Prezydencki casting opozycji czyli parada zadufków

Przy śmietniku spotkałem sąsiada. Z jego oblicza wyzierała beznadzieja.
- Pan też głosował na schyłkową formację? – spytał bez wstępu. – I żeby to jeszcze coś pomogło. Ale i tak dostaliśmy łupnia. Zwaśniona prawica lada moment się rozpadnie. I chwiejną większość w sejmie diabli wezmą. Senat Schetyna odwojował już na starcie. A dobiją nas w wyborach prezydenckich. Dysponują przecież stadem orłów i synogarlic, przy których Duda to zwykły nielot.
Co te generatory rzeczywistości urojonej potrafią zrobić z rozsądnego człowieka, pomyślałem w pierwszej chwili. I zaraz skorygowałem refleksję. Gdyby był rozsądny, nie bredziłby jak politycy w amoku i funkcjonariusze propagandy medialnej, którym paraliż postępowy odbiera resztki analitycznego słuchu na skrzeczącą pospolitość. Dotychczas sądziłem bowiem, że oni(i one) na oślep szaleją głównie w prognozach licząc, słusznie zresztą, na krótką pamięć publiczności. Ale im w snuciu fantasmagorii w niczym nie przeszkadzają także fakty. Służę przykładami.
Lewica obwieściła sukces wyartykułowany najkunsztowniej w egzaltowanej melorecytacji Roberta Biedronia. Zaś Włodzimierz Czarzasty uznał wynik sojuszu wypróbowanego aktywu zasłużonych towarzyszy z młodymi lewakami i tęczową awangardą za początek drogi po władzę z Ordynackiej na Wiejską, w Aleje Ujazdowskie i do pałacu prezydenckiego, w rytm marsza cyrkowców, bo jak wiadomo: na Ordynackiej… był cyrk na sto frajerów, sorry, fajerek”. I nawet Patryk Jaki dał się zwieść tej retoryce.
Słyszałem pogłoski, że przed wyborami delegacja sojuszu pielgrzymowała, jeśli to właściwe określenie, z petycją o wsparcie do mauzoleum na Placu Czerwonym. Ciekawe, gdzie wspomożenia szukał Grzegorz Schetyna? Zapewne nie w Brukseli, choć bywał tam u Donalda Tuska. Stawiam na Plac Defilad, gdzie kilka lat temu spalił się pewien niezrównoważony emocjonalnie nieszczęśnik.
Otóż przewodniczący POKO zrównał męczeńską śmierć księdza Jerzego Popiełuszki z tyleż desperackim, co nieadekwatnym do pozytywnego nastroju większości społeczeństwa, protestem politycznego oszołoma. Teraz pora na pójście za ciosem. Znawca procedur i rytuałów religijnych, opozycyjny senator Terlecki, grożący anatemą do trzeciego pokolenia partyjnym renegatom, powinien wystąpić do papieża Franciszka o dołączenie wspomnianego samobójcy do procesu kanonizacyjnego błogosławionego księdza Popiełuszki.
Władysław Kosiniak-Kamysz od dawna czerpie moc z genius loci Witosowych Wierzchosławic, użyczając nieco wigoru Edom, Wędrownemu i Trunkowemu oraz Kukizowi. Tylko Jurny Ed gdzieś się zapodział. Edowie to oczywiście Europejscy Demokraci.
Jedynie Janusz Korwin Mikke nie musi zabiegać o żadem transcendentny mecenat, bo jak twierdzą byli członkowie UPR jego posłannictwem nie jest walka o władzę, lecz brużdżenie konserwatywnej prawicy.
W rozpoczętej właśnie kampanii prezydenckiej po stronie opozycji roi się od victorów in spe. Przypuszczam, że pani Kidawa-Błońska, lansowana na primus inter pares, nie dotrwa do finiszu w pozie bohatera powieści Jerzego Kosińskiego: “Wystarczy być”. Czytelnicy tej książki i widzowie filmu nakręconego na jej podstawie wiedzą czemu Los Ogrodnik zawdzięczał swą charyzmę. Nie rozwijając wątku przypomnę tylko, że Kosińskiego oskarżano o plagiat bestselleru Dołęgi-Mostowicza “Kariera Nikodema Dyzmy”.
Natomiast Donald Tusk odegra rolę barometru nastrojów przedwyborczych. Jeśli w grudniu zdecyduje się stanąć do pojedynku z Andrzejem Dudą, obóz prezydencki będzie musiał wzmóc baczenie, bo pan przewodniczący nie zwykł inwestować w ryzykowne przedsięwzięcia. Najprawdopodobniej wszak wykpi się jakimś bonmotem podcinając ostatecznie skrzydła orłowi, lub synogarlicy opozycji.
I na koniec dwa słowa o sukcesie pani Olgi Tokarczuk. W kraju zaledwie siedmiorga Noblistów i w sumie ośmiu nagród, każde takie wyróżnienie jest bezcenne, niezależnie od oceny twórczości autorki, a tym bardziej jej poglądów. I nie warto kruszyć kopii na temat permanentnego obniżania rangi tych nagród, zwłaszcza pokojowej i literackiej właśnie, gdzie aż roi się od kontrowersyjnych laureatów.
Inna sprawa, że propagandowe wykorzystywanie przez generatory rzeczywistości urojonej osiągnięcia pani Tokarczuk do walki politycznej na finiszu wyborów parlamentarnych wyglądało żałośnie.
 
