Co zrobi PiS

No, już wiadomo, Trzaskowski kandydatem na prezydenta. Tusk nie zaryzykował. Gdyby przegrał, straciłby nie tylko twarz, ale wszystko, co zdobył na Zachodzie. Stał by się po prostu politycznie bezużyteczny. Gdyby wygrał i został prezydentem, to samo stałoby się z PiS-em, zostałby wyśmiany i nikt już nawet nie chciałby o nim wspominać. Obydwie strony wolały więc odpuścić sobie i poczekać do następnego starcia. Czy ono nastąpi, pokaże wynik Trzaskowskiego w wyborach.

Co to znaczy, że Trzaskowski kandyduje? Oznacza, że cała KO ruszy w Polskę zbierać podpisy. Dobre samopoczucie nowego kandydata zależy od szybkości ich zebrania. Korzystając z bonusu „nowego”, na początku zapewne osiągnie bardzo dobry wynik – gdzieś w granicach 20-kilku procent. Po stronie opozycji podniesie się wrzawa radości, zaczną się proroctwa pachnące sukcesem i wizją dalszej walki z PiS-em na stolcu najwyższej głowy państwa, posypią się też gratulacje z zagranicy. Słowem sielanka. W interesie więc Trzaskowskiego, jest jak najszybszy termin wyborów, w interesie natomiast PiS. powinien być, jak najdalszy, ponieważ  droga Trzaskowskiego jest taka sam, jak Kidawy-Błońskiej. Im szybszy termin, tym mniej wpadek i wyższa pozycja na liście, im dłuższy, tym pewniejszy spadek i bolesna przegrana. Nie należy zapominać, że Trzaskowski rezygnuje z prezydentury miasta Warszawy, ale w razie klęski, raczej żalu mieć nie będzie, bo jest chyba zgodna z jego oczekiwaniami. Piłeczka znalazła się więc po stronie PiS. Od daty wyborów zależy więc ich wynik.
Jak natomiast zachowają się wyborcy, pokaże czas.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-05-2020 [17:29] - Marek1taki | Link:

Na nasz koszt rozgrywa się politykę.
Na tle Trzaskowskiego Duda jest jeszcze bardziej bezkonkurencyjny, a PO (ukochana opozycja PiS) się nie rozleci.
I pandemia dalej podostrym zamachem stanu z Szumowskim w roli głównej. Jeszcze się stawia, że zeznawał będzie w sprawach ustawionych dla odwrócenia uwagi od koronablagi.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

15-05-2020 [20:44] - RinoCeronte | Link:

No Trzaśniem bo zaśniem!

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-05-2020 [21:25] - Marek1taki | Link:

Trzaskowiankę z gwinta, a kto z nami nie wypije...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-05-2020 [22:04] - Ryszard Surmacz | Link:

@ RinoCerote
... trzaśniem bo zaśniem, pierdykniem bo odwykniem. 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-05-2020 [22:13] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
Polityka zawsze rozgrywa się za nasze pieniądze. To jej cecha.
Trzaskowski się wywinął z prezydentury warszawskiej. Oczywiście, zyskał Duda.
Nie wiem co jeszcze trzyma PO, cała nadzieja w Tusku.
Na temat Szumowskiego już się wypowiedziałem i na zdanie zdania nie zmieniam.  Mój znajomy (bardzo wybitny człowiek, po wylewie) też mówi, jak Pan i wybiera się w wielogodzinną podróż pociągiem. Zacząłem się modlić.

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-05-2020 [23:40] - Marek1taki | Link:

Sile woli wirus niestraszny.

Obrazek użytkownika Jabe

15-05-2020 [18:11] - Jabe | Link:

Sugeruje Pan, że PiS też zmieni kandydata?

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-05-2020 [19:17] - Tomaszek | Link:

Nie lekceważyłbym jednak wysokiego poziomu narodowego nasrania we łbach . Bo "naród wspaniały , tylko ludzie kurwy" jak mawiał Marszałek .

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-05-2020 [22:01] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Tomaszek
Nie lekceważę. Dlatego dopisałem ostatnie zdanie.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

15-05-2020 [19:46] - Trotelreiner | Link:

PiS NIC NIE ZROBI!
Będą sie "przyglądać"...i nadstawiac drugi policzek,oba pośladki i golenie [bo bardzo bolą gdy sie w nie kopie].
Gdyby TAM ktoś miał cojones...to zupełnie inaczej by Polska wyglądała...

Obrazek użytkownika sake3

15-05-2020 [21:45] - sake3 | Link:

Duda błyszczy na tle pozostałych kandydatów.Nawet taki mały gest jak podziękowanie dla Kidawy-Błońskiej jako przeciwnika za walkę wyborczą swiadczy jak bardzo różni się od tych kreatur.Wystarczy spojrzeć na całą kampanię wyborczą,niemerytoryczną wręcz chamską,nie stroniącą od ordynarnych zachowań opozycji i spokojnego,pełnego powagi Andrzeja Dudę.Obecny prezydent nie uraził żadnego z kontrkandydatów swoimi wypowiedziami sam będąc obsypywany obelgami,pomówieniami,groźbami.Tylko czy naród doceni kulturę i oceni dotychczasowy dorobek pozytywnie?Przecież nad nami pracują w pocie czoła różne ścierwoportaliki,Sokizburaka czy Wieści24 pod patronatem Kamysza.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-05-2020 [22:20] - Ryszard Surmacz | Link:

@ sake3
Też zauważyłem tę dysproporcję: samotna Kidawa i podziękowanie Dudy. Platfusy mają niewybaczalną pretensję do Kidawy, że spadła na poziom 2 %, nie zauważając przy tym, że sami niewiele od niej się różnią. 

Obrazek użytkownika angela

16-05-2020 [07:19] - angela | Link:

Sami panią Kidawę w "kanał wypuścili, dając sprzeczne instrukcje, oglupili babę do końca.
Tylko , że ona sama trzymając się prawdy i przyzwoitości wobec wyborców,  nie powinna tych kłamstw wypuszczać. 
Ale jakie jest wyjść, kiedy programem jest tylko AntyPiS,  trzeba wtedy kłamać,  i dlatego tak wychodzi.
Co będzie się TERAZ,  za Trzaskowskiego wyprawiac, strach pomyśleć .
Jest jeszcze bardzi zawiedziony obrotem spraw, pan Hołownia,  to spazmatyk, on łatwo nie odpuści, poczul 'krew' ,   i może się jeszcze wiele dziać po stronie łopozycji. A  jest jeszcze pan KKamysz,  wielka 'nadzieja Tuska.
Ta "nadzieja Polaków",   juz pokazał, co ich czeka,  jak wygra.  To znaczy, nic innego, jak to, co do tej pory pokazał, za swoich  nie/rządów  z PO. 
Mówią,  ze z mafii się nie wychodzi,  bo za duzo sie wie, oni nie wypuszczają, +normalnie+.

Obrazek użytkownika sake3

16-05-2020 [11:23] - sake3 | Link:

@Angela....Nic sie nie będzie dziać.Przecież ci wszyscy ,,wspaniali'' kandydaci są złączeni w milosnym uścisku koalicją Antypis.Trochę tam poszturchają Trzaskowskiego tak dla pucu,bo wiedzą,że prochu to on nie wymyśli.Może Biedroń mu wytknie niedostateczną dbałość o homoseksualistów i kozy na wyspie.Obrotowy a zachowawczy Kamysz mocny w gębie tylko wtedy gdy trzeba atakować obecnego prezydenta,czy Bosak awansujący na zbrojne ramię PO w walce z PiS przecież nie będą go sekować Hołownia natomiast poczeka co mu każą robic mocodawcy..