23 MINUTY SABOTAZU?

 23 MINUTY  SABOTAŻU ? - pierwszy alarm w katedrze Notre-Dame sygnalizujący pożar wyraźnie zlekceważono. A należało ocenić skrupulatnie sytuację i znaleźć miejsce ognia, tam gdzie zaczynał się pożar! Niestety, sprawę zbagatelizowano, a wolałbym nie przypuszczać, że zrobiono to celowo... Jeżeli czujniki wykryły jakiś dym ( czy nawet tylko dymek ) trzeba było rygorystycznie zbadać stan katedry. Tego nie zrobiono, sprawę tak poważną zignorowano! Swoją drogą dziwne, że we Francji ( kraju wielce zaawansowanym technicznie ) aparatura alarmowa nie miała bezpośredniego połączenia ze strażą pożarną!?  Na antypodach tak to działa, choć nie zawsze. Skutkiem tego w Paryżu stracono cenne 23 minuty! Wtedy odezwał się drugi alarm, tym razem poważniejszy i wreszcie ustalono miejsce ognia, ale podczas 23 minut pożar rozprzestrzenił  się na taką skalę, że strażacy stanęli do nierównej walki z szalejącym żywiołem. Jak się to skończyło wiemy. Stracono drogocenne 23 minuty, które zadecydowały o  ogromnych zniszczeniach katedry i jej wnętrza. Fantastyczna głupota ekspertów od alarmu czy premedytacja ? A może śledztwo powinno zbadać czy ktoś celowo nie zwlekał z wezwaniem strażaków ?
Odkryto potem, że podczas prac remontowych w katedrze robotnicy palili papierosy! Niezwykły liberalizm i karygodna nieostrożność. Miejmy nadzieję, że do pracy w katedrze przyjmowano wyłącznie chrześcijan! Zbyt wiele pytań można tu postawić – np. czy jednak nie było to umyślne podpalenie ? Bo proszę zauważyć, że w tym roku było sporo podpaleń kościołów we Francji. Oto 5 lutego podpalono starą ( też 800-letnią!) katedrę Saint-Alain w Lavaur i połamano tam krzyże,  6 lutego wandale zbezcześcili sanktuarium w kościele Notre-Dames des Enfants w Nimes ( pominę drastyczne szczegóły), a 9 lutego zdewastowano kościół Notre-Dame de Dijon, trzykrotnie profanowano kościół Saint-Nicolas w Houilles,  a 17 marca podpalono historyczny kościół Saint-Sulpice w Paryżu. Pożar w Notre-Dame wybuchł 15 marca – dziwne to zbiegi okoliczności, prawda ?  Pamiętamy jeszcze głośną profanację bazyliki Sacré Coeur na Montmartre w r.2014. W roku 2015 odnotowano 273 ataki na kościoły, w r.2016 już 376, a  w ubiegłym roku aż 885 aktów wandalizmu w świątyniach katolickich. Nie byłbym więc tak pewny, że pożar w paryskiej katedrze był spowodowany elektrycznym zwarciem...Ciekawe też, że magistrat stolicy wykluczył zamach terrorystyczny lub celowe podpalenie, gdy trwał jeszcze pożar!! A zatem zanim w ogóle można było przystąpić do śledztwa!  To naprawdę bardzo podejrzane i wskazuje, że francuskie władze nie chcą czy boją się prawdy. Wygląda to na tuszowanie przestępstw wobec katolicyzmu, ale gdy jakiś cmentarz żydowski jest sprofanowany natychmiast jedzie tam prezydent Macron, media trąbią o antysemityzmie i zapowiadają konsekwencje. Natomiast świątyń chrześcijan nikt nie broni w mediach Republiki, która była kiedyś najstarszą córą Kościoła!  W Niemczech od dawna zamienia się kościoły na hale sportowe, restauracje, magazyn mebli, fabrykę świec czy muzeum motocykli! A w marcu 2019 w Niemczech zdewastowano cztery kościoły, ale media raczej pominęły to milczeniem. Zdarzają się też akty wandalizmu w innych krajach Europy. Najwyraźniej ktoś niszczy fundament Europy, nie można wszystkiego zwalać na muzułmańskich wyrostków. Za cichym przyzwoleniem mediów trwa brutalna ofensywa, na raty. Walka z religią trwa we Francji od Rewolucji. A dzisiaj kontynuują ją nie tylko radykalni islamiści, ale i skrajna lewica, sataniści oraz anarchiści spod znaku Antifa ( vide prof.W.Roszkowski, „Roztrzaskane lustro”, Biały Kruk, str.140). No dobrze, ale kto im zapalił zielone światło ? A na świecie zamiast Boga proponuje się ludziom...psychologię i selfizm. Niejaki Ted Turner, założyciel sieci telewizji CNN, głosi niewyobrażalne bzdury np. że „chrześcijaństwo jest religią dla pechowców”, a Fidel Castro to był „fajny gość”(!?). Jednocześnie sponsoruje Towarzystwo Ochrony Nietoperzy i tym podobne inicjatywy, czasem tylko bardziej sensowne. Obok Turnera działa cała plejada wrogów chrześcijaństwa i piewców ateizmu, zarazem grabarzy Europy.
