Jedyną szansą kot prezesa

Zakładając, że cywilizacja jest na etapie walki za algorytmem, czyli w uproszczeniu mówiąc, zastanawia się jak nie wyprowadzić duszy do krainy Sztucznej Inteligencji (SI), to definicja etapu istnienia ludzkości według Hrarariego, (21 lekcji na XXI wiek, Yuval Noah Harari) a także dla koniecznej równowagi, studiując Wojciecha Roszkowskiego (Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej), dowodzącego że cywilizacyjny ratunek znajduje się w chrześcijaństwie i dodając do tego własną obserwację, że Polska w tym ogólnym procesie rozwoju, nadal jest na etapie rewolucyjnego obalania komunizmu czy też dobrze pomaskowanych ideologii postkomunistycznych, można postawić tezę, że znaczna część społeczeństwa, aprobuje słabe postawy etyczne i uproszczony odbiór kultury przez obóz rządzący.

W jednym i drugim przypadku czyli w obszarach etyki i kultury, jeżeli obserwowalne są tam destrukcje a dotyczą one obozu rządzącego, czyli ludzi w uświadomionym czy też mniej uświadomionym procesie rewolucyjnego zmieniania Polski i Europy, jeżeli dochodzi tam do nieetycznych zachowań i uproszczonego narzucania odbioru kultury, występuje także wygodna pokusa usprawiedliwiania tychże zachowań, trwającym właśnie procesem zmian.

Zatem, przyznajemy – pan marszałek fruwał na koszt podatnika, ale tamci fruwali bardziej, lub też w większych składach. Proces oceny i reakcji w obozie władzy zostaje zachwiany, bo przedstawiciel fruwał w przestworzach i nadużywał, ponieważ nie było regulacji oraz fruwał bo działał w szczytnym rewolucyjnym celu. Więc wybaczmy mu a kto krytykuje i podnosi do wrzawy fakt fruwania, hamuje zmiany w państwie i sprzyja wrogom ratowania Polski, Europy, cywilizacji i w końcu całego świata.

Normalnie w okresie ewolucji a nie trwającej rewolucji, nie ma potrzeby wprowadzania ustawy zakazującej nieetycznych zachowań. Tylko w rozedrganym zmianami społeczeństwie jest to konieczne, bo granice etycznych zachowań zacierają się pod wpływem walki politycznej.

Jeśli chodzi o kulturę, to tu dla odmiany obserwujemy sztuczny podział na przynależność do kultury niskiej - tych którzy przeprowadzają zmiany w państwie, a tych którzy są w opozycji do tych zmian przypisuje się do kultury wysokiej. Taki podział od podstaw szkodliwy i przede wszystkim krzywdzący, narzuca publiczna tv, więc przypuszczalnie większa część obozu rządzącego będzie tą mantrę bezrefleksyjnie powtarzać. Trwają zmiany, więc nie ma czasu na naukę nut, unośmy się razem an fali tanecznego, niekomplikowanego rytmu, to muzyka rewolucji, muzyka tłumów obalających, przyjemność gry na fortepianach, na rzecz zbiorowego uniesienia tanecznego. Kto nie zachwyca się wskaźnikami Kurskiego, jest w obozie przeciwnym ratowania Polski, Europy cywilizacji i świata.

Jak zatem ewolucyjnie zwracać uwagę, że nie wolno zachowywać się nieetycznie, oraz zaniżać poziom odbioru kultury, bo przecież w ostatecznym rozrachunku, zawsze zwyciężają zachowania etyczne oraz kultura wysoka, jak o tym pisać, by nie zostać przypisanym do zatrzymujących rewolucję, by nie zostać posądzonym o sprzyjanie postkomunistom, próbujących zapomnieć o chrześcijańskich korzeniach cywilizacji.

Przecież fruwający marszałek Kuchciński i sam prezes Jacek Kurski z żoną, twierdzą, że nic się złego nie dzieje a wręcz odwrotnie. Pierwszy służył państwu, ale poległ, bo lud nie zrozumiał jak ważne jest unoszenie się nad terytorium w celach wyższych, a drugi wprowadza niskie gusta do obiegu publicznoprawnego pod sztandarami rewolucji, odzyskania niby poniżanej przez komunistów prymitywnej muzyki i czyni z niej sztandar odbioru kultury.

