Ostatnia jesień grzybiarzy. Czy po wyborach będzie można...

Ostatnia jesień grzybiarzy. Czy po wyborach będzie jeszcze można spacerować po polskim lesie?
 
447
Redaktor Michalkiewicz, którego niezwykle cenię i bardzo lubię słuchać, wielokrotnie ostrzegał Polaków, przez roszczeniami dotyczącymi mienia bezspadkowego (bezdziedzicznego). Dziś już nikt chyba nie wątpi, że te roszczenia, kierowane w naszą stronę przez chciwych przedstawicieli przemysłu Holocaustu, są faktem. Według redaktora Michalkiewicza kwota, na którą chcą nas obrabować niektórzy Żydzi, to 300 000 000 000 (trzysta miliardów) dolarów. Według niektórych źródeł, żądania te mogą opiewać nawet na 700 miliardów dolarów. Nawet jeśli to „tylko” trzysta miliardów dolarów, kwota jest tak duża, że nie mamy szans na spłacenie tych roszczeń. O ile dobrze policzyłem, to nasze obecne rezerwy złota, wynoszące teoretycznie 228 ton, mają wartość około 11 miliardów dolarów. Dlaczego napisałem, że mamy to złoto teoretycznie? Dlatego, że spora jego część znajduje się poza Polską i nie wiadomo, czy da się je jeszcze w ogóle odzyskać.
Oczywiście politycy PiS, na czele z Jarosławem Kaczyńskim buńczucznie powtarzają, że roszczenia nie będą realizowane, że nie oddamy ani guzika, i tak dalej, i tak dalej... Nic nowego. Polacy słyszeli to z ust władz kilka razy w swej historii. Jednak biorąc pod uwagę to, że obecna ekipa rządowa wisi na pasku Ameryki, a wpływy lobby żydowskiego w najważniejszych sferach władzy i w ogóle życia w USA są nie do przecenienia, bardzo prawdopodobna wydaje się teza, głoszona przez redaktora Michalkiewicza, wedle której roszczenia zostaną zaspokojone nie „w guzikach”, tylko w naturze. A co jeszcze mamy? Co jeszcze może – w naszym imieniu – oddać Żydom nasza „dobra zmiana”? Oprócz złota, można będzie oddać na przykład lasy państwowe. A jeśli do tego dojdzie, to kto będzie najbardziej protestował? O tym za chwilę.
 
Król jest nagi.
O obecnej władzy, po czterech latach zasiadania na tronie, można bez zbytniej przesady powiedzieć, że: król jest nagi. No, może nie całkiem nagi. Ma skąpe majtki z napisem 500+ z jednej, i „wystarczy nie kraść” z drugiej strony… I tyle. Dlatego trzeba postawić sobie pytanie, czy na pewno powinniśmy oddać ponownie swój głos na „pozorną zmianę”?
Z braku argumentów rzeczowych, wspartych rzeczywistymi sukcesami obecnej władzy, jej zwolennicy posługują się demagogią. Ale te koronne ich argumenty:

  1. Nie głosując na PiS, głosujesz na złodziei z poprzedniego układu,
  2. Głosując na partie nie mające szans na zdobycie władzy (w innej wersji argument mówi o partiach nie mających szans na wejście do parlamentu) marnujesz swój głos,
  3. Nie głosując na PiS powodujesz, że do władzy znów dojdą zdrajcy i złodzieje,
  4. Najpierw należy dokończyć „dobrą zmianę”, a potem, jak już całkiem wykończymy obóz zdrady i zaprzaństwa, rozliczymy obóz obecnej władzy z wszelkich obietnic,

nie są warte funta kłaków!
Po kolei na nie odpowiadając, można powiedzieć, że nie głosując na PiS, po prostu nie-głosujemy-na-PiS. Nie głosując na PiS, ani nie głosując na PO, ani na PSL, nie marnujemy swego głosu. Oddajemy głos sprzeciwiający się duopolowi władzy, która – jak widać – wciąż hołduje zasadzie założycielskiej Trzeciej RP, która mówi: wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych. To nie my, niegłosujący na PiS sprawimy, że do władzy wróci Grzegorz Schetyna, albo, nie daj Boże, Donald Tusk. To partia prezesa Kaczyńskiego, a biorąc pod uwagę jej wodzowski charakter, to sam prezes Kaczyński, zwalczając zawzięcie każdą opozycję, szczególnie tę pojawiającą się po prawej stronie od PiS, (zwalczając – dodajmy – z zupełnym ignorowaniem nie tylko ducha, ale i litery demokracji) to on sam będzie winny temu, że ludzie Tuska wrócą do władzy. To nieuniknione. I wreszcie, odpowiadając na czwarty argument, żadna dobra zmiana nie zostanie dokończona, ani w drugiej, ani w entej kadencji, bo żadna „dobra zmiana”, w żadnej istotnej dla społeczeństwa dziedzinie nie została rozpoczęta! Znów kłania się wymieniona w tym akapicie założycielska zasada Trzeciej RP…
Daleki jestem od tego, by dyktować , a nawet wskazywać Wam, Szanowni Czytelnicy, na kogo głosować. Niech każdy głosuje na kogo mu sumienie podpowiada, chcę tylko pokazać, że jest więcej niż jeden wybór, a głos oddany na partię, co do której mamy przekonanie, że będzie lepsza od tych, co rządzą od trzydziestu lat, nie jest głosem zmarnowanym. Ktoś bardzo mądrze napisał, że w ciągu tych trzydziestu lat przy korycie władzy znajdowali się bez wyjątku beneficjenci poprzedniego systemu, a nigdy jeszcze nie dopuszczono nikogo z grupy poszkodowanych przez komunę. Czas to zmienić. Uważam również, że ,jakkolwiek udział w wyborach jest naszym patriotycznym obowiązkiem, to jednak jako wyborca mam prawo do wstrzymania się od głosu. Jeśli politycy PO mogli w sejmie wstrzymać się od głosu gdy głosowano ustawę utrudniającą grabież Polski (chodzi o tzw. ustawę anty-447, zgłoszoną przez posła Rzymkowskiego, zanim jeszcze przeszedł na stronę „pozornej zmiany”) to i obywatel może się od głosu wstrzymać. Na przykład poprzez oddanie nieważnego głosu. Czy to jest zagranie niedemokratyczne?  Myślę, że nie. Uważam, że jeśli wyborca nie może z czystym sumieniem poprzeć nikogo, może z czystym sumieniem skreślić wszystkich.
(Przypomnę, że politycy PiS głosowali wtedy przeciw tej ustawie, czyli głosowali za możliwością ograbienia Polski.)
 
