Amerykański Kongres - nigdy więcej słów 'on' i 'ona' ...

Nigdy więcej słów ‘on’ i ‘ona’. Tak postanowił amerykański Kongres, a dokładnie jego Izba Reprezentantów pod przewodnictwem Nanci Pelosi, polityczki z Partii Demokratów.
Taką informację otrzymałem na Messengerze (link *). W pierwszej chwili pomyślałem, że osoba, która przysłała mi tę wiadomość żarty sobie stroi a artykuł znajdujący się pod linkiem jest zwykłym fejkiem. Poszperałem więc w sieci sam. I znalazłem inny artykuł (link **), którego tytuł po polsku tłumaczy się następująco: ‘Izba przyjęła pakiet reguł na nową sesję Kongresu’. A w artykule takie oto smaczki. W słownictwie przyszłych regulacji prawnych zabrania się używania słowa ‘chairman’ czyli przewodniczący (mężczyzna) a wprowadza się określenie ‘chair’ czyli przewodniczący w formie bezosobowej.
Ale z zakazem używania słowa 'przewodniczący' w formie osobowej to mały pikuś. Są tam jeszcze lepsze kwiatki. Nowe regulacje zakazują użycia w przepisach prawnych takich słów jak: ojciec, matka, syn, córka, brat, siostra, wujek, ciotka … A w ich miejsce wprowadzają następujące: rodzic, dziecko, rodzeństwo, rodzeństwo rodzica …
Lista słów na genderowym indeksie na tym się nie kończy, ale oszczędzę dalszego wyliczania (jak ktoś chce poczytać, proszę zajrzeć pod link *** ). No i jest tam coś z mojego, blogowego podwórka. Chodzi o pseudonim ‘seafarer’, którego tutaj na tym blogu używam. Otóż nowe przepisy tak regulują kwestię używania tego słowa: GENDER-INCLUSIVE LANGUAGE — 15(1) In clause 1(c)(9) of rule X, strike ‘‘seamen’’ and insert ‘‘seafarers’’
Dla określenia morskiego zawodu, zabrania się używania słowa ‘seamen’, znaczy się określenia ‘marynarze’ używanego w rodzaju męskim (w dosłownym polskim tłumaczeniu ‘morscy mężczyźni’). Natomiast wprowadza się słowo ‘seafarers’, czyli też marynarze, ale już w formie bezosobowej (w polskim, dosłownym tłumaczeniu - ‘przemierzający morze’).
Huurraah! Okazuje się, że mój blog a przynajmniej mój pseudonim jest ‘gender-inclusive’. Czyli zgodny z ideologią gender. Kto wie, może i zaproszenia na parady równości zaczną do mnie przychodzić?
A na serio. Wydawałoby się, że amerykański Kongres, nieważne czy Demokraci, czy też Republikanie, to poważni ludzie. Ale po lekturze przytoczonych artykułów prasowych i przyjętej rezolucji rodzą się poważne wątpliwości.
A już całkiem serio. Jakieś sto lat temu, ludzkość zachłysnęła się komunistyczną anomalią i nic dobrego z tego nie wyszło. Dzisiaj zachłystuje się genderową anomalią. I tak sobie myślę, że też nic dobrego z tego nie będzie.
* https://www.miamiherald.com/ne...
** https://www.wsj.com/articles/h...
*** https://rules.house.gov/sites/...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ptr

10-01-2021 [12:28] - Ptr | Link:

Wyśmiewamy te podłe dziwactwa lewackie , trochę przez to je lansujemy, bo każdy już wie co jest poprawne. Ale to za mało , aby sie  przed tym obronić. Potrzebna analiza przyczyn. I na pewno jest ich wiele. Najperw ogłoszono totalną urawniłowkę demokratyczną - wszyscy równi. Ale wówczas żadne wartości nie są lepsze od braku wartości. Idąc dalej ludzie pozbawieni pewnych wartości , gdyż je odrzucili, mają swoje sposoby aby ich antywartości były równiejsze niż cała reszta. I to działa. Gorsze wypiera lepsze , a ten zysk utwierdza za pomocą pieniędzy. Stany przestały być republiką , stały się oligarchią nowobogackich. Tylko tyle ,że teraz ujrzeliśmy , że za piekną fasadą nie ma już wartości. Rządzi ulica, a ulicą rządzą oligarchowie.  

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

10-01-2021 [16:08] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Ptr - 'Stany przestały być republiką , stały się oligarchią nowobogackich'
Nie znam tak dokładnie Stanów żeby się w tej kwestii wypowiadać.

Obrazek użytkownika Ptr

10-01-2021 [19:56] - Ptr | Link:

 Nie ukrywam ,że ciekawi mnie co mają do powiedzenia ci , którzy się znają mając jakieś przygotowanie politologiczne czy historyczne i trochę wyczucia w osądach.
Potrzebna prawdziwa definicja , a nie formalna. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2021 [13:28] - Marek1taki | Link:

Kongres kongresem ale co tam z przywilejami dla drogiej bandery?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

10-01-2021 [16:06] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Marek1taki
Po co pan przekręca?
Przepisy uwzględniające wymogi światowego rynku żeglugowego to nie są przywileje.

