PO-DRYGI PO

PO-DRYGI  PO ( i wybory)
Platforma Obywatelska była partią zakłamaną już w swojej nazwie, bo nigdy nie reprezentowała interesów obywateli, a wyłącznie OLIGARCHÓW. To była po prostu Platforma Oligarchów i nic ponadto! Obywateli traktowała jak zło konieczne, okradała nawet emerytów, niszczyła cały kraj i demontowała instytucje państwowe ( jak CBA ), które mogłyby przeciwstawić się korupcji. I nagle teraz ( 29 września 2019) pani Kidawa-Błońska domaga się debaty z Jarosławem Kaczyńskim, debaty o problemach, z którymi mierzą się polskie rodziny!? Po kilkunastu latach obudziła się PO ? I po kilku latach od wprowadzenia przez rząd PiS-u konkretnej pomocy dla rodzin ( 500 plus) ! Ba, jest jeszcze jeden ogromny problem czyli agresja wobec rodzin, plan obliczony na zniszczenie instytucji rodziny, ale sądzę, że o tym pani Kidawa-Błońska woli milczeć, bo ma „tęczowy” profil i sypie obietnicami dla „tęczy”. Obawiam się więc, że w tej sprawie by nie alarmowała i nie stanęła w obronie dzieci, zagrożonych programem „edukacji” seksualnej w szkołach. A prezes PiS-u ich broni. Co i kogo reprezentuje właściwie pani Kidawa-Błońska ? Odpowiedź już znamy: to wypustka Schetyny i faworytka Tuska, który widział w Polsce tylko „nienormalność” (?) i dążył do demontażu państwa. Brutalność, cynizm i nienawiść zastąpiono tuż przed wyborami łagodnością, uśmiechami i domniemaną troską o los rodzin!  Ale kto się na to nabierze? Może jakiś promil wyborców. Pani Kidawa-Błońska grasuje na polskiej naiwności, która czasem bywała doprawdy znaczna, by przypomnieć tu okres „godowy” przed zaślubinami PZPR z  panną III RP, co nastąpiło przy okrągłym stole. Ten haniebny ożenek zepsuł natychmiast cały projekt odnowy państwa. Pewnym usprawiedliwieniem naszej naiwności jest to, że owe „zaślubiny” odbyły się pod przymusem i szantażem represji, a zatem znowu Polsce grożono pistoletem. Była to stara metoda komunistów, by naród pogodził się z tzw. mniejszym złem! W każdym razie naiwna wiara, że uda się ustanowić III RP nie wykluczając z życia publicznego antypolskiej partii PZPR stała się przyczyną fiaska „transformacji”. Czesi zrobili to lepiej wykluczając z polityki na dziesięć  lat byłych komunistów. Była to zręczna delegalizacja partii komunistycznej, niestety nie przeprowadzono jej po r. 1989, zostawiając gruz PRL-u. Zbieramy do dziś zatrute owoce zaniechania tej operacji: stale bzyka jakiś Miller, Kwaśniewski albo Cimoszewicz, Czarzasty i oczywiście Broniarz oraz inne prymitywy. A cóż ci zadeklarowani wrogowie Polski mogą zaproponować w urządzaniu III RP ?  NIC, absolutnie nic. To nie jest ich sprawa, ich epoka skończyła się w r.1989, a tylko polska naiwność ( może głupota) i nasza narodowa miękkość charakteru przedłużyły tym targowiczanom okres „używalności”, choć byli to politycy już przedatowani. Fenomen to nadzwyczajny, a w r.2019 jeszcze bzykają - i to tęgo - relikty geremkowszczyzny. Kompromitacja – i takie państwo nazywają III RP ?
    W tym pejzażu mogła więc działać swobodnie Platforma Oligarchów, a uśmieszki pani Kidawy-Błońskiej zwiodą może kilka osób. Uśmiechnięta baletnica czaruje naiwnych. A swoją drogą jak pani z takimi antenatami  (minister Grabski i pan Wojciechowski, przyjaciel Piłsudskiego ) mogła się zaprzedać skorumpowanej PO ???  To jakaś anomalia. A do tego fotografuje się z Wałęsą i podziwia jego oddanie dla „konstytucji” i jego walkę o „demokrację”, choć wszyscy wiedzą, że dawny lider „Solidarności” podgryza demokrację i chciałby ją zrujnować obalając rząd PiS-u, jedyny filar demokracji w Polsce. Najwidoczniej  to  nowe zadanie TW Bolka. A jego absurdalny  atak na Kornela Morawieckiego dowodzi po raz kolejny, że Wałęsie już dawno wycięto organ logiki, a przyzwoitość stracił wcześniej dając się przewieźć motorówką! Jego oceny demokracji czy konstytucji też kłócą się z logiką, popiera tylko „demokrację” w wersji Tuska, opiekuna aferzystów, który atakował Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wałęsa związał się z wrogami PiS-u, bo bliżej mu do komunistów  ( dziś SLD) i do Platformy Oligarchów ( założonej przez służby post-peerelowskie). Wśród tych wrogów PiS-u są  i wieloletni sojusznicy PO czyli PSL, które teraz do wyborów idzie osobno, ale złączyło się z grupką politycznych awanturników typu Kukiza o mętnej afiliacji. SLD z kolei zamotał się aliansem z „biedronkami”, a narodowcy aliansem z partyjką o mrocznych koneksjach, w których hula wiatr ze wschodu.
    W tej sytuacji naprawdę każdy głos nie oddany dla Prawa i Sprawiedliwości jest głosem przeciwko Polsce.
    Istotne jest i to, że trzeba za wszelką cenę bronić dzieci przed demonicznym planem seksualizacji w szkołach, który jest niewyobrażalną zbrodnią wobec niewinnych stworzeń dopiero wkraczających w życie. I absurdem, bo dzieci nie interesują się seksem i narzucanie im „ćwiczeń” w tym zakresie jest po prostu odrażającym i masowym gwałtem, wykoncypowanym przez  chorych paranoików być może mających skłonności do pedofilii.  
   Dosadnie określił to też Jarosław Kaczyński: „Wara od dzieci”. W tych wyborach Polacy powinni też pokazać czerwoną kartkę wszystkim targowiczanom i tuskofilom z tym krótkim komunikatem: „Wara od Polski!”.
   Przed oddaniem głosu Polacy powinni pamiętać, że PO była Platformą OLIGARCHÓW, a nie Obywateli, i że to PiS uratował w r.2015 „Titanica” przed zatonięciem w odmętach korupcji, bezprawia i rosnącego rozkładu państwa. Orkiestra na „Titanicu” grała tylko dla oligarchów! Pani Kidawa-Błońska majaczy próbując wmówić nam, że Polsce grozi zatonięcie pod rządem PiS-u, bo jest dokładnie odwrotnie: to powrót do władzy partii Oligarchów oznaczałby katastrofę dla Obywateli! I trzeba też pamiętać, że pani Kidawa-Błońska jest protegowaną Tuska, szefa antypolskiej agentury w Unii Europejskiej.
  
