Człowiek albo będzie człowiekiem, albo zjedzą go szczury

Piekiełko

Dziewczyny mówią, że chłopcy to fleje, a chłopcy, że dziewczyny to dziwki. I weź tu człowieku ułóż sobie życie w takim świecie. Flej, to ani facet, ani baba; ani kochanek, ani mąż; nic nie potrafi, oczywiście oprócz ćpania, picia i imprezowania, a wszystko bez żadnej odpowiedzialności. Dziwka, niby każdy wie kim jest, lecz w tym wypadku nie chodzi o zarobek, lecz łatwość, o brak barier, zahamowań i skrupułów – ważna jest chwila i jak to się mówi, „aby sobie pożyć”. Mąż nie jest pewny żony, ani żona męża. I to jest dzisiejszy świat rodzaju męskiego i żeńskiego, bez miejsca na rodzaj nijaki, przez który wszyscy przeszli i który zmusza do dojrzałości. Z takiego układu i z takiego świata wyrastają wszelkie inne półświatki, które określa się górnolotnie, jako: świat polityki, nauki, gospodarki, świat sztuki i publicystyki. Czy obraz jest przerysowany? Być może, ale tylko nieznacznie, bo gówno już śmierdzi, ale masa kałowa dopiero nachodzi.

Cywilizacja

Fascynujemy się techniką i technologią, po ludzku cieszymy się z jej osiągnięć, ale zupełnie nie dostrzegamy bolszewickich mechanizmów, które za ich pomocą zaczynają nas zniewalać i dusić. Internet, telefony komórkowe, smartfony itd. stały się cząstką naszego życia, trudno sobie wyobrazić życia zawodowego i prywatnego bez nich; dają nam poczucie wolności, swobody i przestrzeni. W jednej chwili możemy rozmawiać z synem w Chicago i córką z Tokio. Gdy kontakty są częste, samotni starzy rodzice nie czują się porzuceni, ani wykluczeni; dziesiątki tysięcy kilometrów redukuje naturalny głos dziecka w słuchawce. I wydawałoby się, że żyjemy w przepięknym świecie i wspaniałych czasach, że dobro płynie szerokim strumieniem i po równo obdziela wszystkich. Ale tak nie jest, bo dotychczasowe więzy rodzinne i kulturowe, które trzymały ludzki świat, zostały poluzowane; mąż i żona, dzięki internetowi i komórce, dostali swoją absolutną prywatność. Owo światełko w tunelu i możliwość „myknięcia” sobie stało się pokusą nie do opanowania – z obu stron. I teraz wszystko zaczyna zależeć od człowieka i jego skłonności a nawet dewiacji. Owo „piekiełko”, o którym wspomniałem wyżej, zaczyna intensywnie pracować i zbierać swoją siłę w walce z ładem i spokojem, a więc z dobrem. Kultura ze swoimi zakazami i nakazami regulowała i układała stosunki międzyludzkie, międzypaństwowe i międzykulturowe, czasami w dość radykalny sposób, ale dzięki temu trzymała na łańcuchu całą cywilizację. Jeżeli braknie prawa mamy bezprawie, ale jeżeli kultura staje się bezsilna, to wówczas pada ostatni bastion obronny człowieczego losu i wszystko staje się możliwe, bo znikają zasady.

Człowiek dostaje gadżety i za ich pomocą traci poczucie realizmu i wraz z nimi staje się wirtualny. Jest zadowolony, ale nie zauważa, że zaczyna grzęznąć w sztucznym bagnie. A skoro nie zauważa, to będzie bronił nie swojego realnego świata, a więc naturalnego dobra, lecz wirtualnego; za jego pomocą zło zaczyna rosnąć w siłę i redukować dobro. Przypomina to nasz okres komunistyczny, gdzie ludziom obiecano jakiś dobrobyt za cenę pohańbienia własnej kultury i własnych dziejów. I co dziś mamy? Trzydzieści osiem milionów ludzi, którzy nie potrafią wybrać ze swojego grona realnych autorytetów i mężów stanu. Więcej, garstka ludzi potrafi tak ich zmanipulować, że zamiast tworzyć własne racjonalne struktury, wciąż bezsilnie głosuje na wypranych do szczętu polityków.

