BREDNIE MICHNIKA

BREDNIE  MICHNIKA – podczas „Wieczoru Wyborców” Adam Michnik raczył  skomentować wyniki wyborów z 13.X.br, ale w tych komentarzach wygłupił się jak nigdy! Oto, zdaniem Redaktora od Szkalowania Polaków ( to główna funkcja Michnika ) nastąpi teraz 1) wzmożony atak na wolne media (?) – bzdura: w III RP większość mediów jest w rękach obcego kapitału albo w szponach peerelczyków i resortowych dzieci ( np. właśnie „Gazeta Wyborcza”), więc PiS-owi zależy na rozszerzeniu medialnej wolności! 2) Michnik majaczy, że PiS chce zniszczenia trójpodziału władzy, a przecież w III RP ten  trójpodział pławi się w post-peerelowskich popłuczynach, bo rok 1989 przyniósł tylko pozory demokracji konserwując troskliwie stare garnitury w sądach ( dyżurny prof. Adam Strzembosz prawił bajeczki, że sędziowie się...sami rozliczą!) i tak zostawiono tę „nadzwyczajną kastę”, de facto mafię. A prokuraturę poddano łagodnej weryfikacji, by już od r.1991 przywracać stopniowo negatywnie zweryfikowanych prokuratorów. W r.1994 minister Jerzy Jaskiernia ( ex-PZPR i TW Prym)  przywrócił nawet kilkudziesięciu. Był to więc sabotaż przy nieudanej konstrukcji III RP i owego trójpodziału władzy. I ta skamielina trwa do dzisiaj, mamy dalej spolegliwych prokuratorów, którzy wypuszczają aferzystów i innych złoczyńców. Redaktorze GW, trójpodział władzy dopiero kiełkuje w nieukończonej III RP  i to PiS chce go zbudować, a nie zniszczyć!  I dalej, 3) Michnik kracze, że teraz PiS przystąpi do...zawłaszczania wymiaru sprawiedliwości i sądów (?) – kolejna bzdura. A w ogóle trzeba przypomnieć, że wymiar sprawiedliwości zawłaszczyli komuniści, Sowieci i „górale” po roku 1945, demolując rzeczywisty wymiar sprawiedliwości, a wprowadzając gwałtem kryminalny system orzekania w sądach, wydawania masowo wyroków śmierci, a zatem mordowania niewinnych ludzi, polskich patriotów, sprzeciwiających się sowietyzacji. Po kraju jeździły tzw. „sądy na kółkach”, a wyroki śmierci wydawali „sędziowie” po przyśpieszonych kursach „prawniczych”. Skazywano nawet licealistów i sanitariuszki jak Inka. Jednym z takich „sędziów” był Stefan Michnik, braciszek Adama. Stefan jako laborant-elektryk wstąpił do ZMP, PPR, potem PZPR. Ukończył Oficerską Szkołę Prawniczą w Jeleniej Górze, został kapitanem i „sędzią”. Na koncie ma conajmnie dziewięć wyroków śmierci na niewinnych ludzi. Jakim więc prawem Adam Michnik wtrąca się do spraw Polski i usiłuje wpłynąć na sytuację polityczną u nas ? Przecież jego rodzina brała udział w powojennej zagładzie polskich patriotów! Jak śmie wydawać gazetę w III RP i komentować wybory ?
    Obecny wymiar niesprawiedliwości z niejaką prezeską Gersdorf i jej szajką z SN pochodzi w prostej linii od takich sędziów-morderców jak Stefan Michnik czy „profesor” Igor Andrejew ze stada sowieckich do-bermanów. Andrejew podpisał wyrok śmierci na gen.Fieldorfa. Ten chory wymiar niesprawiedliwości trwa nadal, bo po roku 1989 go nie naprawiono, a gdy PiS próbował go oczyścić z komuszych odpadów zablokowano jego intencje ingerencją układu i Brukseli. Prezydenckie weta, także naciski z UE zamroziły reformę RP. W III RP działa nadal zamrażalnik starych idei i reliktów PRL-u. Czas wyrzucić go na śmietnik w nowej kadencji Sejmu. Być może do tego potrzebny jest prezydent o szerszych horyzontach ? Prezydent, który poprze program PiS-u i pomoże uzdrowić Temidę.
    Powtórzmy raz jeszcze: Prawo i Sprawiedliwość nie chce zawłaszczyć ani sądów, ani wymiaru sprawiedliwości! Słuchajcie, michnikoidy i inne dinozaury z PRL-u, to wy zawłaszczyliście wymiar sprawiedliwości zaraz po po drugiej wojnie światowej! To wy masakrując zwłoki patriotów, wcześniej torturując ich, zabiliście wymiar sprawiedliwości. Tę zbrodnię chcecie zasypać w naszej pamięci tak jak zakopywano ciała niezłomnych, ofiar waszego bestialstwa! To był pogrom popełniony na narodzie za pomocą waszych „sądów”, na narodzie mordowanym wcześniej przez lata okupacji niemieckiej i sowieckiej. Naród polski, który tak bardzo przyczynił się do wygrania wojny, poddano po 1945 r. nowej rzezi, abyście mogli narzucić mu chorą i zbrodnicza ideologię. Ta rzeź była skutkiem waszego zawłaszczania wymiaru sprawiedliwości, a dziś kiedy PiS chce oczyścić to bagno wy nazywacie to zawłaszczaniem ???  I chcecie, by ta karykatura Temidy pozostała na wieki ? Nie, czas najwyższy uwolnić Temidę od mafijnej kasty niejakiej Gersdorf czy Igora Tuleji. Polskie sądy powinny być wreszcie niezależne i służyć Polakom. Niestety siedzą w nich dalej ci sami „sędziowie”, co wydawali wyroki w stanie wojennym na ludzi walczących o demokrację.  Nie osądzono za to bardzo wielu zbrodni, a zabójstwa Stanisława Pyjasa i Grzesia Przemyka to tylko promil w morzu tego bezprawia. Nie pamiętają tego dziś młodzi głosujący na PO, bo rodzice wmówili im ten absurd, że PiS „dzieli” Polaków. A prymitywne komentarze hejterów na blogach dowodzą, że i oni zapomnieli historii.    
    Na zakończenie i ta gafa intelektualna Michnika. Próbuje wmówić nam, że PiS stosuje proces cynicznej ideologizacji (??) – jeszcze jedna bzdura. Jest dokładnie odwrotnie: PiS usiłuje usunąć skamieliny ideologizacji z przestrzeni publicznej, a dać pole otwartej konfrontacji idei. Niestety, totalna opozycja ich nie posiada, a poza szkalowaniem Kraju nie ma też programu dla Polski. To PiS wskazuje obywatelom na czym polega prawdziwa demokracja. A niezależne sądy są w niej fundamentem.
                                                                                                              