                                                                                                                                

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-10-2019 [08:23] - NASZ_HENRY | Link:

Nic dodać, nic ująć ;-)
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

08-10-2019 [09:35] - Lech Makowiecki | Link:

Jak zwykle dobre podsumowanie. Pozdrawiam!
 

Obrazek użytkownika angela

08-10-2019 [09:59] - angela | Link:

Platforma Obywatelska , potrzebuje Obywateli do wydojenia. 
No bo z kogo by czerpali zyski.

Obrazek użytkownika Darek65

08-10-2019 [11:28] - Darek65 | Link:

By zrozumieć genezę powstania PO, trzeba się cofnąć do roku 1945. To wtedy władza sowiecka tworząca tzw. "państwo polskie" potrzebowała elit. Warunki dostania się do tego grona były jasno określone - masz być przede wszystkim lojalny, podatny na manipulację, wiernopoddańczo wykonywać wszystkie polecenia, donosić i tępić naszych wrogów. Nie musisz być inteligentny, zdecydowanie to może przeszkadzać karierze, my już Ci "dostarczymy" odpowiednią wiedzę. Itp. parametry. Jest rok 1989, Następują tzw. przemiany, stare - nowe władze potrzebują znowu elit. I kryteria są podobne. Następują kosmetyczne zmiany, kufajka zostaję zastąpiona garniturem, zamiast szkoły partyjnej ( WUML) należy skończyć "normalną" uczelnię, zostać magistrem, itp. Najpierw powstaje SLD, Unia Wolności, KLD, a w końcu PO. To te same "elity", te same parametry, te same wymagania, to samo zaprzaństwo. Dodatkowo groźniejsze, bo podlane szerokim sosem propagandy udającej Polskość. I Polacy się na to łapią, bo chcą normalności, bo chcą stabilności, bo nie znają się na socjotechnice, na przekazie podprogowym, itp. W pewnym momencie przychodzi kryzys, Polacy zaczynają spostrzegać, że coś jest nie tak i dokonują zmian. Wtedy maski opadają, Te elity okazują się zwykłym zaprzaństwem, hołotą najgorszego sortu, oderwane od koryta pokazują swoje najgorsze instynkty, wyłazi z nich knajacki język . Zupełny brak zahamowań, wystarczy posłuchać tych wszystkich Matczaków, Sadurskich, Cimoszewiczów, Hartmanów, Rzeplińskich, Schetynów, Tusków, itp. Zostaje nam tylko jedno, modlić się o rozum dla jak największej ilości Polaków, aby to w końcu dostrzegli. Aby tacy ludzi zostali zmieceni na margines. Tak nam dopomóż Panie Boże.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

