Prawica inna niż wszystkie

Słyszałem kiedyś, bardzo dawno temu, taką absurdalną przyśpiewkę, śpiewaną przez jakąś grupę kabaretową na znaną wszystkim melodię ( no, w każdym razie znaną wszystkim przedstawicielom mojego pokolenia, bo jak to jest z dzisiejszą młodzieżą, to nie wiem):
 
„Siedziały gołębie na dębie
i skubały mech!
I skubały mech!
A jeden nie skubał…
... bo to był wiewiórek!”
 
Proszę mi wybaczyć, Szanowni Czytelnicy, ten mocno nonsensowny wierszyk, ale – jak zapewne Państwo się domyślają – nie znalazł się on tutaj przez zwykły kaprys i jego znaczenie się na koniec ujawni.
 
Mamy za sobą cztery lata samodzielnych rządów Zjednoczonej Prawicy, koalicji, której politycy twierdzą, że jest to formacja prawicowa. Zastanówmy się, jak w ciągu tych lat zmienił się nasz zasób wolności. Bo to właśnie zasób wolności obywatela, wielkość strefy wolności poszczególnego człowieka, rozległość praw, którymi osobiście dysponujemy jest w mojej opinii miarą prawicowości danej władzy.
W momencie zmiany, w chwili, w której siła polityczna, nazywająca się „zjednoczoną prawicą” wygrała wybory z taką przewagą, że mogła samodzielnie stworzyć rząd, miałem nadzieję na to, że moja strefa wolności szybko ulegnie powiększeniu. Liczyłem na to, że skoro do władzy dochodzi prawica, to moja wolność wzrośnie. I początkowo wydawało się, że nie jest to nadzieja płonna. Jedną z pierwszych decyzji nowej władzy, która dotyczyła mojej osobistej wolności i moich praw, była zmiana przepisów dotyczących wycinki drzew. Wreszcie zlikwidowano przepis ograniczający wolnemu człowiekowi możliwość dysponowania swoją własnością, czyli pozwolono ludziom ścinać swoje własne drzewa, rosnące na ich własnej ziemi. Niestety radość była mocno przedwczesna, ta pierwsza jaskółka prawicowej wiosny szybko została przepędzona i nie minęło wiele czasu gdy ta dobra zmiana została wycofana (co, zresztą, było wróżbą na przyszłość). I dziś znów trzeba prosić urząd o zgodę na dysponowanie swoją własnością. Co prawda, ustawodawca ograniczył czas, w którym urzędnik musi się w sprawie wypowiedzieć, ale dalej to od urzędnika zależy, czy wolno mi ściąć moje drzewo na mojej ziemi. Niestety, dalej było już tylko gorzej.
Władza poniosła klęskę przy próbie reformy sądownictwa i można się oczywiście spierać, na ile była to klęska nieunikniona, biorąc pod uwagę opór materii i działania totalnej opozycji, a na ile efekt nieudolności reformatorów, ale sam fakt klęski jest niezaprzeczalny, podobnie, jak niezaprzeczalny jest fakt klęski w sprawie nowelizacji ustawy o IPN i niepodważalny jest związany z tym bardzo poważny grzech zaniechania – czyli brak ustawy reprywatyzacyjnej. Te dwie sprawy mają dla wolności obywateli zasadnicze znaczenie. Brak reformy sądownictwa narusza w sposób oczywisty nasze prawo do sprawiedliwego wyroku, a brak ustawy reprywatyzacyjnej naraża nas na przyszłe roszczenia ze strony środowisk żydowskich.
Realna wolność, jak wiadomo, wymaga pieniędzy. Byśmy mogli się cieszyć wolnością wyjazdu na wakacje, musimy mieć za co te wakacje kupić. Wolny wybór przy kupnie, powiedzmy, samochodu jest tylko w takim zakresie wolny, w jakim stać nas na zakup tego, czy innego pojazdu. Byśmy mogli realizować naszą wolność w dowolnej sferze życia musimy mieć na to środki. I wbrew opinii rządzących nami socjalistów, by mieć te środki, nie „wystarczy nie kraść”, ktoś te środki musi wypracować.  Program 500+ w oczywisty sposób powiększył wolność tych, którzy są jego beneficjentami, ale pomniejszył wolność tych, którzy się na niego zrzucają. Żeby komuś dać, rząd musi komuś innemu zabrać! Tymczasem nie zrobiono nic konkretnego, by pomóc tym, którzy tworzą dobrobyt, czyli ludziom pracującym, zarówno pracownikom, jak i przedsiębiorcom i pracodawcom. Nie obniżono podatków ani kosztów pracy, nie podniesiono kwoty wolnej od opodatkowania, nie zrobiono praktycznie nic by nakłonić Polaków, którzy wyjechali na Zachód do powrotu, a za to na masową skalę wpuszczono do kraju imigrantów, traktując ich jako tanią siłę roboczą. Do czego prowadzi takie myślenie, można bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy się przyjrzeć temu, co dziś dzieje się w krajach, które kilkadziesiąt lat temu na taki sposób poradzenia sobie z problemami się zdecydowały.
