Taktyka fanatyka

 

Na długo przed wyborami wiadomo było, że w przypadku drugiej tury kampania wyborcza będzie niezwykle brutalna, bo teraz obowiązuje wyłącznie zasada – cel uświęca środki.
Oba przeciwstawne ugrupowania polityczne praktycznie walczą o życie.
Reprezentują tak odmienne wizje przyszłości i filozofie polityczne, że musi dojść nie tylko do wygranej, lecz do ostatecznego zniszczenia przeciwnika.
Tę destrukcję zobaczyliśmy już po wynikach pierwszej tury, gdzie ludowcy z Kosiniakiem Kamyszem i lewacy z Biedroniem praktycznie odchodzą w niebyt. Coś w to miejsce powstanie, lecz nie będzie to już SLD i PSL jakie znamy od dziesięcioleci.
 
Walka na takim etapie poprzez frontalny atak, jest raczej oznaką głupoty.
Nie wiem, kto jest głównym doradcą Trzaskowskiego, lecz jest to człowiek kiepsko znający polskie realia. Generalnie Polacy cenią sobie wiarygodność i nie lubią kłamstwa, obłudy i ludzi co godzinę zmieniających poglądy. To nie naród z pamięcią rybki w akwarium. A jeżeli ktoś nawet zapomniał, to nie ma wątpliwości, że Rachoń z TVP mu przypomni.
Nie lubią też organicznie wściekłych psów. A takie ostatnio wrażenie zrobili najbliżsi w kampanii ludzie Trzaskowskiego – niesławny prezydent Sopotu Karnowski (jego wykrzywiona wściekłością twarz będzie go prześladować w koszmarach do końca życia, a dzieci i wnuki będą się za niego wstydzić) i poseł Nitras, który już nie umie wstydzić się czegokolwiek.
 
Bardziej skuteczne i przemawiające do wyobraźni, są ewidentne błędy, które popełnia przeciwnik, a które potem można użyć w dyskredytowaniu przeciwnika.
 
Wysoko ceniłem Adama Bielana, który, jak mniemam, jest głównym mózgiem kampanii prezydenta Dudy. To człowiek inteligentny, a przy tym na dodatek sprytny. Jednakże nie zapobiegł dużej wpadce, którą teraz przeciwnik, mimo tłumaczeń i oświadczeń obozu prawicy, bezwzględnie wykorzystuje.
Otóż prezydent dokonał aktu łaski w stosunku do człowieka skazanego za molestowanie nieletniego i który już odbył karę, a poszkodowani mu wybaczyli. Ale szczegóły są nieistotne. Bo pozwoliło to opozycji sformułować dosadny i bolesny dla PAD przekaz: Prezydent ułaskawił pedofila!
Panie Bielan i pozostali doradcy ze sztabu – nie można było przekonać Andrzeja Dudę, by z tą, skądinąd sprawiedliwą decyzją, wstrzymał się na dwa tygodnie? Choćby na jeden dzień po zakończeniu wyborów.
A tego, co własnie teraz podsunął ten akt łaski prezydentowi, należy dokładnie prześwietlić, czy nie dokonał świadomego aktu dywersji.
 
Trzaskowiaki też na szczęście w tym samym momencie popełnili duży błąd, który, możliwe, kosztował ich sporo gotówki. Namówili prezesa PZPN Zbigniewa Bońka na upublicznienie klasycznej zajawki opozycji o głupocie, braku wykształcenia i wiejskim pochodzeniu elektoratu prezydenta Dudy. W skrócie – Polaków-ciemniaków.
Panowie, jeżeli już tak brudno i pogardliwie dla ludzi atakujecie, licząc na miłość narodu do piłki nożnej, to każdy inny ulubiony piłkarz, tylko nie prezes Boniek. Nie cieszy się on i nigdy się nie cieszył się sympatią kibiców i ich rodzin, czyli 90% Polaków (kiedyś jego wejście na boisko było witane skandowaniem – Rudy do budy!).
Lecz widocznie ulubiony Kuba Błaszczykowski nigdy by się nie zgodził, a by tu kupić Lewandowskiego, to nie mają aż tyle pieniędzy.
No i wyszło, jak wyszło. Internet miał ubaw przez dzień, czy dwa, a Boniek pewnie wył do księżyca. W sumie to teraz jest bardzo stratny.
 
