Czy Szymon sprosta wymaganiom geszefciarzy z kantorka?

Renomowana sondażownia zadała respondentom iście teleturniejowe pytanie: kto w Polsce jest liderem opozycji. Ponad sześćdziesiąt procent badanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi. Marniutkimi procentami wygrał Budka przed Trzaskowskim, Hołownią i Tuskiem z czteroprocentowym wskazaniem. Być może po odejściu z PO Joanny Muchy, zgodnie z zasadą: baba z platformy, koniom lżej, notowania woźniców odrobinę wzrosną.
Ale to bez znaczenia, bo geszefciarzy z kantorka na zapleczu już zdecydowali o zmianie furmana.
Po Lepperze, Palikocie, Kukizie(?), Kijowskim, Petru, Biedroniu, stawiają na Hołownię. Ten licencjonowany katolik, jak przystało na chrześcijanina,
nie gardzi nikim, od lewaczki zauroczonej Różą Luksemburg, przez lewicującego liberała, nieudaczniczkę z parciem na władzę, po kapusia esbecji.
Dla zrównoważenia skrzydeł potrzebuje jeszcze Grzegorza Brauna i Magdaleny Lempart. I wio koniku!
W gruncie rzeczy wszak ruch Hołowni nie skarlał jeszcze w polityczną efemerydę tylko dzięki lewarowaniu przez prawdziwą lokomotywę totalnej opozycji, polskojęzyczną stację na amerykańskim żołdzie, TVN 24 i kilka mniej znaczących generatorów rzeczywistości urojonej. W tej szczwalni skończyło się już ulgowe traktowanie Borysa Budki i jego akolitów. Teraz weteranka propagandy medialnej znana pod ksywką Nadia w programie “Kropka Nadii” śle uśmiechy sympatycznemu niewątpliwie oczywiście panu Szymonowi. Pucio, pucio…
Ku zaskoczeniu przyjaciół i wrogów tej właśnie stacji udzielił wywiadu prezydent Andrzej Duda. Przesłuchujący go funkcjonariusz wystrzelał ku niemu wszystkie ślepaki gromadzone przy Wiertniczej przez wiele miesięcy, a może i lat. I choć dwoił się i troił, a nawet czworzył, pan prezydent stanął na wysokości zadania. Znakomicie prezentował swe racje, a przy okazji także moje oraz milionów wyborców. Nie powiedział złego słowa na policję. Przypomniał butnym bucom w togach rozmaitych kolorów, że służba prawu i państwu nie jest obowiązkowa i szeregi palestry, radców prawnych
i notariuszy czekają na zbuntowanych sędziów i prokuratorów.
Wyborny był zwłaszcza zwischenruf na marginesie rozważań o rzeczniku praw obywatelskich. Gdy funkcjonariusz przypomniał, że nawet władze stanu wojennego zaaprobowały na tym urzędzie profesor Ewę Łętowską, daleką od ówczesnego reżymu, a PiS nie chce pójść na kompromis, prezydent zripostował, że jednak pani profesor bliżej było do tamtej soldateski niż do rządów zjednoczonej prawicy.
I salonowe elyty zaskowytały. Na prezydenta spadła lawina hejtu za całokształt, od poglądów po styl daleki od dostojnych zachowań męża stanu. Oczywiście konspekty ocen były gotowe już przed wywiadem. I prezydent dostawałby z glana bez względu na treść i formę wypowiedzi. A ja w ogóle nie wspominałbym o tym przesłuchaniu, gdyby ta sama stacja nie wybrała na recenzenta wywiadu… Bronisława Komorowskiego. Ludzie, toż ręce opadają. Nielot oceniający szybowanie orła. Zabawne zwłaszcza, że były prezydent zaczyna równać elokwencją do niepowtarzalnej perrorystyki Lecha Wałęsy.
Tak czy owak prezydent Duda dał dobry przykład otwartości medialnej. Teraz czekam na wystąpienie Hołowni, praktykującego katolika przecież w Telewizji Trwam.
 
Sekator
 
Ps.

- A panie Leszczyna i Lubnauer zawsze wypowiadają się na poziomie BBC - ni z gruchy, ni z pietruchy, oznajmia mój komputer.
- Nie myl BBC z ABC, telewizją dla małolatów - prostuję, - albo z Mini Mini programem dla czterolatków.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

30-01-2021 [13:46] - Jabe | Link:

TVN dał przykład otwartości medialnej, zapraszając pana prezydenta. Teraz oczy są zwrócone na telewizję Trwam.

A co do geszefciarzy z kantorka – jeśli dobrze zgadłem znaczenie tego terminu – przypuszczam, że gdyby tęsknili za zmianą, liderem opozycji dawno byłby Jarosław Kaczyński.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-01-2021 [14:19] - Marek1taki | Link:

"Tak czy owak prezydent Duda dał dobry przykład otwartości medialnej."
Toć Duda jest z tej samej, no nie bandy, opcji politycznej.
Jeszcze pewnie Lis go uwiarygadniał - jak zwykle.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

30-01-2021 [14:35] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-01-2021 [16:23] - Tomaszek | Link:

Fajna ta pierwsz trójka na podium . Łysy , ryży i durny .

