Praktyczny populizm

Jak donoszą media, minister finansów Jerzy Kwieciński zadecydował, że fiskus zwolni naszą najnowszą noblistkę z obowiązku zapłacenia podatku nagody Nobla. Pisarka zgarnie około 3,5 mln zł. Fiskus mógłby z tego "złapać" przynajmniej 350 tys. zł. Akurat prawie tyle, ile brakuje, żeby uratować nóżkę małej dziewczynki.
https://www.siepomaga.pl/nozka...
Nobel dla pani Tokarczuk, (coraz bardziej widać lewackie przekonania gremium, decydującym o nagrodzie) jest - co zrozumiałe, nie na rękę partii rządzącej. Dlatego po raz kolejny zastosowano populizm w praktyce. "Prawicowy" rząd, zwolnił lewacką pisarkę z obowiązku płacenia podatku, by osłabić wydźwięk przyznanej jej nagrody...  Minister tegoż rządu, lekką ręką oddał jej nasze wspólne pieniądze, dla doraźnego, politycznego zysku...

Ja, z kolei nie przywołałem tu przykładu nieszczęśliwej dziewczynki dla epatowania jej nieszczęściem. Takie mam marzenie, żeby sprawić, że każdy, kto tu chce coś napisać na ten temat, musi najpierw wpłacić tam parę groszy... A ci, co tu będą wylewać na mnie beton - podwójne strawki... Szkoda, że tak nie mogę...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-10-2019 [19:30] - Marek1taki | Link:

Ta operacja to zdzierstwo ale nogi szkoda.

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [22:11] - Losek | Link:

Pewnie ze szkoda... Płakać się chce, jak się to dziecko widzi... Akurat z tego darowanego podatku by było, razem z tym co już zebraliśmy.
Latwo się socjalistom cudze pieniądze rozdaje.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-10-2019 [19:42] - NASZ_HENRY | Link:

Nie pożądaj (dzieł) pisarki ani nagrody, która jej jest ;-)
 

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [22:27] - Losek | Link:

Nagroda jest jej. Ale pieniadze z podatku były nasze. Akurat by starczyło. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

11-10-2019 [20:07] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Może doktorku podaj nr swojego konta...będzie prościej i uczciwiej.
Przecież zarabiacie nędzne grosze...kasta lekarzy to nędzarze.
A nobel dla tej lewaczki...to już zwykła paranoja...literacki i pokojowy...to sie powinno zlikwidować...ale przedtem...przyznac go CHE Guevarze...pośmiertnie.
Państwo polskie...dobrze robi,że nie chce grosza od tej putinowskiej i stalinowskiej hewry!

Obrazek użytkownika Anna Borycka

11-10-2019 [20:50] - Anna Borycka | Link:

To bym jeszcze rozumiała, że trzeba iść na polityczne żebry, a nie jak Kukiz rżnąć głupa. Jednak Konfederaci  pokazali niedawno na jednej z taśm, że jeszcze nie zdobyli tych 3%, a już podzielili kasę publiczną między siebie. A więc kasa misiu kasa się liczy a nie jakaś Polska. O deklaracjach Konfederatów z kim i jak po wyborach to nie warto pisać. Już raz w Lublinie pokazali, że jeśli chodzi o koryta to nie ważne z kim, ważne ile dają - i było buzi buzi z Komorowskim.

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [22:13] - Losek | Link:

Proszę zatem coś wpłacić, za swojego ministra, który lekką ręką nasze pieniądze rozdaje. 

Obrazek użytkownika paparazzi

12-10-2019 [00:48] - paparazzi | Link:

Nasze;-)

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [21:17] - Losek | Link:

... rozliczaj. Przed takimi jak ty się tłumaczyć nie muszę. 

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [21:08] - Losek | Link:

Powiedz to matce i ojcu tego dziecka, trollu, że państwo polskie nie potrzebuje pieniędzy.
Ależ beton! Socjalizm naprawdę robi z ludzi miazgę... 

Obrazek użytkownika xena2012

11-10-2019 [22:16] - xena2012 | Link:

Czy obecny polski rząd daje niewystarczające środki na Służbę Zdrowia?O ile wiem nakłady są o wiele wyższe niż w poprzednich latach,przybywa aparatury,zwiększono kontrolę leków.Jednak nie ma dnia aby nie dzwoniono do mnie z róznych organizacji aby wesprzeć finansowo leczenia chorych dzieci.Czy za tą sytuację należy obwiniac jedynie rząd?