 
Co z tymi lasami będzie?
Zastanawiałem się bardzo długo, dlaczego politycy Prawa i Sprawiedliwości , mając do zrobienia tak wiele rzeczy, do załatwienia takie mnóstwo spraw, już w 2018 roku zajęli się akurat myśliwymi, nowelizując ustawę o łowiectwie. Czy naprawdę nie było  niczego ważniejszego? Przecież oprócz  reformy sądów, kodeksu karnego, szkolnictwa wyższego, repolonizacji mediów, racjonalizacji wydatków budżetowych w szeroko rozumianej kulturze, oprócz reformy ochrony zdrowia, można by pewnie wymienić jeszcze kilka, a może nawet kilkanaście działów gospodarki i dziedzin życia, które należało koniecznie zreformować w pierwszej kolejności. Tymczasem „pozorna zmiana” na początku dotknęła myślistwa. Dlaczego? Fama głosiła, że Prezes nie lubi myśliwych. Kiedyś wydawało mi się, że to może być prawda. Jednak uważam premiera Kaczyńskiego za zbyt wytrawnego polityka, który nie ryzykowałby niepotrzebnie spadku poparcia, nieuchronnego wśród myśliwych po tym, jak ich potraktowano. 
 
Oczywiście jeśli rząd odda lasy państwowe obcym, najbardziej – oprócz grzybiarzy - protestować będą myśliwi!
Proszę wszystkich P.T. Czytelników, którzy myśliwych nie lubią, o chwilowe zawieszenie tej niechęci. O samym łowiectwie można dyskutować. Zainteresowanym polecam moje wcześniejsze teksty o łowiectwie, które można znaleźć w sieci lub w archiwalnych wydaniach PN, a tu tylko krótko przypomnę mniej zorientowanym, jakie główne zmiany przyniosła nowelizacja ustawy łowieckiej.

  1. W wypadku likwidacji koła łowieckiego, parlament obciążył zarządy kół łowieckich odpowiedzialnością finansową za długi, w tym wyrównanie szkód w rolnictwie. I to ze swoich prywatnych majątków.
  2. Wprowadzono zakaz uczestnictwa w polowaniach, a tym samym zakaz szerzenia idei myślistwa wśród własnych dzieci, do osiemnastego roku życia! 
  3. Wprowadzono dla myśliwych niczym nie uzasadnioną konieczność wykonywania badań co pięć lat.
  4. Znowelizowana ustawa pozwala też właścicielom gruntów na uzyskanie zakazu polowań na własnym terenie.

Wszystkie zmiany godzą w myśliwych. Ryzyko odpowiadania prywatnym majątkiem i zakaz zabierania na polowania dzieci, jeśli go zastosować w praktyce, doprowadzą do zaniku łowiectwa w Polsce w ciągu jednego pokolenia. Ale najbardziej zastanawiająca jest możliwość odmowy zgody na polowanie na prywatnych terenach, dana ich właścicielom. Czy może chodzić o to, by w przyszłości, na terenach prywatnych, organizować prywatne polowania i to całkiem dowolnie, bez ograniczeń wynikających z przepisów łowieckich? Czemu nie? A może o to, by w przyszłości prywatni właściciele czerpali zyski z komercyjnych polowań? A może przyszli właściciele lasów państwowych, zza oceanu, wydali po prostu taki rozkaz? A może nawet nie musieli go wydawać…? Może sprawa przekazania lasów państwowych przedsiębiorstwu Holocaust, w ramach wynagrodzenia za mienie bezdziedziczne, już jest postanowiona?
 
