KORWIN, JUREK – KOMU SŁUŻĄ?

Komuniści wiedzieli, że gdyby postawili przed Polakami prosty wybór my/opozycja, nie mieliby żadnych szans. Komuniści wiedzieli, że gdyby postawili przed Polakami prosty wybór my/opozycja, nie mieliby żadnych szans. Przekonali się o tym w wyborach do Sejmu kontraktowego, gdzie arbitralnie zapewnili sobie 65% miejsc. Resztę poddali wolnej konkurencji. Przegrali wszystkie. W Senacie również klęska – w wolnej elekcji komunistom udało się zdobyć tylko jedno miejsce w stuosobowym ciele. Gdyby ta sytuacja się utrzymała, jak wyglądałby pierwszy wolny Sejm?

By nie dopuścić po ’89 do zwycięstwa sił patriotycznych używano przeróżnych metod. Inwigilacja i stada agentów w szeregach partii prawicowych, oddanie jedynej opozycyjnej gazety w „dobre ręce”, monopol telewizyjny czy życzliwość części hierarchów (przy ogólnym milczeniu kościoła w sprawach drażliwych). Cel był jasny: siły patriotyczne muszą być rozdrobnione i sukcesywnie kompromitowane, by w końcu skończyć na „śmietniku historii”. Jako, że zjednoczona lewica pomimo tych protez nie mogła zdobyć większości parlamentarnej, stworzono partię pseudoopozycyjną, która miała za zadanie zagospodarować umiarkowany elektorat starannie obrabiany intelektualnie przez odpowiednie organa prasowe. Unia Demokratyczna, a później Unia Wolności, zdobywały stosunkowo niewielkie poparcie, ale zawsze wystarczające do współtworzenia „właściwego” rządu. Gdy ta formuła się wyczerpała (2001 r.), generałowie pomyśleli o nowym/starym ugrupowaniu – już teraz naprawdę spontanicznym i konserwatywno-liberalnym. (Do kreowania Platformy Obywatelskiej przyznał się po latach gen. Czempiński i jakoś nie słyszałem, by Tusk włóczył go po sądach). Do umacniania nowego bytu włączyły się dziarsko partie bardzo prawicowe. Pierwszą okazało się Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe Rokity i Komorowskiego, a drugą Unia Polityki Realnej będąca wtedy pod dominującym wpływem panów Janusza Korwin-Mikkego i Stanisława Michalkiewicza. Za cenę ostatnich miejsc na listach do Sejmu UPR wsparła PO w tym trudnym, startowym momencie jej istnienia. Oto, jak opisuje to jeden ze starych działaczy UPR, Marian Kowalski:

„Na spotkanie lubelskiej UPR przybył zaproszony przez Zbigniewa Bagińskiego (ówczesnego szefa wojewódzkich struktur partii) pełnomocnik PO, Włodzimierz Wysocki. Po ciepłym przywitaniu przez Bagińskiego, Wysocki bez ogródek zaproponował członkom UPR podpisywanie deklaracji wstąpienia do PO. Otwarcie się temu przeciwstawiłem, ale część kolegów wzięła deklaracje.”

Choć do powstania PO użyto znacznych sił i środków, to nie gwarantowało to większości sejmowej. Oczywiście obrotowe PSL zawsze było gotowe do świadczenia swoich usług, ale nie zapomniano także o „prawicowym odwodzie”. Gdy w potęgę rosło Prawo i Sprawiedliwość braci Kaczyńskich, jednocześnie po drodze powstawały nowe prawicowe byty. Niby była za Polską, za patriotyzmem, za prawicą, ale w chwili próby zachowywały się w sposób zdyscyplinowany – jak opiłki po przyłożeniu magnesu. Pierwszy ogromnej wolty dokonał Roman Giertych ze swoją Ligą Polskich Rodzin. Gdy ważyły się losy lustracji i powodzenia rządu Jarosława Kaczyńskiego, Giertych zainicjował nagle temat aborcji. Poparł go Jurek. Aborcji nie zaszkodzili, ale Polsce tak – w niedługim czasie rząd PiS upadł, władzę przejęła PO.

