Krótka piłka główką (z dryblingiem)

Byłem wzruszony i dumny, gdy prezydent Duda w towarzystwie małżonki i z pełną świtą i pompą odznaczał obecnie najlepszego piłkarza na świecie Roberta Lewandowskiego. Dokonał on czegoś niesamowitego, pokonując międzynarodowych celebrytów Cristiano Ronaldo i Lionela Messi.
To, czego dokonał, nie było tylko dla siebie, czy dla sławy i pieniędzy. To było zwycięstwo dla Polski. Dla Polaków gnębionych poczuciem małej wartości, którym przez dziesięciolecia odbierano godność, a słynni kosmopolici z pierwszych stron gazet z polskim paszportem radzili, by za granicą lepiej głośno nie rozmawiać po polsku. Bo to wstyd.

Wbrew wciskanej na siłę propagandy, że jesteśmy krajem małowartościowych nieudaczników, a naszych sportowców stać co najwyżej na drugą ligę, ci właśnie pokazywali praktycznie od momentu odzyskania niepodległości, że jesteśmy narodem wysportowanym i walecznym i czy to w tenisie stołowym, na kortach, na stadionach i górskich serpentynach, w lekkiej atletyce, na nartach, we wspinaniu się na najwyższe szczyty Ziemi, potrafimy zawsze być w czołówce najlepszych.

Robert Lewandowski – "Lewy" (to jest chyba jedyny lewy, który nie znaczy pejoratywnie komunisty – bolszewika) ma niewątpliwy i unikalny talent. Po prawdzie, wielu polskich futbolistów miało taki także. Lecz albo nie byli dosyć pracowici i wytrwali, albo swój talent roztrwonili "na bogato" na "światowe życie", albo też mieli pecha i znaleźli się w nieodpowiednich dla nich czasie i sytuacji. Może w dzisiejszym momencie najlepszym piłkarzem świata zostałby Włodzimierz Lubański...

Każde wielkie zwycięstwo sportowe Polaków na międzynarodowej arenie cieszy bardzo wszystkich (za wyjątkiem notorycznych malkontentów i kwaśnooddechowych wątrobiarzy). I jest potrzebne nam w przywracaniu narodowej godności. Dumy z bycia Polakiem.

Może jestem lokalnym szowinistą i fajne sukcesy gdyńskiej Arki fałszują mi nieco obraz, lecz uważam, że Lewy nie jest najlepszym w historii polskim piłkarzem. Fakt, osiągnął najwięcej; zdobył szczyt, do którego nikt inny z tej dziedziny sportu nawet się nie zbliżył.
Lecz, jak sobie na chłodno przeanalizuję, walcząc z dawnymi emocjami, uważam, że zarówno Andrzej Szarmach i Janusz Kupcewicz byli nieco lepsi. Szczególnie ten drugi, którego mi przypominał swoim talentem i rozumem Zinadine Zidane, już nieco zapomniany boiskowy wirtuoz. I pamiętam też, jak na zagranicznych turniejach, ówczesna gwiazda polskiej drużyny, a dzisiaj spasiony biznesiarz Zbigniew Boniek, kazał Kupcewiczowi nosić walizki za sobą. Tak było...

Cenię i szanuję Roberta Lewandowskiego. Imponuje mi jego dojrzałość, oraz precyzyjne wytyczenie sobie i obecna realizacja swojej życiowej drogi.
To wielki człowiek.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika SyrenkaW

25-03-2021 [06:32] - SyrenkaW | Link:

Komiczny wpis, piłka nożna to sport dla gawiedzi pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [06:38] - jazgdyni | Link:

Fajnie.

