Eksperymenty na ludziach. Szczepionki i Prawo drogowe

 
Kilka dni temu w Gliwicach wycięto kilka starych drzew na jednym z placów. Oczywiście wzbudziło to poruszenie na miejskich forach internetowych i w mediach społecznościowych. Jak zawsze ci, którzy za tę wycinkę odpowiadają zapewniają, że w zamian za wycięte drzewa posadzone zostaną nowe. Przy tej okazji spróbowałem w sieci znaleźć informację, co jest lepsze dla miejskiej zieleni i mieszkańców miasta - stare, czy nowe drzewa. Jaki miejski ekosystem wytwarza więcej tlenu – kilkanaście młodych drzew, czy kilka dużych, starych? Jak łatwo można się przekonać, nie da się dojść w tak – zdawałoby się oczywistej i prostej sprawie – do żadnych konkretnych wniosków po „internetowych studiach”.  W wynikach wyszukiwania można bowiem bez trudu znaleźć wypowiedzi, zdawałoby się fachowców, zarówno takich, którzy prezentują jeden, jak i drugi punkt widzenia. A zatem, tylko niektórzy z wypowiadających się są fachowcami istotnie…

Sieć pełna jest sprzecznych informacji, a wśród bzdur publikowanych w mediach publicznych przez „znawców” wakcynologii, czyli tej dziedziny medycyny, która zajmuje się zarówno badaniami naukowymi dotyczącymi szczepionek, jak i działaniem szczepień ochronnych, można bardzo często usłyszeć twierdzenie, że szczepiąc się szczepionkami przeciwko Covid, uczestniczymy w „zaplanowanym eksperymencie medycznym”, a odpowiedzialni za wdrożenie tego eksperymentu ludzie, powinni trafić za kraty, a według niektórych na szubienice, za dokonanie zbrodni przeciw ludzkości.

Osobiście jestem skłonny zgodzić się z tym, że jest to rodzaj eksperymentu. Jest jednak jedno „ale”. Otóż, jeśli głębiej się nad tym zastanowić, eksperyment taki nie jest niczym nowym, ani niezwykłym. Wszyscy stale uczestniczymy w dziesiątkach i setkach takich eksperymentów. Jakiś czas temu ludzkość wpadła na pomysł, że jazda samochodem, z zapalonymi przez całą dobę światłami, zmniejszy ilość wypadków, ponieważ – jak się ludzkości zdawało - lepsze oświetlenie pojazdów powinno taką właśnie zmianę wywołać. W ramach eksperymentu wprowadzono zatem konieczne przepisy. Po kilku latach w Austrii porównano statystyki i okazało się, że skutek jazdy z włączonymi światłami był taki, że minimalnie spadła ilość wypadków z udziałem kierowców samochodów, ale więcej było ofiar wśród rowerzystów i pieszych. Czyli w wyniku tego eksperymentu śmierć ponieśli konkretni ludzie, rowerzyści i piesi. Podobny eksperyment ma miejsce, gdy obliguje się do używania kasków narciarzy poniżej szesnastego roku życia. Wydawałoby się, że tu wynik eksperymentu jest z góry przesądzony. Niekoniecznie. Badania dotyczące tego, czy kaski zmniejszają ilość ofiar wśród rowerzystów są wątpliwe. Niewątpliwe jest  to, że kask chroni głowę, ale jednocześnie obciąża większym ryzykiem urazu kręgosłup szyjny. Czyli znów - eksperyment.

Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa o Ruchu Drogowym, na mocy którego  piesi będę mieli pierwszeństwo przed samochodami nawet zanim wejdą na przejścia dla pieszych. Pomińmy chwilowo zupełny absurd tego rozwiązania, które przenosi do Polski zasadę, jaka sprawdza się w krajach, które mają całkiem inną infrastrukturę drogową, to, że ustawodawca beztrosko, nie mając wyjścia, dał pieszym prawo wchodzenia pod auta, ale już nie pod tramwaje, oraz radosną twórczość polegającą na „zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko”, co będzie przepisem martwym. Trzeba przyznać, że jest to kolejny przykład eksperymentu> Ten konkretny eksperyment zaprowadzi do szpitala i na cmentarze jakąś ilość pieszych, a pewną grupę kierowców wsadzi za kraty.