Jedną z istotnych sfer wolności, jest wolność słowa. W ciągu czterech lat rządów PiS wolność słowa uległa znacznemu ograniczeniu. Stało się tak zarówno na skutek biernej postawy władzy wobec tego co się dzieje na świecie, jak i poprzez jej aktywne działanie. W ciągu ostatnich lat nasiliła się wyraźnie cenzura mediów społecznościowych. Facebook, Youtube, Twitter, wszystkie media o istotnym zasięgu są cenzurowane i o ile nie ma problemu, by atakować, oczerniać i hejtować tam katolików, o tyle krytyka skierowana w stronę przeciwną jest wycinana. I tu również, tak jak w opisanych powyżej sprawach władza nie zrobiła nic. Zupełnie nic. Nie przekonują mnie niestety opinie betonowego elektoratu PiS-u twierdzącego, że właściciele portali społecznościowych mają prawo dysponowania przestrzenią swojej własności. Facebook i inni nie działają dla idei, tylko dla zysku i udostępniają nam przestrzeń internetową, pod postacią naszych profili, nie z dobrego serca, tylko dla określonych korzyści. I my w związku z tym musimy mieć określone prawa w stosunku do naszej przestrzeni na tych naszych profilach. Między innymi powinniśmy mieć prawo wyrażania naszych opinii. Ciekawe, że zwolennicy władzy, tak ochoczo broniący jej bezradności w stosunku do Facebooka, i uzasadniający tę niemożność działania prawem do dysponowania własnością, tak ochoczo nie protestują w przypadku ingerencji we własność na każdym innym polu. Oprócz bierności w sprawie cenzury, Prawo i Sprawiedliwość przyczyniło się do ograniczenia wolności słowa również czynnie, poprzez zaostrzenie (zamiast obiecanej likwidacji) artykułu 212 KK. To dzięki zmianom wprowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości pod rządami ministra Ziobro przestępstwa z tego postkomunistycznego artykułu ścigane będą przez prokuraturę z urzędu!
Skoro już o kodeksie karnym mowa, to, jak twierdzą znawcy tematu, po ostatniej nowelizacji mamy jeden z najbardziej represyjnych kodeksów w całej Unii Europejskiej. I nie chodzi tu tylko o to, że z powodów politycznych zaostrzono kary za pedofilię, w reakcji na film Tylko nie mów nikomu, który mógł wpłynąć na wyniki wyborów. Nowelizacja KK była przygotowywana od miesięcy i – zgodnie z tym, co twierdzą politycy PiS-u – jest odpowiedzią na oczekiwania społeczeństwa. Według mnie społeczeństwo oczekuje skutecznego ścigania przestępców, a nie specjalnie zaostrzenia kar za przestępstwa nieumyślne. A jak to się ma do twierdzenia, którym nas karmiono całe dziesięciolecia, wedle którego wysokość kar nie wpływa na częstość występowania poszczególnych przestępstw? Szczególnie nie wiem, jak może wpływać w przypadku działań nieumyślnych.
Znajomy kioskarz opowiadał, że w  dniu ogłoszenia wyników wyborów w 2015 roku, w jego kiosku nie sprzedano ani jednego egzemplarza Gazety Wyborczej! Pamiętam, że była to wiadomość, która mnie niezwykle ucieszyła. Miałem nadzieję, że wraz z Wyborczą, na śmietniku historii wyląduje również chamska, toporna i kłamliwa propaganda. Oczekiwałem, że politycy, którzy mają usta tek pełne haseł o demokracji, wolności itd., zapewnią nam wolność dostępu do rzetelnej informacji. Niestety znów czekało mnie dramatyczne rozczarowanie. Z deszczu Gazety Wyborczej, trafiliśmy pod rynnę Gazety Polskiej, a nadredaktora Michnika, zastąpił redaktor Sakiewicz. Dziś, po czterech latach, w czasie których PiS, odpowiada za publiczne media należy z przykrością stwierdzić, że propaganda TVP, od propagandy TVN różni się tylko kierunkiem. Co do jakości, rzetelności przekazywanych informacji, różnic specjalnych nie widzę.
W 2016 roku miałem również nadzieję, że władza mieniąca się prawicową, odda obywatelom, tym uczciwym i zdrowym, a takich jest większość, prawo do posiadania broni. Tymczasem nie tylko, że nic takiego nie zrobiono, to jeszcze ustawodawca podjął próbę ograniczenia naszych praw w tym względzie tylnymi drzwiami. (Bardziej szczegółowo opisałem tę nieudaną, na szczęście, sztuczkę w felietonie Niszczenie strzelectwa Polsce) Postępowanie władzy w tej kwestii stoi w jawnej sprzeczności z deklaracjami sprzed wyborów, w których mówiono o strzelnicy w każdej gminie, ale przede wszystkim stoi w sprzeczności z faktami. Mówienie, że jako społeczeństwo nie jesteśmy na tyle odpowiedzialni by posiadać broń, stoi w sprzeczności z rzeczywistością. Kilkaset tysięcy osób w Polsce ma broń, w tym również broń czarno prochową, którą można kupić przez Internet i nawet władza sama przyznała, w jednym z oficjalnych dokumentów, że nie zdarzają się przypadki użycia legalnie posiadanej broni do celów przestępczych. A zatem należy przyjąć, że niechęć władzy do tego, by uczciwi ludzie mogli uzyskać prawo do posiadania broni nie jest oparta o jakąkolwiek troskę o społeczeństwo, ale wynika z lewicowych poglądów.
Jednak momentem, w którym straciłem wszelkie złudzenia co do charakteru obecnej władzy, było uchwalenie – w ramach tzw. ustawy łowieckiej – zakazu zabierania dzieci na polowania. Jak wieść gminna niesie, prezes Kaczyński nie lubi myśliwych. Tylko, czy to jest dostateczny powód, by ingerować we władzę rodzicielską? Ten zakaz to już nie jest socjalizm, to marksizm. To jest coś zupełnie niedopuszczalnego. Polowania nie są zakazane prawem i wara władzy od tego, by za rodziców decydować kiedy można zapoznać dziecko z łowiectwem.
 
