POSWIATECZNE REFLEKSJE

POŚWIĄTECZNE REFLEKSJE
Po radości Świąt Bożego Narodzenia dziwny smutek mnie ogarnął, bo gdzie tylko spojrzeć po świecie szaleje Kostucha – zwłaszcza w Syrii, ale i w Afryce – a sporadycznie w innych zakątkach globu. Misja Bożej Dzieciny trwa, ale i demony nie ustają w wysiłkach, aby planetę nam wykrwawić. Dziś w kazaniu słyszeliśmy o Rzezi Niewiniątek, a przy okazji o holokauście dzieci, które giną pod bombami na Bliskim Wschodzie, albo jeszcze w łonach swoich matek, bo polityczna poprawnośc chodzi z kosą i domaga się aborcji pod każdą szerokością geograficzną. Domaga się jakby wszech-aborcji, promuje tę kulturę śmierci i czyni to wbrew przykazaniom i Zbawieniu, pomijając już zdrowy rozsądek. W tej otchłani planetarnego zła kisi się też nienawiść w naszej Ojczyźnie, która nie może wyzwolić się z kleszczy peerelczyków i zrodzonych w tych kręgach antypolskich agentur. Działających nawet w „nadzwyczajnej kaście” i to w trzydzieści lat po upadku PRL-u!!! Niewiarygodna jest żywotność tych peerelowskich reliktów w ramach III RP, oficjalnie ogłoszonej już w r.1989. Skupione w SLD, PO, PSL, a nawet u konfederatów ( niektórzy liderzy kokietują tam Sputnika, więc Federację Putina, może mniej jego historyczne bujdy!). Owe antypolskie ugrupowania miały diabelskie szczęście dostać się do Sejmu i już starają się szkodzić Polsce. A zatem jakże koniecznej reformie Temidy, zresztą każdemu racjonalnemu projektowi, który lansuje PiS. Niestety, nienawiść tych ugrupowań nie zapowiada sensownych debat w Sejmie, raczej polityczne awantury. Znamy je z poprzedniej kadencji. Takie natężenie nienawiści wobec Polski hamuje reformę III RP, a w tej sytuacji  pożądana jest ścisła współpraca rządu i Prezydenta, a nie antagonizmów między nimi. W przeciwnym razie w każdą szparę wciśnie się negatywna energia targowiczan, owej totalnej opozycji o antypolskim obliczu. Głaz PRL-u dalej przygniata kruchą konstrukcję III RP i nadal rację ma Slowacki: „Oto zmartwychwstali, lecz nie mogą odwalić mogiły”...Czy brak im determinacji czy zdolności do racjonalnych rozwiązań ?  Ile lat jeszcze Polacy mają uważać oszustwo „okrągłego stołu” za polityczny majstersztyk ? To już zakrawa na narodowy masochizm i kpiny, bo „okrągły stół” dał korzyści głównie peerelczykom, a Polakom rzucił ochłapy.  
Do tego sytuacja na świecie  przybiera niepokojący obrót, Zachód jakby dreptał w miejscu i cofał się przed ekspansywnym Wschodem, który zbroi się bez żenady – testuje rakiety na Morzy Japońskim i Syberii, a ostatni komunikat Kremla obwieszcza rosyjski prymat, bo rzekomo najnowsze rakiety osiągają prędkość 27-krotnie większą od światła ? Jeśli to prawda, to duchy Churchilla i Roosevelta powinny bić się w piersi ( raczej w szkielety!), bo to ich naiwność ( a może bezdenna głupota)  stworzyła w Jałcie sowieckie imperium, które dzisiaj pod płaszczykiem federacji ma ten sam cel, co przed rokiem 1989: zburzyć cywilizację Zachodu a statuę Wolności zastąpić pomnikiem Piotra Wielkiego. Cywilizacja Zachodu zresztą sama popełnia harakiri jak alarmują np. Douglas Murray, a niedawno  Eric Zémmour czy Michel Houellebecq wytykając Europie  szczególny rodzaj samobójstwa, czyli unicestwianie narodów, które ją tworzą. Wypowiedzi tych dwóch Francuzów bardzo zirytowały prezydenta Macrona, który już sam nie wie z kim się kumać, by „ratować” Francję ( jego polityka jest destrukcyjna!) i ostatnio ściskał się nawet z władcą Kremla. Nie jest chyba tak naiwny jak Diderot, który odwiedził carycę Katarzynę i próbował skłonić ją do ideałów antycznej demokracji, co jednak spełzło na niczym. Katarzyna była przeciwna liberalizacji swego imperium, co nie zraziło Woltera – który marzył, by pochowano go w jakimś miejscu Petersburga! Gdyby zwiedził Rosję może napisałby coś w stylu listów markiza de Custine ? Jednak wątpię, rozpieszczany rublami i futrami, nie wierzył nawet książkom swoich współczesnych, którzy krytykowali system polityczny w Rosji jak Chappe d’Auteroche i Claude Carloman de Rulhière ( były sekretarz ambasady francuskiej nad Newą ). Ten ostatni wypomniał nawet Katarzynie zabójstwo swego męża. Mimo to Wolter pozostał wierny Semiramidzie Północy...  Jak ostatecznie zachowa się Macron wobec władcy Rosji ? Nie wiemy, narazie ma liczne kłopoty we własnej republice, bo reformą emerytur chce ostatecznie zubożyć Francuzów, a to przecież nie podoba się nikomu. Nieustannie dławi też wolność słowa, rzecz niesłychana w Paryżu, „mieście świateł” i kolebce „oświecenia”.
Wróćmy do Polski, gdzie totalna opozycja próbuje karmić Polaków ciemnotą. U nas konieczny jest więc jakiś program prawdziwego Oświecenia. Myślę, że wystarczyłoby sensowne orędzie Prezesa PiS-u, który zbiłby pomówienia PO-owców, a Prezydent wyjaśniłby dokładniej – jest w końcu doktorem praw – powody reformy sądów. Nie można liczyć tylko na domyślność Polaków, pewne sprawy proszą o klarowne uzasadnienie, ponieważ zbyt wiele kalumnii i nieczystości wylano w mediach opanowanych przez peerelczyków z PO czy SLD i obce kapitały.
I oby Piękny Rok 2020 AD zstąpił na tę ziemię...
                                                                                                 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

