Polskę zdradzamy niezauważenie...

Bo my rozważnie jesteśmy przeciw. Niby razem - niby z akceptacją demokratycznie wybranych władz, niby - a jednak przeciw. W dystansie. My - władza lokalna dystansujemy się od rządzących Polską. Wykonujemy co trzeba, ale nie gorliwie i w natchnieniu, tylko z przymusem i niechętnie. Taka nasza uroda, taki czar, bo to nie my, to oni. To oni zarządzają kryzysem i podejmują decyzje, oczywiście złe. My podjęlibyśmy lepsze, ale niestety, chwilowo nie możemy. Tu w mieście sygnalizujemy jedynie, że w kryzysie, wykonujemy złe decyzje rządowe. Taki los. Gdyby nasi byli przy władzy pracowalibyśmy dziarsko, a tak pozostaje nam rozważny dystans. Nie robić nic, coby przydało rządowi dobrej opinii. Pieniądze bierzemy z obrzydzeniem i gdyby nie to że musimy, to byśmy ich najpewniej nie wzięli.

Taki rozkrok i dystans miał nawet swój urok w czasach normalnych, jak to obserwowaliśmy przed wybuchem pandemii. Ten samorządowy foch przegranej opozycji, nawet kiedyś pasował do części samorządów. Nudząc się w oczekiwaniu na zamianę władzy, trzeba było jednak coś robić, choćby każdy kilometr rządowej inwestycji, wymagał tysiąca zdań, że to tylko dzięki opozycji inwestycja doszła do skutku. To nawet śmieszne było. Takie przeciąganie liny przez słabą drużynę. Nogi zaryte do kostek, ścięgna zerwane a rządowi mimo to ciągną jak gdyby nigdy nic.

Ale od jakiegoś czasu, widać coraz wyraźniej, że w czasie pandemii żarty się skończyły. Teraz to nie jest już sprawa przeciągania liny, teraz to sprawa życia. Kto postępuje wbrew polityce rządowych decyzji w kryzysie, szasta życiem Polaków. Naraża naród na zachorowanie, państwo na destabilizację, gospodarkę na straty. Stąd tylko krok, by zagrożona została wywalczona pozycja międzynarodowa, niezależność i przyszłość. Targowica chichocze starym scenariuszem. Wszystko już to przerabialiśmy.

Kto nie rozumiejąc polityki państwa, staje przeciw niej, zdradza Polskę. Kto myli interes partyjny z interesem narodowym, Polskę zdradza. Kto w kryzysie rządu nie wspomaga, dystansuje się by nie rzec przeciwstawia, wzmaga zagrożenie. Dlaczego takie larum podnoszę? Co przeraża tak bardzo, że przywołuję na pamięć targowiczan?

Widzę to nad wyraz dokładnie, to scenariusz destrukcji państwa. Przegrana obecnego prezydenta, to wstęp do porażki w wyborach parlamentarnych. Zerwanie z narodową linią wzrostu gospodarczego, natychmiastowa wyprzedaż majątku, likwidacja ostatnich rodzimych mediów i przekazanie władzy do Brukseli. Czarny sen z myśliwym pod żyrandolem, czekoladowym orłem, szarą strefą, falą emigracji i fundacjami Sorosa, jako wiodącymi narratorami kultury i obyczaju, może wrócić w każdej chwili.

Bo oni się dystansują. Nadal przeciągają linę, nie dają rady, ryją po kostki, zrywają ścięgna ale ciągną, może się uda? Może Polacy zwariują, zapomną o tym wszystkim co się już działo, dawno w zaborach i nie tak dawno, za tamtej władzy i może uwierzą, że silna władza w Brukseli, to także Polska, że zagraniczny właściciel radia, telewizji, gazety pilnuje polskiej racji stanu, że bank, linia lotnicza, linia żeglugowa w obcych rękach, to tak samo jak i w polskich rękach, że gaz ze wschodu jest najtańszy, że, że, że...

