Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Ostatnia jesień grzybiarzy. Czy po wyborach będzie można...

Lech "Losek" Mucha, 06.10.2019
Ostatnia jesień grzybiarzy. Czy po wyborach będzie jeszcze można spacerować po polskim lesie?
 
447
Redaktor Michalkiewicz, którego niezwykle cenię i bardzo lubię słuchać, wielokrotnie ostrzegał Polaków, przez roszczeniami dotyczącymi mienia bezspadkowego (bezdziedzicznego). Dziś już nikt chyba nie wątpi, że te roszczenia, kierowane w naszą stronę przez chciwych przedstawicieli przemysłu Holocaustu, są faktem. Według redaktora Michalkiewicza kwota, na którą chcą nas obrabować niektórzy Żydzi, to 300 000 000 000 (trzysta miliardów) dolarów. Według niektórych źródeł, żądania te mogą opiewać nawet na 700 miliardów dolarów. Nawet jeśli to „tylko” trzysta miliardów dolarów, kwota jest tak duża, że nie mamy szans na spłacenie tych roszczeń. O ile dobrze policzyłem, to nasze obecne rezerwy złota, wynoszące teoretycznie 228 ton, mają wartość około 11 miliardów dolarów. Dlaczego napisałem, że mamy to złoto teoretycznie? Dlatego, że spora jego część znajduje się poza Polską i nie wiadomo, czy da się je jeszcze w ogóle odzyskać.
Oczywiście politycy PiS, na czele z Jarosławem Kaczyńskim buńczucznie powtarzają, że roszczenia nie będą realizowane, że nie oddamy ani guzika, i tak dalej, i tak dalej... Nic nowego. Polacy słyszeli to z ust władz kilka razy w swej historii. Jednak biorąc pod uwagę to, że obecna ekipa rządowa wisi na pasku Ameryki, a wpływy lobby żydowskiego w najważniejszych sferach władzy i w ogóle życia w USA są nie do przecenienia, bardzo prawdopodobna wydaje się teza, głoszona przez redaktora Michalkiewicza, wedle której roszczenia zostaną zaspokojone nie „w guzikach”, tylko w naturze. A co jeszcze mamy? Co jeszcze może – w naszym imieniu – oddać Żydom nasza „dobra zmiana”? Oprócz złota, można będzie oddać na przykład lasy państwowe. A jeśli do tego dojdzie, to kto będzie najbardziej protestował? O tym za chwilę.
 
Król jest nagi.
O obecnej władzy, po czterech latach zasiadania na tronie, można bez zbytniej przesady powiedzieć, że: król jest nagi. No, może nie całkiem nagi. Ma skąpe majtki z napisem 500+ z jednej, i „wystarczy nie kraść” z drugiej strony… I tyle. Dlatego trzeba postawić sobie pytanie, czy na pewno powinniśmy oddać ponownie swój głos na „pozorną zmianę”?
Z braku argumentów rzeczowych, wspartych rzeczywistymi sukcesami obecnej władzy, jej zwolennicy posługują się demagogią. Ale te koronne ich argumenty:
  1. Nie głosując na PiS, głosujesz na złodziei z poprzedniego układu,
  2. Głosując na partie nie mające szans na zdobycie władzy (w innej wersji argument mówi o partiach nie mających szans na wejście do parlamentu) marnujesz swój głos,
  3. Nie głosując na PiS powodujesz, że do władzy znów dojdą zdrajcy i złodzieje,
  4. Najpierw należy dokończyć „dobrą zmianę”, a potem, jak już całkiem wykończymy obóz zdrady i zaprzaństwa, rozliczymy obóz obecnej władzy z wszelkich obietnic,
nie są warte funta kłaków!
Po kolei na nie odpowiadając, można powiedzieć, że nie głosując na PiS, po prostu nie-głosujemy-na-PiS. Nie głosując na PiS, ani nie głosując na PO, ani na PSL, nie marnujemy swego głosu. Oddajemy głos sprzeciwiający się duopolowi władzy, która – jak widać – wciąż hołduje zasadzie założycielskiej Trzeciej RP, która mówi: wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych. To nie my, niegłosujący na PiS sprawimy, że do władzy wróci Grzegorz Schetyna, albo, nie daj Boże, Donald Tusk. To partia prezesa Kaczyńskiego, a biorąc pod uwagę jej wodzowski charakter, to sam prezes Kaczyński, zwalczając zawzięcie każdą opozycję, szczególnie tę pojawiającą się po prawej stronie od PiS, (zwalczając – dodajmy – z zupełnym ignorowaniem nie tylko ducha, ale i litery demokracji) to on sam będzie winny temu, że ludzie Tuska wrócą do władzy. To nieuniknione. I wreszcie, odpowiadając na czwarty argument, żadna dobra zmiana nie zostanie dokończona, ani w drugiej, ani w entej kadencji, bo żadna „dobra zmiana”, w żadnej istotnej dla społeczeństwa dziedzinie nie została rozpoczęta! Znów kłania się wymieniona w tym akapicie założycielska zasada Trzeciej RP…
Daleki jestem od tego, by dyktować , a nawet wskazywać Wam, Szanowni Czytelnicy, na kogo głosować. Niech każdy głosuje na kogo mu sumienie podpowiada, chcę tylko pokazać, że jest więcej niż jeden wybór, a głos oddany na partię, co do której mamy przekonanie, że będzie lepsza od tych, co rządzą od trzydziestu lat, nie jest głosem zmarnowanym. Ktoś bardzo mądrze napisał, że w ciągu tych trzydziestu lat przy korycie władzy znajdowali się bez wyjątku beneficjenci poprzedniego systemu, a nigdy jeszcze nie dopuszczono nikogo z grupy poszkodowanych przez komunę. Czas to zmienić. Uważam również, że ,jakkolwiek udział w wyborach jest naszym patriotycznym obowiązkiem, to jednak jako wyborca mam prawo do wstrzymania się od głosu. Jeśli politycy PO mogli w sejmie wstrzymać się od głosu gdy głosowano ustawę utrudniającą grabież Polski (chodzi o tzw. ustawę anty-447, zgłoszoną przez posła Rzymkowskiego, zanim jeszcze przeszedł na stronę „pozornej zmiany”) to i obywatel może się od głosu wstrzymać. Na przykład poprzez oddanie nieważnego głosu. Czy to jest zagranie niedemokratyczne?  Myślę, że nie. Uważam, że jeśli wyborca nie może z czystym sumieniem poprzeć nikogo, może z czystym sumieniem skreślić wszystkich.
(Przypomnę, że politycy PiS głosowali wtedy przeciw tej ustawie, czyli głosowali za możliwością ograbienia Polski.)
 
 
Co z tymi lasami będzie?
Zastanawiałem się bardzo długo, dlaczego politycy Prawa i Sprawiedliwości , mając do zrobienia tak wiele rzeczy, do załatwienia takie mnóstwo spraw, już w 2018 roku zajęli się akurat myśliwymi, nowelizując ustawę o łowiectwie. Czy naprawdę nie było  niczego ważniejszego? Przecież oprócz  reformy sądów, kodeksu karnego, szkolnictwa wyższego, repolonizacji mediów, racjonalizacji wydatków budżetowych w szeroko rozumianej kulturze, oprócz reformy ochrony zdrowia, można by pewnie wymienić jeszcze kilka, a może nawet kilkanaście działów gospodarki i dziedzin życia, które należało koniecznie zreformować w pierwszej kolejności. Tymczasem „pozorna zmiana” na początku dotknęła myślistwa. Dlaczego? Fama głosiła, że Prezes nie lubi myśliwych. Kiedyś wydawało mi się, że to może być prawda. Jednak uważam premiera Kaczyńskiego za zbyt wytrawnego polityka, który nie ryzykowałby niepotrzebnie spadku poparcia, nieuchronnego wśród myśliwych po tym, jak ich potraktowano. 
 
