Socjalizm wiecznie żywy

Inspiracją do napisania poniższego tekstu był tweet (a także kilka demagogicznych komentarzy pod nim) przeczytany przeze mnie kilka dni temu, który pokazuje charakterystyczną postawę części społeczeństwa, zdającego się zupełnie nie rozumieć, jak bardzo głęboko w socjalizmie tkwimy mentalnie i jak bardzo głęboko marksiści, komuniści i  socjaliści nas wszystkich ogłupili i oszukali. Zatem na początek proponuję się zapoznać z tym tweetem.
Użytkownik Twittera o inicjałach JM napisał tak:
 
“Przyszła mi do głowy myśl. Prosta myśl. Żadne odkrycie czy wynalazek. Otóż każdy z nas, Polaków przez te 4 ostatnie lata coś od władzy otrzymał. Każdy! Komu więc PIS nie pasuje? Kto może być przeciw? Tylko złodzieje i zdrajcy, którzy żyli z przekrętów i chcą aby było jak kiedyś.”
 
Ten tweet jest niezwykle demagogiczny. Tymczasem prawda jest taka, że jeśli ktoś dostaje od państwa więcej niż sam państwu wpłaca, to znaczy, że żyje na czyjś koszt! Jeśli jest osobą potrzebującą, która z obiektywnych powodów nie może, nie potrafi sama o siebie zadbać – nie szkodzi. Pierwszy wpłacę środki w ramach jakiejś darowizny. Ale jeśli może pracować i zarabiać, a cokolwiek od państwa dostaje – po prostu pasożytuje na innych!
Jeśli, Szanowny Czytelniku, jesteś człowiekiem, który więcej państwu oddaje, niż od niego dostaje, i jeżeli uważasz, że PiS Ci coś dało, to jesteś frajerem. Nie dlatego, że dajesz więcej niż dostajesz, bo taka postawa jest godna pochwały, tylko dlatego, że myślisz, że PiS Ci cokolwiek dało. W takiej sytuacji - w której więcej dajesz, niż dostajesz - musisz sobie zdać sprawę, że  spory kawałek Twojego codziennego trudu, został zmarnowany przez pasożytniczą klasę próżniaczą, czyli władzę. Przez tych, którzy zabierają ci pieniądze, sporo marnują, część sami skonsumują, a to co im zostaje, łaskawie podzielą między nas i będą się tym chwalić, wypłacać sobie na koniec roku nagrody i wieszać sobie na szyjach medale. 
 
Socjaliści, ta pasożytnicza próżniacza klasa, wypacza naprawdę wszystko, czego tylko się, swoimi lepkimi łapkami dotknie. Nawet coś czego, zdawałoby się, wypaczyć się nie da. Na przykład weźmy sprawę mafii vatowskich i pieniędzy odzyskanych przez socjalistów z PiS, dzięki uszczelnieniu podatku VAT. Ten przykład, przykład pieniędzy, które zostały słusznie odebrane, a potem rozdane przez władzę, podał mi jeden z twitterowiczów. Na początek sama sprawa VAT. Z grubsza rzecz biorąc są dwie możliwości. Ci, którzy „oszukiwali” na podatku VAT mogli robić dwie rzeczy. Albo wykorzystywali luki w prawie, a wtedy nie da się tego procederu nazwać kradzieżą, a tylko wykorzystaniem sytuacji. Optymalizacją. Druga możliwość to sytuacja, w której poprzez fałszowanie danych, fikcyjne faktury, albo fikcyjny przewóz towarów przez granicę – oszukiwali (tym razem w pełnym znaczeniu tego słowa, bez cudzysłowu) państwo, to znaczy oszukiwali nas wszystkich. Rozróżnienie tych dwóch sytuacji jest bardzo istotne. Dlatego, że w pierwszym przypadku, gdy nie ma klasycznego oszustwa, a tylko wykorzystanie luki w prawie, państwo ścigając takich przedsiębiorców i likwidując luki w prawie, na pewno w dużym procencie przypadków odbiera przedsiębiorcom chleb obniżając rentowność ich działania gospodarczego, co sprawi, że zamkną firmę i w następnym roku podatkowym już nie będzie kogo łupić. W pogoni za zyskiem, żeby mieć co dzielić, socjalistyczna władza, zamiast uprościć podatki, doprowadzi do tego, że jakaś część przedsiębiorców będzie musiała zamknąć firmy, bo ich prowadzenia stanie się – na skutek uszczelnienia niesprawiedliwego, restrykcyjnego systemu podatkowego - po prostu nieopłacalne. I wszyscy stracą, zarówno sami przedsiębiorcy, jak i społeczeństwo w całości. W drugim przypadku, w sytuacji już pełnokrwistego oszustwa sprawa wygląda inaczej, bo przestępców ścigać trzeba, ale i tutaj socjaliści postępują nagannie. Dlaczego? Już wyjaśniam. Żeby uświadomić sobie, jaki to jest mechanizm, wyobraź sobie, Szanowny Czytelniku, że skradziono Ci samochód. Zgłaszasz sprawę na policję, która, po dłuższym, lub krótszym śledztwie, odzyskuje Twój pojazd, ale zamiast Ci go oddać, sprzedaje go na giełdzie, a uzyskane w ten sposób pieniążki w większości wydaje na własne potrzeby, sporą część tych środków rozdaje Twoim sąsiadom z ulicy, mówiąc o “sprawiedliwości społecznej”, o “konieczności pomocy dla tej lub innej grupy Twoich sąsiadów”. Tobie oddają zaledwie ułamek wartości Twojego samochodu, a co najsprytniejsze, i co jest głównym celem działania takiej władzy - Twoi sąsiedzi są przekonani, że to władza im dała, że od władzy coś dostali! Nie bez znaczenia są też zbliżające się wybory… Gdyby takie coś się zdarzyło, to byłbyś – Szanowny Czytelniku – słusznie oburzony, prawda? A teraz zastanówmy się, jak spożytkowała pieniądze odebrane mafii vatowskiej nasza socjalistyczna władza.
 