Kłamstwa, obelgi, wylewanie wiader pomyj, czepianie się nieistotnych drobiazgów (słynne niezawiązane sznurowadła Kaczyńskiego) już spowszedniały, ludziom dokumentnie się znudziły i tylko rozżarzeni fanatycy mogą na to reagować.
A ewidentny błąd zapada w pamięć i daje kandydatowi spory minus.
 
 
Ps. Odnośnie tytułu wyjaśnię, że fanatyk rzadko działa logicznie i skutecznie. Zazwyczaj zaślepiony brnie coraz dalej, aż w końcu osiąga granicę, gdzie świat kopnie go w jaja.
 
 
.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

02-07-2020 [07:16] - Pers | Link:

Skqd wiadomo, ktoś "namówił" Bońka?
przecież sam mógł na to wpaść.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-07-2020 [08:02] - RinoCeronte | Link:

Pan raczy żartować, Boniek?

Obrazek użytkownika Pers

02-07-2020 [11:01] - Pers | Link:

A co? To jakiś niedorozwój jest?

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-07-2020 [13:38] - Tomaszek | Link:

A ku....wa co? Może Boniek jakąś szkołę realnie skończył . W czasach , kiedy się ludzie uczyli on świadectwa nawet w podstawówce nakoniec roku szk dostawał . Realnie , to złamas nawet podstawówki nie ukończył . Resztę kwitów po prostu dostał  bo dobrze w piłkę grał . I je też za to go ceniłem i cenię dalej . Ale pamiętaj z piłkę , nic więcej . A Teraz po prostu chciał zostać trybunem , a został ch....jem . Patrząc z boku , szmatą sprzedajną dla jednych , szmatą kupioną dla drugich .
P.S.
A może by tak znalezć kolegów z młodych lat , którzy powiedzą do któej klasy Boniek do szkoły chodził .
Nie kwity brał , tylko się w szkole uczył .
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-07-2020 [10:03] - jazgdyni | Link:

Faktycznie.
Sam wpadł, że można zarobić i zgłosił się z propozycją dealu do totalnych.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

02-07-2020 [08:35] - Trotelreiner | Link:

Buongiorno...
Akapit pierwszy i trzeci: cytat z Machiavellego...mało adekwatny w tym przypadku.,w trzecim akapicie pasuje Sun--Tsy" Nie wystarczy wygrać bitwę,trzeba wygrac wojnę. Nie wystarczy wygrać wojnę,trzeba zniszczyć wroga do ostatniego żołnierza...nie wystarczy zniszczyć wroga na polu bitwy,trzeba zniszczyć przeciwnika do trzech pokoleń wstecz,
i trzech pokoleń w przód!"

A z tym "ułaskawieniem" to było seppuku..."se popuku w łeb" nie spodziewałem się ,że Duda nie czyta tego co podpisuje...i też wyznaje postulat S.Lema:Najważniejsze to nie myśleć...

PS.Gdzie spędzisz wakacje? My z żoną jedziemy na trzy miesiące ...ale gdzie to nie napiszę,żeby nie zapeszyć.:-)))
      Możesz zgadywać...do trzech razy...
Ciao

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-07-2020 [10:26] - jazgdyni | Link:

Ola!

Widzisz, widać jak mocno przesiąkłem mistrzami logiki politycznej i sztuki wojennej. To jeszcze jeden cytat. Polityka to też wojna, tylko prowadzona bez użycia armat.

I oczywiście, strasznie durne w czasie było to ułaskawienie. Teraz TVP co pół godziny stara się to wytłumaczyć, ale ulica już wie swoje. Tak jak na ulicy właśnie króluje pogląd, że podniesiono podatek VAT< gdy go obniżono. Coś się zacina pijarowo na prawicy.

Ps. Aha, podpowiedź - na trzy miesiące. No to może być tak:
     A. - Na Sardynię, bo wyspa Sycylia już wam się nudzi i pragniecie czegoś nowego;
     B. - Do Tybetu, by sobie spokojnie kontemplować i z zapałem kręcić młynkiem;
     C. - Oczywiście do Polski, bo - a/zaczyna się sezon na śliwowicę łacką, a na grappę nie możecie już patrzeć; b/wracacie by świętować zwycięstwo Czaskoskiego; c/ kupiłeś             właśnie  wypasioną Aprilię lub Moto Guzzi i zamierzasz objechać ojczyznę wzdłuż i wszerz, zahaczając oczywiście o tajemniczą Mała Sycylię.

