Dziesięć pytań do św. Mikołaja

Chyba nikt nie wpadł na to, aby porozmawiać ze św. Mikołajem na temat polityki? Mknie on po przestworzach i nasz ziemski świat ogląda z góry – jak tradycja niesie z pełną życzliwością. W więc:

  1. Skąd energia i histeria polskiej opozycji?

- Donald Tusk uwolnił się z monarszych więzów i na białym koniu dotarł do europejskiej polityki.
2. Jaka jest waga głosu Donalda Tuska?
- Zna go cały świat. Natomiast polski głos jest zbyt słabo słyszalny na arenie międzynarodowej i nie jest w stanie zrównoważyć negatywnych opinii o was.
3. Komu potrzebny jest Donald Tusk?
- Mechanizm jest prosty i zawsze ten sam. A w tym wypadku tym, którzy mają płacić Polsce odszkodowania oraz tym, na zmiennej szali losu, którym Polska przeszkadza jako byt dążący do samodzielności.
4. Dokąd będzie trwał napór anarchii na Polskę?
- To walka. Aż któraś ze stron zostanie pokonana.
5. Ile warte są nasze siły obronne?
- Od ponad 200 lat jesteście otoczeni i osamotnieni. Zjednoczyliście się tylko w 1920 r. Wewnętrzne kłótnie zaciemniają świadomość tego faktu i redukują wasz potencjał siły. Wasza walka wciąż koncentruje się na opanowaniu wewnętrznej spoistości narodowej. Dlatego nie potraficie się przeciwstawić zewnętrznym siłom destrukcyjnym.
6. Komu potrzebna jest Polaka?
- Jak to komu? Polakom!
7. A komu jeszcze?
- Dzisiejszy świat się burzy, poszczególne podmioty polityczne walczą o kumulację siły we własnych rękach. Polska, jeżeli się nie obroni, wzmocni tego, kto zdoła ją sobie podporządkować. Będzie wówczas czerpał z niej korzyści.
8. Jaką szansę mają Polacy wybić się na niepodległość?
- Nasz świat został tak ułożony, że jeden zjada drugiego, a polityka jest naturalnym mechanizmem rozdzielania ziemskich dóbr. Narzędziem tej polityki jest propaganda, która jednych ogłupia, kosztem wzmocnienia innych. Kultury i cywilizacje zostały stworzone przez człowieka po to, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i spokojny byt w świecie, w którym jest najinteligentniejszym zwierzęciem. Ale na tym polu zwycięża zawsze świadomość grupowa. Gdybyście nie potrafili zabijać szczurów, władza należałaby do nich.
9. No dobrze, to w takim razie co to jest siła?
- Jest to wynik selekcji talentów i umiejętności ich wykorzystania dla siebie, zdolność określenia tożsamości oraz panowanie nad procesami zachodzącymi we własnej kulturze. Tak ułożona konstrukcja z łatwością buduje odpowiedzialną gospodarkę, a pieniądze przynosi samoczynnie. W silnym państwie demokracja potęguje siłę, w słabym, ta sama demokracja, prowadzi do anarchii.
10. Gdzie mamy szukać szans na sukces?
- Jak każdy, we własnym potencjale kulturowym.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

07-12-2019 [14:30] - RinoCeronte | Link:

Znowu jakby Wyspiański wstał z grobu... 

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-12-2019 [19:55] - Marek1taki | Link:

Demokratyczna większość upatruje Św.Mikołajów w politykach właśnie.