Łatwe wybory (moje typy)

Wybory są łatwe, bo list niewielu: jedna lista polska (PiS, nr 4), jedna `rosyjska` (Konfederacja Korwin Braun itd., nr 1), dwie `niemiecko-tęczowe` (Koalicja Europejska PO SLD itd., nr 3) (Wiosna Roberta B., nr 2), jedna osobista (Kukiz`15, nr 6) i dwie(?) bez szans (Razem, nr 5) (Fair Play, nr 7).
Kandydatów też jest niewielu, bo najwyżej dziesięciu na każdej liście. A moje typy?
Mieszkam i głosuję w Warszawie, więc od niej (tj. od okręgu nr 4, obejmującego stolicę i powiaty podwarszawskie) zacznę. Ryszarda Czarneckiego (nr 2 na liście PiS) znam od ponad 30 lat i będę na niego głosował, choć doceniam też kompetencje Jacka Saryusz-Wolskiego nr 1, którego pamiętam jako pełnomocnika rządu ds. integracji europejskiej także w rządzie Jana Olszewskiego (Czarnecki był przewodniczącym Komitety Integracji Europejskiej w rządzie Jerzego Buzka). A ci, którzy wolą głosować na panie lub panny, znajdą tu trzy sympatyczne i skuteczne politycznie kandydatki (Anita Czerwińska nr 4, Ewa Tomaszewska nr 6 i Małgorzata Wypych nr 10).
W okręgu nr 1 (Gdańsk) mój typ to znakomita europosłanka Anna Fotyga nr 1, ale gdybym mieszkał w Trójmieście, korciłoby mnie sprawdzenie, jak w Parlamencie Europejskim poradzi sobie senator Antoni Szymański (nr 5).
W okręgach nr 2 (Bydgoszcz) i nr 3 (Olsztyn) kandydują politycy wystarczająco dobrze – lub źle – znani, bym ich tu musiał wychwalać lub do nich zniechęcać.
W okręgu nr 5 (Warszawa II, tj. Mazowsze bez Warszawy i powiatów podwarszawskich) moje typy to kompetentny europoseł Zbigniew Kuźmiuk (nr 3) i wyróżniający się poseł August Czartoryski (nr 6).
W okręgu nr 6 (Łódź) nr 1 to Witold Waszczykowski, nasz minister spraw zagranicznych za rządów premier Beaty Szydło.
W okręgu nr 7 (Poznań) listę otwiera wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisław Krasnodębski, którego poznałem dobre 40 lat temu i głosowałem na niego w trakcie poprzednich wyborów do PE. Posłowie Joanna Lichocka (nr 3) i Jan Dziedziczak (nr 10) to też interesujące kandydatury.
W okręgach nr 8 (Lublin), nr 9 (Rzeszów), nr 11 (Katowice) i nr 12 (Wrocław) kandydują politycy wystarczająco dobrze – lub źle – znani, bym ich tu musiał wychwalać lub do nich zniechęcać.
W okręgu nr 10 (Kraków) nr 2 to prof. Ryszard Legutko, znakomity mówca i współprzewodniczący Klubu Konserwatystów i Reformatorów w PiS, ale lista jest mocna także dzięki pani premier Beacie Szydło nr 1 i mniej znanej, ale świetnej i pracowitej posłance Barbarze Bartuś nr 6.
Wreszcie w okręgu nr 13 (Gorzów Wielkopolski) kandyduje aż dwoje ministrów, w tym nasza minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska nr 3. Komu żal ją wysyłać do Brukseli, ten może tam wyeksportować ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego nr 1.
https://wybory.gov.pl/pe2019/
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2019 [15:14] - Jabe | Link:

Lista amerykańsko-żydowska się Panu zapodziała.

Obrazek użytkownika Gniewko

23-05-2019 [15:38] - Gniewko | Link:

Raczej żydowsko-ameryańska bo już nie ma USA tylko USrael. U nas też przy pomocy swoich sojuszników filosemitów chcą stworzyć Polin zamiast Polski.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

23-05-2019 [16:08] - Marcin Gugulski | Link:

A jakie są Pana/Pani typy?