W kolejnych elekcjach sytuacja się powtarza: oprócz PiS startują małe, prawicowe ugrupowania Jurka, Giertycha, Korwina i innych, które szans nie mają żadnych, ale zawsze te kilka procent Kaczyńskiemu odbiorą – wspierając de facto linię generałów. Jaskrawo widać to było w ostatniej elekcji prezydenckiej – gdyby wszystkie siły patriotyczne połączyły się już w pierwszej turze, to Kaczyński miałby realne szanse na zwycięstwo nawet pomimo palikociej dywersji w swoim obozie. Przyczyny tego stanu rzeczy nie tkwią tylko po stronie chorych z ambicji (czy też uwiązanych) kacyków prawicowych partyjek. Po stronie PiS za dialog z potencjalnymi koalicjantami odpowiada wiceprezes Adam Lipiński, którego kunszt cała Polska mogła podziwiać w pokoju posłanki Beger. Gdyby Kaczyński choć trochę otworzył PiS na nowe środowiska i przekształcił partię w wielonutrową formację na wzór amerykańskich republikanów, nie musiałby się już nigdy martwić o swoje nogawki ciągle podgryzane przez generalskich wysłanników. A tak już się buduje „prawicowe” wsparcie dla niszczącego Polskę od lat układu. Już stara gwardia – Jurek, Korwin, Janowski (Giertych przeszedł do zadania nękania Kaczyńskiego sądami) i paru innych – montują porozumienie „najprawdziwszej prawicy”, która pośrednio wesprze oplatającą nas swym pełnym miłości uściskiem POśmiornicę…

P.S.
Retransmisja wczorajszego spotkania z posłem Macierewiczem dziś o godzinie 19.30 w Radiu Detox.
Konferencja Prasowa dostępna tu: "UCHOD" powinien działać"

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Heretyk

16-04-2011 [11:25] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

sięgnąć po międzynarodową pomoc/doświadczenia.
Największym osiągnięciem układu jest ustawienie Jarosława Kaczyńskiego w narożniku z napisem oszołom. Oczywiście jest to nieprawda.

Węgry, Argentyna, Brazylia, Indie, Wenezuela , Czechy,itp to kraje które prowadzą politykę o wiele bardziej "radykalną" niż to deklaruje prezes PIS i nikt nie robi z tego wielkiego halo.
Nic nie zdarza się bez przyczyny, nie trzeba być wielkim prorokiem, by stwierdzić, że w Polsce realizowany jest scenariusz , który realizowany jest od dziesięcioleci i sprawdził się już w innych częściach świata.
Powtarzamy po prostu pewne wzorce (prywatyzacja , system OFE, płatna edukacja, płatne leczenie itd)
Partii takich jest PIS są na całym świecie tysiące.
Tysiące intelektualistów i autorytetów pisze książki podważające sens doktryny neoliberalnej.
Dlaczego nikt nie korzysta z tej wiedzy i doświadczeń ?!

Jeśli zainteresował Cię mój wpis, to chętnie odesłałbym Cię do spisu setek filmów na ten temat, ale administrator tej strony po raz 4 (?) wpadł na pomysł usunięcia archiwum i kilka miesięcy pracy poszło się ...

Bardzo dobra taktyka walki o prawdę i uświadamiania społeczeństwa: kasować archiwa.

Obrazek użytkownika Kielczanin

16-04-2011 [18:13] - Kielczanin (niezweryfikowany) | Link:

Chętnie dowiedziałbym się co nazywasz polityką radykalną na Węgrzech. Przypadkiem interesuję się tą tematyką i żadnych radykalnych posunięć tam nie zauważyłem.

Obrazek użytkownika Heretyk

16-04-2011 [21:11] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

podatkiem obrotowym (nie można go obejść, np wykazując straty), dobrowolność / ograniczenie OFE, walka z MFW - to nie jest radykalne w porównaniu z nami ?

jeśli masz bardziej szczegółowe informacje, to wklej to proszę tutaj, więcej ludzi skorzysta. pzdr

Obrazek użytkownika Kielczanin

17-04-2011 [15:56] - Kielczanin (niezweryfikowany) | Link:

Walka z MFW to kwestia propagandy niż faktów. Orban po prostu zobowiązał sie do wykonania umowy kredytowej z IMF.
Általános Forgalmi Adó (w skrócie ÁFA) - w dosłownym tłumaczeniu oznacza "powszechny podatek obrotowy" - jest to węgierska nazwa podatku od wartości dodanej (VAT). Na Węgrzech został wprowadzony (tak jak i u nas) na początku lat 90-tych. Stawka podstawowa jest jedną z najwyższych (a może i najwyższa) w Europie - 25%.
Podatku VAT nie da się obejść wykazując stratę. Można go obejść ukrywając część produkcji i sprzedając bez faktur (tak jak to się robi u nas powszechnie np. w handlu materiałami budowlanymi).
To elementarz podatkowy.
Dla informacji: Orban obiecał przed wyborami wiele rzeczy, m.in.
- uniemożliwienie zakupu ziemi uprawnej i zasobów wody przez obcokrajowców (jak to powiedział - "cokolwiek sobie postanowią w Brukseli". Właśnie głosował przeciwko takiemu zapisowi w nowo przygotowywanej konstytucji,
- walkę z korupcją - walka nawet nie została podjęta, co było oczywiste, gdyż Fidesz jest partią do głębi skorumpowaną - tradycyjny system łapówkarski na Węgrzech przewidywał płacenie łapówek nie tylko "trzymającym władzę" za odpowiednie decyzje, lecz także opozycji za siedzenie cicho.

Dobrowolność OFE polega na tym, że przejście z OFE do węgierskiego ZUS było dobrowolne, a nawet przymusowe (ten, kto pozostał w OFE musiał zrezygnować z ZUS-wowskiej emerytury, ale nadal musi płacić składki na ZUS!). Większość Węgrów (ok.97%) wybrała w takiej sytuacji ZUS, zwłaszcza, że media trąbiły, że w OFE zostanie bardzo mało ludzi i skutkiem tego OFE upadną (tak zresztą publicznie wypowiadał sie Orban!). Krótko mówiąc zrobili to co u nas Rostowski, tylko w bardziej chamski sposób.

Jedyną istotną zmianą jest wprowadzenie jednej stawki PDOF w miejsce wcześniejszych dwu stawek. Oraz wprowadzenie kilku nowych podatkó: bankowego, telekomunikacyjnego, od sieci sklepów (!). Ponadto próbowali wprowadzili obowiązujący z datą wsteczną podatek od odpraw pracowników firm państwowych w wysokości 98% - unieważniony przez Trybunał Konstytucyjny.

Zamiast zmian Fidesz zaproponował dyskusję nad nowa Konstytucją, przy czym nowa Konstytucja coraz bardziej przypomina starą (poza elementami symbolicznymi - ale te w codziennej praktyce działania państwa nie mają znaczenia). Czas mija, nic się nie dzieje, jak u nas.

Obrazek użytkownika trl

20-04-2011 [14:59] - trl (niezweryfikowany) | Link:

Drogi pastorze. Proszę się nie podpinać pod Kościół. Dziękuję.

Obrazek użytkownika zet

16-04-2011 [19:00] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Zawsze porównuję internet w Czechach i w Polsce.Czesi dużo wcześniej i lepiej skorzystali z komputeryzacji i z szybkiego i szerokiego zastosowania internetu.W Polsce zaś skutecznie to powstrzymywali niczym w Chinach.Dlaczego ?Dlatego,że w Czechach nie mieli okrągłego stołu i natychmiast przeprowadzili lustrację.Odsunęli komuchów od władzy na min.10 lat.W Polsce zaś okrągły stół zapewnił polskim komuchom kontynuację władzy.Oni po prostu przeskoczyli na drugi brzeg i nadal żerują na narodzie polskim.Rządy PIS-u to tylko 2-letnia przerwa.A ile jadu zużyli,żeby obrzydzić Kaczyńskich i PIS.Ale oni mają siłę ,bo prawo i sprawiedliwość jest ich siłą.

