Opozycja jeszcze bardziej totalna

Wielka szkoda, że to nowy Marszalek Senatu prof. Tomasz Grodzki nie był pierwszym obywatelem III RP, który poleciał do Stanów Zjednoczonych bez wizy. Zrobiłby niezły psikus komentującym to wydarzenie. I oczywiście leciałby jako pierwszy Polak do USA po to, by podziękować osobiście dwóm senatorom z Kapitolu, sygnatariuszom listu wystosowanego w "obronie polskiej praworządności", gdy trwały boje o Trybunał Konstytucyjny, rozpoczęte - o czym trzeba ciągle przypominać - sławetną ustawą PO z czerwca 2015 roku. Rozpoczyna się - czy ktoś tego chce czy nie - znacznie gorszy czas w polskiej polityce, a inicjuje to Marszałek Senatu, który niemal wprost zapowiada prowadzenie przez izbę wyższą parlamentu własnej polityki zagranicznej, tylko mimochodem wspominając, że będzie to czynił w porozumieniu z MSZ. Co więcej, usłyszymy już wkrótce telewizyjne orędzie Marszałka Grodzkiego do Narodu, bo Senat będzie teraz najpewniej twierdzą wolności i obrony praworządności na skalę światową. Można rzec, że tak oto opozycja przestaje być totalną, bo chce pójść jeszcze dalej. W sukurs  Marszałkowi poszła prof. Małgorzata Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego, która w Niemczech, z niemiecką opinią publiczną, podzieliła się refleksją, że "zmiany, które nastąpiły w Polsce, niewątpliwie podważają zasadę rządów prawa". Nie ma zmiłuj się - rządzie Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy. Będzie jazda na całego, stąd i stamtąd. Będzie gorzej, będzie skandaliczniej, żeby tylko udało się sprowokować PiS do radyklanych rozwiązań albo do powolnej dezercji. Nie jest śmieszne, ani mało ważne "śpiewanie"  posła Tomczyka Hymnu Polski w Sejmie, w takich właśnie jak wczoraj okolicznościach, ani rozciąganie jakichś płacht przed sobą podczas ślubowania, ani też składanie go w wymiętej, gałganiarskiej koszulce.  

Plan skrętu Europy w absurdalnym, bliżej nieokreślnym ideologicznie kierunku - choć upraszczając można go nazwać lewackim - obejmuje Polskę, bo bez Polski ten skręt będzie niepełny. Rzeczywiście jest tak, że taka III RP jak teraz (bo ciągle żyjemy po uszy w III RP) przeszkadza Zachodowi, a siły polityczne ulokowane w opozycji, będą nadal wiernie służyć obaleniu "reżimu autorytarnego", który niszczy polską demokrację. Każdego dnia w relacji do Zachodu stajemy się coraz bardziej konserwatywni i nacjonalistyczni. Właśnie izba wyższa parlamentu francuskiego przyjęła ustawę o bioetyce, na mocy której pary lesbijskie będą mogły korzystać "z techniki wspomagania zapłodnienia" ( in vitro)* , bez zgody mężczyzny. Innymi słowy, w parach lesbijskich zniknie dla dziecka potrzeba posiadania Ojca, a nawet wiedzy o tym kto nim jest. Wkrótce takie samo prawo uzyskają zapewne pary gejowskie. Co więcej, w Belgii czy w Hiszpanii, pary lesbijek mogą korzystać ze spermy dawców zmarłych. Czy to jest wbrew naturze, że rodzi się dziecko, którego Ojciec już nie żyje? Oczywiście,  że nie, ponieważ w zamyśle twórców nowej cywilizacji jest pokonanie natury, zaprzeczenie wszystkiemu, co składa się na dorobek kulturowy chrześcijańskiej Europy. Teoretycznie "Tata" dawca będzie miał prawo wiedzieć, komu ofiarował możliwość narodzenia się człowiekiem, tak jak dziecko, będzie miało prawo wiedzieć kto był dla niego dawcą, bo chyba nie Ojcem. Idziemy naprzód - mówi oświecona Europa i patrzy z goryczą na Polskę. O ileż łatwiej byłoby rozprawić się z niepokornym krajem nad Wisłą, gdyby zapanował w nim totalny chaos, paraliż prawny, albo najlepiej jakieś odwetowe kroki rządu PiS wobec "obrońców" Konstytucji. Nie trzeba naprawdę na siłę sięgać do końca XVIII wieku, by widzieć, jakie są zakusy zblazowanych polityków Zachodu wobec Polski. Uśmiechniętych miłośników wolności totalitarnej, czyli takiej, która nie dopuszcza żadnej innej wolności od kanonu wyznaczonego na przykład przez Prezydenta Francji. Kryje się za tym konkretny interes polityczny, w którym nie ma absolutnie miejsca na istotną rolę Polski w polityce europejskiej. Być może Merkel w tej sprawie się jeszcze waha, być może już nie, ale Emmanuel Macron z pewnością nie.    

Dogonimy Was - obiecują zapewne światli politycy opozycji na europejskich salonach. Dajcie nam szansę! Będzie spowolnienie gospodarcze, albo i kryzys, lud się zbuntuje i wtedy my też będziemy mieli rodziny bez Taty, albo bez Mamy. Będzie nowocześnie, kultowo, europejsko i liberalnie, tak liberalnie, że to w Warszawie Prezydent Trzaskowski jako pierwszy w Europie powoła świeckie warsztaty przygotowujące młode lesbijki do życia w rodzinie bez złowrogiego Ojca. Warto chyba zauważyć, że w tej wędrującej chaotycznie Europie ku temu nieznanemu, nie ma dziś już ani filozofii ani socjologii, wszystko zastąpiła ideologia, która zjednoczyła świat polityki i mediów w narzuceniu społeczeństwom nowego modelu cywilizacji. Ludzie to "kupują", łykają, przecież nie buntują się ani Francuzi, ani Brytyjczycy, ani Niemcy, ani Hiszpanie, więc powoli stajemy się osamotnieni w swym konserwatywnym uporze powstrzymania rewolucji zalewającej cały kontynent. Walka polityczna o większość w Senacie, o sądy, Trybunał Konstytucyjny służy jedynie temu, by doprowadzić do upadku obecny rząd i zaprowadzić ład taki jaki panuje dziś we Francji czy w Hiszpanii. Ponieważ kochamy jak mało który naród wolność, więc właśnie wolność zajmuje na sztandarach opozycji poczesne miejsce. Trzeba mieć tego świadomość, co czeka nas, jak już zwycięży "demokracja" i "Konstytucja".   

źródło:
* https://www.rp.pl/Spoleczenstw... 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

13-11-2019 [21:55] - angela | Link:

Znalezione w sieci.

Autora z e-poznań ; Kwiczą świnie rozpasane od koryta odrywane , kiedy słucham ich narracji o gwałceniu demokracji ; która wtedy właśnie ginie kiedy władze tracą świnie . To mnie taka myśl nachodzi - nie o wolność świniom chodzi , pełen fałszu jest ten kwik ; bo to o koryto kwik . Zawłaszczone , rozkradane , słusznie świniom odbierane . Wie już cała okolica , że ów kwik to Targowica !!! Dodam że taki tekst na KACAPSKIM e-poznań zazwyczaj nie "wisi" zbyt długo , bo potomkowie esbeków którzy strzelali do robotników w '56 z redakcji , zaraz coś takiego zdejmą .

Obrazek użytkownika paparazzi

14-11-2019 [00:43] - paparazzi | Link:

Dobre. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2019 [22:12] - Jabe | Link:

Retoryka „oni są gorsi” powoli zaczyna się przejadać. Nie wystarczy nie być tamtymi.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-11-2019 [22:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Czy to jest wbrew naturze, że rodzi się dziecko, którego Ojciec już nie żyje?"
Nie jest to przeciw naturze, wręcz w czasie tzw wieków złotych wedle historiografii katolickiej, zjawisko pogrobowców było dość częste. Nikt się temu nie dziwił.

Obrazek użytkownika angela

13-11-2019 [22:40] - angela | Link:

Pan profesor ma się za co odplacać, bo szpital podobno zadluzony na 14 milionów,  za pana profesora sięgnął  90 milionow, bo wg klasyka,  im lepszy złodziej,  tym wartosciowszy dla Partii Oszustów. Takich właśnie najszybciej awansują.  A pan nowy marszałek,  będzie poczynal sobie naprawdę po profesorsku, już na samym wstępie zagiął , jak to chciano go przekupić. 
Bedzie musial jednak uważniej sobie poczynac, bo posliznąl się na flagach  unijnych, i ordynarna intryga wyszła na jaw. 
Pan profesor, nowy marszałek po prostu kłamał. 

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

14-11-2019 [01:37] - Natalia Zychówna | Link:

No i rozlega się od kilku dni wielki kwik o Senat,a jeszcze dodatkowo o Marszałka: nie będzie już pędzić pendolino udające dyskusje o sejmowych projektach antykonstutucyjnych ustaw. A co do TK, nie ma obawy: przyjdzie nowy "sędzia" czyli tow.prok.z PRL, który w wolnej już Polsce bronił księdza-pedofila z Tylawy i on już zapewni chrześcijański porządek w Trybunale, może nawet mgr Przyłębską z siodła wysadzi, bo i tak stale przebywa ona w Berlinie u boku swojego Wolfganga.

Obrazek użytkownika Darek65

14-11-2019 [09:50] - Darek65 | Link:

Śmieszy mnie ta narracja o łamaniu Konstytucji. Bo raz, że ta Konstytucja, to Konstytucja pisana przez czerwonych bandytów dla czerwonych bandytów. Po drugie, ci co najwięcej krzyczą o jej łamaniu, sami ją łamią najczęściej - przykładów nie brakuje. Po trzecie w końcu, nie chodzi o żadną konstytucję, a o interesy. Jedni dbają o swoje, inni o interesy swoich mocodawców. Tak na prawdę, to PO trzeba zostawić samym sobie, oni się zabiją własną pięścią. Jest groźniejszy przeciwnik dla Polaków, to ta czerwona zaraza. ten obcy kulturowo Polakom przeszczep, dawniej z Moskwy, a teraz z Brukseli. Oni wiedzą, jak "walczyć" o swoje. Coś się obawiam, że odetną się od totalnej PO, założą maski przyjaznych wujków, a wielu Polaków da się nabrać. Tu jest wielka rola, aby uzmysłowić Polakom, kim i czym jest ta zaraza.

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

15-11-2019 [00:18] - Natalia Zychówna | Link:

@Dareczek
Śmieszy, i to bardzo, ten przykład kompletnego ogłupienia prymitywną propagandą o konstytucji, opozycji, UE bez podania jakichkolwiek przykładów, jakichkolwiek merytorycznych argumentów - śmieszne to ale i żałosne zarazem.
 

Obrazek użytkownika angela

14-11-2019 [09:09] - angela | Link:

Natalia,  czy jak mu tam, waszego kwiku od czterech lat, to nawet trąby z Jerycho nie zaglusza.
Wasz kwik ma wywymiar miedzykontynentalny,  nawet Ameryki sięgnął. 

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

16-11-2019 [15:24] - Natalia Zychówna | Link:

Andżelka
jak już coś powie, to jak gołąb na parapet.