Idąc dalej tym tropem, bierzemy udział w stałym eksperymencie, pod tytułem: „Jak skonstruować najbezpieczniejsze auto”. Konstruktorzy pojazdów i prawodawcy stale eksperymentują z różnymi rozwiązaniami technicznymi i prawnymi, które w teorii mają podnieść bezpieczeństwo ruchu drogowego. A jak jest w praktyce? W większości przypadków to działa.

Gdyby jakaś firma produkująca płatki śniadaniowe, chciała wprowadzić na rynek produkt z jakimś nowym dodatkiem, powiedzmy: „płatki śniadaniowe z marsjańskim ptasim mleczkiem”, to też będzie to pewien eksperyment. Oczywiście, najpierw marsjańskie ptasie mleczko zostanie poddane jakimś badaniom, których zadaniem będzie sprawdzić, czy w ogóle nadaje się do spożycia, ale odległe skutki pojawić się mogą za ładnych parę lat, ale może znaleźć się kilka takich osób, które po jego zjedzeniu dostaną wstrząsu anafilaktycznego i od tego czasu na opakowaniach batonów będzie napis: „Może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych i marsjańskiego ptasiego mleczka”…
Nic nie jest na sto procent pewne, ale wiadomo, że nad szczepionkami mRNA naukowcy pracowali nie od roku, ale od trzydziestu lat, że jak dotąd żadne szczepionki nie były gorsze niż choroba, przed którą chroniły, ba, wszystkie były o kilka rzędów wielkości bezpieczniejsze. Wiadomo, że te prace w ciągu tego roku znacznie przyspieszyły, przez to, że wlano w nie bardzo dużo pieniędzy. Wiadomo, że sytuacja była, ba, nadal jest podbramkowa, przez to konieczne było przyspieszenie procedur. I wiadomo, że wmawianie ludziom, jakoby szczepienia przeciwko Covid, było jakimś wyjątkowym eksperymentem, jest demagogią.

Zarówno wśród opisanych w moim poprzednim tekście dziennikarzy i publicystów, jak i wśród innych użytkowników mediów społecznościowych, w ubiegłym roku pojawiło się całe mnóstwo znawców mikrobiologii, immunologii, wakcynologii i epidemiologii. Szczerze mówiąc nigdy bym nie przypuścił, że znajdzie się aż tylu ludzi, którym wydaje się, że można, po dokonaniu „trwającego ponad pięć lat badania sieci” (cytat z jednego takiego „fachowca”), autorytatywnie wypowiadać się na jakikolwiek fachowy temat. I nie jest to problem niezdolności laika do nauki, tylko problem tego, jak zwodniczym źródłem wiedzy jest sieć, o czym może łatwo przekonać każdy, poszukując informacji o ilości tlenu wytwarzanego przez stare i nowe drzewa, albo informacji na jakiś bardzo dobrze sobie znany temat.
 
Lech Mucha
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Guildenstern

12-04-2021 [22:04] - Guildenstern | Link:

Pański wpis się liczy jako tele-porada czy też wybiera się Pan na Malediwy? I żeby nie poprzestać na sarkazmie, szacunek zachowali lekarze, którzy okazali się nie mniej odważni od ekspedientek ze spożywczaka. Znam takie dwie lekarki, obydwie 60+. Natomiast ci okopani w swoich twierdzach budzą już dziś politowanie. Na co dzień spotykam kilkadziesiąt osób, z których żadna nie ma możliwości pracy zdalnej. I żyją i muszą pracować by utrzymać rodziny. Kolega przechorował covida, zapisał się też na szczepienie, bo chce jeździć bez ograniczeń na wakacje. Jak na razie to nie ma pewności ile tych dawek trzeba ludzkości podać żeby się kasa zgadzała. No i pisze Pan, że prace nad szczepionką przyśpieszyły. Pięknie, a prace nad lekiem coś nie mogą przyśpieszyć. Poza tym tłumaczy Pan swoje stanowisko niczym chłop krowie na rowie o meandrach Internetu. Niech Pan może błyśnie znawstwem ze swojej dziedziny a nie jakieś pogadanki o drzewkach, ptaszkach i socjologii. To że ludzie się szczepią na różne choroby wynika z zaufania. Dzisiejsi stręczyciele "anty-covidowej" wakcyny mają poziom zaufania porównywalny do gościa od gry w trzy kubki.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-04-2021 [22:27] - Marek1taki | Link:

Błędy legislacyjne dyktowane ideologią lewicową (by konfliktować rzekomym uprzywilejowaniem) mają wiele wspólnego z błędami administracyjnymi szczepień kowidowych.
Jedne i drugie mają pobudki ideologiczne.
Nie wynika z tego rozumienie obu tych sytuacji jako eksperymentu medycznego nad substancją leczniczą w sensie prawnym. Chodzi właśnie o porównanie przebiegu procedur w wypadku legalizacji szczepionek w zestawieniu z badaniem Amantadynyw leczeniu kowida.
W czasie pół roku udało się wyprodukować, przetestować, spełnić formalności i rozpocząć szczepienia/
Również w pół roku udało się skompletować dokumentację by rozpocząć badania nad zastosowaniem Amantadyny - leku już wielokrotnie przebadanego akurat u ludzi starszych, czyli w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na kowid.
Kolego, mówi ci to coś?

Obrazek użytkownika Adam66

13-04-2021 [00:19] - Adam66 | Link:

9. Odbieranie radości życia.
Konstruowanie takiej rzeczywistości, żeby życie nie dostarczało żadnej rozrywki i przyjemności.
Zamykanie klubów fitness, restauracji, lasów, odwoływanie świąt i wydarzeń kulturalnych.
Ta technika była już stosowana podczas drugiej wojny światowej,
kiedy Żydom zabroniono uprawiać sportu, muzyki na żywo i chodzenia do parków.
Ma to doprowadzić ofiary do poczucia braku sensu życia, depresji, samobójstw i apatii.
Równolegle utrzymywana jest narracja, że jak ofiara będzie wypełniać polecenia psychopaty,
będzie się stosować, będzie współpracować, to być może to wszystko zostanie jej zwrócone.
10. Narcystyczna furia Nadreakcja na wszelkie objawy oporu. Pośpiech. Wymuszanie.
Wprowadzanie coraz to surowszych sankcji, kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem.
To typowy objaw reakcji psychopaty wywołany utratą kontroli.
Ma na celu zastraszenie jak największej ilości ofiar.
Pamiętajcie, żeby nie ulegać strachowi.
Jeśli widzicie wprowadzanie coraz większego ucisku to znaczy, że oni się boją.
Boją się stracić kontrolę. Najlepszym rozwiązaniem jest stawienie biernego oporu.
11. Doprowadzenie ofiar do wyuczonej bezsilności.
Doprowadzenie ofiar do wyuczonej bezsilności odbywa się przez brak reakcji na cierpienia ofiary.
Ma to dać ofierze poczucie i przekonanie, że nieważne co zrobi to i tak nie ma znaczenia i
i tak niczego nie zmieni.
Dobitnym przykładem zastosowania tej techniki było wprowadzenie lockdownu w dniu
międzynarodowego Marszu o Wolność.
Wielu ludzi ze środowisk stawiających opór zaczęło tracić nadzieję i już oficjalnie mówić,
że to nie ma sensu. Oni chcą, żebyście tak właśnie myśleli.
Celem tego jest wywołanie defensywnej apatii i niechęci do podejmowania jakichkolwiek działań.
TO JEST WOJNA O UMYSŁY. WOJNA ZE ŚWIADOMOŚCIĄ.
Ta wojna ma doprowadzić do całkowitej zależności ofiar od systemu władzy ma sprawić,
że ludzie będą postrzegać oprawców jako osoby, które mogą ich z tego wybawić ma doprowadzić do
psychicznego uzależnienia od samej narracji i jej elementów towarzyszących - lockdowny, szczepienia, maski.
chcą przejąć Twoją świadomość, ale wkrótce sięgną po wszystko.
I nie spoczną dopóki nie zabiorą Ci wszystkiego."

