RATOWNIK UKLADU

RATOWNIK UKŁADU – z każdym dniem kampanii coraz wyraźniej widać, że Rafał Trzaskowski wystartował w wyborach z określoną misją: podjął się roli ratownika układu wyrosłego z postkomuny, a zagrożonego reformą Temidy czyli wymiaru „niesprawiedliwości”, który panuje w nieuzdrowionej III RP.
 Jak mówił Ulisses o Troi w „Odprawie posłów greckich” :
                            „O nierządne królestwo i zginienia bliskie,
                            gdzie ani prawa ważą, ani sprawiedliwość
                            ma miejsca, ale wszystko złotem kupić trzeba!...”
...i dlatego rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął się w r.2015 oczyszczenia sądownictwa. Teraz wspiera go w tym Prezydent Duda, który padł właśnie ofiarą sprzedajności nadzwyczajnej kasty, gdy sąd oddalił jego pozew przeciwko Trzaskowskiemu, zmieniając wypowiedź kandydata KO i uznając, że nie dopuścił się on kłamstwa! Trzaskowski jest bowiem pod czułą ochroną nieoczyszczonych sądów, a nadzwyczajna kasta widzi w nim swego obrońcę, a nawet ostatnią deskę ratunku. Wystarczy wsłuchać się dobrze w słowa Trzaskowskiego, kiedy nawołuje, że jako prezydent będzie bronić konstytucji i niezależnych (!?) instytucji państwa! Jest w tym przecież ukryta aluzja do sądów czy prokuratury, które układ post-komuny bardzo chciałby nadal mieć pod swoją kontrolą! To rząd PiS-u pragnie uczynić je wreszcie niezależnymi, czego domagają się reguły demokracji! Według Trzaskowskiego i sitwy, do której on należy, sądy są krynicą cnót i obiektywności (!!), tymczasem jest dokładnie odwrotnie: sądy, a często prokuratury, są niestety krynicą korupcji i nieczystości. Trzaskowski zamierza też otworzyć parasol ochronny nad aferzystami, robi to już na terenie stolicy. Mało tego, Trzaskowski pragnie nawet uczyć dzieci konstytucji w szkołach ( a więc nie tylko seksu!), aby od zarania rosły w szacunku dla...społeczeństwa obywatelskiego!! Planuje sobie taką hodowlę zombies, które przymkną potem oczy na ekscesy finansowe i malwersacje oligarchów ( tzw. obywateli). CELEM JEGO JEST  OCHRONA KORUPCJI, A NIE KONSTYTUCJI!
Trzaskowski ma oko na wszystko – a to nie wolno przekopywać Mierzei Wiślanej, a to buntuje samorządy przeciwko rządowi PiS-u, nie podobają mu się inwestycje w porcie gdyńskim, ma własne koncepty co do edukacji, odrzuca „ja” i lansuje „my” czyli kolektywizm stawia wyżej od indywidualizmu tak jak to było we wczesnym PRL-u, podobnie jak Biedroń ujmuje się za prawami niegdyś nabytymi ( emerytury mundurowe ?) i proponuje „wspólnotę na serio”, co przecież oznacza ukryty totalizm, a nie demokrację. Nawołuje, by wybrać przyszłość, co jest jawną kalką starego hasła Ola Kwaśniewskiego, bo bardzo chciałby wskoczyć w jutro bez korekty przeszłości, bez ostatecznej reformy III RP, ponieważ obecny stan jeszcze konserwuje znaczące kadry post-peerelowskie, które z tupetem opierają się reformie PiS-u. Ale powtórzmy tę podstawową prawdę: nominacje sędziowskie czy prokuratorskie nadane w PRL-u – państwie oficjalnie martwym – nie mają prawa ważności w III RP!
Trzaskowski umie gawędzić, to fakt, przypomina tym gładką „mowę-trawę” Kwaśniewskiego, który omotał Polaków, choć wygrał głosami peerelczyków. Były to dwie kadencje stracone dla transformacji, Olo nadzorował regres państwa i pseudodemokrację. Później społeczeństwo dało się nabrać na frazesy Tuska o...miłości! Miejmy nadzieję, że teraz Polacy będą czujni i spojrzą trzeźwo na żałosne dokonania Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy.  A na urzędzie prezydenta RP Trzaskowski byłby stójkowym dla reformy państwa podjętej przez PiS i Dudę, zablokowałby rozwój Polski i dokończenie budowy demokracji. Oddałby gospodarkę obcym. Byłby to niepowetowany regres i kolejna strata pokoleniowa, a zarazem pogłębienie niepraworządności generowanej przez nadzwyczajną kastę. Byłoby to zrujnowanie reformy RP dopiętej prawie na ostatni guzik czyli narodowa katastrofa bez precedensu, triumf korupcji i sił wstecznych. Powrót do represjonowania patriotów, wypalanie żelazem polskiej racji stanu. Kandydatura Trzaskowskiego to polityczny podstęp układu post-komuny, resortu i związanych z nim sitw, podstęp przeciwko Polakom, którzy od 30 lat próbują posprzątać swój kraj po epoce komunizmu, a nieustannie przeszkadza im w tym plemię peerelczyków. Czas, by Polacy położyli kres  arogancji peerelczyków.
Tylko prezydentura Andrzeja Dudy – bez względu na ustalenia z ostatniej wizyty w Białym Domu - daje Polsce szansę wyjścia z kryzysu i dokończenia budowy państwa prawa, rozpoczętej pięć lat temu.
                                                                                                                 Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