Jak to jest, że nasz „prawicowy” rząd, nie postępuje tak, jak na prawicę przystało, tylko wręcz przeciwnie. Dlaczego nie postępuje tak, jak wszystkie przyzwoite, prawicowe rządy? Dlaczego nie oddaje więcej wolności obywatelom, a coraz to ją ogranicza, lub przynajmniej próbuje ją ograniczać. Otóż jest tak na dokładnie takiej samej zasadzie, na której wszystkie gołębie na dębie skubią mech i tylko jeden nie skubie. Otóż on nie skubie, bo to nie jest żaden gołąb, tylko wiewiór! Bo nasz rząd, to jest taki lewicowy wiewiór, wśród prawicowych gołębi. A może raczej, marksistowski wilk w prawicowej, owczej skórze! To jest socjalistyczna władza, która tylko po to, by sobie znaleźć miejsce na scenie politycznej, jakiś czas temu zaczęła ukrywać swą wiewiórowatą albo wilczą naturę i podszywać się pod owce albo gołębie. I nie stało się to wcale w 2016 roku, tylko dużo, dużo wcześniej. W czasach tworzenia Porozumienia Centrum prezes Jarosław Kaczyński, sam od zawsze będący szczerym socjalistą zdał sobie sprawę, że na scenie politycznej gra już cymbalistów tak wielu, że brakuje już dostępnych lewicowych cymbałów, na których jeszcze możnaby pograć i ograć społeczeństwo i postanowił przywdziać owczą skórę prawicowca. Politycy PiS robią to, co robią z powodów ideologicznych, ponieważ stoją po stronie marksistów, a przede wszystkim dlatego, że wyżej stawiają interes partii niż interes narodu. To dlatego władza zamiast obniżać podatki, to je podwyższa, ukrywając tylko te fakty skrzętnie przed społeczeństwem, rzucając tylko jakieś ochłapy, pod pozorem ulg i zmian, na których nie korzysta nikt, albo prawie nikt. Dlatego nie zwiększono wolności słowa, tylko ją pomniejszono. Dlatego nie poprawiono zasad działania demokracji, tylko pozostawiono je na obecnym, niewystarczającym poziomie. Dlatego nie poprawiono prawa, tylko je zepsuto. To dlatego obecna władza tak bezwzględnie, z zupełnym brakiem poszanowania demokracji, ale przede wszystkim z brakiem szacunku do prawdy, zwalcza każdą opozycję, która jest prawicą prawdziwą, a nie tylko taką z nazwy. Oni robią to z powodów ideologicznych, ponieważ stoją w tym sporze po stronie marksistów, a przede wszystkim dlatego, że wyżej stawiają interes partii niż interes narodu.
Obecna władza to ludzie, którzy władzy mieć nie  powinni, ponieważ nie potrafią, ale przede wszystkim nie chcą  oddać ludziom wolności. Ponieważ ich celem nie jest dobro obywateli, a tylko słupki sondażowe i chęć wygrania następnych wyborów. Ponieważ jeszcze nigdzie socjalizm się nie udał i u nas też na pewno się nie uda. I to, że opozycja jest jeszcze gorsza, że opozycja jeszcze mniej godna jest tego, by władzę posiadać, niczego w tej ocenie nie zmienia.
 