Jak zwrócić uwagę, by nie polec uwagę zwracając. Jedyną szansą wydaje się być kot prezesa. Być może on, a w zasadzie On, gdy to przeczyta, może wymruczy prezesowi w czasie powitalnych pieszczot - nie ulegaj Jarosław, wszyscy w Polsce dobrze wiedzą, co to to są zachowania nieobyczajne, jak np. fruwanie na kosz podatnika i wszyscy dobrze wiedzą, że muzyka pana Fryderyka Chopina jest wartościowsza niż masowe kołysanie się w amfiteatrze. Cywilizację uratują, ci którzy nie pytają, czy wypada fruwać na koszt i ci którzy słuchają Chopina. Reszta jest cieniem na jaskini ścianie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

13-08-2019 [08:53] - angela | Link:

W przypadku Pana marszałka Kuchcinskiego, ten  głos ludu'', to  szczekaczki, antypolskie szczujnie, co teraz, jak prezes dąży do regulacji, to już te regulacje im nie pasują, bo zamykają drogę do rozpasanego używania podniebnych taxi, do pieska, na stadiony, to tu to tam, co się Don pipisywał, jaki to on zdrowy, i a Lech chory. 

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

13-08-2019 [23:01] - Jarosław Banaś | Link:

Pisałem, m.in. o tym, że nie powinno się wydawać oczywistych zarządzeń. To oczywiste, że nie wypada pluć na podłogę.

Obrazek użytkownika ruisdael

13-08-2019 [10:28] - ruisdael | Link:

Zgadzam się z Pana oceną moralną, uważam jednak, że PiS powinien w jednoznaczny sposób wykorzystać przypowieść o nielitościwym dłużniku- św. Mateusz 18, 23-35. 

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

13-08-2019 [23:02] - Jarosław Banaś | Link:

Też tak uważam. 

Obrazek użytkownika Francik

13-08-2019 [11:14] - Francik | Link:

Akurat sprawa lotów Kuchcińskiego to mały pikuś. Nie oparł się pokusie skorzystania z przywilejów władzy, to naganne, ale nie aż tak bardzo niemoralne. Prezes zareagował ostro - dymisją Kuchcińskiego. A mnie bardziej niepokoi zamieciona pod dywan sprawa nabycia wrocławskich gruntów po zaniżonej cenie przez małżeństwo Morawieckich. Premier w tej sprawie w ogóle się nie wypowiedział, jakby to jego nie dotyczyło - oświadczenia składali urzędnicy centrum informacyjnego rządu. Była m.in. zapowiedź skierowania sprawy do sądu - ale jakoś nie słychać by została zrealizowana. A moim zdaniem to sprawa bardzo niemoralna - wykorzystanie poufnych informacji do próby wzbogacenia się. Prezes w tym wypadku nie zareagował, wszystko zamieciono pod dywan. Nie podoba mi się to, bo potwierdza, że pan premier przesiąkł banksterską mentalnością i nie jest człowiekiem uczciwym. Próba odpowiedzi na pytanie dlaczego nie poniósł za to konsekwencji, skoro Kuchciński za czyn dużo mniejszej wagi musiał się pożegnać ze stanowiskiem jest trochę niepokojąca. Bo logika podpowiada, że skoro go za to nie zdymisjonował, to znaczy, że nie mógł. A skoro nie mógł, to mocodawcy premiera muszą być wyżej niż Prezes.
O poziomie Kurskiego nie ma co pisać - koń jaki jest każdy widzi.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

13-08-2019 [23:02] - Jarosław Banaś | Link:

Dziękuję. mam nadzieję, że kot prezesa to przeczyta. 

Obrazek użytkownika xena2012

13-08-2019 [11:17] - xena2012 | Link:

Do wyborów jeszcze dwa miesiące więc jak przypuszczam opozycja czyli ci przynależnie do kultury wyzszej zdąża jeszcze sie zając innymi środkami lokomocji aby uderzyć w obóz rzadzący.Pod lupę i komisje sledcze podpadnie jazda samochodami i pociagami i dotyczyc to bedzie wyłacznie parlamentarzystów PiS-u. Zawstydzony rząd pewnie wesprze projekt poruszania sie na osiołkach i kucykach bądź będzie optował za poruszaniem się piechotą.A co z transportem wodnym? Może jakiś poseł ,,pisowski'' bezczelnie płynął kajakiem na koszt podatnika?czas więc i na kolejne komisje śledcze.I nikt się nie spyta dlaczego Biedroń za pieniadze podatnika i lekceważąc obowiązki prezydenta Słupska większa częśc roku spędzał na wycieczkach zycia i różnych spędach biorąc pensję za nicnierobienie? Tu odpowiedź jest gotowa -przecież on nie jest z PiS-u ,jemu wolno.

Obrazek użytkownika Jarosław Banaś

13-08-2019 [23:04] - Jarosław Banaś | Link:

Niestety, ma Pan rację. Do kultury niższej w etyce i odbiorze spycha nas populistyczna zabawa. Cóż ze tego, że myślimy inaczej.