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2021 [18:55] - Marek1taki | Link:

Kamień z serca bo byłby wstyd gdyby żeglarze trafili z genderystami pospołu do proletariatu zastępczego.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

10-01-2021 [19:31] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Marek1taki
Jak na razie polska flota handlowa jest w 'proletariacie zastępczym'. Z braku u nas nowoczesnych przepisów regulujących pracę na morzu. Co pan z uporem godnym lepszej sprawy nie chce przyjąć do wiadomości. Albo wyznawane ideologiczne przesądy nie pozwalają Panu na zrozumienie tej prostej sprawy.

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2021 [20:51] - Marek1taki | Link:

@TH Pan nie rozumie pojęcia proletariat zastępczy. To mniejszość uprzywilejowana kosztem większości. Flota jest na emigracji zarobkowej.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

11-01-2021 [21:07] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Marek1taki - 'proletariat zastępczy. To mniejszość uprzywilejowana kosztem większości'
Chyba klasyka libertariańskiej ideologii, pan nie czyta. "Lewicowcy zaczęli więc na gwałt szukać „proletariatu zastępczego". I na taki ersatz-proletariat upatrzyli sobie kobiety" https://www.rp.pl/Publicystyka...
W społeczeństwie kobiety stanowią większość a nie mniejszość. Takie są fakty. Natomiast jeżeli chodzi o uprzywilejowanie, jest to kwestia opinii. Toteż nie podważał pańskiego osądu w tej kwestii.

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-01-2021 [23:40] - Marek1taki | Link:

W społeczeństwie otwartym (na lewo) większość też może być mniejszością. To sprawa marksistowskiej dialektyki w służbie feminazizmu.
Można się z tego śmiać ale kłamstwo powtarzane itd. znajduje potem odbicie w ustawach i budżetach.
Myśli Pan kapitanie, że kochanka męża eksmituje jego żonę za złamanie wałka do ciasta na jego głowie? We współpracy z dzielnicowym oczywiście.
I może sądzi Pan, że rodzi to dylematy czy kochanka nie jest w ten sposób mniejszością ograniczoną w swoich prawach?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

12-01-2021 [19:03] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Marek1taki
Daleko pan odszedł od floty handlowej, której w Polsce nie ma. I z powodu której (bo chcę aby była) posądza mnie pan, że chcę dla niej uprzywilejowania.

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-01-2021 [13:56] - Tomaszek | Link:

Ja co o poniektórych na tym blogowisku od dawna piszę toto . Wcale mnie nie cieszy że to gender inclusive . Żeby było śmieszniej to mam to w dupie , co i Panu polecam . Takie zwykłe staropolskie manie w d... bez podtekstów .

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

10-01-2021 [16:05] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Tomaszek
To 'Huurraah' było zdecydowanie z sarkastycznym podtekstem ... :)

Obrazek użytkownika angela

10-01-2021 [20:13] - angela | Link:

Wraz z Prezydentem Trumpem, skonczyla sie demokracja w USA. 
To co tzw"  demokraci" robia z blokadą kont  na fb, twit, amazon itd. prez Trumpa,  to szyderstwo z demokracji.
To ze lewactwo, to nie zadna demokracja, wiedzą Polacy z autopsji, o czym Amerykanie dopiero się dowiedzieli.
Teraz probuja narzucic genderowskie zwroty, na ktore D.Trump nie moze zajac stanowiska, bo konta zablokowane, a prasa lewacka tez nie dopuszcza do glosu, ott demokracja.
Czego sie boja, zamykajac usta przeciwnikom politycznym. 
Lewactwo boi sie prawdy, oszustwo ktorego sie dopuscili podczas wyborow,  poświadczyli  blokując  prezydenta.
Oszust, niech się ma na bacznosci, bo to strzał w kolano, wielu zszokowanych, i to z jego wyborcow otwierają się oczy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-01-2021 [20:19] - Pani Anna | Link:

@angela
a czego ty się boisz postulując co i rusz, żeby wszystkich "nieprawomyślnych" usunąć najpierw z NB, a potem nawet z kraju? Ot "demokratka" sie znalazła, za 3 grosze.