Obrazek użytkownika Adam66

13-04-2021 [00:20] - Adam66 | Link:

6. Atakowanie i ośmieszanie osób, które kwestionują status quo.
Mamy tutaj do czynienia z ośmieszaniem lekarzy i naukowców dowodzących bezsensu covidowej narracji.
Osoby te posiadają mocne argumenty i dowody naukowe na to, że obecna pandemia nie ma naukowych podstaw.
Żaden instytut na świecie nie wyizolował do tej pory koronawirusa,
na ulotkach testów PCR jest wprost napisane, że nie służą one do diagnozowania koronawirusa.
Nie było prowadzonych żadnych badań, czy maseczki powstrzymują transmisję wirusa,
nie były prowadzone też żadne badania bezpieczeństwa szczepionek przez niezależne instytuty naukowe.
Faktem jest, że pandemia Covid-19 została wykreowana na podstawie testów nie służących do wykrywania koronawirusa.
I wszystko inne, co się obecnie dzieje jest tego pochodną.
Ludzie z tytułami naukowymi, pionierzy w swoich dziedzinach są ośmieszani i nazywani foliarzami
i teoretykami spiskowymi.
Jeżeli psychopata chce zniszczyć twoją pozycję i poczucie własnej wartości,
zaczyna wpływać na to jak postrzegają ciebie inni.
Jest zmasowana akcja pozbawienia autorytetu osób wywodzących się ze środowiska naukowego,
kwestionujących covidową narrację.
Przedstawianie ich jako zagrożenie a w skrajnych przypadkach pozbawianie prawa do wykonywania zawodu,
bez względu na wcześniejsze osiągnięcia.
7. Zmuszanie do wychwalania oprawcy i uznawania jego zasług.
Podejmowanie prób zmuszenia społeczeństwa do przyznania, że to co się obecnie dzieje to nie porażka
a zasługa rządu i osób utrzymujących obecny stan rzeczy.
Bo gdyby nie oni to było by dużo gorzej.
Więc albo społeczeństwo uzna to za sukces albo zostaną nałożone na nie sankcje,
łącznie z permanentnym zamknięciem.
8. Utrzymywanie podwójnej narracji
Zamykamy - otwieramy - zamykamy - otwieramy - zamykamy
Po pewnym czasie każda ofiara przyzwyczaja się do stanu rzeczy i zaczyna dostosowywać się do sytuacji.
Celem podwójnej narracji jest zaburzenie tego procesu a zaburzenie tego procesu prowadzi do rozkładu psychiki.
Już, już zaczynasz się w tym wszystkim urządzać a tu kolejna zmiana narracji, która wybija cię z rytmu,
kiedy jesteś krok od stabilności.
Powoduje to dezorientację, która ma prowadzić do całkowitego złamania oporu.
Pomyślcie, oni będą to z nami robić jeszcze kilka lat.
Bądzcie świadomi i przygotowani na to, co się będzie działo.
Bądzcie świadomi, że to tylko manipulacja, która ma was złamać, żebyście zgodzili się na wszystko.