Rozumiem, że jako Syrenka preferuje Pani zachwycające pływanie synchroniczne. Albo powiedzmy grę w polo. To zdecydowanie nie sporty dla gawiedzi.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

25-03-2021 [07:30] - AŁTORYDET | Link:

@SyrenkaW:
Wszystko zależy od definicji gawiedzi. Pani nick, sugeruje związki ze stolicą. Gdyby Pani choć raz w życiu poszła na mecz Legii, to na Żylecie, spotkałaby Pani ludzi wszelakiej proweniencji: od bezrobotnych, przez studentów, nauczycieli, rzemieślników, lekarzy, menadżerów, artystów, aż do profesorów. Zachowujących się w czasie meczu tak samo. Ten fenomen występuje też w Poznaniu, Krakowie i paru innych miejscach. Co więcej, jest grzeczniej, niż w teatrze na sztukach Sary Kane czy Marka Ravenhilla. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [09:08] - jazgdyni | Link:

Też się zastanawiałem nad tym czy <gawiedź> jest określeniem neutralnym, czy nawet lekko sympatycznym, choć w podtekście ma pewną radosną głupkowatość lub infantylność.
Ale nie użyto w stosunku do kibiców słowa <motłoch> i dobrze, bo wtedy byłoby ostro, a Syrenka musiała by szybko zmykać, co jest raczej trudne z powodu braku nóg.

Obrazek użytkownika SyrenkaW

25-03-2021 [16:30] - SyrenkaW | Link:

@autorytet

Wszyscy ci ludzie to krytpoalkoholizujący się motłoch 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-03-2021 [08:38] - rolnik z mazur | Link:

A co pozostało? Im prostsze zasady gry tym więcej chętnych do oglądania. Takie na przykład pływanie jest dużo bardziej ambitne i trudniejsze a chętnych do oglądania niewielu. Wczoraj np. Kędzierzyn pokonał w półfinale siatkówki Kazań i wszedł do finału LM zespołów i co? Plandemia. Zobaczymy co pokaże Lewandowski dziś w meczu z Węgrami. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [09:03] - jazgdyni | Link:

Dodam, że dobre dzieisięć milionów Polaków, nie tylko mężczyzn, czeka na ten bratobójczy pojedynek z Węgrami.

Obrazek użytkownika SyrenkaW

25-03-2021 [16:27] - SyrenkaW | Link:

bzdura 10 milionów polaków czeka tylko na to aby skonsumować w ciągu tych 90 minut jak najwięcej alkoholu 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-03-2021 [17:11] - rolnik z mazur | Link:

@ syrenka

Albowiem każda okazja jest dobra. Poza tym jedno małe piwko jeszcze nikomu nie zaszkodzi. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [17:27] - jazgdyni | Link:

@rol

Nie uwierzę. Ty i tylko jedno piwko? Chyba,  że nery siadły.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [17:31] - jazgdyni | Link:

Syrenko

zdradź nam w czym ty usteczka maczasz? I 10 chłopów w krótkich majtkach z polskim orłem i dziesięciu kędzierzawych ciebie nie wzrusza? Tyś Margot. czy co?

Obrazek użytkownika SyrenkaW

25-03-2021 [18:31] - SyrenkaW | Link:

Uwłaczający komentarz, podstarzały dziadu 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-03-2021 [18:41] - rolnik z mazur | Link:

@ syrenka, 

Ha, 😂, ha dobra riposta. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [23:10] - jazgdyni | Link:

Nie jestem jak ty wulgarny i chamski, więc nie odpowiem ci tym samym rybko.

Obrazek użytkownika SyrenkaW

26-03-2021 [01:57] - SyrenkaW | Link:

Teraz to tylko udajesz, że nie jesteś wulgarny i chamski, podpiłeś sobie? 

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-03-2021 [04:38] - jazgdyni | Link:

Tak już jest... Stara się być damą, ale prawdziwa natura i tak wyłazi. Zaczepiasz nieładnie to dostajesz swoje. Mam się litować? Rób tak dalej, jeśli kochasz swary. Lecz radziłbym o mnie zapomnieć.

Obrazek użytkownika Guildenstern

25-03-2021 [19:31] - Guildenstern | Link:

Aż mi się przypomniała ta historia:

https://joemonster.org/art/30038

Miejmy nadzieję, że Lewandowski też przeprosi wszystkie urażone panie feminazistki ;-)
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-03-2021 [04:40] - jazgdyni | Link:

Już po meczu.
Znowu uratował tę spanikowaną zbieraninę chłopaczków.
Ciężka sprawa.