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

15-10-2019 [09:03] - ruisdael | Link:

Parę uwag-  mówi się, że trzeba dokończyć reformę sądownictwa. Jak dokończyć skoro się jej nie zaczęło!!! Gdyby pominąć strach przed TSUE to jest TERAZ szansa na szantaż prezydenta przed przyszłoroczną elekcją (albo podpis, albo brak rekomendacji). Daje się zauważyć rozczarowanie wynikami (pomimo sukcesu samodzielnych rządów), bo za duży wkład na otrzymany zwrot. Bardzo mądre stwierdzenie prof. Markowskiego (jeśli nie mylę nazwiska) na TV Trwam: chęć uzyskania wyników "węgierskich" bez "wegierskich" reform.

Obrazek użytkownika Darek65

15-10-2019 [09:58] - Darek65 | Link:

Najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja" sam złodziej. Celnie scharakteryzował Michnika Herbert. To krętacz, matacz, manipulator, oszust. Michnik ma świadomość, że jego wojna ideologiczna, próba "zrycia" beretów Polakom nie udała się w takim stopniu, jakim chciał. I szlag go trafia, bo jego dzieło życia idzie do piachu. I wie, że nie ma już czasu. I wie, że przegrał. I niech trafi na śmietnik historii. Tu wypowiedź o nim profesora Nowaka - https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jabe

15-10-2019 [11:12] - Jabe | Link:

Dziś „łapaj złodzieja” krzyczy zupełnie kto inny.

