COVID i SIEKIERA

COVID I SIEKIERA - kiedy codziennie rośnie liczba zakażeń I zgonów, kiedy w Europie – nie tylko w Polsce – mówi się o trzeciej fali wirusa i kiedy nie wiemy czy ta fala będzie ostatnią grozi nam też epidemia morderstw dokonanych siekierą , nożem albo w inny sposób, niemniej makabryczny. O ile covid spadł na nas niczym dopust boży ( czy raczej piekielny) i mnoży się niczym szarańcza, to owa druga epidemia jest wprawdzie bardziej ograniczona, niemniej jednak też bolesna i okrutna. Przypomnijmy jak to w grudniu 2019 roku Polską wstrząsnęła wiadomość o 19-latku, który w Ząbkowicach Śląskich zamordował siekierą rodziców i 7-letniego brata i zagarnął rodzinną kasę w wysokości 10 tysięcy złotych. Zdaniem biegłych był poczytalny w chwili dokonania tej zbrodni. Z kolei inny 19-latek zakłuł nożem swego 9-letniego brata, aby spokojnie bawić się komputerem. Ten podobno był niepooczytalny i nie trafił za kratki. Pamiętamy i 15-latka, który zabił nożem swoją 13-letnią lubą, kiedy zaszła w ciążę! Był poczytalny ? Albo licealistów, którzy makabrycznie zgładzili kierowcę tylko za to, że ten ochlapał wodą ich koleżankę... Innych przykładów tak drastycznych zbrodni jest sporo, a ostatnio znowu 19-latek zabił nożem swych rodziców, bo ci „wapniacy” nie chcieli mu dać pieniędzy na narkotyki...Przykładów tych makabresek jest więcej, mówią one, że pokolenia młodych są chore i że wymaga to terapii i zapewne sprawniejszej reakcji sądów. Beztroska, z jaką młodzi porywają za noże lub siekierę, aby pozbawić życia swoich rodziców lub rodzeństwo, poraża i przybiera już rozmiary epidemii. A w społeczeństwo i w rodziny wkracza w okrutny sposób śmierć łamiąc wszelkie normy i przykazania. Nastolatki, nawet starsze, liczą na bezkarność lub niski wymiar kary to znaczy zdają sobie sprawę z korupcji Temidy. Jednocześnie lekceważą dekalog i wszelkie moralne nakazy. Być może czują, że wraz z antypisem tupią w kraju bojówki antycywilizacji, wspierane przez unijnych komisarzy. Na naszych oczach Europa dokonuje samobójstwa, nie jest to żart. Dlatego w krakowskim „Wpisie” ( nr. 1/ 2021, str.66-70) dr Marek Klecel ostrzega, że niestety po upadku chrześcijaństwa zapanuje islam lub judaizm. A może nawet narkotyk stanie się „bogiem”, jeśli 19-latki mordują swych rodziców za odmowę pieniędzy na dopalacze. Mają za nic przykazania boskie i wszelkie autorytety, rosną nam pokolenia mutantów bez duszy. Społeczeństwo wymaga więc terapii, zachodzi paląca potrzeba jakiejś komisji Kościoła i ludzi świeckich – pewnie pod egidą prezydenta wszystkich Polaków, którym podobno jest doktor prawa Andrzej Duda. I oto dziwny paradoks: mamy prezydenta-prawnika, a w kraju panuje bezprawie !? Chory naród czy chore państwo ? Zanim ustali to komisja cierpią ludzie i modlą się, aby ta Najciemniejsza III RP stała się wreszcie Najjaśniejszą!
P.S. Centrystka z czerwoną podszewką majaczy i powtarza stare pomówienia hr.Levatzkiego, którego zastąpiła w specjalnej służbie. Kieruje się prymitywnymi kryteriami, udaje że nie rozumie zaprzedania peerelczyków w antypolskości. A mogłaby choćby poczytać prof. Ryszarda Legutko, który przedstawił ów „narodek” antypolaków czyli peerelczyków w „Eseju o duszy polskiej” ( 2008). Centrystka należy do tych, co nie potrafią w ogóle pojąć, że ludzie mogą myśleć o Ojczyźnie i wiele dla Niej poświęcić. Centrystka zakłada też, że łatwo było nas przekupić i kupić, otóż nie. Np. Zbigniew Herbert miał więcej stypendiów i wyjazdów, w  dodatku dłuższych, a też go nie kupili. Komuchy pewnie nas testowali, czasem inwestowali w nas łudząc się, że nas kupią. Figa z makiem. Kiedy odmówiłem wstąpienia do PZPR skończyło się wszystko: straciłem pracę, ustały stypendia, potem cztery lata czekałem na paszport. Oczywiście wiedziałem, że poniosę takie konsekwencje, ale wolałem to niż akces do partii anty-Polaków i morderców, którzy strzelali do ludzi na ulicach. Myślałem tylko o jednym: wyjechać z PRL-u, gdzie cenzura siedziała nam na karku. Nie była tak wszechmocna, by wtrącać się – jak sądzi centrystka – w tytuły wydawane za granicą, ale niewątpliwie była upiorna i  najlepszy sposób uwolnienia się od niej dawała emigracja. Centrystka z czerwoną podszewką udaje, że tego nie rozumie. Centrystka z czerwoną skazą majaczy i szkaluje, bo takie dostała zlecenie. Centrystko z czerwonym wnętrzem lepiej zamknij się, bo i tak widać z której strony cię przysłali!
                                                                                                   
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

24-03-2021 [10:36] - u2 | Link:

"Przykładów tych makabresek jest więcej, mówią one, że pokolenia młodych są chore i że wymaga to terapii i zapewne sprawniejszej reakcji sądów."