Jeżeli pieniądze odzyskane na skutek ścigania podatkowych przestępców należą do nas wszystkich, a to nie ulega najmniejszej wątpliwości, to żadna władza nie ma absolutnie żadnego prawa dzielić tych pieniędzy według własnego widzimisię, ponieważ, jeśli użyje ich dla własnych korzyści, to znaczy, że czerpie korzyści z przestępstwa! Jeżeli dowolną kwotę z odzyskanego VATu wydano na 500+, to znaczy, że władza wykluczyła (czytaj: okradła) ze słusznie należących się pieniędzy wszystkich bezdzietnych. Jeżeli pieniądze odzyskane z przestępstw zostały użyte jako tak zwana kiełbasa wyborcza, to znaczy, że władza uzyskała zysk z przestępstwa, kupując sobie poparcie w wyborach za kradzione pieniądze! Niestety socjaliści są niereformowalni, ale nie to jest ich największym sukcesem. Ich największym sukcesem jest przekonanie zwykłych ludzi, żeby tego co na 100% jest socjalizmem, nie uznawali za socjalizm, a po drugie, że współczesny świat nie może bez socjalizmu istnieć.
 
Pamiętajcie, Szanowni Państwo, jeśli przyjdzie Wam do głowy “prosta myśl”, myśl równie prosta, co głupia, że władza Wam coś dała, to zaraz przywołajcie drugą myśl, tym razem niegłupią:
 
“Żeby mnie dać, władza musiała komuś innemu dwa razy tyle odebrać. Niewykluczone również jest to,  że mnie samemu władza najpierw odebrała dwa razy więcej niż mi teraz dała
 
Nie dajmy sobie wmówić, że władza jest od tego, by dzielić nieswoje pieniądze. Nie! Władza NIE jest od tego! To właśnie jest socjalizm. Socjalizm jest właśnie wtedy, kiedy ktoś rości sobie pretensje do dzielenia cudzych pieniędzy! A socjalizm zawsze i wszędzie kończy się źle.

Lech Mucha.
Tekst ukazał się w miesięczniku Polska Niepodległa
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Losek

10-09-2019 [14:39] - Losek | Link:

Ok. Przeprosiny przyjmuję. Tylko proszę o cierpliwość. Bo dziś już mogę nie mieć czasu. Chyna że wieczorem. 

Obrazek użytkownika kaliszanin

10-09-2019 [18:15] - kaliszanin | Link:

zatem cierpliwie poczekam

Obrazek użytkownika Losek

10-09-2019 [22:33] - Losek | Link:

Zanim przejdę do rzeczy, chciałbym Pana zainteresować pewną książką. Serdecznie polecam książkę "Zapadnia. Człowiek i Socjalizm" - Anatolij Fiedosiejew. Książkę można za darmo pobrać z https://ksiazki.pafere.org/boo.... Polecam szczególnie przed wyborami. Ona doskonale,z matematyczną precyzją tłumaczy, czym jest socjalizm i dlaczego nigdy i nigdzie się nie sprawdzi. 
A teraz dalej. Najpierw o ZUS. Zgadzam się tu z red. Michalkiewiczem, który mówi, że w obliczu nadchodzącej katastrofy demograficznej i nieuchronnej w związku z tym katastrofy systemu ubezpieczeń społecznych w obecnej formie, jedynym, choć bolesnym rozwiązaniem, jest natychmiastowa likwidacja ZUS. Przeniesienie zobowiązań już powstałych, do budżetu państwa i finansowanie ich z podatków. Ludzie, którzy od dnia następującego po likwidacji ZUS wchodzić będą na rynek pracy, choć będą musieli przez jakiś czas pokrywać zobowiązania ZUS z własnych podatków (choć będą to podatki malejące, wraz ze zmniejszaniem się zobowiązań państwa wobec emerytów) muszą już sami zadbać o swoją emeryturę, poprzez dobrowolne ubezpieczenia, lub odkładanie pieniędzy, albo poprzez rodzenie większej liczby dzieci. Nic innego nie pomoże. 
Idąc dalej, czy naprawdę widzi Pan uzasadnienie dla płacenia wynagrodzeń kilkuset tysiącom niepotrzebnych do niczego urzędników? Ja nie. 
Moim zdaniem ludzie - w większości - bez problemu dadzą sobie radę, jeśli się im pozwoli na swobodne gospodarowanie, tak jak to się stalo natychmiast po wprowadzeniu ustawy Wilczka. A wtedy ten niewielki procent ludzi istotnie niezdolnych do pracy, bez problemu bedziemy w stanie wyżywić i ubrać, jako całe społeczeństwo. Niech się Pan rozejrzy w swoim otoczeniu i napisze mi, jaki procent dorosłych ludzi, wśród Pana znajomych, jest niezdolna absolutnie do żadnej pracy? 

Obrazek użytkownika kaliszanin

11-09-2019 [10:58] - kaliszanin | Link:

dziękuję Panu bardzo za odpowiedź mimo niefortunnego startu z mojej strony. matematycznie precyzyjnego rozebrania socjalizmu trochę się obawiam ale książkę już wydrukowałem i wieczorem przystąpię do lektury. 

pisze Pan o zusie jako o najważniejszym problemie stojącym przed nami, a zapewne wie Pan, że w najbardziej rozwiniętych obszarach świata (celowo nie napisałem krajach, bo są to z reguły małe skupiska wizjonerów) stawia się pod znakiem zapytania ogólnie sens pracy fizycznej człowieka, na przykład podważa się sens wykonywania patrząc na Pana działkę wszelkich analiz i opisów, badań przesiewowych i zbierania wywiadu oraz prostych z początkiem zabiegów przez ludzi. oczywiście nigdy zwłaszcza w Pańskiej dziedzinie nie wyeliminuje się czynnika ludzkiego - tak podświadomie myślimy - czyżby? ja pracuje w zakładzie, w którym już dzisiaj przy nakładzie pracy około 50-75K EURO na głowę można by ograniczyć zatrudnienie o 75%. zostałaby nas garstka i to tylko po to by szef i klienci mieli z kim pogadać i napić się kawy. co Pan na to? a co będzie jak szef i klienci również będą procesorami - brzmi jeszcze ciekawiej? uśmiechnął się Pan a ja już na własne oczy widziałem zakład produkcyjny z dosłownie garstką inżynierów do obsługi robotów i wodzianki do obsługi inżynierów...

