BLUZG ANTYPOLSKI

BLUZG  ANTYPOLSKI
Po wyborach 13 października br. na całym świecie rozlało się szambo z antypolskim jadem, także na antypodach. Zacznę może od włoskiej gazety „La Fiamma”, akurat mam ją pod ręką. Oto w wydaniu z 17.X. redakcja zamieściła artykulik przysłany im z Warszawy, prawdopodobnie z „Gazety Wyborczej”, bo cytowany Konstanty Gebert zapewnia, że pismo Michnika jest „il principale giornale polacco”(!?).  Kłamstwo to przednie, bo pismo michnikoidów ani jest „principale”, ani „polacco”. To gazeta drugiego pokolenia stalinowców. Tytuł artykuliku alarmuje: „W Polsce wysoko zwyciężają konserwatyści” ( In Polonia stravincono i consevatori). W porównaniu z poprzednimi laty nie są to jednak jacyś pro-faszyści, ale – zdaniem Geberta – partia podobna do Forza Italia Berlusconiego albo do Demokracji Chrześcijańskiej z lat 60-tych i 70-tych. Albo-albo mówił marszałek Balbo. Dalej pan Gebert ( autorytet dla Zachodu!) sądzi, że zwycięstwo dla PiS-u przyniósł bonus 500+ i narzeka, że PiS zamierza zawładnąć wszystkimi organami władzy sądowniczej. Są to kolejne kłamstwa, bo PiS chce wyłącznie oczyścić wymiar „niesprawiedliwości” i przywrócić sądy niezależne, które są cechą demokracji. Sądy od epoki PRL-u po dzień dzisiejszy ( także prokuratura) to obszar skorumpowanej „kasty nadzwyczajnej”, a właściwie sędziowskiej mafii. Zamiast demokracji mamy sędziokrację, która działa w interesie układu post-komuny i aferzystów z III RP. A sam tytuł artykuliku zawiera kłamstwo zasadnicze, ponieważ PiS nie jest partią konserwatystów, gdyż właśnie proponuje dynamiczne zmiany dla oczyszczenia zepsutego państwa. To Platforma Obywatelska ( de facto Oligarchów!!) składa się konserwatystów, którzy pragną utrwalić nie tylko korupcję jako motor rozwoju nielegalnych fortun, ale i wzmocnić środowisko oligarchów kosztem obywateli.   Tekst oskarża też PiS o homofobię, co jest kłamstwem, gdyż PiS nie wycofuje tolerancji wobec „odmieńców”, a tylko pragnie bronić dzieci przed deprawacją planowaną przez LGBT pod pretekstem tzw. lekcji seksu. Jak na dość krótki artykulik wiele kłamstw, a czytelnik na Zachodzie nie wie, że Konstanty Gebert jest nie tylko jednym z najbliższych wspólpracowników Michnika, ale i synem Bolesława ( Billa) Geberta ( 1895-1986) , agenta wywiadu sowieckiego w Komunistycznej Partii USA, której był współzałożycielem. Popierał Sowiety w r.1920 i w r.1939 ( vide: „Resortowe dzieci. Media” ( W-wa, Fronda 2014, str.28/9 ). Jak widać środowisko z GW zadbało, by syn też działał przeciwko Polsce.
     Z kolei w „Sydney Morning Herald” ( 15.X. br) mamy inną dawkę antypolskiego jadu pod tytułem „Conservatives claim decisive election win” („Konserwatyści odnoszą wyraźne zwycięstwo wyborcze”) i jest to też tekst przysłany z Polski pod nazwiskiem tajemniczego Pietro DeCristoforo ( Włoch czy zwykła ksywa ?), a podpisany inicjałami AP, co jeszcze bardziej utrudni identyfikację autora. Mimo tak wysokiego zwycięstwa PiS-u autor wmawia nam, że naród jest głęboko podzielony ( deeply divided), ale to jeszcze jest bliskie prawdy, bo podziały w Kraju istnieją, także na emigracji, a tożsamość bywa tak zwichrowana, że niektórzy byli solidarnościowcy głosowali na...Konfederację! W tekście cytowane są też opinie Konrada Piaseckiego, przedstawianego tam jako „prominentnego dziennikarza”. A jakże, pracował nawet w Polsacie, a w r.2015 miesięcznik Press wyróżnił go nagrodą najlepszego dziennikarza roku. Dodajmy, że to samo jury dawało laury takim medialnym dziwolągom jak Monika Olejnik czy Tomasz Lis! To już wiem o jaką „prominentność” tu chodzi – o skrzywienie peerelowskie. A zatem takie postacie jak Gebert czy Piasecki obszczekują nas przed światem i oczerniają PiS, bo Prawo i Sprawiedliwość chce wyleczyć wreszcie Polskę z reliktów komunizmu (”pięknej choroby” wg. Michnika!). I Piasecki zmyśla co popadnie, a zwłaszcza pomawia PiS o „wrogą retorykę wobec LGBT” i tu trzeba znowu przypomnieć, że to fałsz. PiS jedynie broni dzieci przed deprawacją, o czym była mowa uprzednio. Idolem autora (Piaseckiego?) jest Schetyna i w tym artykule poświęcił mu wiele miejsca, lecz spuśćmy zasłonę na te żałosne wywody. Znamy jego intelektualny pułap. Tekst podważa też wartości chrześcijańskie, bo autorowi zdaje się, że Kościół jest wrogiem praw gejowskich. Powtórzmy raz jeszcze, że tolerancji dla gejów i lesbijek prawo nie wycofa, ale – jak powiedział prezes – „wara od dzieci”! Musimy obronić dla maluchów świat dzieciństwa, który LGBT chce im zdemolować. A to zupełnie inna sprawa. Artykuł przyznaje dalej, że w czasie transformacji wielu Polaków zepchnięto na margines i zniszczono im kariery ( był o tym i film „Układ”), ale autor ukrywa, że ludzi tych niszczyła nomenklatura ex-komunistów, bo po r.1989 tylko oni uzurpowali sobie prawo do robienia byznesu. A zatem jesteśmy w mediach albo ofiarą kłamstw, albo przemilczeń. A także obelg i inwektyw. Kiedyś Schetyna krzyczał, że oni strącą PiS jak... szarańczę! Ludzie jednak mają rozum i oczy, mówią o tym wyniki wyborów. A tak naprawdę to ową „szarańczą” jest układ post-komunistyczny i to on powinien spaść do otchłani. Jakaś młoda lewica może politykować, lecz stare zgredy jak Miller czy Cimoszewicz, Kwaśniewski lub Czarzasty niech idą na emeryturę! Nie potrzebujemy wyleniałych szkap ze stajni Sowietów! Niestety, oni ciągną ten wóz do upadłego i tarasują nam drogę do prawdziwej III RP! I jeszcze oczerniają nas w mediach na całym świecie! Cóż z tego, że spada czytelność GW u nas, gdy z redakcji Michnika lecą w świat kalumnie!
   Wydawało się, że w r.1989 upada komunizm, tymczasem była to wielka mistyfikacja. Celowo wprowadzono nas w błąd, aby peerelczycy mogli się przenicować i przemalować swoje oblicza. Polaków oszukano przy tej „transformacji”, dlatego Słowacki ma rację: „Oto zmartwychwstali, lecz nie mogą odwalić mogiły!”  ( cdn)
                                                                                                       Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

