Coronawirus wraca i co dalej?

Nie trzeba było przestróg na przykład prof. Simona, aby wiedzieć, że otwarcie granic i zgoda władz na odbywanie różnego rodzaju zgrupowań ludzkich, jak: biesiady, wesela, imprezy sportowe itd. musi zakończyć się zwiększeniem liczby zachorowań na covit 19. Tego domagała się nie Polska, lecz UE. Od samego początku było też wiadomo, że w chwili pojawienia się epidemii coronavirusa, rządy zachowują władzę, ale inicjatywę w życiu codziennym przejmuje covit 19. Dla jasności trzeba dodać, iż od tego momentu swoje rządy stracił nawet sam Pan Bóg. Im prędzej, to zrozumiemy, tym mniejsze poniesiemy straty. Ale największym chyba nieszczęściem jest fakt, że zjawisko coronawirusa interpretujemy, jako zagrożenie własne, a nie widzimy w nim zagrożenia gospodarczego. Możemy udawać, że go nie ma, ale absencja chorobowa i tak przełoży się na nasze kieszenie, życie codzienne i cały międzynarodowy układ. Nie ważne w tym momencie, czy epidemia została wywołana sztucznie, czy była dziełem przypadku lub czyjejś kalkulacji, ważne jest, aby przy tej okazji możemy podwyższyć świadomość obywatelską, poczucie odpowiedzialności za siebie i wspólne państwo. To właśnie te czynniki, dawniej nazywano je imponderabiliami, zadecydują o tym jakim będziemy państwem i narodem, i czy zdolni jesteśmy podążać w kierunku własnej suwerenności, czy też damy się pożreć czasom, które przynoszą nam takie „wspaniałe życie”.

Na początku pierwszej fali coronavirusa, w jednym z komentarzy pod własnym artykułem pisałem, iż w walce z coronavirusem ważniejsza jest gospodarka, niż ludzkie życie. I nic do rzeczy nie ma tu humanizm, nie mają żadne prawa człowieka, czy najzwyklejsze chciejstwo: „bo my chcemy żyć jak dawniej”, powód jest prozaiczny, wręcz banalny – bo jest jak na wojnie, bo takiej postawy nie wytrzyma żadna gospodarka. Nie oznacza to oczywiście, że ludzkie wartości wypracowane przez poszczególne cywilizacje przestały obowiązywać. One obowiązują, ale zderzyły się z siłami zła. I wszystko wskazuje na to, że to, co było już się skończyło. Skończyło się dobre życie, skończyły się marzenia, balanga i beztroskie podróże. Widzimy jeszcze próby ratowania czegoś, czego już uratować się nie sposób.

Jeszcze nie tak dawno, powtarzano, że najbliższa przyszłość będzie zupełnie inna, oczywiście szalona, kosmiczna, niewyobrażalna, że wszystkie dotychczasowe wartości ulegną zmianie i świat zostanie przewrócony do góry nogami. Ci, którzy uwierzyli, zwariowali, jak np. ten na balkonie klepiący się po starym odbycie i z ozorem na wierzchu. Człowiek od swojego początku, w swojej konstrukcji psychicznej, niewiele się zmienił. I zmienić się nie może, bo właśnie tak został powołany do życia. Świat podlega określonemu porządkowi, może on ulegać przeobrażeniom cywilizacyjnym, ale kulturowo jest stabilny. Postęp jest rzeczą ludzką, ale tylko w ramach reguł, które istnieją i których nie wyznacza człowieka. Żadna konstrukcja, żaden świat, ani życie nie toleruje patologii. Konstrukcja się zawali, a świat i życie, jako wyższe jednostki istnienia, wyposażone są naturalny korektor. Dowody na to daje historia. Trudno to wytłumaczyć, ale taką korektą wyrównującą pion może być współczesny coronawirus. I trudno zaprzeczyć, że Bóg, albo jak kto woli – przyroda bacznie pilnują zasad, którymi posługuje się nie człowiek, lecz natura, w której on się znalazł, jako wciąż skromny jej element. Zdrowe społeczeństwo, to społeczeństwo świadome swojej tożsamości, swoich uwarunkowań i odpowiedzialności, do którego zobowiązuje samo życie.

