Polityczna barbaria nabrała rozpędu

Już chyba nic bardziej podłego, w polskiej polityce, nie mogło się zdarzyć, niż to,  co dzieje się w przestrzeni publicznej w sprawie onkologii. Ci wszyscy barbarzyńcy polityczni, czy chorzy z nienawiści celebryci przekroczyli granice, których nie da się nazwać słowami, nawet tymi najbardziej wulgarnymi. Podłość przekroczyła wszelkie granice dopuszczalne w debacie politycznej. Ten, kto sam przeżył chorobę nowotworową i dziś cieszy się życiem,  i ten, kto stracił kogoś bliskiego i widział jak rak zabija z dnia na dzień nadzieję człowieka, ten wie, że to jest coś, co przeżywamy do wewnątrz, czym dzielimy się tylko prywatnie, niechętnie, i  w gronie osób nam najbliższych. Agresja i złość,  które wylały się przy okazji debaty o rekompensacie dla mediów publicznych, nie są w żadnym razie  troską o chorych, a jedynie cynicznym zagraniem w walce o urząd prezydenta. Opozycja traci grunt pod nogami, nie ma żadnego pozytywnego programu dla Polski, więc sięgnęła po broń ostateczną: życie innych ludzi. 
 
W tej brudnej kampanii nie chodzi jedynie o pałac na Krakowskim Przedmieściu, gra toczy się bowiem o powstrzymanie reform na rzecz bardziej sprawiedliwego i solidarnego państwa. Gest poseł Joanny Lichockiej, choć naganny, był skierowany do agresywnych posłów opozycji, a nie do Polaków, medialnie stał się jednak potężnym paliwem do „kampanii onkologicznej”. Ta kulturowa makabra, którą odgrywa teraz Platforma Obywatelska, została oczywiście zaplanowana wcześniej. Dwa dni przed pamiętną debatą sejmową, nie kto inny, tylko marszałek Senatu Tomasz Grodzki dał jasno do zrozumienia, że sprawa 1,95 mld zł będzie kołem zamachowym kampanii*, w której chorzy na nowotwory będą użyci do ataku na PiS i Andrzeja Dudę. Tu nawet nie pasuje słowo hipokryzja, bo ta sama opozycja rządziła przez 8 lat i miała w głębokim poważaniu wzrost nakładów na służbę zdrowia i onkologię. Twarde dane są niepodważalne, ale jeśli sięga się po tak silne, negatywne emocje, kiedy nie dalej jak dziś, ten sam marszałek Tomasz Grodzki mówi o tym, ile tysięcy ludzi można byłoby uratować dzięki owym dwóm miliardom, to na nic zdają się choćby takie proste tłumaczenia, że media publiczne mają otrzymać rekompensatę w postaci obligacji skarbowych, a nie tak zwaną żywą gotówkę. Niewiele też znaczą liczby, które pokazują, że nakłady na opiekę zdrowotną i onkologię wyraźnie wzrosły w ostatnich czterech latach, choć obóz władzy wcale nie twierdzi, że już jest dobrze. 
  
Można walczyć w polityce „na noże”, a nawet przysłowiowym cepem i łomem, ale nie można walczyć ludzkim cierpieniem i śmiertelną w wielu przypadkach chorobą. Tym bardziej, że w poprawie jakości i dostępności usług onkologicznych ogromną rolę mają do odegrania sami lekarze, a tych po prostu nadal brakuje. Najlepszy sprzęt sam nie leczy. Nie chodzi więc tylko o pieniądze. Uruchomienie od podstaw nowej placówki onkologicznej wymaga kilkuletnich przygotowań. Ten kto widział osobę umierającą na raka, kto sprawował nad nią opiekę, a odchodziły na moich oczach dwie, bardzo bliskie mi osoby, ten wie, że trzeba być po prostu politycznym barbarzyńcą, by używać tego ogromnego cierpienia do walki wyborczej. Można krytykować do woli telewizję publiczną i jednocześnie chodzić do niej, i głosić tam co żywnie się podoba, można żądać polskich filmów i teatru telewizji na antenie oraz transmisji największych imprez sportowych, ale skoro tak, to nie wolno sięgać po kulturową barbarię. Są jakieś granice. I trzeba pamiętać, kto odpowiada za gwałtowny spadek wpływów z abonamentu. I trzeba pamiętać, czyje gardła chciała podrzynać poseł PO, o czym przypomniał dziś rzecznik sztabu PAD Adam Bielan. Niestety, jest już chyba za późno, i tak się ta kampania potoczy - w rytm krzyku opozycji o los chorych na raka, nad którymi ona sama wcale się nie pochylała, kiedy rządziła przez osiem lat.    
 
Różne obrzydliwe rzeczy dzieją się w kampaniach zachodnich, w USA prześwietla się życie kandydata medialnym rentgenem, ale nawet tam spór o opieką zdrowotną (Obama Care) miał merytoryczny charakter, choć wzbudzał ogromne emocje. W tym podłym spektaklu można zrozumieć chorych na raka, którzy pod wpływem zmasowanego medialnego ataku na PiS, oburzają się tym, że Sejm przegłosował rekompensatę dla mediów publicznych. Ale tych, którzy zachęcają do tej fali nienawiści nic nie rozgrzesza. Rak nie wybiera żadnej opcji politycznej, dotyka ludzi ze wszystkich środowisk, jest często okrutny i pozostawia w końcu jedynie nadzieję na cud. Niech więc zdarzy się cud i niech barbaria w końcu przejrzy na oczy.   

