Bez nieobecnych i spóźnialskich radnych

Czemu niektórych mokotowskich radnych tak rzadko widuje się na sesjach?
W drugiej połowie 2019 roku najczęściej nieobecni (i/lub spóźnieni) na siedmiu zwołanych w tym czasie sesjach Rady Dzielnicy Mokotów byli: 
* Hanna Kosowska (z-ca przewodniczącego klubu KO) = 6 nb. + 1 sp.
* Irena Gajewska (sekretarz klubu PiS) = 5 nb.
* Marcin Stępień (przewodniczący klubu KO) = 4 nb. + 1 sp.
* Kinga Wróblewska (KO) = 4 nb. + 1 sp.
* Michał Mycka (KO) = 2 nb. 3 sp.
* itd...

W drugiej połowie 2019 roku:
* na sesjach Rady Dzielnicy Mokotów obecnych było tylko 21, 22, 23, 24, 25, 25, 26 z kompletu 28 radnych, czyli nieobecnych było od 7% do 25% mokotowskich radnych,
** w pierwszych na sesjach głosowaniach uczestniczyło jedynie 16, 18, 18, 19, 21, 24, 26 z kompletu 28 radnych, czyli nieobecnych lub spóźnionych było od 7% do 43% mokotowskich radnych.

Dla porównania, w tym samym półroczu na sesjach Rady m. st. Warszawy  (której skład polityczny jest bliźniaczo podobny do mokotowskiej i w której pierwsze głosowania też zazwyczaj odbywają się na samym początku sesji) uczestniczyło:
** od 51 do 59 z kompletu 60 radnych m.st. Warszawy, czyli nieobecnych lub spóźnionych było "tylko" od 2% do 15% radnych miejskich.

(Po namyśle i pod wpływem porady jednego z pierwszych, uważnych czytelników pierwszej wersji tego tekstu zrezygnowałem z porównywania tych danych z obecnością posłów na sesjach i z ich frekwencją w trakcie głosowań, bo porządek sejmowych sesji plenarnych jest jednak zazwyczaj nieco inaczej ułożony, więc byłyby to dane nieporównywalne. Żeby jednak nie było nieporozumień, napiszę ogólnie, że frekwencja posłów na sesjach i głosowaniach jest wyższa niż frekwencja warszawskich i mokotowskich radnych.)

Kto ciekaw szczegółów, niech zajrzy pod linki:
 
Sesje Rady Dzielnicy Mokotów 
https://bip.warszawa.pl/Menu_p...
Sesje Rady m.st. Warszawy 
https://bip.warszawa.pl/Menu_p...
Sesje Sejmu RP 
http://www.sejm.gov.pl/Sejm9.n...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

24-01-2020 [08:40] - Marcin Gugulski | Link:

Nie przeceniem wpływu powyższego zestawienia na rzeczywistość, ale wypada odnotować, że na pierwszej w tym roku seji Rady Dzielnicy Mokotów 21 stycznia troje radnych (Kosowska, Gajewska, Stępień) otwierających moją listę tym razem stawiło się w komplecie i nawet punktualnie... ;-)
Lista obecności:
https://bip.warszawa.pl/NR/rdo...ści_20200121.pdf 
Wyniki głosowań:
https://bip.warszawa.pl/NR/rdo...łosowań.pdf