Oczywiście jeśli rząd odda lasy państwowe obcym, najbardziej – oprócz grzybiarzy - protestować będą myśliwi!
Proszę wszystkich P.T. Czytelników, którzy myśliwych nie lubią, o chwilowe zawieszenie tej niechęci. O samym łowiectwie można dyskutować. Zainteresowanym polecam moje wcześniejsze teksty o łowiectwie, które można znaleźć w sieci lub w archiwalnych wydaniach PN, a tu tylko krótko przypomnę mniej zorientowanym, jakie główne zmiany przyniosła nowelizacja ustawy łowieckiej.
  1. W wypadku likwidacji koła łowieckiego, parlament obciążył zarządy kół łowieckich odpowiedzialnością finansową za długi, w tym wyrównanie szkód w rolnictwie. I to ze swoich prywatnych majątków.
  2. Wprowadzono zakaz uczestnictwa w polowaniach, a tym samym zakaz szerzenia idei myślistwa wśród własnych dzieci, do osiemnastego roku życia! 
  3. Wprowadzono dla myśliwych niczym nie uzasadnioną konieczność wykonywania badań co pięć lat.
  4. Znowelizowana ustawa pozwala też właścicielom gruntów na uzyskanie zakazu polowań na własnym terenie.
Wszystkie zmiany godzą w myśliwych. Ryzyko odpowiadania prywatnym majątkiem i zakaz zabierania na polowania dzieci, jeśli go zastosować w praktyce, doprowadzą do zaniku łowiectwa w Polsce w ciągu jednego pokolenia. Ale najbardziej zastanawiająca jest możliwość odmowy zgody na polowanie na prywatnych terenach, dana ich właścicielom. Czy może chodzić o to, by w przyszłości, na terenach prywatnych, organizować prywatne polowania i to całkiem dowolnie, bez ograniczeń wynikających z przepisów łowieckich? Czemu nie? A może o to, by w przyszłości prywatni właściciele czerpali zyski z komercyjnych polowań? A może przyszli właściciele lasów państwowych, zza oceanu, wydali po prostu taki rozkaz? A może nawet nie musieli go wydawać…? Może sprawa przekazania lasów państwowych przedsiębiorstwu Holocaust, w ramach wynagrodzenia za mienie bezdziedziczne, już jest postanowiona?
 
Jak mówi ojciec Augustyn Pelanowski, w jednym ze swoich proroczych tekstów (Co się zdarzyło w Gibea):
„Nie za wszystkimi teoriami spiskowymi stoi  tylko teoria. Niektóre z nich mówią o praktyce, która jest nam pokazywana jako teoria, by w nią nie uwierzyć„
To, czy wierzyć w opisaną przeze mnie przyczynę, dla której koalicja socjalistów rządzących Polską robi na złość myśliwym, pozostawiam P.T. Czytelnikom. Podobnie jak Wam pozostawiam rozstrzygnięcie, czy opisywana w tym tekście zasada o „nieruszaniu waszych i naszych” jest prawdziwa. Ja w nie wierzę. I dlatego, choć nie tylko dlatego, nie oddam po raz kolejny mojego głosu obecnej władzy. „Ciocia Magdalenka” mojego głosu już nie dostanie!
Lech Mucha
Tekst ukazał sie w miesięczniku Polska Niepodległa.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 25237
Domyślny avatar

xena2012

06.10.2019 15:37

O ile pamietam lasy państwowe już były wczesniej obiecane przez Komorowskiego i Tuska.O PiS-ie więc mozna powiedzieć że po prostu nie udalo mu sie wywinąc z tej obietnicy.
Losek

Lech "Losek" Mucha

06.10.2019 15:42

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na O ile pamietam lasy państwowe

Ja te o tym słyszałem. Ale, po pierwsze, to było mineło, argumenty z gatunku "bo za PeO było cośtam", są juz znacznie przeterminowane. Po drugie, obecna władza wisi na pasku Jankesów, stąd zagrożenie, w związku z oczywistą siłą nacisku loby żydowskiego w USA, jest dziś większe.
Domyślny avatar

xena2012

06.10.2019 17:45

Dodane przez Losek w odpowiedzi na Ja te o tym słyszałem. Ale,

Łatwo powiedzieć-było minelo,coś tam słyszałem.....W przyrodzie nic nie ginie a jedynie pamięc ludzka jest krótka ,zawodna i....wybaczajaca.Wszystkim tylko nie PiS-owi.Proszę sobie wyobrazić sytuację może już nieodległą,bo tylko kilka dni do wyborów.Jeżeli głosowanie będzie korzystne dla opozycji tak zjednoczonej,tak zdeterminowanej to co będzie potem? Naprawdę sądzi Pan ,że oni przeciwstawią się żądaniom lobby żydowskiemu skoro wcześniej tego nie zrobili? Oni ochoczo oddadzą nie tylko lasy,ale wszystko.Czy teraz nie oddają już wszystko w rączki Unii Europejskiej? Czy nie dopraszają się o sankcje na Polskę,nie pielgrzymują po niemieckich ambasadach wydębiając granty,odznaczenia i ordery ?Oni bedą bronic Polski?Bronić lasów?.
Jabe

Jabe

06.10.2019 18:01

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na Łatwo powiedzieć-było minelo

Na wszelki wypadek rozsądniej będzie na POPiS nie głosować.
Losek

Lech "Losek" Mucha

06.10.2019 21:20

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Na wszelki wypadek rozsądniej

Nie zamierzam.
Imć Waszeć

Dark Regis

06.10.2019 18:39

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na Łatwo powiedzieć-było minelo

Kiedyś bym inaczej myślał, ale dziś jestem w stanie to sobie wyobrazić, tak samo jak drapnięcie kilku tysięcy kamienic i nieruchomości w centrach miast. Po prostu złodziej ze złodziejem nigdy się nie dogada w sprawie odstąpienia swojej części łupu i tyle. Za to PIS jest ideowy - tworzy i rozpowszechnia idee wśród ludu. Jeśli zakorzeni się idea oddawalnictwa, co już następuje, to marnie widzę przyszłość Polski. Kiedyś linkowałem tu film ze spotkania Michalkiewicza, gdzie kilku polnych pisowców próbowało wszystkich przekonać, że musimy oddać żydom polski majątek, bo nie mamy już wyboru. Dawno to było? Idea oddawalnictwa jest naturalnym przedłużeniem idei przepraszalstwa. To jedyne osiągnięcie okrągłostolarzy w tym trzydziestoleciu.
Losek

Lech "Losek" Mucha

06.10.2019 21:21

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Kiedyś bym inaczej myślał,

@ImćWaszeć
Tak niestety jest
Losek

Lech "Losek" Mucha

06.10.2019 21:20

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na Łatwo powiedzieć-było minelo

@xena2012
Przede wszystkim, oczywiście, że trudniej wybaczyć PiSowi, bo nóż wbity w plecy przez kogoś, kogo miało się za sojusznika, wkurza znacznie bardziej i znacznie trudniej go wybaczyć. Dwa - co by było, gdyby do władzy doszło PO, to tego nie wiem, jasnowidzem nie jestem, na przykład nigdy nie wyobrażałem sobie, ze jak do władzy dojdzie PiS, to bedzie to co jest, czyli socjalizm, zaostrzenie kar, podnoszenie podatków, próby ograniczania i tak kiepskiego dostępu do broni, marskistowskie zakazy dla dzieci myśiwych itd. Więc co będzie jak PO dojdzie do władzy - trudno powiedzieć, ale jest jedna obiektywna przyczyna, dla której bardziej boję sie teraz tego co zrobi PiS. Otóż zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że PiS doszło do łwadzy wyłącznie dzięki decyzjom podjętym w USA, że wisi na pasku Jankesów, że USA jest naszym jedym w tej chwili sojusznikiem i jedyną kartą, na która postawił Kaczyński, i dlatego, PiS ma znacznie mniejszą możliwość obrony przez żydowskimi roszczeniami, wspieranymi przez USA.
Domyślny avatar

Zunrin

06.10.2019 16:54

Tak jest, PiS z PO i innymi uczestnikami Magdalenki wyprzedali Polskę Żydom, masonom i cyklistom. Teraz powoli przygotowują odpowiednie przepisy oraz weryfikują zasoby do przekazania...
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