nie sądzę by nasze (nie dosłownie ;) dzieci miały z zusem w przyszłości największy problem. zapewniam Pana choć nic poza wrodzoną ciekawością i niesubordynacją  myślowo-ruchową mnie do tego nie upoważnia, że największym problemem ludzkości w przeciągu 2-3 nadchodzących dziesięcioleci będzie sama ludzkość, a ściśle rzecz  biorąc ilość nieprzydatnej biomasy ludzkiej nienadającej się do jakiegokolwiek zagospodarowania. tu nie chodzi o dążenie do wojny ale o takie pokierowanie tłuściochami aby sami dali się zamknąć w boksach z dostępem do 3000kcal paszy na dzień i 3000 sposobów jak umilić mu tak życie aby nawet nie zauważył, że właśnie je zakończył.

to nie będzie walka o zus czy mniejszą lub większą gromadę urzędasów, roboli ani tym bardziej niebieskich ptaków ale walka o to jaką ilość człowieczeństwa będą wstanie nam pozostawić/zaoferować korporacje nami zarządzające. te wszystkie degrengolady, pajace i wszelakie -izmy mają za zadanie nas urobić. tylko i aż tyle, aż bo pierwszy kto tego dokona na masową skalę weźmie ludzkość bez wystrzału.

odpowiadając na Pana pytanie nieco przekorniej napiszę Panu, że już dzisiaj wg mnie 75% dorosłych ludzi nadaje się do zamknięcia w boksach z czego pewnie spora część już by chętnie dała się zamknąć. a jaki ich odsetek widzi Pan u siebie?

bardzo proszę się ustosunkować.

Obrazek użytkownika mjk1

11-09-2019 [13:56] - mjk1 | Link:

@Kaliszanin.
Napisał Pan, że już dzisiaj możliwe jest ograniczenie zatrudnienia o 75%. Dlaczego więc nie ogranicza się zatrudnienia o 75 %? Jeżeli 25% zatrudnionych wytwarza wystarczającą ilość dóbr dla 100%, to zatrudnianie tych 75% jest czystym marnotrawstwem. Gdzie widzi Pan problem? Dlaczego mamy „zutylizować” te 75% jeżeli mamy dla nich wystarczającą ilość dóbr? Pytania można zresztą mnożyć. Dlaczego mamy „zutylizować” emerytów, bo do tego sprowadza się w praktyce likwidacja ZUS-u,  skoro potrafimy wytworzyć dla nich wystarczającą ilość dóbr? Dlaczego przyszłe pokolenia mają mieć z tym jakikolwiek problem? Dlaczego ludność nazywa Pan nieprzydatną masą i dlaczego mamy ich gdziekolwiek zamykać? Co złego stanie się wtedy, kiedy wszystkie dobra będą dla nas produkowały roboty i ludzie nie będą musieli pracować? Jest Pan w stanie uczciwie odpowiedzieć choćby na jedno z zadanych przeze mnie pytań?  
 

Obrazek użytkownika kaliszanin

11-09-2019 [15:11] - kaliszanin | Link:

Szanowny pan wszedł w mój dialog z panem Loskiem, i te pańskie pytania są również moimi do niego. proszę raz jeszcze na spokojnie przeczytać całość - ja wiem że piszę niezrozumiale ale proszę mi wierzyć, że się staram. niemniej jednak odpowiem jak umiem na pytania. 

dlaczego np u mnie w firmie są jeszcze robotnicy? pytanie do mojego szefa ale odpowiem za niego - póki co zastąpienie ich robotami jest jeszcze za drogie.

dlaczego nazywam ludzkość. .. - a czym będzie bez pracy?

ja nie chcę utylizacji emerytów, skąd ten pomysł.

co złego się stanie ... ale one nie będą produkowały dla nas "masy nierobów" tylko dla  ich właściciela i jemu podobnych. Pan co najwyżej dostanie paszę i rozrywkę tak długo jak w jakiś sposób będzie pan przydatny.

poczekajmy na odpowiedź pana Loska - zgoda?

Obrazek użytkownika maxilampus

11-09-2019 [16:15] - maxilampus | Link:

Na te pytania znajdziesz najwiarygodniejsza i najpelniejsza odpowiedz w Encyklikach  Sw Jana Pawla II „Laborem exercens” z  1981 r.,Evangelium vitae,z 1955 oraz w Sollicitudo rei socialis z 1987

Obrazek użytkownika maxilampus

11-09-2019 [15:12] - maxilampus | Link:

Sluszne pytania i pilna potrzeba odpowiedzi na nie..Huxley w "Piekny,wspanialy Swiat' odpowiedzial na wiele z nich i pomyslec jak obecnie aktualne sa one po 100 latach..

Obrazek użytkownika Losek

11-09-2019 [16:12] - Losek | Link:

Czy ZUS będzie problemem największym, to nie wiem, ale na pewno problemem będzie. Wymyślono go w czasach, gdy zastępowalność pokoleń była duuuużo lepsza, a średni czas życia krótszy. A więc problem na pewno będzie. 
Ja wogóle nie wiem co będzie, ale wiem co było. Otóż było tak, że w żadnym miejscu, ani w żadnej skali, dużej, ani małej, socjalizm się nie sprawdził. I pewien jestem, że się nie sprawdzi. Wbrew różnym oszołomom, którzy tu się odzywali, ja doskonale wiem, czym socjalizm jest. Żyłem w czasach PRL, sporo, choć pewnie nie wszystko o socjalizmie czytałem. I jestem przekonany, że to jest droga, która się nie może sprawdzić.A zatem, co będzie, to będzie, jakie problemy będą największe, jakie mniejsze, to się możemy spierać, ale nie ma się co spierać o to, że żadnym wyjściem nie jest "powiększanie" ilości socjalizmu w państwie!
Wbrew Pana opinii, ja uważam, że w moim otoczeniu całkowicie niezdolnymi do pożytecznej pracy, jest niewielki procent ludzi, najczęściej z powodu chorób. Natomiast prawie wszyscy, gdyby zostali zmuszeni ( a jednocześnie gdyby oczywiście dano im możliwość, to znaczy, gdyby państwo przestało przeszkadzać i nadmiernie się wtrącać), otóż prawie wszyscy mogliby i potrafiliby na swoje utrzymanie i na jakieś ubezpieczenie zdrowotne i społeczne zarobić. Dokładnie tak, jak nasza zaradność wybuchła w chwili wprowadzenia ustawy Wilczka, dokładnie dla tego samego powodu, dla którego nasza pracowitość sprawiła, że polskie firmy opanowały transport kołowy w Europie, tak samo zarobimy na siebie i nasze dzieci, o ile tylko durni socjaliści przestaną wprowadzać w życie swoje poronione pomysły. Oczywiście, wiem, że się na to nie zanosi, że w ludziach prawda, że się dali nabrać skutkuje wybuchami niekontrolowanej złości i wypisywaniem inwektyw. Jak pisze Fiedosiejew, pułapka socjalizmu się zatrzasnęła. Ale to inna sprawa.