Obrazek użytkownika Jawa

16-04-2011 [22:27] - Jawa (niezweryfikowany) | Link:

Zgadzam się z Tobą w zupełności, bo mimo, że rzekomo najwcześniej w Europie Środkowej dokonaliśmy obalenia komuny to tak naprawdę nigdy się nie wyzwoliiśmy spod jej wpływów

Obrazek użytkownika Heretyk

16-04-2011 [22:52] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

najprawdopodobniej wynikiem układu Wall Street / KGB/SB itd.

wklejałem o tym wielokrotnie: wpisz w google jaruzelski rockefeller .
Wysysanie pieniędzy z przemysłu/banków/ofe w zamian za nietykalność i kontrolę nad światem przestępczym.

Obrazek użytkownika ksena

16-04-2011 [14:45] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

ale które są te nowe środowiska ?

Obrazek użytkownika krzyh

16-04-2011 [18:00] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

się na prawicę niesie w sobie ryzyko wpuszczenia "rozwalaczy" jakich wielu już oglądaliśmy. PIS się otwiera na nowe środowiska - takim jest np PJN (ten prawdziwy) i inne w tym mam nadzieję że do polityki parlamentarnej wejdą też "Solidarni 2010" i podobne ruchy społeczne i patriotyczne. Trzeba wpuścić świeżego powietrza a nie odgrzewać polityków którzy się nie sprawdzili. Mam nadzieję że na listach PIS znajdzie się też miejsce dla członków klubów GP. W tych ludziach jest potencjał - są aktywni, patriotycznie nastawieni i odważni - niewielu polityków z małych prawicowych partii może się takimi cechami pochwalić.

Obrazek użytkownika ajka

16-04-2011 [18:10] - ajka (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Pawle - od dwóch dni myślę o problemie:czy Jurek, JKM, Morawiecki zerwą sie ze smyczy, tzn, czy teraz, gdy słychać juz podzwonne dla Polski, lojalność wobec kraju zwycięży? stąd tytuł...z tego, co Pan pisze wynika, że jednak nie...
JKM zawsze zastanawiał - projekt ustawy lustracyjnej zgłoszonej przez niego , przyjętej przez sejm w 92 r...niby bardzo słuszna postawa, ale:sejm pojął uchwałę, by następnie za jej wykonanie obalić rząd.
Rzecz jasna, byl to pretekst - moim zdaniem premier Olszewski powołując Skarb Państwa z zamiarem inwentaryzacji całego majątku państwowego próbował naruszyć dalekosiężne plany(Okrągly Stół)i interesy potęznych grup...Nie tak miała przebiegać transformacja w Polsce-państwo mialo zostać rozgrabione, doprowadzone do stanu upadlości, dzieła dokończyła PO.
pozdrawiam serdecznie, a.

Obrazek użytkownika ajka

16-04-2011 [18:25] - ajka (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Pawle - od dwóch dni myślę o problemie:czy Jurek, JKM, Morawiecki zerwą sie ze smyczy, tzn, czy teraz, gdy słychać juz podzwonne dla Polski, lojalność wobec kraju zwycięży? stąd tytuł...z tego, co Pan pisze wynika, że jednak nie...
JKM zawsze zastanawiał - projekt ustawy lustracyjnej zgłoszonej przez niego , przyjętej przez sejm w 92 r...niby bardzo słuszna postawa, ale:sejm pojął uchwałę, by następnie za jej wykonanie obalić rząd.
Rzecz jasna, byl to pretekst - moim zdaniem premier Olszewski powołując Skarb Państwa z zamiarem inwentaryzacji całego majątku państwowego próbował naruszyć dalekosiężne plany(Okrągly Stół)i interesy potęznych grup...Nie tak miała przebiegać transformacja w Polsce-państwo mialo zostać rozgrabione, doprowadzone do stanu upadlości, dzieła dokończyła PO.
pozdrawiam serdecznie, a.

Obrazek użytkownika Archibald

17-04-2011 [14:11] - Archibald (niezweryfikowany) | Link:

"JKM zawsze zastanawiał - projekt ustawy lustracyjnej zgłoszonej przez niego , przyjętej przez sejm w 92 r...niby bardzo słuszna postawa, ale:sejm pojął uchwałę, by następnie za jej wykonanie obalić rząd."

I tu jest cała prawda o demokracji. Posłowie to idioci, którzy nie wiedzą nad czym głosują!

