Czy nie widzicie, że państwo się rozpada. Impulsywnie

Impulsywnie
 
Ludzie, czy Wyście kompletnie powariowali?!! Cała Polska dyskutuje o „radzieckim wyzwoleniu Polski”. Przecież to kompletna paranoja. Nagle, w 30 lat po 1989 r. znaleźliśmy się w samym środku propagandowego PRL. Ba, w PRL nikt nie wierzył w jakieś radzieckie wyzwolenie, wszyscy wiedzieli, że to blaga i nic nie mówili, a dzisiaj byle propagandowy ochłap jest rozszarpywany przez ogłupiałe psy medialne, jak smakołyk. Może z Czarzastego zrobicie mentora lub jeszcze prezydenta? „Wyzwolenie” w takim znaczeniu, o jakim się dyskutuje, to termin typowo komunistyczny. Trzeba podjąć poważna dyskusję, co się z Polakami stało, że dopuścili taką kategorię do władzy, a nie zajmować się bzdetami? Co to znaczy wyzwolenie?

W trzytomowym „Słowniku Języka Polskiego” słowo „wyzwolić” określono następująco: „Uczynić kogoś wolnym, niezależnym, obdarzyć wolnością, uwolnić coś od kogoś, czegoś. […] Wyzwolić kraj, naród z niewoli, spod okupacji. Wyzwolić więźniów z obozu, z czyichś rąk…”. Czy ktoś słyszał, aby Rosja lub Związek Radziecki kogokolwiek i kiedykolwiek kogoś wyzwolili? Można wyzwolić się, a więc uwolnić się od panowania zaborców czy okupantów.

Zdumiewające, wręcz nie do wiary, jest naiwność i zapyziała małość, w jaką wpędzane jest polskie społeczeństwo. Komu to potrzebne? Kto z tego korzysta? W 70 lat po zakończeniu II wojny i bolszewickiej niewoli oraz po 30 latach trwania hulanki odzyskanej wolności, znaleźliśmy się w niewymytym świńskim korycie. Kto dopuszcza do dyskusji na ten temat!!! Kto!! Czy poczucie naszej wolności tego wymaga?

 Na dodatek słyszymy tu i tam, że odzyskaliśmy niepodległość, suwerenność, demokrację  i że żyjemy w najlepszych dotąd czasach. Jakież oderwanie od rzeczywistości, propaganda lub jaka obojętność może takie słowa dyktować?

Donald Tusk uwolnił się od więzów króla UE i desygnowany został na wybitnie polityczne stanowisko. I teraz dopiero się zacznie. Teraz odbuduje swój image, bo politycznym zwierzęciem jest i ma za sobą 1/3 polskich wyborców. Polskie władze rządowe wydaje się, że nie bardzo zdają sobie z tego sprawę. Znaleźliśmy się, jak od ponad 200 latach w kleszczach starych sojuszy i ponownie bez wyjścia. Czy tym razem Amerykanie nam pomogą? A może Chińczycy? Zaplecze strategiczno-narodowe wybranego rządu oparte jest na roszczeniowym elektoracie i słabych strukturach regionalnych. Polski naród nie jest przygotowany do walki obronnej. Senat karykaturalnie może urosnąć do rangi Sejmu, ba, już jest obwarowywany dawnymi aparatczykami ze starej ferajny, a sądownictwo zacznie negować demokratyczny wybór swoich władz.

I teraz można tylko powiedzieć: i coś kochany Narodzie narobił?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zunrin

01-12-2019 [15:58] - Zunrin | Link:

Ale o czym tu dyskutować? Zmienił się najeźdźca-oprawca. To że stary komuch przy wsparciu partii neo-komunistycznych próbuje wybielać słusznie minione czasy jest najlepszym dowodem na klęskę grubej kreski (oraz popierających ich osób) i podstawa do zawiadomienia prokuratury o działania noszące znamiona naruszenia artykułu 256 KK.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

01-12-2019 [18:06] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Zunrin
No i dokładnie o to chodzi. Wczoraj oglądałem "Studio Polska" z narastającym niesmakiem. Rano to samo w Radio 24. Niby prawicowe, a tłuką pianę. Naprawdę mają tak ograniczony program, tak mało inwencji, aby ciągnąć taką nutę?

Obrazek użytkownika Jabe

01-12-2019 [16:14] - Jabe | Link:

Kogo ten wpis pomija w kontekście recydywy PRL-u?