Obrazek użytkownika Adam66

13-04-2021 [00:21] - Adam66 | Link:

3. Przepowiadanie przyszłości - kreowanie wizji świetlanej przyszłości, która nastąpi po pokonaniu wirusa.
Ale jeszcze musimy chodzić w maskach, jeszcze musimy zostać w domu, jeszcze musimy się zaszczepić.
TO JESZCZE TYLKO DWA TYGODNIE.
Zauważcie, że minął rok od kiedy zostaliśmy zamknięci na dwa tygodnie i granica świetlanej przyszłości
coraz bardziej się przesuwa. Wszystko, co dobre ma zdarzyć się w przyszłości,
która ciągle jest odsuwana w czasie i która tak naprawdę nigdy może nie nadejść.
Ale tego wam wprost nie powiedzą.
4. Obwinianie ofiary.
Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia.
Nigdy nie przyznają, że to oni stworzyli sytuację, w której ofiary cierpią.
Zamiast tego, będą wmawiać ofiarom, że to one są winne obecnego stanu rzeczy.
Mówią, my chcieliśmy dobrze, ale to wasza wina, bo chcecie jezdzić na urlopy,
bo chcecie się ze sobą spotykać, bo chcecie obchodzić święta.
My chcemy dobrze, ale to wasza wina, że się nie stosujecie.
Prowadzi to do sytuacji, w której ofiara zaczyna postrzegać swojego oprawcę jako wybawcę z obecnego stanu
rzeczy. Ofiara oczekuje, że oprawca znajdzie jakieś rozwiązanie. W ten sposób buduje się uległość.
5. Izolacja. Izolacja jest najlepszą metodą złamania psychiki.
Izolację od lat stosuje się w więzieniach wobec najgrozniejszych przestępców
i wśród więzniów jest ona uważana za najgorszą karę.
Izolacja prowadzi do rozmontowania psychiki, zakwestionowania poczucia własnej wartości,
utraty poczucia sensu życia.
Ofiara pozbawiona kontaktów społecznych popada w apatię i z czasem zgodzi się na wszystko
by zmienić taki stan rzeczy.

Obrazek użytkownika Adam66

13-04-2021 [00:22] - Adam66 | Link:

Brzmi znajomo?
"TECHNIKI STOSOWANE W OPERACJI COVID-19
1. Gaslightnining - zaburzanie percepcji rzeczywistości.
Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość,
którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.
Cechą naturalnej pandemii jest to, że ludzie najpierw obserwują pewne zjawiska
a potem zaczyna się mówić o nich w mediach. Tutaj było odwrotnie.
Żyliśmy normalnie i gdyby nie powiedzieli w środkach masowego przekazu,
że jest jakaś pandemia to nikt by nawet tego nie zauważył.
Przechodzili byśmy jak dotychczas normalne sezonowe okresy przeziębień i uważali byśmy to za normalne.
Gaslightning doprowadził do tego, że znaczna część społeczeństwa zaczęła postrzegać choroby sezonowe dróg oddechowych
jako śmiertelne zagrożenie.
Gdyby ktoś rok temu powiedział lekarzom,
że będą zamykać przychodnie, bo mogą do nich przyjść chorzy ludzie to puknęli by się w głowę.
Teraz jednak stało się to częścią nowej percepcji rzeczywistości i zaczyna być uważane za normalne.
Zauważcie, że mnóstwo rzeczy, które jeszcze rok temu uważaliśmy za niemożliwe stały się nową normalnością.
Już nawet przestajemy kwestionować absurdy, które mnożą się z dnia na dzień.
2. Wymuszanie narracji.
Zdominowanie dialogu społecznego. Wymuszanie narracji polega na nieustannym bombardowaniu ofiary określonymi
informacjami. Działa to na zasadzie kłamstwa, które powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.
Nawet ludzie, którzy na co dzień kierują się rozsądkiem zaczynają w ten rozsądek i trzezwą ocenę rzeczywistości wątpić.
Zaczynają myśleć: może jednak jest ta pandemia?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-04-2021 [08:39] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

BENE!