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [22:19] - Losek | Link:

Zdecydowanie za małe. I wcale nie dużo wyższe. Ale to tym bardziej denerwujące że z powodów politycznych, populistycznych, zeby zdążyć przez wyborami, podarowano akurat tyle, ze by starczyło na ratunek. Już połowę się udało zebrać. 

Obrazek użytkownika xena2012

11-10-2019 [23:00] - xena2012 | Link:

Czy za czasów rządów PO też Pan narzekał na niewystarczające nakłady i braki? To że wtedy nie zwracano sie do społeczeństwa o pomoc w kosztownych operacjach czy leczeniu nie oznacza że było dobrze i wystarczająco.Odnosnie pytania o słuszność zwolnienia od podatku to nie był kaprys premiera Morawieckiego,bo ordynacja wyborcza dopuszcza zwolnienie od nagród za dzieła wybitne a takim jest Nagroda NoblaZwolniona np.była Szymborska.Problematyczne jest w przypadku Tokarczuk czy istotnie jej dzieła są rzeczywiscie wybitne bo jak na razie wiemy że mają podtekst wybitnie antypolski.

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [23:03] - Losek | Link:

Ten argument jest już przeterminowany i to bardzo. Ale owszem narzekalem. 

Obrazek użytkownika mjk1

11-10-2019 [20:13] - mjk1 | Link:

Nie przypuszczałem, że ktokolwiek może być jeszcze głupszy od Jabego. Widać są jednak na Świecie rzeczy o których się filozofom nie śniło.
Szanowny autorze, żeby uratować nogę tej małej dziewczynki, nie trzeba zabierać pieniędzy, nie tylko Pani Tokarczuk, ale nikomu. Przez czterdzieści lat nikomu nie odmówiono pomocy, kolejek do lekarzy nie było, a w każdej szkole był gabinet lekarski i dentystyczny. Z czego służba zdrowia była finansowana, uczono w każdej szkole, od podstawowej po wyższą uczelnię. Proszę więc przypomnieć czytelnikom z czego była finansowana. Dla ułatwienia dodam, że nie z podatków i zagranicznych kredytów. Udowodni Pan wtedy, że nie sieje populizmu.
 

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [22:09] - Losek | Link:

Czyli za czasów socjalizmu służba zdrowia działała dobrze? 
Co za brednie. 

Obrazek użytkownika paparazzi

11-10-2019 [23:39] - paparazzi | Link:

Nie ale lekarze to mieli dobrobyt, coś o tym wiem. Wielu marzy się układ jaki był za PRL. Miałem styczność z tymi najlepszymi. A tobie?

Obrazek użytkownika mjk1

12-10-2019 [10:01] - mjk1 | Link:

@Losek.
Brednie powiadasz Pan? Zapytam więc inaczej. W jakim to okresie czasowym w naszym kraju obowiązywało  coś takiego jak socjalizm? Przecież to co było w Polsce pomiędzy 1950 a 89 rokiem, miało tyle wspólnego z socjalizmem, co kino „Kosmos” z jego eksploracją. Kosmosu nie kina, żeby się Pan znowu do czegoś nieistotnego nie przyczepił. To rodzi dalsze pytania. Od kiedy to podatki są wymysłem socjalistów i w jakim to socjalistycznym „dziele”, była mowa o finansowaniu czegokolwiek z podatków? Jaki to socjalista głosił, że będzie się okradało uczciwie pracujących i z tego rozboju finansowało nierobów? Czyżby Otto Bismarck z przedrostkiem von i niepotrzebnym „c” przed „k”, okradając społeczeństwo przy pomocy ubezpieczeń społecznych był socjalistą? I najważniejsze: czym w założeniu miał się różnić ustrój socjalistyczny od kapitalistycznego i w jakim to „socjalistycznym kraju” obowiązywała choćby przez sekundę ta zasada? Przy tych pytaniach, to czy powszechny dostęp do czegokolwiek jest lepszy od jakiejkolwiek reglamentacji, jest pytaniem naprawdę mało istotnym.
Przypuszczam jednak, że nie odpowie Pan na żadne z tych pytań, bo wtedy cała pańska narracja a szczególnie logika rozumowania „wzięłaby w łeb”. Pozdrawiam przedwyborczo i słodko oczywiście.    
 

