A JEDNAK POWSTAL NAROD...

A JEDNAK POWSTAŁ NARÓD!
Dziwnym trafem Słowacki jakby przeczuł te wielkie dni polskich elekcji  np. wybory w r.2015 i te prezydenckie z 12 lipca 2020 w tym krótkim wierszu – „Powstał naród wykonawca...”:     
                        Powstał naród wykonawca,
                        Ręka świata – i miecz Zbawca,
                         Zatrząsł twierdzą i ła[m1] ńcuchem,
                         Serce rozgrzał – ruszył Duchem.
I tak się stało, w r.2015 naród zatrząsł twierdzą PO-PSL ( stąd jej nieustanny skowyt i wycie w Sejmie, bo nie mają argumentów!), a dziś zatrząsł resortem, który wystawił do prezydentury Trzaskowskiego, a ten  podczas kampanii pobrzękiwał łańcuchem, gdyż zamierzał zarzucić go nam znowu na szyje...Groził przecież, że wypali żelazem to wszystko, czego dokonał PiS! Groził więc nowy zamach na polskość, tymczasem frekwencja znowu nie była olśniewająca, choć lepsza niż w pierwszej turze. To zdumiewa, bo Trzaskowski nie ukrywał swoich zamiarów, a znano też marny bilans jego przydentowania w stolicy. Ale warszawiacy to specyficzny gatunek wyborców, a jeszcze różne „profesory matczaki” ( ten ci z UW) zatruwali studentów nienawiścią do PiS-u. W skali kraju natomiast „popularność” kandydata PO tłumaczy się wigorem sitw ( pisał o nich już dawno Ziemkiewicz) i samorządów, kokietowanych mocno przez Trzaskowskiego. Oczywiście nie zabrakło głosów aferzystów i wszelkich zwolenników korupcji ( w tym np. komorników), którym nie pasuje reforma Temidy. Sam Trzaskowski wrzeszczał, że wyprowadzi na ulice 9 milionów, aby ...bronić sądów! Przed czym ? Przed demokratyzacją, lecz UE i układ postkomuny w Polsce uważają, że sądom grozi teraz utrata... niezależności(!?). Tak perfidne przekłamanie, powtarzane wielokrotnie przez polityków PO, musiało zatruć umysły wielu wyborców, którzy już zapomnieli jak za rządów PO-PSL premier Tusk atakował Centralne Biuro Antykorupcyjne. I dlatego zebrało się Trzaskowskiemu aż 49.4%, albowiem czujność wyborców była słaba, a elektorat układu zmobilizowany. Zjawisko niezwykłe, oto polityczny awanturnik, baciar i notoryczny kłamca uzyskał tak wysoki wynik! ?  Okazało się, że w tej III RP zwolenników kłamstw nie brakuje.
A trzeba koniecznie przypomnieć analizę dr Janusza Szewczaka z roku 2014 – „Kłamstwo stało sę metodą rządzenia w III RP” – która dotyczy oczywiście okresu rządów koalicji PO-PSL. Opublikowana 7 stycznia 2014 godna jest ponownej lektury, gdyż przedstawia i obraz wyprzedaży Polski. Bardzo polecam ten artykuł, ponieważ chyba zapomniano już o rozmiarach korupcji i bezprawia za rządów PO-PSL. I ta amnezja tłumaczy pewnie tak dobry wynik Trzaskowskiego. Jego koneksje z resortem PRL-u  jakby nie alarmowały wyborców ?  