Czy po lesbijkach nastanie czas nimfomanek?

Teatry pozamykane, czego w przypadku większości scen nie warto żałować. Pustych kin trochę szkoda, choć tam także z ekranów lało się badziewie zwane eufemistycznie bezpretensjonalną rozrywką. A twórcy kultury, kulturki i kulturyny solidarnie zakwestionowali rozdział ministerialnego wsparcia dla tej branży. Jedynie marszałek Grodzki nie bacząc na apanaże wystąpił w reżymowej telewizji z kolejnym monodramem zatytułowanym “Orędzie”.
Nieco wcześniej wodzirej senatu udowodnił, że nie tylko ma zadatki na standupera, ale jest tak że kreatorem sztuki absurdu i majstrem tragifarsy.
Jego inscenizacja seansu nienawiści wobec polskiej policji trafi zapewne do kroniki najbardziej pamiętnych wydarzeń w dziejach naszego parlamentaryzmu.
I tak, pewna leciwa zadymiara szlajająca się od lat po ulicznych protestach opowiadała o swych przygodach z policją. O tym jak brutalni funkcjonariusze wrzucali ją do suk, które ironicznie nazywała limuzynami. O poniżaniu jej na dołkach rozmaitych komisariatów… A motywem przewodnim barwnej narracji była wciąż zadzierana w szamotaninie spódnica. Odganiając od siebie natrętną melodię kankana zastanawiałem się, czemu ta dama nie nosi po prostu spodni.
Młody bojownik o wolność i demokrację opowiadał jak rośli oprawcy wlokąc go po ulicach szukali miejsca nie objętego monitoringiem, by obić mu nery. Nie znaleźli. I dlatego przeżył. Podobnie jak inny spokojny obywatel z guzem po pałce teleskopowej na głowie, jedyny poturbowany z obdukcją. A idę o zakład, że u wielu szukano śladów barbarzyństwa, za które od biedy mogłaby uchodzić nawet malinka na szyi.
Opozycyjne parlamentarzystki oskarżały policjantów, że niczym zomowcy uniemożliwiali im posługi zwane interwencjami poselskimi. Ciekawe czy po zakończeniu spacerowego wzmożenia skrobankolubych panie z sejmu ruszą na przykład na stadiony piłkarskie, by interweniować po mylnych decyzjach arbitrów, albo na bazary pilnować cen kiszonej kapusty?
Świadectwa męczenników ilustrowano obrazami z burd ulicznych. Wrażenie robiła zwłaszcza ścieżka dźwiękowa. Koloraturowe piski nabuzowanych adrenaliną małolatów byłyby ozdobą każdego filmu katastroficznego, na przykład “Oszukać przeznaczenie 13”.
Reasumując, spuszczone ze smyczy przez Kaczyńskiego psy nie uszanowały pokojowych spontanicznych spacerów, zlekceważyły immunitety poselskie, podniosły łapska na niezależność dziennikarską i w ogóle na prawa obywatelskie, co potwierdził RPO Bodnar. Aż żal, że ten porywający spektakl transmitowało wyłącznie propagandowe centrum strajku kobiet, czyli TVN 24. Stacje informacyjne olały to wydarzenie, czego historia im nie wybaczy.
Ten policyjny wątek zamknę refleksją kynologiczną. “psów na naszą konferencję nie wpuszczamy”, oświadczyła z wrodzonym wdziękiem rewolucjonistka Klementyna Suchanow na widok dziennikarzy prawicowych mediów. “Suka zawsze wywącha psa”, skomentował ktoś życzliwy. A nad grupką obrażanych reporterów unosiły się antycypacyjne strofy Juliana Tuwima: “Próżno repliki się spodziewasz. Nie dam ci prztyczka, ani klapsa, nie powiem nawet “pies cię jebał”, bo to mezalians byłby dla psa.”.
Patrząc na Furie dowodzące buntem, przy których ich mitologiczne imienniczki przypominają leśne nimfy, myślałem o ewolucji walecznych liderek walki o taką czy inną Sprawę. Po dziewicy Orleańskiej, Emilii Plater, Mariannie wiodącej lud na barykady, przyszła kolej na lesbijki. :Po nich nastaną już chyba tylko nimfomanki, najbardziej zagrożone z powodu swych upodobań zakazem aborcji.
Teraz dla symetrii powinienem pomuskać sekatorem zjednoczoną(?) prawicę. Ale jestem w takim szwungu, że posunąłbym się bez wątpienia o jeden, ba, o trzy mosty za daleko. Może przez tydzień ochłonę, jeśli oczywiście to zacne towarzystwo weźmie się wreszcie w garść.
 
Sekator
 
Ps.

- Coś czarno to widzę - próbuje pointować mój komputer.
- Na Nowy Rok przybywa dnia na barani skok - wzdycham. - Może więc się rozjaśni.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Teutonick

30-11-2020 [22:40] - Teutonick | Link:

W przypadku "pań liderek", to raczej dwa w jednym - jeśli nimfomanki, to z pewnością niespełnione, zaś jeśli lesbijki, to jedynie z konieczności. Jednak nie każda potwora... Choć niby desperatów też w tym nieszczęsnym społeczeństwie nie brak... Ale jednak wciąż wbrew pozorom istnieją i tutaj pewne nieprzekraczalne granice...

Obrazek użytkownika ruisdael

01-12-2020 [07:27] - ruisdael | Link:

Inne pytanie- czy ktoś wie dlaczego swą funkcję dalej pełni pan Bodnar pomimo dawno skończonej kadencji? Pytam poważnie.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

01-12-2020 [08:44] - AŁTORYDET | Link:

ruisdael:. 
Dlatego, że przesławna "Konstytucja", zatwierdzona w referendum bez progu frekwencyjnego, pokraczny bękart tow. tow. Geremka i Kwaśniewskiego, nie przewidziała sytuacji, w której funkcja jest kadencyjna, a wybór niemożliwy wskutek braku jednomyślności sejmu, senatu i prezydenta. I mamy kadencję, a potem kolejną kadencję.... Tak usztywniono warunki wyboru, że zakwestionowano ideę wyboru, i funkcję sprawuje niewybrany! Bezterminowo. Należałaby znowelizować gniot konstytucyjny w tym zakresie, ale w Sejmie nie ma konstytucyjnej większości. Jedyne wyjście, to wygaszenie RPO ,decyzją TK. Uznanie, że kadencja wygasła, a kwiatek z rodzaju "po wygaśnięciu kadencji, pełni funkcję aż do wyboru nowego RPO" jest bezprawny. 

Obrazek użytkownika Jabe

01-12-2020 [11:32] - Jabe | Link:

Zgaduję, że na wszelki wypadek projektu nowelizacji nie przygotowano.