Jak mówi ojciec Augustyn Pelanowski, w jednym ze swoich proroczych tekstów (Co się zdarzyło w Gibea):
„Nie za wszystkimi teoriami spiskowymi stoi  tylko teoria. Niektóre z nich mówią o praktyce, która jest nam pokazywana jako teoria, by w nią nie uwierzyć„
To, czy wierzyć w opisaną przeze mnie przyczynę, dla której koalicja socjalistów rządzących Polską robi na złość myśliwym, pozostawiam P.T. Czytelnikom. Podobnie jak Wam pozostawiam rozstrzygnięcie, czy opisywana w tym tekście zasada o „nieruszaniu waszych i naszych” jest prawdziwa. Ja w nie wierzę. I dlatego, choć nie tylko dlatego, nie oddam po raz kolejny mojego głosu obecnej władzy. „Ciocia Magdalenka” mojego głosu już nie dostanie!

Lech Mucha

Tekst ukazał sie w miesięczniku Polska Niepodległa.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

06-10-2019 [15:37] - xena2012 | Link:

O ile pamietam lasy państwowe już były wczesniej obiecane przez Komorowskiego i Tuska.O PiS-ie więc mozna powiedzieć że po prostu nie udalo mu sie wywinąc z tej obietnicy.

Obrazek użytkownika Losek

06-10-2019 [15:42] - Losek | Link:

Ja te o tym słyszałem. Ale, po pierwsze, to było mineło, argumenty z gatunku "bo za PeO było cośtam", są juz znacznie przeterminowane. Po drugie, obecna władza wisi na pasku Jankesów, stąd zagrożenie, w związku z oczywistą siłą nacisku loby żydowskiego w USA, jest dziś większe.

Obrazek użytkownika xena2012

06-10-2019 [17:45] - xena2012 | Link:

Łatwo powiedzieć-było minelo,coś tam słyszałem.....W przyrodzie nic nie ginie a jedynie pamięc ludzka jest krótka ,zawodna i....wybaczajaca.Wszystkim tylko nie PiS-owi.Proszę sobie wyobrazić sytuację może już nieodległą,bo tylko kilka dni do wyborów.Jeżeli głosowanie będzie korzystne dla opozycji tak zjednoczonej,tak zdeterminowanej to co będzie potem? Naprawdę sądzi Pan ,że oni przeciwstawią się żądaniom lobby żydowskiemu skoro wcześniej tego nie zrobili? Oni ochoczo oddadzą nie tylko lasy,ale wszystko.Czy teraz nie oddają już wszystko w rączki Unii Europejskiej? Czy nie dopraszają się o sankcje na Polskę,nie pielgrzymują po niemieckich ambasadach wydębiając granty,odznaczenia i ordery ?Oni bedą bronic Polski?Bronić lasów?.

Obrazek użytkownika Jabe

06-10-2019 [18:01] - Jabe | Link:

Na wszelki wypadek rozsądniej będzie na POPiS nie głosować.

Obrazek użytkownika Losek

06-10-2019 [21:20] - Losek | Link:

Nie zamierzam.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-10-2019 [18:39] - Imć Waszeć | Link:

Kiedyś bym inaczej myślał, ale dziś jestem w stanie to sobie wyobrazić, tak samo jak drapnięcie kilku tysięcy kamienic i nieruchomości w centrach miast. Po prostu złodziej ze złodziejem nigdy się nie dogada w sprawie odstąpienia swojej części łupu i tyle. Za to PIS jest ideowy - tworzy i rozpowszechnia idee wśród ludu. Jeśli zakorzeni się idea oddawalnictwa, co już następuje, to marnie widzę przyszłość Polski. Kiedyś linkowałem tu film ze spotkania Michalkiewicza, gdzie kilku polnych pisowców próbowało wszystkich przekonać, że musimy oddać żydom polski majątek, bo nie mamy już wyboru. Dawno to było? Idea oddawalnictwa jest naturalnym przedłużeniem idei przepraszalstwa. To jedyne osiągnięcie okrągłostolarzy w tym trzydziestoleciu.

Obrazek użytkownika Losek

06-10-2019 [21:21] - Losek | Link:

@ImćWaszeć
Tak niestety jest

Obrazek użytkownika Losek

06-10-2019 [21:20] - Losek | Link:

@xena2012
Przede wszystkim, oczywiście, że trudniej wybaczyć PiSowi, bo nóż wbity w plecy przez kogoś, kogo miało się za sojusznika, wkurza znacznie bardziej i znacznie trudniej go wybaczyć. Dwa - co by było, gdyby do władzy doszło PO, to tego nie wiem, jasnowidzem nie jestem, na przykład nigdy nie wyobrażałem sobie, ze jak do władzy dojdzie PiS, to bedzie to co jest, czyli socjalizm, zaostrzenie kar, podnoszenie podatków, próby ograniczania i tak kiepskiego dostępu do broni, marskistowskie zakazy dla dzieci myśiwych itd. Więc co będzie jak PO dojdzie do władzy - trudno powiedzieć, ale jest jedna obiektywna przyczyna, dla której bardziej boję sie teraz tego co zrobi PiS. Otóż zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że PiS doszło do łwadzy wyłącznie dzięki decyzjom podjętym w USA, że wisi na pasku Jankesów, że USA jest naszym jedym w tej chwili sojusznikiem i jedyną kartą, na która postawił Kaczyński, i dlatego, PiS ma znacznie mniejszą możliwość obrony przez żydowskimi roszczeniami, wspieranymi przez USA.