Sekator
 
Ps.

- To kto właściwie wygrał te wybory - pyta zdezorientowany mój komputer.
- Moim zdaniem naród - odpowiadam patetycznie.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

22-10-2019 [18:17] - AŁTORYDET | Link:

"opozycyjny senator Terlecki"? Popraw Pan szybko na Fedorowicz, ale już...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

22-10-2019 [19:28] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Właśnie...@sekatorowi something pojebałos...bo nie podejrzewam go ....a wreszcie nigdy nie mów nigdy...

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-10-2019 [19:29] - Marek1taki | Link:

Do niechęci do JKM jestem przyzwyczajony. Nawet rozumiem gorycz, że odbiera ludziom satysfakcję z odróżniania się od lewicy bardziej lewej.
Zadowolenie z Nobla za antypolskie wypowiedzi jest dla mnie niezrozumiałe.

Obrazek użytkownika xena2012

22-10-2019 [22:32] - xena2012 | Link:

My tu sobie spekulujemy w temacie rankingu na prezydenta niestety nie uwzględniając dynamicznie rozwijajacej się sytuacji na scenie politycznej.Przecież nie możemy tego omijać,lekcewazyć,bo ostatnie wydarzenia bedą rzutować właśnie na przyszłe prezydenckie wybory.Postępująca anarchizacja w kraju dzięki robocie opozycji coraz to sie nasila.Wypowiedzi takich gnid jakGiertych,Kamiński Schetyna dowsciagajacych sie powtórzenia wyborów parlamentarnych są sygnałem ostrzegawczym.Wielkie zagrożenie widać w ostatnich decyzjach sądów w tym SN.Zwracają one nagminnie mafii reprywatyzacyjnej kamienice bezprawnie zagarnięte i to we wspópracy właśnie z sędziami,notariuszami i adwokatami bandziorów.Sady przyznają olbrzymie odszkodowania dla gangsterów za ,,warunki  celi'',odmawiają aresztu dla bandytów,którzy uciekaja za granicę,uchylają decyzje służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju.Preze SN Gersdorf jedzie do Brukseli prosić o pomoc w uniewaznieniu wyborów i rozwiązania demokratycznie wybranego rządu.Narasta fala agresji.A my się spokojnie bawimy dyskusją kto z opozycji bedzie wystawiony na prezydenta.Obawiam się że do wyborów w takiej sytuacji może w ogóle nie dojść,bo ktoś nam go wskaże i narzuci. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-10-2019 [22:51] - Imć Waszeć | Link:

A kto jest niby za to wszystko odpowiedzialny? Kto wycofał się z reform jedna po drugiej? Czyżby nie jakiś wybitny strateg wszech czasów? Szpiedzy mieli całe cztery lata na przygotowanie wojsk. Teraz żkomunistyczna obca agentura gra o wszystko, czyli najmarniej o nieruszenie żadnej z reform przez kolejną kadencję. Nie mówiliśmy już przypadkiem o tym? Jeśli nie umie się rozpoznać wrogów, to po co w ogóle się rwać do rządzenia? Gmina, powiat, to górna granica kompetencji.

