NIC ocenia, że LGBTQ obraża Polaków i że...

NIC to nie jest nic. Na czele NIC (National Intelligence Council), którego członków powołuje szef DNI (Director of National Intelligence), od 21 stycznia stoi Avril Haines (za prezydentury Obamy zastępca szefa CIA a potem zastępca doradcy prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego), pierwsza kobieta na tym stanowisku (1).
Od niemal ćwierć wieku NIC raz na cztery lata przygotowuje dla rozpoczynającego nową kadencję prezydenta raport prognostyczny "Global Trends". Warto zauważyć, że i w jakim kontekście w najnowszym "Global Trends 2040: A More Contested World" dwukrotnie została wymieniona Polska:

  • na str. 140 w wykazie państw z regionu "Europe" (nie jest to spostrzeżenie trywialne, skoro nieco niżej na tej samej stronie Ukrainę i Gruzję zaliczono do regionu "Russia and Eurasia");
  • na str. 73 w dwuzdaniowym, uzasadniającym tytuł mojego wpisu akapicie (który dla uniknięcia nieporozumień warto zacytować w oryginale wraz z poprzedzającym go wprowadzeniem, budującym kontekst dla całej, przedstawionej tam trzyelementowej prognozy):

The expansion and increasing prominence of identity groups demanding recognition and rights are forcing an increase in debate about the social and economic foundations of societies. Intensifying and competing identity dynamics are likely to provoke increasing political debate and polarization, societal divisions, and in some cases, unrest and violence.
- Increasing numbers of immigrants, refugees, and guest workers in many countries, such as middle-income countries in Southeast and Central Europe, are prompting heated debates about national identity and citizenship and leading to the emergence of ethnic nationalist political parties, greater de - mands for assimilationist policies, and a decline in support for migrants globally.
- The growing recognition and support for LGBTQ rights are prompting responses from people in countries in every region, such as Brazil, Iran, Nigeria, and Poland, where some people perceive such movements as an affront to their deeply held beliefs and corrosive to their societies. Political and religious leaders in some countries are advocating laws restricting LGBTQ rights and criminalizing homosexuality.
- In most countries, progress toward gender equality has been substantial, including improving education, health - care, job opportunities, and leadership roles, but even in longstanding de - mocracies, resentment and pushback remain. The global #MeToo movement shed light on the breadth of sexual harassment and sexual assault that occurs across the world, but still several countries, such as Hungary and Russia, have reduced protections for women, including decriminalizing domestic and sexual violence.

*

Kto się martwi, że jedynym powodem wspominania o Polsce w raporcie amerykańskiej wspólnoty wywiadowczej trafiającym na najważniejsze biurka nie tylko w Ameryce są "rosnące uznanie i poparcie dla praw LGBTQ" - niech się pocieszy, że w tym samym akapicie raportujący oceniają, iż Polska to jedyny wart zauważenia kraj Europy, w którym owo "rosnące uznanie i poparcie dla praw LGBTQ" skłania ludzi do reakcji, bo niektórzy z nich "postrzegają takie ruchy jako obrażające ich głęboko zakorzenione przekonania i rozkładające ich [tzn. nasze] społeczeństwo".

Kto się zaś cieszy, że głównym powodem wspominania o Polsce w raporcie amerykańskiej wspólnoty wywiadowczej trafiającym na najważniejsze biurka nie tylko w Ameryce są "rosnące uznanie i poparcie dla praw LGBTQ" - niech zauważy, że w tym samym akapicie raportujący oceniają, iż Polska to najważniejszy z tych europejskich krajów, w których owo "rosnące uznanie i poparcie dla praw LGBTQ" skłania ludzi do reakcji, bo niektórzy z nich "postrzegają takie ruchy jako obrażające ich głęboko zakorzenione przekonania i rozkładające ich [tzn. nasze] społeczeństwo".

*

Na koniec warto zauważyć, że w których krajach "przywódcy polityczni i religijni" opowiadają się za "przepisami ograniczającymi prawa osób LGBTQ i kryminalizacją homoseksualizmu”, tego raport NIC nie precyzuje.