P.S. Jest w naszym biednym kraju jedna taka grupa, której wolność w czasie rządów PiS wyraźnie wzrosła. Nazwa tej dużej grupy zaczyna się od liter LGBT…

Lech Mucha
Tekst ukazała się w miesięczniku Polska Niepodległa.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

11-07-2019 [12:36] - ruisdael | Link:

Całkowicie się zgadzam. Istnieje duża grupa ludzi obozu patriotycznego dla których sprawy wolności, niepodległości, moralności czy religii są ważniejsze niż ekonomiczna pomoc (łagodnie mówiąc). Po wieloletniej działalności i udziale w "marszach  smoleńskich" zauważyłem dziwnych działaczy obejmujących stanowiska po zwycięstwie PiS. Ostateczny cios zadały mi veta Dudy i wycofanie się z reformy sądownictwa (najpierw buńczuczne zapowiedzi, że art.7 nic nam nie zrobi, a później zaskoczenie wyrokami TSUE). Nie wspomnę o pogardzie zwycięskiej Gronkiewicz-Waltz i  Gersdorf, wywaleniu z rządu ponoć najlepszego fachowca- prof. Szyszki, Macierewicza. Nikt z góry PO nie siedzi, a wręcz przechodzą do kontrataku. A w wiadomościach jesteśmy coraz większym czempionem popieranym przez Sławomira polewającego się szampanem.