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-04-2021 [08:43] - Pani Anna | Link:

@Adam66
No nie wiem... gdyby rok temu ktoś  powiedział  lekarzom, że  będą  leczyc przez  telefon, brać  za to 100% dodatku "covidowego ", żreć  pizzę  i delicje w pustych szpitalach i udawać "bohaterów "...

Obrazek użytkownika paparazzi

14-04-2021 [02:03] - paparazzi | Link:

Anno, Anno, Anno jeszcze dajesz, nie mów nic proszę cie,, bez dodatku,, /Stan Borys/ Anno  czy jesteś buck up for next day;-). I'm ready.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

13-04-2021 [02:48] - Kazimierz Kozio... | Link:

nawet zakladajac ze tworcy szczepionek na sars cov2 chca nam dostarczyc produkt najwyzszej jakosci to cieniem kladzie sie nachalne nagabywanie przez politykow i przez media od nich zalezne zamiast spokojnej akcji edukacyjnej w ktora praktykujacy medycy jakos slabo chca sie angazowac. 
marketing roznych wytworcow z licytowaniem sie o skutecznosci jednych, rzekomo 99%, przed drugimi 95%, to kolejna farsa jak z kiepskiej reklamy. 

Obrazek użytkownika Pers

13-04-2021 [08:45] - Pers | Link:

 Kazimierz Kozio...
"w ktora praktykujacy medycy jakos slabo chca sie angazowac. "

Bo wielu medyków zachowało jeszcze resztki przyzwoitości w odróżnieniu od skorumpowanych telewizyjnych kaznodziejów kowida.
Można by się zastanowić nad postawą niektórych blogerów. Tylko idioci czy opłacani spryciarze?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

13-04-2021 [11:18] - Zbyszek_S | Link:

@Kazimierz
Szczepionki działają.
https://stopnop.com.pl/mz-zgon...

Obrazek użytkownika Pers

13-04-2021 [10:01] - Pers | Link:

Jacques Attali, żyd i mason, szara eminencja we Francji (m.in "twórca" Macrona) w wywiadzie udzielonym w 1981 do książki Michela Salomona  L’Avenir de la Vie (Przyszłość życia) powiedział coś co powinno zainteresować wszystkich []:

"W przyszłości będzie to kwestia znalezienia sposobu na zmniejszenie populacji. Zaczniemy od starych, ponieważ gdy tylko przekroczy 60-65 lat, człowiek żyje dłużej niż produkuje i drogo kosztuje społeczeństwo.
Potem słabi, a potem bezużyteczni, którzy nic do społeczeństwa nie wnoszą, bo będzie ich coraz więcej, a przede wszystkim w końcu głupich. Pozbędziemy się ich, sprawiając, że uwierzą, że to dla ich własnego dobra. (...)
Znajdziemy coś albo spowodujemy, pandemię, która dotknie niektórych ludzi, prawdziwy kryzys gospodarczy lub nie, wirusa, który uderzy w starego lub wielkiego, to nie ma znaczenia. Słabi ulegną, przestraszeni i głupi uwierzą i poproszą o leczenie. Zadbamy o zaplanowanie leczenia, które będzie rozwiązaniem. Selekcja idiotów będzie się więc dokonywała spontanicznie: pójdą sami na rzeź".

I co na to wyznawcy sekty kowida? Już ktoś "starszy i mądrzejszy" zaplanował wam "przyszłość". Pocieszające jest to, że mądrzy mają przeżyć. Przynajmniej na razie.