* https://twitter.com/profGrodzk... 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xwro

19-02-2020 [15:44] - xwro | Link:

<rządziła przez 8 lat i miała w głębokim poważaniu wzrost nakładów na służbę zdrowia i onkologię. Twarde dane są niepodważalne>
twarde dane: https://oko.press/images/2016/...
wniosek: radzę pisać, że wzrost nakładów był niski, ale nie, że nie było go w ogóle.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-02-2020 [15:49] - Imć Waszeć | Link:

Da się. Jeszcze mogą wtykać sobie chomiki na wizji, a potem pozywać każdego "homofoba", który tego nie lubi. Problemem nie jest to, czy w Polsce zabraknie idiotów i sprzedawczyków, bo nie zabraknie, tylko kto wreszcie przetnie im finansowanie od obcych służb. PIS tego nie ma zamiaru zrobić, a to co gada, a nawet już robi, to jest mniej więcej wizja POstępu wg Ursuli von Jungingen, czyli wielkoniemiecka, a po części pruska.

Obrazek użytkownika Jabe

19-02-2020 [16:21] - Jabe | Link:

Kto odpowiada za gwałtowny spadek wpływów z abonamentu?

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2020 [17:54] - tricolour | Link:

Nie ma co teraz jęczeć i skamleć. Był dziadek z Wehrmachtu, byli kanalie i mordercy, to są teraz tego skutki. Z gestu pogardy i tryumfu Lichockiej zrobiono faka dla chorych. Trzeba było trzymać ręce przy sobie, to by nie było sprawy. Ale jest i tak długo będzie, jak długo kanalie nie zostaną przeproszone. Publicznie, z tego samego miejsca.
 

Obrazek użytkownika angela

19-02-2020 [20:08] - angela | Link:

@tricolour 😂😂🤣🤣🤥🤥🤥. 
To ma humor. 

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2020 [21:54] - tricolour | Link:

@Angela

To poczekamy na Powązki, efekt będzie taki sam. I może także twoja radocha.

Obrazek użytkownika Kryspin

19-02-2020 [19:14] - Kryspin | Link:

Stosowana coraz częściej strategia przykrywania jakiejś nowej afery następną przestała jakby przynosić zaplanowane skutki.Teraz jeszcze rozgorzała nowa faza bitwy z Pancernym Marianem i PiS obrywa coraz więcej guzów,a Marian ani drgnie (w przeciwieństwie do Morawieckiego,który zaczął znowu go wychwalać).

Obrazek użytkownika angela

20-02-2020 [06:45] - angela | Link:

@Kryspin, te  " przykrywki", to sobie służby z sufitu biorą. 
POzostałość  po prl , wkrótce czubka głowy nie zobaczy,  tak ich własne  'dokonania'  przykryją. 

Obrazek użytkownika Kryspin

20-02-2020 [15:59] - Kryspin | Link:

Angelo,biedna kobieto! Ty niczego nie rozumiesz z tego co czytasz: jakie służby specjalne wymyślają "z sufitu" te wszystkie afery - opozycyjne?!

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-02-2020 [18:49] - jazgdyni | Link:

No, no!

Ledwie 3 dni na portalu i już do będącej tutaj od wielu lat koleżanki internautki, w stylu Szczerby, czy Czarzastego, chamska reprymenda "mądrego" przybysza.
Tu panie nowy walczy się z chamstwem, a nie kultywuje. Rozumiem, że szacunek dla dam wiązał się z przynależnością do pewnej klasy. Był on również w czworakach. Dopiero najazd czerwonoarmistów przyniósł azjatycką pogardę dla kobiet. 

 

Obrazek użytkownika Kryspin

20-02-2020 [20:46] - Kryspin | Link:

A Ty,Gdyńszczaninie, to dopiero się popisujesz i pouczasz zamiast bronić swojej tezy,jeśli w ogóle taką zawarłeś w swoim tekście.Twoja znakomita od lat wielu internetowa koleżanka wypowiadająca się na każdy komentarz jej nie pasujący,albo którego nie rozumie (to najczęściej), niestety ale zasługuje na o wiele mocniejsze słowa, niż te moje. No, ale skoro Ci jej poziom odpowiada...
P.S. Czy ona Ci płaci a jej obronę, mecenasie?

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-02-2020 [05:24] - jazgdyni | Link:

Możesz krytykować kogo chcesz. Ale trzeba zachować pewną klasę. Chcesz być jak Kidawa, by komuś okazywać swoją wyższość i pobłażanie? Przecież w ten sposób wystawiasz również sobie świadectwo. Za dużo mamy w kraju prostaków, po co do nich dołączać?

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-02-2020 [22:42] - Tomaszek | Link:

@jazgdyni
I znów  dyskusja z kolejnym wcieleniem porypańca ze stajni Lewackiego . Jednak istnienie takich cosiów daje obraz nasrania we łbach tutejszych . A na klasę to na pewno nie licz i nie tłumacz o co w tym chodzi . Polacy całowali kobiety w rękę , oni to zmodernizowali i liżą dupy swoich idoli . ( za trzy złote )