I na koniec warto się zastanowić o ile więcej zginęłoby Polaków w czasie II wojny światowej, gdyby nie przedwojenne obywatelskie wychowanie, powszechna solidarność i poczucie wspólnej odpowiedzialności za losy własnego kraju. O ile więcej…? A szaleństwo zagłady nie minęło.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

05-08-2020 [15:20] - Darek65 | Link:

HM...paranoi ciąg dalszy. W czasie Marszu Powstania Warszawskiego nie było Covid, ale już w czasie uroczystości 100 lecia Bitwy Warszawskiej jak najbardziej będzie, dlatego trzeba ją odwołać. 5 osób do Kościoła, tysiące do marketu. Tłumy na plaży i minimum zachorowań, a w Kopalniach armagedon. Wybranych, bo w KGHM jakoś odporni są. Na weselu 150 jest ok, ale 151, to już może zarażać. W tym samym czasie tysiące chodzi z zawałami, infekcjami, umiera, bo przychodnie pozamykane. Morawiecki mówi, że mamy pandemię za sobą, a Szumowski wprowadza restrykcje i grozi mandatami. Czy leci z nami pilot ?

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-08-2020 [15:57] - Pani Anna | Link:

@Darek65
W ogóle Pan nie rozumie, to się właśnie nazywa "wychowanie obywatelskie". Ponoć teraz bezmaskowców straszy się nie COVIDEM, tylko mandatem i sanepidem, więc postęp jest.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-08-2020 [16:31] - Marek1taki | Link:

Skoro mowa o weselach. Doktorska charakterystyka terenu jest taka, że słynne dzięki telewizji zakopiańskie wesele i pogrzeb zaszczycili chorzy bezobjawowi. Zmarła osiemdziesięciolatka bawiła się dobrze wśród objawów pełni zdrowia, położyła się spać i zmarła. Dzięki pośmiertnemu wymazaniu dowiedzieliśmy się na co. Oczywiście kwarantannowano kogo się dało, kto był żyw w każdym razie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-08-2020 [16:43] - Pani Anna | Link:

@Marek1taki
mamy 3 albo 4 posłow z wirusem i co, kwaratowano sejm, senat, czy te wszystkie telewizje do których łazili kilka razy dziennie? Ogarnia Pan to jeszcze rozumem? Bo ja już nie próbuję.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-08-2020 [17:49] - Marek1taki | Link:

O to chodzi aby się ludziom odechciało i byli bierni.
Nie podejrzewamy, że chodzi o niewiedzę czym jest zakażenie bezobjawowe a czym choroba, czym chorobowość, czym zachorowalność czym śmiertelność, ani nie o niezdolność logicznego myślenia. Wiemy, że nawet w skali naszego kraju chodzi o straty i dotacje idące w miliardy złotych. Poza tym już w lutym przewidywaliśmy olbrzymie konsekwencje polityczne. Wszystko się zgadza, terror administracyjny i propagandowy rozkręca się.
Czym różni się terror pandemii od terroru nachodźstwem, ekologizmem, rasizmem czy LGBTyzmem? To składniki rewolucji na miarę czasów.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-08-2020 [19:01] - Pani Anna | Link:

@Marek1taki
w firmie "Black and White" w Biłgoraju dzisiaj jeden z pracowników z leczonym schorzeniem dróg oddechowych został dyscyplinarnie zwolniony z pracy za odmowę założenia maseczki. To nastepstwo publicznego oświadczenia Szumowskiego, że nie będą tolerowane żadne próby wymigiwania się od obowiązku noszenia maseczek i że nie ma choroby, która by to usprawiedliwiała. Uważam, że wszyscy, broniący decyzji rządzących, nie mają nie tylko rozumu, ale też za grosz poczucia godności. Po "odwołaniu" pandemii przez Morawieckiego  w czasie kampanii wyborczej i jawnym łamaniu przez polityków wszelkich obowiazujących zakazów w tamtym czasie, bronienie go teraz to tak jakby samo plucie w twarz nie starczyło i samemu błaga się o o kopnięcie w d...