Obrazek użytkownika RYSK

16-04-2011 [19:10] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

lecz nie oni gwarantuja wygrana strategiczna , trzon parti musza stanowic ludzie sprawdzeni w roznych sytuacjach,lojalni do wlasnych kolegow , wytrwali, a nie wszyscy musza byc na pierwszej lini medialnej, lipinski dziala w cieniu, nie slyszalem by oszukal ludzi z ktorymi dywaguje, to ogromna wartosc, przecie berger niczego nie obiecywal mimo jej nachalnych naciskow, mowil potem,kiedys, nie mogl odtracic od razu osoby przez ktora zostal zaproszony--a nowi niech sie wykaza, hofman dosc dlugo terminowal

Obrazek użytkownika kazia

16-04-2011 [23:15] - kazia (niezweryfikowany) | Link:

To jest działanie obliczone na osłabienie prawicy, PiS-u. Partia PJN się nie udała, to próbuje się dalej. Zresztą p. Marek Jurek jako marszałek Sejmu RP już raz pokazał jak zachowuje się polityk czysto prawicowy: zabiera zabawki i wychodzi, trzaskając drzwiami i wyciągając ludzi. A po nim choćby potop. Gdzie tu rozsądna troska o dobro wspólne, gdzie postawa cierpliwego znoszenia krzywd (jeśli takowe były) czy chętnego darowania uraz. Ta "prawdziwa prawica" jest koniem trojańskim. SLD może już zacierać rączki.

Obrazek użytkownika Somebody_Someone

17-04-2011 [20:58] - Somebody_Someone (niezweryfikowany) | Link:

Powiedz mi Waść, w którym miejscu PiS to partia prawicowa. Bo ja jakoś ani krzty prawicowości w tej partii nie widzę.

Obrazek użytkownika prus3

17-04-2011 [23:39] - prus3 (niezweryfikowany) | Link:

Zatem nalezy sie domyslac, iz prawica w twoim POjeciu, to obecna Parada Oszustow. Mam wrazenie, ze jestes albo smieszny, albo glupi lub jedno i drugie naraz.

Obrazek użytkownika o szoł om

18-04-2011 [14:53] - o szoł om (niezweryfikowany) | Link:

Każdy myślący wie, że zarówno Puste Obietnice, Populizm i Socjalizm nie mówiąc o pozostałych partiach siorbiących obecnie z parlamentarnego koryta tworzą socjalistyczną Bandę Czworga! Racz zwrócić uwagę na to, że nawet gdyby PO i PiS miały naprawdę różne zdania na temat gospodarki to wcale nie oznacza, że zdanie którejkolwiek ze stron musiałoby być racjonalne i prawdziwe. Często zdarza się, że dopiero ktoś trzeci (tu JK-M) ma rację!

Obrazek użytkownika Gość

31-05-2011 [06:50] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Mam wrazenie, ze jestes albo smieszny, albo glupi lub jedno i drugie naraz, skoro kierujesz się schematem, że jak przeciw pis to znaczy że za po. prawdy nie znajdziesz między dwoma kłamstwami tak jak dobrej partii nie wybierzesz pomiędzy po a pis. nie mówiąc już o złodziejach z sld i oportunistach z psl.

Obrazek użytkownika Agir

17-04-2011 [00:05] - Agir (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie - na kongresie obecni byli red Michalkiewicz i minister Szeremietiew. Wątpie, aby takie osobistosci komukolwiek sluzyly. Oni swoimi osobami firmowali polską prawice. Wiec o co tu chodzi. Komu ma sluzyc Korwin Mikke i czy byl TW - gdzie są jego dokumenty donosicielskie. To samo, jesli chodzi o Marka Jurka. Czy bylby Pan laskaw przyblizyc ten temat, bowiem tchnie to pomowieniem.

Obrazek użytkownika Gość

17-04-2011 [06:31] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Strzelec

17-04-2011 [10:28] - Strzelec (niezweryfikowany) | Link:

Tylko Stara Ubecja. Wszyscy, którzy się w to angażują o tym wiedzą. A jesli nie wiedzą - są pozytecznymi idiotami.
Niezaleznie od nazwisk! Gra z tzw. Nowa Prawicą jest obliczona na tych naiwnych, którzy śmiesznemu showmanowi
w stroju wyciagajacego króliki z kapelusza iluzjonisty daja sie przekonać, że jest liberalnym ekonomistą.
Chodzi o te kilka procent elektoratu, które da sie urwać Kaczyńskiemu. Tu na JKM i "precz z biurokracją i pisowskim socjalizmem", tam na "zwiazki partnerskie" dla kochajacych inaczej, gdzie indziej parę procent na in vitro - i tak zbierze się moze miarka. I znów stara sitwa pozostanie u władzy. A moze jednak nie?