Obrazek użytkownika xena2012

22-10-2019 [23:18] - xena2012 | Link:

Określani przez Pana szpiedzy mieli nie tylko cztery lata oddechu ale swoje ,,wojska''tu i za granicą.Nawet najbardziej genialny strateg nie jest w stanie przeciwstawic się takiej nawale zła.A co robił w tym czasie tzw.,,suweren''? Potrafi tylko marudzić,rżec ze smiechu po chamskich wystąpieniach i atakach opozycji na rząd i milczeć pokornie jak kanalie typu Stuhr,Janda,Hartman czy Sadurski nazywają go ciemnogrodem,prostakiem analfabeta czy katolem.I wstydzić się zamiast odpowiedzieć równie ordynarnie.Polityka nadstawiania drugiego policzka spowodowała że teraz ruszyła lawina kłamstw,pomówień,oszczerstw a pokrzywdzeni nadal ,,rozważają'' czy skierować sprawy za haniebne paszkiwile do sądu.Teraz to już zresztą nie ma po co,bo w atmosferze powagi sądy uniewinnią od zarzutów kazdą kanalię.W Polsce narasta klimat strachu,Pan tego nie widzi?Być może własnie z tego strachu ludzie nie zagłosują na Dudę.

Obrazek użytkownika Oratio recta

23-10-2019 [20:07] - Oratio recta (niezweryfikowany) | Link:

"A co robił w tym czasie tzw.,,suweren''? Potrafi tylko marudzić,rżec ze smiechu po chamskich wystąpieniach i atakach opozycji na rząd i milczeć pokornie jak kanalie typu Stuhr,Janda,Hartman czy Sadurski nazywają go ciemnogrodem,prostakiem analfabeta czy katolem.I wstydzić się zamiast odpowiedzieć równie ordynarnie."
I już wszystko jasne, nie wymagające komentarza: biedna Xena w skrócie pokazuje jak traktować wszystkich tych, którzy nie podzielają jej poglądów politycznych, mówiąc ogólnie, bo przecież także i jej moralnego światopoglądu. Zwyzywać, potępić, karać, ścigać. Bo afery Piebiaka czy Banasia, to wg. biednej Xedny tylko "lawina kłamstw,pomówień,oszczerstw" .   A skąd to wszystko się u biednej Xeny bierze? Ano z ust najwyższych, z których słowa padają na podatny grunt ludu, który wszystko kupi, bo samodzielne myślenie jest zbyt meczące. Biedna Xena...
 

Obrazek użytkownika tricolour

23-10-2019 [21:34] - tricolour | Link:

@Oratio

Jesli słowo "suweren" zamienisz na "sutener" to wywód koleżanki staje się oczywisty i logiczny.

Obrazek użytkownika xena2012

24-10-2019 [10:32] - xena2012 | Link:

Za takie bzdety Panu i temu trójkolorowemu jeszcze płacą? Bo do tytanów intelektu nie nalezycie.Na miejscu centrali która was zatrudnia dałabym wam potążnego kopa w cztery litery.

Obrazek użytkownika Jabe

24-10-2019 [10:40] - Jabe | Link:

Pani też mogłaby się bardziej przyłożyć.

Obrazek użytkownika tricolour

24-10-2019 [11:35] - tricolour | Link:

@xena

Pani wątpliwości w cudzy intelekt, wyrażone kilkoma błędami w ojczystym języku, brzmią groteskowo i żałośnie.

Proszę się poprawić.

Obrazek użytkownika ruisdael

23-10-2019 [08:09] - ruisdael | Link:

Imć waszeć i xena. Do całego obrazu należy połączyć obie wypowiedzi.