Obrazek użytkownika u2

25-03-2021 [09:42] - u2 | Link:

Z tego co pamiętam, to pierwsze Ministerstwo Sportu utworzyła Francja po pierwszej wojnie. Francuzi zrozumieli, że w zdrowym ciele zdrowy duch. A sport jest panaceum na straty poniesione na wojnie. Sport to wojna, ale bez zabijania.

Ciekawostką jest, że sportowcy w ZSRR byli wyznaczani przeważnie do wojsk desantowych jako największa siła uderzeniowa. Sport w ZSRR to było przygotowanie do wojny. Teraz po wykrytych masowych oszustwach sportowcy z Rosji są zdyskwalifikowani. Nie oznacza to jednak, że nie szykują się do wojny.

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2021 [10:20] - Jabe | Link:

Jeśli jest coś ważne – utworzyć urząd, jeśli ktoś jest popularny – dać mu medal.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [12:18] - jazgdyni | Link:

Biedaku - ani urzędu, ani medalu. Jak to zniesiesz? A ja za rok będę miał medal. Za długoletnie pożycie. Mojej gorącej żonie coś się należy, więc zabiorę ją na Antarktydę. Ja będę kontemplował pingwiny cesarskie rozmyślając o was.

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2021 [15:12] - Jabe | Link:

O ileż człowiek czuje się ważniejszy, gdy dostanie medal, nie?

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [17:25] - jazgdyni | Link:

@j

Nie wiem. jeszcze nie dostałem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [10:45] - jazgdyni | Link:

"w zdrowym ciele zdrowy duch" już dwa tysiące lat temu powiedział rzymski, nomen omen, satyryk Juwenalis. Kpił sobie, czy tym razem mówił na serio?
Ale i tak mu dziękuję za Juwenalia z czasów studenckich, które niestety ze sportem nie miały nic wspólnego. Niestety,

Obrazek użytkownika u2

25-03-2021 [14:46] - u2 | Link:

Juwenalia mogą być sportem ekstremalnym, jak onegdaj w mieście Łódź, kiedy policja pomyliła kule gumowe z kulami metalowymi.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [17:25] - jazgdyni | Link:

@u2

Kurcze, nic o tym nie wiem. Tak było?

Obrazek użytkownika u2

25-03-2021 [20:52] - u2 | Link:

To stara sprawa z 2004. https://lodz.naszemiasto.pl/sm...

Nowsza jest z Bydgoszczy z 2015 roku, gdzie stratowano na śmierć 3 studentów. Rektora UTP w końcu uniewinniono. https://naukawpolsce.pap.pl/ak...

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2021 [10:49] - sake3 | Link:

Przypuszczam,że dla Pani Syrenki każdy rodzaj sportu gdzie cieszymy się z wygranej,wiwatujemy w morzu czerwonych flag to zajęcie dla gminu.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-03-2021 [12:34] - rolnik z mazur | Link:

@ sake3

Oczywiście, że to była i jest rozrywka dla motłochu - chleba i igrzysk. Czym się różnią walki gladiatorów od MMA? To nam pozostało - pomachać biało-czerwoną i to chyba już jeden z ostatnich bastionów polskości. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [17:22] - jazgdyni | Link:

Rozumiem rolnika. Preferuje rozrywkę jednoosobową.

Też może być...

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [17:24] - jazgdyni | Link:

@sake3
Lud głoduje i nie ma chleba> To dać im ciasteczka.

Obrazek użytkownika Andy51

25-03-2021 [11:01] - Andy51 | Link:

Janusz, Lewandowski podkreśla, że jest Polakiem, nie ukrywa  swojej narodowości  ( tak jak niektórzy komedianci i celebryci, którzy  wstydzą się mówić za granicą po polsku) wszędzie się szczyci, że pochodzi z kraju nad Wisłą, do tego nie ukrywa , że jest człowiekiem  wierzącym  i  tą swoją postawą doprowadza do pasji niektórych.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [12:14] - jazgdyni | Link:

Bo to jest gość honorowy i dumny. Jak Zośka Klepacka. Przykro było patrzeć, jak platfusy zwabiły zakręconego Małysza. Ale już mu chyba przeszło.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-03-2021 [14:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ewidentnie widać że jazgot kompletnie nie łapie o co lotto. Zosia Klepacka podobnie jak Adaś Małysz kręcili się przy PO. Zosia należała nawet do Honorowego Komitetu Wyborczego Strażnika Żyrandola. Jak zmieni się władza i potrzebne będą dutki a są potrzebne cały czas, nie będą mieć oporu przed selfikami nawet z Trzaskowskim. 