Zdumiewające, wręcz nie do wiary, jest naiwność i zapyziała małość, w jaką wpędzane jest polskie społeczeństwo. Komu to potrzebne? Kto z tego korzysta? – Zapewne takie tematy podrzucają ci, którzy potrzebują spokoju do robienia interesów.

Zaplecze strategiczno-narodowe wybranego rządu oparte jest na roszczeniowym elektoracie – Może czas wyciągnąć z tego wnioski?

Senat karykaturalnie może urosnąć do rangi Sejmu – Czemu karykaturalnie? To izba wyższa. W PRL-u, owszem, jej nie było.

...już jest obwarowywany dawnymi aparatczykami ze starej ferajny – To aparatczycy ze starej ferajny są w czymś gorsi?

I teraz można tylko powiedzieć: i coś kochany Narodzie narobił? – Tak, znowu naród zawiódł.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-12-2019 [18:48] - NASZ_HENRY | Link:

By zwyciężyli kosmoPOlici wystarczy, że kochany Naród nic nie robi ☺
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

01-12-2019 [20:32] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Nasz Henry
Wystarczy. Ale ogólnie nie jest aż tak źle. Coś pozytywnego się dzieje, tylko pytanie, czy na czas urośnie do właściwej roli? I o to jest walka.

Obrazek użytkownika tricolour

01-12-2019 [19:50] - tricolour | Link:

Dziś, a może wczoraj (czytałem artykuł dziś), wyzwolono ulicę w Łodzi z gwiazdy Polańskiego. Kilka tygodni temu, także na tym forum, chciano wyzwolić nagrody Nobla z osoby Tokarczuk. Historię już od dłuższego czasu wyzwala się z Wałęsy...

Jeszcze z dwadzieścia osób ulegnie wyzwolicielom i okaże się, że Kopernik była niemiecką kobietą.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

01-12-2019 [20:41] - Ryszard Surmacz | Link:

@ tricolour
Cha, cha... Tak, tylko nie potrafimy siebie wyzwolić z komuny.
Kiedyś na pewne seminarium zaproszono Niemkę, która jak dowiedziała się, że  Kopernik był Polakiem, chciała wyzwolić Polskę z ducha zakłamania.

Obrazek użytkownika tricolour

02-12-2019 [08:21] - tricolour | Link:

@RS

Mam nie jest potrzebna Niemka. Sami sobie doskonale radziły, proszę, tytuł jednego z artykułów: "CIEŃ KREMLA Kremlowska prowokacja? Tablicom na część pamięci ofiar Katynia grozi demontaż"

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

01-12-2019 [20:43] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Polański dostał kopa bo to zbok i gwałciciel i to udowodniony przed sadem , a nie naszczekany przez jakieś komusze dzieciatko czyli Borowiecka . Wałęsę prawda mogła oczyścic , ale jak to u durnego Bolka , gówno nasrało mu do łba . A z Kopernikiem to przegapiłeś "Sexmisję" . Znajdz na Youtubie albo gdzie indziej i sie ucz .
Zyczę sukcesów

Obrazek użytkownika mjk1

01-12-2019 [23:37] - mjk1 | Link:

W trzytomowym „Słowniku Języka Polskiego” słowo „wyzwolić” określono następująco: „Uczynić kogoś wolnym, niezależnym, obdarzyć wolnością, uwolnić coś od kogoś, czegoś. […] Wyzwolić kraj, naród z niewoli, spod okupacji. Wyzwolić więźniów z obozu, z czyichś rąk…”. Czy ktoś słyszał, aby Rosja lub Związek Radziecki kogokolwiek i kiedykolwiek kogoś wyzwolili?
Tak, ja słyszałem, że zgodnie z definicją trzytomowego „Słownika Języka Polskiego” Rosjanie wyzwolili nasz kraj spod  okupacji niemieckiej a więźniów obozów koncentracyjnych z niemieckich rąk. Nie było stać na to polskiej armii. Nie byli w stanie wyzwolić z niemieckich rąk nawet ara polskiego terytorium. Do czego byli zdolni pokazali w sierpniu 1944 roku, jak wespół z zachodnimi sojusznikami próbowali wyzwolić Warszawę. Dzięki tym odżegnywanym od czci i wiary Rosjanom mamy całe Pomorze, bogaty Śląsk, zamiast zacofanych Kresów, 440 km wybrzeża, granicę na Odrze i Nysie a nawet Szczecin wyrwany w ostatniej chwili Niemcom, wbrew naszym zachodnim sojusznikom. Jeszcze do niedawna byliśmy krajem jednolitym etnicznie, nie mającym wrogów. I wszystko to potrafiliśmy fantastycznie spieprzyć. Jesteśmy znowu, jak pisał poeta, pawiem narodów i papugą i znów niestety służebnicą cudzą. Mamy ambicje być Mesjaszem Europy a w rzeczywistości nikt w tej Europie nas nie lubi i nie chce. Zamiast perłą w jej koronie, jesteśmy niestety wrzodem na jej … .
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