Obrazek użytkownika sake3

13-04-2021 [20:46] - sake3 | Link:

@Pers.......Najlepiej likwidację populacji zacząć od aborcji którą zapewne da się określić mianem ,,działania prewencyjne''.Odpadnie w tej nowatorskiej metodzie koszt szczepionek,respiratorów,leków dla seniorów ,Nie widzisz wyższości przynajmniej w redukcji kosztów  przedsięwzięcia depopulacji metody aborcji tak teraz lansowanej nad działaniem za pomocą metody covidowskiej?

Obrazek użytkownika Pers

13-04-2021 [21:10] - Pers | Link:

sake3
Aborcja jest tylko środkiem ograniczenia przyrostu naturalnego.
Depopulacja wymaga całkiem innych metod. Właśnie wpędzają ludzkość w tę fazę projektu.

Obrazek użytkownika paparazzi

14-04-2021 [02:10] - paparazzi | Link:

Towarzyszu Pers, kiedyś depopulacja to była walka o pokój ze kamień na kamieniu nie zostanie. Tera panie inne metody, takie Chiny  i Indie to polowa ludzkości. No , prawie. A jak tam fazy, łączą się z narodami? Proszę o dialektykę, zniesmaczony.

Obrazek użytkownika Pers

14-04-2021 [07:10] - Pers | Link:

paparazzi
"Towarzyszu"? 
Jeszcze nie pozbyłeś się waszych starych nawyków i form?
Do mnie starczy Pers.
"Towarzyszowanie" zostaw sobie na wasze "zbowidowskie" spotkania starego aktywu.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

13-04-2021 [10:47] - Zbyszek_S | Link:

1. Pańskie zestawienie obok siebie masowych szczepień na Covid oraz np. obowiązku włączania świateł mijania itp. jest błędem.
W przypadku szczepień chodzi o eksperyment medyczny. W przypadku "świateł" itp. nie chodzi o eksperyment medyczny.
Eksperyment medyczny ma miejsce wtedy, gdy stosowane środki lub terapie NIE SĄ W PEŁNI PRZEBADANE KLINICZNIE.
Tak zwane szczepionki, znajdują się W TRAKCIE BADAŃ, które zakończą się w roku 2023. Aktualnie są dopuszczone do użycia, w trybie wyjątkowym i ograniczonym na jeden rok czasu. Zatem, ponieważ podawane preparaty, nie są w pełni przebadane, to ich stosowanie jest eksperymentem. Takim który może mieć dobre albo złe skutki. Jednak kwestionowanie samego stwierdzenia, że bierzemy udział w eksperymencie medycznym, nie ma podstaw racjonalnych. Więc owo "ale" w komentowanym artykule, jest wyrażone bezpodstawnie.

2. Na całym świecie główne media, a w ślad za tym, zastępy "blogerów" uporczywie deprecjonują myślenie i zabieranie głosu w sprawie "wandemii" przez "zwykłych ludzi", twierdząc, że skoro się nie znają, to nie powinni się wypowiadać. Ideałem jest sytuacja, gdy ludzie "zwykli" się nie wypowiadają, zaś "naukowcy" i "eksperci" rządowo-medialni typu Fauci, Niedzielski - mówią nieustannie do ludzi.

Problem polega na tym, że obecna polityka rządów całego świata, ma wśród uznanych naukowców zarówno zwolenników jak i przeciwników. Osoby wypowiadające się nt. 'wandemii" zazwyczaj odwołują się do zdań naukowców z autorytetem, do badań naukowych, z których wynika, że przyjęte metody postępowania przynoszą więcej szkód niż korzyści. Więc uporczywe próby wyszydzenia takich osób, jako "znawców mikrobiologii" wyglądają na propagandową manipulację.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-04-2021 [11:59] - NASZ_HENRY | Link:

Teleporady są dalej. A to oznacza, że lekarze się nie szczepią albo nie wierzą w skuteczność szczepienia ☺☻
 

Obrazek użytkownika spike

13-04-2021 [23:29] - spike | Link:

Panie doktorze, z szacunku wezmę tylko jeden poruszony temat :"co jest lepsze dla miejskiej zieleni i mieszkańców miasta - stare, czy nowe drzewa. Jaki miejski ekosystem wytwarza więcej tlenu – kilkanaście młodych drzew, czy kilka dużych, starych?"................sądziłem, że ta wiedza już nie powinna być tajemną, drzewa nie były i nie są źródłem tlenu dla jakiegokolwiek ekosystemu, a już tym bardziej dla globalnego, jakby drzewa miały być źródłem tlenu w atmosferze, to życie na Ziemi nie byłoby możliwe, drzewa jak i inna roślinność, mają inne zadanie dla życia na lądzie, bez roślinności, nie byłoby możliwe. Jest Pan lekarzem, proszę pisać o problemach sobie znanych, nie douczać się w internecie i tym się na blogu chwalić, źle to wygląda.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-04-2021 [08:41] - Marek1taki | Link:

Panie Spajku, prosimy o argumenty, bo to, że jest fotosynteza i, że są inne szlaki biochemiczne to wiemy.

Obrazek użytkownika spike

14-04-2021 [12:49] - spike | Link:

o jakie argumenty chodzi, czy to, że rośliny mają znikomy wpływ na ilość O2 w atmosferze? Domyślam się, że Pan też uważa, że oddychamy O2 dzięki lasom tropikalnym, tajgom syberyjskim etc. ?

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-04-2021 [23:30] - Marek1taki | Link:

Tak nie uważam. Zostawiam ten odchył ekologistom. To zresztą z poprzedniej epoki rewolucji gdy dżunglę nazwano lasami deszczowymi. Teraz lasy nawet CO2 nie przerabiają. Dr Losek użył słabego chwytu erystycznego ale trudno mu robić zarzut za manowce myślenia ekologistów.

Obrazek użytkownika u2

14-04-2021 [16:28] - u2 | Link:

"skutek jazdy z włączonymi światłami był taki, że minimalnie spadła ilość wypadków z udziałem kierowców samochodów, ale więcej było ofiar wśród rowerzystów i pieszych."

Nie chce mi się ot tak wierzyć w w/w tezę. Potrzebne jest źródło tej informacji, aby ją uznał za prawdziwą.

Co do szczepień osób starych to może być gwóźdź do trumny, bo ludzie starsi mają zwykle choroby współistniejące. Przykłady medialne 99-letniego księcia Filipa, czy 100-letniego Toma Moore`a o tym dobitnie świadczą. Gdyby się nie szczepili mogliby zapewne pożyć dłużej.

Ale rewelacja odnośnie Jacquesa Attali, który jakoby w latach 80-tych opracował szatański plan pozbycia się ludzi starych za pomocą "plandemii", również wygląda na nieprawdziwą bez podania źródła tej rewelacji.

Obrazek użytkownika Jan1797

15-04-2021 [18:13] - Jan1797 | Link:

Wielokrotnie używałem określenia wrześniowe klimaty (to dziejowe określenie przyprawianej
nam gęby), nie mam zamiaru objaśniać jego znaczenia dokładniej. Nie będę również objaśniał
który sąsiad groźniejszy, wspomnę jedynie RPO (choć dzisiaj przez moment uważałem, że się
opamiętał), trzecią władzę i opozycję to może większość zrozumie; https://twitter.com/JSaryuszWo....
Jedynie dwa zdania jak link wpisuje się w to określenie. Jeżeli elity Włoch włączą się aktywnie
następnie Hiszpanii i w końcu Francji są w stanie zrozumieć zagrożenie i rolę Trójmorza
akceptując je wsparciem, nie trzeba będzie mówić wnukom; Orwell miał rację.
Jeżeli Prezydent Biden zgodzi się na układowe dokończenie NSII, powinniśmy tzn. przestać
marnować czas na dysputy i waśnie, a skupić się na krytyce jednostek „ilorazu państwowego”
i zacząć się martwić.