     Emocjonalne przemówienie prezydenta Macrona po straszliwym pożarze w Notre-Dame mogło nawet przywrócić mu częściowo poparcie Francuzów, choć nie „żółtych kamizelek”. Obiecał odbudować katedrę w pięć lat (!?), niesłychana to obietnica, lecz eksperci obawiają się, że rekonstrukcja potrwa o wiele dłużej. Środki finansowe nawet są, bo od razu poruszeni Francuzi, całe klany przemysłowców, zadeklarowali olbrzymie sumy na odbudowę. Francuski premier Edouard Philippe ogłosił międzynarodowy konkurs dla architektów, więc na samym wstępie już trwają spory co do rozwiązań przyjętych podczas rekonstrukcji. Był nawet głos aż nazbyt rewolucyjny   – aby zniszczoną iglicę zastąpić islamskim minaretem!! Kpina to czy prowokacja ? Są też różne projekty architektonicznych rozwiązań, ale jak wiemy w magazynie „L’Obs” napiętnowano już apel o identyczną odbudowę katedry jako inicjatywę... „prawicy i skrajnej prawicy”! Można spodziewać się długiej walki o kształt Notre-Dame! Czy Macron nie będzie potem lansował katedry jako przybytku dla wielu wyznań ? Bo np. w Brukseli istnieje taki precedens. Ale jednego detalu nie mogą zmienić: KRZYŻA!  I właśnie krzyż ocalał z pożogi Notre-Dame w Paryżu i ukazał się strażakom w całym blasku swej świętości. Czy nie był to cud ?
     Niestety, w Polsce krzyż zaatakowano w auli Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie niejaki L. Jażdżewski, naczelny pisemka „Liberte”, w oficjalnym wystąpieniu poważył się porównać krzyż do...pałki, a chrześcijan do świń taplających się w błocie. Ten chory z nienawiści do Boga i religii człowiek wykrzyczał te bzdurne obelgi przed „wykładem” Donalda Tuska, co prof. Zybertowicz określił jako manewr werbalny polegający na tym, że harcownik Jażdżewski wyartykułował sprawy, o których kierownikowi UE nie wypadałoby mówić. Tusk ( „zakompleksiały nihilista” wg Zybertowicza ) poklepał potem po ramieniu swego przedmówcę, co wyraża aprobatę, i wygłosił swój monolog, a w nim także roiło się od inwektyw albo urojonych oskarżeń pod adresem PiS-u. Nie zabrakło nawet ordynarnych słów wobec Orbana i naszych braci Węgrów, dzięki którym mogliśmy pognać bolszewików w r.1920, bo to właśnie Węgrzy dostarczyli nam amunicję. Dyskurs Tuska, wygłoszony z okazji rocznicy 3 Maja, był okraszony skrajnie absurdalną aluzją, niesprawiedliwą insynuacją o rzekomym łamaniu konstytucji przez obecny rząd. Tusk, niegdyś był potulnym rzecznikiem Anodiny, dzisiaj natomiast z obsesyjnym uporem powtarza kłamstwa KOD-u i UB-ywateli RP. Pod maską kierownika UE  kryje więc oblicze zatwardziałego peerelczyka, ze skazą STASI, co sugerują „Niebezpieczne związki Donalda Tuska”, dostępne w internecie jako audiobook. Po wysłuchaniu tej książki ( tylko 108 minut!) budzimy się ze snów o III RP, która naprawdę domaga się rzetelnej reformy, a nie jej wetowania. Kryzys państwa jest głęboki, jeżeli wyższe uczelnie są redutami peerelszczyzny i nienawiści wobec religii i Kościoła, ależ to właśnie łamie postanowienia kontytucji. To nie rząd PiS-u lekceważy konstytucję, ona jest gwałcona bez żenady przez totalną opozycję, a w niej rejwodzą schetynowcy z Platformy UB-ywatelskiej, zakładanej przecież przez byłego szpiega Czempińskiego ( donosił nawet na biskupa Wojtyłę!)  i przez ex-oficerów ze służb PRL-u. Zgubna polityka grubej kreski przedłużyła ich żywot w ramach nieukończonej  III RP, dlatego Polska nie może się wyrwać z ich układu, a skostniały wymiar „sprawiedliwości” konstnieje nadal dzięki wetom Dudy i pod presją Brukseli. Reformę RP nagle zamrożono, ile lat jeszcze Polska będzie niereformowalna ?
                                                                                                       