02-12-2019 [13:12] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
Słownik nie zajmuje się interpretacją zjawisk, lecz terminów. To słowa Pańskie, czy Czarzastego? A co było w 1920 r.? Czysty behawioryzm

Obrazek użytkownika mjk1

02-12-2019 [17:18] - mjk1 | Link:

Szanowny Autorze. Za Pana Marka nie będę odpowiadał. Jeżeli jednak post był skierowany do mnie – odpowiem. Pan, nie ja, przytoczył cytat ze słownika. Ja tylko zinterpretowałem wyzwolenie  ziem polskich przez Związek Radziecki i konsekwencje owego wyzwolenia. Jeżeli chodzi o rok 1920 to wydaje mi się, choć mogę się mylić, że niejaki Józef Ginet, używający na co dzień zupełnie innego nazwiska, bardziej znany jako bandyta spod Bezdan, wbrew woli sejmu i rządu napadł w maju w Kijowie na Bolszewików. Do dziś nikt nie potrafi sensownie wytłumaczyć, co takiego cennego mieliśmy w Kijowie, co Bolszewicy chcieli nam wtedy odebrać. Ta czerwona hołota, nie dość tego, że nie oddała nam tego, co zabrała, to jeszcze pogoniła nasze pokój niosące wojsko. Na szczęście pod Warszawą dostali zadyszki i sprawca całego tego rabanu skorzystał z okazji i podał się do dymisji, uciekając pod spódnicę kochanki. Bardzo jednak proszę, żeby dymisji nie mylić z dezercją. Dezerteruje prosty żołnierz z poboru, który nie chce dać się zabić w imię obcych interesów. Bandyci, którzy owe burdy, wywołują najczęściej w celach rabunkowych, zawsze honorowo podają się do dymisji. Wobec takiej postawy stratega nad strategami, któremu dzisiaj stawiamy pomniki, decydującą bitwę musiał  stoczyć gen. Rozwadowski. W nagrodę za jej wygranie został „umarty” w do dziś nie wyjaśnionych okolicznościach. Bandyta zaś wrócił w glorii i chwale na poprzednie stanowisko i do dziś uważany jest za obrońcę Europy przed Bolszewizmem a my mamy być z tego dumni.  
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-12-2019 [23:39] - Marek1taki | Link:

Ks.Piotr Skarga wymienia w kazaniu choroby Rzeczypospolitej:
"Pierwszą chorobą jest niechęć do własnej Ojczyzny i zachłanność w gromadzeniu dóbr.
Drugą - niezgody i waśnie sąsiedzkie.
Trzecią - znieważanie religii katolickiej i przyzwolenie na rozprzestrzenianie zarazy heretyckiej.
Czwartą - obraza królewskiego majestatu i osłabienie władzy monarszej.
Piątą - prawa niesprawiedliwe.
Szóstą - grzechy i jawne bluźnierstwa, które się przeciw Panu Bogu podniosły i wołają o pomstę do nieba."
W Krakowie trwają walki o pomnik księdza Skargi. Akurat ten pomnik jest jednym z niewielu dzieł sztuki współczesnej i komponuje się idealnie z otoczeniem więc heretycy nie mają innych argumentów niż nienawiść do tego co głosił.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-12-2019 [12:11] - Czesław2 | Link:

Niechęć do Ojczyzny jeśli chodzi o obowiązki, bo jeśli chodzi o branie, to nie zauważyłem. Np masowe zakupy w zagranicznych sieciach handlowych, a potem narzekanie, że państwa nie stać na utrzymanie służby zdrowia. Najlepsze pojęcie nieskończoności daje ludzka głupota z elementami draństwa.

Obrazek użytkownika Jabe

02-12-2019 [13:21] - Jabe | Link:

Zakupy się robi, by nabyć potrzebne artykuły, a w supermarketach zaspokoić także inne potrzeby, ale z pewnością nie po to, by patriotycznie dokarmić budżet.