Obrazek użytkownika paparazzi

11-07-2019 [20:01] - paparazzi | Link:

So, deal is ru, only. Innej opcji niet.

Obrazek użytkownika angela

11-07-2019 [12:45] - angela | Link:

Trzeba pukać, może dadzą na samochód, to wtedy wolność Pana Loska będzie większa.

Natomiast,  z posiadania broni niektóre panstwa mocno zastanawiają się nad wycofanie z tego, po tym jak  latorośl podciąga rodzicom bron i niemalże wystrzela połowę klasy.
To zezwolenia p.Loskowi na broń dac nie chcą. 

 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-07-2019 [13:38] - zbieracz śmieci | Link:

PIS to już nie socjaliści ale wredne komuchy co doktora okradli z "pińset" i dali innym,gdyby tylko ,to zakały które nic nie potrafią a co ruszą to spierdolą a przecież było wszystko tak wspaniale urządzone ,takie cacane,że "Mucha " nie kuca .
Przecież wystarczyło tylko dopieścić i nie samemu ale zaprosić innych i dopiero pod ich światłym nadzorem mogli sobie tam pogmerać..
Kto ci inni ,autor nie pisze ale my pisory wiemy co mu w duszy gra ,co jest jego z krwi,kości i potu-ci inni to narodowcy ,siła i potęga z młodzieżówka na czele której stoi Koniu .
Soja i żebrzą pod drzwiami PIS od lat ,od lat w mróz czy skwar to samo skomlenie-podajcie linę bo chcemy na pokład.
Z pokładu widać te kufajki ,papachy na czerepach i noże w rękawach bo jak powiedział korwinek "ja i narodowcy jesteśmy opcją sowiecką" szczerze i otwarcie!
Drogi Panie ,od lat ostrzegałem Pana przed tą organizacja a Pan brniesz dalej w pełni władz umysłowych ,tego trupa narodowego nikt i nic nie wskrzesi ,żadne ujadanie na PIS nie postawi was na nogi,żadne kuranty kremlowskie tego cudu nie dokonają i gdyby nie weta dudy to byłoby dawno po reformie a wy bylibyście ponownie zdelegalizowani!
Jesteście gorsi niż kodziarze,ob.rp czy ci marszów szmat bo ci nie ukrywają kim są i czego chcą a wy lata całe zatruwaliście młode umysły ukrywając starannie kim jesteście i do czego dążycie.

Obrazek użytkownika xena2012

11-07-2019 [15:39] - xena2012 | Link:

Hm,jeżeli zakaz zabierania dzieci na polowania(autor obarcza tu Kaczyńskiego) jest podłym zabieraniem narodowi wolności i dostatecznym powodem do zjadliwej krytyki władzy to bardzo panu doktorowi gratuluję determinacji w walce o wolność.Troche cierpliwości do jesieni,może razem z KE i przystawkami przy pomocy kartki wyborczej usuniecie tą ,,złą'' władzę.może nawet pełni gniewu bedziecie do niej strzelać.

Obrazek użytkownika Losek

11-07-2019 [16:47] - Losek | Link:

Proszę nie pisać głupot
Miałem akurat o Pani wyższe mniemanie.. 

Obrazek użytkownika xena2012

11-07-2019 [17:13] - xena2012 | Link:

Jakież to głupoty ? Przecież odniosłam się jedynie do jednej ze spraw które Pan poruszył.Czy moje pojęcie wolnosci ma byc tożsame z Pańśkim punktem widzenia? W takim razie po co dyskusja? Zreszta ma już Pan obrońcę w postaci niejakiego Tricolour który każdą próbe dyskusji i każdego dyskutanta nie bedącego stronnikiem opozycji nazywa chamówą.

