W Lublinie faszyzm nie przejdzie!

Studenci dziennikarstwa UMCS potraktowali poważnie wolność słowa w Polsce i zorganizowali debatę o Marszu Niepodległości pomiędzy posłem Ruchu Palikota Michałem Kabacińskim a Marianem Kowalskim, rzecznikiem Obozu Narodowo Radykalnego. GW już im wytłumaczyła, na czym polega zawód dziennikarza w PRL-bis. Oto jak przed Gazetą tłumaczy się profesor wolnej, wyższej uczelni RP:

"Studenci zorganizowali debatę bez porozumienia ze mną. To niedopuszczalne, aby przedstawiciel ONR - u zabierał głos na naszej uczelni. Rozmawiałam już ze studentką odpowiedzialną za zorganizowanie debaty i natychmiast ją odwołałam."

A wiec ile to trzeba było w Polsce zmienić, by wszystko pozostało po staremu...

UMCS

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wiki

29-11-2011 [15:52] - wiki (niezweryfikowany) | Link:

Warto poznać nazwisko tej "niezależnej"i "otwartej"na różne poglądy pani profesor!Wtedy wiele może stać się jasnym...A tak naprawdę, to szkoda, bo zapowiadała się ciekawa dyskusja. No cóż, w końcu nie żyjemy w państwie demokratycznym i niezależnym!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

29-11-2011 [16:04] - Paweł Chojecki | Link:

Proszę skorzystać z linka do artykułu w GW.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

29-11-2011 [16:03] - Paweł Chojecki | Link:

Studenckie Koło Dziennikarskie UMCS zaprosiło mnie na debatę na temat Marszu Niepodległości z panem Michałem Kabacińskim, posłem Ruchu Palikota. Po interwencji lubelskiej GW debata została podobno odwołana. Zamierzam jednak stawić się w wyznaczonym miejscu i czasie. Jeśli do debaty nie dojdzie, spotkam się ze studentami i dziennikarzami przed gmachem Politologii UMCS (Plac Litewski 3) jutro o godzinie 11.30.

Marian Kowalski
Rzecznik Prasowy ONR
Tel. 602 212 384

Obrazek użytkownika ksena

29-11-2011 [16:43] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

,,rozmawiałam ze studentką odpowiedzialną za organizację spotkania i natychmiast j odwołałam''.Czy ta studentka jest jeszcze studentką po interwencji tzw.pani profesor ?

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

29-11-2011 [18:09] - Paweł Chojecki | Link:

Na profesurę padł strach. Studenci są zbulwersowania, ale już powoli rozumieją, że to nie przelewki. Będę monitorował sprawę. Jutro konferencja prasowa ONR w tej sprawie.

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Sławomir Wieczorek

29-11-2011 [17:02] - Sławomir Wieczorek (niezweryfikowany) | Link:

A w ubiegłym roku w Stolicy Wielkopolski goszczono komunistycznego zbrodniarza. Jakoś media nie podnosiły wtedy wrzawy, a zacne grono profesorskie akceptowało taką wizytę.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

29-11-2011 [18:08] - Paweł Chojecki | Link:

To właśnie maiłem na myśli w ostatnim zdaniu...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Gość

29-11-2011 [17:21] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

........WIEC poparańcy mieli tyle samo potomstwa co ludzie normalni.

Od -nastu czy -sięciu lat zaistniała całkiem nowa sytuacja - środki antykoncepcyjne są dostępne.

I co się dzieje ? Popaprańcy mają dużo mniej potomstwa/dzieci (albo i wcale) niż ludzie normalni. Dlatego z każdym pokoleniem będzie ich coraz mniej.

Niech Pan przypomni sobie kilkanaście znanych sobie osób normalnych oraz popaprańców (jeśli takich Pan zna) a następnie przypomni sobie lub dowie się, ile mają potomstwa. W pojedynczych przypadkach może to różnie oczywiście być. Ale na dużych liczbach średnie statystyczne są oczywiste.

Homo popaprantus w momencie pojawienia się środków antykoncepcyjnych znalazł się na ścieżce do wymarcia.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

29-11-2011 [18:07] - Paweł Chojecki | Link:

Ciekawa teoria!

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika proxenia

29-11-2011 [17:49] - proxenia (niezweryfikowany) | Link:

Jedną z przyczyn z pewnością było to, ze p. Kowalski z łatwością pokonałby adwersarza.
Sadzę, ze p. Kabaciński po cichu odetchnął z ulga, ze debata została odwołana. Czy się stawi na nią w nowych warunkach?
Jeśli debata się odbędzie - chętnie obejrzę film.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

29-11-2011 [20:35] - Paweł Chojecki | Link:

Obaj dyskutanci zapowiedzieli, że stawią się jutro na UMCS o 11.30!

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika proxenia

29-11-2011 [22:06] - proxenia (niezweryfikowany) | Link:

Czy może Pan spowodować, żeby to nagrano? I udostępniono w necie?
Dziękuję z góry.
Żeby utrzymać "faszystowski" klimat proponuję fragment "Walkirii" Wagnera. Wystawiona w samym mateczniku "faszyzmu", w Bayreuth, na sławnym festiwalu Wagnerowskim. Zadbano jednak o poprawność polityczną obsadzając w partii jednej z Walkirii Murzynkę.

Motyw znany, od razu poznajemy świst bata:

http://www.youtube.com/watch?v...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

30-11-2011 [00:18] - Paweł Chojecki | Link:

Postaram się jutro dać na nasz kanał na YT: http://www.youtube.com/user/id...

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika demmo

29-11-2011 [23:51] - demmo (niezweryfikowany) | Link:

Do tej pory w Rosji pokutuje określenie, że to faszyści napadli na Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich w 1941 roku Ja wiem ,że na Polskę w 1939 napadli Niemcy pod rządami Adolfa Hitlera który był kanclerzem Niemiec a jego partia to NSDAP ( Narodowa Socjalistyczna Niemiecka Partia Pracy ) Jak nie trudno zauważyć słowo Socjalizm występuje w nazwie państwa i w nazwie partii – niezręczna sytuacja co ? no to towarzysze radzieccy z nazistów zrobili faszystów a ciemny lud to kupił -jak mawia Jacek Kurski