Obrazek użytkownika Zunrin

06-10-2019 [16:54] - Zunrin | Link:

Tak jest, PiS z PO i innymi uczestnikami Magdalenki wyprzedali Polskę Żydom, masonom i cyklistom. Teraz powoli przygotowują odpowiednie przepisy oraz weryfikują zasoby do przekazania...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-10-2019 [17:47] - zbieracz śmieci | Link:

Opierać się na michalkiewiczu idąc do wyborów to pan sobie może.PIS na pasku jankesów to lepsze niż na łańcuchu kacapów i nahajki-nie byliśmy pod butem USA a kacapów  to i owszem i mamy co pamiętać.
Po wyborach to trzeba będzie wreszcie przeciąć ten miłosny układ bolesława piaseckiego i Sierowa ,tfu !

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-10-2019 [18:42] - NASZ_HENRY | Link:

Gdyby POwiodło się PO nocne głosowanie w Sejmie ( Głosowanie nr 157, posiedzenie 83 z dnia 18-12-2014 godz. 00:44:26)  to by Pan nie miał już takich dylematów ;-)
 

Obrazek użytkownika Losek

06-10-2019 [21:05] - Losek | Link:

Ale mam.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-10-2019 [19:43] - Trotelreiner | Link:

Medice, cura te ipsum...
Pozazdrościł Pan tutejszym trollom i płatnym agentom?
Miałem Pana za "naszego"...ale widzę,że się myliłem...na tydzień przed wyborami wychodzą...wszystkie szkielety z szaf...i robactwo ...takie ja Poe opisuje w "Czerw zdobywca".

Nawet nie powiem ...żegnam...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-10-2019 [20:28] - zbieracz śmieci | Link:

Póżno bo póżno ale jak przemyłeś oczęta kaprawe i słuchy z miodu to świat inaczej wygląda,nieprawdaż...!?

Obrazek użytkownika Losek

06-10-2019 [21:23] - Losek | Link:

Przejrzałem na oczy już dawno, a zawsze rozum był mi bliższy niż wątlpliwy w swej jakości  - jak na przykład Pański - poklask. Nigdy nie byłem betonem. Pan mnie nie żegna, ale ja Pana tak, mam nadzieję że mi Pan oszczędzi dalszych "mądrości", bo i tak nie zamierzam Pana czytać.

Obrazek użytkownika paparazzi

06-10-2019 [20:02] - paparazzi | Link:

Poleciał pan Pasierbiewiczem. Przy okazji pytam a komu pan odda głos? Z braku wiekszosci konstytucyjnej znowu będą  trudności do przeprowadzenia zmian. Cytując Michalkiewicza wygląda na ostatni rzut na taśmę przed wyborami.

Obrazek użytkownika Losek

06-10-2019 [21:08] - Losek | Link:

Konfederacji.

Obrazek użytkownika paparazzi

07-10-2019 [00:29] - paparazzi | Link:

Korwin-Mikkego stwierdził, że Polska mogłaby związać się ścisłym sojuszem z Rosją. Tez tak pojmujesz? I czy stać Polskę na bycie bez sojuszy?

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-10-2019 [07:49] - Marek1taki | Link:

"Jestem zwolennikiem tego, żeby zawrzeć dwustronny pakt ze Stanami Zjednoczonymi, taki, jaki ma Izrael, a jeśli to się nie uda, zawrzeć sojusz z Rosją - powiedział lider partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke"
Jest jeszcze kilka innych możliwości a wśród nich ta, którą stosuje PiS by zawrzeć z USA sojusz taki jaki PRL miał z CCCP.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-10-2019 [23:15] - Imć Waszeć | Link:

@paparazzi, a jakież to zmiany PIS może wpisać do konstytucji, żeby w Polsce było lepiej? Wprowadzi deklaracje o powszechnym dobrobycie i zabroni krytyki? Zabroni komuchom i okrągłostolarzom kandydować w wyborach? To pierwsza Mossbacher zaprotestuje i PIS się natychmiast rakiem wycofa. Stworzy nowe sądownictwo? Konstytucja do tego nie służy, poza tym sitwa z kasty będzie miała dostatecznie dużo czasu na przejęcie pełnej kontroli wespół w zespół z europejcami z Brukseli. Co pozostaje? Wpisze nową preambułę odwołująca się nie tylko do Boga, lecz nawet Maryi, Chrystusa, Boga Ojca i Ducha Świętego? A co to załatwi? No to chyba tylko doda zapowiadane przez Dudę wiecznotrwałą przyjaźń ze Związkiem Europejskim i Stanami Zjednoczonymi oraz prikaz wiecznego tkwienia w NATO, choćby nawet w przyszłości z niego USA się wycofały, a Niemcy przejęli kontrolę i poszli do Rosji. Co jeszcze tam Duda wymyślił? Konkrety. Jest jeszcze kilka propozycji, które mogą usprawnić funkcjonowanie państwa i rządzenie, jak powiedzmy likwidacja przymusu ubezpieczeń społecznych i zastąpieniem ich jałmużną pincetplusową, która może zniknąć tak, jak się pojawiła. No ale przecież można wpisać do konstytucji Caritas i gildie żebracze. Dalej likwidacja kolejek do lekarzy przez likwidację obowiązku powszechnego leczenia, likwidacja i zakaz kopania węgla przez Polaków, bo obcych konstytucja nie obowiązuje, no i na koniec chyba tylko pańszczyzna.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

