GORZKIE MYSLI

GORZKIE  MYŚLI  -  “Lud musi walczyć o prawa, są jak mury obronne” ( Heraklit z Efezu)
Polski naród ma prawa tylko na papierze, w kodeksach. A to czysta iluzja, bo sądy prawa te ignorują i wydają często niesprawiedliwe wyroki, które wynikają z zakulisowych ustaleń między „sędziami” a sprawcami przestępstw i ich skorumpowanymi pośrednikami. A zatem Polacy są mordowani w napadach ( często napastnikom chodzi o pieniądze na dopalacze!)  albo giną na pasach dla przechodniów (!), w najlepszym razie cierpią potem na trwałe kalectwo – a sądy niejednokrotnie orzekają kary zaskakująco zaniżone. Rok nie wyrok, dwa lata jak dla brata – a często w zawieszeniu. Polki – ofiary gwałtów, uprowadzeń czy zabójstw – też nie zawsze mogą dojść sprawiedliwości. A polscy obywatele i zarazem skarb państwa od trzydziestu lat są okradani przez aferzystów i ani jednej afery jak dotąd nie osądzono jak należy, ale skazuje się emeryta za skonsumowanie jednego cukierka! Oblicza się, że przez te 30 lat suma około 48 miliardów złotych wyparowala w kosmos. Aferzyści wychodzą na wolność za kaucją, a niektórzy nawet zostają senatorami albo prezydentami miast. Bezbronni Polacy patrzą na ten żałosny kabaret i tracą wiarę w praworządnośc z każdym dniem tego widowiska. Ostatnio złapano bandę, która przez dwa lata robiła brutalne napady na domy, rabując ich właścicieli, ale sąd uwolnił ich zarzutów, bo rzekomo prokuratura przedstawiła zbyt słabe dowody. Być może i tam, do prokuratury, dotarli rzecznicy gangu ?  I w tylu komisjach śledczych wirowały lawinowe iloczyny malwersacji, niestety częściej przegniła prokuratura i zepsute sądy stawały po stronie aferzystów i korupcji.
Polacy są więc bezbronni. Bez rzetelności praw stosowanych w praktyce sądowej, są pozbawieni owych murów obronnych jak ujął to Heraklit z Efezu, już w piątym wieku przed Chrystusem. Dlatego reforma Temidy jest najwyższą koniecznością, Nie może hamować jej bunt „sędziów” z peerelowskiego nadania, ani wahanie  pewnych polityków, ani arogancja Unii Europejskiej, która wtrąca się w wewnętrzne problemy  nieukończonej III RP. Reforma wymiaru „bezprawia”  sprawi, że nareszcie  stanie się on wymiarem sprawiedliwości i wreszcie ukończymy konstrukcję III RP. Nonsensem są oskarżenia o łamanie praworządności czy konstytucji, jest dokładnie odwrotnie:  podpis Prezydenta dopiero otwiera drogę do budowania praworządności, to pierwsza recepta dla uzdrowienia Temidy. Wściekła opozycja mnoży jednak androny, buntuje się nadzwyczajna kasta, która powstała w latach stalinizmu i chciałaby tyranizować Polskę jeszcze w XXI-ym wieku. Szajce Gersdorf, Iwulskiego, Rzeplińskiego czy Tulei pomyliły się jednak epoki. a w tej III RP nie ma już NKWD, która  po 1945 roku skleciła ten wymiar bezprawia w sądach służących Stalinowi i PZPR. Dziś budując demokrację musimy odtworzyć takie sądy, które służą obywatelom, a nie aferzystom i oligarchom. Polska nie może być wiecznie niewolnicą post-komunistycznego układu. Wiadomo, wyzwolenie się Polaków nie pasuje starym służbom, więc organizują fałszywe alarmy bombowe, oblewają farbami albo podpalają biura poselskie PiS-u, nawet familioki, demolują lampy w szpitali czy ostrzeliwują biuro posła Czarneckiego, a w drastycznych okolicznościach ginie nieraz poseł albo burmistrz PiS-u. Te zabójstwa i prowokacje, próby zastraszenia rządu i wyborców, co głosowali na PiS, są to ostatnie podrygi układu post-komuny, wzmocnionego funduszami nieosądzonych aferzystów, bo przecież wycieczki kodowców za Prezydentem, plakaty czy petardy do podpalania biur kosztują sporo grosza. A podpalacze są na wolności, zawsze uczynni. Potęgujący się terror kodowców i innych totalsów wobec PiS-u przypomina prawie terror stalinowców wobec powojennego PSL-u ( wtedy był patriotyczny!), tyle że dzisiejsi targowiczanie nie mają wsparcia NKWD. Wsparcie idzie od tych, których stać na niebotyczne kaucje u zepsutej Temidy, to i nie skąpią na podżegaczy do buntu. Te akty terroru nie mogą jednak skruszyć fundamentów tysiącletniej Polski, a podpalacze zasługują na wyrok banicji. Oczywiście w przenośni, dziś są tylko kary więzienia.
      Powoli musimy zbudować państwo prawa na gruzach bezprawia. Bez tego nie odzyskamy nigdy Polski. Reforma Temidy to po prostu demontaż elementów PRL-bis w łonie III RP jak zauważył to słusznie prof. Marek Chodakiewicz. Bez tego demontażu peerelowskich kadr  w ramach III RP będą dalej walczyły ze sobą dwa państwa na tym samym terytorium. A jak pisał Jerzy Narbutt „solą ziemi są ci, którzy bezprawiu mówią NIE...” Ten sam poeta ( i autor hymnu Solidarnych) ułożył i te wersy:
                               A jeśli ktoś nasz polski dom zapali
                                to każdy z nas gotowy musi być,
                                bo lepiej byśmy stojąc umierali,
                                niż mamy klęcząc na kolanach żyć...
     A szalonych podpalaczy nie brakuje, właśnie ktoś próbował zapalić gmach telewizji. Nie był to z pewnością szczery demokrata! A Frasyniuk ( waga ciężka?) chciałby wybić zęby Tarczyńskiemu i pewnie innym zwolennikom PiS-u, taką „demokrację” odziedziczyliśmy po PRL-u! Śmiechu warte to, ale tak naprawdę bardziej to żałosne niż śmieszne. Ludzie typu Frasyniuka, Schetyny, Tuska czy Budki to pacjenci chorzy na nienawiść do Polski i nie ma to lekarstwa, a jako targowiczanie demokracją gardzą zapatrzeni w godła innych państw. To samo jest z hejterami na blogach - dziękuje przy okazji Maxilampusowi za zwrócenie uwagi tym „pajacom”, ale ich też nikt nie uzdrowi, bo kipią z nienawiści do Polski i stać ich tylko na obelgi, a komentarze chrabiego L.  są w ogóle bełkotem niepojętym.  
                                                                                                                                     