Obrazek użytkownika Losek

11-07-2019 [17:23] - Losek | Link:

Same głupoty.
Po pierwsze, ograniczenie sposobu wychowania dzieci jest ograniczeniem wolności. I o czym tu dyskutować. 
Po drugie, wmawianie mi, i wogóle nam wszystkim, że krytyka PiS, jest jednoczesnie wsparciem PO, jest podwójnie głupie. A to z tego powodu, że to właśnie postępowanie PiS i poparcie udzielane przez betonowych wyznawców sprowadzi Schetynę do władzy. Jeszcze nie teraz, ale w końcu sprowadzi. 
Tłumaczenie głupot, popełnianych przez władze, i co gorsza tłumaczenie jej marskizmu tym, że kiedyś było gorzej, jest naprawdę beznadziejne w cztery lata po wyborach. 
I na końcu, proszę sobie darować to protekcjonalne traktowanie mnie, wyrażane tytułami w stylu "pan doktor" to, czy tamto. 

Obrazek użytkownika tricolour

11-07-2019 [16:44] - tricolour | Link:

I szanowny pan doktor ma okazję zobaczyć, że konstruktywna krytyka nie spotyka się z polemiką tylko z nerwową chamówą. Tym się różni Michnik od Sakiewicza.

Obrazek użytkownika Losek

11-07-2019 [17:09] - Losek | Link:

Właśnie nie widzę różnicy, pomiędzy zwolennikami jednego i drugiego... 

Obrazek użytkownika tricolour

11-07-2019 [17:31] - tricolour | Link:

Jak to nie widać różnicy? Przecież każdego dyskutanta w każdej dyskusji - jak piszą - nazywam chamówą, co jest sprzeczne z materiałem szkoły podstawowej z elementarnej logiki. Nie jest też istotne  wulgarneokreślenie (spier...) ale jest istotne zwrócenie uwagi na wulgarność. Nawet za Michnika nie było takiego zbydlecenia.

Popełni Pan jeszcze z pięć takich wątków i wyleci.jak Pasierbiewicz. Tak zwana prawica nie znosi cudzego intelektu.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-07-2019 [18:54] - zbieracz śmieci | Link:

Jakie by trzy kolory  nie zmieszał to zawsze wyjdzie brunatny !

Obrazek użytkownika Jabe

11-07-2019 [17:28] - Jabe | Link:

Zauważyłem pewną prawidłowość: jeśli media pisowskie coś przeciwnikom zarzucają, to znaczy, że PiS już to robi, lub zamierza. W szczególności dotyczy to gromienia postkomunistów i resortowych dzieci. Tymczasem, prócz kupowania miłości ludu, działania władzy zmierzają do restauracji stanu sprzed znienawidzonej III RP, z „repolonizacją” na czele. Również propagandowa nawała ogniowa głosząca wstawanie z kolan miała przykryć fakt, że właściwie już oficjalnie staliśmy się bezwolną kolonią.

Mechanizm jest taki, że media zblatowane z władzą głośno się na coś oburzają, co powoduje, że naiwni ludzie myślą, że władza zamierza z tym coś zrobić. Tymczasem władza nie robi nic, robi niezupełnie to, co należy, lub wręcz temu sprzyja, ale owe media o tym milczą. Przekaz jest taki, że opór materii jest przemożny i żeby temat ruszyć trzeba więcej władzy dla władzy. Czyli ciemne mięso wyborcze ma się gremialnie do urn udać w nadziei, że się wreszcie coś będzie dało zrobić. Ekspansja LGBT jest przykładem.

Czy jest w PiS-ie coś prawdziwego?

Obrazek użytkownika Losek

11-07-2019 [17:47] - Losek | Link:

Prawdziwe w PiSie są dwie rzeczy. 
Marksizm. 
I wiernopoddańczość wiadomo komu... 

Obrazek użytkownika Jabe

11-07-2019 [17:53] - Jabe | Link:

No ale PiS jest zajadle antykomunistyczny i głosi wstawanie z kolan.