26-06-2020 [07:40] - angela | Link:

Polaków nie stać, żeby wybrać na prezydenta dużego państwa, jakim jest Polska, Pana Trzaskowskiego,  który z prezydenturą Warszawy sobie nie radzi.
I jak on moze zarządzać  Polską?

Obrazek użytkownika xwro

26-06-2020 [11:04] - xwro | Link:

A kim był Duda 5 lat temu? Jakimś urzędnikiem niższej kategorii. I jakoś to Pani nie przeszkadza?

Obrazek użytkownika angela

26-06-2020 [11:47] - angela | Link:

Pan/ni, xwro dla przypomnienia. Prezydent Duda był najblizszym pracownikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego,  i kontynuuje jego politykę. 

Obrazek użytkownika xwro

26-06-2020 [11:56] - xwro | Link:

Był urzędnikiem niższej kategorii niż prezydent stolicy. Nie ma się co oszukiwać. Po prostu nie ma sensu pisać, że Trzasko jest "nikim" w Polsce, bo to nie prawda.

Obrazek użytkownika paparazzi

26-06-2020 [17:53] - paparazzi | Link:

Trzasko nie jest "nikim" to jest DYZMA cala gębą.

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-06-2020 [14:51] - Tomaszek | Link:

I i siedzi na stołku i dobrze wygląda . Co poza  tym , Rura pękła , panika i czekanie . Rząd uratował dupę . Ostatnio dowiedzieliśmy się że dodatkowe trzy razy tyle spuścili po  cichutku .Polactwo wypiłó  Płock , Toruń , Włoclawek . Bydgoszcz i jescze kto po drodze . Kierowcy w MZK jeżdżą na haju i nikt ich nie kontroluje . Buduje za grubą kasę parki z palet i ZOO z kozami które zdechły . Faajny prezio się nam na stołęk pasuje . Urzędnik wyższej kategorii .

Obrazek użytkownika sake3

26-06-2020 [16:45] - sake3 | Link:

@xwro....Ale swoje obowiązki umiał wykonywać i znał swoją pracę.Trzaskowski nie potrafi nic.

Obrazek użytkownika xwro

26-06-2020 [11:03] - xwro | Link:

"Były to dwie kadencje stracone dla transformacji, Olo nadzorował regres państwa i pseudodemokrację."
Co Pan piszesz za bzdury?! Przecież to za jego kadencji weszliśmy do NATO i UE.

Obrazek użytkownika angela

26-06-2020 [12:04] - angela | Link:

Pan/ni, znów nie zauważył, że to ostatnio Unia bardzo się zmieniła, opanowana przez liberałów.
 Widac jasno, ze Polska bardzo chciala wspolpracowac i z Rosją i z Niemcami. 
Z Rosją skończyło się wszelkimi sankcjami, na wszystko, mięso, owoce, a wreszcie Smoleńskiem.
Chcielismy wspolpracowac i wstapilismy do Unii europejskiej,  tylko ze teraz Unia , przekracza swoje uprawnienia,  i chce w Polsce rządzić  wbrew naszej Konstytucji.
W rezultavie czego, żadne państwo nie może być samotne,  tym bardziej Polska,  która od wieków boryka się z dwoma krwiozerczymi zaborcami,  Rosją i Niemcami. 
Dlatego tak wazny jest sojusz, i dobre kontakty prezydenta Dudy z USA,  oraz przemysl USA w Polsce,    i wojska do obrony tego przemysłu i Polski.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