Obrazek użytkownika sake3

11-01-2021 [11:01] - sake3 | Link:

@Angela.......Demokracji w USA nie ma już dawno,Pogarda,przemoc wobec społeczeństwa pokazana jest tu w wielu mediach.Chocby jakas wysuszona stara miotła dziennikarska stojąca triumfująca z atrapą okrwawionej głowy Trumpa to własnie przykład tej ,,dojrzałej''demokracji.Powiedziałabym przejrzałej i schyłkowej bo lewactwo nie kryje się dziś z autorytaryzmem.a terroryzm uważa za środek wiodący do celu.Blokada Trumpa w mediach to nie jest blokada znienawidzonego przez nich człowieka,ale całego społeczeństwa.Układy stojące za globalnymi firmami technologicznymi mogą więc wpływac na wybory i decydować o ich wyniku.Po cóż więc urądzać kosztowne kampanie wyborcze?Węgrzy już uruchomili swój portal społecznościowy Hundub wolny od cenzury (zakazana jest tylko symbolika faszystowska i komunistyczna).Czy nie czas pomyśleć i u nas zawczasu?

Obrazek użytkownika angela

11-01-2021 [12:22] - angela | Link:

Wlasnie pisalam o tym wczesniej, ze Polska powinna być niezalezna rowniez w przekazie, i wolnosci wypowiedzi.
Zeby platformy internetowe rzadzacych swiatem liberałów,  miliarderow, nie zamkneli nam ust, i wciskali ludziom, co jest w ich interesie.

Obrazek użytkownika Ptr

11-01-2021 [12:45] - Ptr | Link:

Nawet nie chodzi o wolne media, bo wolne zapewniają tylko nieblokowanie przekazu. Chodzi o zbudowanie mechanizmu promowania wartości lepszych w stosunku do gorszych. Musi być mechanizm dążenia do "cnót", co w obecnym kontekście antykulturowym już źle brzmi.

Obrazek użytkownika sake3

11-01-2021 [15:21] - sake3 | Link:

@Ptr......Skoro ,,cnota'' brzmi źle,to mozna ją zastąpić pojęciem ,,elementarna przyzwoitość''.

Obrazek użytkownika Ptr

11-01-2021 [20:00] - Ptr | Link:

Raczej zmieniłbym kontekst, aby znów móc zacząć mówić normalnym jezykiem. Cnota w znaczeniu wartość, umiejętność, zaleta, cecha pozytywna. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-01-2021 [08:49] - rolnik z mazur | Link:

@HT, 
USA gotowa w każdej chwili wszcząć wojnę, by szerzyć demokrację nawet tam, gdzie jej nikt nie chciał. 
Teraz na własnej skórze doświadcza jej uroków. 
Bolszewicy rządzą to i nowomowa potrzebna, jak w u Sowietów. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

11-01-2021 [10:30] - sake3 | Link:

No cóż demokracja dzisiaj to pojęcie nader szerokie.Za demokrację uznajemy nawet to co demokracją nie jest.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-01-2021 [11:46] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 
Chcieli to mają. I tak ich Apacze z Wall Street zniszcza. Pzd
 

Obrazek użytkownika angela

11-01-2021 [12:29] - angela | Link:

Liberalowie demokracją nazywają,  to czego oni chca, ale jak chrzescijanie chcą wyrazić swoje zdanie, i zyc wg swoich wartosci, to juz wg nich, demokracją nie jest.
To nie tylko dzieje sie  w Stanach, to wyraznie widac  szczegolnie  w Polsce.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-01-2021 [12:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

"To nie tylko dzieje sie  w Stanach, to wyraznie widac  szczegolnie  w Polsce."
Fakt. Na przykład angela chciałaby urodzić kalekie, dogorywające dziecko. Prawo w Polsce angeli na to pozwala. 
Inna kobieta nie ma ochoty na rodzenie takiego dziecka, w tym przypadku, i T, i angela na to nie wyraża zgody.
Ot brak demokracji.

Obrazek użytkownika angela

11-01-2021 [19:41] - angela | Link:

A Zdzichu znow swoje.
Chce urodzic, czy chce zabic, jakim prawem kobieta ma decydowac o czyimś zyciu, bo kobieta chce, czy nie, ale to juz jest inny czlowiek, i nikt nie ma prawa go zabijac, jedynie ze zagraza śmiercią matki.
Setki błędnych  decyzji lekarzy, kiedy kobiety pomimo ze doradzano aborcję,  decydowaly się na urodzenie,  i rodzily zdrowe dzieci.
Klapsa dac nie wolno, ale zabic to ok.
Zdzichu przytacza przypadek ekstremalny, ale taki rowniez zasluguje na potraktowanie po ludzku, urodzenie, chrzest i pogrzeb, a nie jak odpad ludzki w smietniku.
A czy Zdzichu pomyslal o lekarzach, ktorzy wbrew sobie musza usmiercac dzieci, bo ustawa tak kaze.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-01-2021 [19:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

Traktowanie po ludzku człowieka w stanie prenatalnym, stawiane wyżej nad kobietą. Ciekawe podejście.
Lekarze nie mają obowiązku przeprowadzania zabiegów zabijania dzieci nienarodzonych, wszak istnieje cos takiego jak klauzula sumienia. Co moim zdaniem jest kompletnym idiotyzmem,  gdy lekarz pracuje w publicznej placówce. Klauzule niech realizuje w swojej klinice.