Przedziwne, Polacy jakby zapomnieli o zbrodniach PRL-u, a było ich tyle, że można nimi obdarzyć ze trzy narody! Dziwi więc, że w ogóle głosowano na Trzaskowskiego, wydmuszki starego resortu, który tyle zła wyrządził Polsce. Czy Polacy naprawdę o tym zapomnieli, czy po prostu zachowują się jak ciepłe kluski ?  A w ogóle powinno się uchwalić ustawę wykluczającą z polskiej polityki potomków peerelowskiego resortu, w przeciwnym razie grozi nam stale degradacja budowanej z takim trudem demokracji.
     Kandydatura Trzaskowskiego była ogromnym zagrożeniem dla demokracji, a on sam był ( i jest ) koniukcją trzech partii politycznych wrogich Polsce i marzących o władzy totalnej. Jako Tusk-bis reprezentował PO, jako Czarzasty-bis ( czy Miller-bis) reprezentował Zjednoczoną Lewicę ( w tym SLD), a jako Biedroń-bis stał za postulatami Wiosny. W zasadzie był też i związany luźno z partią Hołowni, partią wielce tajemniczą, bo mimo swoich zapewnień o niezależności, była właściwie cieniem Platformy. Natomiast konfederatom z Bosakiem bliżej było do PiS-u, lecz mieli pewne żale do Dudy, w sumie jednak częściowo go wsparli. W drugiej turze pozostałe partie poparły wodza Rafała, aby wykoleić rząd Prawa i Sprawiedliwości. Siła złego na jednego – na prezesa Kaczyńskiego, który rzekomo rządzi Polską, a wszyscy widzą od conajmniej trzech lat, że naprawdę rządzi Andrzej Duda. Ta antypisowska obsesja jednak zjednoczyła w wyborczym wysiłku wrogów Polski, jednak nie dali rady. Bo czuwał „naród wykonawca” i choć Duchem ruszył nie do końca, to wystarczyło. Zwycięstwo było na granicy ryzyka, dlatego w przyszłości szanowni wyborcy PiS-u i ci co się wahają powinni masowo ruszyć do urn, p;onieważ stawką był los Polski. Ale i los dzieci, zagrożonych chorymi pomysłami LGBT, którym sprzyja Trzaskowski. Dlatego choćby z troski o przyszłe pokolenia Polacy powinni zawsze dbać o wysoką frekwencję w wyborach i głosować na taką partię i takiego Prezydenta, który broni rodzin i dzieci czyli tkankę narodu. Albowiem broni esencji narodu! Dziś taką partią jest bez wątpienia PiS i Andrzej Duda.
   Na zakończenie wspomnę, że w mediach światowych ( także na antypodach) pojawiły się ( jak zwykle) śmieszne i fałszywe komentarze na temat kampanii wyborczej i obu rywali do prezydentury. Polemika z nimi byłaby daremna, oznaczałaby też spieranie się z ludźmi złej woli. Bo jak rozumieć taką bzdurę, że nad kampanią wyborczą w Polsce unosiły się widma Żydów, ludzi LGBT i Niemców ( „The Australian”, 14 lipca 2020, str.8) ?? Nie muszę nikomu w kraju tłumaczyc jak bylo naprawdę, a redakcjom sterowanym przez centralne lobby po prostu nie warto. Zostańmy z Duchem Świętym, który w momentach decydujących porusza narody.
                                                                                                                  Marek Baterowicz
 