PS Teza, że w przyszłości praca nie będzie potrzebna, bo ludzi zastąpią maszyny itd. jest błędna, jak każda teza marksizmu, a to właśnie marksiści tak od dawna twierdzili...

Obrazek użytkownika maxilampus

11-09-2019 [16:42] - maxilampus | Link:

yeah,yeah..znamy ta komusza retoryke i wiemu jakie jej podloze.."kasa ,misiu Kasa  i przywileje oraz status "Swietych Krow ! " Komunizm i Socjalizm za czasow PRL mial tyle wspolnego z rzeczywistoscia w Polsce  co ty z Dyktatura proletariatu i Towarzyszy Lekarzy..i to jest wspolna wypadkowa !My juz pamietamy Jak w Polsce bylo i kto byl przy zlobie !! z jakiego klucza tworzono nomenklature i "kadry" .pamietamy kto mial dostep do sklepow za " zoltymi firankami" i Waluty ktora mozna bylo wymienic w Pewexach na Luksusowy towar..' Pamietamy jaka waluta z Karlek w Stanie Wojennym obowiazywala i placilo sie nia  w gabinetach Lekarskich i szpitalach ! WSTYDU NIE MACIE !!
Zarlo wam" az za dobrze !..pociag u was do koryta pozostal  taki sam..bez umiaru..Komuna pod przemalowanymi szyldami znowu sie Wam marzy ! Nigdy z niej mentalnie nie wyrosliscie ! zamieniliscie tylko Ksiazeczki partyjne na Ksiazeczki Bankowe..To caly i rzeczywisty obraz waszej" Komuny"

Obrazek użytkownika kaliszanin

11-09-2019 [17:28] - kaliszanin | Link:

@Losek

to bardzo źle, że nie patrzymy w przyszłość. na ustalaniu jaka jest najlepsza ilość w naszym przypadku socjalizmu w socjaliźmie minie nam wiele wiele lat a do porozumienia na skalę całego społeczeństwa nie dojdziemy co widać bezsprzecznie nawet na tutejszym forum a świat ucieka, ciężarówki już jeżdżą same ludzie używają urządzeń, o których działaniu nie mają absolutnie żadnej wiedzy powierzając im wszystkie informacje o sobie lub umożliwiając im ich zebranie a my się sprzeczamy zgodnie z czyimś planem o rzeczy całkowicie nieistotne. tak tylko chciałem zaznaczyć, za książkę dziękuję,  dziś zacznę czytać. 

ps czy pan spotkał się gdzieś z badaniami nad zachowaniami dużej grupy społecznej pozbawionej obowiązku świadczenia pracy?

pozdrawiam serdecznie 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-09-2019 [19:28] - Imć Waszeć | Link:

"dużej grupy społecznej pozbawionej obowiązku świadczenia pracy" - to brzmi jak Cyganie ;)
Gdyby chodziło o takie zachowania, to świeć Panie nad naszymi duszami... "Cywilizacja" rozwiązywania spraw za pośrednictwem noża i kult capcarapca. Widocznie władcy świata mają sentyment do wszelkich nomadów i nienawidzą osiadłych oraz ucywilizowanych. Widzą w tym swój interes, to pewne, bo tabory lub "dzielnice i ulice" się nie zjednoczą przeciwko nim.

Obrazek użytkownika kaliszanin

11-09-2019 [20:22] - kaliszanin | Link:

@Imć Waszeć

zaskoczę Pana no prawie:

https://www.senat.gov.pl/gfx/s...

https://www.m.pch24.pl/finland...

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-09-2019 [20:58] - Imć Waszeć | Link:

Przecież dochód gwarantowany istnieje już od bardzo bardzo dawna. Jest on ograniczony do pewnej tylko grupy "bezrobotnych" lub raczej leworękich. Chodzi o urzędasów i wszystkie nadzwyczajne kasty. Gdyby oni mieli wypracować otrzymywane w pensjach duże pieniądze w warunkach rynkowych, to większość z nich pieprznęła by teczką. A tak państwo gwarantuje im dochód (gwarantowany i reprezentacyjny), dzięki któremu zawsze będą zarabiać więcej niż rolnik lub budowlaniec, niezależnie od wkładu pracy i użyteczności tej pracy. Dochód gwarantowany jest po prostu futrowaniem elyt państwowych. To jasne, że ten eksperyment w Finlandii nie wypalił, bo co to by była za fucha lub posada na urzędzie, gdyby urzędnik lub prawnik powiatowy mógł sobie kupić tylko taki sam samochód, albo zjeść smacznie na mieście te same dania (ośmiorniczki), co byle bezrobotny za "pensję" z MOPS-u. Taka praca urzędnikowi się nie opłaca, bo nie różni się od roboty robola, chociaż nie ma tam co robić. Myślę, że brak rozwarstwienia dochodu jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na inflację. Po prostu Sykstuski muszą mieć więcej niż robole i koniec. A jak nie, to rewolucja nałokietników i zmiana rządów.

Obrazek użytkownika kaliszanin

11-09-2019 [21:03] - kaliszanin | Link:

a nie urzekło pana tłumaczenie fińskich naukowców, że to takie socjalistyczne :) wcześniej nie mieli o tym pojęcia. 