29-10-2019 [08:09] - gorylisko | Link:

Panie kolego... spokojnie, już widać brzeg... skoro Polski nie opanowali faszyści tylko konserwatyści to już jest duuuużooo lepiej... widać wyraznie narracja "faszystowska" "antysemicka" etc. słabnie... co do wyleniałych hien komunizmu to oni dostali rozkaz... co też jest pocieszające, że młodych kadr brak dlatego sięgnięto po starych wypróbowanych towarzyszy którzy będą wiernie bronić interesów zsrr... inna sprawa, że ten ruch świadczy iż będą się dziać sprawy ważne skoro sięgnieto do zaufanych kadr... ale spoko, widać ląd

Obrazek użytkownika xena2012

29-10-2019 [19:55] - xena2012 | Link:

niczym nas Pan nie zadziwił.Bluzg australijski? Jesteśmy już przyzwyczajeni,że zewsząd na Polskę plują.Niech Pan raczej pokaże kraj w którym o Polsce mówi się z sympatią,przyjaxnie a przynajmniej obiektywnie.Ręcze,że mimo poszukiwań takiego Pan nie znajdzie. A w samej Polsce?Ambasadorzy izraelscy wykorzystuja każdą okazję do pokazania kto tu rzadzi.Zaś prawdziwych bluzgów doświadczymy po Marszu Niepodległości,naturalnie jeśli w ogóle do niego dojdzie.Może się bowiem okazać,że ambasadorek izraelski nie wyda zgody,bo mu się sejm nie podoba i partie nie takie jakby chciał.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

30-10-2019 [00:05] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPa dr
tak rozpoczyna swoją filipikę, którą ktoś o odmiennych od niego poglądach i oglądzie polskiej rzeczywistości z bliska mógłby nazwać bluzgiem:
„Po wyborach 13 października br. na całym świecie rozlało się szambo z antypolskim jadem, także na antypodach.”
 No właśnie: na całym świecie, ale także i w Polsce znaczna część mediów czyli te niezależne. Ale cóż, Sz.Pan Dr nie chce przyjąć do wiadomości prostego faktu, że rzeczywistość nie przystaje do jego wyobrażeń, czy też a rebours.
 