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-08-2020 [20:53] - Marek1taki | Link:

Totalny soft power min.Szumowskiego wygenerował zjawisko fali jak w wojsku. Pracodawca zapłaci karę jak nie pogoni kota i da się złapać.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

05-08-2020 [18:44] - Roz Sądek | Link:

@Pani Anna
Ogarnianie czegoś rozumem to nie taka prosta sprawa. Niekiedy jest aż 21 przyczyn nieogarniania.
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

05-08-2020 [21:59] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Darek65, dot. komentarza z 15,20
Opisał Pan bałagan, który niewatpliwie jest. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-08-2020 [16:49] - Imć Waszeć | Link:

Trzeba zrozumieć jedną arcyprostą rzecz. Te durnoty opowiadane przez antymaseczkowców i negacjonistów pandemii mają jeden konkretny cel i nie jest tym celem uprzyjemnienie życia dla gawiedzi, czy zabawianie i edukacja motłochu. Tym celem jest twarda zasada gospodarcza i finansowa, żeby każdy obcy kraj, o ile można, oberwał po PKB, czyli po du... przynajmniej tak samo mocno, jeśli nie bardziej. Żeby nie było żadnych beniaminków i zielonych wysp. To jest ważne szczególnie dla USA i dla krajów starej Unii, ale też dla Rosji, Chin, a także całej reszty. Rwą się łańcuchy dostaw, wypadają całe sektory produkcji dóbr, zmienia się krajobraz logistyczny, a więc kto przetrwa w najlepszej formie, ten wygra. O to toczy się gra. W Polsce nigdy durniów nie brakowało, więc np. Niemcy nie mają większego problemu, żeby nas heksagonalizować do stanu wrzenia. To jest wojna, a każda wojna ma konkretny cel.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-08-2020 [17:22] - Czesław2 | Link:

Wreszcie ktoś prawdę ubrał w słowa.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-08-2020 [18:33] - Marek1taki | Link:

A konkretnie którzy to negacjoniści pandemii i co opowiadają?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-08-2020 [19:23] - Imć Waszeć | Link:

Konkretnie to np. ci tutaj: https://www.youtube.com/watch?...

Wszystkie kraje na świecie, włącznie z Wietnamem i Meksykiem, są wg nich głupie tylko une som mądre. Statystyki, które czytają w tych propagandowych programach są tak samo warte uwagi, jak statystyki tegorocznego pojawienia się dżumy na wschodzie. Bo dżuma się pojawiła i co? Brak ofiar to od razu brak szkodliwości, albo istnieje szkodliwość zapobiegania i kwarantanny? Widzę jak się nakręcają tematem od kilku miesięcy. Klasyka psychologii, czyli psychoza, ale bąkają o nierobieniu histerii.

Temu też już trochę bije w czerep. Nazywaliśmy to zjawisko "erotoman gawędziarz", bo ani faktów w tym ni ma, ani większego sensu, tylko narcystyczne zapatrzenia w siebie. Jeśli jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? I popatrzmy na cały świat, a nie na własne gumno i ugorek cioci Kloci: https://www.youtube.com/watch?...

No i co wszyscy głupi, czy przekupieni, włącznie z Łukaszenkami?

1) "COVID-19 odznacza się śmiertelnością, która mieści się w granicach sezonowej grypy." - fałsz, ale same statystyki to g... bez wiarygodnego modelu. Dla grypy nikt nie ubierał jeszcze społeczeństwa w maseczki, więc skąd te dane?
2) "każdy, kto umarł na tzw. koronawirusa, miał choroby współistniejące" - fałsz.
3) "koronawirus tylko na zasadzie wyjątku jest śmiertelny" - fałsz. Równie dobrze można również powiedzieć, że wypadki drogowe na zasadzie wyjątku są śmiertelne i skarpeta w pedał!
4) "Na pytanie, czy widzi jakieś różnice w ciałach zmarłych, w których stwierdzono obecność koronawirusa w porównaniu do innych chorób zakaźnych, odpowiada: Nie. Obraz jest podobny do innych infekcji wirusowych dróg oddechowych i płuc. Myślę, że z czasem ustalimy coś specyficznie związanego z COVID-19, ale zasadniczo przebieg i obraz organów wewnętrznych jest taki sam." - fałsz albo gawędzenie, ale na pewno nie nauka. Rak wątroby też nie zostawi śladów w uchu i odbytnicy.
5) "Nie ma epidemii ani pandemii koronawirusa. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju." - to po co ta bieganina we wszystkich krajach? Dla sportu? Ktoś tu po kilku miesiącach rżnie głupa. I dodaje "Chociaż niektóre rejony świata mają większe problemy niż inne, nie wynika to jednak z większej śmiertelności koronawirusa jako takiego, ale z dodatkowych czynników". No jasne, jak nagle wszyscy zaczną chodzić na siłownię i dydać na maksa, a potem zrobi się kolejka najpierw do urazowego a potem do kardiologa, uniemożliwiająca skuteczne leczenie, to też będą to tylko inne czynniki.
6) "każdy z Czytelników powinien zadać sobie pytanie, czy wierzy niezależnym i odważnym naukowcom, pomiędzy którymi są również światowej klasy specjaliści, i przedstawianym przez nich danym naukowym, czy rządowi, politykom i ich anonimowym „ekspertom”." - ja nikomu nie wierzę na ładne oczy, a zwłaszcza domokrążcom z "nożami ostrzonymi laserowo" lub kompletem "tytanowych garnków" za zeta, którzy każde swoje wejście zaczynają od takiej gadki, a nie kończą. Różnica.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-08-2020 [19:09] - Pani Anna | Link:

@Imć
"Może wariat to po prostu członek jednoosobowej mniejszości. Niegdyś oznaką szaleństwa było upieranie się, że ziemia obraca się wokół słońca."
"Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki." Orwell

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

05-08-2020 [20:30] - Kazimierz Kozio... | Link:

zostawmy opinie blogerow i propagande zurnalistow pracujacych dla swoich mentorow politycznych. w swiecie medykow i wirusologow tez nie ma kategorycznego stanowiska w sprawie chociazby prewencji rozprzestrzeniania sie sars-cov2. co wiecej jest wsrod tego srodowiska sporo tzw. negacjonistow w sensie przekazu dopuszczalnego przez poprawnosc polityczna. wiarygodne dane statystyczne ze wszystkich krajow aktualizowane codziennie oferuje johns hopkins university https://coronavirus.jhu.edu/da...  mozna sobie latwo zestawic dane do porownania naszej sytuacji w stosunku do kazdego innego kraju i pobawic sie w prognozowanie epidemiologiczne i dalej impaktu gospodarczego.
wysmiewana droga bialorusi i jej obecne wciaz dobre wyniki zachorowalnosci niezbyt pasuja do ad hoc analiz porownawczych przez protagonistow jedynie slusznej drogi. 
a u nas wciaz nie czas na ordery za sukcesy na polu walki z epidemia pomimo ze juz je oglaszano w okresie przedwyborczym. nie ma powodu zeby nie krytykowac mniej czy bardziej niekonsekwentne dzialania wladz. epidemia trwa juz dostatecznie dlugo i jezeli parlament nadal nie jest zainteresowany zamiana watpliwych co do legalizmu zarzadzen na akty ustawodawcze tzn ze chaos w temacie jest wladzy na reke

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-08-2020 [00:13] - Imć Waszeć | Link:

Tak, tylko że na Białoruś nie walą setkami tysięcy gastarbeiterzy z całej Europy i paru innych kontynentów, zaś białoruscy urzędnicy i biznesmeni powiatowi nie wożą się po Egiptach, Sri Lankach, Stanach czy Brazyliach. A w Polsce tak. To są kompletnie różne okoliczności, żadnych normalnych korelacji, stąd statystyki zawsze będą zafałszowane. Podobnie do tych porównań śmiertelności koronawirusa do sezonowej grypy. Czy ktoś zrobił statystykę śmiertelności jakiejś grypy przy zastosowaniu lockdownu, szpitali tylko dla zagrypionych, kwarantanny podejrzanych o nosicielstwo i nakazu zakładania maseczek? No właśnie.

