Prawdziwa linia podziału Polski. Poles save yourself from...

Prawdziwa linia podziału Polski. Poles, save yourself from thieves! 
Różni nas pieniądz. Stosunek do niego. Z jednej strony programowo niepohamowana chęć bogacenia się z drugiej nie. Jeżeli Jarosław Kaczyński doprowadzi do samodorżnięcia się watahy, Polska, wzmocni swoją pozycje ekonomiczną i będą kolejne daniny dla społeczeństwa. Zacięta walka nie idzie w tej chwili o program polityczny, tylko o oderwanie klasy wewnętrznej ekonomii IE (Internal Economy) od źródeł finansowania zewnętrznego LET (Large External Trough).  
I nie chodzi tak dokładnie o to, by nowoczesnych ekonomistów BT (Big Thief) pozbawiać aktywności I (Imprison), pomijając oczywiste sprawy działań lobingowych NB (Nice Bribe). Chodzi o to by współczesnych antypaństwowych ekonomistów TP (Thieving Pigs) przekierować z transmisji zewnętrznego finasowania LET, czyli wyprzedaży majątku narodowego, na transmisję do wewnątrz państwa IE , czyli powiększania majątku narodowego.

Najnowsze badania uniwersyteckie opublikowane w pracy "The thief works for the country" co w wolnym tłumaczeniu oznacza "polityczna opozycja pracuje także na rzecz kraju", są wynikiem wieloletnich działań grupy doktorantów z Princceton Universyty i zostały bezpłatnie udostępnione na stronach fundacji "Poles, save yourself from thieves" - czyli Polacy bądźcie roztropni.

JB

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2020 [15:22] - sake3 | Link:

To kogo Pan określa terminem watahy?

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2020 [16:04] - Jabe | Link:

Zaczyna się dochodzenie, co autor miał na myśli.

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2020 [16:54] - sake3 | Link:

Pretensje do autora za niejasne sformulowania .

Obrazek użytkownika Jabe

17-05-2020 [15:46] - Jabe | Link:

Daniny publiczne są zabierane społeczeństwu, nie dawane.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-05-2020 [16:52] - Marek1taki | Link:

To co Pan opisuje to zmiana mechanizmu działania lewicy. Inny etap walki rewolucyjnej oznacza inne metody. Jedno i drugie to lewo. Zobrazowałem to hasłami zasłużonych działaczy ekonomicznych czeciejRP: Balcerowicza i Modzelewskiego. Pseudoliberał i pseudokonserwatysta. Izomery marksistowskiej ekonomii.
Prawdziwy podział jest klasyczny. W zakresie ekonomii lewica promuje życie na cudzy koszt, przerzucanie kosztów na innych, dobroczynność z cudzego, zwalczanie własności prywatnej, maksymalizację wydatków państwa, upaństwowienie kosztów, sprywatyzowanie zysków przez korporacje i pomniejszych złodziei,  itp. itd. Z jakimś przykładem na zilustrowanie swojej tezy chce się Pan podstawić?

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

17-05-2020 [17:28] - Jarosław Banaś | Link:

Chodzi o to by złodzieje kradli dla państwa a nie dla siebie. To prześmiewczy tekst, bo tłumaczenia angielskie i definicje są wymyślone a nazwa uczelni przekręcona. Po angielsku pisze że chodzi o złodziei, łapówki, więzienie itp. Przepraszam za kłopot w rozumieniu, ale nie ostrzegałem, że żartuję rozmyślnie. Tyle obecnie różnych teorii się spotyka, że mnie pokusiło. Oczywiście samodorżnięcie watahy, to parafraza z Sikorskiego który mówił o dożynaniu watah, a teraz sam się zdetonował... Pozdrawiam i dzięki za dociekliwość.   Tłumaczenie tytułu : Polacy, ratujcie się przed złodziejami.    

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-05-2020 [17:30] - Marek1taki | Link:

Problem w tym, że na uczelniach takie nauki są tworzone i to nie żart. Potem robi się na ich podstawie budżet państwa. Mnie nasunęło się skojarzenie Sawickiej i Szumowskiego. Pod siebie i pod korporacje. Z żartami żartów nie ma. Pozdrawiam.