Czy przyszła kolej na Polskę?

Niektórzy twierdzą, że służby specjalne obcych państw starają się wpływać na wybory prezydenckie w Polsce. Czy rzeczywiście? Dlaczego np. władze amerykańskie, niemieckie lub rosyjskie miały by się polskimi wyborami interesować, skoro mają wiele, wydawałoby się, istotniejszych spraw godnych uwagi?

Podczas gdy tutaj sobie rozmyślamy i debatujemy przy kawie i ciastkach, kogo wybrać na polskiego prezydenta, za oceanem już całkiem otwarcie pisze się o działaniach Putina w celu przejęcia kontroli nad Ukrainą, Polską i krajami bałtyckimi. Oczywiście, że nie grozi nam inwazja sowieckich czołgów. Nic bardziej mylnego. Władze w Moskwie znają dużo nowocześniejsze i skuteczniejsze metody na podporządkowywanie sobie innych krajów. A nie jest żadną tajemnicą, że rosyjskie działania od dawna ukierunkowane są na rozszerzanie stanu posiadania na zachodzie, czego przejawami były inwazje rosyjskich czołgów na Gruzję i zielonych ludzików na Ukrainę.

Powszechnie wiadomo też, że aby osiągnąć cel, Putin od wielu lat buduje potężną armię trolli działających w mediach zarówno tradycyjnych jak i elektronicznych. Według określonych źródeł, swoją internetową armię Putin skierował ostatnio na odpowiednie wykorzystanie pandemii koronawirusa tak, aby zdestabilizować sytuację w naszym regionie.

Jednym z celów skutecznie osiągniętych było storpedowanie procesów demokratycznych. W Polsce udało się to Putinowi zrealizować niezwykle pomyślnie - wybory prezydenckie planowane w maju, gdy opozycja w Polsce nie była przygotowana do politycznej walki o najwyższy urząd, nie odbyły się. Zasłużyli się tutaj też marszałek Grodzki i tajemnicza postać Jarosława Gowina. 
Stworzona została również postać Hołowni, aby odciągnąć przynajmniej część katolików od prawicy i obozu prezydenta, a następnie przerzucić ich poparcie na tego „właściwego” kandydata, na jakiego, bez wcześniejszego myku z Hołownią, katolicy nigdy by nie zagłosowali.

W tym samym czasie, jak podaje The Hill, zadaniem sterowanych na Krymie trolli było nadszarpniecie zaufania społeczeństw do systemów opieki zdrowotnej, oraz przedstawienia działań władz jako niehumanitarnych. Do tej narracji odniosła się opozycja w Polsce, z Trzaskowskim agresywnie atakującym polski rząd i ministra odpowiedzialnego za służbę zdrowia.

Prosty i oszczędny finansowo plan, zaprojektowany poza granicami naszego kraju, ciągle jeszcze może się udać. Wystarczy, że wybory wygra Trzaskowski. W wielu stolicach będą wtedy strzelały korki od szampanów. Polska, jak to mówi Tusk, nie będzie już więcej izolowana na arenie międzynarodowej. Polska będzie ponownie podporządkowana „arenie międzynarodowej".

Jak powiedział kiedyś prezydent Kaczyński: „Dziś Gruzja, jutro Ukraina, a później może i czas na mój kraj”.

Czy właśnie przyszła kolej na Polskę? Dowiemy się 12 lipca.

=====
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

03-07-2020 [13:18] - angela | Link:

Ojej, na Polskę parol to oni mają pewnie cały czas,  tylko najpierw muszą unieszkodliwic niektórych, żeby Polska nie miała za bardzo wsparcia. Ukraina dobrze się broni, przy wsparciu USA i Polski. To doskonały bufor dla Polski. 
A i destrukcja wewnetrznych szkodników idzie opornie, bo jelopy,  a  rząd i prezydent w swoich dobrych decyzjach ,    sukcesywnie strzepuje robactwo, i  Polska idzie do przodu coraz bardziej wzmocniona.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

03-07-2020 [17:04] - Piotr Węcław | Link:

I należy mieć nadzieję że to się nie zmieni. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-07-2020 [15:44] - Marek1taki | Link:

"Zasłużyli się tutaj też marszałek Grodzki i tajemnicza postać Jarosława Gowina. "
Nic by nie zrobili gdyby zdymisjonować Szumowskiego a nowy minister ujawnił brak podstaw do propagandy pandemii.
Od razu widać kto ważniejszy: prezydent czy min. zdrowia.
Służby nie muszą być putinowskie by planować na pokolenie do przodu.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

03-07-2020 [17:02] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Ta kwintesencja spiskowej teorii dziejów skierowana jest chyba do takich ludzi,jak komentująca tu Frau Angela,bo przecież nikt myślący w takie bzdety nie uwierzy...

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

03-07-2020 [18:30] - Piotr Węcław | Link:

Niektórzy z braku argumentów przypisują innym "teorie spiskowe". Wszystko o czym piszę w tekscie jest oparte na informacjach z amerykańskich mediów mainstreamu.

Obrazek użytkownika Jan1797

03-07-2020 [20:35] - Jan1797 | Link:

 Hr.proszę mi wskazać jakiekolwiek informacje kluczowe dla naszego bezpieczeństwa
w niemieckiej prasie wydawanej na terytorium Polski. W jakim celu komentatorzy
nie śmiem użyć słowa dziennikarze, mając dostęp do kluczowych informacji kierują
dyskusję na tor oklepany i wcale topowy? Dzisiaj spotkałem się z takim oto stwierdzeniem;
"przekop ułatwi dostęp strategiczny do obwodu kaliningradzkiego".
Przekop, kajakowo - żaglówkowy?
Tu i w agresji opozycji zawiera się moi drodzy jasność decyzji naszego wyboru.
Hr. zrobi jak uważa.

Obrazek użytkownika mmisiek

03-07-2020 [19:49] - mmisiek | Link:

"W Polsce udało się to Putinowi zrealizować niezwykle pomyślnie - wybory prezydenckie planowane w maju, gdy opozycja w Polsce nie była przygotowana do politycznej walki o najwyższy urząd, nie odbyły się"

Więc Szumowski to człowiek Putina? W takim razie premier chyba też, bo przez cały czas udzielał mu tzw. "pełnego wsparcia".
Różne hipotezy można znaleźć, ale takiej chyba jeszcze nie było.
 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

03-07-2020 [22:06] - Piotr Węcław | Link:

Proszę nie przekręcać faktów.  To Grodzki uniemożliwił wybory ponieważ nie dopuścił do głosowania w Senacie nad formą wyborów minimalizujaca ryzyko zarażenia koronawirusa.  Gdyby nie Gowin i Grodzki bylibyśmy już dawno po wyborach.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-07-2020 [22:55] - Pani Anna | Link:

Rozumiem, że PIS nie był świadomy tego, że istnieje Grodzki, 30dniowa obstrukcja w senacie i nikt tam nie potrafi policzyć do 100? W takiej sytuacji Putin nie musi się wysilać.

Obrazek użytkownika mmisiek

03-07-2020 [22:55] - mmisiek | Link:

Jeśli rzeczywiście mamy trzymać się faktów, to faktem podstawowym jest to, że forsowanie wyborów 10-go maja od początku znajdowało się na kursie kolizyjnym z jednoczesnym nakręcaniem pandemicznej histerii. To musiało skończyć się klapą i tak się właśnie skończyło.
Grodzki z Gowinem już tylko weszli na grunt uprzednio przygotowany przez dwóch innych ewangelistów. Taka jest chronologia i nic się na to już nie poradzi.
 

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2020 [23:27] - Jabe | Link:

Grodzki nie miał wpływu na organizację wyborów. Mam nadzieję, że winni temu spiskowcy pójdą kiedyś za kratki.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

04-07-2020 [07:47] - Piotr Węcław | Link:

Komentarze od Jabe zawsze cieszą, swiadczą bowiem, że tekst trafił tam gdzie miał trafić.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-07-2020 [01:42] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Autor, @mmisiek
To oczywiście nie jest spiskowa  teoria dziejów. A może autor tekstu znowu się powoła na mainstreamowe media amerykańskie?

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

04-07-2020 [07:45] - Piotr Węcław | Link:

Nie, tym razem powołam się na Marka Twaina (można sprawdzić w internecie kto to był), i zacytuję: "Łatwiej ludzi oszukać, niż przekonać ich że zostali oszukani" :)

Obrazek użytkownika angela

05-07-2020 [00:42] - angela | Link:

Kandydat z "opozycją",  to już od rozumu odchodzą. 
Zamiast mowic o programie, to hejtują na PREZYDENTA. 
Ostatnio sie Kaczynskiego czepili.
Tusk agituje Konfederscję dla Rafala,  swojego zastępcy,  a Rafał krzyczy, że on nie polityczny, nie, z księżyca dopiero co spadł, on nie partyjny.  A chórek wyje   łaaałlll.
Co nimi powoduje , ten szał walki bez zadnych regul.???
Ruski kij, czy marchewka. 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

05-07-2020 [07:42] - Piotr Węcław | Link:

Boleszewickie kije i marchewki :)

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

06-07-2020 [01:45] - hr.Levak-Levatzky | Link:

A Pan Autor, jak widać, ma bolszewickie pojęcie o opozycji demokratycznej; wsjech pod stienku i po sprawie - nieprawdaż?