Szkocka ballada jako przyczynek do sprawy pedofilii

 
  Joan Baez spopularyzowała starą szkocką balladę "The Trees They Grow So High" {TUTAJ}.  Obszerne informacje o tym utworze można znaleźć w angielskiej Wikipedii {TUTAJ}.  Ja zacytuję tylko obszerne fragmenty jego tekstu:

  "Father, dear father,
you've done me great wrong
You have married me to a boy who is too young
I'm twice twelve and he is but fourteen
He's young,
but he's daily growing
Daughter, dear daughter,
I've done you no wrong
I have married you to a great lord's son
He'll make a lord for you to wait upon
He's young,
but he's daily growing (...)

At the age of fourteen, he was a married man
At the age of fifteen, the father of a son
At the age of sixteen, his grave it was green
And death had put an end to his growing".

  Raczej nieudolne tłumaczenie portalu Tekstowo {TUTAJ} brzmi:

  "Ojcze, drogi ojcze
wyrządziłeś mi wielką krzywdę
Wydałeś mnie za mąż za chłopca, który jest zbyt młody
Ja mam dwadzieścia cztery lata, a on zaledwie czternaście
Jest młody
lecz z dnia na dzień dorasta
Córko, droga córko
Nie wyrządziłem ci krzywdy
Wydałem cię za syna wielkiego lorda,
On da ci następcę, tylko poczekaj
Jest młody
lecz z dnia na dzień dorasta (...)

W wieku czternastu lat był żonaty
W wieku piętnastu lat został ojcem syna
W wieku szesnastu lat, jego grób był zielony
Śmierć położyła kres jego dorastaniu".

  Dobrze oddaje ono treść tej pieśni.  Wynika z niej, że seks, a nawet małżeństwo nastolatków było uważane za coś zwykłego.  Nikt nie doszukiwał się w tym przestępstwa.  A dzisiaj?  Właśnie pod wpływem histerii wywołanej przez film Sekielskiego wszyscy zaczęli się  licytować na propozycje zaostrzenia kar za pedofilię.  Przekracza się w tym granice absurdu, a rząd pragnie uchwalenia surowego prawa jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu.  Tej gorączce nie uległ chyba tylko Łukasz Warzecha, który napisał {TUTAJ}:

  "Dziś bowiem, gdy w ciągu dwóch dni pod wpływem filmu Tomasza Sekielskiego dwa główne obozy polityczne prześcigają się wymyślonymi na chybcika pomysłami, jak walczyć z pedofilią – opadają ręce i nie ma siły zebrać szczęki z podłogi.
Poznęcajmy się najpierw nad pomysłami Jarosława Kaczyńskiego. Poza zapowiedzią zniesienia kary w zawieszeniu za pedofilię, dostaliśmy zapowiedź podwyższenia górnego zakresu kary do 30 lat. Przypominam zatem, że w polskim kodeksie karnym kara pozbawienia wolności ma maksymalny wymiar 15 lat, prócz tego zaś istnieją dwie odrębne kary: 25 lat pozbawienia wolności oraz dożywocie. Mimo zapowiedzi Zbigniewa Ziobry, że ten sztywny system zostanie zmieniony i sądy będą mogły orzekać kary pozbawienia wolności w pełni elastycznie, dotąd to nie nastąpiło. Zapowiedź Kaczyńskiego oznaczałaby więc tyle, że sędzia w przypadku najcięższej zbrodni – zabójstwa – miałby wybór między górną granicą 15 lat, 25 latami lub dożywociem, zaś za pedofilię mógłby orzec 30 lat. (...)  Kaczyński proponuje, ni mniej ni więcej, żeby pedofilia mogła być karana surowiej od pozbawienia życia. (...)
  Jeszcze ciekawsze są rozważania Naczelnika dotyczące wieku, od którego miałoby być możliwe legalne podjęcie współżycia. Obecne 15 lat to, zdaniem Kaczyńskiego, za mało. Do ilu lat prezes PiS chciałby ten wiek podwyższyć – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że – czy nam się to podoba czy nie – relacje seksualne są nawiązywane coraz wcześniej. To może nam się nie podobać i możemy to uznawać za złe, ale jedno jest jasne: na pewno nie zmieni się tego stanu rzeczy, robiąc na przykład z 18-latka idącego do łóżka z 16-latką pedofila. Prawo karne jest akurat ostatnim instrumentem wychowywania młodych ludzi, gdy idzie o tego typu kwestie. (...)
  Przejdźmy teraz do światłych pomysłów panów Schetyny i Budki. Dostaliśmy mianowicie zapowiedź, że przypadki pedofilii miałyby badać jakieś specjalne zespoły prokuratorskie, powoływane przez rzecznika praw dziecka. (...) Kolejny punkt to zniesienie przedawnienia w sprawach o pedofilię. „Chcemy potraktować pedofilię jak zbrodnie przeciwko ludzkości!” – grzmiał poseł Budka. (...)
  Przy tym można odnieść wrażenie, że i Schetyna, i Kaczyński całkowicie zapominają o drugiej stronie medalu. Podobnie jak to jest w przypadku kwestii przemocy w rodzinie – bardzo nośnej i także politycznie wykorzystywanej na potęgę – oskarżenie o pedofilię może być bardzo wygodnym sposobem wrabiania niewinnych ludzi.".