06-10-2019 [20:39] - zbieracz śmieci | Link:

Panie mócha ,zostało kilka dni na powrót do Narodu i zagłosowanie tak jak powinien każdy Polak a nie polskojęzyczny odszczepieniec który wyrzekł się polskości z powodu złych wyborów wynikających z młotkowania czy niskich pobudek.
Ten co pozostanie tam gdzie jest i pójdzie z opozycją okryje hańbą siebie do końca parszywych dni swoich ale ta hańba przejdzie i na potomków-

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-10-2019 [20:58] - Marek1taki | Link:

Michalkiewicz faktycznie ma za często rację i to nie od dziś. Dlatego ludzi drażni.
PiS rzeczywiście uratował lasy w tym głosowaniu i nie podejrzewam by je teraz sprzedawał natomiast wkopuje nas w nie lada zależności. Propaganda sukcesu, wypowiedzi polityków USA i Izraela skłaniają do zastanowienia. Zwłaszcza gdy ustępstwa w sprawach wagi państwowej nie powodują konfliktu wewnątrz POPiSu. Konflikty są w sprawach błahych lub drugorzędnych a wojna na programy sprowadza się do takiego napompowania socjalu, że opozycja popiera te rozwiązania. PiS wygrywa w konkursie na ludzką twarz, dzieli w rzeczywistości rządy z ludźmi, którzy należeli do PO lub na UD, UW i PO głosowali, realizuje politykę tego skrzydła jak w czasie koalicji AWS/UW. Zatem trzeba było wiele zmienić aby wszystko zostało po staremu a mechanizm sprawniej pracował w nowych warunkach geopolitycznych i dla wprzęgnięcia nas w kierat ratujący system USD. W tej sytuacji obawiam się zmiany konstytucji i podpisywanych umów zewnętrznych i wewnętrznych zwanych społecznymi.

Obrazek użytkownika Losek

06-10-2019 [21:15] - Losek | Link:

Może wtedy chcieli oddać lasy komuś innemu, a PiS - już bedąc na pasku eskimosów, je obronił, nie wiem. Ale coraz brzudziej mi to wszystko pachnie...

Obrazek użytkownika xena2012

06-10-2019 [21:33] - xena2012 | Link:

Pozwolę sobie jeszcze raz zwrócic uwagę,że presja na Polskę wywierana przez środowiska żydowskie nie jest wyłącznie sprawą ostatnich lat ani PiS-u..Aparat bezpieczeństwa po wojnie zlożony z takich ponurych sadystycznych postaci jak Morel,Brystygierowa,Różański,wciskanie Polakom odpowiedzialności za Jedwabne,zmuszanie nas do ustawicznego bicia się w piersi za Holocaust trwa od lat.Pokornie to znosiliśmy i nadal znosimy.To lobby coraz bardziej się rozzuchwala ale wielką niesprawiedliwością jest za to oskarżac akurat PiS.

Obrazek użytkownika Losek

06-10-2019 [21:37] - Losek | Link:

Ja oskarżam o to nie tylko PiS, dlatego nie będę głosował ani na PiS, ani na PO, ani na SLD, ani na PSL... Powtarzam tylko, że kopniak w "de", od kogoś, kogo miało się za kupla, boli bardziej niż kopniak od wroga, i powtarzam, że PiS, bedąc na pasku Ameryki, ma akurat wybitnie małe możliwiści obrony przez Jankesami, nawet zakładając optymistycznie, że chce nas obronić...

Obrazek użytkownika Anna Borycka

07-10-2019 [01:36] - Anna Borycka | Link:

Losek
Pańska notka to pierwsza odpowiedź na NB na dzisiejszą prośbę Schetyny o zadeklarowanie się wszystkich przeciw PiS hłe hłe No i Konfederat odpowiada, a dla ściemy na wszelki wypadek dodaje że PiS i PO to samo zło. Jednak leci Pan Schetyną.
A z Pańskich wpisów na NB wyglądał Pan na mądrego człowieka.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-10-2019 [07:39] - Marek1taki | Link:

PiS 4 lata pracował, żeby zbliżyć się do PO i razem negować słowem i czynem każde rozwiązanie prawicowe, a przecież Konfederacja nie ma monopolu na prawicowość. To niestety monopol niechciany bo odgórnie zakazany.

Obrazek użytkownika Losek

07-10-2019 [11:54] - Losek | Link:

@Anna Borycka
BArdzo lubię takie komentarze, ludzi, którzy betonowy brak argumentów pokrywaję epitetami. Żegnam Panią bez żalu.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

07-10-2019 [14:45] - Anna Borycka | Link:

Losek
I pewnie jest Pan dumny z ostatnich chamskich występów Pańskich kolegów Konfederatów w TVP, w programie Ogórkowej?
Tam były Pańskie argumenty?
Pożegnano ich bez żalu :)

Obrazek użytkownika Losek

07-10-2019 [17:16] - Losek | Link:

Żegnam bez żalu. Nie będę więcej marnował czasu na dyskusje z sobami, jak Pani, nie potrafiącymi wydusić z siebie śladu rzeczowego argumentu.

