Duda w pierwszej turze, mimo wszystko

Reakcję władz polskich i w innych krajach na tzw. pandemię oceniam średnio na jeża, podobnie zresztą jak obecnego prezydenta RP.  A jednak ogarnia mnie przerażenie na myśl o chaosie, jaki mielibyśmy w kraju, gdyby w tych dniach próby u władzy była obecna opozycja.  

Wyobraźmy sobie, że ostanie wybory parlamentarne wygrałoby KO, a prezydentem był obecnie imć Komorowski (ten od bulu i nadzieji).  Ekipa Tuska kontynuowałaby demontaż państwa. Nie byłoby polskich linii lotniczych, a LOT istniał tylko we wspomnieniach i na starych fotografiach.  Polacy chcący wrócić w czasie obecnej paniki do kraju zdani by byli, w wyniku zawieszenia lotów komercyjnych, na własne… nogi.

Mielibyśmy również w kraju wielotysięczną populacje uchodźców, a więc ludzi po ciężkich przejściach i o obniżonym systemie odpornościowym wynikającym z doświadczonej w przeszłości traumy. Na dodatek ludzi systematycznie podróżujących do swoich starych ojczyzn w celu odwiedzenia znajomych i rodzin.

Łatwo wyobrazić sobie żniwo epidemii wśród tej osłabionej części populacji i skutków dla pozostałych mieszkańców.   Ten właśnie mechanizm działa obecnie we Włoszech, kraju o licznej grupie uchodźców oraz pracowników tymczasowych z innych krajów, głównie azjatyckich. 

Zaryzykuje jednak karkołomną tezę, że włoski system opieki zdrowotnej, ze wszystkimi swoimi wadami, to medyczny bastion w porównaniu do służby zdrowia jaką zafundowałaby nam Platforma z Tuskiem, Schetyną, tym panem od kamieni kupy, i tym drugim od dożynania watahy.

Wyobraźmy sobie jeszcze pana Budkę jako premiera biegającego w lateksowych rękawiczkach i panią Kidawę wysyłającą z wysokości pałacu prezydenckiego inspiratorów do szpitali.

Doprawdy trudno sobie wyobrazić bajzel jaki mielibyśmy w kraju. Jedynie Włosi mogli by się cieszyć z rządów ekipy KO w Polsce, nie byliby bowiem symbolem klęski w obliczu wirusa, ich miejsce zajęłaby Polska.  Znowu moglibyśmy czytać w New York Times, Frankfurter Allgemeine Zeitung, i słuchać w CNN i Russia Today całej litanii dowcipów o Polakach, tym razem w czasie epidemii.

Owszem, w szpitalach brakuje masek, PiS może być czasem przaśny, a Dudzie zdarzyły się głupie dowcipy i zawetowanie ustaw jakie powinien podpisać.  Ale to właśnie ekipa Kaczyńskiego z Morawieckim, Szydło, Macierewiczem i Dudą uchroniła nas od klęski w czasie zarazy i wielkiego obciachu na całym świecie.

A jeżeli ktoś ma wątpliwości, to przypomnę Cimoszewicza pouczającego powodzian, że „trzeba się było ubezpieczyć”, oraz tę panią od „sorry, taki mamy klimat”.

I dlatego wybory prezydenckie muszą się odbyć 10 maja i niech Polacy wybiorą Dudę na druga kadencję w pierwszej turze. Zapracował na to. Mimo wszystko.

=====
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

29-03-2020 [09:48] - Jabe | Link:

Mielibyśmy również w kraju wielotysięczną populacj[ę] uchodźców – A tak mamy wielomilionową.

w porównaniu do służby zdrowia jaką zafundowałaby nam Platforma – Co zmieniono od czasu ich rządów?

uchroniła nas od klęski w czasie zarazy – Szybko poszło.

I  dlatego wybory prezydenckie muszą się odbyć 10 maja – Nie widzę przeszkód, skoro kandydaci mogą spotykać się z wyborcami.