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2019 [17:03] - Jabe | Link:

W tych wyborach mój krzyżyk dostanie Konfederacja, z oczywistych względów. A sejmowe? Hmm, może prof. Gwiazdowski coś spokojnego, racjonalnego gospodarczo zorganizuje. Zobaczymy. Takie stronnictwo powinno (a) być antysocjalistyczne i wprowadzić jasne zasady w gospodarce (nie po urzędniczym uważaniu, jak ta ogólnopolska strefa ekonomiczna), (b) przynajmniej blokować zapędy reformatorów gatunku ludzkiego (jak te tęczowe piątki i generalnie indoktrynacja dzieci), no i (c) zacząć prowadzić samodzielną politykę międzynarodową (to oznacza konflikt z żydami, którzy się już przyzwyczaili, że im się w pas kłania). Łatwo nie będzie. W każdym razie na żadnych magdalenkowców nie zagłosuję.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

27-05-2019 [14:46] - Marcin Gugulski | Link:

To przykre patrzeć, że nasz głos nic nie dał. Wyrazy współczucia, Jabe.

Obrazek użytkownika Jabe

28-05-2019 [10:49] - Jabe | Link:

Wzajemnie.

Obrazek użytkownika Gniewko

23-05-2019 [15:44] - Gniewko | Link:

Oj biedny ty biedny nie dostrzegasz porażki ! Narracja PiS już wyczerpała się i ludziom zaczęły spadać łuski z oczów. PiS PO jedno zło. Prorosyjski jest PiS bo sprowadza miliony ton rosyjskiego węgla a polskie kopalnie zamyka. Konfederacja chce zakazu importu rosyjskiego węgla to co to za prorosyjskość ! Uważasz ludzi za durni ?

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

23-05-2019 [16:08] - Marcin Gugulski | Link:

Do usłyszenia po wyborach.

Obrazek użytkownika Gniewko

23-05-2019 [17:43] - Gniewko | Link:

Moimi typami są Polacy kochający Polskę a nie typy z pod ciemniej gwiazdy, którzy za srebrniki przechandlują Polskę i stworzą Polin.

Obrazek użytkownika xena2012

23-05-2019 [18:09] - xena2012 | Link:

Tak te Pańskie typy kochają Polskę,że torują drogę do zwycięstwa ,,patriotom'' z KE.Może nawet są z KE dogadani by wspólnie wykończyć PiS.Przecież nawet prezentowno słodkie zdjecia młodzieżowki w usciskach z Kopacz Obawiam się jednak że z tych marzeń o przyszłej koalicji bedą nici a Schetyna po zwycięstwie pokaże figę.Przehandlować pisze się przez samo,, h...

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

27-05-2019 [14:48] - Marcin Gugulski | Link:

Chyba musi Pan jeszcze, Gniewko, trochę popracować nad precyzją i trafnością swoich prognoz. Powodzenia.

Obrazek użytkownika Dorota M

23-05-2019 [23:03] - Dorota M | Link:

Jeżeli chcesz głosować na Konfedreację, to głosuj, ale nie obrzucaj, na ich wzór kłamstwami PIS.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

23-05-2019 [17:12] - AŁTORYDET | Link:

Jeśli chodzi o listę warszawską, to poleciłbym rozważyć kandydaturę Sebastiana Kalety. Zdolny, wykształcony, wiarygodny i bardzo pracowity. Trzebaż więcej?

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

23-05-2019 [19:49] - Marcin Gugulski | Link:

Wg mnie na PE to jeszcze za młody.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

23-05-2019 [20:15] - Trotelreiner | Link:

Jak Pan wie...lub nie wie...ja mam stosunek do tych wyborów ambiwalentny..i do tzw.partii w "tymkraju". Od zawsze uważam,że UE powinno sie rozwiązać i wysłać na Marsa....albo jeszcze dalej. Ale do Pana typów...Anna Fotyga...ona była szefem MSZ...i największą kompromitacją tego resortu!! Nie wiem skąd ją Kaczyński wygrzebał...ale on nigdy nie miał ręki do ludzi. Pzdr.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

23-05-2019 [19:56] - Marcin Gugulski | Link:

Ale pan(i) wie, pani(e) Trotelreiner, że przekręcanie nazwisk, a tym bardziej nazwisk kobiet, świadczy o złym wychowaniu przekręcającego.