08-10-2019 [15:36] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Dr
jakby pogubił się nieco w logice swoich wywodów, bowiem wygląda na to, że to pan Prezes jednak mając w pamięci przegraną przed laty debatę  z p.Tuskiem woli unikać obecnej, tak ważnej, bo jakież to inne względy miałyby go przed nią powstrzymywać? A jakaż to „agresja wobec rodzin”, o której nie chciałaby debatować p.Kidawa-Błońska, pomimo wzywania p.Prezesa do takiej debaty? I znowu nadużywanie przez Sz.Pana Dra  określeń raczej tylko obraźliwych, bo nic nie znaczących, jak: wypustka, faworytka, grasująca na naiwności wyborców   („Uśmiechnięta baletnica czaruje naiwnych.” – świetny tekst do kiepskiego kabaretu)  i t.p. – nie przysparza temu tekstowi argumentów czy wiarygodności. Podobnie jak kuriozalne, wciąż powtarzane przez Sz.Pana Dra twierdzenie: „  I trzeba też pamiętać, że pani Kidawa-Błońska jest protegowaną Tuska, szefa antypolskiej agentury w Unii Europejskiej”.
   Niewybredny atak na p. Prezydenta Wałęsę pominę milczeniem.
 Zarówno sam tekst jak i wywołane nim komentarze  tchną głęboką pogardą, chwilami wręcz nienawiścią do współrodaków mających inne poglądy i uważanych za tępaków, którzy  są rzekomo wrogami Polski i nie mają prawa żyć  w ustroju demokratycznym, który wszak cechuje pluralizm poglądów. Widać o pluralizmie nie chce słyszeć ani Sz.Pan Dr, ani jego wielbiciele.
Kłaniam ze smutkiem...
 
 
 

Obrazek użytkownika Darek65

09-10-2019 [08:19] - Darek65 | Link:

Do hr.Levak-Levatzky

Szanowny Panie
Ma Pan rację, nie powinno się używać języka obraźliwego, języka uwłaczającego godności człowieka. To nie przystoi ludziom kulturalnym, a w szczególności wykształconym. Sam się przed tym wzbraniam. Niemniej jednak chciałbym Panu przypomnieć zachowanie tzw. "drugiej" strony. Lata poniżania Polaków, zachowanie Balcerowicza i jemu podobnych, sprowadzanie Polaków do roli parobków. Proszę przypomnieć sobie wypowiedzi Cimoszewicza, Tuska, który miał w dupie, po ile będzie paliwo. Proszę choćby wspomnieć, jak się ta cała elita zachowywała w obliczu katastrofy smoleńskiej, te śmiechy Komorowskiego i Tuska na lotnisku. W końcu bufon nadęty Wałęsa, który gnoił wszystkich, co nie z nim. Jak się zachowywał wobec Anny Walentynowicz, Gwiazdów, Wyszkowskiego. Gdzie był, jak Tusk niszczył na rozkaz Niemców przemysł stoczniowy w Polsce. I teraz wychodzi i w obliczu śmierci używa inwektyw wobec K. Morawieckiego. Dno i 10 metrów mułu. Troszkę bliżej, proszę sobie przypomnieć zachowanie Sikorskiego i dożynanie watahy, Wyzwiska Schetyny o szarańczy, farma trolli Brejzy, I tak można by wymieniać dalej. Sorry drogi Panie, ale nie nadstawię miłosiernie drugiego policzka i w tym przypadku powiem dobitnie. Oni zatracili zdolność honorową, a z kimś takim się nie dyskutuje, nie podaje ręki. To szmaciarstwo najgorszego sortu i powtórzę za klasykiem. Wszyscy WON !!!!!

