Kastracja zamiast aborcji

Choć skrzecząca pospolitość nasiąka groteską szybciej niż pampers przekarmionego niemowlaka kupą, zacznę od spraw poważnych. Platforma Obywatelska zerwała okowy obskurantyzmu i skrobanki na życzenie stała się partią na wskroś progresywną.
Teraz kolej na Rafała Trzaskowskiego i awangardę postępu w radzie Warszawy. Stołeczni rajcy i rajczynie powinni zgodnie z żądaniem Marty Lempart zmienić nazwę Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet! Bo do czego to podobne, żeby nad centrum europejskiej metropolii krążyło widmo antysemity?!
Czyż jednak spłachetek asfaltu poprzecinany torami tramwajowymi, tonący w smogu i smrodzie spalin godny jest takiego miana? Przecież w granicach Warszawy, w otulinie Kampinosu wznosi się wzgórze nieustannie dyszące energią, zasnute dymami niczym wulkan przed erupcją. Jego ekologiczna woń, o której Staff pisał: „Czcigodny gnoju, dobroczynne łajno… Dymisz w świt chłodny, niby kadzielnica. Pachniesz jak wszystkie wonności Arabii”, wciąż przypomina okolicznym mieszkańcom i mieszkańczyniom o konieczności ratowania klimatu. Wystarczy na szczycie Radiowa zatknąć tęczową flagę i niech się schowają najznamienitsze kopce i kopy stolicy.
Mam jeszcze jeden pomysł zainspirowany ideami skrobankowymi Marty L. patroszenie po każdej chwili uniesień w pociągu, na drągu, w przeciągu, mimo dziarskiego hasła: „hej, hej, hej, aborcja jest okej!”, musi być nieco uciążliwe. Dlatego proponuję metodę raz, a dobrze: „hej, hej, hej, kastracja jest okej!”.
Teraz nieco bardziej serio z innej beczki. Zjednoczona(?) prawica musi porzucić złudzenia, że senat poprze jakiegokolwiek jej kandydata na rzecznika praw obywatelskich. Zatem zamiast zabawy w kotka i myszkę należałoby podnieść rangę tego urzędu. I powierzyć wybór RPO zgromadzeniu narodowemu, czyli połączonym izbom sejmu i senatu.
Na koniec zaglądam do pampersa skrzeczącej pospolitości. Studenci pewnej sztokholmskiej uczelni uznali „Morze Białe”, nazwę jednej z auli szkoły, za rasistowską. Aż strach pomyśleć jak potraktowaliby „Morze Czarne”.
A propos czarnego. Powierzenie czarnoskórej(afroamerykańskiej?) aktorce Jodie Turner Smith serialowej roli Anny Boleyn, drugiej żony Henryka VIII, rozpętało w progresywnych kręgach dyskusję o powinnościach sztuki. Awangarda demokracji popiera oczywiście alternatywne koncepcje otwierające przed kinem i teatrem nowe horyzonty bez uprzedzeń rasowych. Chociaż nie takie znów nowe. Na przykład w antycznym greckim teatrze wszystkie role grali mężczyźni. Dla równowagi Teresa Budzisz-Krzyżanowska kreowała w Teatrze Starym Hamleta, a Krystyna Feldman wcieliła się w filmowego Nikifora.
Popuśćmy(skojarzenie z pampersem przypadkowe) wodze fantazji. Rosły goryl jako Rambo dubbingowany przez Romana Giertycha. Koza jako Saba albo Nell w „Pustyni i w puszczy”. Krystyna Janda jako Kunta Kinte. Hulajnoga jako tramwaj zwany pożądaniem. Woje mieszka Pierwszego w strojach samurajów albo Apaczów. Filmowy pojedynek Wołodyjowskiego z Kmicicem na maczugi. Otello koniecznie biały. Za to jako Desdemona najlepiej czarny transwestyta. No i sekator klecący, ciach, ciach, ciach, felietony. Ufff!
 
Sekator
 
Ps.