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-03-2020 [10:13] - Marek1taki | Link:

Najbardziej na wyobraźnię podziałał mi w Pańskim wpisie Budka w rękawiczkach. Nie sposób nie wyobrazić sobie, że brakuje mu na głowie prezerwatywy kominiarki.
Na marginesie dodam, że faktycznie min. Szumowski zrobił co trzeba. Błędem było oczywiście wprowadzenie 5-osobowych pogrzebów w zestawieniu z 24osobowymi autobusami. To ośmiesza władzę i podważa jej wiarygodność w sytuacji gdy pojawi się gorszy kataklizm.
Obecna fala nadmiernych i nieadekwatnych działań już nie jest z jego winy.
Z LOTem to dobry przykład by przeciwstawić działania rządów Platformy i PiS. Pierwsi zajmowali się likwidacją polskiej państwowości we wszystkich przejawach, a drudzy gorliwie upaństwawiają. Faktycznie LOT jest przydatny, inwestycje nie mają samych pozytywów, tak samo jak w przypadku inwestycji prywatnych okazało się, że część samolotów (boeing 737max) stoi od roku a zakup linii niemieckich w czasie epidemii okazał się na razie kosztowny i bezproduktywny - wobec perspektywy galopującej inflacji może okazać się nie najgorszą inwestycją długoterminową - przy rządach PO tego dylematu byśmy nie mieli;-). Powroty LOTem do domu stały się jednak potrzebne w sytuacji gdy najpierw rząd zablokował powrót do domu zawieszając loty zaplanowane a potem rozpoczął walkę ze stworzonym przez siebie problemem. Problem systemowy polega na tym, że jest to typowy sposób działania w socjalizmie propagandowo tuszowany, a po załamaniu tłumaczony hasłem socjalizm tak, wypaczenia nie.
Tak - to modelowy przykład różnic, z którego należy wyciągnąć wniosek, że zamiast mniejszego zła potrzebna jest normalność, czyli stopniowa likwidacja socjalizmu, a tam gdzie się nie da to radykalna.
To nie koniec porównań, należy wspomnieć taki aspekt różnic miedzy tymi stronnictwami jak podległość obcym mocarstwom. PO i PiS rządzą w orbicie wpływów unijno-niemieckich i żydowsko-amerykańskich. Te zewnętrzne interesy nie zawsze są przeciwstawne, a niekiedy zbieżne, co przekłada się na wyniki głosowań w sejmie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-03-2020 [12:56] - NASZ_HENRY | Link:

Hasło wyborcze:
Głosuj na Dudę - nie będziesz musiał dwa razy się fatygować ☺
 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

29-03-2020 [15:48] - Piotr Węcław | Link:

Dobre!

Obrazek użytkownika Zunrin

29-03-2020 [13:39] - Zunrin | Link:

Niestety pojawiają się propagandowe kłamstwa, jak to niby PO fantastycznie radziła sobie podczas świńskiej grypy. Ludzie chyba rzeczywiście mają pamięć niczym złota rybka (czyli krótką), bo ja bardzo dobrze pamiętam alarmy lekarzy, że nie mają żadnych środków ochrony, nie mają żadnych wytycznych i nie wiedzą czego można się spodziewać. Pamiętam telefony do radia ludzi pogonionych przez sanepid za "fanaberie" w postaci prośby o sprawdzenie czy ciężko chory małżonek nie ma przez przypadek świńskiej grypy. O tekstach, że na wyniki testu niby miało się czekać 2 tygodnie, spuszczę miłościwie zasłonę milczenia.
I wisienka na torcie. Po tym wszystkim ktoś przejrzał statystyki medyczne nasze i europejskie. W porównaniu do innych krajów mieliśmy śladową wręcz zachorowalność na świńską grypę. Za to u nas był wysoki skok chorób grypopodobnych i ogólnie układu oddychania. Oraz zgonów z tego powodu...

Obrazek użytkownika sake3

29-03-2020 [14:56] - sake3 | Link:

Ja zagłosuję na obecnego prezydenta A.Dudę.Moje wszelkie wątpliwości rozwiane zostały po ogladaniu wyczynów i słuchaniu wypowiedzi opozycji oraz jej wspaniałych kandydatów.Nawet Komorowski z jego skakaniem po krzesłach na ich tle prezentuje się jako mąż stanu.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

29-03-2020 [15:49] - Piotr Węcław | Link:

Na to wychodzi!

Obrazek użytkownika Jabe

29-03-2020 [16:17] - Jabe | Link:

To dość typowa lista zalet obecnego prezydenta.