  Całkowicie zgadzam się z Łukaszem Warzechą.  Nie powinno się stanowić prawa ad hoc, na podstawie chwilowych burz medialnych.  Szczególnie irytuje mnie wrzucanie do jednego worka plugawego zboczeńca, gwałcącego brutalnie trzyletnie dziecko i pary zakochanych nastolatków przeżywających swą pierwszą miłość.  Obawiam się niestety, że już w tym tygodniu Sejm uchwali prawnego potworka, którego trudno będzie się pozbyć.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maxilampus

15-05-2019 [22:30] - maxilampus | Link:

Oczywiscie,ze tu nie o pedofilie chodzi...Chodzi o to jak doczolgac sie do wyborow i ich nie przegrac...Sickening..I to ma byc partia Prawa  z nazwy ,uzurpujaca sobie wyzszosc moralna i etyczna ??..O sukisynach z PO i Sld/Wiosna nie wspominajac..Ludzie zatrzymajcie mnie bo tych wszystkich skurw...ow postawie w pionie...

Obrazek użytkownika Swisspola

16-05-2019 [09:04] - Swisspola | Link:

Szanowny panie, do pionu należałoby postawić przede wszystkim wyborców, którzy są tak przez tych sukinsynow zmanipulowani i spolaryzowania, że wyłączyli nie tylko racjonalne, ale i wszelkie oznaki myslenia. Wydrapują sobie nawzajem oczy, rozwodzą się, rozbijają rodziny, jak ostatni idioci, a te polityczne sukinsyny zacierają tylko pazurki. Ktoś kiedyś powiedział i to mądrze: "ma się takich polityków i takie rządy na jakie się zasługuje!" Pisze to z cala odpowiedzialnością i całym szacunkiem dla tych wyjątków, którzy myślenia jeszcze nie wyłączyli!
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-05-2019 [23:12] - Marek1taki | Link:

Mniejsza o Schetynę, ale Budka zapowiadający, "że przypadki pedofilii miałyby badać jakieś specjalne zespoły prokuratorskie, powoływane przez rzecznika praw dziecka."!
On ma zawsze w oczach walkę o ogień. Staram się sobie go wyobrazić z tą kwestią.... i tylko mi przeszkadza wizja spalonej budki.

Obrazek użytkownika paparazzi

16-05-2019 [01:41] - paparazzi | Link:

Joan Baez i wszystko jasne, elig.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-05-2019 [12:34] - RinoCeronte | Link:

Nie zna się paparazzi na Poezji i tyle...

Obrazek użytkownika Swisspola

16-05-2019 [08:54] - Swisspola | Link:

Szanowna pani, po 8 latach rządów PO i PSL czy ostatnich 3,5 roku rządów PiS-u nie tylko ocieraliśmy się o granice absurdu, ale moim zdaniem niejednokrotnie ją przekraczaliśmy. Szczególnie w okresach przedwyborczych. "Był czas przywyknąć przecież" jak mawiała babka Pawlakowa w "Samych Swoich”, swoją drogą prosta kobiecina. Kiedyś Alexis de Tocqueville wypowiedział takie słynne słowa: "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy."  Dzisiaj należałoby je rozszerzyć mniej więcej tak: "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodni politycy, kiedy walczą o władzę!"

Szanowna pani, jeśli natomiast chodzi o film braci Sakielskich to moim zdaniem wcale nie była jego celem ochrona dzieci przed księżmi pedofilami, tylko przeogromna chęć dowalenie i tak już chwiejącemu się kościołowi w Polsce. Bo, jeśli chodziłoby o ochronę dzieci, to jednocześnie pokazano by chociażby przypadki profili wśród homoseksualistów, wśród których procent pedofilów jest jeśli nie większy niż wśród księży, to przynajmniej tym samym poziomie. Pytam więc, dlaczego bracia Sakielscy milczą o tej zwyrodniałej części społeczeństwa? Czyżby ich małoletnie ofiary były mniej ważne? A politycy jak to politycy zawsze płyną jak g...wno z prądem robiąc przy tym wiele szumu, aby tylko dostać parę głosów więcej!
 