Więc, piszę o tym, byście nie usnęli, znudzeni w dwubiegunowej narracji. Z jednej strony stan katastrofy i konieczność zmiany władzy z drugiej z taką samą siłą dobrostan i konieczność utrzymania władzy. Ale nad tymi dwoma biegunami, jest nadrzędny interes narodowy, nie partyjny, tylko polski, rdzenny, tożsamościowy. Ten o którym śnili pod zaborami nasi przodkowie, ten wywalczony krwią patriotów i nie można o tym zapomnieć teraz, gdy ścierają się światowe potęgi ekonomiczne. Chiny walczą z USA, Niemcy układają się z Rosją. Polska nie może nawet na pędź zmienić swojej linii gospodarczej, obronnej, historycznej. W ostatecznym rozrachunku, każda zmiana grozi wznowieniem procesu utraty niepodległości. Taki proces obserwowaliśmy za poprzedniej władzy. Teraz jej przedstawiciele w samorządach dystansują się od rządu, osłabiają go swoim brakiem zaangażowania w zwalczanie kryzysu. Tak zaczyna się zdrada. Bo my rozważnie jesteśmy przeciw. Niby razem - niby z akceptacją demokratycznie wybranych władz, niby - a jednak przeciw. W dystansie. Zdradzamy niezauważenie.

JB

pisałem dla www.kolobrzegwiary.pl

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2020 [10:44] - sake3 | Link:

Dobrze napisane ale do przekonania tak biernego społeczeństwa jak Polacy trzeba konkretów,a tych jest mnóstwo pod ręką.Najlepszym przykładem są działania prezydenta Trzaskowskiego w W-wie.Ten skrajny antypolak ma ambicje zostania prezydentem Polski grając na antypolskiej nucie a sondaże pokazują że poparcie mu rośnie.Cóż więc sądzić o Polakach którzy wybaczyli mu zatrucie Wisły awarią Czajki i kompletną bezradność przy jej usuwaniu.Polakom wystarczy głupkowaty uśmiech Trzaskowskiego zwany przez niektórych ,,hollywoodzkim'' i ,,uwodzicielskie'' spojrzenie jego baranich oczu zaś polskim wykształciuchom jego przechwałki że będąc w grupie Bilderberg toczy uczone rozmowy o cyberbezpieczństwie i sztucznej inteligencji z takim ,,tuzami'' intelektu jak Sikorski czy Clintonowie.Co w takim razie TRzaskowski proponuje w zamian za poniechanie tych strategicznych inwestycji które podjął rząd? Parady równosci,tworzenie i szkolenie bojówek do urzadzania prowokacji i zadym?Na to pójdą pieniądze?Inwestycje to miejsca pracy dla tysięcy,czy w takim samym liczebnym wymiarze Trzaskowski chce stworzyć swoje bojówki.?Jaki przewiduje zysk z ich powstania?

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-05-2020 [11:33] - Pani Anna | Link:

@sake3
pisałam juz kiedyś, że na elektorat PO tak samo działaja dokonania Trzaskowskiego, jak na Panią geszefty Szumowskiego. 0 myślenia, 0 refleksji, za to100X wzmożenia "opozycją".
 

Obrazek użytkownika Jabe

29-05-2020 [17:26] - Jabe | Link:

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2020 [19:22] - sake3 | Link:

@Pani Anna......Dziękuję za cenne uwagi i pouczenia.Nauki nigdy za wiele.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-05-2020 [20:34] - Pani Anna | Link:

@sake3
Nie wiem, gdzie Pani dostrzegła nakę, bądź pouczenie. Ani jednego, ani drugiego w mojej wypowiedzi nie ma. Stwierdziłam fakt, że lemingoza jest pojęciem uniwersalnym i ponad podziałami. Nie wiem, czy to jest uleczalne.

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2020 [20:51] - sake3 | Link:

W Pani przypadku z pewnoscia nieuleczalne.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-05-2020 [23:12] - Pani Anna | Link:

@sake3
Musze uczciwie przyznac, że zarówno Pani jaki i cale stado, które Pani reprezentuje naprawdę cieżko pracujecie na II turę dla PAD.