I żeby było jasne, ten sam problem nie dotyczy tylko Polski, lecz całej zachodniej cywilizacji. To samo jest w USA, a więc państwie sterującym, we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. I jakie rozwiązanie oni proponują? Stany zareagują inaczej, ale w Europie nie proponuje się nic, prócz szariatu. A więc jedyną receptą na uleczenie tej stajnii Augiasza uznano zamordyzm. Czy obraz jest przesadzony? Być może, ale napływ muzułmanów jest coraz większy i żadna poważna cywilizacja na coś podobnego sobie nie pozwala.
 
Kultura

Mamy kulturę narodową, regionalną i osobistą. Czymże może być kultura w takim towarzystwie? Jednym wielkim pośmiewiskiem, wstecznictwem i materią służącą do przełamywania stereotypów – śmietnikiem na którym pracuje i lęgnie się robactwo – jest więc wartością słabnącą i nieporadną. Wszyscy ją porzucili dla kilku „chwillll”, dla jednego zachłystu, ułudy i szmalu. Kultura, podobnie jak dobro, nie obroni się sama, ale ginie dopiero ostatnia, wraz z ostatnim „Mohikaninem”. W historii świata wyginęło wiele kultur i narodów. Nasza dwukrotnie została poddana eksterminacji: w czasie zaborów i niedawno w PRL. Zabory przetrwaliśmy, ale czy przetrwamy III RP, pewności nie ma. Czy obraz jest przesadzony? Ani trochę!
 
Człowiek

Człowiek w ostatnim czasie dostał tak potężną dawkę destrukcji, że żadna szczepionka mu nie pomoże. Jedyne, co może zrobić, to samodzielnie zmądrzeć, wrócić do swoich korzeni, które przez wieki go tworzyły i chroniły, a potem zacząć rekonstruować swoją nową rzeczywistość, w której się znalazł. Wynalazki są dla ludzi, ale nie dla tych, którzy szukają wirtualnej rzeczywistości, lecz tych prawdziwych, którzy podporządkują gadżety swojej woli. Sztuczna inteligencja ma nam służyć, a nie zniewalać. Człowiek będzie albo człowiekiem, albo nie będzie go wcale lub zdominują go szczury.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

07-03-2021 [19:34] - sake3 | Link:

Pana wpis jest wołaniem na puszczy.PE chce uczynić UE jedną wielką strefą LGBT.Wartość nauki i kultury nie będą miały wkrótce żadnego znaczenia wobec ideologii narzuconej siłą..

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

07-03-2021 [23:43] - Ryszard Surmacz | Link:

@ sake3
Dobrze, że jeszcze ktoś woła nad ta puszcza.

Obrazek użytkownika Jan1797

07-03-2021 [20:59] - Jan1797 | Link:

A skoro nie zauważa, to będzie bronił nie swojego realnego świata, a więc naturalnego
dobra, lecz wirtualnego; za jego pomocą zło zaczyna rosnąć w siłę i redukować dobro.

Jak to napisał Waszeć; znają dzieła Marksa na wyrywki i miast kontrolki w główce
odpala się puderciąg lub w najlepszym wypadku brak jarzenia. Piszesz takiemu
że ustawą chcesz powołać w miejsce nijakiej nową służbę o konkretnych zadaniach
i możliwościach i natychmiast odzywa się filozof; po co, gdzie wolność i jak to z jego
podatków a przy tym filozof emeryt w sumie rok przepracował.
PS
I wybierali proszę Autora ze swojego grona realnych autorytetów i mężów stanu przez
trzydzieści z okładem lat aż do 3,80 na godzinę.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-03-2021 [23:55] - Imć Waszeć | Link:

Sprawa jest poważniejsza niż się na oko wydaje. Wszystkie komentarze i analizy są spóźnione o około rok w stosunku do gremiów decyzyjnych globalizmu. Oni mają już jasny plan i będą teraz narzucać nam rozwiązania i tempo. Przykład pierwszy z brzegu: jeszcze ponad rok temu dyskutowaliśmy tu zawzięcie o tym, że kryptowaluty są nowym planem zniewolenia człowieka. Czy są dobre, a może złe. Kto za nimi stoi. Nie były tak złe, a wręcz przeciwnie. A dziś? A dziś już jest jakiś nowy plan:

1) Miliarderzy inwestują w Bitcoiny. "To piekielny wynalazek": https://filarybiznesu.pl/milia...
2) Trwa wyścig w konkurencji "cyfrowe waluty". USA rozważają wprowadzenie e-dolara: https://filarybiznesu.pl/trwa-...

Sprawy na świecie zaczynają się komplikować, bo ludzie w swej durnocie żrą się dziś jedynie o maseczki i szczepionki, nie widząc tych wszystkich dziwnych ruchów w tle. Trudno jeszcze ocenić do czego może prowadzić ten trend, ale może to być równie dobrze wstęp do "resetu" finansowego. Jeszcze raz powtórzę, że to nie był plan związany z wirusem, a wirus jego narzędziem. To nowy plan wynikający z nowych okoliczności, które się pojawiły.

"My general thought would be that, if you have less money than Elon, you should probably watch out," Gates told Bloomberg. --- Bitcoin bubble?

Obrazek użytkownika Czesław2

08-03-2021 [09:27] - Czesław2 | Link:

Zniewolenie człowieka. No cóż, tak ze ponad połowa ludzkości w krajach cywilizowanych (  :)   ) odda prawie wszystko, żeby nie musieć myśleć, przy czym są w 100% pewni, że decydują o swoim losie.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

08-03-2021 [15:56] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Czesław2
No właśnie.

Obrazek użytkownika sake3

08-03-2021 [10:25] - sake3 | Link:

@Imć Waszeć.......C uważa Pan za dziwne ruchy w tle? Ależ one są jak najbardziej konkretne,bo ideologiczne i polegające na zabranianiu wszystkiego.Zabronią nam wkrótce tożsamości narodowej,wyznaniowej,płciowej,zabronią wyrózniania ras.Pozbawią ról w rodzinie,a na koniec zabronią używania nazwisk i imion.Będziemy po prostu osobami,jako zbiór przyoadkowych słów.Jaką łatwizną wtedy stanie się e-dolar i cyfrowe waluty i inne biznesy do wprowadzenia.Przyznaję Panu rację,że wirus jest środkiem do wprowadzenia tych planów,a nie odwrotnie.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

08-03-2021 [15:55] - Ryszard Surmacz | Link:

@Imc Waszeć
Uciekł nam nie tylko rozum, ale nasz czas wypełnił się pustka. Siedemdziesiat lat złego nauczania i brak umiejętności samodzielnego myślenia, a do tego jeszcze kult grilla, disco polo zamyka sprawę. Odpowiedzialni za to wszystko jeszcze dostaja podwyżki.
Dodatkowo nasze nowe elity myśla, że sa Europejczykami, skoro w Niemczech za Niemca uznaje się tylko tego, kto urodził się na zachód od Łaby; Francuzi uważaja nas za dzikusów a Anglicy za powietrze. Co może zbudować ktoś-NIKT? Dzisięć lat temu pisałem o wyścigu w jakim uczestniczymy: jeżeli zdołamy odbudować swoje prawdziwe elity, obronimy się, jeżeli nie, nasze dzieci zaczna powtarzać historię naszych dziadków i pradziadków i być może będa musiały zaczynać od szkółek samokształceniowych. I dopiero tam, pod kołdra, albo w jakimś kacie dojda do wniosku, że bez nawiazania do II RP niczego nie da się pociagnać dalej. 