Obrazek użytkownika maxilampus

07-10-2019 [19:18] - maxilampus | Link:

..."A z Pańskich wpisów na NB wyglądał Pan na mądrego człowieka "...
Hehehe..widzi szanowna pani jak to aparycje potrafia byc mylace :-))  ( zakladajac ,ze to on pisze te teksty na dyzurach )..upadly "autorytet" jest tutaj znany jako kulfon :-)),ktory ma zyciowe problemy ze znalezieniem wlasnej osi i orientacji politycznej :-))
 Zaczal na NB przed wielu laty z przytupem..Lansowal sie na "Darwinowsko-katolickiego ewolucjoniste" co to sie Kreacjonistom nie klania :-)) ( ten jego post jest jeszcze na NB )
Dostal niezle facki to zaczal sie kreowac na centro-kapitaliste z mruganiem oczetami w kierunku PO :-))
Po zmaine politycznej na Dude i Kaczynskiego,zostal entuzjasta patriotyzmu i jedynie slusznej sprawy :-Mrugal oczetami w kierunku Duda/PIS..:-))
Po przewrocie palacowym przed 2-ma laty zostal meczennikiem-rewolucjonista  w opcji konestacji tradycyjnego patriotyzmu..to pozwolilo mu sie zalapac do Gazety Warszawskiej :-)) Tam poznali sie na jego talencie i dyskretnie go splawili..Wiec co odrzuconemu sierocie politycznemu pozosostalo ? JKM i
Konfederecja :-))
Strach pomyslec co sie stanie jak oni nie zalapia sie na te 5 % :-)) Pozostana mu do wyboru  tylko te "nocne dyzury" na ktorych " nie oplaca sie pracowac za 4000 zlp"...lub bedzie zmuszony odkurzyc rzucona gdzies w kat ,stara legitymacje partyjna i zaczac mrugac oczetami do pani Ogorek ( ladna szelma) :-)).Pzdr..

Obrazek użytkownika Losek

07-10-2019 [19:40] - Losek | Link:

O. 😁 Kolejny poglebiony betonowy komentarz. 😁 
Widzi Pani Pani @xeno2012 właśnie o takich glupcach mówię 

Obrazek użytkownika maxilampus

07-10-2019 [20:06] - maxilampus | Link:

Przestan sie mazac i zebrac o sympatie...miales mnie ignorowac gamoniu ..zaloz pampersa bo zwieracze ( no ten wiek) puszczaja ?

Obrazek użytkownika Losek

08-10-2019 [00:21] - Losek | Link:

Wypraszam sobie tę fraternizację. Kultury trochę rodzice nie nauczyli?
Mnie Waść najwyżej bawisz swoimi bredniami i kłamstwami.  

Obrazek użytkownika paparazzi

07-10-2019 [20:23] - paparazzi | Link:

Dzień dobry, "dla ściemy na wszelki wypadek" dokleił znaczek Polski Walczącej jak borat OTUA Matkę Boska w klapie.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

08-10-2019 [10:36] - Kazimierz Kozio... | Link:

szpieg, glupiec, zdrajca, polityczny szkodnik - takie inwektywy artykulowane przez pana Nadredaktora bynajmniej nie przesadzaja o statusie polityka z partii opozycyjnej natomiast moga swiadczyc o naiwnosci niedoceniania przeciwnika.
czy naprawde wierzycie ze FSB, BND oraz organizacje o ktorych boicie sie glosno myslec - nie umiescily juz swoich w partii jedynie slusznej? czasy sie zmieniaja ale stare sprawdzone metody nie zmienia sie nigdy. ich sluzby to nie zbieranina idiotow

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-10-2019 [12:05] - Imć Waszeć | Link:

Panujący dookoła chaos o tym właśnie świadczy. Over.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

11-10-2019 [13:50] - Kazimierz Kozio... | Link:

dubel usuniety

Obrazek użytkownika Es

07-10-2019 [11:55] - Es | Link:

Proszę wybaczyć , ale to coraz bardziej rozzuchwalające się lobby to działa w jakiejś próżni, bezkrólewia i chaosu,czy jest jakiś ponoć polski rząd który obiecał nie tak znowu dawno dbać o polskie sprawy?  To czyja to wina, że jakieś  antypolskie lobby robi robi w Polsce co mu się żywnie podoba? Kto pozostawia na stanowiskach we wrażliwych miejscach osobników jawnie nam wrogich, wykłada miliony z naszych podatków,akceptuje jonnego jako namiestnika przy rządzie i episkopacie i zakazuje badań tego wspomnianego przez Panią Jedwabnego sekując przy tym ludzi chcących coś z tym zrobić?
Zamiast szukać ciągle winnych dookoła należy się zastanowić kogo się wybiera do rządzenia i jak się ich kontroluje. Bo to czy inne lobby wykorzystuje tylko możliwości i nadarzające się okazję, a także głupotę pomazańców narodu tudzież tego narodu

Obrazek użytkownika Losek

07-10-2019 [21:31] - Losek | Link:

Bo ten rząd jest na cienkim pasku lobby amerykańskiego... 