30-12-2019 [13:07] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Dr
wygłosił piękną poświąteczną homilię w stylu Kościoła Toruńskiego i niektórych arcypasterzy-metropolitów. Jak zwykle nie szczędził słów pogardy swoim byłym rodakom i nawet byłej ojczyźnie,w której sprawach jest zorientowany jedynie na podstawie emigracyjnych mediów jednej opcji. W jednym wszakże zbliża się do prawdy: w konieczności wyjaśniania "ciemnemu ludowi"  (wg.Jacka Kurskiego szefa TVPiS) na czym ma polegać owa tzw."reforma sądownictwa" oprócz czystki kadrowej, bo sprawy w sądach wyglądają jeszcze gorzej, niż poprzednio.  Widać, że nawet sam Sz.Pan Dr przedstawiający się jako człowiek wielkiej erudycji, także nie bardzo pojąć może sensu owej "reformy", chociaż jest On przecież w znacznym stopniu także "peerelczykiem".  Niepokoi też stan umysłu Sz.Pana Dra kiedy pisze o najnowszych rosyjskich rakietach mających przekraczać prędkość światła aż 27 razy! Toż niejaki Einstein Albert w grobie się przewraca, że to nie on skonstruował takie rakiety błędnie zakładając,że prędkość światła (300 tys.km/sek) jest największą prędkością możliwą do osiągnięcia. A tymczasem Sz.Pan Dr niejako obalając teorię Einsteina,oznajmia, nie bez obaw, że takie coś grozi nam ze strony naszego odwiecznego przyjaciela na Wschodzie.   
Kończąc życzę Sz.Panu Drowi DO SIEGO ROKU  i poprawy zdrowia nie tylko fizycznego oraz
kłaniam przednoworocznie!                      

Obrazek użytkownika paparazzi

30-12-2019 [20:05] - paparazzi | Link:

Panie Marku niech pan poprawi, na szybkość dźwięku. Reszta sie zgadza jak zwykle.

Obrazek użytkownika angela

30-12-2019 [18:41] - angela | Link:

To prawda,  że Polacy chcą żyć normalnie, zająć się swoimi sprawami, ale niestety opracowano plan,  systematycznego  wciągania  Polski  we wspolwinę  drugiej wś.
Z tego się biorą "polskie obozy śmierci", z tego wypowiedzi,  że Polacy zabili więcej Zydow niż Niemcy, i wiele innych, a obecnie wg Putina,  to już nawet całą wojnę rozpetalismy.
Polska, jako najbardziej poszkodowany kraj, w wyniku ataku dwóch bandytów,  Niemiec i Rosji, musi teraz nadal i cały czas się bronić przed tymi samymi bandytami, mordercami, złodziejami, którzy chcą wpakować Polaków, w ich mordercze buciory.

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

30-12-2019 [20:20] - Jak pragnę zdrowia | Link:

Polska, jako najbardziej poszkodowany kraj, w wyniku ataku dwóch bandytów,  Niemiec i Rosji, musi teraz nadal i cały czas się bronić przed tymi samymi bandytami, mordercami, złodziejami, którzy chcą wpakować Polaków, w ich mordercze buciory.

Czy Andżela zechciałaby ten chociaż fragment przetłumaczyć na polski?

Obrazek użytkownika angela

30-12-2019 [23:10] - angela | Link:

@Jak pragnę zdrowia.. ja rozumiem, że ciężko czytać w obcym języku,   a cóż dopiero rozumieć 😏

Obrazek użytkownika Jak pragnę zdrowia

31-12-2019 [17:33] - Jak pragnę zdrowia | Link:

@Andżela
trzeba było od razu wyjaśnić,że piszesz w obcym języku. Ale dobrze byłoby nauczyć się poprawnie pisać po polsku, czego życzę w Nowym 2020 Roku!