Obrazek użytkownika Losek

11-09-2019 [21:35] - Losek | Link:

@kaliszanin Ależ patrzymy w przyszłość. Właśnie po to, by zapewnić przyszłość, by dokonać mąrdych wyborów, by zrozumieć konsekwencje dzisiejszych decyzji, trzeba ujawniać wszechobecność socjalizmu, którego już nie zauważamy! I nie chodzi nawet o ilość, choć IMHO powinno go być jak najmniej, chodzi o to, że na przykład betonowi zwolennicy nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że PiS nam ten socjalizm stręczy. A właśnie o to chodzi, że jak nam Jarosław Kaczyński bredzi o socjaliźmie, jak nam Mateusz Morawiecki mówi, że myśl robotnicza jest w PiSie mocno obecna, to musimy im - w trosce o przyszłość powiedzieć: "hola, panowie. Bujać to my a nie nas...". "Poszli za Don z tym socjalizmem"! Bo inaczej nie przetrwamy... I nie możemy dać się zastraszyć przez chamskie odzywki, epitety, tylko mówić swoje. Ani nie możemy dać sobie wmówić, że krytykując PiS, popieramy PO... To nieprawda.

Słyszałem, że podobno Finlandia próbowała wyłacać pieniądze za nic i się podobno wycofano z tego  Spore grupy całkiem niepracujących ludzi możnaby też chyba znaleźć na  Bliskim Wschodzie, w krajach siedzących na ropie... Ale jakichś doświadczeń w tym specjalnych nie mam. 
Pozdrowienia :-).

Obrazek użytkownika Losek

10-09-2019 [11:46] - Losek | Link:

Ta wizja jest bardzo prosta. Państwo nie odbiera ludziom pieniędzy po to, by im je oddać, po  drodze marnując i rozkradając. Państwo ogranicza swe kompetencje, pozostawiając wolność ludziom tam, gdzie może. Prakycznie -  powiększa się kwotę wolną od opodatkowania, zmniejsza ograniczenia gospodarcze, na wzór słynnej ustawy Wilczka, zmniejsza koszty pracy. No i trzeba - a to będzie bolesne - rozwiązać sprawę piramidy finansowej zwanej ZUS...

Obrazek użytkownika maxilampus

10-09-2019 [14:55] - maxilampus | Link:

.Bezczelnosc Lostka porazajaca..Spasl sie  od zlobka przez przedszkole i caly okres edukacji  , az po studia medyczne na dobrze wspolnym ,wypracowanym ,zbudowanym i utrzymywanym przez spoleczenstwo..Garsciami od kolyski za darmo przez lata czerpal korzysci  z dorobku pokolen i darmowej opieki zdrowotnej..Studia medyczne tez mu "Pasozyty i Darmozjady" zafundowaly ..Szpital z cala infrastruktura i wyposazeniem  w ktorym kosi setki tysiecy dudkow do swojej kapsy tez mu spoleczenstwo Darmozjadow i Pasozytow  z " socjalistyczna mentalnoscia"wybudowalo..nie wspominajac o innych fruktach po drodze jak chocby wygodna  droga dojazdowa do jego codziennego zlobu ..No i ten znany lokalny bonzo bedzie wykluczonym i biednym DAROWIZNY fundowal ? z czyich pieniedzy ? Wiadomo od lat ,ze srodowisko Lekarskie od 1945 bylo ostoja Komunizmu i korupcji..83% z nich glosowo i glosuje za SLD i PO ..I kto tutaj jest Pasozytem i Darmozjadem ?

Obrazek użytkownika Losek

10-09-2019 [15:33] - Losek | Link:

Panie, Panu się zdaje, że jak Pan te brednie napiszesz kilka razy, to będą mądrzejsze? 🤔 
Nie, nie będą,  😂😂😂😂

Obrazek użytkownika maxilampus

10-09-2019 [15:54] - maxilampus | Link:

Lostka opinia na temat co jest "brednia" "strzyka" mnie..
Liczenie sie z czyjas opinia wymaga Wiarygodnosci  i szacunku tej osoby..a z toba wiadomo jak jest :-))
Te glupie i infantylne emotykony nie pomoga ci nadrobic tych brakow..
ps. moze bys odniosl sie merytorycznie do zarzutow / oraz wytlumaczyl  nam Polakom w jaki sposob nam zrekompensujesz( cie)  koszty ktore w ciebie i twoich kolesi z " korporacji lekarskich" zainwestowalismy przez 25 lat jako spoleczenstwo i podatnicy ?

Obrazek użytkownika Losek

10-09-2019 [17:20] - Losek | Link:

A mnie zwisa, co Pan bredzi. 😁 
Nie czytam tych głupot, a i na odpowiedź niech Pan więcej nie liczy, bo na takie brednie nie odpowiadam więcej niż raz. 😁 

Obrazek użytkownika maxilampus

10-09-2019 [18:13] - maxilampus | Link:

Jak ci zwisa to idz do lekarza niech ci jakis Cialis przepisze.. Oszczedz nas bowiem niewielu  interesuja twoie  problemy z erekcja..
Koles ty nie czajsz otaczajcej cie rzeczywistosci..jestes od niej oderwany i lewatywizjujesz..
Pogarda ktora czujesz do Polakow ( potencjalnych i aktualnych pacjentow) jest typowa w Waszej Korporacyjnej Kascie..Przysiega Hipokratesa sluzy wam za dekoracje i "listek figowy"  wlasnej pazernosci i nikczemnosci..O relatywizowaniu przez was etycznych ,moralnych zasad juz wiele ksiag napisano..
Wiec sie nie napinaj bo ci zylka moze peknac ..i caly twoj materialny dorobek znajdzie sie w rekach zony,ktora nieutulona w nieszczesciu moze nieumiejetnie  nim zadysponowac....

Obrazek użytkownika krystal

11-09-2019 [09:49] - krystal | Link:

@maxilampus  --  Sądzi Pan, że za to, co się dzieje w słuzbie zdrowia odpowiadaja pojedynczy lekarze, w tym p. Losek? W pewniej mierze tak, każdy z nas odpowiada. Ale w takim razie co robia ministrowie zdrowia jak min.Radziwiłł czy obecny min. (nie pamietam nazwiska)?! Co robi rząd? I za co odpowiada? (za nic nie odpowiada, bo mu przeszkadzają ("opozycja") robić dobrze- powiada na NB na okrągło pewna pani).
Posłowie Liroy i Robert Majka usiłują zrobić cos dobrego dla Polaków, w tym dla Pana. Ale gdzie jest poparcie dla nich?

Obrazek użytkownika angela

11-09-2019 [11:49] - angela | Link:

Krystal, to niech dołącza do większych, którzy mają kim rządzić, zaplecze polityczne, i razem budują. Wewnątrz się różnić, wykłocać o najlepsze dla Polski, a nie rozdrabniac głosów przed wyborami. 
Schować animozje, dołączyć, i pracować dla dobra nas wszystkich. 