Pidä hauskaa

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-07-2020 [13:41] - Tomaszek | Link:

Unia płaci . Życzę dobrej zabawy .

Obrazek użytkownika EsaurGappa

02-07-2020 [09:01] - EsaurGappa | Link:

Tu nie ma się co patyczkować i ceregielić,ja po wtorkowej rozmowie o wyborach,polityce i Polsce z szefem(ateista,fan Trzaskowskiego itd)podjąłem decyzje że odchodzę z firmy.Nie będzie mi tu jakiś jeden z drugim cwaniaczek psuł ojczyzny i ubolewał że lepiej jak byśmy się z Niemcami bardziej zbratali,tfu...Gonić to zaprzaństwo,zakłamane butne towarzystwo spod ciemnej gwiazdy!

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-07-2020 [10:34] - RinoCeronte | Link:

Rafał Trzaskowski ma jakiś magnes na idiotów? Idiotów, bowiem wśród kobiet zdecydowanie wygrał Andrzej Duda...

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-07-2020 [12:52] - jazgdyni | Link:

Mamy to czytać - normalnych kobiet, czy kobiet-idiotek?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-07-2020 [13:06] - RinoCeronte | Link:

Myślę, że na Dudę zagłosowały osoby potrafiące sobie wyobrazić jaka nas czeka przyszłość z Rafałem Trzaskowskim jako Prezydentem. Zdolność do refleksji jest przejawem inteligencji.

Obrazek użytkownika Jabe

02-07-2020 [16:31] - Jabe | Link:

Dwa obozy potrafiące jedynie być przeciw. Oba plujące na siebie wzajem. Pomijając kulturę, słuszność jest po obu stronach.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-07-2020 [11:03] - jazgdyni | Link:

Też bym tak zrobił.
Przez rok pływałem z najgorszym sortem Niemców i wiem ile to wymaga samozaparcia, by nie wywołać potężnej awantury.
A głupi szef to codzienne cierpienie.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

02-07-2020 [13:35] - RinoCeronte | Link:

Na pociechę dodam, że cierpienie uszlachetnia...

Obrazek użytkownika tricolour

02-07-2020 [11:19] - tricolour | Link:

@Esaur

Czy wraże towarzystwo poczuło się pogonione takim ostentacyjnym pokazaniem husarskiej odwagi?

Rodzina zadowolona? CV rozesłane z odpowiednim serwilizmem?

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-07-2020 [12:50] - jazgdyni | Link:

???

Obrazek użytkownika EsaurGappa

02-07-2020 [23:15] - EsaurGappa | Link:

Już odpowiadam szanownemu ...burakowi,tak szef zrozumiał że są ludzie którzy mają wartości nie tylko na językach ale i w sercu,kilka chwil później odszedł jeszcze jeden pracownik,co dobitnie mu pokazało że to nie są już te czasy kiedy człowiek pokornie znosił mobbing mentalny w pracy i musiał patrzeć na złodziei ze strachem.
Tak rodzina zadowolona,trzy godziny dalej już miałem nową pracę a tak naprawdę wróciłem do dawnego pracodawcy który też dał ciała,ale obiecał się poprawić.Nie nie ja nie potrzebuję służyć jak zepsuty moralnie niewolnik komukolwiek ja służę z dumą i odwagą każdemu kto mnie o to uczciwie prosi,ale kredyt zaufania bardzo łatwo zaprzepaścić.Mam nadzieję że zaspokoiłem twoją szyderczość ups ..ciekawość chciałem rzec. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-07-2020 [09:17] - jazgdyni | Link:

@EG
Mobbing szefów opiera się albo na naturalnym tchórzostwie personelu, albo, że siedzą cicho, zaciskają zęby, bo mają za dużo do stracenia. Lecz dobry pracownik, mający swoją wartość, nigdy nie musi się poddać.
Kolega Tri wygląda mi na korporacyjnego niewolnika mającego na dodatek problem z dowartościowaniem siebie. Dlatego swoje frustracje, sarkazm i marną szyderczość wylewa w internecie.

Obrazek użytkownika tricolour

03-07-2020 [10:32] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Mówienie o kimś, a nie do tego kogoś, to jest forma agresji, panie wspaniały. Nie wiedziałeś? To już wiesz.

Ale ja ją rozumiem, bo do rozmowy ze mną zaczyna brakować ci zasobów więc uciekasz do poszczekiwania zza płotu. Im bliżej, tym burek pokorniejszy, im dalej tym hałaśliwszy.