A to, że chaos jest władzy na rękę, to zupełnie osobna kwestia. Każdy cwaniak wykorzysta okazję, która się sama nadarzy. Już dawno pisałem, że trzeba wszystko skodyfikować, zapisać jako procedury wykonawcze dla poszczególnych służb, struktur i pionów państwa, żeby były jasne i do wglądu. Natomiast JK zamierza chyba do śmierci wszystkim ręcznie kręcić, jak pralką Franią, a potem to niech i będzie sobie Potop. Każda ustawa, która nie znajdzie się w określonym kontekście z zastrzeżeniami typu sytuacja plus procedury i czas, zostanie bezwzględnie wykorzystana przez POlszewików do zniszczenia Polski i PIS-u, bo to są cwaniacy. Wystarczy, że się naczelnik przeziębi, a skórki od bananów teraz leżą wszędzie, i wyłoży się na pysk cała Polska. Tyle będzie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-08-2020 [20:41] - Marek1taki | Link:

Przykro mi ale nie możemy się zawsze zgadzać;-)
Pierwszy filmik jest mi znany. Zgadzam się z tym.
Ad1) Jest choroba na miarę grypy. Najbardziej wiarygodne dane dostarczył Diamond Princess. http://www.bibula.com/?p=112908
Nawet jeśli więcej niż silna grypa to nie było i nie ma powodów do podjętych działań. Nie zgadzam się z wyliczeniem Matki Kurki - nie ma chorych bezobjawowych i zachorowalność dotyczy przypadków z objawami a śmiertelność to liczba zmarłych chorych do wszystkich chorych zatem 7:387=1,8% a nie 7 z wszystkich na statku (0,18%) To i tak niewiele biorąc pod uwagę nieznany ale przewidywalny skład wiekowy wycieczkowca.
Ad2) Nie wiem czy każdy czy 99% ale media tropiły zgony młodych zdrowych ewidentnie pod tezę, zapominały powiedzieć, że 21 latek z Włoch miał ostrą białaczkę, a 18-latek z polskiego DPSu miał mózgowe porażenie dziecięce i przyjęty był do szpitala w dość dobrym stanie. To zresztą typowe niedomówienia.
Nie jest to niczym zaskakującym, że ludzie z graniczną wydolnością wielonarządową i pod wpływem urazu chorobowego przechodzą w niewydolność, że angiopatia niezależnie czy na tle cukrzycy, miażdżycy czy innej powoduje niedokrwienie, niedotlenienie i sprzyja rozwojowi infekcji.
Ad 3) Wynika z powyższych - należy dostosować prędkość do warunków jazdy.
Ad4) Mowa o sekcji zwłok - opisuje co widzi i nie w uchu tylko w płucach. Koronawirus wywołuje zapalenie śródmiąższowe, być może ktoś rozpozna różnice gołym okiem na sekcji. Radiolodzy widzą takie różnice, nie  udało mi się dowiedzieć dlaczego na rtg klatki koronawirus nie jest widoczny.
Ad5) Nie ma takiej epidemii jak ją malują. Jest pandemia w sensie socjologicznym, politycznym, gospodarczym nie medycznym bo to nie wirus ją powoduje tylko socjotechnika.
Panika na polu walki też powoduje zgony.
Ad6) Proszę być też ostrożnym wobec domokrążców z TV i ośrodków władzy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-08-2020 [00:11] - Imć Waszeć | Link:

Ad.1 zatrucie pokarmowe i borelioza, to choroby powodowane przez bakterie. Ale chyba nikt nie powie, że borelioza to tylko takie lekkie zatrucie? Podejrzewam, że przy zastosowaniu analogicznego aparatu statystycznego jak w przypadku owego statku wyjdzie, że zatrucie żołądkowe i jelitowe ma większą śmiertelność. Te liczby nic nie powiedzą, dopóki nie stworzy się adekwatnego modelu do porównań. Jednym z argumentów może być np. fakt, że na statku byli ludzie dobrze sytuowani, dobrze odżywiający się, mający dostęp do prywatnej medycyny, aktywni życiowo i wypoczęci. Gdy weźmiemy do porównania robotników fabryk, którzy źle się odżywiają, piją, niedosypiają, mają dostęp tylko do podstawowych usług medycznych i wiele zlekceważonych symptomów chorobowych, to procent ten znacznie urośnie. Tak było we Włoszech i w Hiszpanii, Brazylii oraz USA. To nie był inny wirus, tylko inna próbka.
Ad.2: Media przestały tropić takie sensacje w momencie, gdy zaczęli umierać dwudziesto- i trzydziestolatkowie o braku wskazań chorobowych. Problem jest tylko z dotarciem do tych statystyk z powodu RODO, CIOTO i SMRODO. Ponadto choroba towarzysząca towarzyszy innej chorobie towarzyszącej. Wszystkie choroby człowieka chorego są towarzyszące bez wyjątku. Można więc domniemywać, że któraś zabije pierwsza. Takie ekscesy trzeba by modelować na hipergrafach, a nie grafach, więc zalatuje wysoką matmą przewyższającą zdolności statystyków ;)
Ponadto zwłóknienia w płucach, o ile dobrze słyszałem, są raportowane u osób mających negatywne testy, więc raczej jest to psychotyczna reakcja układu odpornościowego.
Ad.3: Najlepiej tymi słowami uspołeczniać cwaniaczków z miodem w uszach, a NA PEWNO się przejmą i radykalnie zwolnią ;)) Dziś widziałem idiotę w jakimś metalicznym Dojcz-Lambordżini na alusach (bo takie uwielbiają ludzie z mniasta;), jak przypruł setką w uliczce, gdzie jedna strona służy do parkowania i otwarcie drzwi jest czasem problematyczne, zaś przez jezdnię zygzakiem chodzą ludzie za swoimi sprawami oraz dzieciaki ze szkoły. I tak JEST od 100 lat, każdy to wie, prócz tego idioty.
Ad.4: Na RTG nie widać bardzo wielu rzeczy, np. sporych granulek i małych wysięków. Wiem bo mama ma na okrągło badane płuca m.in. na Szaserów, a kuzyn po wypadku miał urwany koniuszek płuca.
Ad.5: Już napisałem, że tu nie chodzi o żadną pandemię, tylko o różne okazje przy okazji pandemii. Gdyby to była dziura helowa w piekle, też by nawijali i straszyli.
Ad.6: Do wszystkich mam ograniczone zaufanie, a zwłaszcza do mediów, polityków i celebrytów.

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-08-2020 [09:11] - Marek1taki | Link:

Ad1) To są słuszne uwagi ale w wypadku koronawirusa mające małe znaczenie. Robotnicy z północnych Włoch nie wpłynęli na statystykę w ogóle.
Problem, że tylko ta statystyka z wycieczkowca ma cechy wiarygodności. Inne próbki? Oczywiście, bo inne wirusy i inni ludzie ale nie zrobiono i uporczywie nie robi się badań epidemiologicznych adekwatnych do sytuacji, a w każdym razie nie publikuje się. "Wymazywanie" - słowo zrobiło karierę -  ochotników bezobjawowych to śmiech i socjal. Bada się za to górników pod potrzeby klimatycznej zdrady państwa.
Ad2) Nie ma takich sytuacji, że umierają ludzie w każdym wieku. I wiadomo dlaczego są nieliczne wyjątki - te tzw. choroby współistniejące, które sprawiają, że ktoś z terminalną chorobą nowotworową jest zaliczany do statystyki koronawirusa. Nie wspominając o zagranicy gdzie, gdzie do statystyki kwalifikuje się zabitych z broni palnej.
Powyże opisałem sytuację znaną z telewizji, gdzie zgon u osiemdziesięciolatki zaliczono na koronawirusa mimo braku objawów, a naocznych świadków była zdrowa, mogła mieć zawał, udar mózgu anie nie zapalenie płuc spowodowane koronawirusem, które rozwinęło się we śnie. To świadczy o poziomie manipulacji statystykami zarówno śmiertelności jak i chorobowości.
Ad3) Ale nie dostosował - zabrać wszystkim kluczyki od aut, albo przesadzić na elektryczne sterowane odgórnie? Min.zdrowia też nie dostosował prędkości do warunków epidemiologicznych ani nawet nie popatrzył na licznik tylko grzeje z restrykcjami pod myśli, które słyszy od anonimowych ekspertów podobno epidemiologii.
Ad4) Klasyczne objawy zapalenia śródmiąższowego płuc (takim jest też spowodowane covid-19) to duszność, brak zjawisk osłuchowych i obraz mlecznej szyby w rtg klatki. W tej infekcji w rtg nic nie widać za to burzliwe zmiany w TK. Po prostu nie wiem dlaczego ale tak jest.
Ad5) Zgoda
Ad6) Zgoda
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-08-2020 [19:40] - rolnik z mazur | Link:

@ Imć
jest wojna prowadzona innymi metodami.  I co do tego nie ma  wątpliwości. Co będzie na jesieni Bóg raczy wiedzieć. Pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-08-2020 [20:01] - Imć Waszeć | Link:

Jak nam ten spowszednieje to jesienią dorzucą kolejnego udając głupa, bo "kto im co zrobi?" Problem w tym, że została przesunięta granica wojny hybrydowej i pojawienie się kolejnego koronawirusa może nie wzbudzić pożądanej tu czujności. Właśnie negacjoniści zajmują się tematem obniżania czułości systemu, gdy tymczasem sztaby kalkulują spokojnie za i przeciw, oraz jak się zabezpieczyć, żeby straty własne były dużo mniejsze niż wroga. To nie muszą być Chiny, a na przykład Korea albo inny Liban. Ludzie są już przecież przyzwyczajeni, że wirusy się pojawiają "naturalnie" i to są "zwykłe grypki", więc sruuu spod serca... ;) A że będą powikłania w jakiejś trzustce, które wyjdą po 10 latach lub w przyszłym pokoleniu? Przecież to też "tylko zwykła grypka" :)))

Jeszcze raz polecam przeczytanie prac na temat wykorzystywania wektorów wirusowych np. jako szczepionki nowej generacji, albo do precyzyjnego dostarczania brakujących genów w jakieś miejsce. Może jakiś Kim dostarczy nam w pakiecie raka albo usunie produkcję insuliny, a my będziemy się cieszyć jak debile ze zwykłej "grypki". :/

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-08-2020 [20:45] - Marek1taki | Link:

Tej wersji nie można bagatelizować, ale nic jej obecnie nie potwierdza, tymczasem rząd w ogóle nie bierze jej pod uwagę za to swoimi działaniami "wyczerpuje znamiona" kolaboracji z deep state.
Może też być dogrywka po skłóceniu społeczeństw i państw.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-08-2020 [23:02] - Imć Waszeć | Link:

Potwierdza wysyłanie dziwnych nieznanych nasion z Chin. Mogą to być równie dobrze znane warzywa, ale tak zmodyfikowane genetycznie, żeby się skrzyżowały i osłabiły całą populację danych warzyw na kontynencie północno-amerykańskim. Jak nie w tych przesyłkach, to w kolejnych po oswojeniu ludzi ze zjawiskiem "dość dziwnym". To typowy podręcznikowy arsenał środków różnych złoczyńców, służb i loży. Nie muszą ze sobą wcale współpracować, tylko rywalizować, a efekt będzie taki sam. Zresztą dotychczas nikt nic nie wie o co chodzi. Czy ktoś w ogóle jeszcze nad tym panuje, czy ktoś się jeszcze zna na niecności innych, obok pisania peanów na cześć nowoczesnej metody edytowania genotypu pod nazwą CRISPR/CAS? Zakładanie dobrej woli u innych, to jak własnoręczne zakładanie sobie chomąta do ciągnięcia jego wozu. Nie ma czegoś takiego jak platoniczna miłość wszystkich ludów ziemi. Poza tym jakie deep state? Mamy co najmniej dwa wrogie obozy, które nigdy nie będą ze sobą współpracować na równorzędnych zasadach. Rząd jest dokładnie między młotem a kowadłem i za wszystkie usługi jest jakaś cena. To zrozumiałe. Z tym, że trzeba swój rozum mieć. Żydzi też chcieli wejść w d.. Hitlerowi i grzecznie czekali w gettach (chronili się przed Polakami, jak dziś twierdzą i ja w to wierzę;) na podstawienie pociągów z kuszetkami i Warsem do nowej autonomii, Ziemi Obiecanej. Niejeden z nich dumny z niemiecko brzmiącego nazwiska uwijał się jako piąta kolumna, inni klaskali na wejście Armii Czerwonej wiedząc o pakcie z Hitlerem. Takie są fakty. Z tego powodu dziś nie można już być aż tak głupim. Ten kto zdobędzie przewagę, wyrzuci z sań każdy balast. Do zdobycia przewagi użyją także wirusów i mutacji. A że zniszczą przy tym gatunki roślin dających żywność? (Monsanto to nie próbowało niszczyć i patentować?) A może i człowieka? A po co zamrażają już dziś nasiona wszystkich roślin i komórki jajowe wszystkich zwierząt? Po co wszystko sekwencjonują i rozwijają technologie syntezowania organizmów gen po genie (sztuczna bakteria, sztuczny grzyb)? Po co ten cały cyrk z transhumanizmem i dostosowywaniem człowieka do lotów w kosmos i życia na Marsie (Elon Musk)? Bo wiedzą, że jak coś już będzie pod ręką, to jakiś dureń kiedyś to wykorzysta. Tak jak cenzura internetu przez wolnościowe liberalne korporacje USA i chiński Vortex. Wiedzą to, bo po prostu sami to zakładają lub planują strategicznie. No właśnie. Jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