Obrazek użytkownika Jabe

11-09-2019 [12:33] - Jabe | Link:

Do kogo większego mieliby dołączyć posłowie Liroy i Robert Majka wg Pani?

Obrazek użytkownika maxilampus

11-09-2019 [14:52] - maxilampus | Link:

Probowali.ale Kaczynski pokazal im wala..ponoc na rozkaz dudusia..
Niemniej musze stwierdzic ,ze Kaczynski zaczyna rozumiec swoj blad w antagonizowaniu Obozu Patriotycznego ( w tradycyjnym rozumieniu tego pojecia) i na ostatniej koinwencji PIS niejako to stwierdzil..czyli w koncu doszlo do niego ,ze ten mityczny centrowy elektorat nie istnieje..i trzeba wrocic do "twardego elektoratu"i sie z nim sie przeprosic.i pogodzic...
Czekamy na jasna obietnice wprowadzenia ustawy " Prawo do Zycia'..wtedy kto wie..moze pojdziemy na te wybory i zaglosujemy jak trzeba..

Obrazek użytkownika maxilampus

11-09-2019 [14:30] - maxilampus | Link:

Odpowiadajac na pytanie ,ktotko powiem Tak,w duzej mierze !
Lostek nie prezentuje tutaj tylko wlasnej opini. Prezentuje glos Korporacji Lekarskiej z przyleglosciami ( technicy,analitycy etc)
Cel tej tej korporacji jest jasny i Beata Sawicka zwerbalizowala to otwarcie. Przejac kontrole i ustanowic wlasny Monopol nad zdrowiem obywateli..
Nie szeroko rozumiany interes spoleczny i zdrowie obywateli jest tutaj przyczyna tych dzialan lecz egoistyczny interes wlasny poszczegolnych czlonkow tej korporacji.. czyli mowiac trywialnie " kasa sie musi dla nich zgadzac "..Rynek Sluzby Zdrowia jest najwiekszym i najbardziej intratnym i lukratywnym bussinesem jaki sobie mozna wyobrazic..Dodaj do tego Firmy Ubezpieczeniowe,Firmy Farmaceutyczne, rozne rodzaje przemyslu..(chyba teraz rozumiesz skale ?) Te podmioty ekonomiczne wspolnie probuja przejac kontrole i ustanowic  wlasny monopol nad tym rynkiem uslug ktory ze wzgledu na tradycje,rozmiar i interes spoleczny jest narazie w reku Panstwa ( spoleczenstwa)..Sluzba Zdrowia jest jednym  kompleksowym organizmem i jako taki nalezy go traktowac. Grupy interesoe daza do jej fragmentaryzacji..ze wzgledu na rozne aspekty tego rynku.i ustanowieniu wlasnej kontroli i monopolu nad danym fragmentem..
Za Taran i grupa uderzeniowa w rozbiciu Skuzby Zdrowia wybrano Korporacje Lekarska..Ona ma zrobic wylom..Jak sie im uda to caly kompleks runie..
Wielu i ja rowniez uwaza ,ze nie mozna traktowac Sluzby Zdrowiy jako Rynku uslug i podmiotu dzialalnosci gospodarczej..Uwazamy ja za Wspolne Dobro i Wspolny Trud i Obowiazek ..Wiec jak widzisz sa sily ktore staraja sie problemy Sluzby Zdrowia umiejscowic w strefie Ideologicznej  a jest ona  problemami stricto  spoleczno-ekonomicznymi..
 

Obrazek użytkownika maxilampus

10-09-2019 [16:14] - maxilampus | Link:

" Darmozjady i Pasozyty" teraz macie jasny obraz co wam szykuje " specjalna Kasta Lekarska"
Guru i przedstawiliciel Kasty lekarsko-medycznej Beata Sawicka mowla o tych planach  wprost i bez ogrodek..
Brednie ktore wmawia tutaj od dluzszego czasu Polakom z " socjalistyczna mentalnoscia" reprezentant "korporacji lekarskiej" sa niczym innym jak "praniem mozgu"
Zamiast wdziecznosci ,docenienia waszego wysilku za inwestowania w niego przez 25 lat ,ofiarowywuje wam "darowizny"
Dla mnie nie jest to zaskoczeniem..bowiem znam to zdegenerowane srodowisko od podszewki..Dla wielu z was szczegolnie mlodych zapewne jest..
Zycze wam abyscie mieli wystarczajaco wiary w samych siebie i swoj potencjal aby odrzucic brednie " swietych  krowy" i falszywych  Autorytetow..
Wracajac do osoby to przypomina mi on Walese ktory dla uwiarygodnienia siebie wpinal sobie w klape Matke Boska..u tego tutaj widze znak " Polski Waczacej"..Ocencie sami..

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-09-2019 [14:11] - zbieracz śmieci | Link:

Losek z powodu zatrutej wątroby ciska we wszystkich co nie z nim a raczej narodowcami dzidą zwana socjalizmem a niechby sobie i ciskał ale on pomprostu nie ma znaczenia tego słowa i wyobraża sobie ,że obraził -nie obrazi ten co bredzi tak jak ten co na chleb mówi bep...!
Nieszczęsny nie wie ,że mu blisko do rasowych komuchów niż socjalistów `bo to z nimi wąchał się ojciec założyciel niejaki piasecki a po wojnie namiestnik kremla na ich bliską zagranicę.,zwąchał sie też z włoskimi faszystami i narodowymi socjalistami co skończyło sie dla niego pierdlem i rozwiązaniem onr i on.
Można powiedzieć śmiało ,że jest dalszym ciągiem takiego genseka jak tow."Wiesław" któren to zaciekłym komuchem był ale poszedł siedzieć po wojnie za odchylenia prawicowo -nacjonalistyczne.... i gdyby nie załatwiono stalina poszedł by do piachu nie za komunizm ale za odchylenia.
Korwinek niedawno ogłosił ,że on i narodowcy to agentura kacapów a ja ostrzegałem wcześniej ,że takie zaangażowanie to prosta droga do zdrady.nieprawdaż ! ?
Jak widać upadek narodowców zawlókł naszego autora na pozycje liberała a nawet libertyna stąd ten atak na ZUSi tu znowu albo nieuctwo i brak wiedzy o takich zusach i tu i na świecie  albo 
świadome działanie aby rozwalić to co jeszcze istnieje i pozostawić tych co doczekają starości z niczym.
Libertyn zapewne nie wie[libertyn to najbardziej obrażliwe słowo naszych czasów] ,że jak sie miliony doprowadzi do skrajnej nędzy bez widoków na przyszłość to znajda się tacy jak ja i powiedzą -rabujcie co zostało wam zrabowane bo innej opcji nie ma 
 

