Policja religijna w Polsce

Po ostatnich wygranych wyborach Jarosław Kaczyński dywagował nad możliwością przekonania większej ilości Polaków do głosowania na PiS. Zastanawiał się również, co czynić, aby jego partia mogła przekonać wyborców innych ugrupowań do programu PiS. 

Sugerował bym prezesowi, aby zaczął te starania od likwidacji policji religijnej. Ostatnie wydarzenia z Bełchatowa, gdzie policja przyjechała na wezwanie duchownych zaniepokojonych zachowaniem 13 letniego chłopca odmawiającego przyjęcia Komunii Świętej, wskazują na funkcjonowanie w Polsce oddziałów policji religijnej reagującej na wezwania duchownych zaniepokojonych niewłaściwym spełnianiem praktyk religijnych przez wierzących. 

Pomysł księży, aby wezwać w takiej sytuacji policję, to temat na odrębną debatę nad Kościołem Katolickim w Polsce.  Jednak fakt, że na takie wezwanie Policja odpowiedziała wysyłając funkcjonariuszy reprezentujących państwo polskie pokazuje, że krytycy PiS, zarzucający rządzącej partii wprowadzanie państwa religijnego, nie są całkiem bez racji. Histeryczna reakcja niektórych prawicowych mediów broniących księży z Bełchatowa potwierdza smutną obserwację i podaje na tacy silny argument ugrupowaniom lewicowym.

Bowiem stosując logikę policjantów z Bełchatowa, wkraczających do akcji na prośbę bezradnych duchownych, spodziewać by się należało wysyłania jednostek policyjnych do każdego przypadku zdrady małżeńskiej, lub nawet pożądania rzeczy bliźniego swego. Zabrania tego przecież Dekalog, a więc każdy ksiądz, idąc dalej tokiem tego przerażającego rozumowania, powinien się zastanowić czy w przypadku zauważenia takich niecnych zachowań nie zadzwonić na komisariat.

Jeżeli rząd PiS postanowi nadal brnąć w ten absurd i da przyzwolenie na wysyłanie do oficjalnej akcji funkcjonariuszy państwowych służb na każde zawołanie duchownego zaniepokojonego religijnością wiernych (lub niewiernych), za cztery lata Jarosław Kaczyński i całe kierownictwo PiS będzie zachodzić w głowę dlaczego nikt na PiS głosować nie chciał.

=====
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

04-11-2019 [21:54] - angela | Link:

Wątpię, że pan Piotr wie co napisał .
Chlopak podszedł do komunii, w czasie Halloween,    kiedy  podczas czarnych mszy profanuja Hostię.
Skoro podszedł po komunie, to powinien Ją przyjąć.  Gdzie tutaj jest zmuszanie. Sam podszedł z własnej woli, a dlaczego nie  sprzyjał.????
Gdyby ruszyli chlopaka,  to dopiero awantura,  na całą Polskę,  ze księża molestuja dzieci.
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-11-2019 [08:06] - Trotelreiner | Link:

Następny troll wyciągniety z szamba!
Ostatnio był uzyty w lutym tego roku...zadanie: opluć,księży,Kościół i zabełtac błękit w głowach na NB...
Na sralonie 24 już był...i został doceniony...SG dostał od tow.Janke.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-11-2019 [08:14] - Marek1taki | Link:

Policja obyczajowa by się przydała jak ludzie chodzą półnago po ulicach i zachowują nieobyczajnie. W Iranie egzekwują nakrycia głowy kobiet zgodne z przepisami. Akurat 40 lat temu spontaniczni studenci zdobyli ambasadę USA w Teheranie.

Obrazek użytkownika xena2012

05-11-2019 [15:38] - xena2012 | Link:

To była prowokacja z wysłaniem dzieciaka,któremu pewno coś za to obiecano.Przewidziano z góry,że każda reakcja zaskoczonego księdza będzie skrytykowana,nagłosniona i wyśmiana jako nieadekwatna do sytuacji i przemocowa.Media już ze zgrozą donoszą o straszliwym incydencie,który dotknął ,,niewinne'' dziecko z bolącym zębem choć to dziecko wcale takie niewinne nie było.Oczywiście autor notki fantazjuje o policji religijnej nie biorąc pod uwagę że ilość takich dziwnych incydentów wzrasta systematycznie.Dziwnym trafem media nie lubią się rozpisywać o napadach na księży,prowokacjach,opluwaniu.Autor też nie wspomina choćby dla porównania o incydencie w Mosinie k/Poznania gdzie czternastolatkowie w kruchcie kościelnej chlali,żarli i sikali a księdza pobili.Przypadek? Chyba nie. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-11-2019 [16:32] - Pani Anna | Link:

Oj tam, przecież totalni już wyjaśnili, że dziecko tylko "wypluło wafelek"...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-11-2019 [17:28] - zbieracz śmieci | Link:

Idzie węcław przez wieś ,worek piasku niesie.....

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

05-11-2019 [21:02] - Piotr Węcław | Link:

10 Wówczas Szymon Piotr, mając przy sobie miecz, dobył go, uderzył sługę arcykapłana i odciął mu prawe ucho. A słudze było na imię Malchos. 11 Na to rzekł Jezus do Piotra: «Schowaj miecz do pochwy. Czyż nie mam pić kielicha, który Mi podał Ojciec?»
J 18, 10 -11

36 Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». 
J 18, 36