Pan wybaczy, ale to właśnie Pańskie wyobrażenie o obowiązkach kolektywu i jego zbiorowej winie o mądrości nie świadczy. To bagaż nawyków myślowych wyniesiony z PRL.

Państwo zresztą stać na przeróżne plusy, więc wyraźnie nie w pieniądzach problem.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-12-2019 [16:28] - Czesław2 | Link:

@ Jabe Nie wybaczę Panu.

Obrazek użytkownika tricolour

02-12-2019 [16:47] - tricolour | Link:

@Jabe

Nie masz racji. 

Zadna korpo nie ma prawa uzywac rachunków bankowych spoza macierzystego kraju. Samochody służbowe sa wskazane, dowolność masz tylko w modelu, w marce - żadnej. To samo komputery. Dlaczego?

By pieniądze nie wyplywaly poza kraj pochodzenia.

Sto miliardów zlotych wywozimy za granicę tylko w Biedronce, Lidlu i Auchanie. Cześć wraca, zgoda, ale najpierw ląduje poza Polską. Zresztą wraca znikoma cześć.

Obrazek użytkownika Jabe

02-12-2019 [17:24] - Jabe | Link:

Jak to się ma do mojego komentarza?

Zresztą co oni robią za granicą z tymi złotówkami? Poważnie pytam.

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2019 [07:28] - tricolour | Link:

@Jabe

Napisałeś, ze zakupy nie reperują budzetu. Owszem, reperują.

Co robią ze złotówkami? Zamawiają w Chinach Parksidy, Dextery, MacAlistery, Blaupunkty, Denony, Phillipsy i płacą nimi.

Obrazek użytkownika Jabe

03-12-2019 [10:24] - Jabe | Link:

Ludzie nie robią zakupów, by służba zdrowia miała pieniądze. I to jest normalne. Lewicowcy przejawiają jakąś przedziwną skłonność do rozwiązywania problemów nie tam, gdzie powstają. Huty mają niańczyć dzieci pracownikom, a lud jest winny tego, że nie sponsoruje państwa odpowiednimi zywczajami konsumenckimi. Naród zawodzi oczekiwania.

Nie rozumiem też, czemu właściwie ktoś nie miałby mieć prawa dysponowania swoimi pieniędzmi, choćby to była zła (choć jednocześnie hołubiona) zagraniczna korporacja.

Złotówki zresztą za granicą są nic nie warte i trzeba je wymienić, sponsorując przy tym nasz eksport.

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2019 [12:02] - tricolour | Link:

@Jabe

To, że huta prowadzi przedszkole jest konsekwencją zatrudnienia tysiecy ludzi, ktorzy mają setki dzieci. Warto miec je pod ręką i stąd przedszkole blisko zakładu pracy - po prostu rodzic jedzie w jedno miejsce, nie dwa. Na takiej samej zasadzie w Siechnicy, obok elektrociepłowni wybudowano hektary szklarni, których ogrzewanie jest jednocześnie chłodzeniem w tejze cieplowni. Zamiast chłodni kominowej mamy szklarnię i warzywa całą zimę, Hiszpania nam nie jest potrzebna.

Jezeli nie widzisz związku powyzszego z wydawaniem pieniędzy w kraju, to chyba Ci tego nie narysuję dokladniej.

Obrazek użytkownika Jabe

03-12-2019 [12:59] - Jabe | Link:

Nawet gdyby wożenie dzieci na drugi koniec miasta miało sens, pozostaje absurd polegający na niezajmowaniu się tym, do czego zakład powołano, tylko czymś zupełnie innym. Oczywiście socjalistyczne państwa polityką podatkową takie absurdy powodują.

Natomiast pomysł zagospodarowania dostępnego ciepła jest zupełnie racjonalny. Na odpadach lepiej zarabiać, niż za ich usuwanie płacić – to oczywiste. A czy taka huta przeznacza nadwyżki mocy przerobowych na bawienie dzieci? Przecież to komiczne.

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2019 [15:11] - tricolour | Link:

@Jabe

Dlaczego komiczne? Skoro kopalnia ma klub sportowy i nie jest to komiczne, to dlaczego przedszkole jest komiczne gdy jest utrzymywane takze z zysku?

No chyba że dla Ciebie huta to piec, a nie ludzie...

A powiedz czy przedszkole we Wrocławiu w Google tez jest komiczne?

Obrazek użytkownika Jabe

03-12-2019 [18:18] - Jabe | Link:

To może warto się wpierw zastanowić, po co właściwie są przedsiębiorstwa?