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

15-05-2019 [17:26] - xena2012 | Link:

Jeszcze nie wiadomo czy Katedrę Notre-Dame da się zrekonstruować,ale już wiemy,że nie będzie to nadal obiekt religijny tylko jakieś centrum refleksji i dialogu bądź przybytek muzułmanów.Dlatego dziwi że minister Gliński już spieszy z pomocą finansową , techniczną i konserwatorską. 

Obrazek użytkownika Aqua Marina

16-05-2019 [00:34] - Aqua Marina | Link:

wiemy,że nie będzie to nadal obiekt religijny tylko jakieś centrum refleksji i dialogu bądź przybytek muzułmanów.
My jeszcze nie wiemy, ale skąd takie rewelacje  zdobyła szalejąca na NB Szerlokholmeska?!  Może od Mosadu, albo od ruskiego wywiadu? Albo od Abwehry, albo jakiejś innej szwabskiej cholery?

Obrazek użytkownika xena2012

16-05-2019 [09:23] - xena2012 | Link:

Zanim zaczniesz komentować w swoim starym stylu obrażania innych prześledź prasę zwłaszcza zachodnią.Tam właśnie podano szereg wysuniętych propozycji odnośnie przeznaczenia Notre-Dame po odrestaurowaniu.

Obrazek użytkownika Aqua Marina

15-05-2019 [22:15] - Aqua Marina | Link:

Baterowicz uwielbiający spiskowe teorie dziejów i uważający się za wybitnego eksperta w każdej dziedzinie, tym razem znowu pokazał jakim to ekspertem jest od pożarnictwa.  A jego „ekspertyzy” wynikają głównie z jego chorej wyobraźni, a także  wyobrażenia o sobie jak nieomylnym w każdej sprawie – np. twierdzi że „zamach smoleński” widoczny jest na zdjęciach szczątków samolotu i nie potrzebne jest w tej sprawie żadne śledztwo! O pożarze Notre-Dame inni tacy właśnie „eksperci” pokazywali zdjęcia Macrona z premierem przed płonącą katedrą wmawiając, że widać wyraźnie jak obaj politycy cieszą się  z tego pożaru. To samo robią tacy  jak Baterowicz eksperci od „zamachu smoleńskiego” pokazując zdjęcia Putina z Tuskiem, z których to zdjęć ma wynikać jak obaj oni cieszą się z katastrofy samolotu! Czy to nie jest chore?! Jest chore i zatruwające co słabsze  i  podatniejsze  na takie bzdety umysły (patrz: choćby „komentarz” sławnej na NB Xeny).
 A jakie "argumenty" przeciwko Tuskowi ma nasz wieli pisarz Baterowicz, to widać pi  steku inwektyw i wyzwisk, którymi obrzuca Tuska w każdym swoim wpisie - żenada!
 
 

Obrazek użytkownika paparazzi

16-05-2019 [02:35] - paparazzi | Link:

Towarzyszu Marusia nie biduj. Ten socjalistyczny pomieszany palec jest symptomem Francji i was.  Oна остановилась и не нашла правый палец

Obrazek użytkownika paparazzi

16-05-2019 [02:37] - paparazzi | Link:

A gdzie mister chrabia Levicki? Zabaljel?