06.10.2019 17:47

Opierać się na michalkiewiczu idąc do wyborów to pan sobie może.PIS na pasku jankesów to lepsze niż na łańcuchu kacapów i nahajki-nie byliśmy pod butem USA a kacapów  to i owszem i mamy co pamiętać.
Po wyborach to trzeba będzie wreszcie przeciąć ten miłosny układ bolesława piaseckiego i Sierowa ,tfu !
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

06.10.2019 18:42

Gdyby POwiodło się PO nocne głosowanie w Sejmie ( Głosowanie nr 157, posiedzenie 83 z dnia 18-12-2014 godz. 00:44:26)  to by Pan nie miał już takich dylematów ;-)
Losek

Lech "Losek" Mucha

06.10.2019 21:05

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Gdyby POwiodło się PO nocne

Ale mam.
Domyślny avatar

Trotelreiner

06.10.2019 19:43

Medice, cura te ipsum...
Pozazdrościł Pan tutejszym trollom i płatnym agentom?
Miałem Pana za "naszego"...ale widzę,że się myliłem...na tydzień przed wyborami wychodzą...wszystkie szkielety z szaf...i robactwo ...takie ja Poe opisuje w "Czerw zdobywca".
Nawet nie powiem ...żegnam...
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

06.10.2019 20:28

Dodane przez Trotelreiner w odpowiedzi na Medice, cura te ipsum...

Póżno bo póżno ale jak przemyłeś oczęta kaprawe i słuchy z miodu to świat inaczej wygląda,nieprawdaż...!?
Losek

Lech "Losek" Mucha

06.10.2019 21:23

Dodane przez Trotelreiner w odpowiedzi na Medice, cura te ipsum...

Przejrzałem na oczy już dawno, a zawsze rozum był mi bliższy niż wątlpliwy w swej jakości  - jak na przykład Pański - poklask. Nigdy nie byłem betonem. Pan mnie nie żegna, ale ja Pana tak, mam nadzieję że mi Pan oszczędzi dalszych "mądrości", bo i tak nie zamierzam Pana czytać.
paparazzi

paparazzi

06.10.2019 20:02

Poleciał pan Pasierbiewiczem. Przy okazji pytam a komu pan odda głos? Z braku wiekszosci konstytucyjnej znowu będą  trudności do przeprowadzenia zmian. Cytując Michalkiewicza wygląda na ostatni rzut na taśmę przed wyborami.
Losek

Lech "Losek" Mucha

06.10.2019 21:08

Dodane przez paparazzi w odpowiedzi na Poleciał pan Pasierbiewiczem.

Konfederacji.
paparazzi

paparazzi

07.10.2019 00:29

Dodane przez Losek w odpowiedzi na Konfederacji.

Korwin-Mikkego stwierdził, że Polska mogłaby związać się ścisłym sojuszem z Rosją. Tez tak pojmujesz? I czy stać Polskę na bycie bez sojuszy?
Marek1taki

Anonymous

07.10.2019 07:49

Dodane przez paparazzi w odpowiedzi na Korwin-Mikkego stwierdził, że

"Jestem zwolennikiem tego, żeby zawrzeć dwustronny pakt ze Stanami Zjednoczonymi, taki, jaki ma Izrael, a jeśli to się nie uda, zawrzeć sojusz z Rosją - powiedział lider partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke"
Jest jeszcze kilka innych możliwości a wśród nich ta, którą stosuje PiS by zawrzeć z USA sojusz taki jaki PRL miał z CCCP.
Imć Waszeć

Dark Regis

06.10.2019 23:15

Dodane przez paparazzi w odpowiedzi na Poleciał pan Pasierbiewiczem.

@paparazzi, a jakież to zmiany PIS może wpisać do konstytucji, żeby w Polsce było lepiej? Wprowadzi deklaracje o powszechnym dobrobycie i zabroni krytyki? Zabroni komuchom i okrągłostolarzom kandydować w wyborach? To pierwsza Mossbacher zaprotestuje i PIS się natychmiast rakiem wycofa. Stworzy nowe sądownictwo? Konstytucja do tego nie służy, poza tym sitwa z kasty będzie miała dostatecznie dużo czasu na przejęcie pełnej kontroli wespół w zespół z europejcami z Brukseli. Co pozostaje? Wpisze nową preambułę odwołująca się nie tylko do Boga, lecz nawet Maryi, Chrystusa, Boga Ojca i Ducha Świętego? A co to załatwi? No to chyba tylko doda zapowiadane przez Dudę wiecznotrwałą przyjaźń ze Związkiem Europejskim i Stanami Zjednoczonymi oraz prikaz wiecznego tkwienia w NATO, choćby nawet w przyszłości z niego USA się wycofały, a Niemcy przejęli kontrolę i poszli do Rosji. Co jeszcze tam Duda wymyślił? Konkrety. Jest jeszcze kilka propozycji, które mogą usprawnić funkcjonowanie państwa i rządzenie, jak powiedzmy likwidacja przymusu ubezpieczeń społecznych i zastąpieniem ich jałmużną pincetplusową, która może zniknąć tak, jak się pojawiła. No ale przecież można wpisać do konstytucji Caritas i gildie żebracze. Dalej likwidacja kolejek do lekarzy przez likwidację obowiązku powszechnego leczenia, likwidacja i zakaz kopania węgla przez Polaków, bo obcych konstytucja nie obowiązuje, no i na koniec chyba tylko pańszczyzna.
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

06.10.2019 20:39

Panie mócha ,zostało kilka dni na powrót do Narodu i zagłosowanie tak jak powinien każdy Polak a nie polskojęzyczny odszczepieniec który wyrzekł się polskości z powodu złych wyborów wynikających z młotkowania czy niskich pobudek.
Ten co pozostanie tam gdzie jest i pójdzie z opozycją okryje hańbą siebie do końca parszywych dni swoich ale ta hańba przejdzie i na potomków-
Marek1taki

Anonymous

06.10.2019 20:58

Michalkiewicz faktycznie ma za często rację i to nie od dziś. Dlatego ludzi drażni.
PiS rzeczywiście uratował lasy w tym głosowaniu i nie podejrzewam by je teraz sprzedawał natomiast wkopuje nas w nie lada zależności. Propaganda sukcesu, wypowiedzi polityków USA i Izraela skłaniają do zastanowienia. Zwłaszcza gdy ustępstwa w sprawach wagi państwowej nie powodują konfliktu wewnątrz POPiSu. Konflikty są w sprawach błahych lub drugorzędnych a wojna na programy sprowadza się do takiego napompowania socjalu, że opozycja popiera te rozwiązania. PiS wygrywa w konkursie na ludzką twarz, dzieli w rzeczywistości rządy z ludźmi, którzy należeli do PO lub na UD, UW i PO głosowali, realizuje politykę tego skrzydła jak w czasie koalicji AWS/UW. Zatem trzeba było wiele zmienić aby wszystko zostało po staremu a mechanizm sprawniej pracował w nowych warunkach geopolitycznych i dla wprzęgnięcia nas w kierat ratujący system USD. W tej sytuacji obawiam się zmiany konstytucji i podpisywanych umów zewnętrznych i wewnętrznych zwanych społecznymi.
Losek

Lech "Losek" Mucha

06.10.2019 21:15

Dodane przez Marek1taki w odpowiedzi na Michalkiewicz faktycznie ma

Może wtedy chcieli oddać lasy komuś innemu, a PiS - już bedąc na pasku eskimosów, je obronił, nie wiem. Ale coraz brzudziej mi to wszystko pachnie...
Domyślny avatar

xena2012

06.10.2019 21:33

Dodane przez Losek w odpowiedzi na Może wtedy chcieli oddać lasy

Pozwolę sobie jeszcze raz zwrócic uwagę,że presja na Polskę wywierana przez środowiska żydowskie nie jest wyłącznie sprawą ostatnich lat ani PiS-u..Aparat bezpieczeństwa po wojnie zlożony z takich ponurych sadystycznych postaci jak Morel,Brystygierowa,Różański,wciskanie Polakom odpowiedzialności za Jedwabne,zmuszanie nas do ustawicznego bicia się w piersi za Holocaust trwa od lat.Pokornie to znosiliśmy i nadal znosimy.To lobby coraz bardziej się rozzuchwala ale wielką niesprawiedliwością jest za to oskarżac akurat PiS.
Losek