Obrazek użytkownika maxilampus

11-09-2019 [14:38] - maxilampus | Link:

hehehe...."Nieszczęsny nie wie ,że mu blisko do rasowych komuchów niż socjalistów"..To czystej rasy "komuch". hipokryta..Najbardziej irytuje mnie uzywanie przez niego  znaku Polski Walczacej...
 

Obrazek użytkownika maxilampus

11-09-2019 [15:56] - maxilampus | Link:

Podsumowanie i moje ostatnie tutaj slowo..
Jestesmy Wspolnota.Nasza Sila to bycie razem.i poczucie Jednosci opartej na 1000 letniej wspolnej Histori oraz Dekalogu !
Byly i sa Sily aby ta nasza Wspolnote zniszczyc i rozbic nasza Jednosc i przynaleznosc do wypracowanego wspolnie przez 1000 lat  Kodu Kulturowego i umilowaniu Dekalogu..
W przeszlosci juz Im sie to udalo prawie na 200 lat.
Mozna sie pomylic 1 raz..Jezeli Im na to pozwolimy ponownie  to po Nas..Finito,,Oni tez ucza sie na wlasnych bledach.
Indywidualny egoizm w przeszlosci byl powodem nieszczescia ( Liberum veto) ...dzisiaj przybral on inna forme.." Robta co chceta" czyli Wlasny interes ekonomiczny ..tak sie go teraz utozsamia i nazywa..Lostek i pare milionow jemu podobnych Polskojezycznych mieszkancow " tego kraju" najlepiej obrazuje skale zagrozenia..
Musze uznac za innymi ,ze nadchodzace Wybory sa gra o wszystko..PIS przy calej swej glupocie, kunktatorstwu i Zamierzonej " bezradnosci" daje jedyna szanse na przetrwanie..Pisze to jako Racjonalista..
Rozumiem ,ze scena polityczna w Polsce MUSI ulec zmianie ! I wyglada na to ,ze PIS zaczyna to rozumiec ( ostatnia konwencja)..Oddanie wladzy i steru wladzy  po wyborach nowemu Pokoloniu ( nasze dzieci) jest Imperatywem..
Kierunek polityki wewnetrznej MUSI sie zmienic z Elitarnej na Egalitarna !
Za najwiekszt strategiczny i smiertelny blad PIS do tego czasu uwazam ,ze postawil Polske i jej przyszlosc pod sciana..bez alternatywy wyboru..Ja i moje srodowisko jeszcze raz zaufa..Konsekwencja kolejnej utraty zaufania beda tragiczne i mam nadzieje ,ze PIS zdaje sobie z tego sprawe..
Pomyslec ,ze do zmiany mojej i moich przyjaciol decyzji z Obozu Patriotycznego zwiaznych z nadchodzacymi wyborami przyczymil sie ten post Lostka..
Ukazyje on jak straszne   konsekwencje dla wszystkich moze miec wlasny Egoizm,Hipokryzja i Pycha..APAGE  SATANAS !!

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-09-2019 [19:41] - Marek1taki | Link:

@ Losek
Szanowny Kolego! Dziękuję za odważny tekst i zmagania pod nim. Wzbudził niemałe zainteresowanie i niemałe emocje - będzie ponad 100 komentarzy. Dyskusja w wielu aspektach nie ominęła medycyny. W tym kontekście mam pytanie o Twoje zdanie na temat akcji: "„Polska to chory kraj” – pod takim hasłem Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wspólnie z przedstawicielami związków zawodowych, samorządów innych zawodów medycznych oraz organizacji pacjenckich zainaugurowała akcję Narodowy Kryzys Zdrowia."
https://www.mp.pl/kurier/21616...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Losek

11-09-2019 [21:21] - Losek | Link:

Dziękuję! Robim co możem.... :-) 
Polska to z całą pewnością chory kraj. I każdy sposób, by to powiedzieć jest dobry. Ale jak poczytać wypociny, no cóż powiem bez ogródek, głupców, którzy pod tekstem o socjalizmie wmawiają mi, że marzę o prywatnym szpitalu, to wydaje mi się, że nasze społeczeństwo, tak jak ws. wszechobecnego socjalizmu, zostało przez polityków nabrane i nie widzi, gdzie leży wina za zaistniałą sytuację. Zawsze i tak my będziemy winni. Jak się jakiś wstrząs nie wydarzy, to nie sądzę, by się cos zmieniło... Choć - moim zdaniem - w młodych lekarzach jest szansa. Im nie można zarzucić np. łapownictwa, bo kto rezydentom płaci? Choć tępa propaganda telewizji pod rządami Pereiry próbowała... Tak czy inaczej młodzi patrzą na świat inaczej niż moje pokolenie, co ma i dobre i złe strony, oczywiście.
Pozdrawiam serdecznie.
LM.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-09-2019 [22:48] - Marek1taki | Link:

Młodzi patrzą inaczej, ale średnia wieku specjalistów to okolice 55-60lat. Niezależnie od wieku mamy "reprezentację". Człowiek z obrazka to poszczący rezydent czy mnie oczy nie mylą? Nowy Wałęsa?
"Środowisko czeka na ustawę, jutro zaczyna się ostatnie posiedzenie Sejmu a projektu nawet nie zaakceptował rząd – mówi dr Jarosław Biliński, który przewodniczył pracom nad projektem ustawy."
https://www.mp.pl/kurier/216276
Ten człowiek ma mi urządzać życie zawodowe. Wszystkiego co potrzebuję to cofnięcia dobrych zmian wprowadzonych przez PiS pod dyktando rozwiązań planowanych od czasów Kopacz i Arłukowicza, a tu kroją "nowe".
Co do sal operacyjnych to zadbano na początku IIIRP aby ich nie było wprowadzając standardy sanepidu. Jakie? Lepsze. W ten sposób utrącono sale zabiegowe z rąk prywatnych lekarzy. De facto sale zabiegowe musiały spełniać warunki szpitalnych sal operacyjnych, których sale operacyjne szpitalne nie spełniały, ale nie musiały dzięki decyzjom administracyjnym jeszcze długo. Pozbyto się budowy sieci za prywatne pieniądze.