Obrazek użytkownika Losek

11-07-2019 [18:26] - Losek | Link:

Aaaaaaa aaaaa, głosić, to głosi. ? 
To właśnie  najbardziej mnie upewnia że mam rację, 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-07-2019 [18:35] - zbieracz śmieci | Link:

Pisiory marksistami-to narodowcami są ci z partii razem i krytyki politycznej nie wspomnę o sld czy zsl ! 
Rozwikłam zagadkę u kogo wiernopoddaństwo  jest w genach -jak by nie patrzył to w narodowcach ,spadkobierców panslawizmu pod czapką aktualnych zarządzających imperium i nie ma znaczenia czy car czy gensek.
W 1944 roku odnowił bolesław piasecki ślubowanie wierności składając na ręce gen.sierowa tego od Smierszy[kata Polaków jakich mało].
ZSL zakłada Koalicje Polską wy jedyni Polacy a kto nie z wami ten sprzedawczyk i liberał [gorszego wyzwiska nie znam}....!

Obrazek użytkownika angela

11-07-2019 [18:49] - angela | Link:

Jak pomyślę, że Pan dr leczy ludzi, to strach bierze.
Przy takiej diagnozie  sytuacji w kraju. 
Ni tu prawdy, ni logiki.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

11-07-2019 [19:36] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Jak to było..."i tak nas zwyczajnych ludzi,rzeczywistość ze snu budzi" chyba BOY i chyba cos podobnego w autentyku...
Trochę mnie Pan zaskoczył tą notka,trochę rozczarował...bo miałem co do Pana inne wyobrażenie...ale im bliżej do wyborów...tym więcej
się dowiemy o ludziach...którym sie wydaje,że juz skończyli ewolucję...a tym czasem wychodzi z nich homo ledwo erectus posługujący sie
locus coeruleus.
Addio dottore---P

Obrazek użytkownika Trotelreiner

12-07-2019 [09:30] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Post Scriptum...
Gratuluje Strony Głównej na s24!!!
echo24 spadł,to drugi drrrrr zajął jego miejsce...Bogna Janke znowu będzie miec forse na wakacje....Indie?

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

11-07-2019 [20:17] - Jęzory Pasiukowski | Link:

"...Program 500+ w oczywisty sposób powiększył wolność tych, którzy są jego beneficjentami, ale pomniejszył wolność tych, którzy się na niego zrzucają. Żeby komuś dać, rząd musi komuś innemu zabrać".
Zgoda. Żeby komuś dać 500 to innemu trzeba zabrać. Pewnie Pan doktor nie słyszał ale zabrali złodziejom, którzy wypompowywali setki miliardów z naszej gospodarki od ponad dwóch dekad. Panu też coś zabrali? Podnieśli Panu indywidualnie jakiś podatek albo co?
Jesienią niech Pan zagłosuje na jakiekolwiek nowe wcielenie antypisa. "Neokomuniści" i wrogowie wolności z PISu stracą władzę na rzecz tych co wolność i Polskość tak pielęgnowali a utracili ją w 2015 r.  Wtedy Pan do końca swoich dni będzie mógł znowu z czystym sumieniem i dumą korzystać z wolność, chodząc w comiesięcznych marszach smoleńskich albo LGBT (wolny wybór na pewno Panu dadzą)
Nie będę się odnosił do reszty Pańskich zarzutów bo w kontekście tego co było do 2015 a jest obecnie, to nie ma sensu. Jak się czyta te zarzuty to łapy opadają...

 

Obrazek użytkownika Jabe

11-07-2019 [21:42] - Jabe | Link:

Zabrali złodziejom, czyli złodzieje już nie mają. To z czego teraz plusy są finansowane?