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

10-03-2020 [19:52] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Dr
jak zwykle uraczył nas żyjących nad Wisłą zestawem informacji o straszliwych wydarzeniach w naszym (naszym!) kraju obrazujących jaki to potworny terror nad Wisłą panuje. A wiadomości owe zapewne zawdzięcza fantazji swej pisarskiej, tedy oczekiwać należy nowego arcydzieła literatury fantastycznej, nowej powieści mającej samego autora utwierdzić w mniemaniu,że do takiego dzikiego,bandyckiego kraju, to on powrócić przecie by nie mógł. Mnie zaś osobiście Sz.Dr zmartwił wyznaniem, iż moich jakże prostych komentarzy pojąć On nijak nie może - co to znaczy spustoszenie czyniąca skleroza w wieku sędziwie podeszłym,w jakim przyszło obecnie egzystować Sz.Drowi....
Kłaniam współczująco!

Obrazek użytkownika tricolour

11-03-2020 [08:34] - tricolour | Link:

A jeśli ktoś nasz polski dom zapali
                                to każdy z nas gotowy musi być,
                                bo lepiej byśmy stojąc umierali,
                                niż mamy klęcząc na kolanach żyć...

Starszego pana puszczam przodem, ja sobie poklęczę i poczekam.

Obrazek użytkownika paparazzi

11-03-2020 [22:07] - paparazzi | Link:

Debil.

Obrazek użytkownika tricolour

12-03-2020 [14:01] - tricolour | Link:

No i git. Lepiej być żywym debilem niż martwym mądralińskim. Zresztą uciekinier tak właśnie postąpił...