05-08-2020 [21:57] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Imć Waszeć, dot. komentarza z 16,49
Oczywiście. Jeżeli tę świadomość posiadzie polskie społeczeństwo, a rzad poprze finansowo, dopiero wówczas powstanie prawdziwa tarcza antykryzysowa.
A tak nawiasem mówiac, siła odzewu na mój wpis, mówi sama za siebie. Tak, "Trzeba zrozumieć jedną arcyprostą rzecz..."

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-08-2020 [17:54] - NASZ_HENRY | Link:

Właśnie druga fala gospodarkę rozpierdala ☺
 

Obrazek użytkownika angela

05-08-2020 [22:18] - angela | Link:

Ile wypowiedzi, tyłu filozofów. 
Anarchia pachnie  niektorym.
Tylko prawda jest taka, ze maski nosić trzeba, odleglosc zachowywac,  a mandaty, jak widać z powyższej dyskusji są niezbędne,  dla "uswiadomienia" niektórym,  , że zaraza  jest.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-08-2020 [22:29] - Pani Anna | Link:

@angela
głupota też jest, jak wynika z komentarza. Doczekamy się w końcu pierwszego wpisu pani "blogerki"?

Obrazek użytkownika angela

06-08-2020 [10:17] - angela | Link:

@Anna, a któż broni Annie założyć  bloga również, a nie ujadać z zazdrości,  jak burek zza plota. 
Widzę,  że Anna celuje od razu na funkcję moderatora , tak 'wyniosła' postać,  przynajmniej za taką się uważa, chce dyktować,  kto i kiedy będzie pisał. 
Proszę się najpierw samej  'wykazac', a potem żądać od innych.

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-08-2020 [11:12] - Pani Anna | Link:

@angela
ja najpierw po pierwsze przeczytałam regulamin. Po drugie, nie będę zakładała bloga tylko po to,żeby komentarze ukazywałay się poza kolejnością, po tylko taki jest cel utrzymywania "bloga" Angeli. Dziwne, że tak reulaminowa osoba, prawa i sprawiedliwa pozwala sobie na takie drobne oszustwa. Tak to się właśnie zaczyna, jak mówią, od rzemyczka do koniczka. Zawsze mnie zaskakuje jak to jest, że osoby, które najbardziej ujadają na grzychy i zaniedbania innych same nie są lepsze.

Obrazek użytkownika admin

06-08-2020 [11:20] - admin | Link:

Pani Anno, tłumaczyłem w czym rzecz. Proszę się Angeli nie czepiać. Ileż można 

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-08-2020 [11:26] - Pani Anna | Link:

@admin
nie otrzymał m odpowiedzi na bardzo proste pytanie, czy moge założyć bloga tylko po to, żeby komentarze ukazywały się szybciej, czy nie. Prosze mi nie pisać, że regulamin nie jest dla kometatorów. Jest dostepny i widoczny dla wszystkich, więc mam prawo wiedziec. Albo NB trzyma jeszcze jakiś poziom, albo nie. 

Obrazek użytkownika angela

07-08-2020 [13:04] - angela | Link:

Anna, "czepiła się, jak pijany plota".
Anna niech sobie robi, co chce i nikomu nie dyktuje.co ma robić. 
A bloga lepiej niech nie zakłada,  bo ten wsciekły bełkot Anny  trudno będzie komentować. 
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-08-2020 [10:13] - Marek1taki | Link:

@Angela Smaczek dla ORMOwców, żeby wiedzieli, że żyć warto i, że wśród lekarzy stara wiara trwa na posterunku
https://www.pch24.pl/lekarka-k...

Obrazek użytkownika angela

07-08-2020 [12:56] - angela | Link:

@Marek, no i prawidłowo, albo rząd rządzi, o co się tak bardzo wszyscy upominają, albo nie,