Pat w kampanii prezydenckiej

Chwilami można odnieść wrażenie, że kampania prezydencka, taka prawdziwa i zacięta, ledwo się zaczęła a już się skończyła. Wyparł ją hejt, generowany przez opozycję oczywiście w Andrzeja Dudę i jego otoczenie, w sam PiS, w TVP, trwa  wręcz polityczny jazgot. I rzeczywiście udzielają się nam czasami podobne negatywne emocje i padają słowa o szambie, jakie na przykład uprawia wokół Jolanty Turczynowicz – Kieryłło GW. Minął jeden dzień, jutro znowu się zacznie, więc warto o kilka słów refleksji, z czym mamy w ogóle do czynienia. Czy będzie się działo coś, co można nazwać kampanią prezydencką? Przemowy Małgorzaty Kidawy – Błońskiej podczas spotkań z wyborcami to pasmo porażek i okazji do żartów, które sama przecież tworzy.  W jednym wpisie apeluje, by nikogo nie wykluczać z „naszego domu”, a tydzień wcześniej na konwencji mówi o zatęchłym domu. Nie ma nic do zaproponowania Polakom, poza odsunięciem PiS od władzy i zabraniem telewizji publicznej dwóch miliardów złotych. Brak przynajmniej zwykłej, kobiecej solidarności MKB z Jolantą Turczynowicz – Kieryłło jest w ogóle niezrozumiały, bo za taki gest kandydatka PO zyskałaby przecież sympatię.  

Nie bardzo zresztą wiadomo, do czego ta prezydentura jest potrzebna Platformie. To, że do walki o urząd prezydenta ma się włączyć Donald Tusk jeszcze nic znaczy, a jeśli to ma powiększyć szansę MKB na pałac, to sztabowcy PO mogą się grubo przeliczyć. Jeśli jednak ma to być kolejny element brudnej kampanii, to taki ruch jest oczywiście uzasadniony. Gdyby jednak Małgorzata Kidawa – Błońska pokonała Andrzeja Dudę, to opozycja będzie miała wielki problem. Rząd będzie chciał rządzić, wprowadzać najpewniej kolejne, prospołeczne zmiany (choć już nie na taką skalę jak 500+), a głowa państwa będzie to wszystko wetować? Może więc istnieje coś na kształt „spisku” Grzegorza Schetyny, który wystawił słabą kandydatkę, zdając sobie sprawę z tego, że zmęczenie rządami Prawa i Sprawiedliwości i tak przyjdzie dopiero za dwa, trzy lata.  

Większość reform PiS ma za sobą, w UE nie ma już Wielkiej Brytanii, a Polska jest potrzebna najsilniejszym graczom w Unii. Niewielkie kosmetyczne ustępstwo w sprawie sądów (dziś jedynie potencjalne) zawiesi na jakiś czas spór o praworządność na taką skalę, z jaką mieliśmy do czynienia przez ostatnie cztery lata. Prezydentura dla PO, czy szerzej dla Antypisu, to raczej kłopot, niż sukces. Będzie ona bowiem mobilizowała elektorat prawicy przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi, w obawie, że wróci „liberalizm” w wydaniu Tuska, który przecież nie żałuje, że nie wprowadził programu 500+. O innych kandydatach naprawdę nie da się wiele powiedzieć. Kampania Szymona Hołowni to jakaś nieczytelna mgławica, Kosiniak – Kamysz w gruncie rzeczy mówi rzeczy zbliżone do obozu władzy.  