A najbardziej zabawne jest to ujadanie na korporacje... którym sam byłeś podporządkowany, a które w nosie miały rozłakę z rodziną, a niewolnictwo na morzu to wręcz więzienie.

Jeżeli ktoś sie zwolnił z powodów politycznych, to jest słabego zdrowia i ma cechy podkulania ogona. Niedawno gardziłeś w swoich tekstach tymi, którzy nie walczą. A teraz co? Głaszczesz nagle?

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-07-2020 [15:14] - jazgdyni | Link:

@Tri

No widzisz jaki jesteś przewrażliwiony.
Sam dajesz świadectwo.

Obrazek użytkownika tricolour

03-07-2020 [15:30] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Jedyne świadectwo jakie tu widać to takie, że nie masz nic do powiedzenia. Mam ambiwalentny stosunek do takiego świadectwa...

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-07-2020 [18:10] - jazgdyni | Link:

@Tri

Ambiwalentny?

Obrazek użytkownika tricolour

03-07-2020 [20:23] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Tak, ambiwalentny. 

Generalnie lubię ludzi. Ty jesteś na dodatek inżynierem elektronikiem więc dusza pokrewna choćby zawodowo, co zbliża (no, tak mam). Ale wyzywasz mnie, sugerujesz, że chleję, by pisać, wyśmiewasz się z mojej pracy (że korpo kierat - daj Boże wszystkim Polakom takie korpo, taki kierat i zarobki, to przegonimy Niemcy już jutro), w sumie zachowujesz się tak, jak by Ci zależało na jak najgorszym wrażeniu na swój temat.

A z drugiej strony, tak między wierszami, da się wyczuć wrażliwą i sympatyczną duszę - nie kadzę, po prostu to widzę (widzę nawet wtedy, gdy mój character generator rysuje mi tu równe literki i na dodatek identyczne dla wszystkich piszących) więc piszę Ci to bez kadzenia...

No, tak - ambiwalentny.

PS. I jeszcze napiszę Ci w "tajemnicy" przed wszystkimi, że jedyny powód, dla którego się Ciebie czepiam, to właśnie to, że facet który pisze jest inny niż to w jaki sposób pisze. I że mi się gęba śmieje, gdy to piszę...

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-07-2020 [04:05] - jazgdyni | Link:


@Tri

Szczerość, za szczerość.

Wiele jest prawdy w tej ocenie. W moim opisie podałem, że jestem weredyk. A to oznacza, że mnie ponosi i wtedy chcę dopiec. Na szczęście takie ataki są krótkotrwałe i całkowicie przemijające i bez konsekwencji. Ani nie jestem mściwy, ani pamiętliwy.
Uwagi o drinkowaniu (nie rozumiem czemu w Polsce to ma być powód do wstydu. Moi angielscy przyjaciele zaraz po wejściu do domu nalewają sobie skacza na dwa palce) spowodowane są obserwacją w zmianach natężenia złośliwości w twoich komentarzach. Nie poradzę, że to często koresponduje z weekendem.

Wydaje mi się, że brak jest porządnej dyskusji i nie zawsze jest dobra wola.

Ps. Jak byś choćby wyrywkowo przeczytał coś z ponad tysiąca moich felietonów i esejów, to pewnie byś zobaczył różne strony tego samego człowieka. Każdy jest albo prosty, albo skomplikowany.

Obrazek użytkownika tricolour

04-07-2020 [11:22] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Tak tytanicznej pracy, jak powrót do tysiąca wpisów, nie wykonam. Ale czytam na bieżąco. Często milczę gdy nie mam nic do powiedzenia, czasem krytykuję sprzcznosci, które mnie dotkną. Tak to wygląda.

Zmiany natężenia złośliwości? No pewnie - żyję. Moje maszyny pracują bez zmian natężenia czegokolwiek, bo nie żyją. Tak to wygląda.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-07-2020 [16:00] - jazgdyni | Link:

A światowego, czyli ogólnego pojęcia heterodyny nie akceptujesz. 
Fakt... w dyskusji powinienem użyć w polskich realiach radiowych pojęcia superheterodyna.