Obrazek użytkownika maxilampus

16-05-2019 [16:58] - maxilampus | Link:

Sakielski odszedl z TVN...TVN nie odszedl z Sakielskiego..
Przemoc seksualna wsrod ksiezy byla stosunkowo niewielka w porownaniu do Nauczycieli,wykladowcow Uniwersyteckich,w Sporcie ( trenerzy i dzialacze)w pracy (szefowie) w Wojsku i Aparatczykow PZPR..Skierowanie opini publicznej na ksiezy jest nieuczciwe i tendencyjne. Ja zadam od Sakielskich nakrecenia filmu o przemocy seksualnej w szkolach. Pamietam jak nauczyciel Niemieckiego i wychowawca jednoczesnie wkladal mi reke do kieszenii  i sciskal penisa..Gdzie mialem wtedy pojsc ? Do komunistycznego dyrektora Liceum ?  do ojca alkocholika ? Wspominam to z wstretem Wszyscy mnie zawiedli poza wlasnie ksiezmi,ktorzy mi pomogli przejsc przez to gowno..o innych kolegach i kolezankach nie wspomne..ktore rowniez byly seksualnie wykorzystywane,,mielismy wtedy 15-16 lat..
Sakielscy sa nieuczciwi i tworza kolejna agenture wymierzona w Kosciol Chrystusa  czyli kazdego z nas Sa rownie wstretni jak pedofile ktorych temat wykorzystuja aby nam dolozyc..
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-05-2019 [20:42] - Pani Anna | Link:

@maxilampus - ano mają Sekielscy gotowe niemal scenariusze na temat dajmy na to dyrygenta poznańskich Słowików, który podono nawet świadomie zarażał swoich podopiecznych HIV, a wokół którego była prawdziwa zmowa milczenia...
Na temat pewnego seksuologa, do którego rodzice sami zaprowadzali dzieci, na temat środowisk sportowych i artystycznych, gdzie dzieje się dosłownie wszystko - nawet starego Wajdę ostatnio ruszono.
Ale nie, kręci się film o księżach, którzy jak jeden mąż byli zarejestrowani jako TW, o czym film oczywiście nie wspomina. 
Ja również należę do grupy NIE pokrzywdzonych przez księży ani Kościół. a tutaj pani Elig serwuje nam złośliwą notkę o pomysłach "Naczelnika" i zagrożeniu wrabiania niewinnych ludzi. To może złodziei też nie karać, w trosce o niewinną część społeczeństwa?  Przecież łatwo komuś coś podrzucić, próby wrabiania innych też nie wymyślił nagle PIS. Od tego, aby nie karać niewinnych są służby śledcze, ich rzetelność oraz profesjonalizm i niezależność, bowiem to na nich ciąży kwestia zweryfikowania oskarżeń, zebrania dowodów i wniesienia aktu oskarżenia. Jeżeli to nie będzie sprawnie działać to możemy sobie powiesić na kołku kodeks karny i modlić się, aby każde skrzywdzone dziecko mogło choćby iść ze swoją krzywdą do Kościoła wyżalić się księdzu... 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

17-05-2019 [07:02] - Zygmunt Korus | Link:

@maxilampus
Gniot Sekielskich na YT jest tak nijaki, że szkoda nawet takie CUŚ "otwierać" i tracić czas na oglądanie. Ostrzegam na podstawie swojego przypadku. Ten szambo-materiał jest sklecony na poziomie dziecka z podstawówki, co filmuje telefonem komórkowym ustawki, gdy mu rodzice chcą sprawić przyjemność. Bracia służb robią to za pieniądze. By judzić. Żenada. To są podobno ci odważni, co zmieniają naszą rzeczywistość! Ludzie, gdzie ja żyję?!!! Tak ma wyglądać filmowy dokument!? Pusty śmiech człowieka ogarnia, gdy Sekielscy fastrygują i szyją grubo - mam tu na myśli nie fakty, których w tym video-g... nie ma (po prostu nie ma!), ale formę, która wygląda jakby wieźli stęchły piasek furmanką bez jednej czwarty podczas szarwarku. Przaśność umysłowa tych niby-dziennikarzyn normalnie myślącemu odbiorcy, który dysponuje podstawowym smakiem, powoduje jedynie wypadanie plomb. Stylistyczne beztalencia. Piszę to właśnie, po moim nieopatrznym seansie, siedząc na fotelu u dentysty. Stąd ostrzeżenie przed stratą czasu na zaprzątanie sobie głowy sekielrzastymi bezmózgami, co chcą Polakom mącić w głowach (i grzebać w plombach) swymi śmierdzącymi na milę łapskami, w dodatku z brudem za paznokciami od drapania się pod pachami, paluchami zatrutymi własnymi ideologicznymi wypocinami. Kwalifikacja Sekielscy "Tylko nie mów nikomu" na YT: hemoroidalny.