Obrazek użytkownika maxilampus

29-05-2020 [16:16] - maxilampus | Link:

Niezwykle wazna Wiadomosc sprzed pol godziny..." President Trump signed an Executive Order calling for new regulations under Section 230 of the Communications Decency Act; social media companies that engage in censorship and political conduct will not be able to keep their liability shield."..
NARESZCZIE !! Kiedy PIS wprowadzi to sam Prawo w Polsce ??? Okazja sie nadarzyla..Precedens zaistnial..Tzw. "media" w Polsce musza zaczac sie liczyc z konsekwencjami wlasnych Klamstw i Manipulacji..Polska ponosi koszty Ekonomiczne,Spoleczne,Polityczne za te Klamstwa i Propagande Polityczna..
Apeluje do PIS Wprowadzie do Kodeksu Karnego karalnosc za Klamstwa Medialne !!

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-05-2020 [19:14] - Marek1taki | Link:

Spodziewam się raczej karania za mówienie prawdy bo kłamcy będą wołać łapaj kłamcę.
Pierwsze trzeba by byłoby zamknąć media głównego nurtu, bo to one nadają ton propagandzie kłamstw jak kiedyś moskiewska "Prawda".
Tymczasem jakie zmiany? Akurat dzisiaj włączyłem Trujkę jak Pan Kuba przepraszał Niedźwiedzkiego i innych z nadzieją, że stare wróci. Od razu jednak zapowiedział, w nawiązaniu do wypowiedzi pani dziennikarki, że z programami informacyjnymi trzeba będzie zrobić porządek. Kulturalnie to powiedział, jak to Pan Kuba. Nieusatysfakcjonowani byli, zbyt mało lewa w Trujce więc to poprawią, a raczej polewią. Sąd ich skaże za cenzurę i propagandę kłamstw?
 

Obrazek użytkownika Jabe

29-05-2020 [16:48] - Jabe | Link:

„Zerwanie z narodową linią wzrostu gospodarczego” nastąpiło, gdy rząd posłał siejące panikę megafony na ulice. Winę tradycyjnie trzeba zwalić na innych, że się niedostatecznie przykładają do realizacji wyznaczonych celów.

Jaki jest nadrzędny interes narodowy? Państwowa własność środków produkcji? Mało było PRL-u?

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-05-2020 [19:05] - Marek1taki | Link:

Samorządy jakie są zawdzięczamy reformie administracyjnej Buzka. Ktoś ten temat porusza?
"Kto postępuje wbrew polityce rządowych decyzji w kryzysie, szasta życiem Polaków. Naraża naród na zachorowanie, państwo na destabilizację, gospodarkę na straty."
A jak to rządzący kreują kryzys za zgodą rzekomo totalnej opozycji aby wspólnie i zgodnie ze światowym nurtem dokonać destabilizacji państwa i przy okazji wydać i zadłużyć?
Kto ich pociągnie do odpowiedzialności za zdradę? Sztuczny kryzys to jedno ale związanie rąk przez wejście do UE i NATO na złych warunkach to było wcześniej i pokutuje.

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2020 [21:11] - sake3 | Link:

Panie Autorze! Co dadzą trafne słowa ,,kto nie rozumie polityki państwa staje przeciw niej,zdradza Polskę.Kto w kryzysie rządu nie wspomaga a dystansuje się wzmaga zagrożenie''...Tylko dlaczego tak wielu w Polsce nie rozumie polityki państwa odnośnie planow inwestycyjnych,przecież to czesto ludzie wykształceni na zagranicznych uczelniach.Mozna przyjąć,że jakiś menel z piwem  w łapie nie ma takich dylematów,ale przecież mamy podobno elity,ekspertów a jakiez są ich wypowiedzi?Pan ekspert od gospodarki Gwiazdowski zamiast jakąś fachową oceną,radą błysnął ostatnio ,,szampańskim'' żartem,by przed 6-ym sierpnia zastrzelić czy zabic w inny sposób prezydenta Dudę.Niby to żart,ale czy od elit nie powinniśmy wymagać czegoś więcej a przynajmniej odrobiny powagi?Tak ma wyglądać dyskusja ponad podziałami? Czy ten pan ekspert zdaje sobie chociaz sprawę z tego co mówi? I przed kim chce błysnąć watpliwej jakości dowcipem?

Obrazek użytkownika maxilampus

29-05-2020 [22:00] - maxilampus | Link:

Nie ma Panstwa ! nie ma "zamierzonej polityki" ! Jest niekonczaca sie reperacja PRL-owskich prowizorek i przybudowek !!