Obrazek użytkownika tricolour

04-07-2020 [17:39] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Superheterodyna to odbiornik wykorzystujący heterodynę czyli lokalny generator, by drogą mieszania uzyskać częstotliwość pośrednią, która jest łatwiejsza do dalszego wzmacniania. To jedno zdanie opisuje większość funkcjonalnych bloków odbiornika, w tym generator lokalny, niepotrzebny przedmiot naszego sporu.

Podobnie odbiornik reakcyjny (ile tego zbudowalem) czy tez superreakcyjny (jeszcze wiecej latało), który rozwiązywał problem sprzężenia reakcji, ale w zamian za przykrą zdolność nadawania na częstotliwości odbieranej.

Jeżeli Ci zależy mogę przyjąć światowe rozumienie czegokolwiek, w sercu pozostając jednak przy swoim.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-07-2020 [02:52] - jazgdyni | Link:

Spowodowałeś, że doprowadzę do skorygowania definicji heterodyny w wikipedii. Na świecie całym oscylator lokalny NIE jest heterodyną. Jest jej istotnym elementem do przemiany częstotliwości.

Znasz angielski, to ci przytoczę z tej samej wikipedii angielskiej:
A heterodyne is a signal frequency that is created by combining or mixing two other frequencies using a signal processing technique called heterodyning, which was invented by Canadian inventor-engineer Reginald Fessenden.[1][2][3] Heterodyning is used to shift one frequency range into another, new frequency range, and is also involved in the processes of modulation and demodulation.[2][4] The two new frequencies are combined in a nonlinear signal-processing device such as a vacuum tube, transistor, or diode, usually called a mixer.
https://en.wikipedia.org/wiki/Heterodyne
Zapewniam, że taka sama definicja jest w języku hiszpańskim, francuskim, niemieckim i japońskim. Bo cały świat rozumie heterodynę, heterydynowanie jako przemianowanie jednej częstotliwości (nośnej) sygnału na inną. Czyli główną istotą tego jest mieszacz - mikser, a lokalny generator jest wyłącznie ważnym elementem do uzyskania nowej częstotliwości fali nośnej, zazwyczaj: fp = fw - fo lub fw + fo. (częstotliwość pośrednia jest różnicą częstotliwości wejsciowej i częstotliwości oscylatora). Zgoda?

Niemalże pół wieku temu ze swojego podręcznika "Odbiorniki radiowe z podwójną przemianą częstotliwością" wykładał nam ten temat prof. Gulczyński i robił to świetnie. Nie wiem, kto od tego czasu, mający problemy z semantyką i logiką zdecydował, że wyłącznie fragment układu "heterodyny", sam oscylator ma być uznawany za heterodynę.
Dlatego dla mnie zawsze całością jest mikser + oscylator + filtry. 

Tak jest, jeżeli w podręcznikach umieszcza się nagle jakąś nową definicję. Jak widać może to powodować nieporozumienia  nad istotą rzeczy.

Obrazek użytkownika tricolour

05-07-2020 [11:26] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

No litości: "A heterodyne is a signal frequency that is created by combining or mixing two other frequencies..." - przecież z tego zdania "wynika", że heterodyną jest CZESTOTLIWOŚĆ uzyskana z kombinacji lub mieszania... Czyli nagle ktoś nazywa częstotliwość wynikową heterodyną i to tylko jedną częstotliwość, bo tam jest liczba pojedyncza - dwie wstęgi mają jedną częstotliwość? Nie razi Cię to?

Tak się właśnie robi poplątanie pojęć, a dalsze wywody są tylko konsekwencją pierwotnego błędu. Ja nie twierdzę, że proces przemiany częstotliwości nie jest nazywaniem heterodynowaniem, bo taki neologizm może i został stworzony, by całość (czyli specyfikę użycia lokalnego generatora, zmieszania i uzyskanie czegoś innego do dalszego wzmacniania) ująć jednym słowem - tak może być. Nawet się temu nie sprzeciwiam, bo nawet detektor to jedno słowo, a rodzajów detekcji jest wiele. I gdy widzisz detektor koincydencyjny, to zauważasz natychmiast różnicę od detektora na pętli fazowej - a słowo jedno, reszta w domyśle inżyniera. Gdy powiesz superreakcja, to też wiadomo, o co chodzi, choć samo działanie odbiornika nie jest banalne choć wyjątkowo proste w konstrukcji i zasadzie działania.