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-10-2019 [07:35] - jazgdyni | Link:

"Redaktor Michalkiewicz, którego niezwykle cenię i bardzo lubię słuchać."

To zdanie, na dodatek umieszczone jako pierwsze, dyskredytuje Pana i wyłącza z grona poważnych, samodzielnych blogerów.
Słuchać Michalkiewicza może Pan lubić. To dobry gawędziarz i mówca. Lecz nie ma za co go cenić, jeżeli myśli się samodzielnie - logicznie i analitycznie. Wtedy wyraźnie widać wszystkie triki agenta wpływu na opinię publiczną. I widać, że jest w tym dobry, jeżeli nie tylko Pana za sobą pociągnął.

Mojego szacunku nigdy nie dostanie ten bliski przyjaciel (a kiedyś współpracownik) Korwina Mikkiego.

,

Obrazek użytkownika Jabe

07-10-2019 [08:31] - Jabe | Link:

A jest za co cenić – powiedzmy – prezesa, jeżeli myśli się samodzielnie – logicznie i analitycznie? Akurat u red. Michalkiewicza jest więcej logiki a mniej emocji i frazesów.

Obrazek użytkownika Losek

08-10-2019 [00:25] - Losek | Link:

Samodzielne myślenie nie jest najmocniejszą stroną betonowego elektoratu...

Obrazek użytkownika Jabe

08-10-2019 [11:38] - Jabe | Link:

Pan Jazgdyni to wie. Dlatego podpowiada, do jakich wniosków doszedłby beton, gdyby myślał. Ciekaw jestem, jak myślenie logiczne i analityczne pozwoliło panu Jazgdyni wyraźnie zobaczyć w wypowiedziach red. Michalkiewicza triki agenta wpływu. Nie pytałem, bo z doświadczenia wiem, że nie odpowie.

Obrazek użytkownika tricolour

08-10-2019 [12:51] - tricolour | Link:

Żeby wyciągnąć wnioski drogą logicznego myślenia trzeba być emocjonalnie zbilansowanym.

Osoba żyjąca w swiecie politycznych walk, szukania wrogów, spisków, a przede wszystkim bazująca na amatorskiej wiedzy i takimż doświadczeniu wyciąga wnioski, ktore juz zna i które pasują mu do stawianych tez.

Obrazek użytkownika Jabe

08-10-2019 [14:28] - Jabe | Link:

Myślę, że amatorska wiedza może być cenniejsza od profesjonalnej. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy się wie, kiedy się sądzi a kiedy się wierzy. A emocje powinny być skutkiem, nie powodem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-10-2019 [14:10] - Imć Waszeć | Link:

Uważam, że nie ma sensu dziś zastanawiać się nad jednostkami jako agentami wpływu, lecz należy szukać szerzej źródeł intoksykacji. Zarówno tych jadów płynących ze wschodu, jak i tych posłodzonych płynących od naszych odwiecznych sojuszników.

Obrazek użytkownika maxilampus

08-10-2019 [15:28] - maxilampus | Link:

Madra i pragmatyczna ocena.."jak sie czlowiek spieszy,  to sie diabel cieszy" Dopoki nie rozeznamy zasad tej gry i autorow ktorzy w niej uczestnicza wszystkie dzialania beda bezskuteczne....Uwiezylismy w siebie jako Narod i zaczynamy rozumiec czego chcemy..Oni juz nie potrafia grac z nami jak dawniej..Pokerowe zagrywki i bluff nie wystarcza Koniec gry blisko..karty na stol musza zostac  wylozone..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-10-2019 [09:28] - Imć Waszeć | Link:

A czy amerykańscy i żydowscy agenci wpływu to nie są agenci wpływu?

Obrazek użytkownika Losek

07-10-2019 [12:27] - Losek | Link:

@jazgdyni
A Pański komentarz dyskredytuje Pana jako osobę, z która można logicznie rozmawiać, skoro zamiast argumentów pisze Pan takie brednie... Żegnam bez żalu.
PS. Choćby Pan stanął Zbieraczowi Śmieci na pagonach, to byś Pan i tak Michalkiewiczowi do pięt nie dorastał. 😁 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

07-10-2019 [08:35] - Trotelreiner | Link:

Szukajcie a znajdziecie!
Pan doktor chirurg,stał sie kolegą echo24...też dostaje SG u pani Janke...czy honorarium...no nie wiem...ale tylko idioci piszą notki na s24 za darmo!
Polecam tam komentarze do tej notki...sami "wybitni intelektualiści" z SB,WSI i innego resortu.
Stąd pewnie zwrot pana dr chirurga...od pewnego czasu.

Obrazek użytkownika Losek

07-10-2019 [11:52] - Losek | Link:

Kolejny beton, który braki argumentów pokrywa epitetami i insunyacjami. Wy wszysce jesteście dokładnie tacy sami jak elektorat PO. Tacy sami. I to Was wyklucza sposród ludzi, z któryi chciałbym rozmawiać.

Obrazek użytkownika xena2012

07-10-2019 [13:54] - xena2012 | Link:

Kogo Pan określa mianem ,,wy wszyscy''? Nie zgadzając się z jakimś komentatorem ocenia Pan poglądy ,,tych wszystkich'' powierzchownie i niesprawiedliwie.To nieuczciwe.