Obrazek użytkownika xwro

15-10-2019 [09:59] - xwro | Link:

[Prawo i Sprawiedliwość nie chce zawłaszczyć ani sądów, ani wymiaru sprawiedliwości!] - no pewnie, że nie chce. Tylko jakoś tak samo wyszło:
"Trzykrotnie do spraw, w których stroną była lub jest posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz, został przydzielony ten sam sędzia - Krzysztof Świderski. (...)Pawłowicz, jako członkini Krajowej Rady Sądownictwa, opiniowała we wrześniu awans sędziego Świderskiego do Sądu Okręgowego w Warszawie." Zgadnij kto wygrywał w tych sprawach.
No ale to ONI mieli sędziów na telefon itd....
Wszyscy politycy są tacy sami.
A Michnika i tak już nikt nie słucha....
 

Obrazek użytkownika Darek65

15-10-2019 [11:21] - Darek65 | Link:

Zanim się coś napisze, to warto poznać temat. Chodzi o proces z udziałem Prof. Pawłowicz.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

16-10-2019 [18:10] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Dr
Jak zwykle  krąży duchem i wspomnieniami w czasach tuż powojennych i nadal widzi te same duchy i demony, które poznał we wczesnej swej młodości – exemplum:
Obecny wymiar niesprawiedliwości z niejaką prezeską (!?) Gersdorf i jej szajką z SN pochodzi w prostej linii od takich sędziów-morderców jak Stefan Michnik czy „profesor” Igor Andrejew ze stada sowieckich do-bermanów. Andrejew podpisał wyrok śmierci na gen.Fieldorfa  Niestety siedzą w nich dalej ci sami „sędziowie”, co wydawali wyroki w stanie wojennym na ludzi walczących o demokrację.
I tak plecie i plecie w każdym swym wpisie, biedaczysko -  sędziwy nasz Sz.Pan Dr. I nie zapomina pisać tych swoich dyrdymałów zawsze tym samym wytwornym językiem świadczącym o poziomie jego literackim i publicystycznym wyrobieniu. Na usprawiedliwienie SZ.Pana Dra uznać należy, że wszelkie talenty swe, zwłaszcza literackie rozwijał On na studiach krajowych i zachodnich stypendiach w czasach nieboszczki PRL, a także w tamtej epoce wydając  swe książki, tomiki poezji i t.p..  I w tych jego  nostalgicznych za tamtymi czasami tekstach widać powody, dla których obecna Polska nasza i byli Sz.Panadoktorowi rodacy są mu tak wielce niemiłymi. Warto też wspomnieć, że Sz.Pan Dr jak ognia unika takich tematów, jak  http://www.100aferpis.pl, albowiem wiedzę swą o rzeczywistości w dawnej Oyczyźnie swojej woli traktować wybiórczo, stąd  jego upieranie się, że  nadal w polskich sądach orzekają sędziowie nie tylko z czasów stanu wojennego, ale i stalinowskich, którzy mają na rękach krew naszych niepodległościowych bohaterów. A jeśli tak by było naprawdę, to sędziowie owi mieliby dzisiaj po 90+ lat i więcej, co – jak widać – sędziwie podeszłemu Sz.Panu Drowi jakoś by nie przeszkadzało w dalszym opluwaniu  przedstawicieli Temidy. A dlaczegóż to Sz.Pan Dr skrzętnie omija  cios zadany tzw. reformie sądownictwa przez  niewybranie tym razem do Sejmu twarzy tejże reformy czyli prokuratora stanu wojennego S.Piotrowicza, zarazem tow.kierownika szkolenia PZPR-owskiego prokuratorów w PRL? Może dlatego, że  tenże tow.prok. zarazem - jak na ironię -  szef sejmowej Komisji Praworządności (!) stwierdził wczoraj, że przeszłość jego jest piękna (sic!) i Sz.Dr tę opinię podziela. Acha: afera nowego szefa NIK nadal rozwija się  szybciej, niż jego kariera …
Kłaniam nieco rozbawiony!