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2019 [18:00] - tricolour | Link:

@Jabe

To jest tak: huta jest by produkować stal. Przychodzą ludzie do pracy, całymi setkami. Okazuje się, że mają dzieci i wożą je po mieście do przedszkoli. Przychodzi im do głowy pomysł, zeby czesc pieniędzy z zysku huty przeznaczyc na przedszkole, bo tak będzie łatwiej.

Tyle.

Obrazek użytkownika Jabe

03-12-2019 [18:49] - Jabe | Link:

Komu będzie łatwiej? Łatwiej jest zajmować się czymś innym? Czemu nie podnieść ludziom pensji, by posłali dzieci do przedszkola obok domu? Nie łatwiej tak?

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2019 [19:57] - tricolour | Link:

@Jabe

Masz dzieci? Ja mam. Przedszkoke obok domu to idiotyzm. Jesli masz ośmiogodzinny dzien pracy to na ile do przedszkola odstawisz malucha? Na 10 godzin, doliczając czas dojazdu? Toż to debilizm. A jeśli w pracy jesteś - załóżmy że to huta - na pierwszą zmianę czyli 6-14 to dzieciaka gdzie dasz przed pracą?

Latwiej mieć dziecko pod ręką. To dlatego w google rodzice mają dzieciaki dwa piętra niżej, nieopodal prywatnego lekarza - żeby nie latać po mieście. Pieniądze mają mniejsze znaczenie.

Obrazek użytkownika Jabe

03-12-2019 [21:42] - Jabe | Link:

OK, w takim poślą do przedszkola obok huty. To nie tłumaczy, czemu huta, prócz spustu surówki, ma niańczyć dzieci.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

02-12-2019 [13:37] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Czesław
"Najlepsze pojęcie nieskończoności daje ludzka głupota z elementami draństwa" - bardzo trafna uwaga..

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

02-12-2019 [13:34] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek1taki
Panie Marku, Skarga i jego kazania, to połowa XVI w. i temat wielki. Ale najkrócej, Nie trzeba jednak, jak każdego kazanie, brać dosłownie, bo pod warstwą krytykowaną kryje się bardzo patriotyczna szlachta, na której ówczesna cała Rzeczypospolita stała. Dobrze pokazuje ten problem Kraszewski w "Dwóch światach". Dziś potrzebny jest drugi taki Skarga, bo w 1918 r. odrodził się zupełnie inny naród. Inteligencja, a więc ta średnia szlachta i wykształceni chłopi, doszli ponownie do głosu i stworzyli naprawdę coś wielkiego. I to jest tak twardy fakt, że tu nawet nie ma co dyskutować.
Przykleja się Pan do jakichś propagandowych inwektyw a nie dostrzega prawdy na co dzień. A prawda jest taka, że gdybyśmy dziś mieli II RP, stalibyśmy na poziomie technologicznym Niemiec, a pod kontem poczucia obywatelskiej odpowiedzialności bilibyśmy cała Europę na głowę. Natomiast nie mam pewności, czy zdolni bylibyśmy stać się dla niej wzorem, bo pożera ją neomarksizm, a więc posowiecki komunizm, który z racji sąsiedztwa mamy już za sobą. Trochę wiary w Polaków i siebie. Mimo wszystko!
A pomnik Skardze się należy. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

02-12-2019 [16:46] - Jabe | Link:

Nawet o twardych faktach da się dyskutować, gdy się ma argumenty.

Przede wszystkim II RP szybko wpadła w łapy kliki małych ludzi, którzy przyczynili się do jej upadku. Gdzie wówczas była inteligencja drobnoszlachecko-chłopska?

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-12-2019 [21:34] - Marek1taki | Link:

@ Ryszard Surmacz. Dziękuję za uwagi. Odnoszę słowa ks.Skargi do czasów współczesnych, nie IRP czy IIRP. Uznałem je za ilustrację współczesnych przyczyn rozpadu Rzeczpospolitej. Niemal dosłowną krytykę współczesności. Poza tym książkę nabyłem i chciałem się pochwalić.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-12-2019 [09:08] - Czesław2 | Link:

 Organizacja w której jest więcej tych, którzy pilnują niż pilnowanych wcześniej czy później pada. I koło zaczyna od nowa kręcić.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

02-12-2019 [13:39] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Czesław
Ma Pan tu na myśli państwo?

Obrazek użytkownika Czesław2

02-12-2019 [16:07] - Czesław2 | Link:

"Suwerenne" państwo i nadbudowę.