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

09-10-2019 [16:58] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Szanowny Panie!
Jednak  należałoby zachować zasadę „znaj proporcyum, mocium panie”: oczywiście kultura języka zwłaszcza obowiązuje w publicystyce medialnej, internetowej, jak tutaj. Ale jednak jest zasadnicza różnica pomiędzy publicznymi wypowiedziami prominentnych polityków,  zwłaszcza z trybuny sejmowej, a zwykłych zjadaczy chleba, bowiem to od tych prominentów spływa na nas  pewien wzór zachowań. Jeśli prominentny polityk od wielu lat (już gdy był w opozycji) dzieli Polaków na lepszy i gorszy sort, na komunistów i złodziei, na ludzi specjalnej troski, spadkobierców zomowców i  gestapowców, a w końcu na zdradzieckie mordy, kanalie morderców – to kto tu traci „zdolność honorową”? Żeby już nie wspominać o haniebnych zachowaniach pewnej posłanki PiS i pewnego pana posła (obecnie w Europarlamencie) także ordynarnie przerywającego sejmowe  wystąpienia posłów opozycji). Kto tu poniża Polaków, kto ich permanentnie obraża? I wreszcie: dlaczego Sz.Pan przytacza oczywiśce nikczemne kłamstwo jakoby ówcześnie urzędujący prezydent i premier śmiali się na lotnisku, gdy przywożono trumny z Mokwy po smoleńskiej katastrofie!? Wszyscy oglądaliśmy bezpośrednie transmisje  telewizyjne  (wówczas w TVP1 jako prawdziwie publicznej telewizji, a nie TVPiS nadającej zawesze ze zmanipulowanych nagrań), widzieliśmy przemówienia prezydenta i premiera, a Pan gdzie się wówczas podziewał: w jakiejś niedostępnej dżungli, do której nie docierały sygnały telewizyjne i radiowe? Kto Panu naopowiadał takich podłych, szkalujących  bzdur o rzekomo niewłaściwym zachowaniu się kogokolwiek w tym czasie na warszawskim lotnisku!? A jeśli tak, to jak mógł Pan w te oszczerstwa uwierzyć? Chyba ma Pan swój rozum?
Więc powtórzę za Sz.Paniem: „To szmaciarstwo najgorszego sortu i powtórzę za klasykiem. Wszyscy WON !!!!!”
Kłaniam zniesmaczony.
 
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-10-2019 [23:45] - Tomaszek | Link:

@Lewacki
Jakoś ostatnio nie za czesto się pocisz na NB . Pewnie grasujesz gdzieś indziej albo pod zmienioną ksywą . faworyta kiedyś wskazałem . Pojechałeś jak zdradzona kochanica w akcie rozpaczy. Ty swoje wzory zachowań czerpiesz skąd innąd czyli od mentora .  Prezes miał rację . Prawda w oczy kole , może w dupę uwiera ? Miała być dziewica ale chłopaki wyśmieli ? . A TVPO nie musiała manipulować , wystarczyło pominąć . A kto nie pomiął , zobacz sam https://www.youtube.com/watch?...  sekunda nr 26 ,. https://www.youtube.com/watch?... tu polecam 50 sekundę . Więcej nie dyskutuję , bo do kibla nie gadam .  Jest jednak pewien pozytyw twojego i tobie podobnych grasowania na NB . Dobrze wiedzieć jaki jest poziom nasrania we łbach polskojęzycznego szmaciarstwa , wybory podadzą to nawet w procentach .

Obrazek użytkownika paparazzi

08-10-2019 [20:06] - paparazzi | Link:

"naprawdę każdy głos nie oddany dla Prawa i Sprawiedliwości jest głosem przeciwko Polsce." Tak tez to widzę. Dajmy szanse następnej kadencji PiSowi z większością konstytucyjna. I patrzmy im na ręce. Walczmy o swoje imponderabilia.

Obrazek użytkownika Jabe

08-10-2019 [21:36] - Jabe | Link:

Po co PiS-owi większość konstytucyjna? Żeby więcej nie miał wykrętów?

Obrazek użytkownika paparazzi

08-10-2019 [23:26] - paparazzi | Link:

Jabe.....bo zakapuje do oficera prowadzącego,ma byc dialektycznie, no.