Nie bardzo wiadomo, czym mieliby ująć wyborców kontrkandydaci Andrzeja Dudy na tyle, by go pokonać w drugiej turze. Dlatego wcale nie można się owej drugiej turze poddawać jako czegoś nieuniknionego. Być może opozycja wyłoży jakieś asy na stół, ale jakie? Nie ma wizji, nie ma realnej alternatywy dla programu PiS, który jest w większości obszarów konsekwentnie realizowany. Co więcej, poszły dwa bardzo gwałtowne ataki, bazujące na niezwykle silnych emocjach negatywnych, w których próbuje się grać chorymi na raka dziećmi i bronić napastnika atakującego kobietę i jej dziecko, tylko dlatego, że jego wersja zdarzeń jest dla opozycji wygodna. Marnie to wszystko wygląda, choć zapewne jeszcze nie raz, przez te dziesięć tygodni pojawi się hejt i przeróżne fejki. Ale to ma dać prezydenturę PO? Bardzo wątpliwe. Piłka jest po stronie Antypisu. Jeśli będzie kontynuować kampanię opartą na samych negatywnych emocjach, nie wygra z Andrzejem Dudą. Może więc wycofanie się Grzegorza Schetyny jest głęboko uzasadnione. W końcu sam się niedawno pochwalił, że bierze co chce… 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2020 [20:29] - Jabe | Link:

Generalnie orągłostołowcom zależy, żeby prawdziwej dyskusji o sprawach ważnych nie było. Dlatego pisowcy z utęsknieniem czekają kolejnej „gównoburzy”, by się wypowiedzieć (i wzajemnie). Wygląda na to, że kampania się do tego ograniczy.

Obrazek użytkownika xena2012

24-02-2020 [10:07] - xena2012 | Link:

Pisowcy czekają ,,gównoburzy''? To czym nazwać ,,rewelacje'' sztabowca  Kidawy Mycielskiego z ,,soku z buraka'' na temat prezydenta Dudy i jego małżonki? Jaką trzeba być bezczelną gnidą by kierować do prezydenta pytania sugerujące rozwód pary prezydenckiej i stosunki seksualne prezydenta ze studentkami ? Taka szmata jak Mycielski żyje z kłamstw wymyślonych przez siebie i puszczanych w świat.To on taką gównoburzę wymyśla w swoim chamskim łbie i z chamska radością realizuje.Pytanie jednak należy wystosować do Kidawy?Kogo ma w swoim sztabie i czy jest z tego dumna.

Obrazek użytkownika Jabe

24-02-2020 [17:16] - Jabe | Link:

Przecież napisałem, że wzajemnie.

Taka szmata jak Mycielski – Zadziwia konsekwencja, z jaką walczy Pani z pogardą.

Obrazek użytkownika ruisdael

24-02-2020 [07:50] - ruisdael | Link:

Co znaczy " niewielkie, kosmetyczne ustępstwo w sprawie sądów"?

Obrazek użytkownika maxilampus

24-02-2020 [11:58] - maxilampus | Link:

.."Większość reform PiS ma za sobą, w UE nie ma już Wielkiej Brytanii, a Polska jest potrzebna najsilniejszym graczom w Unii. Niewielkie kosmetyczne ustępstwo w sprawie sądów (dziś jedynie potencjalne) zawiesi na jakiś czas spór o praworządność na taką skalę"..
Jeszcze nie zaczeli "reformowac" a juz maja te "reformy" za soba :-))  Trudno nie zauwazyc..:-))
Rozumiem twoj mlodzienczy entuzjazm..Ja go tez mialem..zwiazany z "solidarnoscia",Walesa..a pozniej przyszedl "szok poznawczy"..
Przygotuj sie rowniez..bowiem nadchodzi szybkimi krokami..
.." a w  EU nie ma juz Wielkiek Brytani"..no to zes mnie zaskoczyl..Duda wie o tym ?
.." a Polska jest potrzebna najsilniejszym graczom w Unii"..:-)) Z tym sie zgadzam..jako "kolonia" i rynek zbytu towarow 3-ej kategori jakosci i miejsce taniej sily roboczej..Kiedys to oni musili jechac do Afryki,Azji..a teraz to maja pod nosem..nawet tubylcy buduja im komfortowe szlaki komunikacyjne :-))
Moj drogi..To co piszesz wskazuje na daleko posuniety Infantylizm..na poziomie 14 letniego mlodzienca..
Nie ma watpliwosci ,ze zyczysz Polsce i nam wszystkim dobrze..ale zeby bylo dobrze , wpierw trzeba posiadac poczucie realizmu,Logike i umiejetnosci obiektywnej oceny otaczajacej Rzeczywistosci..Rozwijaj sie w tym kierunku,bowiem ponoc nawet Pieklo jest wybrukowane "dobrymi checiami"..
 