Obrazek użytkownika xena2012

16-05-2019 [09:42] - xena2012 | Link:

Takich spraw jak zmiany w prawie( obecnie w przypadku pedoflii) nie załatwia się tuż przed wyborami.W ferworze walki wyborczej można popełnić szereg błędów i spowodować tzw.,,przegięcie pały''. Jak postąpić w sytuacji kiedy jakiś np.wścibski sasiad czy złosliwy znajomy  oskarży niewinną osobę albo dowody będą wydumane? I czy zdajemy sobie sprawę jak teraz dalej będą wyglądały stosunki miedzyludzkie?Ojciec będzie bał się pocałowac nawet swoje dziecko w obawie o oskarżenie,ksiądz chyba nawet nie będzie miał prawa uśmiechnąć się do dziecka a gdyby osmielił się pogłaskac po główce z pewnością jako pedofil zginie w więzieniu. Do tego doprowadzi obecna histeria.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

16-05-2019 [11:09] - Trotelreiner | Link:

Joan Baez i Warzecha....czy Pani szanowna pomyślala przez chwilę,kim jest Warzecha,a kim była Baez?!
Te cytaty i te osoby....to jest tak głupie,że aż zęby bolą!
O nieboszczce Baez nie będę pisal....niech spoczywa obok swoich...Che Guevary i Lenina....a Warzecha....on pozywa do sądu wszystkich....oszczędzę NB procesów.

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-05-2019 [12:27] - Pani Anna | Link:

Trotelreiner, jak to miło jest się z panem znowu godzić ... Powoływanie się na Warzechę... No bez komentarza. Co do pierwszego cytatu, to też jest jakieś wielkie nieporozumienie.
Aranżowanie i nawet zawieranie małżeństw w przeszłości między arystokratycznymi bądź królewskimi rodami było czymś zwykłym, zaręczane były już nawet kilkuletnie dzieci. Nie miało to jednak nic wspólnego z pedofilią! Na tzw. "konsumpcję" czekało się, aż dzieci osiągną odpowiedni wiek oraz dojrzałość płciową. Ten wiek zmieniał się wraz z wydłużaniem się przeciętnego życia i dzisiaj w naszej kulturze wydawanie za mąż nawet 16 latki nie jest czymś normalnym. Nie wiem, co właściwie pani Elig chciała nam powiedzieć przez tą notkę, nie da się cofnąć czasu i wrócić do stosunków społecznych i obyczajów sprzed kilkuset lat! Jestem zdumiona tym, jakie refleksje budzą w narodzie sprawy związane z - powiedzmy sobie bez ogródek - ciężkimi przestępstwami popełnianymi wobec najmłodszych i najbardziej bezbronnych. Osobiście nie mam nic przeciwko karze 30 lat dla zwyrodnialca zdolnego zgwałcić niemowlę... Co, jak nie nieuchronność ciężkiej kary może ukrócić proceder handlu dziećmi przez gangi pedofilskie lub dziecięca pornografię?
Ta bezkarność i milczenie wokół tych tematów trwała już stanowczo za długo i dlatego poniekąd wszyscy, jako społeczeństwo jesteśmy w jakiś sposób winni.
Jestem matką i kiedy słyszę o krzywdzie dziecka, to nie mogę być obojętna. 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-05-2019 [12:35] - RinoCeronte | Link:

Ludzie o głodzie zapomnieli i Warzechę lekceważą. Co za czasy!

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-05-2019 [19:19] - RinoCeronte | Link:

Hiszpański genialny poeta Antonio Machado ożenił się z 16-letnią dziewczyną. Warto poczytać jego poezję, szczególnie wiersze o tej wspaniałej miłości. Inne czasy inni ludzie...

Obrazek użytkownika Sternik

16-05-2019 [20:57] - Sternik | Link:

Ja to widzę w następujący sposób:
Obecny rząd i obecny sejm wprowadzi większe kary za pedofilię i sprawę będzie uważał za zamkniętą. Tuszowanie pedofilii przez hierarchów Kościoła pozostawi Watykanowi do załatwienia.
Obecna opozycja dąży do "dowalenia" Kościołowi.
Wszystko po to, by wygrać wybory.