Obrazek użytkownika Pers

30-01-2021 [17:00] - Pers | Link:

"pan prezydent stanął na wysokości zadania. Znakomicie prezentował swe racje, a przy okazji także moje oraz milionów wyborców. "

Rozumiem, że to miał być dowcip?

Obrazek użytkownika Pers

30-01-2021 [17:14] - Pers | Link:

Nie wiem kto jest czy bedzie liderem "opozycji". I mowiac szczerze średnio mnie to interesuje.
Wiem jednak z całą pewnością kto będzie liderem opozycji za rok, dwa, góra trzy. I niekoniecznie musi być to pan prezes Kaczyński. Może pan Ziobro? Albo pan Morawiecki?

Obrazek użytkownika angela

30-01-2021 [19:36] - angela | Link:

Prezydent rozmawia, nawet z TuskVN,  bo jest madrym politykiem.
Natomiast uliczna rajfura oświadczyła wrzeszcząc, ze z nikim rozmawiac nie będzie,  a pozostawi tylko ślad.
Jaki pozostawiają  ślad,  swoje fekalia, wulgaryzmy, zamieszanie, niszczenie mienia, ataki na policję. 
Babol żąda dymisji rządu,  ubliza wszystkim.
Taka patologia chce rzadzic Rzeczpospolitą,  a antypolska psiarnia i opozycja tej  patologii broni.
Czy w ogóle,  ta krzykaczka ma jakiekolwiek argumenty, i potrafi rozmawiac, wolne zarty.
Ona w jajo robi tych co finansuja babsko, bo takim sposobem wladzy nie przejmie.
Ona markuje tylko, ze cos robi, a  bardzo juz nagli Sławku , bo mu tam bardzo żle, a ryzy ma juz pelno w gaciach.
Ona szaleje, bo wie, ze jest nieskuteczna, i ktos te niespelnione nadzieje rozliczy.
 

Obrazek użytkownika Jabe

30-01-2021 [19:41] - Jabe | Link:

Ubliżanie jest złe.

Obrazek użytkownika angela

31-01-2021 [14:05] - angela | Link:

To nie ublizaj. Pisz prawdę. 

Obrazek użytkownika Jabe

31-01-2021 [14:17] - Jabe | Link:

babsko

Obrazek użytkownika Pers

30-01-2021 [19:59] - Pers | Link:

A ta co się pojawia ciągle kolo tego "Babola" to nie przypadkiem ty?
Język jakiś taki podobny...

Obrazek użytkownika Es

30-01-2021 [20:39] - Es | Link:

Angela, bez żartów.A kto "władzy" każe tolerować "babola" i "krzykaczkę" jako uczestnika politycznej dyskusji? Parafrazując stare powiedzenie: władza dzielnie udaję walkę z problemami, które sama tworzy?

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-01-2021 [22:08] - Marek1taki | Link:

Zasłużone: Bingo!

Obrazek użytkownika angela

31-01-2021 [14:10] - angela | Link:

Pewnie byscie chcieli,  zeby sie krew polała.
Nikt wam nie broni, polozyc się na ulicy, jako tragicznie poturbowany,  jak juz jeden zrobil.

Obrazek użytkownika Marek1taki

31-01-2021 [14:21] - Marek1taki | Link:

Chcemy aby państwo PiSowskie traktowało agenturę swojej ulubionej opozycji zgodnie z prawem a nie wyżywało się na normalnych ludziach.

Obrazek użytkownika Es

31-01-2021 [15:37] - Es | Link:

@angela-jak zwykle konfabulacje. 
Po pierwsze primo: problem-przedmiot protestów stworzony został z pełną świadomością jego zaistnienia. Spacyfikowanie paru nawiedzonych posłów było o wiele prostsze niż przepychanki z "ulicą".
Po drugie primo: zimna woda to bardzo skuteczny środek na rozpalone głowy sprzyjąjący studzeniu nastrojów-gdyby czegoś takiego ktoś oczekiwał.
Po trzecie primo: tylko jak nie będzie atmosfery ciągłej nawalanki, pyskówki i g..burzy o trzeciorzędne pierdoły, to co ludziom odpowiadać na pytania dlaczego nie robimy niczego, z tego co zapowiadaliśmy w 2015 roku? Może jakiś projekt nowej konstytucji rzucimy pod dyskusję? A może jakśustawę reorganizującą gruntownie prawo podatkowe,wymiar sprawieliwości-włącznie z kodeksami? A może chociaż ten nasz cholerny sport zreorganizować,żeby młodzi ludzie mogli spokojnie trenować, w dobrych warunkach, zamiast dotować związkowe mafie?A może... .A może... .

Obrazek użytkownika Zofia

31-01-2021 [12:07] - Zofia | Link:

Tym czwartym wybrańcem opozycji jest sam Szymon krzywousty płaczliwy.