Zdjęcie 6/253: Śląskość i Polskość

Polak, spoza Śląska, zastanawiał się: Czy Śląsk jest wystarczająco polski?
Potem jednak – pytał: Czy w Polakach jest wystarczająco dużo śląskości?

Czy coś z tego wynika?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

27-04-2021 [07:20] - Czesław2 | Link:

Mnie ciekawi coś innego. Ilu Polaków ( nie tylko Ślązaków ) tak doświadczonych w czasie wojny jest patriotami i kupuje w Polskich sklepach? Handel jest zdominowany przez niemców.

Obrazek użytkownika Teutonick

27-04-2021 [11:50] - Teutonick | Link:

Ktoś tutaj ponoć buńczucznie zapowiadał jakiś czas temu zawiązanie "polskich sieci handlowych". Jak zwykle na zapowiedziach się skończyło... Nieudaczność (połączona naprzemiennie z celowym szkodnictwem) naszych decydentów winna kiedyś doczekać się upamiętnienia jako wzorzec tej jakże chlubnej cechy wystawiony w jakimś kolejnym Sevres...
A tak przy okazji zapytałbym o to jak wielu Polaków przebywających na emigracji kupuje w tzw. polskich sklepach i w ilu przypadkach są one faktycznie prowadzone przez Polaków, a nie np. przez Kurdów, a także z której spośród wymienionych powyżej naszych "narodowych" cech owa statystyka miałaby wynikać?

Obrazek użytkownika Czesław2

27-04-2021 [12:13] - Czesław2 | Link:

@Teutonick Jakie to cechy Polaków  tu są wymienione, żebym mógł wybrać?

Obrazek użytkownika Teutonick

27-04-2021 [13:40] - Teutonick | Link:

Wymienione masz tu waść nieudaczność/szkodnictwo, można wybierać do woli, choć zwróciłbym też uwagę na cudzysłów, którym w komentarzu objęty jest przymiotnik "narodowy".
Chociaż z drugiej strony patrząc tak z boku na nasze dzieje, zwłaszcza te najnowsze...
Osobiście jednak upierałbym się przy tym żeby owymi cechami określać przede wszystkim niemalże do do jednego wszystkich tych pożal się Boże decydentów władających naszym nieszczęśliwym krajem co najmniej od 89 roku, choć niekoniecznie będących krajowego autoramentu...