- Czy sądzisz - pyta mój komputer, - że mógłbym zagrać Romea?
- Romea i Julię jednocześnie - dowartościowuję jego ego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ptr

23-02-2021 [23:38] - Ptr | Link:

Czarny chce wchodzić w buty białego , ale po co mu to ? Skoro biały był taki zły , to czarny też chce ? Bez obrazy dla ludzi różnych ras, ale chcą wejść w buty złego , aby się dowartościować. Na przykład w buty Kolumba lub Kościuszki. Albo Temużyna , Stalina czy Cezara. A może w buty Pizarro. Obawiam się jednak , że to przyczyni sie tylko do wzrostu zamieszania , a nie do wzrostu kultury  i świadomości różnych ras.  
Co do ruchów lewackich jest to zaskakujace co dzieje się w Warszawie i zawsze mi się kojarzy ze słowami : Jeżeli chcesz okraść dom najpierw musisz związać właściciela. 

 

Obrazek użytkownika Es

24-02-2021 [19:36] - Es | Link:

No Kościuszkę akurat to dopiero co niemal nie zrzucili z cokołu nie zdając sobie nawet sprawy kto on zacz.
Ale skłonność do wchodzenia w nie swoje buty nie jest domeną czarnoskórych tylko bynajmniej. O ile jednak oni czerpią wzorce, czy się odwołują jak piszesz do postaci które jakoś odcisnęły się w  historii, to jakim wzorcem dla białego jest gibający się jak kaczka, garściami przytrzymujący spadające na kolana za duże o kilka numerów portki,wydziarany przedstawiciel jakże bogatej i " wartościowej" kultury Bronksu lub podobnych. Czy to też może próba dowartościowania,  czy dobrowolna pokuta za nie swoje grzechy? 

Obrazek użytkownika Ptr

24-02-2021 [23:30] - Ptr | Link:

Kiedyś miałem styczność z tymi "kulturami Bronxu". Pamiętam , że słuchali rapu  tekstem " zabij gliniarza". Przebój zdjęto z eteru po wyroku sądu. Ale widać ,że ideologia wiecznie żywa. Sprawa się rozwija. Doszło do Polski w zmutowanej formie. I teraz jakieś dylematy egzotyczne , bo czy każą sie nam opowiedzieć za lub przeciw Malcolmowi X ? A kto to taki ?  Kościszkę w Warszawie upaprali farbą w imię swojego belzebuba.
I nie mam już styczności z taką modą w Polsce, nie widzę na codzień ludzi obwieszonych łańcuchami. To była moda , chyba moda na prowokacyjny luz i odróżnienie się. Szersze , solidniejsze dzinsy z naszywkami i wielkie buty były od razu lepsze niż chude, pogniecione, cienkie i wytarte polskie dzinsy i trampki. Ale nie bedę krytykował ,że młodzież częściowo poszła w modę Bronxu. Okazało się ,że większość kultury w 3RP bardzo powoli wygrzebuje się z szamba lat 90. I właściwie to wina bardziej poważnej polityki ,że nastapił jakis upadek obyczajów, kultury. To znaczy przez długie lata był wzrost kultury, wzrost raczej z nadziei i oczekiwań, ale okazał się pompowaniem przez wszystkie ośrodki , a później uruchomiono mechanizmy w internecie i mediach, które zapewnią szybki upadek i jest szok. A wszystkie ośrodki grają na neomarksizm. 

Obrazek użytkownika Ptr

25-02-2021 [11:55] - Ptr | Link:

CD:  Wzrost kultury z nadziei i oczekiwań to głoszenie najjaśniejszej rzeczpospolitej, orły białe, unia nasza piękna, miłośc peowska w polityce, czytanie JPII co nie wyszło i głoszenie czasów miłosierdzia, oraz zero naprawy, a nawet jawni i oficjalni Judasze w Kościele. A w rzeczywistości mafie vatowskie, rozgrabienie państwa, zdrada państwa ,narodu i ludzi. zaprzaństwo, wszechobecne kłamstwo służące do walki politycznej, rozpusta w aparacie państwowym i w miastach. To wszystko na szczytach władzy poprzednich ekip przed PiS. Za czasów PiS to się ujawniło i dobrze, ale ktoś ma pomysł jak to zmienić ? Bo aby zrobić porządek trzeba użyć siły , powoli , ale stanowczo, aby wymuszać zmiany. Trzeba mieć moralnych ludzi , którzy wezmą na siebie ciężar walki. Oni natychmiast zostaną okrzyknięci faszystami. Tak jak w filmie Czas Apokalipsy, generał którzy robił porządek z podwójnymi agentami stał się  celem ataku chłopca na posyłki z dużym ego wysłanego przez lewaków. I ten żołnierzyk stał się niby bohaterem czasu. To dzisiejsi liderzy opozycji, tacy sami są. 

Obrazek użytkownika Jabe

25-02-2021 [13:05] - Jabe | Link:

Te batalistyczne metafory służą ukryciu braku pomysłu na państwo, innego niż t.k.m.

Obrazek użytkownika Zofia

24-02-2021 [09:03] - Zofia | Link:

Najbardziej spodobało mi się hasło "hej,hej,hej kastracja jest okey". Nie będą musieli wyjeżdżać za granicę, bo nasi lekarze zrobią im to bez problemów. No i bez obciążania sumień. To będzie taki zwykły prosty i przyjemny zabieg.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

24-02-2021 [15:09] - Lech Makowiecki | Link:

Zofio. Świetny pomysł. Jeden zabieg - i zaoszczędzą na skrobankach. Głupcy nie będą rozpowszechniać swych genów - a to jest wartość dodatkowa...

Obrazek użytkownika Dorota M

24-02-2021 [09:31] - Dorota M | Link:

W tym dziczejącym świecie można funkcjonować jedynie na niby. Zastanawiam się czy równia pochyła po której się świat w tej chwili ześlizguje w przepaść, jest już na tyle przechylona, że nie ma odwrotu? Czy jest jeszcze możliwy zwrot w stronę rozumu?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

24-02-2021 [15:06] - Lech Makowiecki | Link:

Dorota M. Jest na to rada. Jak mawiała moja śp. Babcia - musi być wojna! Ludzie są już tak zdemoralizowani i głupi, że tylko jakiś kataklizm czy hekatomba może ich otrzeźwić. Tak było z Sodomą i Gomorą...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-02-2021 [16:16] - wielkopolskizdzichu | Link:

Będziesz wówczas Panie Piosenkarzu najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.
Będziesz Pan mógł udowodnić swoje oddanie ojczyźnie składając jej daninę krwi, znajdzie się też wdzięczne okopowe audytorium zasłuchane w w bogoojczyźnianych czastuszkach spod Pana  ręki.

Obrazek użytkownika sake3

25-02-2021 [11:39] - sake3 | Link:

@wielkopolski zdzichu......Przecież ma Pan wybór i wcale nie musi słuchać czastuszek pana Makowieckiego skoro Bóg i Ojczyzna tak pana drażnią.W Pana guście to pewnie piosneczki w typie ,,dała bym ci dała''są najodpowiedniejsze,bo już muzyka Chopina też u Pana odbija się czkawką.

Obrazek użytkownika sake3

24-02-2021 [09:57] - sake3 | Link:

A ja czekam aż okaże się,że Kopernik też jest czarnoskóry.Skoro wcześniej okazało się że jest kobietą wg naszych postępowych pań to wszystko jest możliwe.Nawet to że matematyka jako wytwór myśli białych a więc rasistowska powinna być wycofana ze szkół.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-02-2021 [07:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jeśli pisiorom, nie przeszkadzał Misiewicz jako wiceminister, Agent Tomek jako zbawca służby zdrowia, Szumowski z swymi biznesami, to Murzyn grający Danusię z Bogdańca też dla Prawdziwych Polaków jest do zaakceptowania.

Obrazek użytkownika mada

25-02-2021 [11:27] - mada | Link:

Jedź na widzenie z Nowakiem. Tam sobie pogadasz inteligentnie.
Nie zapomnij o prezencie, Najlepiej jakiś zegarek.