Obrazek użytkownika Losek

12-09-2019 [00:14] - Losek | Link:

Nie ulega wątpliwości że system ochrony zdrowia jest ostoją socjalizmu ze szczególnym uwzględnieniem kołchozowej kolektywizacji czego ostatnim wyrazem jest sieć szpitali do której przecież głównie zakwalifikowały się publiczne a bardzo mało prywatnych.
Niemniej ja operuje na trzech różnych prywatnych salach operacyjnych, komercyjnie poza funduszem zdrowia. Oczywiście żołądków nie wycinam, ani Whipla nie robię  ale chole, przepukliny w laparo, żylaki... I sobie chwalę życie bez NFZ. 

Obrazek użytkownika maxilampus

12-09-2019 [01:47] - maxilampus | Link:

Nie medrkuj tylko powiedz kiedy zwrocisz pozyczone pieniadze spoleczenstwu ktore pompowalo w ciebie i twoich kolesi przez 25 lat ? Panstwo powinno sie zabrac za takich milusi ktorzy nabrali spoleczensywo  a potem poszli w "dluga" ..toz to czysty bolszewizm ! Ksiazeczke partyjna jeszcze masz?
Panstwo powinno wyjsc jakas ustawa aby zmusic przekretasow ktorzy oszukali spoleczenstwo na 25 edukacji.do zwrotu pieniedzy jezeli nie spelnili zadeklarowanych zobowiazan wobec spolecznej Sluzby Zdrowia..Ustawa z sankcjami jak w przypadku tych ktorzy unikaja placenia Alimentow..
Jakas zamiejscowa Izba Skarbowa powinna cie przeswietlic ? i przyjrzec sie twojej "prywatnej" aktywnosci zawodowej..

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-09-2019 [07:30] - Marek1taki | Link:

@maxilampus Dajże spokój. My pracujemy w Polsce, w zawodzie, odpracowaliśmy studia wielokrotnie w pierwszych latach pracy, zwłaszcza w latach osiemdziesiątych gdy dysproporcja płac w stosunku do innych zawodów była ogromna. Ilu Polaków zmieniło zawód wyuczony za pieniądze podatnika? Zamiast ich ścigać może wprowadzić odpłatność za studia?

Obrazek użytkownika Losek

12-09-2019 [09:05] - Losek | Link:

Radzę nie karmić trolla... 😁 Najlepiej wcale nie czytać. .. 😁 

Obrazek użytkownika maxilampus

12-09-2019 [17:36] - maxilampus | Link:

Znasz przypowiesc o "nozycach".To Lostek zainicjowal ta prowokacje i stworzyl ten pasztet..i nie bylo tutaj przypadku..On lubi zwracac i skupiac na siebie uwage ..Takie to jego potrzeby..Znasz opis medyczny i diagnoze powodow takich zachowan...Nie powinny wiec budzic zdziwienia reakcje..
Ty jestes inna twarza srodowiska Lekarskiegi i chwala ci za to...Zachowanie i arogancja .Lostka burzy ten wizerunek..Istnieje potrzeba odbudowania relacji pacjent;Lekarz..ale Lostkowi " to wisi" jak wczesniej zauwazyl..Wiec nam tez " wisi" Lostek i jemu podobni a jest ich wielu.Moja pierwsza zona praktykowala chirurgie szczekowa i twarzo-czaszki..Znam wasze srodowisko od podszewki wiec wiem co jest grane..Tym bardziej cenie twoj wysilek i probe ocieplenia wizerunku Lekarza..
Wiesz zapewne ilu Lekarzy wyjechalo z Polski od roku 1980..i ten trend trwa..Tysiace z nich  do dzis nie uregulowalo swoich zobowiazan wobec spoleczenstwa i Panstwa Polskiego..Brak lekarzy w Polsce jest poklosiem tych wyjazdow..Wiemy ,ze finanse byly glownym powodem..Sytuacja finansowa tych ktorzy wyjechali diametralnie sie pioprawila i mozna mowic o ich zamoznosci..Wiec co im stoi na przeszkodzie splacic zaciagniety dlug ? To sa zrodla zainicjowania tego watku..i jest ich wiele innych .
Post Lostka w tej formie jaka obral jest szkodliwy dla waszego srodowiska ..Uwazny czzytelnik moze znalezc w nim Wiele innych,bulwersujacych watkow obdzierajacych z godnosci i szcunku innych ludzi..calych obszarow i srodowisk spolecznych..
Ktos bardzo trafnie ocenil ten post stwierdzajac ,ze Losek " wylal swija zolc"..Rozumiem twoja postawe solidarnosci zawodowj..ale ona powinna miec  swoje granice..Pzdr.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-09-2019 [07:12] - Marek1taki | Link:

Istnieje życie poza NFZ. W moim wypadku też ale przeważa NFZ, który zresztą sobie chwalę pod wieloma względami ale w ostatnim roku obowiązki administracyjno-cyfryzacyjne mnie wykończyły. Tego przybywa z roku na rok i wciąż mają nowe pomysły skoro radzą za naszymi plecami.
Kołchozowa kolektywizacja - trafne określenie.

Obrazek użytkownika Losek

12-09-2019 [09:12] - Losek | Link:

Nfz ma swoje zalety, choćby to, że wbrew obiegowej opinii jest tani, tzn. na swoje potrzeby wydaje relatywnie mało, ale u mnie w pewnej chwili coś pękło, i, choć nie była to decyzja łatwa, zrezygnowałem z Wielkiej Chirurgii.... Teraz 85% przychodów to komercja. Sam sobie jestem szefem. Robię to co lubię, a nie robię tego czego nie lubię, np. nie dyżuruję na ostro. No, i prawda jest taka, że nigdy nie było mi tak dobrze jak pod socjalistycznymi rządami PiS... Tak, że walczę z nimi wbrew własnym interesom. 

Strony