Obrazek użytkownika Losek

12-10-2019 [12:04] - Losek | Link:

Sodjalizm jest w Polsce do dziś. 
Gdzieś więcej, gdzieś mniej. W ochronie zdrowia i w podatkach więcej. 
Podatki nie są wymyslem socjalizmu. Wymyslem socjalizmu jest ich skala, oraz uznaniowość. W normalnym, niesocjalistucznym kraju, urzędnik nie ma mocy, by podarować komuś 350 000 złotych podatku, wedle swego widzimisię  Socjalizm nie jest stanem zero-jedynkowym. Może "maleć" lub "rosnąć" w zależności od tego jak wielki procent PKB jest zarządzany przez państwo. Państwa i rzady socjalistyczne, myśląc błędnie, ze lepiej od ludzi wiedzą czego ludzie chcą i potrzebują, starają się coraz bardziej ingerować w ich zycie ustawami i podatkami. Dzielić je po swojemu. To właśnie prowadzi do takich sytuacji jak opisana sytuacja noblistki. W normalnym kraju podatki są i to są "niedarowywalne"  ale za to niższe. 
Cieszę się ze moglem Panu objasnic nieco rzeczywistość. W razie dalszych wątpliwości służę uprzejmie pomocą. Tylko proszę wystrzegać się insynuacji, dywagacji, niepotrzebnych aluzji i swoich nieuzasadnionyxh przypuszczen. 
No i apeluję o pomoc dla dziecka. Proszę dorzucić coś za noblistkę. Szkoda tej nóżki... 

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

11-10-2019 [21:50] - Jęzory Pasiukowski | Link:

W głowie się nie mieści jak ponoć inteligentny człowiek może pisać takie bzdury. Doktorze!  Nienawiść do PISu i Kaczyńskiego odebrała panu rozum. Jesteś pan antypisowskim "betonem" reagującym już tylko odruchowo, na sygnał "PIS"," Kaczyński" zaczyna się warczenie i ślinotok (ewentualnie blogerski słowotok).
P.S. Z góry proszę pana jako katolika, inteligenta i płetwonurka aby nie wyzywał mnie pan jak ostatnio od "pajaców" bo to po prostu przykre
 

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [22:25] - Losek | Link:

Ale Panu mnie od duraków wolno? To nie było przykre? 
Prosze zobaczyc belkę we własnym oku. 
Wpłaci Pan zeby wyrównać szkodę na budżecie poczynioną przez pańskiego ministra?
 

Obrazek użytkownika paparazzi

12-10-2019 [00:38] - paparazzi | Link:

Tu nie widzę, durak. O co chodzi? durak co nie wziął parapetówki. O! Taka pani Kopacz to nawet o Nobla się otarła. Ale ludzie nie maja szacunku do placówek na rubieży wysuniętej. Panie kończ waść, wstydu oszczędź.

Obrazek użytkownika Losek

12-10-2019 [12:08] - Losek | Link:

To nie wiesz trollu, że Kmicic użył zwrotu "kończ Waść wstydu oszczędź" chcąc uniknąć swojego wstydu? 😂😂😂🤣😂🤣😂🤣
Doskonale pasuje to do sytuacji. Wstyd Waści przynoszą te głupoty które wypisujesz! 

 

Obrazek użytkownika xena2012

11-10-2019 [21:51] - xena2012 | Link:

Zwolnili ją z podatku od Nobla i jeszcze źle.Już usłużni donieśli do niemieckich mediów że obecny rzad niedostatecznie uhonorował noblistkę.Nawet to jest pretekstem do ataku na rząd,który i tak pokazał swoją radość z przyznanej Polce prestiżowej nagrody mimo jej skrajnie wntypolskich wypowiedzi. .

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [22:08] - Losek | Link:

No pewnie że źle. Te pieniądze by się bardzo przydały. Nie ma powodu, by zwalniać. 

Obrazek użytkownika Guildenstern

11-10-2019 [22:00] - Guildenstern | Link:

A wystarczyło wstawić link. Ale pan musiał dramat tego dziecka ubabrać w swoją polityczną wojenką. I jeszcze wdać się w pyskówkę. Pogratulować. Poleciał pan Owsiakiem aż nie-miło.
BTW Jak panu się udaje godzić wrażliwość na cudze nieszczęście z popieraniem Korwina Mikke? Którego poglądy na powyższy temat są raczej znane.
Ma pan więcej osobowości czy to tylko hipokryzja?