Obrazek użytkownika angela

24-02-2020 [17:01] - angela | Link:

Choćbyscie sobie nie wiem jak deprecjonowali rząd i prezydenta,  i ci lewa, i ci z niby prawa, jaka jest prawda, jaka sytuacja w Polsce za rządów  ZP,  wyborcy widzą .
Im wiecej fetujecie klamstwa, manipulacji faktami, tym bardziej rośnie poparcie dla rządzących .
Tylko nienawiść czy strach was zaślepia, i dalej brniecie.
Chodzą sluchy, ze na pomoc  do nielota zbliża się Don mafiozo, chyba tylko po to,  żeby już całkiem pogrzebac resztki reputacji, jakimi  niezwykle sie cieszy, w systemie penitencjarnym. 

Obrazek użytkownika danuta

24-02-2020 [19:07] - danuta | Link:

Analizuje Pan sytuację fikcyjną - tzn taka, jaka zazwyczaj bywa podczas kampanii, kiedy opozycja/konkurencja jest cywilizowana i współodpowiedzialna za kraj. Rzeczywiście, według takich kryteriów oceniając, można byc optymistą. Problem polega jednak na tym, że prezydent Andrzej Duda nie ma konkurencji .cywilizowanej i nie ma do czynienia z opozycją. Prezydent Andrzej Duda jest obrażany, poniżany, niszczony, wdeptywany w kodziarskie guano. Przeciwko prezydentowi wystawiono armię najobrzydliwszych sowieckich szumowin, jakie można było znaleźć w Polsce; szumowin od lat udających polityków, choć nigdy nimi nie byli i nigdy nimi nie będą, putinowskich sługusów umazanych od stóp do głów krwią smoleńską, której nigdy nie zmyją, bo TO IM SIĘ NIE OPŁACA. Proszę w takim kontekście ocenić szanse naszego Prezydenta. Co stałoby się z Polską, gdyby w 1920 roku, zamiast zażarcie walczyć,  wyciągnęła rękę do zgody? To co się w tej chwili dzieje, jeśli nie stanie się żaden cud, grozi katastrofą. 

Obrazek użytkownika maxilampus

24-02-2020 [19:49] - maxilampus | Link:

Naiwna to ty nie jestes..wiec zapytam..nie wiedzieli przez te ostatnie 5 lat z kim maja do czynienia ??A jak wiedzieli ,to czemu z tym nie zrobili porzadku ? Dopiero teraz sie obudzili jak zaglada im w oczy kleska ?
Bo to im bylo potrzebne do tworzenia swojego politycznego Wizerunku..pod tytulem " popatrzcie Polacy jacy my kulturalni,cacy,zgodliwi i wyrozumiali" a w kontrascie do nas popatrzcie na tych chamow i prymitywow z opozycji..
No i gdzie ich zawiodla ta taktyka " .,poza totalna bezkarnoscia kanali i podbijaniem poziomu chamstwa i agresji w Polsce do niespotykanych poziomow..
PIS staje w twarz z wlasnymi 5-letnimi owocami oddawania politycznego pola swoim przeciwnikom..w imie chorej taktyki "zachowania twarzy" i "dobrego wizerunku"....
A niech te kanalie leja metaforycznie PIS po gebie..niech ich naucza zasad panujacych na Wojnie..bowiem kto w polityce nie ma twardej skory to musi posiadac twarda dupe..Te francuskie zasady .."savoir vivre" i "par excellence" moze byly skuteczne na 18 wiecznych dworach..ale kuzwa zyjemy w 2020 roku !!Wysadza sie w powietrze samoloty Prezydenckie a PIS kuzwa gra te swoje glupie gierki polityczne o wlasciwy Image ,z bandytami bez skrupulow..
Kazdy rozsadny czlowiek wie jak sie to skonczy..a PIS bedzie pierwsza ofiara wlasnych glupich pomyslow na prowadzenie polityki polegajacej na ukladadaniu sie z bandziorami..i infantylnymi probami appeasementu tych bandytow..