Bez przesady. Statystycznie rzecz biorąc najwięcej nożowników jest na wyspach brytyjskich, zaś najwięcej strzelanin jest w USA. Co kraj to obyczaj. W UK nie ma powszechnego dostępu do broni palnej, więc młodzi korzystają z nożów. Nawet surowe kary bezwzględnego więzienia za posiadanie noża w miesjcu publicznym nie pomagają. A w USA panuje wolna amerykanka.

W Polsce wraz z nastaniem ery mediów elektronicznych zwyczajem stało się epatowanie makabreską rodem z pitawali. Dotychczas o rozwiązywaniu sąsiedzkich problemów za pomocą ostrych narzędzi było głośno na Podhalu. Wiadomo, tam klimat tak ostry, że można w powietrzu powiesić ciupagę.

Obrazek użytkownika Centrystka

25-03-2021 [01:34] - Centrystka | Link:

Miałam rację, że  poeta Baterowicz pisze teksty kabaretowe​; skoro porównuje się do Herberta,który również do partii komunistycznej nie wstąpił, to czemu nie miałby się nie porównywać do Tuwima  także piszącego m.in. teksty kabaretowe, tyle że genialne (czego o tekstach Baterowicza ,jak i o jego poezji powiedzieć nie można) i niektóre aktualne do dzisiaj. Również i ten tekst pod złowieszczym, wręcz porażającym tytułem  zrównującym pandemię koronawirusa z kryminalnymi przypadkami zabójstw w Polsce, mógłby trafić do jakiegoś kabaretu, choćby ze względu na takie wiekopomne odkrywcze spostrzeżenia: " Nastolatki, nawet starsze, liczą na bezkarność lub niski wymiar kary to znaczy zdają sobie sprawę z korupcji Temidy", albo: " Być może czują, że wraz z antypisem tupią w kraju bojówki antycywilizacji, wspierane przez unijnych komisarzy." W tym miejscu kabaretowa publika  z pewnością długo oklaskiwałaby z gromkim śmiechem te fragmenty tekstu.
A co do nawiązania do moich komentarzy jego tekstów, to za odpowiedź wystarczy chyba stare powiedzenie o nożycach i stole; Baterowicz w nie mając nic konkretnego do zarzucenia mi, zniża się do groteskowych i wyświechtanych quasi oskarżeń o jakąś moją rzekomą agenturalność i "zadaniowość"- żałość bierze. Stara Pisowska szkoła: kto jest przeciw PiS-owi,ten jest wrogiem Polski, ergo: kto krytykuje Baterowicza,ten też jest wrogiem Polski, no bo jeśli krytykuje agent, zadaniowiec i t.p....
Fascynacje autora kroniką kryminalną w Polsce podsumował w swoim komentarzu użytkownik o nicku U-2. Natomiast zachęcona przez autora do poszukania komentarzy jakiegoś hr.Lewaka, zrobiłem to i fajnie się pośmiałam,a widzę że autor przeżywa nadal te komentarze.

 

Obrazek użytkownika Centrystka

26-03-2021 [02:49] - Centrystka | Link:

Czy autor zechciałby nam łaskawie objaśnić kto i po kiego grzyba miał go namawiać do wstąpienia do PZPR? W końcu, pomimo swej heroicznej postawy patriotycznej,czyli odmowy (komu?) dostawał paszport na Zachód i to nie raz,nie mówiąc już o stypendium.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

25-03-2021 [10:57] - Lech Makowiecki | Link:

Warto pochylić się nad złotymi myślami szejka Raszida, założyciela Dubaju... Zapytano go, jak widzi przyszłość swojego kraju, a on odpowiedział:
„Mój dziadek jeździł na wielbłądzie, mój ojciec tak samo, ja jeżdżę mercedesem, mój syn Land Roverem, mój wnuk też będzie jeździł Land Roverem, ale mój prawnuk prawdopodobnie znowu pojedzie na wielbłądzie…”
Dlaczego to mówisz?
„Jest kilka odwiecznych zasad, które rządzą wszystkim w życiu. Mówiąc konkretnie, trudne czasy kształtują silnych ludzi, silni mężczyźni tworzą dobre czasy, dobre czasy rodzą słabych, a słabi tworzą ciężkie czasy. Wielu nie zrozumie, ale dobrobyt w naszym kraju produkuje pasożyty, a nie bojowników życia… ”