Obrazek użytkownika Jan1797

08-03-2021 [17:32] - Jan1797 | Link:

Po pierwsze, lekceważąc wszelką krytykę w tym zakresie;
Wszystkiego co dobre, radości i uśmiechu przez cały rok Paniom Życzę.
W tym roku kwiaty są piękne i na takie Polki zasługują.
 Proszę Waszeci,
Nie marzę o 1/100000 majątku Muska i prawdopodobnie dlatego, czytam z uwagą Twe komentarze.  
Czas na cytaty i przykłady, wyrugujcie z orbity myślenia „maseczki i szczepionki, nie widząc tych
wszystkich dziwnych ruchów w tle. Trudno jeszcze ocenić, do czego może prowadzić ten trend
ale może to być równie dobrze wstęp do „resetu” finansowego".

1) Zawsze byłem i nadal jestem zwolennikiem ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego
gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów, choć powyższa ustawa
kompletnie mnie nie dotyczy. Zgadzam się, że „sprawy na świecie zaczynają się komplikować” i dlatego
proszę moich rodaków w tym, co macie korzystajcie spokojnie i konsekwentnie z przyznanych Wam praw.
2) Mówiono, nie wstępuj do PPK, postąpiłem odwrotnie. W listopadzie wypłacę i opłacę wyjazd rekreacyjny
(jeżeli zdrowie pozwoli) w lutym następnego roku. Na moim poziomie muszę zastanawiać się nad finansami
lecz nie inwestycjami w Bitcoiny :)
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-03-2021 [21:35] - Imć Waszeć | Link:

Drogi Janie, tu nie chodzi o Bitcoiny, lecz o to, że jak miliarderzy dostaną srogo w d... na tej inwestycji (bańce spekulacyjnej), to będą chcieli się szybko odkuć. Będą bardziej skorzy do zorganizowania jakiegoś globalnego pokazu złego wychowania i pospolitego chamstwa, bo na tym się wciąż najlepiej zarabia. My znajdujemy się w jednym z regionów zgniotu i to nie tylko w sensie geopolitycznym, lecz także finansowym. Jak mówi Bartosiak, zaczął się też wyścig w kierunku zmilitaryzowania Kosmosu i położenia łapy na zasobach. Polacy już wyrazili chęć kopania helu-3 na Księżycu, choć jeszcze obowiązuje niepisana umowa o zakazie tego rodzaju eksploracji. Wyraźnie ktoś dąży do jej zerwania.
https://en.wikipedia.org/wiki/...
"It is mostly a non-armament treaty and offers limited and ambiguous regulations to newer space activities such as lunar and asteroid mining."

Obrazek użytkownika Jan1797

09-03-2021 [18:24] - Jan1797 | Link:

 "miliarderzy dostaną srogo w d... na tej inwestycji (bańce spekulacyjnej),
to będą chcieli się szybko odkuć"

Z tego powodu pisałem o gruntach, trochę obok niezamierzenie, bo mniemam masz rację, ludzi
od logicznych poczynań można odwieść a i część samorządów wcale nie jest mniej pazerna.
To, że "znajdujemy się w jednym z regionów zgniotu i to nie tylko w sensie geopolitycznym
lecz także finansowym"
stanowi dodatkowy wskaźnik do zachowania ostrożności w inwestowaniu
skromnych dochodów. Z drugiej strony, kompletnie nie zastanawiałem się nad kryptowalutą
blockchainem firm czy naukowymi patentami w takim kontekście; https://wpolityce.pl/polityka/...  
I dobra strona; o misji, jedynej, która bezpiecznie wylądowała po niewidocznej stronie Księżyca
czytałem u Marcina Szeligowskiego; spidersweb.pl › chinczycy-ciemna-strona-ksiezyca
dzięki Waszeci :)