A poza tym "...Anna Fotyga po raz kolejny została doceniona za swoją pracę w Brukseli. Tym razem została nominowana przez niezależne jury do nagrody MEP Award. Znalazła się wśród trojga najlepszych europosłów w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. Kilka miesięcy temu w rankingu sporządzonym przez akredytowanych w Brukseli polskich dziennikarzy, Anna Fotyga została wybrana do trójki najlepszych polskich europosłów".
link: https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/89223-anna-fotyga-wsrod-trojga-najlepszych-europoslow-zostala-nominowana-do-prestizowej-nagrody/89223-anna-fotyga-wsrod-trojga-najlepszych-europoslow-zostala-nominowana-do-prestizowej-nagrody

Obrazek użytkownika Trotelreiner

23-05-2019 [20:26] - Trotelreiner | Link:

Już nazwisko Pan Fotygi poprawiłem...to był zwykły błąd...literówka...niezamierzony. Scusi...
Ja dwie Panie poznałem w Rzymie...Fotygę i Suchocką...Panią premier...jeszcze znałem z Krakowa...znajoma z UJ.
Nie jestem mizoginem...ani miłośnikiem kobiet z obrazów Picassa...dobra....dodać tylko Kopacz....i całe trio może występować w I scenie, I aktu Macbetha....
gdyby zsumować IQ wszystkich trzech....to może by wyszło 120...optymistycznie patrząc.

PS.Może Admin to puści....o ile nie będzie interwencji "sił ciemności"

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

23-05-2019 [20:40] - Marcin Gugulski | Link:

Gdyby jeszcze zechciał Pan poprawić w swoim najnowszym wpisie `Pan Fotygi` na Pani Fotygi, to już przestałbym się czepiać :-)
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-05-2019 [21:10] - Imć Waszeć | Link:

Ajajajaj niedobrze, bardzo nieprzekonująco, bowiem kto się tłumaczy ten jest winien ;)
Materiał poglądowy pt. "Mi Scusi": https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Dorota M

23-05-2019 [23:07] - Dorota M | Link:

Twój komentarz dowodzi powierzchowności oceny. Nie wygląd i sposób mówienia, jest podstwą do sprawności posła, lecz jego skuteczność w działaniu

Obrazek użytkownika Studentka

24-05-2019 [06:40] - Studentka | Link:

Oczywiście,pamiętam , tę "kompromitację" Pani Fotygi usilnie nam wmawiano , bez podawania faktów, przez lata rządów PO. Stara prawda się potwierdza; kłamstwo powtarzane 100 razy ...itd. No i pożyteczni idioci je powtarzają. Helas !

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

24-05-2019 [05:58] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Ależ znamy pana Czarneckiego, pisze nam tu dużo o sobie, po czym prowadzi ciekawe, ozywione dyskusje.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

27-05-2019 [14:50] - Marcin Gugulski | Link:

Czyżby sarkazm? :-)
 

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

30-05-2019 [19:51] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Ależ skąd! Czy ja wygladam na takiego?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-05-2019 [08:29] - NASZ_HENRY | Link:

Każda PiSpiórka swój ogonek chwali ;-)
 

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

27-05-2019 [14:49] - Marcin Gugulski | Link:

I, jak widać, niebezpodstawnie, Pani(e) NASZ_HENRY.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

28-05-2019 [08:58] - Marcin Gugulski | Link:

Na koniec nieskromnie zauważę, że trafnie obstawiłem:
= 100% typowanych 'jedynek' (Fotyga i Szydło oraz Brudziński, Krasnodębski, Saryusz-Wolski i Waszczykowski),
= 100% typowanych 'dwójek' (Rafalska oraz Czarnecki i Legutko)
= 50% typowanych 'trójek' (Kuźmiuk)...
Wybranym gratuluję.
Niewybranym dziękuję. 

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

28-05-2019 [22:11] - Marcin Gugulski | Link:

KOREKTA:

... trafnie obstawiłem:
= 100% typowanych 'jedynek' (Fotyga i Szydło oraz Brudziński, Krasnodębski, Saryusz-Wolski i Waszczykowski),
= 100% typowanych 'dwójek' (Czarnecki i Legutko)
= 67% typowanych 'trójek' (Rafalska i Kuźmiuk)...
Wybranym gratuluję.
Niewybranym dziękuję.