*

Link: Global Trends. March 2021

_____
(1)  NIC utworzono pod koniec prezydentury Cartera. Za Reagana kierował nią m.in. Robert Gates (przyszły szef CIA za G. Busha a potem sekretarz obrony u G. W. Busha i Obamy). W wykazie byłych szefów NIC jest więcej znanych nazwisk. Raporty "Global Trends" są ogłaszane od 1999 roku.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-04-2021 [18:17] - Marek1taki | Link:

"Ukrainę i Gruzję zaliczono do regionu "Russia and Eurasia")"
Linia Curzona. To funkcjonuje nawet jeśli nasi politycy mają to inaczej przedstawiane na szkoleniach.
"rosnące uznanie i poparcie dla praw LGBTQ" skłania ludzi do reakcji, bo niektórzy z nich "postrzegają takie ruchy jako obrażające ich głęboko zakorzenione przekonań i rozkładająca ich [tzn. nasze] społeczeństwo".
Takie pozory obiektywizmu dla aktywu- jak się kiedyś mówiło nie tylko w Instytucie Lumumby.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

18-04-2021 [18:43] - Marcin Gugulski | Link:

Myli się Pan(i). To nie Linia Curzona, skoro Litwę (w tym Wileńszczyznę), Łotwę i Estonię zaliczono do regionu "Europe".

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-04-2021 [19:11] - Marek1taki | Link:

Pani(i)! jakbym ja się pomylił to by biegła po Uralu. To uni zmienili.
A jak tam doniesienie do prokuratury? Złożone? Świadomy(a), że popełniłem przestępstwo (bo nie złożyłem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa) nie zawiadamiając o tym prokuratury popełnia Pan przestępstwo.

Obrazek użytkownika u2

18-04-2021 [19:25] - u2 | Link:

"Political and religious leaders in some countries are advocating laws restricting LGBTQ rights and criminalizing homosexuality. "

Typowa polityczna pałka. Jak ktoś chce psa uderzyć to taką pałkę znajdzie. Równość wobec prawa gwarantuje w Polsce ustawa zasadnicza, czyli konstytucja. Dla CIA/NIC chodzi zapewne o jakieś super-prawa, takie jak w USA. Bo tam jest największe skupisko ruchu LGBTQ, cokolwiek by to miało znaczyć.

Obrazek użytkownika J z L

18-04-2021 [19:52] - J z L | Link:

Jak bycie LGBT czyni z człowieka najwrażliwszy, najbardziej pokrzywdzony i zasługujący na wszelkie przywileje podmiot dziejów
Aktor Jacek Poniedziałek ujawnia, o co chodzi z imperatywem uczynienia Europy wielką strefą LGBT
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/542088-europa-wielka-strefa-lgbt-aktor-ujawnia-o-co-chodzi

Obrazek użytkownika J z L

18-04-2021 [20:50] - J z L | Link:

Parafrazując Engelking można powiedzieć, że "dla osób heteroseksualnych cierpienie to kwestia biologiczna, naturalna. Dla elgiebetów to tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka".

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-04-2021 [18:33] - Marek Kudła | Link:

Podobają mi się ci przebrani za psy z kagańcami, na smyczy, pan prowadzący od czsu do czasu przyłoży bacikiem.  Brakuje mi tylko przyczepionych ogonów no i wiszących genitalii - jaj z prąciem między nogami,  ale idą twardo na klanach bez ochraniaczy, poszczekując nawet na obcych.  Oczywiście rozumię, że na marszach równości, oni równają do psów ! 
Brakuje mi również zoofili ! Ta grupa jest wyraźnie szykanowana przez homosów.  Jakby to było pięknie i kolorowo, gdyby wśród maszerujących szli chłopcy z kozami, owcami, oślicami i innymi samicami.  Może znalazłyby się dziewczyny z jakimiś kopulującymi.  Byłoby bardzo interesująco ?!  I nie przejmujmy się tym zbytnio, bo optymistycznym jest to, że ci zboczeńcy nie przyniosą Polsce potomstwa, w odróżnieniu od komunistów !
Ślub z kozą : http://niniwa22.cba.pl/koza.jpg