Prawda jest taka, że nie tylko złym się zabiera i trzeba być bardzo biednym, żeby do tego systemu plusów nie dokładać. Lecz jeśli nawet płaciliby tylko źli (czyli bogaci), to przecież oni nie są bogaci, bo mają siennik wypchany dolarami, tylko dlatego, że mają dochody. Na przykład produkują coś, albo udostępniają jakąś usługę dla mas. No to podnoszą ceny i szary człowiek płaci, ale nie psioczy na tych, którzy to zorganizowali, tylko na owego kapitalistę. Proletariusz trzyma więc kciuki, żeby łotra jeszcze bardziej przycisnąć, niepomny, że sam za to zapłaci. Tak to się rządzi ciemniakami.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-07-2019 [23:19] - zbieracz śmieci | Link:

Panie Lechu "Losek"Mucho,pan uważa się za elitę z racji wykształcenia i wykonywanego zawodu w Polsce,tak być powinno ale nie jest i już nie będzie cokolwiek by pan w przyszłości czynił,smutne ale sam pan się wyautował w moich oczach i chyba nie tylko.
Przypisanie członków PIS i osoby wspierające do marksistów to albo pan żył i żyje w świecie obok rzeczywistego bo inaczej nikt takich bzdur nie napisze,..!
Takimi oskarżeniami pluje pan na groby ponad 200 mln ofiar komunizmu którzy mordowali i dalej to robią w imię wolności...!
Panie Mucha gdyby rządy PIS były rządami komunistów to dziś nie pisał by pan podobnych bzdur ale siedział w obozie a najpewniej już gnił w dole.
Budowany starannie od lat świat narodowców zwalił się panu na łeb i to mnie cieszy a mój rośnie i ma się coraz lepiej.
Kolorpwy ,jabe,wielkopolski zdzisław to dobre dla pana towarzycho i trzymaj się pan ich.

Obrazek użytkownika marsie

11-07-2019 [23:52] - marsie | Link:

"To dlatego obecna władza tak bezwzględnie, z zupełnym brakiem poszanowania demokracji, ale przede wszystkim z brakiem szacunku do prawdy, zwalcza każdą opozycję, która jest prawicą prawdziwą, a nie tylko taką z nazwy. Oni robią to z powodów ideologicznych, ponieważ stoją w tym sporze po stronie marksistów, a przede wszystkim dlatego, że wyżej stawiają interes partii niż interes narodu." Poza tym, że to samo w sobie jest cudne, ciekaw jestem - co to jest ta "prawica prawdziwa", na opozycji w dodatku?

Obrazek użytkownika angela

12-07-2019 [14:31] - angela | Link:

@marsie, nie powielaj tych bzdur, bo nawet nie ma co komentować tego.
Pan Lech , z braku prawdziwych i ważnych błędów rządu,  wypisuje głupoty, wyssane z palca.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

12-07-2019 [14:43] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Turbo patrioci! Zbliżają się wybory, zdobądźcie władzę  i POgońcie pisowskich socjalistów. Macie z tym jakiś problem?
A tak na serio, to zobaczyłem jak wam zależy na Polsce i na odsunięciu od władzy zdrajców i renegatów pookrągłostołowych, kiedy  na 2 miesiące przed wyborami prezydenckimi w 2015 byłem na spotkaniu przedwyborczym Brauna....Jesteście tak samo zaczadzenie antypisem jak ta menażeria z POKO, tylko macie przeciwny wektor

Obrazek użytkownika Jabe

12-07-2019 [17:18] - Jabe | Link:

Skąd te chore przekonanie, że wszystkie byty, albo PiS-owi sprzyjają, albo mu chcą zaszkodzić? Jest spór o właściwą organizację państwa, o to, co jest słuszne. W tym sporze PiS jest po socjalistycznej stronie. Jeśli Pan uważa inaczej, proszę dyskutować. Po co te pyskówki? Zupełny brak odniesienia się do zarzutów wobec ulubionego ugrupowania. Za to „wy” (czyli nie-my, kolektywnie) jesteście (wszyscy) tacy i owacy. To ma być lepszy sort? Odpady! Poza tym PiS to nie renegaci pookrągłostołowi? Tacy sami.

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-07-2019 [00:27] - Marek1taki | Link:

Z tą "wolnością" jest jak z "prywatyzacją" za Balcerowicza. Tanio się wyzbyto zasad i własności. Takie to było liberalne jak jest teraz prawicowe.