Obrazek użytkownika u2

25-03-2021 [16:24] - u2 | Link:

"Zosia należała nawet do Honorowego Komitetu Wyborczego Strażnika Żyrandola."

Mnóstwo sportowców, artystów kręciło się wokół PO. Ba, są nawet członkami z ramienia PO. Każda władza lubi się promować na sukcesach sportowców, artystów. Śmieszne jest kiedy polityk ma większe ambicje w piłce haratanej niż w polskiej polityce, którą oddaje dla Berlina, czy Moskwy, a polskość uważa za nienormalność.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-03-2021 [17:21] - jazgdyni | Link:

Znasz chłopie Zosię? Nie? A ja znam i goszczę ją. Więc mi tu nie opowiadał kocopałów spod starej pierzyny.

Obrazek użytkownika Pers

25-03-2021 [17:01] - Pers | Link:

Andy51

Jak dla mnie to Lewandowski nie robi niczego nadzwyczajnego. Oprócz kopania piłki oczywiście.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

25-03-2021 [20:29] - Jarosław Banaś | Link:

Podziwiam ale nie rozumiem egzaltacji. Gdyby w takim napięciu mówiono o sztuce, być może świat byłby lepszy. Sport to jednak działania zastępujące wojnę. Ale wojny nie wykluczające. Sztuka wojnę wyklucza. 

Obrazek użytkownika tricolour

25-03-2021 [20:56] - tricolour | Link:

Bo sport wyczynowy to rzeczywiście walka, namiastka wojny. 

Natomiast zwykły, codzienny sport jest potrzebny do równowagi psychicznej, wręcz konieczny. Ale oczywiście sportem nie jest gapienie się w telewizor. Telewizor jest do sprzedaży reklam i formowania produktu wyposażonego w oczy i portfel.

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-03-2021 [21:43] - Tomaszek | Link:

Co to za wojna ?  Przez telewizor do portfela . biznes z  elementami gry wojennej . Może w MMA widać coś z wojny , ale reszta to gierka ku uciesze gawiedzi . Ale z tym telewizorem to zgoda jak nigdy . 

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-03-2021 [22:13] - Tomaszek | Link:

Dla tego Hitler rzucił malowanie i wywołał wojnę ? A może popatrzeć tak na "naszych artystów" co poderżnęli by gardło każdemu co jest innego zdania . Jak se kibole po ryjach dadzą to według rzymskiej maksymy chcącemu nie dzieje się krzywda , a fifka pod okiem czy uśmiech z prześwitem są u nich jak medal (z wyjątkiem krakowskich zwyrodnień ) .Sport to show biznes , kiedyś był żongler ,i siłącz na jarmarku , teraz jest to samo , tylko jarmark globalny .

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-03-2021 [04:51] - jazgdyni | Link:

Lud potrzebuje Super-bohaterów. Pamiętacie plakaty z Ziobro w roli szeryfa? I co z tego wyszło? Pokonanych nie kochamy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-03-2021 [04:47] - jazgdyni | Link:

@Jarosław Banaś

Przeciętni ludzie już dawno o sztuce zapomnieli. Kto jeszcze zapłacze przed Czarną Madonną? Wielu woli podrzucane ersatze, Pamiętam jak największym powodzeniem cieszył się tygodnik Nie. A bodźce muszą być coraz silniejsze. Więc potrzeba koki. Lub chociaż mety.

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-03-2021 [21:40] - Tomaszek | Link:

Ta meta to mi się nieco inaczej kojarzy . "Meta była o dwa kroki stąd".