Obrazek użytkownika danuta

24-02-2020 [21:50] - danuta | Link:

Niestety, ze wszystkim się zgadzam. W stu procentach. Tak. Dla mitu, dla zademonstrowania savoir vivre w konfrontacji z barbarzyńcą, dzień po dniu rzucając perły przed wieprze, nasza ostatnia nadzieja tańczy na linie... 

Obrazek użytkownika maxilampus

24-02-2020 [22:19] - maxilampus | Link:

Nadzieja nie umiera jak sa tacy ludzie jak ty,ja i inni tutaj obecni..Sa nas Legiony ..
Znam osobiscie w PIS ludzu prawych,patriotycznych autentycznie troszczacych sie o Polske i Narod..ale jak sami przyznaja " w niewytlumaczony sposob znalezli sie w tej samonakrecajacej sie spirali zdarzen" z ktorej nie wiedza jak sie wyzwolic..Ty ,ja inni Patriotyczni Polacy musimy zatrzymac ten 35 lat trwajacy Magdalenkowy Chocholi taniec i przeciaganie liny w 2 strony..
PIS zlapal sie na chaczyk Partyjnosci i uprawiania Polityki i Politykierstwa..Stracil przez to swoj polityczny cel i mandat ktorym byla zmiana Polski i odzyskanie Suwerennosci i podmiotowosci..Zaczal bawic sie w rzadzenie Narodem zamiast rzadzeniem i uzdrawianiem Panstwa..
Musi nastapic zmiana .Potrzebujemy nowych silnych,odwaznych energicznych liderow.Nadzieja w naszych dzieciach i wnukach..To oni rozumieja wspolczesny Swiat AD 2020..Nasza rola jest wspomaganie ich naszym doswiadczeniem i szczerym Patriotyzmem..Przed nami excytujace i szalone czasy :-))
Bez lekow..Chrystus jest z nami ! wiecej ufnosci  w niego i wiary samego siebie..To My Polacy jestesmy dziedzicami naszych Ojcow a nie partie polityczne ..to MY jestesmy Suwerenem a nie Oni..
Bedzie burdel..ale z tego burdelu wyloni sie Porzadek DEUS VULT !!

Obrazek użytkownika maxilampus

24-02-2020 [20:03] - maxilampus | Link:

Jaka reke wyciagneli do zgody ?? a o Zamachu Majowym slyszala?..A o zamordowaniu Narutowicza slyszala ?
 

Obrazek użytkownika danuta

24-02-2020 [21:49] - danuta | Link:

Owszem, mówiono o tym w 1922. Ale nie o tamtą rękę mi chodziło, lecz o tę, którą "opozycja" odrzuciła wczoraj.

Obrazek użytkownika maxilampus

24-02-2020 [22:38] - maxilampus | Link:

ale to jest wciagle powtarzajaca sie historyczna naracja w Polsce..!
Reke " na zgode" tym bandziorom i kanaliom ??Was chyba wszystkich pogielo..macie szczescie ,ze te szczury w swoim zacietrzewieniu wam tej metaforycznej reki nie odgryzly !! Czy na Milosc Boska po tych 80 latach nie dociera do was kim ONI sa ?? !! do czego sa zdolni ??
"zgoda" i wspolny dom z   bandziorami i mordercami ??

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-02-2020 [20:07] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Panie @angela i @danuta!
Piszecie Panie o "cywilizowanej kampanii"...przeciez to na prawdę jest DZIKI KRAJ I ZAMIESZKAŁY PRZEZ DZICZ!!!
Gdzie tu mowa o cywilizacji...tu się ewolucja jeszcze nie zaczęła...nadal tubylcy tłuka kamienie i ciesza się z kawałka miedzianego drutu...który wyrzucił turysta z pociągu.

Obrazek użytkownika danuta

24-02-2020 [22:07] - danuta | Link:

G... prawda. Tu się toczy bardzo wyrafinowana walka o tego "tubylca" a sciślej - o wszystko, co do tego "tubylca" jeszcze należy. Cywilizowanymi metodami nigdy nie pokonaliby PiS, więc wypuścili to, co mają najskuteczniejszego - najemną dzicz udającą "opozycyjnych polityków". Czytaj, człowieku dokładnie, bo nie chce mi się tyle razy tego samego powtarzać.