Lech "Losek" Mucha

06.10.2019 21:37

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na Pozwolę sobie jeszcze raz

Ja oskarżam o to nie tylko PiS, dlatego nie będę głosował ani na PiS, ani na PO, ani na SLD, ani na PSL... Powtarzam tylko, że kopniak w "de", od kogoś, kogo miało się za kupla, boli bardziej niż kopniak od wroga, i powtarzam, że PiS, bedąc na pasku Ameryki, ma akurat wybitnie małe możliwiści obrony przez Jankesami, nawet zakładając optymistycznie, że chce nas obronić...
Anna Borycka

Anna Borycka

07.10.2019 01:36

Dodane przez Losek w odpowiedzi na Ja oskarżam o to nie tylko

Losek
Pańska notka to pierwsza odpowiedź na NB na dzisiejszą prośbę Schetyny o zadeklarowanie się wszystkich przeciw PiS hłe hłe No i Konfederat odpowiada, a dla ściemy na wszelki wypadek dodaje że PiS i PO to samo zło. Jednak leci Pan Schetyną.
A z Pańskich wpisów na NB wyglądał Pan na mądrego człowieka.
Marek1taki

Anonymous

07.10.2019 07:39

Dodane przez Anna Borycka w odpowiedzi na Losek

PiS 4 lata pracował, żeby zbliżyć się do PO i razem negować słowem i czynem każde rozwiązanie prawicowe, a przecież Konfederacja nie ma monopolu na prawicowość. To niestety monopol niechciany bo odgórnie zakazany.
Losek

Lech "Losek" Mucha

07.10.2019 11:54

Dodane przez Anna Borycka w odpowiedzi na Losek

@Anna Borycka
BArdzo lubię takie komentarze, ludzi, którzy betonowy brak argumentów pokrywaję epitetami. Żegnam Panią bez żalu.
Anna Borycka

Anna Borycka

07.10.2019 14:45

Dodane przez Losek w odpowiedzi na BArdzo lubię takie komentarze

Losek
I pewnie jest Pan dumny z ostatnich chamskich występów Pańskich kolegów Konfederatów w TVP, w programie Ogórkowej?
Tam były Pańskie argumenty?
Pożegnano ich bez żalu :)
Losek

Lech "Losek" Mucha

07.10.2019 17:16

Dodane przez Anna Borycka w odpowiedzi na Losek

Żegnam bez żalu. Nie będę więcej marnował czasu na dyskusje z sobami, jak Pani, nie potrafiącymi wydusić z siebie śladu rzeczowego argumentu.
Domyślny avatar

megalampus

07.10.2019 19:18

Dodane przez Anna Borycka w odpowiedzi na Losek

..."A z Pańskich wpisów na NB wyglądał Pan na mądrego człowieka "...
Hehehe..widzi szanowna pani jak to aparycje potrafia byc mylace :-))  ( zakladajac ,ze to on pisze te teksty na dyzurach )..upadly "autorytet" jest tutaj znany jako kulfon :-)),ktory ma zyciowe problemy ze znalezieniem wlasnej osi i orientacji politycznej :-))
 Zaczal na NB przed wielu laty z przytupem..Lansowal sie na "Darwinowsko-katolickiego ewolucjoniste" co to sie Kreacjonistom nie klania :-)) ( ten jego post jest jeszcze na NB )
Dostal niezle facki to zaczal sie kreowac na centro-kapitaliste z mruganiem oczetami w kierunku PO :-))
Po zmaine politycznej na Dude i Kaczynskiego,zostal entuzjasta patriotyzmu i jedynie slusznej sprawy :-Mrugal oczetami w kierunku Duda/PIS..:-))
Po przewrocie palacowym przed 2-ma laty zostal meczennikiem-rewolucjonista  w opcji konestacji tradycyjnego patriotyzmu..to pozwolilo mu sie zalapac do Gazety Warszawskiej :-)) Tam poznali sie na jego talencie i dyskretnie go splawili..Wiec co odrzuconemu sierocie politycznemu pozosostalo ? JKM i
Konfederecja :-))
Strach pomyslec co sie stanie jak oni nie zalapia sie na te 5 % :-)) Pozostana mu do wyboru  tylko te "nocne dyzury" na ktorych " nie oplaca sie pracowac za 4000 zlp"...lub bedzie zmuszony odkurzyc rzucona gdzies w kat ,stara legitymacje partyjna i zaczac mrugac oczetami do pani Ogorek ( ladna szelma) :-)).Pzdr..
Losek

Lech "Losek" Mucha

07.10.2019 19:40

Dodane przez maxilampus w odpowiedzi na ..."A z Pańskich wpisów na NB

O. 😁 Kolejny poglebiony betonowy komentarz. 😁 
Widzi Pani Pani @xeno2012 właśnie o takich glupcach mówię
Domyślny avatar

megalampus

07.10.2019 20:06

Dodane przez Losek w odpowiedzi na O. 😁 Kolejny poglebiony

Przestan sie mazac i zebrac o sympatie...miales mnie ignorowac gamoniu ..zaloz pampersa bo zwieracze ( no ten wiek) puszczaja ?
Losek

Lech "Losek" Mucha

08.10.2019 00:21

Dodane przez maxilampus w odpowiedzi na miales mnie ignorowac gamoniu

Wypraszam sobie tę fraternizację. Kultury trochę rodzice nie nauczyli?
Mnie Waść najwyżej bawisz swoimi bredniami i kłamstwami.
paparazzi

paparazzi

07.10.2019 20:23

Dodane przez Anna Borycka w odpowiedzi na Losek

Dzień dobry, "dla ściemy na wszelki wypadek" dokleił znaczek Polski Walczącej jak borat OTUA Matkę Boska w klapie.
Kazimierz Koziorowski

Kazimierz Koziorowski

08.10.2019 10:36

Dodane przez Anna Borycka w odpowiedzi na Losek

szpieg, glupiec, zdrajca, polityczny szkodnik - takie inwektywy artykulowane przez pana Nadredaktora bynajmniej nie przesadzaja o statusie polityka z partii opozycyjnej natomiast moga swiadczyc o naiwnosci niedoceniania przeciwnika.
czy naprawde wierzycie ze FSB, BND oraz organizacje o ktorych boicie sie glosno myslec - nie umiescily juz swoich w partii jedynie slusznej? czasy sie zmieniaja ale stare sprawdzone metody nie zmienia sie nigdy. ich sluzby to nie zbieranina idiotow
Imć Waszeć

Dark Regis

08.10.2019 12:05

Dodane przez Kazimierz Kozi… w odpowiedzi na szpieg, glupiec, zdrajca,

Panujący dookoła chaos o tym właśnie świadczy. Over.
Kazimierz Koziorowski

Kazimierz Koziorowski

11.10.2019 13:50

Dodane przez Anna Borycka w odpowiedzi na Losek

dubel usuniety
Es

Es

07.10.2019 11:55

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na Pozwolę sobie jeszcze raz

Proszę wybaczyć , ale to coraz bardziej rozzuchwalające się lobby to działa w jakiejś próżni, bezkrólewia i chaosu,czy jest jakiś ponoć polski rząd który obiecał nie tak znowu dawno dbać o polskie sprawy?  To czyja to wina, że jakieś  antypolskie lobby robi robi w Polsce co mu się żywnie podoba? Kto pozostawia na stanowiskach we wrażliwych miejscach osobników jawnie nam wrogich, wykłada miliony z naszych podatków,akceptuje jonnego jako namiestnika przy rządzie i episkopacie i zakazuje badań tego wspomnianego przez Panią Jedwabnego sekując przy tym ludzi chcących coś z tym zrobić?
Zamiast szukać ciągle winnych dookoła należy się zastanowić kogo się wybiera do rządzenia i jak się ich kontroluje. Bo to czy inne lobby wykorzystuje tylko możliwości i nadarzające się okazję, a także głupotę pomazańców narodu tudzież tego narodu
Losek