29-06-2020 [00:16] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Dr
pozwoli,że tym razem ograniczę się do cytowania fragmentów jego wiekopomnego tekstu (wg.Sz.Pana za pomocą przepisywania) -  te cytaty  są bowiem wielce wymowne jeśli chodzi o sędziwie podeszły stan umysłowości Sz.Pana Dra: „O nierządne królestwo i zginienia bliskie,gdzie ani prawa ważą, ani sprawiedliwość"
To niezwykle trafne zacytowanie  przez Sz.Autora fragmentu znanego tekstu poety, bo odnosi się do dzisiejszych władców Polski naszej.
"Prezydent Duda, który padł właśnie ofiarą sprzedajności nadzwyczajnej kasty, gdy sąd oddalił jego pozew przeciwko Trzaskowskiemu," Ależ to PiSowsko Ziobrowscy sędziowie ten pozew prawomocnie oddalili, widać jacy sprzedajni.
"Trzaskowski pragnie nawet uczyć dzieci konstytucji w szkołach ( a więc nie tylko seksu!), aby od zarania rosły w szacunku dla...społeczeństwa obywatelskiego!" Tu,w jednym zaledwie zdaniu pada swoisty rekord: idiotycznego kłamstwa o zamiarach nauczaniu seksu dzieci w szkołach i prawdziwe stwierdzenie co do nauczania w szkołach konstytucji i nauki o społeczeństwie obywatelskim, co Sz.Autora,wychowanka PRL-u niezwykle oburza!
(Trzaskowski)"odrzuca „ja” i lansuje „my” czyli kolektywizm stawia wyżej od indywidualizmu tak jak to było we wczesnym PRL-u, Faktycznie: nie powtarza w co drugim zdaniu jaki to on jest wspaniały (jak np. Duda, który robi to bez ustanku,dodając zawsze "ja jako prezydent RP", żeby nikt nie miał wątpliwości o kogo chodzi), nawołując do solidarności i zgody społecznej,- co również oburza sędziwego Sz.Autora. W dodatku Trzaskowski "proponuje „wspólnotę na serio”, co przecież oznacza ukryty totalizm, a nie demokrację" - i tu dopiero Sz.Pan Dr odjechał,jak mawia młodzież!
Wreszcie Pan Autor z całą mocą orzeka: "nominacje sędziowskie czy prokuratorskie nadane w PRL-u – państwie oficjalnie martwym – nie mają prawa ważności w III RP! , przez co odmawia prawa do pełnienia urzędów przez tzw. prezes tzw.TK Przyłębską i jednego z sędziów tegoż Trybunału,ex prok.tow.Piotrowicza.
I wreszcie miażdżąca przestroga,że wybór Trzaskowskiego to byłaby "narodowa katastrofa bez precedensu, triumf korupcji i sił wstecznych. Powrót do represjonowania patriotów, wypalanie żelazem polskiej racji stanu."
Wystarczy tych cytatów, aby poznać stan umysłu Sz.Autora nadal zanurzonego w propagandowej narracji PRL i jej czołowego narratora Urbana.
Kłaniam z lekka zaniepokojony!

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

30-06-2020 [01:51] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Żeby nie nadinterpretowywać tekstów  Sz.Autora, znowu posłużę się (dla ilustracji stabilności Jego poglądów) cytatami z  Jego pewnego tekstu:

Prezydent Duda brata się też z korporacjami, nie z obywatelami, którym obiecał reformę państwa,
************************************************************
Duda niejako rehabilituje obelżywą maksymę Tuska, że polskość to nienormalność!
*************************************************************
Hamuje naprawę Rzeczypospolitej, widocznie łatwiej i wygodniej jest być prezydentem tylko PRL-bis i po tej abdykacji-degradacji Duda czuje się doskonale, a ochronę reliktów dawnego systemu i oportunizm uznał za główny „motor” dudaizmu.  
**************************************************************
Duda przeczuwa, że nie ma już szans na drugą kadencję
**************************************************************