 [m1]
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

15-07-2020 [08:48] - angela | Link:

A tak się napracowali, ilu egzotycznych 
"kandydatów" wystawili, od prawa do lewa, zeby
wyzbierac wszystkie głosy, płaczący pastor nawet, tyle kasy zaangażowano,  z panem kopertą i senatem nawet, tvn grzaly całą prawdę, cała dobę,   trzaskowianki po cholewy, 
i... TRZASŁO  z wielkim hukiem., aż się fetor trzaskowianki po świecie roznosi. 
Juz Bruksela i inne swiatłe komitety protestują przeciw takiej niesprawiedliwosci. 
A tak się napracowali. 😹🙈🙊

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-07-2020 [17:48] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Admin
zapewne nie czytuje wszystkich komentarzy,bo inaczej zauważyłby,że znana tu "komentatorka" Angel lubi wklejać coraz częściej swoje poprzednie "komentarze", być może z braku pomysłu na nowe.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-07-2020 [18:12] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Dr
tym razem rozpoczął z grubej rury literackiej wykorzystując ś.p..Juliusza Słowackiego z tymi rękami świata i mieczami Zbawcy,ale zaraz potem wszedł w stare koleiny Urbanowego i sowieckiego stylu i języka.  Daje więc coraz częściej do zrozumienia,że niema zamiaru pisać polemicznie,merytorycznie i rzeczowo,bez tych  wszystkich prostackich inwektyw,ale autorytarnie (co nierzadko brzmi dość groteskowo), co wyklucza w zasadzie jakiekolwiek komentarze, co zresztą widać po ich malejących stale ilościach.Widocznie na skutek znacznie zaawansowanego wieku posuwa się coraz bardziej do pouczania Polaków,choć od kilku już dekad nawet nie był w swojej byłej ojczyźnie. No i te jego wiadomości o faktycznej sytuacji w polskiej polityce: nie rozumie dlaczego Trzaskowski był o włos od zwycięstwa i przegrał z ogromną maszyną państwową zaangażowaną mocno w kampanię,albo też z całą powagą plecie takie dyrdymały, że Polską rządzi wyłącznie Duda (nawet nikt w PiS w to nie wierzy),a Kaczyński pewnie siedzi cichutko ze swoim kotem i się nie wtrąca. Tak właśnie bywa,gdy sędziwie podeszły starzec uważa siebie za wszechwiedzącą wyrocznię, która może, a nawet powinna pouczać wszystkich wokół.
Z poczuciem kończącego się komentowania tych żałosnych tekścideł
kłaniam zniesmaczony

Obrazek użytkownika sake3

15-07-2020 [19:06] - sake3 | Link:

Znam wiele jeszcze bardziej żałosnych tekścideł,a wszystkie pańskie.Co gorsza wszystkie jednakowe i na jedno kopyto.Ale niech Pan pisze i to jak najwięcej.Nic tak na zdrowie nie wpływa jak smiech,nawet Lili i Pusia się turlają ze śmiechu.A pani Angela świetnie pisze i co najważniejsze prawdę.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-07-2020 [02:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

Filozofia Baterowicza prosta jest.
On płacący podatki w Australii, nie ponoszący żadnych konsekwencji decyzji rządowych w Polsce, domaga się rozwałki tych, którzy nie głosują zgodnie z jego baterowiczowską logiką,
Domaga się ich rozwałki pomimo tego, że płacą podatki w Polsce i ponoszą konsekwencję decyzji rządowych w Polsce.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

16-07-2020 [16:49] - hr.Levak-Levatzky | Link:

I w dodatku pluje na tych.korzy w PRL żyli i coś tam osiągnęli czy do czegoś doszli,bynajmniej nie dzięki pzpr, nazywając ich pogardliwie "peerelczykami". A sam prawie wszystko zawdzięcza tej PRL: studia,zawód,wydawanie swoich książek,wyjazdy na Zachód, w tym na stypendia. Nie mówiąc już o innym "peerelczyku",a jego bogu,Kaczyńskim,który w PRL nawet doktorat zrobił.

Obrazek użytkownika paparazzi

17-07-2020 [17:22] - paparazzi | Link:

Nie, pan Baterowicz pluje na komunistyczne niereformowalne istoty. No popatrz "dojść do czegoś" można rożnymi drogami ale to nie jest temat do rozważania. W PRL tfu, można było dostawać dyplomy nie będąc łachudrą , tak delikatnie, mało tego tak jak mój Ojciec, to dopingowało do jeszcze większej wiedzy żeby nie można było podważyć nieuctwa. Oczywiście nie mowie o Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu-Leninizmu. Dzieki twojej filozofii trzeba całować buty bolszewikom bo mogli zabić a nie zabili! Kłaniam się waszym słowem zniesmaczony;-).