Lech "Losek" Mucha

07.10.2019 21:31

Dodane przez Es w odpowiedzi na Proszę wybaczyć , ale to

Bo ten rząd jest na cienkim pasku lobby amerykańskiego...
jazgdyni

jazgdyni

07.10.2019 07:35

"Redaktor Michalkiewicz, którego niezwykle cenię i bardzo lubię słuchać."
To zdanie, na dodatek umieszczone jako pierwsze, dyskredytuje Pana i wyłącza z grona poważnych, samodzielnych blogerów.
Słuchać Michalkiewicza może Pan lubić. To dobry gawędziarz i mówca. Lecz nie ma za co go cenić, jeżeli myśli się samodzielnie - logicznie i analitycznie. Wtedy wyraźnie widać wszystkie triki agenta wpływu na opinię publiczną. I widać, że jest w tym dobry, jeżeli nie tylko Pana za sobą pociągnął.
Mojego szacunku nigdy nie dostanie ten bliski przyjaciel (a kiedyś współpracownik) Korwina Mikkiego.
,
Jabe

Jabe

07.10.2019 08:31

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na "Redaktor Michalkiewicz,

A jest za co cenić – powiedzmy – prezesa, jeżeli myśli się samodzielnie – logicznie i analitycznie? Akurat u red. Michalkiewicza jest więcej logiki a mniej emocji i frazesów.
Losek

Lech "Losek" Mucha

08.10.2019 00:25

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na A jest za co cenić –

Samodzielne myślenie nie jest najmocniejszą stroną betonowego elektoratu...
Jabe

Jabe

08.10.2019 11:38

Dodane przez Losek w odpowiedzi na Samodzielne myślenie nie jest

Pan Jazgdyni to wie. Dlatego podpowiada, do jakich wniosków doszedłby beton, gdyby myślał. Ciekaw jestem, jak myślenie logiczne i analityczne pozwoliło panu Jazgdyni wyraźnie zobaczyć w wypowiedziach red. Michalkiewicza triki agenta wpływu. Nie pytałem, bo z doświadczenia wiem, że nie odpowie.
tricolour

tricolour

08.10.2019 12:51

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Pan Jazgdyni to wie. Dlatego

Żeby wyciągnąć wnioski drogą logicznego myślenia trzeba być emocjonalnie zbilansowanym.
Osoba żyjąca w swiecie politycznych walk, szukania wrogów, spisków, a przede wszystkim bazująca na amatorskiej wiedzy i takimż doświadczeniu wyciąga wnioski, ktore juz zna i które pasują mu do stawianych tez.
Jabe

Jabe

08.10.2019 14:28

Dodane przez tricolour w odpowiedzi na Żeby wyciągnąć wnioski drogą

Myślę, że amatorska wiedza może być cenniejsza od profesjonalnej. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy się wie, kiedy się sądzi a kiedy się wierzy. A emocje powinny być skutkiem, nie powodem.
Imć Waszeć

Dark Regis

08.10.2019 14:10

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Pan Jazgdyni to wie. Dlatego

Uważam, że nie ma sensu dziś zastanawiać się nad jednostkami jako agentami wpływu, lecz należy szukać szerzej źródeł intoksykacji. Zarówno tych jadów płynących ze wschodu, jak i tych posłodzonych płynących od naszych odwiecznych sojuszników.
Domyślny avatar

megalampus

08.10.2019 15:28

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Uważam, że nie ma sensu dziś

Madra i pragmatyczna ocena.."jak sie czlowiek spieszy,  to sie diabel cieszy" Dopoki nie rozeznamy zasad tej gry i autorow ktorzy w niej uczestnicza wszystkie dzialania beda bezskuteczne....Uwiezylismy w siebie jako Narod i zaczynamy rozumiec czego chcemy..Oni juz nie potrafia grac z nami jak dawniej..Pokerowe zagrywki i bluff nie wystarcza Koniec gry blisko..karty na stol musza zostac  wylozone..
Imć Waszeć

Dark Regis

07.10.2019 09:28

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na "Redaktor Michalkiewicz,

A czy amerykańscy i żydowscy agenci wpływu to nie są agenci wpływu?
Losek

Lech "Losek" Mucha

07.10.2019 12:27

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na "Redaktor Michalkiewicz,

@jazgdyni
A Pański komentarz dyskredytuje Pana jako osobę, z która można logicznie rozmawiać, skoro zamiast argumentów pisze Pan takie brednie... Żegnam bez żalu.
PS. Choćby Pan stanął Zbieraczowi Śmieci na pagonach, to byś Pan i tak Michalkiewiczowi do pięt nie dorastał. 😁
Domyślny avatar

Trotelreiner

07.10.2019 08:35

Szukajcie a znajdziecie!
Pan doktor chirurg,stał sie kolegą echo24...też dostaje SG u pani Janke...czy honorarium...no nie wiem...ale tylko idioci piszą notki na s24 za darmo!
Polecam tam komentarze do tej notki...sami "wybitni intelektualiści" z SB,WSI i innego resortu.
Stąd pewnie zwrot pana dr chirurga...od pewnego czasu.
Losek

Lech "Losek" Mucha

07.10.2019 11:52

Dodane przez Trotelreiner w odpowiedzi na Szukajcie a znajdziecie!

Kolejny beton, który braki argumentów pokrywa epitetami i insunyacjami. Wy wszysce jesteście dokładnie tacy sami jak elektorat PO. Tacy sami. I to Was wyklucza sposród ludzi, z któryi chciałbym rozmawiać.
Domyślny avatar

xena2012

07.10.2019 13:54

Dodane przez Losek w odpowiedzi na Kolejny beton, który braki

Kogo Pan określa mianem ,,wy wszyscy''? Nie zgadzając się z jakimś komentatorem ocenia Pan poglądy ,,tych wszystkich'' powierzchownie i niesprawiedliwie.To nieuczciwe.
Losek

Lech "Losek" Mucha

07.10.2019 17:13

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na Kogo Pan określa mianem ,,wy

No, tu to tylko tych, którzy zamiast argumentów wypisują inwektywy, zniekształcają nazwiska itp.
Domyślny avatar

xena2012

07.10.2019 13:55

Dodane przez Losek w odpowiedzi na Kolejny beton, który braki

Kogo Pan określa mianem ,,wy wszyscy''? Nie zgadzając się z jakimś komentatorem ocenia Pan poglądy ,,tych wszystkich'' powierzchownie i niesprawiedliwie.To nieuczciwe.
tricolour

tricolour

07.10.2019 15:34

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na Kogo Pan określa mianem ,,wy

Zwraca się Pani hurtowo do troll, a tu nagle oburzenie, że wy wszyscy.
Kolega Losek ma rację, o czym pisze od dawna... Przekona sie jeszcse Pani.
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

07.10.2019 09:43

****************************************
Dzięki 5% progowi wyborczemu oraz metodzie  D'Hondta przeliczania głosów wyborczych na mandaty, głosując na Konfederacje głosuje się w 66% na PiS.
% Nasze ;-) 
****************************************
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

07.10.2019 11:38

Super Expres donosi:
"20 października o godz. 19.00 w klubie Hulakula na ul. Jagiellońskiej 82B w Warszawie odbędzie się roast Janusza Korwina-Mikke. Prezes partii Wolność, która wchodzi w skład Konfederacji będzie zwyzywany i obśmiewany przez specjalnych gości. Wśród roastujących będą m.in. Krzysztof Skiba z Big Cyc, Maciej Dąbrowski, czyli Człowiek Warga i i Mikołaj "Jaok" Janusz. Obecna będzie także była czwarta żona Michała Wiśniewskiego, Dominika Tajner."
Lecha Muchy też nie zabraknie ;-)
Losek

Lech "Losek" Mucha

07.10.2019 12:48

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Super Expres donosi:

Ja nie głosuję na Mikkego, ani go też grillowal nie będę. 😁
Jęzory Pasiukowski

Jęzory Pasiukowski

07.10.2019 12:33

Durak, ili russkoj onucam waniajet?
Losek

Lech "Losek" Mucha

07.10.2019 17:15

Dodane przez Jęzory Pasiukowski w odpowiedzi na Durak, ili russkoj onucam

O, Pani @Xeno2012, na przykład tego pajaca określam mianem betonu pisowskiego, który niezdolny jest do wykrztuszenia z siebie rzeczowego argumentu
Jęzory Pasiukowski

Jęzory Pasiukowski

07.10.2019 20:05

Dodane przez Losek w odpowiedzi na O, Pani @Xeno2012, na

Całą masę rzeczowych argumentów ma pan powyżej. Nie chce mi się pana przekonywać bo czytając pańskie notki jestem pewien, że byłoby to bezproduktywne; uważam, że taki z pana "pajac" i antypisowski beton. I tyle...
Losek

Lech "Losek" Mucha

08.10.2019 00:23

Dodane przez Jęzory Pasiukowski w odpowiedzi na Całą masę rzeczowych

I na argumenty rzeczowe odpowiadam, a na głupstwa, na wypociny takich jak Waść, to nie. Bo mi szoda czasu. No, i zgodnie z zasadami Pan, piszemy z dużej litery...
Jęzory Pasiukowski

Jęzory Pasiukowski

07.10.2019 21:35

Dodane przez Losek w odpowiedzi na I na argumenty rzeczowe

Z uporem maniaka nazywasz mnie pan "pajacem" i nie odpowiadając odpowiadasz pan na moje głupstwa. Czy katolik i płetwonurek aby nie grzeszy obrażając bliźniego tym słowem?
Jęzory Pasiukowski

Jęzory Pasiukowski

08.10.2019 00:50

Dodane przez Losek w odpowiedzi na I na argumenty rzeczowe

nazywasz mnie pajacem i chcesz być "Pan"????
Domyślny avatar

megalampus

08.10.2019 15:37

Dodane przez Jęzory Pasiukowski w odpowiedzi na nazywasz mnie pajacem i

haha.Przeciez on to Darwinowski katolicki-ewolucjonista :-)) wspolczuje jemu..za te diably ktore nim miotaja..Spowiedz zycia by mu sie przydala..Wtedy i Diably by pierzchly..a tak to on diablu swieczke i Bogu ogarek..
Domyślny avatar

xena2012

07.10.2019 20:43

Dodane przez Losek w odpowiedzi na O, Pani @Xeno2012, na

Dlaczego akurat pisowskiego?
Losek

Lech "Losek" Mucha

07.10.2019 20:47

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na Dlaczego akurat pisowskiego?

No, jak to dlaczego? Przecież beton ten sie uparł pleść te głupoty, bo o argumentach mowy nie ma, tylko dlatego, że ja się ośmielam PiS krytykować...Dopóki wierzyłem PiSowi, a na początku kadencji tak było, zanim przejrzałem na oczy, byłem ich najszczerszym przyjacielem. Ale, że mnie prawda, jest bliższym przyjacielem niż beton :-) to miłość ich sie skończyła. Szkoda tylko, że nie potrafią jakiegoś argumentu wymyślić, jednak...
Domyślny avatar

xena2012

08.10.2019 09:24

Dodane przez Losek w odpowiedzi na No, jak to dlaczego? Przecież

No,widzę że Polska jest chyba cała zabetonowana na amen i to akurat nie przez pisowców. Tyle że tego drugiego betonu jakoś nikt nie ma odwagi skrytykować.Jakże łatwo jest bowiem zakrzyknąć z wielką pogardą-beton pisowski to samo zło.Z krytyką betonu reprezentowanego przez opozycję już tak łatwo i bezkarnie by nie bylo.
Jabe

Jabe

08.10.2019 11:20

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na No,widzę że Polska jest chyba

Beton to beton. Może sobie Pani z nimi rękę podać.
Losek

Lech "Losek" Mucha

08.10.2019 19:33

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na No,widzę że Polska jest chyba

Ależ Pani Xeno! Raz, że ja nie miałem problemu krytykować każdego betonu, co jestem łatwo w stanie Pani udowodnić. Dwa, że pelikany z PO mnie wogóle mało obchodzą, bo nigdy z nimi nic wspólnego nie miałem. Jasne że betonu jest pełno, ale czy to jest usprawiedliwienie dla prymitywnych tektów Zbieracza Śmieci, który w swym chamstwie posuwa się do przeinaczania i zniekształcania mojego nazwiska, i pisania go małą literą, samemu pozostając ukrytym za nickiem? Ukrywanie sie za nikiem nie jet zabronione, ale jeśli prymityw przeinacza czyjeś nazwisko, to cos jest nie  tak. Nie tak jest też, że admin ma to gdzieś, ale to inna sprawa. Czy istnienie pelikanów ma usprawiedliwiać to, że drugi prymityw - Maxilampus łże na mój temat jak pies, chcąc mnie zdyskredytować? Chyba widzi Pani różnicę w krytyce, pomiędzy swoimi komentarzami, które są rzeczowe, choć sie z nimi nie zgadzam, a komentarzami takich "komentatorów" jak wyżej wymienieni, czy jak  paparazzi???
Czy uważa Pani, że taki "jazgdyni", może być traktowany poważnie, skoro w swej złości nie potrafi wykrztusić żadnej rzeczowej krytyki, a stać go tylko na napisanie, że powołanie sie na Michalkiewicza, kogoś dyskredytuje? Przecież to śmieszne.
Chyba, że sie im wszystkim marzy kółko wzajemnej adoracji, ale to jest właśnie najbardziej betonowe....
Mnie prawda bliższa jest niż beton, i jak mi sie coś nie podoba, to piszę. Wisi mi, co prymitywni komentatorzy sądzą, chętnie - jak Pani widzi odpowiadam na Pani krytykę, a reszta niech se szczeka, karawana idzie dalej.
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

08.10.2019 21:52

Dodane przez Losek w odpowiedzi na Ależ Pani Xeno! Raz, że ja

Lata temu miałem inny nick i pisałem podobnie a wtedy i losek czytał a nawet prowadził ze mną dyskusję nie nazywając prymitywem mimo ,że już  wtedy a nawet zawsze moja ocena narodowców jako agentury Moskwy była taka sama ,co potwierdził jkm w obecności dowódców narodowców a oni mętnie protestowali ale tak słabo ,że wyszło na to ,że jkm ma rację.
Gdyby tylko powiedział jkm to można by uznać ,że szuka towarzycha ale przecież historia rn i onr to potwierdza osoba bolesława piaseckiego -twórcy tych organizacji za II RP jak i jego układ po 45 roku z mega zbrodniarzem sierowem .
Układ w którym sierow zezwolił na pozostanie piaseckiemu czołowym żydożercą i i zwierzęcym antykomunistą bo sierow miał w dupie komunizm  i wiedział ,że to okres przejściowy na drodze odbudowania imperium a piasecki złożył hołd lenny imperium i został ważniejszą osobą w PRL niż kolejni gensecy a jego głos był na Kremlu 
To wam losek nie przeszkodził dalej być kacapo podobnym ze zruszczonego priwiślańskiego kraju czy bliskiej zagranicy,wasz wybór a dla mnie zostaliście osobistym wrogiem.Papatki ....
Jabe

Jabe

08.10.2019 22:12

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Lata temu miałem inny nick i

co potwierdził jkm w obecności dowódców narodowców – Co mianowicie potwierdził JKM?
Domyślny avatar

megalampus

08.10.2019 01:08

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na Dlaczego akurat pisowskiego?