Obrazek użytkownika Losek

07-10-2019 [17:13] - Losek | Link:

No, tu to tylko tych, którzy zamiast argumentów wypisują inwektywy, zniekształcają nazwiska itp.

Obrazek użytkownika xena2012

07-10-2019 [13:55] - xena2012 | Link:

Kogo Pan określa mianem ,,wy wszyscy''? Nie zgadzając się z jakimś komentatorem ocenia Pan poglądy ,,tych wszystkich'' powierzchownie i niesprawiedliwie.To nieuczciwe.

Obrazek użytkownika tricolour

07-10-2019 [15:34] - tricolour | Link:

Zwraca się Pani hurtowo do troll, a tu nagle oburzenie, że wy wszyscy.

Kolega Losek ma rację, o czym pisze od dawna... Przekona sie jeszcse Pani.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-10-2019 [09:43] - NASZ_HENRY | Link:

****************************************
Dzięki 5% progowi wyborczemu oraz metodzie  D'Hondta przeliczania głosów wyborczych na mandaty, głosując na Konfederacje głosuje się w 66% na PiS.
% Nasze ;-) 
**************************************** 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-10-2019 [11:38] - NASZ_HENRY | Link:

Super Expres donosi:
"20 października o godz. 19.00 w klubie Hulakula na ul. Jagiellońskiej 82B w Warszawie odbędzie się roast Janusza Korwina-Mikke. Prezes partii Wolność, która wchodzi w skład Konfederacji będzie zwyzywany i obśmiewany przez specjalnych gości. Wśród roastujących będą m.in. Krzysztof Skiba z Big Cyc, Maciej Dąbrowski, czyli Człowiek Warga i i Mikołaj "Jaok" Janusz. Obecna będzie także była czwarta żona Michała Wiśniewskiego, Dominika Tajner."
Lecha Muchy też nie zabraknie ;-)
 

Obrazek użytkownika Losek

07-10-2019 [12:48] - Losek | Link:

Ja nie głosuję na Mikkego, ani go też grillowal nie będę. 😁 

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

07-10-2019 [12:33] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Durak, ili russkoj onucam waniajet?

Obrazek użytkownika Losek

07-10-2019 [17:15] - Losek | Link:

O, Pani @Xeno2012, na przykład tego pajaca określam mianem betonu pisowskiego, który niezdolny jest do wykrztuszenia z siebie rzeczowego argumentu

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

07-10-2019 [20:05] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Całą masę rzeczowych argumentów ma pan powyżej. Nie chce mi się pana przekonywać bo czytając pańskie notki jestem pewien, że byłoby to bezproduktywne; uważam, że taki z pana "pajac" i antypisowski beton. I tyle...

Obrazek użytkownika Losek

08-10-2019 [00:23] - Losek | Link:

I na argumenty rzeczowe odpowiadam, a na głupstwa, na wypociny takich jak Waść, to nie. Bo mi szoda czasu. No, i zgodnie z zasadami Pan, piszemy z dużej litery...

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

07-10-2019 [21:35] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Z uporem maniaka nazywasz mnie pan "pajacem" i nie odpowiadając odpowiadasz pan na moje głupstwa. Czy katolik i płetwonurek aby nie grzeszy obrażając bliźniego tym słowem?

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

08-10-2019 [00:50] - Jęzory Pasiukowski | Link:

nazywasz mnie pajacem i chcesz być "Pan"????

Obrazek użytkownika maxilampus

08-10-2019 [15:37] - maxilampus | Link:

haha.Przeciez on to Darwinowski katolicki-ewolucjonista :-)) wspolczuje jemu..za te diably ktore nim miotaja..Spowiedz zycia by mu sie przydala..Wtedy i Diably by pierzchly..a tak to on diablu swieczke i Bogu ogarek..

Obrazek użytkownika xena2012

07-10-2019 [20:43] - xena2012 | Link:

Dlaczego akurat pisowskiego?

Obrazek użytkownika Losek

07-10-2019 [20:47] - Losek | Link:

No, jak to dlaczego? Przecież beton ten sie uparł pleść te głupoty, bo o argumentach mowy nie ma, tylko dlatego, że ja się ośmielam PiS krytykować...Dopóki wierzyłem PiSowi, a na początku kadencji tak było, zanim przejrzałem na oczy, byłem ich najszczerszym przyjacielem. Ale, że mnie prawda, jest bliższym przyjacielem niż beton :-) to miłość ich sie skończyła. Szkoda tylko, że nie potrafią jakiegoś argumentu wymyślić, jednak...

Obrazek użytkownika xena2012

08-10-2019 [09:24] - xena2012 | Link:

No,widzę że Polska jest chyba cała zabetonowana na amen i to akurat nie przez pisowców. Tyle że tego drugiego betonu jakoś nikt nie ma odwagi skrytykować.Jakże łatwo jest bowiem zakrzyknąć z wielką pogardą-beton pisowski to samo zło.Z krytyką betonu reprezentowanego przez opozycję już tak łatwo i bezkarnie by nie bylo.  

Obrazek użytkownika Jabe

08-10-2019 [11:20] - Jabe | Link:

Beton to beton. Może sobie Pani z nimi rękę podać.

Strony