Ale za chińskiego boga nikt mnie nie przekona, że heterodyna to częstotliwość... no way.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-07-2020 [18:12] - jazgdyni | Link:

Takie jedno wyrwane z tekstu zdanie rzeczywiście robi głupie wrażenie. Ale tak nie można. Przecież trzeba było coś zrobić, by przenieść sygnał na inną częstotliwość nośną. I ten proces miksowania na nieliniowym elemencie w mieszaczu sygnału z częstotliwością oscylatora daje u nas - częstotliwośc pośrednią, u nich - częstotliwość heterodyny.
Widzisz jak trzeba byc precyzyjnym i pilnować słowa.

Normalnie definicja radiowa heterodyny w różnych poważnych źródłach jest niemal identyczna:
To combine (a radio-frequency wave) with a locally generated wave of different frequency in order to produce a new frequency equal to the sum or difference of the two.
To jest z Princeton University.
A Webster tak podaje:
production of an electrical beat between two radio frequencies of which one usually is that of a received signal-carrying current and the other that of an uninterrupted current introduced into the apparatus
The Science Authority przez  McGraw Hill ładnie to ujmują:
The principle that multiple frequencies applied to a nonlinear device produce new frequencies that are sums and differences of the applied frequencies and their harmonics. Heterodyning, or mixing, is the process of multiplying a weak signal by a strong sinusoidal carrier, sometimes called the local oscillator, to shift the frequency of the signal in such a way that the information carried by the signal is preserved. (podkreślenie moje)
Tu, co jest ważne, podkreślone jest, że sygnał odebrany na słabiutkiej nośnej jest zmieszany z silnym prądem oscylatora, więc informacja jest wzmocniona.

Można to długo przegladać, ale autentycznie, tylko u nas oscylator nazywany jest heterodyną. Ciekaw jestem, czy w odbiornikach z syntezą nadal układ generowania przestrajanej częstotliwości też jest nazywany heterodyną?
A może jest to wspólna definicja obozu post-sowieckiego? Znam takie przypadki.

Obrazek użytkownika tricolour

05-07-2020 [22:20] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

"u nas - częstotliwość pośrednią, u nich - częstotliwość heterodyny" - nie zgadzam się.

Nigdy, na żadnym schemacie blokowym, ideowym, poglądowym nawet dla laików nie widziałem pojęcia częstotliwości heterodyny jako pośredniej. Nigdy nie było innego oznaczenia jak IF Amp (intermediate frequency amplifier) ZFV (zwischenfrequenz verstaerker), усилитель п.ч.  czy po naszemu wzm. p.cz. Nigdy nie spotkałem się z pojęciem wzmacniacza heterodyny jako wzmacniacza częstotliwości pośredniej.... ale, no jest ale, że nie widziałem, ale jest - więc:

Proszę, pokaż link do jednego diagramu, z którego wyniknie, że częstotliwość pośrednia to częstotliwość heterodyny.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-07-2020 [07:33] - jazgdyni | Link:

Absolutnie masz rację. W publikacjach technicznych, jak najbardziej fachowych raz na zawsze jest to IF - czyli bezdyskusyjnie częstotliwość pośrednia.
Natomiast we wczesnych opracowaniach sensu stricte naukowych, a nie technicznych, operuje się pojęciem heterodyny jak wynikiem fs+fo i/lub fs-fo. Oczywiście w opisach na poziomie matematyczno-fizycznym. Bodajże pierwsza pełna heterodyna była zbudowana na trzech triodach (ale musiałbym to sprawdzić). A wzmacniacz pcz - musiałbym odnaleźć stare schematy blokowe, by sprawdzić, czy jest on w układzie heterodyny, czy osobno. Podobnie jak sekcje filtrów.

Obrazek użytkownika tricolour

06-07-2020 [11:55] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

No to widzę, że jest moment, gdy możemy zakończyć (jałową trochę,) dyskusję, gdy każdy pozostaje także przy swoim stanowisku, a jednocześnie jest i wspólne, takie że, naukowo heterodyną była nazywana częstotliwość pośrednia.

Ewolucyjnie widać doczłapano się jednak do innego nazewnictwa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-07-2020 [15:04] - jazgdyni | Link:

Pewnie, że jałowa dyskusja. Lecz zawsze warto uzgodnić, że się mówi wspólnym językiem. Tym bardziej, że ja musiałem pogrzebać w pamięci, bo nie miałem z tym do czynienia 40 lat. Potem przyszła synteza, a następnie satelity. Tylko DAB w Polsce nie może się rozwinąć.

Obrazek użytkownika tricolour

05-07-2020 [16:16] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

I tak mi jeszcze przyszło do głowy - na bazie tego angielskiego cytatu, gdzie "heterodyne is a signal frequency" oraz "Heterodyning is used to shift one frequency range into another"  - że mieszanie częstotliwości to po prostu heterodynowanie heterodyn. Uważasz to za eleganckie?

Obrazek użytkownika EsaurGappa

04-07-2020 [00:29] - EsaurGappa | Link:

Burak jest pan i to pospolity.Ale nic mi do tego że niektórzy ludzie walczą w imię nie wiadomo czego,żeby za ich słowami krył się chociaż jakiś cień prawdy i wspólnotowości,ale nie każdy sobie rzepkę skrobie,to chyba pana dewiza.

Obrazek użytkownika sake3

02-07-2020 [11:07] - sake3 | Link:

Boniek należy do kasty celebrytów i posiada wszystkie ich cechy:nieustający pociąg do pieniędzy i nieustające reklamowanie siebie.Tu połaczył dwa w jednym,-o nim się mówi a PO sypnęła składkowym (Soros,UE,TVN) groszem.On też przecież sam niewykształcony paradoksalnie dowiódł,że ma ryży łeb na karku.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-07-2020 [12:25] - jazgdyni | Link:

To już historyczne, ale cała Gdynia i nawet zawodnicy Arki go nie znosili. Świadomie zwalczał najlepszego piłkarza tamtych czasów, Janusza Kupcewicza.
A jego parcie na kasę było przysłowiowe.
Zresztą, jak się zawsze chwalił, jego wielkim przyjacielem był Platini - nie jako piłkarz, tylko aferzysta FIFA.

Obrazek użytkownika tricolour

02-07-2020 [11:16] - tricolour | Link:

Pierwsza osobą nie jest w intelektualnym stanie przyjść do stacji telewizyjnej swego jedynego militarnego sojusznika więc fanatyk zajmuje się tematem pobocznym.

Mniam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-07-2020 [12:50] - jazgdyni | Link:

Proszę rozwinąć temat. Jest tak ezopowo, że sam Ezop by się nie połapał.

Obrazek użytkownika tricolour

02-07-2020 [13:32] - tricolour | Link:

Służę uprzejmie.

Zostało dwóch kandydatów, szanse jeden ma większe, ale nic pewnego. W takich razach organizuje się debatę, taką przez ludzi i dla ludzi. Żeby było wiadomo, czy mnie będzie reprezentował specjalista od spuszczania ścieków do rzeki, czy też długopis w cudzych rękach.

Mamy trzy telewizje: jedną państwową, ukształtowaną za Szczepańskiego i tak też prowadzoną. Drugą Solorza, TW, ale to jest dobry, bo swój TW. Trzecia to niedobry TVN, ale pod wodzą dobrej i jednie słusznej siły militarnej, naszego sojusznika, powiernika, gwaranta pokoju i spokoju. Wynika z tego, że w każdej a tych wielkich telewizji można się pojawić bez obaw debatę, bo albo one nasze własne, albo swojskie, albo największych i jedynych przyjaciół.

I to jest zagwozdka: bo jeden się boi. I to jest pewien problem, gdy zwierzchnik sił zbrojnych jest bojący. Co najmniej.

To dlatego Boniek jest tematem zastępczym skoro są ważniejsze, jak wyżej.

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-07-2020 [22:33] - Tomaszek | Link:

A  co to za takie sranie po  suficie , jeżeli jakaś nawet duża ale prywtna telewizja stawia warunki ? Nawet prezydentowi z nielubianej opcji ale Prezydentowi RP . CO ? POj...bało się tu chyba komuś  pod sufitem . A teksty  że się ktokolwiek boi starcia  , żywcem wzięte spod trzepaka , albo budki z piwem . Taka demokracja że każda żaba może nogę do podkucia wystawić . OT CO . A Boniek to zwykły durny ch....j i kolejna żaba do podkucia .

Obrazek użytkownika xwro

02-07-2020 [14:34] - xwro | Link:

"Kłamstwa, obelgi, wylewanie wiader pomyj, czepianie się nieistotnych drobiazgów (słynne niezawiązane sznurowadła Kaczyńskiego) już spowszedniały, ludziom dokumentnie się znudziły i tylko rozżarzeni fanatycy mogą na to reagować." Niestety. Wystarczy sobie przypomnieć o pracy za 6000zł, robienie łaski amerykanom czy ch.d. i kamieni kupa gdzie wyciągnięto po 3 słowa a reszta jest bez znaczenia. Tak samo będzie teraz.

Obrazek użytkownika angela

02-07-2020 [18:52] - angela | Link:

Ulaskawienie pedofilia,  no chwileczkę, przecież ulaskawił człowieka, a tak strasznie walczą o równość, żeby nie dyskryminowac,  to już pedofilia w określonym warunku ulaskawić nie można. 
Opozycja swoją tolerancję i równość wyciągają, kiedy im pasuje, ale jak nie pasuje, to ulaskawił pedała. 
Gdzie jest wasza rownosc. Gdzie sa ci, co walczą o równość. 

 

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-07-2020 [21:59] - Marek1taki | Link:

Odnośnie tytułu i P.S. . Fanatyków może być grupa dość liczna i wpływowa. I z tym kopaniem po jajach może być tak, że oni nawet nie muszą nas kopać, bo wystarczy, że zgodnie z zasadą dziel i rządź kopiemy się sami między sobą. Tylko prawda nas wyzwoli.
Sprawa "ułaskawienia pedofila" faktycznie trudna bo ludzie nie chcą prawdy i wolności. Akurat słyszałem wypowiedź posła Bielana, więc wiem o co chodzi. Dla postelektoratu Hołowni TVN może zrobi jednak wyjątek jak dostanie telefon od właściciela z USA. To są sprawy wyższej rangi i prowadzona jest gra na zmęczenie i dezorientację. "Niech się w końcu ożenią" powie w końcu przeciętny Polak "dla świętego spokoju". Obaj kandydaci biorą udział w oswajaniu nas metodą na dobrego i złego policjanta.

Obrazek użytkownika angela

03-07-2020 [09:54] - angela | Link:

Raczej  widać, że PiS ma tez nne metody, i nie będzie kastrowal pedofili,jak pan Tusk,  widzi w każdym człowieka.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-07-2020 [03:43] - jazgdyni | Link:

@M1t

Z tym właścicielem z Ameryki, to też nie należy takiego hasła puszczać, jeżeli ma się świadomość, kto to jest. David Zaslav jest synem żydowskiej rodziny z Brooklynu, pochodzącej z terenu byłego ZSRR. Eksperci twierdzą, że jest to rosyjskie przejęcie części mediów. Tak czy siak jest to lewak i wróg Trumpa i konserwatystów.

Obrazek użytkownika Jabe

04-07-2020 [07:34] - Jabe | Link:

Którzy eksperci tak twierdzą?

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-07-2020 [10:35] - jazgdyni | Link:

Amerykańscy, którym ufam.

Obrazek użytkownika spike

03-07-2020 [21:43] - spike | Link:

"Panie Bielan i pozostali doradcy ze sztabu – nie można było przekonać Andrzeja Dudę, by z tą, skądinąd sprawiedliwą decyzją, wstrzymał się na dwa tygodnie? Choćby na jeden dzień po zakończeniu wyborów."

jestem zaskoczony, jak Pan pisał ten tekst, to już wcześniej było wiadomo, że to ułaskawienie było dużo wcześniej, chyba w marcu, więc o jakim dniu po wyborach Pan pisze? Jakby Kaczyński dotrzymał słowa, a miał zrepolonizować media, to takich ataków obcych wpływów by nie było, w obecnej kadencji też to obiecał, ciekawe czy dotrzyma słowa, pewnie aneksu WSI, czy utajnionych konfidentów z akt IPN nie zobaczymy, więc nie dziwmy się, że V kolumna szaleje. Pzdr.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-07-2020 [03:50] - jazgdyni | Link:

Wiem, że akt łaski był wydany w marcu. Ale kampania prezydencka toczy się od stycznia. Tak trudno przewidzieć konsekwencje?
A co do repolonizacji mediów, to jest najtrudniejsze zadanie władzy. Po pierwsze - niesłychanie kosztowne. Jak na przykład szubrawcy sprzedali Polskie Nagrania z całym archiwum za 80 milionów, to teraz za odzyskanie obecni właściciele żądają 800 milionów. Tak, czy inaczej, z każdym tytułem, z każdą marką, czy to Fakt, onet.pl, Newsweek, lub TVN będą olbrzymie międzynarodowe procesy. Kupa pieniędzy. Nie da się łatwo ich usunąć.