Ja tam betonem pisowskim nie jestem ale wiem gdzie lezy interes Narodu i Polski..Ze zgrzytaniem zebow wraz z przyjaciolmy idziemy glosowac za Polska..przeciwko wszystkim tym dupkom i oszustom..Jak sobie pomysle ,ze moglbym przylozyc wlasne rece do tego aby znow ta Banda Czworga doszla do wladzy to mnie Goralska krew zalewa..
Po wygranych wyborach Dostanie sie PIS-owi znowu ale na wybory zakopany topor wojenny..Narod i Polska najwazniejsze !!
Jabe

Jabe

08.10.2019 11:23

Dodane przez maxilampus w odpowiedzi na Ja tam betonem pisowskim nie

Przypominam, że banda czworga to partie rozdające karty od początku tego wieku – PiS, PO, SLD i PSL.
Domyślny avatar

megalampus

08.10.2019 15:21

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Przypominam, że banda czworga

Pelna zgoda !
Moj dylemat i mojego srodowiska jak i zapewne twoj ,polega na dysonasie poznawczym..Wcale nie uwazam PIS za skuteczna opcje..Z drugiej strony nie wyobrazam sobie ,ze moge " olac" interes Polski i Narodu ,ktego jestem czlonkiem..Na sama mysl ,ze ci znani bandyci i kanalie znowu moga dojsc do wladzy dostaje dreszczy..To sa zapewne zrodla mojego pragmatyzmu ktory decyduje o pojsciu na wybory i glosowaniu..PIS juz nie spelnia moich oczekiwan a Konfederacja i zywiol ktory reprezentuje rowniez jeszcze nie.Jak nie wejdzie do Sejmu nic sie nie stanie..Bedzie blisko i PIS bedzie czul jej oddech na karku..Mielismy zamiar glosowac nogami,ale ten Pragmatyzm przewazyl..Uwazam ,ze Konfederacja jest tylko zaczatkiem nowej szkoly myslenia ..we wlasciwym kierunku ale bez skrystalizowanej formy..i zabierze tej formacji pare lat aby okrzepnac.. Na dzien dzisiejszy nie ma zdolnosci rzadzenia krajem..nie posiada rowniez kadr do tego.. .
Okres 1989- 20019 jest nieustannym pojsciem na kompromisy i wybor " mniejszego zla"..
Lecz w Narodzie dostrzegam zmiane myslenia i sposob artykulowania swoich potrzeb..Uwierzyl w siebie i niezadawalaja go juz zgnile kompromisy prowadzace do nikad..
Po "przewrocie palacowym" przed 2-ma laty PIS juz nigdy nie odzyska swojego blasku..Nadchodzace wybory to jego ostatni " rzut na tasme"..PIS juz wie czego Narod oczekuje i rowniez wie ,ze nie ma wystarczajacej sily aby Narodowi to dostarczyc..Uwiklal Polske w niekorzystne Aliance polityczne..
Po wygranej PIS bedzie kontynuowany polityczny  ciag dalszy..Skonczyl sie przed 2-ma laty PIS-owi okres beztroski..Narod bardzo uwaznie im sie przyglada..Jeden falszywy ruch polityczny po wygranych wyborach uruchomi lawine wsrod Obozu Narodowego  przy ktorej te obecne  demonstracje psychopatow beda wygladac jak niewinny spacer..
Narod ma juz dosc tego politycznego ciamciaramdam i dreptania w miejscu aby wszystkich zadowolic..
To rozdarcie, miedzy pragnienieniami sumieniem a ocena stanu realnego i akceptacja tej rzeczywistosci sprawia mi bol.i wiem jak bym nie wybral nie bede do konca przekonany o wlasciwosci wlasnej decyzji..
Imć Waszeć

Dark Regis

08.10.2019 16:39

Dodane przez maxilampus w odpowiedzi na Pelna zgoda !

Skoro już jesteśmy przy panu Michalkiewiczu, to podrzucę jeszcze jedną myśl do rozważenia. Łajdakofobia w żadnym wypadku nie stanowi przeciwległego bieguna dla rusofilii. Może jednakowoż powodować różnice w ocenie Rosji, czy czegokolwiek innego co sądzą łajdaki, na zasadzie kontrastu. Stąd właśnie, z tego fałszywego sylogizmu, niektórzy "pisowcy" mogą "odnosić wrażenie" rusofilii u Konfederatów. Z tym, że jest to po prostu zwyczajna demagogia. Tacy polszewiccy okrągłostolarze są ciągle na nie w każdej kwestii i stale działają jako niemiecka piąta kolumna, jednakże służby pana K wcale nie zamierzają ich aresztować za szpiegostwo na rzecz Niemiec. Stąd można odnieść kolejne wrażenie, że nie pozwalają na to jacyś wpływowi ludzie. Jacy? Mniej więcej tacy sami, wiszący u różnych polskich garnków, ale mający tego samego zewnętrznego pana. Na przykład zamorskiego. To powoduje ową dziwną niemoc "państwa" w tej kwestii i wzniecanie chaosu zawsze, gdy tylko ktoś zechce wreszcie tych szpiegów zacząć łapać. Na przykład Konfederaci.
Domyślny avatar

megalampus

08.10.2019 17:35

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Skoro już jesteśmy przy panu

..." falszywe sylogizmy"..
Wlasciwie to pan nazwal i identyfikuje..Uwazam,ze poltyka magdalenkowa osiagnela swoj kres..Dalej nie da sie juz brnac..
Narodowa Potrzeba jest wypracowanie jakies innej formy politycznego dialogu i porozumienia..Musi zostac stworzone jakies Narodowe Forum  gdzie Narod bedzie wokalizowal swoje potrzeby i pragnienia..Takie Forum nie moze byc oparte na strukturach partyjnych czy Instytucjonalnych ( Panstowe mam na mysli)
Ale w tym najblizszym momencie sa inne wazne sprawy..Wybory..i na tym trzeba skupic uwage..Niezaleznie kto wygra dyskusje i polemiki w Polsce beda trwaly..Zmieni sie tylko ich forma ..z mniej lub wiecej otwartej jak teraz na Represyjna jak za czasow Tuska i jego szubrawcow w przypadlu jak te kanalie dojda do wladzy..
Represje beda w tym przypadku..Sami je zapowiadaja..
Wiec skupmy sie na tym co najblizsze i najwazniejsze w nadchodzacych tygodniach..
Jestem rozumem z Michalkiewiczem..Ale doswiadczenie zyciowe mnie nauczylo ,ze latwo mowic Prawde jak jej gloszenie nic nie kosztuje..Lecz wielu zapomina lub nie jest swiadomym Odpowiedzialnosci i praktycznych reperkusji wynikajacych z gloszenia tej Prawdy..Gloszenie Prawdy moze stac sie Truizmem i wrecz nawykiem..a to nie jest wstanie nic zmienic .A przeciez Nam zalezy na Zmianach i ich pragniemy..Stad zmuszam sie do jakiegos dzialania...Pojscie na Wybory jest takim Dzialaniem i zaprzeczeniem pasywnosci i biernosci...
Latwo stracic Ducha i Nadzieje w dzisiejszych czasach..i jest to odznaka wewnetrznego Chaosu..tego indywidualnego jak i Spolecznego..Ten Chaos nie bierze sie znikad ! Jest celowo tworzony..Nie dajmy sie jemu zniewolic..Dzialajmy..
ps. nie mam zadnych uprzedzen i pre-koncepcji w jaki sposob powinien byc budowany Polski Dom..rozwaze wszystkie propozycje,jezeli jego Budowa i ksztalt nie stoi przeciw prawu Naturalnemu,Aktu Stworzenia i Dekalogowi..Serdecznie pozdrawiam..
Imć Waszeć

Dark Regis

08.10.2019 21:55

Dodane przez maxilampus w odpowiedzi na ..." falszywe sylogizmy"..