Wreszcie jedno rozsądne stwierdzenie w tekście  Sz.Pana Dra: „Jakaś młoda lewica może politykować, lecz stare zgredy jak Miller czy Cimoszewicz, Kwaśniewski lub Czarzasty niech idą na emeryturę!”. I tu pełna zgoda, chociaż wymienione osoby od lat już nie są komuchami, nie mogą być agentami ZSRR, a Polsce w niczym nie szkodzą (dowodów przeciwnych brak),a ich doświadczenie polityczne nawet czasem Polsce może się przydać, np. na forum unijnym.
Podobnie, jak Sz.Pan Dr i  pewna zawodowa (złośliwi powiedzieliby: zadaniowa) na NB komentatorka przyznaje tutaj: „jesteśmy już przyzwyczajeni, że zewsząd na Polskę plują .Niech Pan raczej pokaże kraj w którym o Polsce mówi się z sympatią,przyjaxnie a przynajmniej obiektywnie.Ręcze,że mimo poszukiwań takiego Pan nie znajdzie.”

 Zastanawiającą chyba rzeczą jest ta ogólnoświatowa, a także w ogromnej liczbie Polaków  opinia o obecnych właścicielach Polski. Czy to może obsesyjne szukanie przez tychże właścicieli, a zwłaszcza ich szefa, wszędzie w Polsce i na świecie, a zwłaszcza w całej UE ,której na nieszczęście jesteśmy członkiem, wrogów zagrażających Polsce (czytaj: PiS-owi)?. Skąd ta nagła, a w każdym razie od 4 lat i tak niemal powszechna wrogość do naszego kraju! Wiem, wiem, Sz.Pan Dr  ma w zanadrzu całą pulę odpowiedzi, którymi tak często jesteśmy tu, w Polsce raczeni przez  rządowe tuby, które dla Sz.Pana Dra  są jedynym źródłem informacji na jakże dalekich Antypodach. Spodziewam się, że Sz.Pan Dr pozostanie twardo przy swoich obsesyjnych opiniach i zatwardziałej niechęci do polskiej rzeczywistości, ale  może  zechce Sz.Pan Dr łaskawie wyrazić swoją opinię na temat podważania przez PiS woli suwerena  wyrażonej w wyborach do Senatu, która to wola narodu (suwerena!) jest obecnie podważana bezsensownymi, bezzasadnymi i wręcz kompromitującymi protestami do SN.
 Kłaniam w oczekiwaniu!
 
 
 

Obrazek użytkownika xena2012

30-10-2019 [07:24] - xena2012 | Link:

Może zastanowi się Pan skąd bierze się taka opinia o Polakach i o obenej Polsce?To nasza opozycja w pocie czoła pracuje na taki wizerunek.Wystarczy przejrzeć niemieckie media,gdzie polska opozycja pluje na Polaków.Donosy do Brukseli,wypłakiwanie w PE sankcji na Polskę,jazdy do niemieckich ambasad z intrygami,nadstawianie piersi pod niemieckie odznaczenia za donoszenie na Polskę .Żeby dorwac się do władzy jesteście gotowi na każdą nikczemność a opinia publiczna powoli zaczyna przecierać oczy.Faktycznie trudno szanować Polskę Schetyny,Tuska i dobrze o niej mówić.  

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

30-10-2019 [20:17] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Szanowna Pani Xenna
raczy chyba żartować i nieco przesadzać nazywając mnie opozycją. I zaskakuje mnie zawsze w Pani komentarzach ta całkowicie bezkrytyczna,żeby nie rzec: ślepa wiara we wszystkie slogany i hasła płynące  czy to z pro rządowych mediów (zwanych obecnie narodowymi,a kiedyś publicznymi), czy z wypowiedzi polityków rządzącej partii na wiecach czy konwencjach partyjnych. Ten polityczny hejt,ta polityka kłamstw i oszczerstw jeszcze żadnej partii na dobre nie wyszła wcześniej lub później. Oczywiście takie hasła czy slogany  kierowane do własnego elektoratu, zwłaszcza przed wyborami, padają często na podatny grunt,jak się okazuje nawet tak, zdawałoby się, inteligentnych i wyrobionych politycznie obywateli, jak Sz.Pani, a których ma na myśli obecny szef państwowej TV nazywając ich "ciemnym ludem, który wszystko  kupi" (bez obrazy!). Ale żeby twierdzić, że obecna władza reprezentująca Polskę na wewnątrz na zewnątrz ma tak kiepska opinię w świecie wyłącznie dzięki wrednej, wrogiej działalności opozycji, to już zakrawa na kiepski żart, albo - co gorsza - na  jakąś bezmyślną, spowodowaną narzuconym z góry hejtem ocenę faktycznej sytuacji politycznej Polski.
Kłaniam!

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

01-11-2019 [22:33] - Natalia Zychówna | Link:

Zabawne są te Toje testy, w których zawsze spieniasz się na tzw.peerelczyków,a przecież sam do nich należysz, co wyniki z Twojej notki biograficznej: studia, wydania prozy i poezji w PRL, wyjazdy zagraniczne, w tym na stypendia na Zachodzie - mało jeszcze? Nie trzeba było zaraz być jakimś  sekretarzem czy aktywistą partyjnym, ale z dobrodziejstw PRL się korzystało i zazwyczaj nie tylko na piękne oczy...