Obrazek użytkownika Gość

18-04-2011 [18:20] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

JKM nie łączy się z PiSem nie dlatego, że jest agentem SLD czy innej komuny, tylko dlatego, że PiS jest partią socjalistyczną popierającą istnienie związków zawodowych, dużej rzeczy urzędników itp.

JKM i związane z nim środowisko są antysocjalistami, którym bliżej - na polskim gruncie - do Dmowskiego niż Piłsudskiego.

Obrazek użytkownika Juzek

30-04-2011 [16:32] - Juzek (niezweryfikowany) | Link:

oj głupcy Polacy, miast się łączyć, to się dzielą i to pod scenariusz
komuchów, ślepcy którym się władzy zachciało tak zaborczo jak
PO - krzywionym. Identycznie! A jak Wam bliżej do Dmowskiego to idźcie
i się przy nim połóżcie, bedzie chociaż nawóz dla Ziemi.

Obrazek użytkownika Gość

23-10-2011 [18:03] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

"Głupcy Polacy"? Najprawdopodobniej oprócz tego, że obraziłeś swoich rodaków, obraziłeś samego siebie. Licz się ze słowami!!!

Obrazek użytkownika Marek z Krakowa

17-04-2011 [11:39] - Marek z Krakowa (niezweryfikowany) | Link:

Dziwna to postać. Kilka procent obywateli jest nim zachwycona za jego luźne wypowiedzi na każdy temat. Niektóre dzienniki udostępniają mu swoje łamy na których wypisuje dziwne rzeczy.
Z mojego podwórka.
Kilka tygodni temu w Dzienniku Polskim wydrukowano jego krótki felietonik w którym napisał, że w okresie przedwojennym, w wielu zawodach, stowarzyszeniach osób itd istniał piękny obyczaj czystości w swoich szeregach. Jeśli ktoś był o cokolwiek podejrzany (bez określenia winy) był usuwany z towarzystwa, objęty anatemą. A wszystko napisał w kontekście zmasowanego ataku mediów rosyjskich i polskich na temat winy polskich pilotów w Smoleńsku.
Nawet redakcja DzP to wydrukowała.
Dziwny ten świat.

Obrazek użytkownika Gość

18-04-2011 [15:50] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Jakby pan chociaż troszeczkę zaznajomił się z badaniami to by pan wiedział, że Korwin odbiera znacznie więcej głosów złodziejom z PO niż wariatom z PiS-u. Z pańskiego, skrajnie pisofilnego punktu widzenia JKM jest więc bardzo pożyteczny. Ale najwyraźniej ma pan jakieś osobiste urazy i z jakiegoś powodu lubi pan uprawiać głupią tanią demagogię. Pewnie zreszta łatwiej jest pisać głupoty niż trochę pomysleć.

Obrazek użytkownika Piotr Lisiecki

20-04-2011 [11:19] - Piotr Lisiecki (niezweryfikowany) | Link:

Chcę sprostować: Jedynym Senatorem spoza obozu opozycyjnego był kandydat niezależny Henryk Stokłosa, który wówczas uchodził za rzutkiego prywatnego przedsiębiorcę z branży paszowej. Jego firma PASZUTIL robiła na przełomie lat 80-90 konkurencję państwowym Bacutilom, więc choć nie był z Solidarności, jawił się jako kontrpropozycja dla socjalistów z PZPR.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

26-04-2011 [21:13] - Paweł Chojecki | Link:

A więc przegrali w sposób 100%!

Pozdrowienia

Paweł

Obrazek użytkownika Gośćstanislaw

11-09-2011 [04:21] - Gośćstanislaw (niezweryfikowany) | Link:

Jurek to palant nie pracuje a zyje z czego??? P.O . mu pomorze.