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [22:22] - Losek | Link:

Im więcej przeczyta to osób, tym lepiej. Może się uda. Wpłaci Pan w imieniu swojego ministra?
W wojenka nie jest moja. Jest nasza.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-10-2019 [22:06] - Marek1taki | Link:

Nie wiem jakie sondaże czytała ale to chyba była ostatnia okazja na ulgę podatkową: Olga Tokarczuk się wypowiedziała w kwestii demokracji, że Polsce grozi "mroczny autorytarny czas"
https://kresy.pl/wydarzenia/ol...
I faktycznie. Z Wikipedii zniknęła notatka o tej artystce w brzmieniu "Olga Nawoja Tokarczuk - antypolska pisarka, eseistka, poetka i autorka scenariuszy."
którą to notkę można było przeczytać dzisiaj o 14:41. Dowód mrocznej i autorytarnej cenzury internetu.

Obrazek użytkownika Losek

11-10-2019 [23:13] - Losek | Link:

Poprawność polityczna.  .

Obrazek użytkownika paparazzi

12-10-2019 [00:50] - paparazzi | Link:

Ostatni rzut na taśmę. A później liczymy! A jak tam Kukiz , koleś?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

12-10-2019 [08:43] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

No i sprawa sie rypła...macierzysty portal doktorka...olał jego notkę. TĘ NOTKĘ!
45 odsłon [wizyt na blogu] i tylko 4 [słownie cztery komentarze]...ten lewacki portal,to ścierwo dla trolli,komuchów i brejzowiczów...spuścilo Loska po poręczy!
Na NB jeszcze sie kapnęli...kto zacz i kto za nim stoi...ale jeszcze troche...
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

12-10-2019 [09:13] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

 

Obrazek użytkownika xena2012

12-10-2019 [14:34] - xena2012 | Link:

Po przeczytaniu komentarzy do blogu i po,przebrnieciu słownych w nich przepychanek zaczynam się skłaniać do refleksji,czy aby przynajmniej częściowo nie ma Pan racji.Fakt że po czasie ale przychylam się-priorytetem powinno być zdrowie dziecka nie tylko tej dziewczynki.Pojawiły się zresztą głosy,że w demokracji każdy ma jednakowe prawa zarówno emeryt jak i człowiek sukcesu a więc są zobowiazani podatki płacić. Dlaczego więc ta pani miałaby nie płacić? Sa też głosy że skoro Sienkiewicz został uhonorowany dworkiem za swojego Nobla to wdzieczny naród ma obowiazek uhonorować Tokarczuk.Niemniej nie podoba mi się sam tytuł notki mówiący o populiźmie jakim obarcza Pan rząd.To nie populizm przedwyborczy ale ustawa o podatku dochodowym od nagród w konkursach warunkuje decyzje o formie odstąpienia od ściągania tegoż podatku.Wydaje mi się,że sama ustawa jest niedoprecyzowana bo mówi o kwocie10%-ej zryczałtowanego podatku PIT od całej sumy nagrody a jednocześnie zwalnia tylko od płacenia nagrody<2000zł.

Obrazek użytkownika Losek

12-10-2019 [15:04] - Losek | Link:

Zwrócono mi już na Twitterze uwagę, że to nie była autonomiczna decyzja ministra, ale na moje pytanie o konkretny przepis, chciałbym go po prostu przeczytać, dostałem tylko link do ordynacji podatkowej, gdzie nie udało mi się znaleźć, metodą wyszukiwania słów kluczowych żadnego odpowiedniego zapisu prawnego. Jeśli Pani wie, jaki konkretny przepis za tym stoi, to proszę mi dać znać. Możliwe, że minister nie miał wyjścia, wtedy populizmem było tylko trochę to, ze się strasznie pospieszyl z decyzją, by zdążyć przed wyborami, ale to małe piwko... 
PS. Przecież gdyby zwolnienie nastepowalo z automatu, to nie oglaszali by, ze "minister zwolnił" ... 

Obrazek użytkownika Teofila77

12-10-2019 [17:46] - Teofila77 | Link:

Decyzja ministra też mnie niemile zaskoczyła, A nawet więcej - zbulwersowała. Uważam ją za szkodliwą i bezsensowną. Pozdrawiam.