Prawa naturalnego i Dekalogu nie naruszam, bo wiem czym skończy się taka relatywizacja. Za to wyrażam głośno swoją opinię, że dla koncepcji chrześcijaństwa, jako idei Dobra, Miłości, Prawdy, Współczucia, Poszanowania itp., nie potrzeba dłużej żydowskiej i talmudycznej kotwicy. Bo to dziś dla Izraelitów jest poręczna i użyteczna uzda i wędzidło wkładane nam w pyski. To nie jest już rdzeń chrześcijaństwa, lecz sztywny pal Azji. Ja takie odnoszę wrażenie i nie chcę mieć z ideologami pasącymi lwy własnymi dziećmi z błogosławieństwem "Boga", żeby uchronić własną d.. nic wspólnego. Tamta ideologia na tle chrześcijaństwa to najnormalniejszy zgnilec. Dlatego Kościół dziś gnije. To moja analiza, ale każdy ma prawo do własnego zdania. Pozdrawiam.
Domyślny avatar

megalampus

08.10.2019 18:13

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Skoro już jesteśmy przy panu

.."tych szpiegów zacząć łapać. Na przykład Konfederaci."..
Kolego ..cenie sobie twoja logike i relny oglad rzeczywistosci..ale w tym stwierdzeniu tego nie widze..I co z nimi zrobimy ?? jakas nowa Bereza Kartuska ?ok..wsadzimy do wiezienia..ale przeciez wiemy ,ze twardego trzonu wsrod nich jest pareset tysiecy..Nie ma wiezien na taka ilosc..wiec gdzie ich trzymac..na Stadionie Narodowym??
Tu trzeba Strukturalnego rozwiazania..
Kanalie wypchnely przez 30 lat poza Polske najlepsza mlodziez i Polakow ..Ten sam mechanizm trzeba tutaj zastosowac tylko w ich kierunku..i mozna to zrobic..tylko umiejetnosci i podejrzewam checi brak..
Imć Waszeć

Dark Regis

08.10.2019 22:08

Dodane przez maxilampus w odpowiedzi na .."tych szpiegów zacząć łapać

To może złodziei, oszustów i gwałcicieli też nie łapmy, bo po okresie "przemian koryta" lat 90 jest ich setki tysięcy? Gdzie ich trzymać? Każdy niemal biznesmen nauczył się kraść i oszukiwać. Wiem, bo 30 lat kupuję u nich takie GWno, np. komputery, którego sam nie sprzedałbym nikomu. Oszukują nawet filie amerykańskich korporacji - miałem także z nimi wożenie. A w ślad za tym, za tropem pieniędzy scwelili się urzędnicy i samorządowcy - też często będący lokalnymi biznesmenami. Nie, to nie jest żadna metoda na budowanie zdrowego społeczeństwa i zdrowego państwa. Trzeba dać jasny sygnał, że każde przestępstwo to przestępstwo i ulga w karze może być tylko i jedynie wtedy, gdy taki swoje odpracuje. Jak? Nie mam pojęcia, bo złodzieje sami łupów nie oddadzą, a dla zaklepania swojej pozycji w sezamie Alibaby, ściągną nam na łeb dosłownie każdego wroga. To są szmalcownicy XXI wieku i przez taki pryzmat należy widzieć dziki opór totalnych. Szmalcownik liczy na to, że się u okupanta z mamra wykupi, a ofiary ze "swoich" ma głęboko w du.... Liczy się tylko szmal. Tacy Kurasie z Polskich Dróg, to wyjątek. Tym tu wydaje się, że Polska to taka wywłoka, którą można pomiatać, brać bez pytania i trzymać w kącie. O nie panowie psubraci, za naszą niewolę kajdany, miarka się przebrała, że zacytuję "klasyka". Wie Pan czyjego hymnu to są słowa? "Powstańcy nie znają wiedeńskich traktatów, nie wchodzą w układy z carami, lecz biją Moskali, wieszają magnatów i mścić się umieją stryczkami." Z agentami, którym da się udowodnić pracę dla obcych i szkodzenie krajowi wszędzie postępuje się tak samo - robi się z nich tewulców. Ci krnąbrni pierdzą w pasiaki. nikt nie mówi o reedukacji w Berezach, bo to bez sensu. To jest założenie, że łajdaka można wychować. Jak nie zechce sam, to nie można. Niestety. Chcemy być liderem Międzymorza? To zacznijmy wreszcie sprawy traktować poważnie, a nie przez pryzmat flaszek z Magdalenki, jak to robi PIS. PS: Byłem niedawno świadkiem zdarzenia, jak się żyletkami pochlastało dziecko z powodu wylewającej się zewsząd rynsztokami propagandy "pieniądz to w życiu wszystko", "róbta co chceta" i "liczy się przede wszystkim dobra zabawa". Chodzi o to, że społeczeństwo w Polsce jest już zatrute tym jadem ponad miarę, ludzie czują się jak śmieci - zero, a dzieci się w tym sosie marynują. PIS nie tyle pokazał młodzieży jaki jest grzeczny i łagodny, taktowny i układny, jaki prawy i polityczny. Pokazał przede wszystkim młodym ludziom, że w Polsce przez kolejne kilkadziesiąt lat GWno się zmieni. Dał znów sygnał, że trzeba stąd wiać. Niektórzy są bardziej narwani i wieja przez żyletki. I to jest cały szkopuł "dobrej" zmiany.
Losek

Lech "Losek" Mucha

08.10.2019 19:39

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Skoro już jesteśmy przy panu

100/100
Losek

Lech "Losek" Mucha

08.10.2019 19:39

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Przypominam, że banda czworga

100/100
Imć Waszeć

Dark Regis

08.10.2019 22:15

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Przypominam, że banda czworga

Nie zapominajcie Panowie, co się stało z PSL-em na poziomie powiatów po ostatnich trzech turach wyborów. To, że u mnie rządzi 80% PIS-u, to nie jest tylko przypadek. Dawny PIS, to nie jest PIS obecny. Dziś to taki AWS-bis.
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

09.10.2019 05:35

Dodane przez Imć Waszeć w odpowiedzi na Nie zapominajcie Panowie, co

Dla mnie ty,losek i maxi możecie być sobą kim chcecie a to narodowcami nawet z dodatkiem socjalistami czy Młodą Gwardią i bredzić o tym jaki to PIS zły a był dobry
[stara i znana  zagrywka zastąpiona wcześniejszą -PIS dobry ale ten Kaczor....} !
Wasze brednie o PIS i bełkot w ocenie rzeczywistości dla nieobeznanego ma pozory prawdy ale  pisany przez schizofreników dowodzi starą prawdę ,że"prawda" schizofrenika nie jest racją. 
Możecie sobie być kim chce a dla mnie wystarczy być patriotą popierającym PIS.
Jabe

Jabe

09.10.2019 10:14

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Dla mnie ty,losek i maxi

Schizofrenia powoduje chaos myśli, a chaos myśli objawia się w piśmie.
Lech "Losek" Mucha
Nazwa bloga:
Moim zdaniem
Zawód:
chirurg
Miasto:
Gliwice

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 248
Liczba wyświetleń: 1,933,591
Liczba komentarzy: 4,225

Ostatnie wpisy blogera

  • Tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały że jest piekło
  • Stare sposoby walki z zarazą i koktajl z bakteriami
  • Eksperymenty na ludziach. Szczepionki i Prawo drogowe

Moje ostatnie komentarze

  • @Czesław2 Ja przyjmuję prywatnie i  leczę prywatnie. A Pan, jak często bywa, nie ma nic do powiedzenia, żadnych mądrych argumentów więc musi się posuwać do demagogii i pisania nie na temat...
  • @sake3 JA bym się na szare komórki z byle kim nie zamienił. Znów desperacja popchnęła Pana do insynuacji? 
  • @jazgdyni  Nie to Pan opowiada bzdury. Jak ktoś nie widzi socjalizmu, to jest ślepy. Ale przejrzy na oczy. Tylko będzie za późno. Największa przedsiębiorczość rozwinęła się po wejściu w życie…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Prawo Ewolucji. Z Darwinem kłócą się tylko głupcy
  • Herezje Krzysztofa Karonia i język Klingonów
  • Socjalizm wiecznie żywy

Ostatnio komentowane

  • Roz Sądek, Nie słucham, ani nie oglądam dominikanina Szustaka, jednak wielokrotnie przez przypadek trafiam na heh vlogi osób konsekrowanych. Z ciekawości obejrzę nieraz kilka minut. Generalizując  - bez…
  • Ptr, Kaznodzieja Szustak przed wyborami powiedział ,że nigdy nie głosował , a teraz zagłosuje na Hołownię. Obaj mają jakieś dziwaczne poglądy na sąd ostateczny.  
  • Zofia, Cieszę się , że można znowu czytać pański wpis. Dodam tylko do niego od siebie takie moje spostrzeżenie. Otóż mnie towarzyszyły po I Komunii Świętej słowa Mamy - "Jesteś katoliczką i obowiązuje cię…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności