najgorszymi epitetami bo on, dumny z "wyszczepienia" będzie żył długo i szczęśliwie a reszta "zdechnie". Nie "umrze" czy "skona" tylko właśnie zdechnie!
Tworzy "Klub Zaszczepionych na Covid19", który ma być w zamyśle dla wyszczepionej "elity".
To, wg pana Gadowskiego, jedna z technik prania mózgu - wywołanie strachu i zawstydzenia, że ktoś nie chce przyjąć do organizmu nieprzebadanej substancji.

Udziela się także intensywnie na innym froncie - ciągłe wklejanie tekstów, które oczywiście w swoim przekazie są ważne ale nie na dziś! O Żołnierzach Wyklętych rozmawiajmy przy okazji konkretnych rocznic ale nie nie codziennie. Ta manipulacja ma na celu odwrócenie uwagi od spraw dziś naprawdę istotnych. Ciężko przeciwstawić się takiej praktyce bo zaraz można się narazić na atak z niewybrednymi epitetami. Dlatego wszyszczy milczą i jakoś to znoszą. Takich przykładów blogerskich "ORMOwców" jest w Sieci mnóstwo, ja zwróciłem uwagę jedynie to podwórko. Część jest opłacana a część to po prostu użyteczni idioci na usługach systemu. Do której kategorii należy rzeczony to nie wiem i średnio mnie to interesuje.
Strefa Wolnego Słowa jest doskonałym miejscem, żeby na takie praktyki zwracać uwagę i dyskutować. Czasami jest ciężko bo szczepionkowcy i maseczkowcy są znani z agresji i niewybrednego języka. Czyżby chcieli za tym ukryć swój strach, który jest wynikiem właśnie prania mózgu?

Usuwajmy z naszego otoczenia takich szkodników. Mi żaden z nich nie jest w stanie zaszkodzić ale może innym?...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-05-2021 [23:13] - Imć Waszeć | Link:

Teraz nie mówi się o "praniu mózgu", tylko o "ryciu bereta". Na przykład to coś ryje beret: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pers

06-05-2021 [23:22] - Pers | Link:

Imć Waszeć
Dobre :)
To mniej więcej ten sam poziom IQ jak ten, o którym pisałem.

Obrazek użytkownika Adam66

07-05-2021 [04:10] - Adam66 | Link:

Ja hoduję własne kurki i mam fantastyczne jajecznice - co jest złego w hodowaniu kur ?  ;-)

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-05-2021 [23:32] - Marek1taki | Link:

Poszczególne techniki prania mózgu zebrane i omówione razem jako metoda kompleksowa robią wrażenie.
Dżungla Indochin ze swoim klimatem i robaczywą fauną sama w sobie już stanowi dla białych ciężki bodziec. W połączeniu z wojną, niewolą i torturami okazała się poligonem doświadczalnym.
Takim było też połączenie dżungla+wojna+ciężkie obrażenia+Chloroprommazyna. Wynaleziona w 1950 w Paryżu zastosowana była podczas bitwy pod Dien Bien Fu w 1954r.
Dżungla+wojna+LSD+muzyka psychodeliczna+ideologia przeszła eksperyment też w Wietnamie. Wojna=bodziec lękowy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-05-2021 [13:45] - jazgdyni | Link:

Witek G. który, jak powszechnie wiadomo jest mistrzem z czarnym pasem w dziedzinie manipulacji, wie co mówi. Więc warto słuchać.

Ci jeszcze nie zmanipulowani czegoś się nauczą. A ci biedni już zmanipulowani, no cóż..., raczej nie pojmą, bo już zostali zmanipulowani. Ale się zachwycą. Bo pięknie gada (Gadowski).